uz lāpstiņām (papildināts)

[..] informējam, ka ir veikts jauns iepirkums un zemessardzes vajadzībām ir iegādātas atbilstošas “Fiskars” lāpstiņas, kuru cena ir 35 eiro gabalā, attiecīgi nodrošinot cita līmeņa darbaspējas. Attiecībā uz nekvalitatīvo ekipējumu jau uzdots to izņemt no lietošanas,” informēja Zemessardzes štāba pārstāve Guna Freimane. Sūdzības par cita veida ekipējumu štābā neesot saņemtas.[..]

avots

vara bungas: Sūdzības neesot saņemtas? Ja ir vēl deputāti zemesssardzē, lai ņem piemēru no Veiko, iemesli  “lāpstiņgeitiem” atradīsies.  “zābakgeits”, “muņasgeits”, “bruņugeits”, “mirušodveseļugeits”, “gatavībasgeits” utt gaida.

PS par fiskar lāpstiņu pielietošanu  var palasīt šeit

UPD1 gribētos, lai  LV militārā industrija varētu atsākties ar kājnieku lāpstiņas “veiko-1” ražošanas uzsākšanu, bet izskatās, ka viss šajā industrijā pārsvarā ir  ap un par apkalpošanu.

Advertisements

107 responses to “uz lāpstiņām (papildināts)

 1. Kvalitātes ziņā Fiskars (pēc savas pieredzes),cepuri nost,galvenais lai praktiskā pieredze,tās būtu arī efektīvas.
  Nu Veiko cepuri nost-labs piemērs citiem,kā vajag.
  Jo tā sūda brakētā lāpstiņa x stundā var nozīmēt zaudētu kauju,neizpildītu misiju un zaudetas dzīvības.
  Galvenais lai nav made in china-Fiskars aizvietotājs.Iepirkumiem jābūt caur testiem,nevis lētāk,ātrāk,saidzot,tā pat…

  • cena arī diezgan adekvāta.

  • Tautas priekšstāvja sašutums efektīgi sinhronizēts ar Fiskars lāpstiņu iepirkumu 🙂

  • Parēķinam, cik lāpstiņas var iepirkt pa 35 eiro un cik pa 3.5, tad nu rezultāts, iepērk to, ko var atļauties vairāk, par kvalitāti neviens neaizdomājas, izņemot pašus lāpstiņu lietotājus.
   Es būtu varen sašutis, ja ar šādu lāpstiņu aizietu nokārtoties un tas sūds(lāpstiņa) salūztu jau pie pirmā bakstiena zemē.

   Par Fiskars – Fiskars jau sen lielāko daļu produkcijas ražo nevis Somijā, betgan Ķīnā, Korejā un laikam ka vēl šur tur.
   Cik zinu, vismaz pirms pāris gadiem cirvjus vēl ražoja Somijā.
   Cena gan stipri neadekvāta, gan jau ka piedalījās tikai viens pretendents ar savu cenu, kas tuvu mazumtirdzniecības cenām.
   Un vēl – cik tad tās Fiskars lāpstiņas iepirka? Gan jau ka tikai tik, cik vajadzīgs 19.Bn vajadzībām notestēt, varbūt tikai šī, testa partija, tik dārga?
   Cik plānots iepirkt?

   • nevajag aizdomaties, pareizi jāuzraksta un jāievēro iepirkuma specifikāciju.

   • Es lietoju Fiskars civilos darbarīkus,ir gan lāpstas,gan cirvji,gan mačetes,kapļi grabekļi un tt,neko labāku dzīve nēesmu redzējis,grūti iedomāties kā nokaut,jo nepiederu pie saudzīgajiem.
    Ar mačetēm pārgājienos eju,ļoti izcili,gan ērti,viegli un viss pa zobam.
    Fiskars,pēc manas pieredzes super.
    Maksā dārgi gan,bet manuprāt cena atbilst tam ko ieguvu.
    Nopirkts ap 2009-šobaldien kā jauni,bet lietoti ir daudz un dikti.

 2. Tas ir kā – vai Fiskars iepirkums veikts pēc Veiko sašutuma pilnā vēstījuma tviterī, vai sašutuma pilnais vēstījums tviterī veikts pēc Fiskars iepirkuma? Laikam jau otrais, ne?

  • P.S. Un jaunais iepirkums veikts, jo saņemtas sūdzības? Tās nebūs bijušas Veiko sūdzības, nav šaubu. Par citām lietām sūdzības nav saņemtas? Tātad sūdzoties var panākt nekvalitatīva ekipējuma nomaiņu?

  • Ir dzirdēts, ka citiem batiem fiskars bija jau pirms lāpstiņgeita.

   • Ierakumu_žurka

    Tās lāpstiņas ir daudz un dažādas. Ir kaut kādas vecās krievu, tad vēl vecās zviedru (abas patiesībā labas, tikai pasmagas), man pašam vispār Glock lāpstiņu izsniedza :D, bet ne Fiskars, ne ķīniešu lāpstiņas redzētas nav.

    • glock lāpstiņa … 🙂 ģenerāļi mīl sevi apdāvināt ar glock pistolēm 🙂 ir sliktās ķīniešu un labās ķīniešu lāpstas, labās arī neredzēsim, bet siktās izņems.

