Gaisa bumbu spārdīšana

vara bungas: visi šauj garām. Žurnālisti spiež ārā  sensāciju, DP netiek galā ar instinktu visu aizliegt, airsoftisti tēlo “dieva gosniņas”. Īstenībā būtu jāatzīst, ka lielākā airsoft problēma ir PD vai ex-PD karavīri, kas apmāca airsoft komandas mazo vienību taktikai un tas, ka tiek saliedētas un ekipētas līdz vadam lielas jauniešu grupas, kuru lojalitāte valstij bieži vien ir apšaubāma. Turklāt  airsofts veido spēcīgu alternatīvu ZS. Savā laikā PSRS nesekmīgi cīnījās ar karatē izplatīšanu/pasniegšanu, DP būtu jāņem vērā kolēģu čekistu kļūdas un tā vietā, lai ar KL pantiem ierobežotu “kariņu štābiņus”, ieteiktu AM piešķirt līdzekļus, izveidot spēcīgu straikbola federāciju, kas izstrādātu ētikas kodeksu (sākumam: neatdarināt ne-NATO valstu armijas, neapmācīt potenciālos nemierniekus) un rīkotu tādas sacensības, ar tādu atbalstu un kvalitāti, kas padarītu tās grupas, kas paliktu ārpus federācijas par marginālām. Jaunsardzē un katrā ZS brigādē novadā  būtu jābūt  spēcīgai airsoft komandai, kurā gribētu staties visi apkārtnes puikas un meitenes. Tad būs jēga valstij un nebūs aizdomu sabiedrībā. Vismaz vienu reizi mūsu IeM, TM un AM birokrāti varētu izdarīt brīnumu un atrisināt problēmu bez šī visnotaļ atbalstāmā  sporta veida dzīšanas pagrīdē. Bet kamēr brīnums nav noticis VB lasītāju uzmanībai airsoft kluba strelnieks.lv atklātā vēstule:

[..] Mēs patiesi priecājamies par to, ka Drošības Policija un citas tiesībsargājošās institūcijas, pilda savu uzdevumu un seko līdzi tam, kas notiek Latvijas airsofta vidē. Taču mēs ļoti ceram, ka jebkādi regulējumi tiks izstrādāti ciešā sadarbībā ar organizācijām un spēlētājiem, kuri virza airsofta spēļu dzīvi Latvijā. Jo skatoties no drošības dienestu skatu punkta, visdrošākais iespējamais veids, kā samazināt jebkādus riskus, ir pilnībā izskaust problēmu, jeb vienkāršāk sakot – to aizliegt. Jā, šobrīd netiek runāts par aizliegšanu, taču tas nenozīmē, ka “caurspīdīguma regulas” nebūs tik stingras, ka šo brīnišķīgo hobiju nāksies nomainīt pret sēņošanu. Mūsuprāt – jā, ir pamats satraukumam.[..]

turpinājums

Advertisements

85 responses to “Gaisa bumbu spārdīšana

 1. Viņi pat nespēj aizliegt 😉
  ”par kariņu spēlēšanu organizētā grupā sods no … līdz ….” . tad pēc šī potenciālā panta varēs visus sētas puišeļus ņemt pie dziesmas. Pēc tam attapsies, ka līdz 12 gadu vecumam , kariņus spēlēt ir neatņemama bērnības sastāvdaļa un tad kariņus aizliegs spēlēt pilngadīgajiem. Nepilngadīgiem atļauts, visiem pārējiem aizliegts. šāds likums izgāžas uzreiz (diskriminācija pēc vecuma)- savukārt aizliegt visiem spēlēt kariņu- tas būtu bezmaksas cirks.

  Paziņos, ka peintbola un airsofta ieroči ir stratēģiskās nozīmes preces un izņems no apgrozības 😉

  Jebkurā valstī pastāv kaut kādas nosacīti naidīgas grupas pret valsts varu. Būtu labi atbildēt kāpēc tādas pastāv? Mūsu gadījumā, tāpēc, ka airsofts brīvi pieejams? 😉

  • es uztrauktos tikai par pieaugušo airsoftu ar PD instruktoriem un tad vēl no noteikta līmeņa, pārējais ir kā tuvcīņa pēc jutuba instrukcijām.

   • es ieteiktu sertificēt klubus. kaut mums ir demokrātija, vienalga noteikt reglamentu- instrukcijas, kuri klubi drīkst lietot airsoft ieročus un tad arī DP varētu kontrolēt arī šo klubu lojalitāti šai valstij. domāju, ka tas ir izkontrolējams, jo agrāk šķita, ka aizliegt bāros smēķēt arī ir neiespējami.
    pārējie var skraidīt ar koka pagalēm neorganizētās grupās.

    • skraidīšana ar pagalēm labu instruktoru pavadībā ilgu laiku bija ZS vienīgais apmācības veids un re kādi ērgļi uzauga. Ne jau pagale ir svarīga bet instruktors. Klubu lojalitāti kā tu mērīsi? Varbūt iesi pats par lojalitātes inspektoru? uzskatu ka visu uzmanību jāpievērš esošajiem vai bijušajiem PD, kas veic apmācību, ja tādu klubā nav, lai skraida nelojāli ar pagalēm vai bez.

     • lojalitāti var mērīt ļoti vienkārši un subjektīvi- tāpat kā pielaides valsts noslēpumam. ja kādam nepatīk, lai sūdzas ģenerālprokuroram un paši pierāda lojalitāti šai valstij! ir gudrāki speciālisti par mani, tāpēc uz inspektora amatu nepretendēšu.
      tas, ka PD esošiem vai bijušiem instruktoriem varētu aizliegt, varbūt ir iespējams izdarīt, bet tad iebraucējam no ru gan nav pamata aizliegt trenēt, jo nodarbojas tikai ar sportu. tāpēc kluba sertifikācija nav sliktākais variants- ir pārkāpums vai aizdomas, lai pats klubs pierāda savu lojalitāti, jo arī bankas nevar tāpat vien skaitīt naudu šurpu turpu, bet ir jāziņo par saviem aizdomīgajiem klientiem un jāapkaro netīrās naudas atmazgāšana. airsoftu var attālināti pielīdzināt militāriem treniņiem, tāpēc kkādi ierobežojumi un kontrole būtu tikai vien samērojami ar šo nodarbi.

      • Sertifikācijā būtu jāiekļauj arī punkts par konkrētu repliku aizliegumu, piemēram, es, lai cik dīvaini tas nebūtu, aizliegtu NBS bruņojumā esošu ieroču replikas.
       Sāksies sūdi, ei nu tu sazini, vai tā ir replika vai īstais, ar ko Jānis/Ivans nāk virsū un liek celt rokas augšā un atdod savu AK4, jo īpaši, ja personāžs ir dabūjis “utilizēto” latpat formas tērpu(pa gabau tika noturēts par savējo, jo forma un ierocis izskatās pēc mūsējā).

