Nekas nelīdzēs

ru to be or

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

avots

[..] Whatever new regime emerges in the immediate aftermath of a collapse is unlikely to be an improvement, given the lack of strong institutions and the poor condition of both the elites and Russian society as a whole. A year from now, the country will look different in many ways, which poses many questions both in the sphere of domestic politics and that of foreign policy. But, as the old saying goes, Russia is a country where everything can change in five years, and nothing in 100 [..]

vara bungas: Ja te kāds teiks, ka nav labi  priecāties par RU nebūšanām – nekā tamlīdzīga, mani  neinteresē RU  liktenis, interesē ekscesi, ko RU piedzīvo savā attīstībā un to ietekme uz LV.

Esejas autors piedāvā trīs  iespējamos RU krizes iznākuma scenārijus:

 1. Karš beidzies. Visiem paldies” RU labprātīgi un plānoti atgriežas Rietumu sliedēs, bez lieliem satricinājumiem.
 2. Dekorāciju maiņa.  Pu vietā nāk Du, savādāks, bet vēl sliktāks no LV interesu viedokļa.
 3.  Sastatnes sabrūk ar a) lielu blīkšķi (totāls pilsoņu karš, kā SY)  b) ne tik lielu blīkšķi (revolūcija   apvērsums a’ la rus )

Te būtu jāatcerās, ka pirms jebkura no šiem jaukajiem iznākumiem no čekisma-putinisma  sagaidāma neglīta ārdīšanās, kodolieroču spēju demonstrešana un hibrīdkara katas.

Tātad  2 no 3 scenarijiem saistīti ar lielākiem vai mazākiem ekscesiem, kas apdraud RU kaimiņvalstu drošību, jo visi atcerās kas ir RU revolūcijas, kā arī jauno RU valdnieku pašapliecināšanās tradicionāli notiek uz kaiminu rēķina. LV elite neveicot steidzamus  un pietiekamus pasākumus valsts aizsardzības un iekšējās drošības mostiprināšanai riskē sagaidīt 2. vai 3. scenāriju “ar nolaistām biksēm”, jo cer, ka piepildīsies 1.scenārijs un par RU prezidentu kļūs Navaļnijs un RU pret to  neviens neiebildīs. Jūs varat pieļaut šādu domu? Paļausimies uz 5.pantu? Ok, bet kā tas palīdz pret sirotāju bandām pierobežā vai  bēgļu plūsmu.

Advertisements

29 responses to “Nekas nelīdzēs

 1. Draugi!

  Šekur satraucošs raksts par koloradiem mūsu policijā.

  http://www.la.lv/policijas-kolorado-nokrasas/

  • “Ziniet, pagājušo nakti pavadīju ar muitniekiem. Atvedu sievai kucēnu, un mani arestēja – izziņas nebija pareizās. Viņš tagad ir karantīnā, mēģinām atbrīvot. Tātad muitnieki ved mani no lidostas uz veterināro klīniku – caur Alfu aiz Brīvības ielas – ilgi braucam un, protams, sarunājamies. Jo viņi mani pazina, bija redzējuši televīzijā. Braucam ar muitas dienesta mašīnu, un šoferis – vecis ap piecdesmit, dienesta formā – ir krievs. Un viņš gvelza tādus murgus! No vienas puses, gribēju iepatikties muitniekiem, lai glābtu suni, tomēr vienā brīdī nācās viņam pateikt, lai aizveras. Jo viņš – “šitie melnie, kuri tagad šurp gāžas!” un “šitie latvieši!”. Šausmas! Tu strādā muitas dienestā, tu taču esi formastērpā! “Eiropa sabruks, Amerikas sagāzīsies, Krievijai pieder zelta nākotne!” Lūk, tas ir vakardienas stāsts.”

   http://www.irlv.lv/2016/4/22/manska-intervija

  • ar vienkāršu tīrīšanu panāks tikai to, ka nebūs kam strādāt un tīrāmie tīrīs normālos. IeM nepieciešama nopietna reforma kopumā,ko atliek jau kopš 1991.gada.