 3. Uzkabjgeita – jaunās multiLATPAT uzkabes ir ar piešūtām kabatām, tās nav iespējams noņemt/pārlikt lai pielāgotu savām vai misijas vajadzībām. Cena gan pat ļoooti sālīta par šādu te ierobežojumu. Ko darīt tad, ja kāda/kādas no kabatās saplīst? Nodot un saņemt jaunu uzkabi, jo esošās saplīsušos elementus nevar modulāri nomainīt vai ērti sašūt? Bet tā taču valsts naudas izšķērdība! Kurš un kāpēc pieņēma šādu lēmumu par jaunajām uzkabēm?

  Salūtmunīcijas geita – joprojām tas pats sūds tiek lietots mācībās, joprojām ir biežas kļūmes ar šo munīciju, joprojām var nākties kasīt ārā plastmasu no ieroča un pats galvenais, kas ir ar 100% garantiju – ierocis tiek tik ļoti piedirsts ar netīrumiem no šīs te munīcijas, ka tā tīrīšana ir visīstākais pārbaudījums!

  Zābakgeita – cik ilgi vēl būs jāstaigā siltam, sausam laikam paredzētos zamšādas zābakos gan ziemā, gan vasarā? Rudenī un ziemā kājām auksti un kājas mitras, pavasarī, kad jau ārā plusi pieņemas spēkā, ir pieņemami(galvenais nesaslapināt kājas), savukārt vasarā zābakos ir karst.

  Transportgeita – cik ilgi vēl zemessargi braukās apkārt sagrabējušos 60.gadu transportlīdzekļos BEZ bruņu aizsardzības? Vai tiešām valsts un ZS vadība naivi cer, ka vīri un sievas dosies drošā nāvē?

  Izlūkgeita – cik ilgi vēl mūsu izlūki izmantos WWII metodes, tā vietā lai iepirktu un sāktu lietot nelielus bezpilota lidaparātus izlūkošanai? Iesākumam pietiks ar pāris tūkstošus, nevis desmitiem, simtiem tūkstošu vai pat miljonus vērtiem lidaparātiem.

  Decentralizācijas geita – cik ilgi vēl visi ZS un PD ieroči glabāsies centralizēti? Cik zinu, tad aptuveni vada vai mazāka lieluma skaitam ir/tiek iepirkti seifi katrā batiņā lai ar kaut ko sāktu, bet kā ar lielāku krājumu glabāšanu ārpus bataljonu un Ādažu bāzes teritorijām?

  Dvēseļu geita arī ir tā vērta, bet ko nu vairs, kamēr zelta pendeļi nebūs, tikmēr nekas tur nemainīsies un mūsējie kangari turpinās krāpties ar kvantitatīviem rādītājiem, ne dižoties reāliem kvalitātes un iespēju paraugdemonstrējumiem.

 4. Deputātiem un ministriem būtu jāaizliedz būt Zemessardzē.

   • Jo kara gadījumā ir ļoti svarīgi saglabāt valsts varu, gan lēmējvaru gan izpildvaru. It sevišķi tas attiecas uz ministriem un ministru kabinetu, kas ir atbildīgā institūcija par valsts apdraudējuma pārvarēšanu un tā seku likvidēšanu. Ienaidnieks nekavēsies iecelt savu “pagaidu valdību” tiklīdz kā sajutīs, ka leģitīmā vara nav darboties spējīga. Jā, es zinu, ka pastāv iespēja iecelt virspavēlnieku, ja ministru kabinets nevar sanākt kopā, bet tāpat labāk ir, ja lēmumus pieņems MK nevis viens virspavēlnieks.

    Un ir vēl arī citi apsvērumi, piemēram, iespēja, ka ministri vai deputāti varētu ļaunprātīgi izmantot savu ietekmi.

    Arī policisti un VUGD darbinieki nevar dienēt Zemessardzē, jo arī viņiem kara gadījumā ir jāpilda savi pienākumi un fukcijas. Tas pats attiecas arī uz ministriem, kuriem kara gadījumā ir noteiktas funkcijas un uzdevumi.

    Saprotu, ka neskan populāri un visi gribētu redzēt kā deputāti tiek trenkāti mācībās pa mežu, bet jādomā reāli. Domāju, ka ZS var iztikt bez tiem 100+ cilvēkiem.

    • arī zemessargs

     Kara gadījumā Saeima diez vai darbosies. Savukārt ministriem uzreiz jāapzinās, ka viņi var darboties ZS tikai formas uzturēšanas nolūkos, kara gadījumā viņiem būs citi darbi. Varētu viņus ieskaitīt mācību rotā vai līdzīgi.

    • ja būtu masveida tendence ok,varētu domāt,bet tie daži kas ir,nu nerada problēmu,galu galā x stundā tāpat vieni lems,otri karos

  • Tad nu gan gājiens:)
   Neredzu iemeslu kāpēc būtu jaaizliedz?
   Tāpec ka publiskoja to,ko citiem nepietika drosmes vai varas?

  • Tieši pretēji! Ne tikai deputātiem, bet visam augstākajam un vidējam ierēdniecības līmenim, pašvaldību deputātiem, tiesnešiem, žurnālistiem un citiem “redzamiem” un kaut cik “ietekmīgiem” cilvēkiem būtu jābūt vai nu ZS vai kādā citā formā ieguvušiem militāru apmācību. Kāpēc? Tāpēc, ka tas ir viņu pašu interesēs. Par to aizdomājos, kad te bija iepostēts apraksts par šveiciešu gatavošanos karam un pretestības kustības organizēšanai. Visi pašreizējai varai (vienalga pirmajai vai ceturtajai) piederošie būs pirmie okupācijas režīma mērķi. Līdz ar to lielākas izredzes izdzīvot/netikt represētiem/dot labumu valstij ir viņu spēja iesaistīties militārajā pretestības kustības spārnā, bet tam ieteicams iegūt militāras zināšanas.