       • US šādiem ieročiem prasa oranžus posmus uz stobra, derētu arī LV.

       • arī zemessargs

        Ja sāksies sūdi, tad jāšauj, ja Tev nāk virsū ar jebko kas ierocim līdzīgs.

        • Runa ir par to, ka tuvojas tikā savējie, pikselis-check, g36-check, bet kolīdz itkā savējie pielaisti klāt un mūsējie atslābuši, tā uzreiz šiem stobri mūsu virzienā un bez jokiem.
         Atkarībā no apmācību līmeņa kāds varbūt tomēr nolaidīs kādu kārtu pa viltvāržiem, bet nav garantijas, ka tā tas notiks.

         • Tas nav labs piemērs, jo aktuāls būs arī otrs variants – visi tik tālu iespringuši, ka šaus uz visu, kas kustās, un neatkarīgi no pikseļa un ieroča šaus pa 200m, līdzko pamanīs kustību meža malā.
          Karavīrs, sevišķi konflikta sākumā, esot daudz un dažādai, vai neesot nekādai informācijai mēdz overreāģēt.
          Un, ja godīgi, ir grūti iedomāties kādu puslīdz proofesionālu grupu, kura gribētu ar plastmasas lodīšu automātiem mēģināt iekļūt čekpointā, kurā karavīri ir bruņoti ar īstiem ieročiem. Tu pats tā darītu? Pretinieku nevajadzētu domāt stulbāku par sevi. Tas dārgi maksā.

         • arī zemessargs

          Darbību secība, ja tuvojās savējie.
          1. Savējiem būt aiz aizsega, pirmais pabļauj, lai KCP dzird un pacēlis rokas tuvojās.
          2. KCP tur nācēju uz grauda, no KCP iet VIENS cilvēks aprunāties un saprast kas tas tāds ir. Ja nepieciešams veic pārbaudi pa augstāk stāvošā vienībā.
          3. Ja rodas aizdomas, tad liek atnācējiem iznākt redzamā vietā, lai visi ir uz grauda un tad izlases kārtā pārbauda identitātes: kas tāds, no kurienes, kur dzīvo (pilsēta iela, kas blakām atrodas), kā sauca Staburaga bērnu galvenos varoņus.

          • Velns, pēc tavas sistēmas man būtu hana. Nav ne mazākās nojautas, kā sauc Staburaga bērnus.

          • Lūk tā mēs zaudējam labākos cilvēkus. Dēļ pārliekas modrības. :/

          • Nu ko jūs te ar savu KCP, es runāju par pirmo stundu haosu, jucekli, kad sūdi iet pa gaisu, bet nekas vēl nav zināms, tādā juceklī katrs sīkums/lielums var nospēlēt izšķirošo lomu, arī pārlieku novalkātos pikseļos vai, tieši otrādi, pārāk svaigos pikseļos esoši īstie savējie var raisīt aizdomas un var notikt blue-on-blue kontakts.

          • Un tieši tam, dārgie draugi, vajag arī Aniņa nežēlestībā kritušos radio sakarus, lai var uzreiz noskaidrot, vai X batiņa AOR ir tāda un tāda vienība vai nav, nevis minēt, kā sauca Staburaga bērnu varoņus.
           Kurš to vairs atcerās?

          • arī zemessargs

           Skat. amerikāņu jautājumus viltus amerikāņiem Ardenu operācijas laikā. Pirmās stundas laikā sakaru visdrīzāk nebūs un tie paši būs nenormāli pārslogoti.

     • Nebūs PD, būs Krievijas BS pārstāvji, kas naski apmācīs nelojālos.
      Vai trūkst Latvijā Krievijas pilsoņu, kas dienējuši Krievijas armijā un varētu apmācīt nelojālos airsoft biedrus?
      PD vēl kaut kā varētu nopeilēt, bet kā tu pateiksi, kurš no instruktoriem ir Krievijas BS dienestu izgājušais? Nekā.

      • ja PD būs tikai oficiālajā airsoftā, tad ar atlikušajiem klubiem DP nebūs problēmu tikt galā. Jārada situāciju ka ar oficiālo airsoftu nodarboties ir labāk un izdevīgāk nekā ar pagrīdes.

       • Varbūt arī kāds izlasīs, ko mēs te spriežam un veselais saprāts ņems virsroku, lai gan, varbūt arī te neiztikt bez NATO pendeļiem, bet, NATO, kā zināms, airsfot pie vienas vietas, tā jau ir iekšējā problēma.

  • “Nepilngadīgiem atļauts, visiem pārējiem aizliegts. šāds likums izgāžas uzreiz (diskriminācija pēc vecuma)”

   Tu goda vārds esi tāds pats jurists kā militārais speciālists.

 2. Agris Purviņš

  Nezinu, vai VB vajadzētu prasti apsaukāties “airsoftisti tēlo “dieva gosniņas” . Ja būtu nedaudz papētījis, tad secinātu, ka šie puiši no Strēlnieks.lv ir krietni patriotiskāki darbos (ne vārdos) par daudziem mūsu AM un MIDD ierēdņiem.
  Otrkārt, tas ka airsofts nedot militāras iemaņas ir stipri aiz matiem pavilkts. Tad jau salūtmunīcija, ko izmanto armijas karavīru apmācībā un kura ir krietni dārgāka par airsoft bumbiņām ir krietni vien sliktāka. Troksnis tikai lielāks, bet mācību “ienaidnieku” jau nekādi tās neietekmē. Tie nav tie argumenti ko būtu jāizmanto.
  Manuprāt svarīgi ir patiesi paņemt šo pasākumu zem kontroles un to var izdarīt tikai aktīvi iesaistoties, ko arī es mēģināju būdams ZS 54.ITBN komandieris. Uzskatīju, ka gan starp airsoft un peintbola aktīvistiem ir daudz efektīvāk popularizēt Zemessardzi un kopš 2009.gada atļāvu rotas komandierim prezentēt airsoft pasākumos Zemessardzi un veikt tajos aģitāciju. Starp citu tas arī deva praktiskus rezultātus! Un tad 2011.gadā nomainījās ZS komandieris, kā arī man sanāca nopietns konflikts ar MIDD bataljona “zampaļitu” un pēkšņi izrādījās ka es apmācu krievu “FSB” vienības. No dienesta izmeklēšanas materiāliem:
  “Noskatoties foto un video materiālus, redzams, ka pasākumi notiek krievvalodīgā vidē, piedaloties personām, kas nav Latvijas valsts piederīgie. Izvērtējot 15.10.2011. uzņemtos fotoattēlus, vairāki no būtībā uzskatāmi par Zemessardzes diskreditējošiem, līdz ar to izvērtējams, vai izmantojot Zemessardzes resursus nenotiek Latvijai iespējami nelojālu personu apmācība”.
  Krievvalodīgā vide bija tāpēc, ka piedalījās vienības no Igaunijas un Lietuvas un savs emocijas pauda tajos pašus vārdos, ko latviešu karavīri aiz gara laika bija iemācījuši Afgāņu puisim.
  Zemessardzi diskreditējošie attēli bija “krievu FSB” grupas fotoattēls uz zviedru BV fona.