   • Kā ar daudzām citām lietām LV – gaida, ka viss pats par sevi… NOKLUSĪS! Nevis risināt, bet zem tepiķīša.

    • Jāiet jums ar Zirgu beidzot politikā, ta būs kārtība. bez jokiem.

     • arī zemessargs

      Sen jau saku, ka vairāk cilvēkiem politikā jāiet.

      • Es teiktu nevis vienkārši vairāk, bet jaunajiem jāiet. Nevaru iedomāties, kāds labums politikā no cilvēka, kas visu mūžu vairījies un tagad nu dos vaļā. Redzeju daudz tadus Atmodas laikā, nekas prātīgs nesanāca. Toties tā laika nosacīti jauniņie 25-30, tīri neko iekārtojušies vai turās kā kuram patīk. Interesanti, tu sevi par politiķi joprojām uzskati vai vienkārši virtuves noslepumu zinātājs?

    • arī zemessargs

     Saproti, tur visā ministrijā ir klanu princips. Meita manto amatus no mātes, Daugavpils policijas šefs nodot amatu dēlam. Pētersone (IeM valsts sekretāre) ir viens no klana vadoņiem. Ko nu? Bites ies pret medu? Kāpēc politiķi pieļauj? Tāpēc, ka sistēma notur policiju rāmjos, lai netraucē politiķiem un vajadzības gadījumā piesedz.

  • Tālavas Taurētājs

   Nesatraucies, ir cilvēki, kas zina kas ir menti un viens ložberis vienmēr skatās uz sešiem. Jautājums kā šie elementi tiek pie pielaidēm. Varbūt jāpatīra pielaižu izdošanas kantori no kolorodao klusajiem atbalstītājiem, tad arī attīrīsies policija un izmirs menti.

   • VP pielaides pamatā dod operiem un tad vel skatās uz saikni ar kriminālu, nevis apakšbikšu krāsu. Tu faktiski piedāvā tīrīt tīrītājus 😉 tas diez vai sanāks.

    • Tālavas Taurētājs

     Nē es nepiedāvāju tīrīt tirītājus, bet pāraudīt vai nav vilkači, kas staigā ar pielaidēm un kolorado prievītēm. Piekrītu, ka ir nepieciešama mentu reforma un policijas izveide, tai jānotiek pakāpeniski. Igauņi to izdarīja, bet mēs to nevaram. Visa pamatā ir pilsoniska valsts, bet tās nodrošināšanai nav vajadzīga jūra ar mentiem, ir vajadzīga policija, kas noliek pie vietas atseviškus elementus. Mūsu mentu organizācija ir būvēta pēc totalitāras valsts principa.

 2. Ļoti laba lekcija par Krievijas civilizāciju

 3. Varu tikai atkārtoties – Krievijas sabrukums ar lieliem nemieriem vai pilsoņu karu mums ir sliktākais scenārijs, par kuru sliktāks varētu būt tikai Lielā Krievijas kalifāta izveidošanās RusFed vietā.
  Problēma ar varas leģitimizāciju ar militāriem iekarojumiem ir, ka nepārtraukti vajag jaunus konfliktus, bet tu vairs nevari atļauties zaudēt. It sevišķi Krievija. Gandrīz vienmēr militāras neveiksmes ir vedušas pie režīma maiņas vai valsts sabrukuma:
  Krimas karš – Nikolaju I nomaina Aleksandrs II
  Krievu-japāņu karš – 1905. gada revolūcija
  1. pasaules karš – Krievijas impērijas sabrukums un pilsoņu karš
  Neveiksmes 1941. gadā – gandrīz krīt Staļina režīms
  Neveiksmīgā Berlīnes blokāde un Krimas karš – novāc Staļinu
  Neveiksmīgā Kubas krīze – novāc Hruščovu
  Afganistāna – sabrūk PSRS
  Krievi daudz ko var paciest, bet ne militāru sakāvi, savas lielvalsts slavas apkaunojumu. Tāpēc pat Turcijai nespēj “adekvāti” atbildēt (jo risks zaudēt pārāk liels), bet tikai provocēt stipros (uzvaras ilūzija) un dauzīt vājos (Gruzija, Ukraina). Bet šis veiksmes stāsts var kādu dienu beigties un tad režīmam būs jākrīt.