 5. Neskaitot jau visu iepriekš aprunāto, patīkami pārsteidza straujie tempi, kādā tika risināta problēma.

  Kā arī šis: ”Attiecīgi nodrošinot cita līmeņa darbaspējas.” Interesanti, kādas papildus funkcijas tad tā nodrošinās? Bez ierastās rakšanas un cilvēku kapāšanas, varbūt gaļu arī varēs uzcept?

  P.S. Vai agrāk arī Zommers neizcēlās ar sliktu preci?
  Vai es kaut ko jaucu?

 6. Strauji un detalizēti, ieskaitot lāpstiņu cenu kopā un atsevišķi, noreaģējis propagandas portāls http://www.rubaltic.ru/news/19042016-opolchentsam-poddelnye-lopatki/

 7. es tik gribētu (mans vēlmju saraksts 😀 ), ka tajā brīdī, kad AM ministram vai NBS komandierim uzdos šos jautājumus par nekvalitatīvo lāpstiņu iepirkumu, viņi neraustīs plecus, nežēlosies vai neatvainosies, bet gan skaidri pateiks- tas tur ierēdnis, kurš pieņēma lēmumu par šo lāpstiņu iepirkšanu, bija neprofesionāls/nolaidīgs/personīgi ieinteresēts vai tik aprobežots un pārāk likuma burta paklausīgs, ka priekšniecība viņu ir papildus izglītojusi, aizrotējusi citā amatā, kur nav saistība ar iepirkumiem vai atlaidusi no darba. gribu, lai Bergmanis un Graube zin šī cilvēka vārdu un apzinās viņu kā problēmu, jo iespējams, ka turpmākajos gados caur viņa rokām ies iepirkumi desmitos miljonu eiro! tad nu, kungi-priekšnieki, taisat paši šmonu, izmeklēšanu un iesaistat visas vajadzīgās iestādes, lai Jūs paši saprastu, kas Jums tur pa fruktiem strādā!
  bet Veiko ieteikums papildus painteresēties, a kāds tak uz šo iepirkumu uzvārījās- caur tiesu vai labprātīgi, bet to naudu kkā vajadzētu dabūt atpakaļ! varbūt jau atdevuši?! tas būtu mazliet grūtāk kā ielikt bildes twiterī, bet izdarāms!

  • to uzvārdu vai uzvārdus vini tā nemaz nedrīkst teikt, kamēr nav dienesta pārbaude veikta, pec kuras tad tiek ierosināta disciplinārlieta.
   ja ticam presei šajā lotē/iepirkumā bija tikai 1000 lāpstiņas un skāde sanāk ap 4 000 euro, bet nav izslēgts ka bija citi iepirkumi vai citas lotes ar to pašu izstrādājumu. Ja tomēr 4000 euro tad neko daudz tur iedzīvoties nevar. Visticamāk būs tā, ka vainīgā/vainīgais vairs nestrādā un krimināllikums nav pārkapts. Tad līdz nākamajam veiko.

   • Lote līdz 4000 bez PVN – zemsliekšņa iepirkums. Nav vajadzīga publikācija IUB, vispār nekas.

   • to vārdu nevajag man zināt, bet gan Bergmanim un Graubem! tas ir tāpēc, ka šajā reizē tie bija tikai 4 tūkstoši, bet baida, ka nākamreiz tie var būt 4 miljoni. tad lai nu viņi tur augšā saprot, vai tā bija cilvēka kļūda, vai sistēmas- jāpērk lētākais vai saimnieciskākais, bet varbūt pirms galīgā lēmuma pašu vienībām jānotestē, un vēl lai pakustina pakaļu un apskatās riņķī, kurā armijā vēl tieši šos/tos izstrādājumus lieto un kādas ir atsauksmes. un ja neviena cita armija tādus nelieto, tad vēl jo vairāk pašiem ir jātestē, jāsertificē, piecreiz jānomēra utt.
    un tos 4000 principa pēc vajag dabūt atpakaļ, lai būtu mācība/precedents turpmākajām reizēm gan pārdevējam (sūdu nevajag nemaz piedāvāt, ja pats nav drošs), gan pircējam(iestādei)/iepircējam(personai), kuram par savu parakstu jāatbild kaut pašam privāti kompensējot, ja pārdevējs atsakās to darīt un tiesas ceļā nav izdevies to izdarīt.

    • kā jau teicu jātiek skaidrībā vai nebija teiksim 10 iepirkumi pa 3 999 euro katrs.
     un iepirkumos NEKAD nav 1 izdarītāja kļūda (ja tā nav tehniska) vienmēr ir ķēdīte gar kuru ir izmērēta atbildība.

     kā jau teicu nevajag neko testēt, vajag rakstīt normālas specenes un līgumos paredzēt nopietnas soda sankcijas un atliktus maksājumus teiksim uz gadu.

     šajā gadījumā problēma bija brēcoša jau no sākuma, jo tu taču mazliet padomāsi vai pirkt kaviāru par 2 euro kilogramā. Te tas pats cena ir aizdomīgi zema.