  Tagad viela pārdomām:
  1. Tas bija trešais gads kā prezentēju ZS airsoft pasākumos un to neslēpu. MIDD “zampaļits” to labi zināja, bet nebrīdināja mani. Un tikai pēc konflikta izrādījās, ka es apmācu “Latvijai nelojālas personas”.
  2. Šajā airsoft pasākumā no mana bataljona darbojās rotas komandieris, kurš ir apbalvots ar Viestura ordeni (kuru viņš bija patiesi nopelnījis, atšķirībā no daudziem citiem) un viņa lojalitāte Latvijas valstij nevienam neizsauca ne mazākās šaubas. Lieki piebilst, ka viņam neviens nekādus jautājumus neuzdeva (vismaz lietā neparādās).
  3. Bez maniem BN PD un ZS šajā pasākumā piedalījās arī ZS no citiem BN, ka arī SZS PD karavīri.
  4. Pēc dienesta izmeklēšanas neviens vienības komandieris netika brīdināts par to ka nedrīkst sadarboties ar šo “airsoftu” un trīs mēnešu vēlāk 2 km attālumā no ZS komandiera mājām tika izvestas “airsoft” nelojālo personu mācības, iesaistot vietējā BN instruktorus un BN tehniskos līdzekļus. Tāpat “airsoft” mācības regulāri notika Ādažu poligonā.
  5. Pēc dienesta izmeklēšanas komisijas konstatācijas piecus gadus NETIKA VEIKTI NEKĀDI PASĀKUMI un IZVĒRTĒJUMI, lai ierobežotu “Latvijai iespējami nelojālu personu apmācība”. Vai par to kādam nebūtu jāatbild?
  6. Nezinu vai ZS komandieris oficiālos dokumentos drīkst paust viedokli, ka valstij nelojalitāte tiek noteikta pēc nacionālās piederības!?
  Šis pasākums tika izmantots, lai sagrautu manu militāro karjeru un atbrīvotu mani no BN komandiera amata. Kā arī, lai pārējie saprastu uz kādām vērtībām balstās ZS un AM vadība. Tāpēc es ar lielu un personisku interesi uz procesiem, kas notiek “airsoftā”.
  Vēl tika tas viss apaudzēts arī ar “saimnieciskiem pārkāpumiem”, bet kā administratīvā tiesa vēlāk rakstīja savā atzinumā: “pārkāpumi ir formāli un saimniecisku seku nenesoši”.
  Ja būs laiks, tad noteikti par to visu kādreiz sarakstīšu grāmatu!!!!!

  • rakstam un problēmai nav sakara ar konkrētu klubu vai konkrētu personu. Un ja tu uzmanīgāk lasītu, tad tieši to es arī saku (atšķirībā no sttrelnieks.lv) ka šis sports dod reālas taktiskās iemaņas (atšķirībā no paintbol). Un tas ir fufels ko airsoftisti stāsta par 50m, kartona sienām vai krūmiem. Ekipējums viņiem ir īsts, taktika īsta, saliedētība arī. Tādēļ nevajadzētu uzburt ainu, kas viss pasākums ir jauka spēle turklāt ar patriotisku fonu. bez visnotaļ pareizajiem strēlniekiem LV ir pilna ar

   “Umbrella” Corporation, Cobra Company, Alpini, SBS, РГСпН “Шакалъ”, Феникс, Скиф, Спецназ ФСБ, 27e Bataillon de Chasseurs Alpins, Imperial Guard, STIX, 666, USMC “Warlords”, Rek’s of Dvinsk, Ghost Recon, G.R.O.M, INLA, ОДШО “Балтийские Медведи”, Пираньи, Avalon Project, George’s Scout Squad, ДРГ “LB”, Морские дьяволы, Тaifūns, Blackwater, MITAU Airsoft Team, LAPD S.W.A.T., Ting Tong, Pertzy, Парус, Task Force “SIGMA”, 21st SFS ”Hawks”, Iron skull, Dark Earth, СЕБР, Штрафбат, ITC TEAM, Royal Marines Commando, el Piratos, ОСН “Шквал”, СТАЯ, Восток, 7 Division, 1st Reconnaissance Battalion, 75th Ranger Regiment, SPARK, Грешники, БАРСЫ, Legion, ВОЛКИ

   un ej nu sazini, kas viņus ir mācījis.

   • Agris Purviņš

    Bet konkrētu Tu uzbrauci uz strēlniekiem.lv. Protams, ka tā nav pareiza taktika, attēlot, ka airsoft ir galīgi nevainīga vīru izklaide. Runa ir par to, ka NBS malā no tā stāvēt nevar. Un par to arī raksta “Strēlnieks.lv”, Tu un arī es tajā tālajā 2011.gadā. Īpaši tāpēc, ka aizliegt šo pasākumu nav ne mazākās iespējas, neejot pretī mūsu valsts tiesiskajiem demokrātijas pamatprincipiem.
    Tur tagad ir viss kaut kas. Gan patriotiski vīri, kas nedomājot stāsies savas zemes aizstāvībai, gan stāsies pretējā pusē. Tikai es nesaprotu Tevi un varbūt arī DP kurš uzbrūk tieši patriotiskai daļai. Gribat iedzīt pagrīdē un pārvest pretējā pusē?

    • Lai stāsta kā ir, tad nebūs pamata “braukt”. Airsofta lietā visiem ir sava taisnība, arī DP. Nav tas normāli, ka kkādu “specnaz enkavede” trenē kāds kaut vai britu pamattaktikas kursu absolvents. Ja strēlnieks runātu tikai savā vārdā nebūtu problēmas, bet viņi runā arī to vārdā, kuri izmanto “tiesisko demokrātiju” pretvalstiskās interesēs. Es arī par to, lai lietu atrisinātu bez aizliegumiem, bet pie mums to neprot, jo vieglāk ir aizliegt un mēģināt kontrolēt. Es par to, lai ir valsts atbalstīta federācija, sertificēti instruktori, kuri saprot ko un kam māca.