  • būlta sava lidojumā vai nu ceļās, vai krīt

  • arī zemessargs

   Man gan Krievijas sabrukums šķiet par ļoti vēlams. Pilsoņu karš mums var radīt problēmas, bet turpmāka Krievijas vājināšanās un sadalīšana mums ir izdevīga.

   • nu jā, tas ir kā tad, kad tu gribi divus ķieģeļus pacelt, bet tev virsū uzkrīt ķieģeļu siena. Tu joko vai nesaproti, ka LV nav gatava nekādām iekšējām nepatikšanām, kas ir vairāk par vienu lielu ugunsgrēku dienā vai vai vienu 13.janvāri vienā pilsētā nedēļā. Ka austrumu zaļā robeža tiek apsargāta ne visa vienlaicīgi utt. Man dažreiz patīk salīdzināt drošības risinājumus LV un FYROM, jo mums ir aptuveni vienāds iedzīvotāju skaits, IKP, minoritāšu un citas problēmas. Tagad viņiem ir arī problēmas ar bēģļiem ar kurām šie knapi tiek galā, bet FYROM ir vismaz šis

    • arī zemessargs

     Bet kādas tad ir alternatīvas? Vai Latvija ir gatava Putina iebrukumam? Vai gatava kāda trakā iebrukumam, kurš būs Putina vietā? Vai Latvija gatava Krievijas sarīkotam teroram vai hibrīdkaram?
     Tad lai labāk iebrucējs ir mazāks un vājāks, nekā vienots un stiprāks.
     Domāju, ka problēmas Krievijā mūsu iekšējo nepatikšanu varbūtību krasi samazina. SC vairs nebūs finansējuma, paliks par tipisko oligarhu partiju ar krietni mazāku ietekmi. Ekonomisko ietekmes sviru nebūs, krievu aģitpropa nebūs. Vietējie cittautieši galīgi negribēs, lai pilsoņu karš uz šejieni atnāk. Tā kā problēmas būs sargāt robežu, nevis iekšējās problēmas risināt. Risinājuma veidu jau minēju: jāizveido buferzona Krievijas pierobežā, vēlams kopā ar sabiedrotajiem.

     • Alterntīvas ir atzīt, ka mūsu interesēs ir Pu režīma pakāpeniska demontāža, kas visticamāk nenotiks. Tādēļ nākotne zīmējas vēl drūmāka kā šodien, jo RU sabrukuma rezultātā pie mūsu robežas tik un tā saglabāsies kodolbruņota un agresīva valsts un ka mūsu situāciju nemaina tas, ka turpmāk RU skaitīsies no Zilupes līdz Urāliem. Nesaprotu, kās tev liek domāt ka RU sabrukšanas rezultātā no tās izveidosies maza, vāja, demokrātiska valsts? Nu izveidos Sibīrijas republiku, (tā arī būtu RU sabrukšana), Moskovija tikai niknāka paliks ar visu agitpropu, revanšismu utt. Bet ja no turienes sāks plūst begļi pa visu robežas fronti to nonesīs ar visiem 2,5 robežsargiem. Šādā situācijā tikai sava armija var līdzēt (neviens cits nenāks, jo pienākuma nav), kura, uz mirkli noticēsim, “strauji būvējas”. Ja tā, tad katrs gads, kas atliek līdz kārtējai RU revolūcijai ir jāizmanto lietderīgi savas armijas stiprināšanai. Un japriecājas, ka laiks ir.