     • jā, un ja darbinieki ir aprobežoti, tad viņiem ir priekšnieks, kurš ir akceptējis viņu pieņemšanu darbā, lab, sliktākajā gadījumā nav vēl atlaidis. tad nu šim priekšniekam ir jāizlemj- izglītot šos darbiniekus vai atkāpties pašam. nākošie jautājumi jau būs redzamākajiem pārstāvjiem, ministram un NBS komandierim, un ja viņi nespēs konkrēti atbildēt un identificēt konkrēto vainu, tad viņiem pašiem jāprotas atkāpties! “mēs tur, viņi tur” vairs nederēs, jo aizsardzības nozarē nāk iekšā lielas naudas, kuras jāmenedžē cilvēkiem, kuriem var uzticēties.

      • Visa Latvijas ierēdniecība, šķiet, darbojas pēc principa – jo lētāk, jo labāk=darbs izpildīts uz urrā, mazgāju rokas nevainībā un saņemu prēmiju gada beigās, viss mierīgi, viss kluss, frontē bez pārmaiņām…
       Līdz ar to, tas viens vai divi vārdi laikam ka tomēr neko nemainīs, tur vajag visus iesaistītos izpurināt un atlaist par nolaidību.

       • nekad nevajag vispārināt! ir konkrēti nolohojušies, tad lai arī konkrēti atbild! neviens neesam ideāls, varbūt arī tur kādam nogāja greizi, jo iepirka preci kā internetveikalā (lāpsta ir, kāts ir, lokās, superlēti, ko tad vēl vajag?), nepaturot pat rokās. un visi zin, ka pirkt internetveikalos ir laimes spēle. varbūt turpmāk šādas laimes spēles vajag izslēgt un kamēr preces nav iedotas pašu testēšanai vai kamēr nav bijušas atsauksmes no citām NATO valstu armijām, tikmēr tādus pretendentus laipni palūgt pastāvēt maliņā!

        • kādā internetā ja piegādā Zommers, kas ēd no rokas, vai baro no rokas, kā kuram patīk 🙂

         http://iepirkumi24.lv/iepirkumi/uzvaretajs/40003289047

         • tad lai Graube arī paskaidro šīs attiecības ar Zommeru. ja sāk minstināties, tad lai pārprasa Bergmanis, kuram diez vai ir kkādas korporatīvās saites ar šo uzņēmumu. un tad lai viņš izlemj, kam ir jāvada NBS!
          un vēl jau visādas militārās policijas, politiķu NDK un žurnālistiskās izmeklēšanas. vajadzētu parakt, lai saprastu, kas ir kas… iespējams, ka sīks neprofesionālisms, bet varbūt daudz kas vairāk!

          • nez vai kāds no Graubes padotajiem rakstīja speceni, bet formāli VAMOIC ir ministra (!) kantoris
           “Valsts aizsardzības militāro objektu un iepirkumu centrs (turpmāk – centrs) ir aizsardzības ministra pakļautībā esoša tiešās pārvaldes iestāde.”

        • Nu bet te iepērk nevis vienu lāpstiņu privātpersona lai smilškastē būvētu pilis, bet gan NBS vajadzībām potenciāli arī kara apstākļiem.
         Starpība liela, te daudz kas ir ignorēts un tā nevar būt viena vai divu ierēdņu vaina, tur sistēmas problēma, sarkanā salūtmunīcija tam piemērs.

      • par aprobežotību to tu labi uzķēri. pērkot viennozīmīgu sūdu cilvji nevarēja nezināt, ka agri vai vēlu būs liels vai mazs skandāls. tātad jūtas droši. laikam cerēja kā tāpat kā ar srakano muņu lāpstiņas iedos ZS tie tās veiksmīgi salauzīs un tās pa kluso norakstīs (ak šie neveiklie zs). Leonīds šādos gadījumos parasti saka “Labāk neprasiet”“.

       • Ja Ļoņa būtu goda vīrs, tad būtu vai nu atkāpies pēc kārtīgas visas ZS un NBS sāpes izsāstīšanu publiskajā telpā vai arī klusībā visu rijis nost ar domu par cerīgākiem laikiem, kad varēs visu vērst uz labu(lasi – būs nauda valsts aizsardzībai), bet tādā gadījumā viņam būtu jābūt ja ne plikpaurim(jo no stresa mati mēdz uz vecumu palikt šķidrāki), tad noteikti sirmu galvu noteikti.
        Kā ir dzīvē, mēs visi lieliski redzam.
        Šim personāžam tik stāstīt pasakas radiolugās.

       • Agris Purviņš

        Laba intervija. Leonīds, kā vienmēr uguņo :). Man ļoti patika šī frāze par ASV karavīriem: “Viņi negaidīs kaut kādu Kongresa rīkojumu.”. Pieļauju, ka LV ZS ģenerālim ASV kongress ir kaut kāda niecība, bet nedomāju, ka ASV virsnieki dos pavēli iesaistīties konfliktā bez kongresa lēmuma.
        Starp citu, kad Leonīds uzsāka manu vajāšanu (2011.gada novembrī), tad viena no pirmām pavēlēm bija ieroču izņemšana no zemessargiem, kuru atcēla NBS komandieris, bet tāpat pēc mēneša vai diviem viņš savu panāca un ZS 54.ITBN visi ieroči tika nodoti. Tagad redz BN komandieri pie tā vainīgi.

        • tā intervija takš veca…

         btw pilsoni Purviņ apsveicu ar demobilizāciju.