     • Agris Purviņš

      BET PAR TO IR VISI!!!! Izņemot NBS un MIDD vadībU.
      Es piecus gadus atpakaļ mēģināju ieborēt, bet nekā. Starp citu man ar MIDD kādu gadu atpakaļ par šo tēmu bija intīma saruna, bet izskatās nekas viņiem nav aizgājis. Savā laikā Napaleons ir teicis “gribi iznīcināt revolūciju, uzņemies tās vadību”. Tas pilnā mērā attiecas arī uz airsoftu. Pārņem kontroli par to un visi būs ieguvēji gan airsofts, gan NBS. Man pat liekas, ka viņi tik tupi spītējas tikai tāpēc, ka tad viņi atzīs, ka man bija taisnība un to jau nekādi nedrīkst pieļaut. Kaut gan visdrīzāk vienkārši raustās, jo Zemessardzi ir grūti kontrolēt un te vēl airsoft brīvdomātāji, nepatikšanas var droši gaidīt un te skaties vēl nāksies jauko amatu zaudēt.

    • nav iespējams aizliegt spēlēt kariņus. var izdarīt tā, ka tie kuri grib spēlēt kariņus dara to …. ”kaut kā, kaut kur” ar kaut kādu ministrijas atbalstu.

     Var paziņot , ka visi kariņu spēlētāji ”nepareizajā vidē” nesaņems/šķirsies no pielaidēm. Tomēr arī uz šo nelojālajiem brašuļiem būs nospļauties, jo palielam viņi tāpat nav pielaižu mērķauditorija.

     Ko DP&SAB var izdarīt – 1.iefiltrēties šajās organizācijās un būt lietas kursā par katru šūniņas dalībnieku. 2. Savlaicīgi parūpēties, lai brašuļiem nav iespēju tikt pie reāliem ieročiem- tieša DP kompetence. Nav ieroču nav problēmu 😉 ar izpletņiem viņiem jau nemetīs un ja tomēr mestu, lai zinātu kur 😉 Sākam ar atbrīvošanos no ”robežsargiem kukuļņēmājiem” 😉 lai viņi tālāk no grēka norotējam uz policiju, vēlams drošības un ekonomisko 😉

     • Vajag regulējumu potenciāli bīstamai daļai (individuālā un grupas taktikas mācība) un zaļo gaismu sportiskai daļai (izdzīvošanas iemaņas, pārgājieni utt). Un nevajag nekur “filtrēties” tas ir dārgi unn nevajadzīgi, jo 99% grupu ir godīgi sportisti. Tad jau arī šautuvēs un medību kolektīvos arī vajadzētu “filtrēties” 🙂

   • ja saskaitot tās airsofta organizācijas (ap 50), pieņemot, ka katrā šūniņā ap 10 partizānu, tad dalībnieku skaits var būt 2-3 lielāks par to, kuri piedalās zs izlūkvadu sacensībās.

  • Vienu grāmatu ar domu biedriem godam esi palaidis pasaulē, ķeries klāt nākamajai, lai nav tā, ka iznāk vienlaicīgi ar grūbu vīra rakstiem, tad būs jākonkurē savā starpā 😀 !

 3. Anonīmais Labvēlis

  Aizliegt, aizliegt bla bla bla, ka tik kaut kas nenotiek. Tas ir vienmēr vienīgais risinajums uz ko valsts naudas norijies birokrāts, kas baidās zaudēt savu vietu ir spējīgs. A visus kam ir iniciatīva, norakt līdz laikam, lai kārtīgu sūdu gadījumā, kā Ukrainā, varetu pa fikso pēc tam iemest gaļas mašīnā kritiska brīdī. Tur arī visu iniciatīvo patriotu mūžīgā vieta, būt par aizbāzni mēslu mucai, lai kungiem uz kajām nelīst.

  Trūkst karavīru? Sen brīnījios par to, kāpec AM nemēģina paņemt zem sevis visu šito airsofta/peintbola padarīšanu. Ibio kur nu vel pateicīgaks materials, cilvēki paši savā brīvaja laikā cenšas un skrien uz “macībām” – atbalstiet un paņemiet paspārnē! Iedodiet iespēju tikt pie resursiem (airsoftistu slapjais sapnis – tehnika), noaģitējiet, atfiltrejiet tos ar kuriem nav pa ceļam un rekur nākamie zemesargi vai PD karavīri. Protams ne visi, bet mērķauditorija ir ļoti ļoti pateicīga, tikai jāstrādā. Kaut kā velreiz gribētos nosūtīt vadību uz pārdošanas apmācības kursiem 🙂

  VB, kāda jēga te blogā cepties par karavīru trūkumu, ja neviens nav aizdomajies izmantot materiālu, kas ir pieejams tagad un tulīt?

  P.S.
  Neesmu ar airsoftu it nekadi saistīts, esmu gan pāris reizes mežā šos redzejis ar to arī iepazīšanās beidzās, tā ka manas intereses no tā, kas būs ar viņiem tālāk ir 0.

  • VB jau piedāvāja pirms gada airsofta “nacionalizāciju”
   https://varabungas.wordpress.com/2015/07/10/vera-nemot/

   paintbolu gan valsts varētu likt mierā, tas nav kaitīgāks par badmintonu (ja neiešauj acī) 🙂

   • Anonīmais Labvēlis

    Nebiju lasījis, laikam palaidu garām.

    Par peintbolu, lai tik ņem ciet, iepatiksies viens, var piedāvāt uz entuziasma viļņa ko “stipraku” 🙂

    Jebkurā gadījumā, kur darbs ar mērķauditoriju? Kāpēc meklēt interesentus pie raga briļļu, velosipeda un kartona kafijas tūtas cīnītājiem, ja tepatās ir tie, kas JAU nodarbojas ar to, kas ir vajadzīgs?

    Vai arī gaida, kamēr tur kādam izskalos smadzenes “pareizie onkuļi” un vajadzīgajā brīdi dabūsim lodi mugurā?

    P.S.
    Pielikšu sarakstā un specāli pasekošu līdzi šim visam, varu saderēt, ka visa šī runāšana ir tikai laika tērēšana, risinājums būs klasisks – ai ai ai un visu aizliegt.

  • Ierakumu_žurka

   Ja godīgi, tad ZS ik pa laikam iestājas airsoftisti, kas bieži vien ļoti ātri arī pazūd pēc pāris smagām mācībām, tiklīdz saprot, ka te nebūs nekāda pašaudīšanās un aliņa iedzeršana vakarā.
   Un tas ir tikai loģiski – vai tev tiešām liekas, ka cilvēki, kas brīvajā laikā aizraujas ar šādu stipri militarizētu hobiju, nebūs neko dzirdējuši par iespējām dienēt ZS vai PD? Vai nepazīst nevienu, kas jau dien un var pastāstīt kas un kā? Stipri šaubos. Airsofts ir viņu pašu izvēle alternatīvu vietā.
   Starp citu, līdzīgi ir ar medniekiem, kas kaut kur un kaut kad “iemācījušies” šaut un tad iestājušies zemessardzē, viena no visgrūtāk apmācamajām cilvēku grupām, it īpaši šaušanā. Bieži vien spītējas pretī instruktoriem un pastāv uz šaušanu pa savam, lai gan ne sūda nejēdz trāpīt. Nākas iegūldīt papildus laiku un enerģiju, lai cimperlētos ar viņiem; laiku, kas būtu bijis daudz lietderīgāks pilnīgu “0” līmeņa cilvēku apmācībai.