      • arī zemessargs

       Es uzskatu Putina režīma lēnu demontāžu mazreālu variantu, reālāks ir (manuprāt) dilstošā secībā:
       1. totalitarizēšanās un ekspansija (ar vai bez Putina)
       2. sabrukums
       3. Putina nomaiņa ar mērenāko ietekmes grupu kompromisa figūru, daļēja izlīgšanas ar Rietumiem (atgriešanās pirmskrimas stāvoklī), stagnācija uz n-tajiem gadiem
       4. lēna demokratizācija
       Dabīgi man labāk patīk sabrukums nekā ekspansija. Es nedomāju, ka RU sabrukšanas rezultātā izveidosies demokrātiskā valsts, bet mazāka un vājāka gan izveidosies. Ļoti iespējams centīsies draudzēties ar Rietumiem, lai dabūtu palīdzību. Moskovija var būt nikna cik vien grib, bet nebūs resursu ekspansijai. Armija tak ēst grib. Vēl labāk, ja izdotos Krievijas Rdaļu sadalīt vismaz trīs valstīs: Novgorodas republika, Moskovija un Kazakija (DKrievija), kas būtu savstarpēji naidīgas un dusmas izgāztu viena uz otras. Novgorodas republika būtu pietiekami vāja, lai apdraudētu visas trīs Baltijas valstis.
       Par armijas būves nepieciešamību Tev mani nav jāpārliecina.

       • Man šķiet nav dilemmas “sabrukums” vs “ekspansija”, sabrukums vienā valsts galā var veicināt ekspansiju otrā, un ekspansija var veicināt sabrukumu, diemžēl mēs nevaram uz to skatīties kā atsvešināti politologi, ikviena šī RU kustiba var piebeigt mūsu trauslo labklājību . Viens psihs izdomās cirst logu izejai pie jūras vai asimetriski atbildēt uz kādu apdraudējumu citur un lieta darīta, vai uz impērijas lauskām uzziedēs kāda sarkanīga radioaktīva zaraza, kas šantažēs pasauli, kā to dara biedrs Kims Čens. Ja vērtības ir viegli iemainamas pret norunām, vai padodas šantāžai, tad tik spēj uzpasēt, lai pašam nezinot nekļūtu par kāda plana punktu.

   • Kad sabruka Krievijas impērija, tas nu mums nekādi nebija izdevīgi. Nomira visas ekonomiskās tirgošanās, un mums pār robežu sāka nākt visāde te bolševiki un vēl kaut kādi bandīti kas tik problēmas taisija. Līdzīgi var būt ja pašreizējā Rus sabruks, tur pietiek visādu ultra-nacionālistu kas varētu mēģināt taisīt ar mums problēmas (dabūs sev artilēriju vai gradus un sāks lidināt raķetes pāri mūsu robežai lai iebiedētu ļaunos ”baltu fašistus”). Kamēr ir Putins, viņs vismaz visur notur ierindā.

  • ”Neveiksmīgā Berlīnes blokāde un Krimas karš – novāc Staļinu”
   WTF!? Kāds Krimas karš-novāc Staļinu?

 4. Manuprāt Krievijas sadalīšanās vairākās neatkarīgās republikās nav izbēgama. Tikai rezultāts mums būs daudz bīstamāks, kā putina režīms. Jo Ķīna pārņems kā vasaļvalstis tās resursu bagātās pierobežas un ja Ķīnas rīcībā vēl nonāk Krievijas bagātie resursi tad tā dominēs pasauli. A pārējās Čečenijas, Dagestānas, utt. sadalīsies neatkarīgās valstīs.

  • Būs vai nebūs , sabruks šogad vai pēc 10 gadiem vai nesabruks nekad, nav nozimes. Mums pašiem, no savas puses jābūt gataviem, jo shtf varbūtība ir pietiekami liela. Labi, var nebūt gataviem uz visiem 100, bet u jāizdara to, ko var izdarīt. Piemēram izveidot un uzturēt lielu aktīvo rezervi.

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.