         • Kas ir, Agris arī civilajā maizē? Kautkā negribās ticēt. Nokāva tevī arī cīņas garu paklausīgie beņķī pirdēji un LR NBS parketa “kaujas” ģenerāļi un pulkveži?

          P.S.
          Paldies Agrim par kursu IMC Dobelē, ko jaunībā bija tas gods iziet. Bez aplinkiem un izskaistināšanas varu teikt, ka tas bija labākais kurss (sešas ned.), kuru man nācies iziet NBS rindās.
          IMC rullē(ja).

          P.S.1

          Vakar ierēcu par komentāriem par to, ka, ja būs jākaro, tad politiķiem esot jāsēž saēmā un jāstrādā.
          Kļūda Nr.1 Saēmā lielākā daļa nesēdās, bet gan jau irsies/lidos/brauks R virzienā.

          Kļūda Nr.2 Kas domā, ka būs baigās frontes Latgalē, kur zemessargi un brigāde varonīgi kavēs pretinieku lēnām atkāpjoties un zaudējot ap 10 karavīrus (KIA) dienā, traki kļūdās. Nekādas frontes nebūs. Brigādi uztaisīs par -50% pirmajās minūtēs ar ISKANDERU vai pāris SU24. Kaujasspējīgākos ZS bn, ja tādi vispār ir, bloķēs SPECNAZa grupas. Principā pret ZS ir divi līdzekļi – nelaist zs pie ieročiem, vai likvidēt ieročus. Dateļās neiešu, jo LIELAIS BRĀLIS MŪS VĒRO. JS un GS vispār neņemu vērā. ZS kautkur veiksmīgi pretosies (nezinu, varbūt, ka kāds BN ir vairāk piestrādājis pie apmācības un gatavības) izveidojot nedaudz ilgākus/sīvākus pretošanās rajonus. Bet tos ātri apies.
          Viss notiks ātri. Ne vairāk par pāris sutkām. Un nekādas frontes, ko vadīt deputātiem un štābiem. Dažas nošķirtas pretošanās “kabatas”.
          Zāles pret to būtu maksimāla decentralizācija un vienību maksimāla autonomija (resursi, uzdevumi, bruņojums, citi), bet tas nespīd.

          • būs vai nebūs, kā tu saki, bet katram batam jābūt gudram plānam A, labam plānam B un jārīkojas saskaņā ar tiem. Tas ka apstākļi plānu realizācijai būs nedraudzīgi, tas tā kā būtu skaidrs visiem.

          • arī zemessargs

           Ja ir zibenskarš, tad Tavam scenārijam piekrītu. Bet, bez zibenskara eksistē arī citi scenāriji: terors, lēnais hibrīdkarš u.c.

          • Mans pieņēmums balstās uz to, ka LR ir NATO (arī LT un EE). Tāpēc vajag paņemt ātri, lai aukstākiem spēkiem nebūtu laiks noreaģēt. Šādu pieņēmumu sekmē arī tas, ka LV/LT/EE ir vājas (sevišķi LV – sorry par zaimošanu).
           Bet par šo scenāriju iestājos tikai TĀDĀ GADĪJUMĀ, ja viņi izdomās nākt. Pats domāju, ka ja īpaši necentīsimies RU čakarēt ar, piemēram, US BDE bāzēm, tad mēs viņiem nafig esam vajadzīgi. Principā pazīmes rāda, ka drīz viņi mums būs vairāk vajadzīgi, nekā mēs viņiem. Kam mēs tirgosim savas renģes, pienu, u.c.?????

           P.S.
           Optimistus, kas domā, ka no mums kautko pirks EU lūdzu netraucēt. Tāpat, kā tos, kas uzskata, ka kautko var masveidā aiztirgot un Ķīnu. Pasaulē arvien ātrāk attīstās krīzes otrais vilnis/tas pat 2008. gada (kā nu kurš traktē). Tāpēc neskatoties uz energoresursu cenu samazinājumu kritums turpinās. Patēriņa tirgus strauji samazinās.
           Koroče – iesaku savlaicīgi pievērsties šī saita gatavnieku sadaļai, vai, kas advancētāki – nopietni gatavoties.

           P.S.1
           Kāds te minēja par aitu, kazu, govju, zirgu audzēšanu – tie visi lopiņi ziemā prasa ēst, respektīvi – vasarā”.

           1. Ir smagi un daudz jāstrādā, lai savāktu paiku lopiem ziemai, lai tie, savukārt, dotu pienu/gaļu visu gadu. (ar vienu kazu vai govi nepietieks, lai pabarotu ģimeni visu gadu).

           2. Ir nepieciešami pietiekami plaši lauki, lai ganītu to pašu kazu vasarā, un gatavotu sienu ziemai. Zemi pagaidām neviens pakaļ nemet, un ja met, tad ne par velti (īre/nodoklis).

           P.S.2 Par medībām – ja kautvai 1/4 no mūsu (kā optimisti saka) 1,99999 miljoniem sāks medīt meža zvērus, tie beigsies pāris mēnešos. Par lamatām un ūdensaugu saknēm nerunāšu, tikai grāmatas lasītājs – teorētiķis var uzskatīt, ka cilvēks Latvijā sevi un ģimeni var pabarot tikai ar to, ko atradīs mežā.
           I(esaku tādu lietu, kā topinamburu. Vienreiz iestādīts aug bez cilvēka līdzdalības. Rakt ārā rudenī nevajag. Roc, kad gribi ēst (salā, protams, problemātiski), bet aug kā nezāle. Derīgs gan cilvēkiem, tā lopiem. Vārīts attāli līdzinās kartupelim. Bet ir milzīgs + SHTF situācijām – aug kā nezāle.