   • Anonīmais Labvēlis

    Ierakumu_žurka, protams katram savi tarakāni, bet pasaki atklāti, ko vieglāk būtu apmacīt – ieinteresētu cilvēku, vai tadu, kam interese par subjektu ir labākaja gadījumā ir neitrāla? Neviens jau nesaka, ka visi 100% derēs, bet tas ir lauciņš, kurā var un vajag strādāt, no 1000 “spēlētajiem” atsijasies un paliks kādi 100 motivēti un ieinteresēti, kas ša vai tā saistīs savu dzīvi ar NBS, tas ir maz? Protams skaitliski vienkāršāk sadzīt no OMD, bet jēga? Tikai gaļas kilogramos?

    Emsu par to, ka labāk daudz mazu pēc iespējas targetētu papildinājuma straumīšu, kuras papildina viena otru, nekā viena liela, bet mikss ar visu ko. Pārbaudīti, atdeve ir labaka pirmajam variantam.

    Par “visu zinu”, visās jomās ir “gudrinieki” ar sagrābstītām zināšanām, kuriem liekas ka viņi zina visu, bet tieši “skolotāju” _darba pienākums_ ir ievirzīt visu pareizajā gultnē. Vai ir viegli? Pats laikam zini atbildi.

   • Tur jau tā problēma, ka “sākot ēst zemi” daudzi pazudīs, ne tikai airsoftisti. Ja tu nepadarīsi nodarbības interesantas ,liela daļa zemessargu kļūs par mirušajām dvēselēm. Esmu to jau redzējis, un zāļu pret to nav. Vismaz ne brīvprātīgas organizācijas formātā. Bet airsoftisti ieliks kloķi šaušanā un taktikā, arī ekipējumā. Un nevajag minēt par piemēru šaušanu no stāvokļa guļus un ZS čempionātus. Airsofts ar to ir pārāks par ZS apmācību, ka šaušana notiek no visiem un visādiem stāvokļiem, ko nevar imitēt praktiski neviens ZS BN.

    • Jautājums, kā ir ar šiem faktoriem – ieroča svars, atsitiens, aptveru maiņa, šāvienu intensitāte, kļūmju novēršana – ko vari teikt par šiem faktoriem vairumā gadījumu, nevis ne tikai no savas lielās pieredzes?
     Mani novērojumi no ierobežotas lietošanas ir tādi, ka ieroči pārsvarā manāmi vieglāki, atsitiena nekāda, tātad, kontrolēt ieroci faktiski nevajag(līdz ar to šaušanas stāvoklis nav vairs svarīgs, kaut šauj kājām gaisā, ja proti), nekāds recoil nav, šaut vari kaut uz full auto, kamēr visas 200-400 bumbiņas izlidojušas no aptveres, tik patin atsperi, lai bumbiņas barojas iekšā, arī magu nomainīt nākas reti, ja nešauj intensīvi jau minētajā full auto režīmā pie lielās magu ietilpības, tai pat laikā aptveru svars esot pilnām stipri mazāks par īsto ieroču aptverēm.
     Sarežģītākais un laikietilpīgākais process, šķiet, ir akumulatora nomainīšana, ja tas nosēžas spēles laikā.

     Neesmu pret airsoft, bet arī tur ir savi ierobežojumi, kurus diktē fizikas likumi un spēļu ieroča uzbūve un darbības principi.

     Protams, var nopirkt ieroci nevis pa 100 eiro, bet pa 500-600, tur svars būs teju identisks īstajam, bet pa to naudu labāk izeju medniekus, nopērku vītņstobra pusautomātu(lietotu) un paņemu airsoftu parasto pa 100 eiro.

     • Šeit es tev daudzos punktos piekrītu. Neiena imitācija/metodika nevar aizstāt reālu kaujas sagatavotību ar īstu ieroci un munīciju. Bet neviens jau nesaka, ka tā ir. Airsofts ir ļoti lēts veids, kā iegūt pietiekami labas iemaņas taktikā un darbībā ar ieroci. Tieši tāpēc esm uļoti izbrīnīts, ka iesaistījušos esošo karavīru skaits ir salīdzinoši mazs. Un es nerunāju par 1. un 2.KB puišiem kuri ar ieročiem darbojas pietiekami bieži. Lielumlielākā NBS daļa ir virsnieki, instruktori un
      kareivji ikdienā nešauj nemaz, vai šauj ļoti reti – nepietiekami.Kāpēc tie nevēlas uzlabot savas spējas, tas man ir mistērija.

      • Nav nekādas mistērijas – par tādu brīvā laika pavadīšanas veidu nezin+NBS centralizēti neorganizē, piemēram, NBS esošo airsoft klubu, kurš pats savācas, NBS ziedo, teiksim, aķus un bumbiņas treniņiem, bet citādi lielākoties neiesaistās.

       • brīvā laikā cilvēki atpūšas ar savu ikdienas nodarbi nesaistītā veidā.

        • Labojums pieņemts, teiksim tā, daudziem armija/zs lietas ir gan/gan.

        • Gribu es redzēt, kā visiem 5.5 tūkstošiem šaušana kustībā un mazo vienību taktika ir ikdienas nodarbe. No tiem 5000 + ar reālu šaušanu un aktīvu soldžeringu nodarbojas ….nu, teiksim, 2000. Kbrig, SUV, daļa MP, šis tas no ZS. Apmēram tā. Pārējie pa lielai daļai ir papīru/materiālo vērtību bīdītāji, kas ikdienā šaušanu un mazo vienību taktiku redz tikai bojevikos, kad vakarā pēc darba dienas atlaižās dīvānos. Šeit es negribu nevienu aizvainot, jo NBS sistēma ir tāda, kāda viņa ir – kropla, nolietderīga un nevirzīta uz every latvian soldier a rifleman.
         Tad nu es gribētu domāt, ka lielākai daļai šo atlikušo 3000 un droši, ka daļai 2000 VAJADZĒTU GRIBĒT uzlabot savas kaujas prasmes un būt vērtīgākam kā karavīram, nevis paīru tārpam.
         Tā kā KEK, te es tev pavisam nepiekrītu. .

         • nu piļītājiem vajag piemaksas. nopietnas. kurš par to strīdas? cilvēks ir slinks pēc dabas 🙂

          starp citu – kā izskatās parasts ārrindas ZS salīdzinot ar papīru stumdītāju PD?

          • Ierakumu_žurka

           Takš pasties uz kādu ex-PD savā batā, gan jau ka jums kāds tur arī pieklīdis 😀
           Bet interestanti tas, ka pēc atvaļināšanās no PD uz ZS atnāk tieši cilvēki no štābiem, kam gribas izlocīt kājas pēc dekādes ofisā. Tā ka varianti par štābu “purināšanu” varētu tīri labi strādāt; ļoti iespējams, ka pat nekas nebūt jāpurina, cilvēki paši uz to pieteiktos. Bet redz, nav laika iemaņas uzturētu un uz mācībā aizbraukt, jo visādi “svarīgi” papīrīši jābīda.

          • nedomāju ka vidusmēra NBS jaunākais virsnieks būtu sliktāks par aktīvu zs. Lai nu kas bet IMET strādā labi, ja tu saproti par ko es runāju.

        • Jā, aizmirsu pateikt. Tie paši ārrindas zemessargi, kuri esot no ļoti griboši mācīties un uzlabot savas spējas – arī tie ir pavisam neaktīvi airsofta apmeklētāji. Ir kas nāk, visu cieņu, bet ir daudz tādu, kas gudri runā un stāsta kā viņš šautu un kā vajag šaut, bet tālāk par runāšanu netiek.
         Ļoti atgādina “zīmuļus”, kas stāsta, kā vajag pievilkties 30 reizes, bet, kad tiek blakus stienim, tā sāk sāpēt aklā zarna, vai iekšējā auss.

         • mb attur laika/naudas trūkums, ja jau aktīvs ZS.

         • zs aktīvais pavada diezgan daud dienu zs, kaut kur trenējas, strādā, viņam ir ģimene un viņš gribētu, lai viņam militārās zināšanas iemāca batiņā bez papildus vazāšanās riņķī. jo tad vispār rodas jautājums kas ir labāk – dienēt zs vai iet uz airsofta klubu. tas neskaitot konfliktējošos laikus, ja iet uz abiem.

          ok. viss ir tā kā ir un katram pašam jādomā kā to visu 24h ielikt :-).

          • Tā arī ir , un tieši pilsoniskā mil.dienesta vai OMD skaistums ir apstāklī ka tu gribi negribi 5/24 es dienestā un mācies, mācies, mācies…

          • aha. tad pienāks pie tā OMDešņika Reksis un patiks, ka viņš ne sūda no kara lietām nezin, jo airsofta dienestā nebija.

           te cepiens par to, ka zs batiņā nedara to ko viņam vajadzētu darīt. un viņam par to jājūtas vainīgam 😀

          • Ne visi bataljoni ir vienādi, daudz kas atkarīgs no komandiera, bet vidējais aritmētiskais ir ne pārāk foršs. Domāju batkomi nolasītu mums 101 pamatotu un ticamu iemeslu kādēļ tas tā ir.

          • un te mēs atgriežamies pie tā kamdēļ uz omd neviens negribēja iet – ģedovščina un zāles krāsošana ar visām no tā izrietošajām sekām. jo otmazka par bataljona problēmām darbojas universāli.

 4. Pareizi, pareizi, vajag aizliegt. Atkal latvieši varēs laimē diet, vicināt karogus, siet prievītes un pievērsties īsteni eiropeiskām vērtībām.

  Man nebija ne mazākās šaubas, ka jautājums tiks risināts tieši tā, kā tas, izskatās, arī tiks risināts.
  Nu pastāstiet man, kāpēc jābūt tādiem lūzeriem un ņaudētājiem? Oficiālā reakcija man atgādina tādu nopērta puišeļa no gultasapakšas īdešanu: “Šaaaauuuuuj, trennnnnējas, mācāāāās, nelojāli, prokrieviski”. Kāpēc pozitīvi nepārņemt šo lauciņu un nepopularizēt šo sagatavošanas/izklaides veidu jauniešu/pieaugušo vidū? Somiem ir šaušanas klubi, šveiciešiem bruņota sabiedrība. Atkal jābaidās no savas ēnas, ka tik kāds nelojālais netiek apmācīts. Tad dariet tā, lai nelojālie kļūst lojāli, nevis sagandējiet dzīvi arī tiem ,kas vēl ir lojāli.
  Lielā mērā atgādina pagājuša gada situāciju ar militarizētajām nometnēm Krievijā. Izbļaustījās piečakarējās, bet vai šogad NBS/AM sadarbībā ar …… jebkuru izklaides kantori visā Latvijā organizē kādas patriotiskas nometnes bērniem, pusaudžiem, tādā veidā ne tikai popularizējot LR/NBS tēlu, veicinot patriotismu, vai vienkārši pieliekot roku bērnu/pusaudžu “bīdīšanai uz pareizā ceļa”??? Nē. Atkal sēž krēslos organizē apspriedes un SKDS pētījumus. Kautkā jau sāk likties, ka mēs, latvieši, esam vāvuļotāju, īdētāju un aizliedzēju nācija, kas var tikai īdēt no gultas apakšas, ka visi slikti, Putins visur, bet paši ne roku negrib pielikt, lai kautkas mainītos.

  Sausais atlikums –
  VIŅU nometnes aizliedzām, paši savas netaisām. VIŅI tāpat brauks. tikai klusēs par to.
  Airsoftu aizliegsim un džeki vairāk nespēlēs. VIŅI turpinās to darīt, tikai nereklamēsies apkārt. Aizliegums tikai padarīs to nodarbi vēl interesantāku un aizraujošāku. Un vēl saliedēs tās grupas, kas turpinās darboties.

  P.S.
  Ar aizliegumu sarežģīsim dzīvi tiem puikām, kuri grib papildināt/uzturēt/uzlabot. Tie, kurus jūs gribat ierobežot, atradīs gan vietu, gan iespēju un turpinās darboties.

  Priekšlikums drošības policijai – aizliedziet plastmasas tanciņus un karavīriņus. Ar tiem taču uz Rīgas maketa var wargeimot stratēģisko objektu ieņemšanu. Un šķēres arī vajag aizliegt, jo ar tām var izgriezt bildītes un ar tām wargeimot to pašu, kad aizlieguma dēļ nebūs pieejami plastmasas tanciņi.
  P.S.2
  Un, aizmirsu pateikt. Zinot, ar ko nodarbojas zemessargi ikdienā, un kādas kvalitātes nodarbības lielākoties viņiem ir, esmu pārliecināts, ka airsofta spēlēm, kas ir mērķtiecīgi veidotas un pie kuru scenārija ir labi piestrādāts, ir daudz vērtīgākas par to čakarēšanos ar ZS nodarbībām.
  Kā notiek ZS – rotnieks sazvana, mēģina pierunāt, daļu pierunā, daļa mācību dienā nevar, cilvēki savācas, papīri tiek parakstīti, ļurkāsanās ar ekipājuma un ieroču izdali, mācības tiek izrunātas, braukšana uz mācībām, ļurkāšanās pirms un pēc nodarbībām, nodarbības TAK SEBE, jo kvalificēti instruktori trūkst, pārrunāšana, transports atpakaļ, ļurkāšanās ar ekipējuma un ieroču tīrīšanu un savākšanu, papīru rakstīšana, daļa padomā:”nahren es izmetu veselu dienu šim marasmam”, rotnieks padomā:”sam durak”, noslēgums. Rezultāts – visa diena padirsta, reāli apmācībai veltītas 2-3 stundas.
  Airsoftā – infa netā un scenārija izštukošana. Vajadzīgā dienā un stundā visi paši ir klāt. Ekipējums un ieroči jau ir darba kārtībā. 20 min scenārija izklāsts, drošības noteikumi. UN AIZIET. Rezultāts – +- stunda ļurkāšanās un pārējā diena tīra apmācība. Un nekādu papīru. Spēle/fizuha/šaušanas treniņi/taktika/kustība/aizsegs un aizsargs/ekipējuma apguve/munīcija kontrole/telpas/mežs/šaušana no dažādiem stāvokļiem un kustībā/apakšvienību un individuālā koordinācija/novērošanas spējas/radiosakaru apguve/+++++++.