           Jomajo, cik gari sanāca.

          • LV preču un pakalpojumu eksports uz RU ir 8-9% no visa eksporta, tas ir daudz bet ne TIK daudz.

          • Ā, aizmirsu – tiem, kas dievina Ukrainas maidana sasniegumus. Ukrainas hana tuvojas ar pieaugošu ātrumu. Vispār apbrīnojami, kā tik īsā laikā paši sev var sataisīt tādus ….. SHTF.

          • to pašu teica kremlini 1991.gadā par LV, EE un LT, vēlak par GE. Izķēpurosies, UA tam ir visi resursi.

          • Man vienalga, kurš un ko teica.
           Es nebalstos uz vēlmēm, vai kautkā gribēšanu/patikšanu. Es balstos uz skaidru faktu (pamatā ekonomisko) analīzi.

          • Tās nav vēlmes, UA ir visi resursi, lai attīstities bez orientācijas uz RU. It īpaši XXI gs, jo nav kopīga pretinieka, nav objektīvi pamatotas ekonomiskas atkarības. Jā, kultūras un vēstures saknes ir kopīgas, bet tas netraucē piemēram arābiem dzīvot atsevišķas valstīs, karot savā starpā vai draudzēties.
           Ekonomiskās analīzes un analītiķus vērtē pēc to prognožu piepildīšanās un finanšu darbības rezultātiem, līdz ar to es drīzāk paļaušos uz Sorosa nevis Glazjeva viedokli.

          • arī zemessargs

           Pamatus Ukrainas sagrāvei ielika Krievijas ieliktenis Janukovičs. Pašu padzina, bet atlikusī banda palika (tāpat kā mums 1991. gadā). Ceru viņus arī drīz padzīs.
           Es vispār pārtrauktu jebkādu tirdzniecību ar Krieviju.

          • šoka terapijas nav populāras un pateicības no tautas tu nesagaidītu.

          • Agris Purviņš

           Cīņas garu, kā redzi nav nokāvuši. Esmu tikai nedaudz mainījis dislokāciju – Radziņa biedrību. Bet cīņa bija smaga. Divas krimināllietas, viena par personīgā paraksta viltošanu – ceļazīmē, otru vairs pat neatceros, bet tā arī beidzās ne ar ko – biju liecinieka statusā, ZS vēstule ar dienesta izmeklēšanas materiāliem KNABam – arī beidzās ne ar ko! Divām tiesvedībām (manis ierosinātām – par rājienu un pazemināšanu amatā) – arī beidzās ne ar ko – zaudēju, bet tiesa atzina, ka mani pārkāpumi: “bija formāli un saimniecisku seku nenesoši”. Pēc LR normatīvajiem aktiem, principā BN komandieri var sodīt ar rājienu par to, ka viens kareivis ierindā nav notīrījis zābakus un “norotēt” zemākā amatā.
           Starp citu tiku atvaļināts sasniedzot maksimālo izdienas vecumu, ZS un armijā esmu no 1991.gada, Par “nevainojamu dienestu un citiem nopelniem man ir atļautas nēsāt formu” (tiesa pirms atvaļināšanās tā bija jānodod – MK noteikumi!!!), bet vienkāršu paldies par 25 nodienētiem gadiem tā arī neviens man NBS štābā nepateica. Tu Reksi esi PIRMAIS! Paldies Tev par labajiem vārdiem, tas ir kā “balzāms dvēselei”! Kā teica viens armijas ģenerālis: “virsnieka patieso vērtību nosaka padotie karavīri, bet karjeru viņa priekšnieki”. Ar to arī dzīvojam 🙂
           P.S. IMC kurss bija patiess un lieliskas komandas darbs!!! Dievs ar padotajiem man vienmēr ar dažiem izņēmumiem ir lutinājis, ar priekšniekiem, gan ir bijis kā bijis (izņemot IMC komandieri U.R., kuru arī “noēda”).

          • Viss notiks ātri. Ne vairāk par pāris sutkām.
           ———————————-
           Es saprotu, ka daudziem latviešiem patīk sevi noniecināt, bet pārspīlēt arī nevajag. Pāris sutkās diezin vai ieņemtu visus stratēģiskos objektus, ja nebūtu pilnīgi nekādas pretestības. Ja būs kaut minimāla pretestība ar pāris sutkām nepietiks.
           piem. Krimā 27.februārī parādās “zaļie cilvēciņi” , 28.februārī tie bloķē lielāko daļu no civilās administrācijas ēkām un daļu no kara bāzēm. 4.martā Ukrainas Bruņoto spēku komandieris Valentīns Naļivaičenko ziņo, ka Ukrainas karaspēka daļas ir pilnībā bloķētas un nav darboties spējīgas. Un tas notika bez bruņotas pretestības izrādīšanas teritorijā , kura ir divreiz mazāka par Latviju. Tomēr daļas vēl nebija pārņemtas, vēl 13.martā Belbekā 204.taktiskās aviācijas daļas komandieris piepresa no Kijevas rakstisku rīkojumu , ko viņam darīt, jo līdz tam ir tikai telefoniski nodotas ziņas “nepakļauties provokācijām.”
           Nekaisīsim paši sev pelnus uz galvas.