  Esmu gan vienā, gan otrā. Pirmajā pavisammazaktīvs, otrajā ļoti aktīvs. Jo negribu bezjēgā tērēt skaistas dienas. Un gribu mācīties izklaidējoties.
  Te gan, spriežot pēc komentu satura un kvalitātes, lielākā daļa tālāk par vāvuļošanu nav tikusi. Ar airsoftu joprojām neviens nenodarbojas??? Tikai runāt, aizliegt un kontrolēt gribētāji.

  • Vēl nekas nav aizliegts, arī plāni nav atskaņoti, tādēļ sašutumu vēl var pietaupīt. Piekrītu, ka tas ko dara ar interesi vienmēr sanāk labāk.

  • Ierakumu_žurka

   Vai nu nepareižā batiņā esi vai baigi sen neesi bijis. Izstāstīšu tev hipotētiski reālistisku scenāriju, kā iespējams kādā batiņā notiek apmācību process:
   1) Mācību plāns – datumi, tēmas- ZS ir zināms jau janvārī līdz pat gada beigām;
   2) Nedēļu pirms mācībām nodaļnieki jau apkopojuši info par tiem, kas būs un nebūs un caur vadiniekiem info nodots rotņikiem;
   3) Nedēļu pirms mācībām ZS tiek izsūtīti detalizēti mācību plāni, teorētiskie materiāli atkārtošanai, ekipējuma saraksti utt.;
   4) Viss kolektīvais MTL tiek sakrāmēts transportā jau piektdien, iespējams jau pat aizvests uz apmācību vietu, ja vajadzīgs arī iekārtota apmācību vieta;
   5) Sestdien 0630 ierodas instruktori un nodaļnieki, lai sagatavotos personāla ierašanās kontrolei, ekipējuma un ieroču izsniegšanai;
   6) 0800 jau viss personāls ieradies, saņēmis to, ko vajag un gatavi izbraukšanai
   7) No ~0900 sestdien līdz ~1700 svētdien laiks tiek veltīts apmācībām.
   8) No ~1800 – ~2200 notiek debrīfi vadu sastāvā, ieroču tīrīšana, ekipējuma, ieroču un MTL nodošana.

   Ja visiem varētu uzticēt ieročus un ekipējumu glabāt mājās tad vispār būtu ideāli, tiktu ieekonomētas apmēram 3-4 stundas (laiks, kas veltīts izsniegšanai/nodošanai un tīrīšanai).

   • atkarībā laikam no batiņa un rotas. patiesība ir kaut kur pa vidu 🙂

    ar ieroču glabāšanu mājās ar interesanti. ja saprotu pareizi, tad tiem, kas to ieroci glabās mājās, būs 2 ieroči – batiņā un mājās. tas nekādi nepaātrinās procesu. kā arī man tīri instinktīvi nepatiktu sākt lietot aparātu kuram gadu pirksts nav pielikts. + vēl tie cilvēki, kuri mājās turēs AK, bet mācībās staigā ar G36.. tad vēl juridiskie – vai jābūt deklarētam,utt. tur vēl joprojām ļoti daudz jautājumu kaut seifi esot jau iepirkti.

   • jārunā arī par mācību saturu. Airsoftisiti tīri instinktīvi paņems “patīkamo” praktisko daļu visādas tur teorijas atstājot novārtā. ZS lai nu kā tomēr pieturas pie apmācību standarta un cerams snieguma vērtēšana notiek ne pēc principa “kurš skaļāk bļauj”.

    • tas jau spēles organizēšanas jautājums. uzliek uz koka tanciņa foto un noteikumos ieraksta, ka no tanka jāmūk, bet pašgājējartilērija jāiznīcina – būs arī interese studēt kurš no tiem lūžņiem peld un kura kaste uz torņa tevi vēro.

     zs ar to jau ir gan labs gan slikts, ka katrs var darīt cik grib. sākot no ierašanās reizi gadā uz pašaudīšanos beidzot ar teorijas studēšanu un nodarbībām ārpus mācību plāna (un ārpus dui). pa gadu rotnieks jau zin katra sava padotā talantus pat, ja atzīmes publiski nenolasa. un, ja nezin, tad sūdīgs rotnieks:-D.

     btw- atceros arī zemessargs esot uzcepis megawordu ar kaimiņu tehnikas sarakstu un aprakstiem. to kaut kur var dabūt?

   • Ieakumu žurkai. – nu ja jau viss ir tik rožaini, kāpēc ZS mācību apmeklējumu rādītājs vidēji svārstās 20-40%. Pie tam otrais cipars ir ļoti optimistisks. Airsofta spēlēs, ja piesakās cilvēku 30, tad reāli parasti ir vismaz par 10-30% vairāk. Ironiska situācija, vai ne?

    • Vai nav tā ka no visa soldžeringa airsoftā tiek paņemts pats krējums – kustība, nefokusējoties uz mazāk interesantām, bet ne mazāk svarīgām lietām (sakaru procedūrām, medicību, orientēšanos, izdzīvošanas iemaņām utt). Apmēram zinu ko tu atbildēsi 🙂 , bet laikam viss atkarīgs no grupas kodola, cik nopietni grib iedziļināties.

     • Kaut kā domāju, ka ja arī airsoftā būtu reizes, kad drillētu sausos un teoriju dienām ilgi, tur tas apmeklētības procents arī nokristos diezgan strauji, tas, ka atnāk 40 cilvēki 30 vietā ir apsveicami, bet cik no tiem tur ir spray-and-pray’isti, kas atnākuši uz gaļinieku bliezt un maukt uz visām pusēm, pa visu, kas kustās 😀 ?
      Jābūt tomēr arī kritiskam attiecībā uz sevi, nevis visus kritizēt, cik sūdīgi ir Zs ar apmācībām un cik rožaini viss notiek airsoft pasākumos 🙂 !

      • Sausā treniņa jēga ir netērējot munīciju iemācītkaravīram kādu kustību/vingrinājumu, zinātniskākā valodā sakot – iegūt muskuļu atmiņu, lai tā vai cita kustība, vai kustību kombinācija padotos automātiski, bet prāta kontroles. Respektīvi,pati airsoft ideja ļauj iztikt gandrīz pilnīgi bez sausajiem treniņiem. Viens piesviediens pie pleca – viena lodīte. Viens “mērķis pa kreisi” – viena lodīte. Papildus kustībai tu trenētu arī spēju veicot kustību trāpīt mērķī.
       Tā arī ir tā airsofta priekšrocība. Pamēģini pats, tad sapratīsi, par ko runa.
       Airsofts, redzi, sniedz to iespēju, nevis “drillēt sasos” bet trenēties, kas līdz šim bija tikai specvienībām, kas bija pietiekami labi finansētas, lai izmantotu simunīciju, vai kādu advancētāku metodi.”Drillējot sausos” jaunie patiešām pazudīs.
       Par spray and prey un šaujvisukaskustās nevaru teiv teikt, jo neesmu tādus daudz redzējis.

       • Nav diskusija par sauso treniņu jēgu un refleksiem, runa ir par motivāciju jebšu tās trūkumu, kas vienai škirai būtu tā kā labi, ka nav motivācijas kolorado piekritējiem drillēt sev iekšā kara prasmes, bet no otras slikti, ka patriotiski noskaņotie arī nevar aizvilkties un iesaistīties.
        Un man viens radinieks vienu brīdi Rīgā uz telpās notiekošu airsoftu piestaigāja – tur nekā no tā, par ko Tu te runā nebija, visi mauca visiem virsū, pa labi un pa kreisi, disciplīnas, komandas, stratēģijas nekādas, tā ka, ir arī tādi pasākumi.

    • Anonīmais Labvēlis

     Iespejams tāpēc, ka cilvēkiem tiešām ir interese par pasākumu 😉

     Varbūt ir iemesls aizdomāties par pieeju lietai? Un tas nenozīmē kafiju gultā un alus kodienu vakarā, “šašliku gaismā”.

    • Ierakumu_žurka

     Tādēļ, ka sistēmu veido un uztur instruktori, kas ir pietiekami motivēti, lai veltītu tam laiku ārpus mācībām un ārpus dui uzskaites. Savukārt izveidoto produktu patērē “ZS parastais”, kam motivācija mainās kā gadalaiki.
     Ja visi ZS būtu gatavi veltīt Zemessardzei tikpat daudz laika un enerģijas, cik to dara instruktori, tad mums jau sen arī būtu tās 3 daudz maz kaujasspējīgās ZS brigādes.
     Kā jau dažas dienas atpakaļ cepos – šobrīd problēma ir ar apmācības procesa patērētājiem, nevis piegādātājiem.
     Un štābos visi priekšnieki par to zina un jau sen, bet nevienam nav (politiski pieņemamu) risinājumu. Tādēļ arī neviens īsti negrib iegūldīt līdzekļus ZS ekipēšanā un bruņošanā. Jo kāda jēga apgādāt baru neapmācītas un nesaliedētas gaļas ar kaut kādu labu ekipējumu? Ja mainīsies sistēma uz tādu, kas garantē vismaz kaut cik kaujas spējīgu vienību izveidi, tad maģiski arī parādīesies līdzekļi ko tajā ieguldīt.

     • Tur nav jābūt sunczi, lai saprastu ka ar par burkānu vien ēzelītis kustēsies ir sev komfortablu ātrumu nevis ar tādu kāds saimniekam vajadzīgs. Ja personai ir iespēja katru brīdi izstāties no spēles, to būs grūti piedabūt uz varoņdarbiem sevis pārvarēšanā.

     • arī zemessargs

      Nepiekrītu, normāls ekipējums par kārtām uzlabo izredzes arī ne pārāk labi apmācītiem. Piem. termovizoru esamība dod iespēju arī dienā neieskriet slēpnī un pamanīt ienaidnieku pirms tas pamana tevi. Labs guļammais un forma dod iespēju karot arī sliktos laika apstākļos arī ne pārāk rūdītam zemessargam.

      • +1 arī tas, ka laba ķivere un BRUŅU VESTE, kā arī transports, kas nodrošināts vismaz pret 7.62 un škembām un kādu prettanku mīnu aizsardzību, cels gan motivāciju, gan apziņu par savām izredzēm izdzīvot kaujas laukā.
       Es, protams, piekrītu Ierakumu Žurkai, bet ir arī otra monētas puse – ja mēs visi lieliski redzam, ar kādiem veciem lūžņiem mūs māca karot(BV ar PVPJ1110 vien ir ko vērts SŪDS), kāds-nekāds ne-bruņu transports mums ir un cik reti ir saturīgas mācības ar praktisku darbošanos mācību kaujas laukā, tad kādas vēl ilūzijas var būt uz zemessargu pašatdevi, ja visu laiku baro ar nabagu zupu, tāds muskuļus ne tikai nevar, bet pat negrib audzēt!

     • “Kā jau dažas dienas atpakaļ cepos – šobrīd problēma ir ar apmācības procesa patērētājiem, nevis piegādātājiem.”

      tam ir risinājums – eltāras ZS nodaļas, vadi bataljona sastāvā. tie kuri plēš dirsu tiek kārtīgi noekipēti citiem par paraugu.

      de facto jau šobrīd zs izlūkvadi ir labāk trenētie un saliedētie. neesmu redzējis viņiem ne nakts redzamības iekārtas nedz dronus nedz ieročus ar klusinātājiem. par kvadracikliem u.c. ekskluzīvām mantām nerunājot.

 5. Ka jus domajat ko strelniekiem.lv vajadzeja teikt tiem tv zuraljugam? 😀 to ka ir isteniba? Savejo biznesu uzreiz varetu taisit ciet un dirsa butu.

  • Tagad nāksies runāt, daudz un bieži. Turklāt viņi ne tikai runā, bet arī raksta . Kurš tad vēl pārstāvēs nozari? Спецназ ФСБ? Jābut vidusceļam, kad neko neaizliedz pēc būtības (ekipējumu, sportu), bet ierobežo kaujas iemaņu nodošanu nepareizās rokās. To var izdarīt, lai neciestu ne sports, ne valsts intereses. Lielākai daļai sabiedrības līdz šim nebija ne jausmas, kas tā vispār par nodarbi. No vienas puses bezmaksas reklāma.

  • Nu, ja melos un stāstīs puspatiesības, tad DP/MIDD/valsts aizklapēs to bodīti ciet tik un tā, līdz ar to, prātīgāk būtu sadarboties.
   Žurnālisti gan parasti ir truli sensāciju meklētāji, nevis patiesības meklētāji.

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.