     • Domā, ka šajā gadījumā kāds domāja, ka cena ir aizdomīgi zema? Diez vai, jo liel(āk)ā daļa iepirkumu līdz 3999 EUR notiek pēc shēmas:
      a: nu sveiks, man te viens iepirkums – varēsi?
      b: jāpadomā…. a cik budžets?
      a: nu kā parasti 3999. vajag pa fikso.
      b: nu pa to naudu sanāks “tik un tik”, bet būs laba manta, pats lietoju
      a: eai, man vajag 10 x “tik un tik”
      b: sorry, 10 x nevaru
      a: ko lai izdara, ko lai izdara? a tu nevari kaut kur citur dabūt?
      b: nu jāpadomā, bet tad tev prasības jāpamaina
      a: tā nav problēma, ar priekšniecību sarunāšu
      b: a tur kāds centīgs darbonis nesāks kaut ko pukstēt?
      a: eai, būs viss okidoki, tā manta tik un tā stāvēs sklados, a tur jau kaut kā pamazām. gan jau norakstīs, gan jau pazudīs

     • Ar atliktu maksājumu uz gadu tu varēsi dabūt tikai zviedru konservu rezerves. Nesāksim nu gvelzt muļķības. Tas, ko nodrošinājums iepērk no “patēriņa” precēm aka lāpstas, veļas, zeķes utml, ir smieklīgi…
      Pie normāli uzrakstītas specenes būtu i konkurence, ir cena. Un lai ar mazu mārdžinu kāds gadu naudu gaidītu? HA!

      Problēma ir iepirkumu idiotu (galīgi nekaunos šā vārda) izglītotības līmenis. Principā pārāk labās attiecības ar pāris vietējiem kantoriem un nespēja pameklēt potenciālos pretendentus ārpus LV. Un kamēr tur tādi slinki, potenciāli korumpēti/ieinteresēti idiņi sēdēs, nekas jums, militāristiem un zs censoņiem, labāk nebūs.

      • atliktais maksājums ir tikai viens no instrumentiem, ir arī citi, kas nav saistīti ar naudas iesaldēšanu. bet ja garantijas neprasa, tad arī nepiedāvā. visticamāk nekad neuzzināsim vai tas nebija mākslīgi sadalīts iepirkums.

       • sadalīts gan jau ka nē.
        Bet nu iepirkumi tur notiek pēc shēmas – mums ir nauda, cik un ko variet mums piedāvāt apmēram. Tad top specifikācija aptaujai, konkursam. Un tad notiek aptauja/konkurss. Un par cik visas atvēršanas un izvērtēšanas ir slēgtas, tad ir bijuši gadījumi, ka vēl nedēļu pieregulē uzvarētāja piedāvājumu, lai var nopirkt no kā gribas un ko gribas…..

        super 🙂 un par ko te visiem liels brīnums, es nesaprotu. Laikam ikdienas cilvēks dzīvo kaut kādās ilūzijās 🙂

        un kas vēl…. ja konkurss tiek izsludināts hvz kad ar 14 dienu iesniegšanās termiņu un 14-30 dienu piegādi… Atvainojiet, pie šādiem termiņiem jūs dabūsiet tikai sarunātos iepirkumus. Jo šādos termiņos nevar iedot konkurētspējīgas cenas vai nodrošināt lielākus apjomus. Nu nestāv nevienam noliktavā brīvas preces gadiem gaidot, kad kāds ko paņems un nopirks.

        ehh, ies izdzert alu un paskatīties zvaigznēs, ārā pēc pavasara smaržo

        • Ko tad godīgie piegādātāji nelobē PIL grozījumus? Nav godīgo? Vai negodīgie lobē labāk? Eh iešu ieraušu visīti, auksts ārā.

         • Ir sistēma, kas acīmredzot visus apmierina.
          Jautājums, kādēļ cilvēks, kam būtu jārūpējas par saimnieciski izdevīgākā darījuma noslēgšanu, izsludina konkursus ar tik īsiem pieteikšanās un piegādes termiņiem. Neticu, ka nesaprot ka tas samazina dalībnieku loku.
          Vai arī ir problēmas ar budžetu plānošanu un plānošanu kā tādu. Atrada naudu, fiksi vajag, pēc 4 nedēļām mācības. Bui dui ķīniešu lāpstiņas dabūtas, visi laimīgi hapy end. Ok, šoreiz bik nesanāca, bet koncepcija strādā…

          Lobēšana… ehh. PIL grozījumi? ko tad tur ar šādiem sīkumiem, ja ar lielajām lietām un to pašu būvniecību galā netiek…
          PIL nav pie vainas, iepircēju izglītotības līmenis un citi varianti drīzāk vainojami bardakā. Un tas jau ne tikai attiecas uz NBS nodrošinājumu. Lielākā daļa iepircēju pie privātajiem izlidotu laikā tikai atrādot īpašniekam iepirkuma procedūras uzmetumu un tehniskās specifikācijas…

          • tieši tā, Sistēma visus apmierina, izņemot dažas gala lietotāju kategorijas: zemessargus, pacientus, studentus, autoīpašniekus, zemniekus, strādniekus, MVU komersantus utt Bet vēlēšanās gala lietotaji balso par Sistēmu, jo grozies kā gribi visa izvēle atrodas spektrā vai nu kreisais murgs vai nu centriskais ārprāts.

         • arī zemessargs

          Un kāpēc godīgie ir tik maz politikā? Tieši tāpēc. Godīgo Latvijā maz, tie paši sēž maliņa vai kritizē forumos. Negodīgie vienojās, sarunā, apvienojās, virza, shēmo, blefo, lobē. Pamatmasa pielāgojas. Kas uzvar?

          • Vēl pēc noklusējuma godīgie pārtop par ne tik godīgiem aizdomīgi viegli un ātri 🙂
           Bēt tas viss arī ir fakta konstatācija. Tādēļ saku, ka ir divi ceļi, kas var kardināli mainīt situāciju 1. Lielie satricinājumi (diemžēl, negribētos), kas neļauj atgriezties pie stāvokļa “kā bija” (skat.UA tagad, LV Atmodas laikā) 2. Konsolidēts sociāli atbildīgo uzņēmēju finansējums (vēlams tīrs un vietējais) politiskai kustībai, bet tas ir no sērijas “diez vai”, jo lielajos vilcienos visi ir pielāgojušies un principā ar visu apmierināti. Par brīvu nāk tikai satricinājumi 🙂
           Līdz ar to prātīgi būtu katram gadījumam gatavoties satricinājumiem, darīt ko pienākas un vērot,jo nekadas pasionāras Atmodas vairs nebūs -tvaika nolaišanas ventīlis atrodas lidostā.

          • Varabungām – zini, ko es vienreiz padomāju par tevis augstāk izteikto situāciju????
           Ir visādi ārzonu fondi/kompānijas/fiktīvie koncerni. Varbūt ka pie katra, kas nonāk vairāk “augšā” nekā “apakšā” pēc (vai pat pirms) iecelšanas amatā/ievēlēšanas atnāk onkulis ar mazu čemodāniņu un pasaka apmēram tā – te ir akcijas/vērtspapīri/kāda cita herņa, kura tev un tavai ģimenei no šī brīža dos garantētus ienākumus, teiksim, 100 000$ gadā. Neko nedarot, riezi mēnesī tev uz tava ārzonas konta parādās 8000 US rubļi. Ja tu sekosi šiem uzvedības noteikumiem (pasniedz mapīti) un darīsi tā, kā mēs teiksim. Vai, piemēram, visādi popularizēsi LGTB kustību.
           Pie tam cilvēks uzskatāmi parāda, ka, pamatojoties uz vēstures faktiem, garantēti ienākumi būs ne tikai uzrunātajam, bet arī viņā pēctečiem pat gadsimtu garumā., Piemēram – šodienas 8000 $ vai ekvivalenta apjoma ienākumi, katru mēnesi.

           Tā tiek nošauti divi zaķi:
           1. Kautkāds grupējums (ilumināti/republikāņi/reptilioīdi/banku mafija) saņem pilnīgi PAKLAUSĪGU lēmuma pieņēmēju.

           2. Tas pats grupējums (augstāk minēts) saņem pilnīgi LOJĀLU sistēmas atbalstītāju, kurš ar nagiem un zobiem turēsies pie liberālā kapitālisma. Jo tas taču nodrošina bezbēdīgu dzīvi pašam un pēctečiem.

           Runa, protams, iet tikai par pašiem augstākajiem lēmuma pieņemšanas amatiem (ministri, kompāniju pārvaldnieki, daži opozicionāri). Finansu sistēma pilnīgi nodrošina šādas lojalitātes pirkšanas sistēmas darbību.

           Kāpēc līdz tādām matērijām aizdomājos. Jo brīžiem it kā gudri cilvēki bieži pieņem pavisam pretvalstiskus, sliktu saprotamus lēmumus. Un liekas, kā tā vesels, ar prātu apveltīts cilvēks var domāt.

           Kā tev tāda ideja?

          • Ļoti iespējams, jo tā sanāk lētāk nekā karot. Barjeru pret šādu scenariju veido savu pilsoņu audzināšanā, savlaicīga noteiktu ētikas un morāles vērtību iestradāšana personās, kas var nonākt amatos. Dzive vispār ir mūžīga ciņa starp pretēji orientētiem spēkiem, bet tas nav mans topiks, to kopj inteliģence, filozofi uc domātāji. Es vai nu piekrītu viņu domām vai noraidu atbilstoši savam priekšstatam par labo un ļauno. Vēsture attīstās cikliski un pa spirali, mēs teorētiski varam (apvienojoties) mainīt periodu garumus paātrinot vai bremzējot procesus savas dzīves laikā, bet ne pašu notikumu virzienu. Te nevajag pārprast, nākotnes notikumu virzienu nezina neviens, zināms tikai ka visam būs gals un būs cits sākums.

          • arī zemessargs

           Tavs raksturojums nav absolūts. Pirmkārt ne jau visi piekrīt. Otrkārt ne ar visiem gatavi runāt. Treškārt ir dažādi grupējumi, katrs ar savu čemodānu un interesēm. Kā faktors politikā tas eksistē, bet nebūt ne kā vienīgais.

          • Kaut kas tāds varētu būt, jo tiešām brīžiem liekas, ka viens otrs sakarīgs cilvēks atsevišķos gadījumos kaut kādas dīvainas kustības izdara. Nav obligāti, ka katram tādam dīvainam lēmējam ir finasiālā ieinteresētība, tik par labi, kaut kādi pagātnes grēciņi, bet tik pat labi abi kopā.

          • Manipulācija ir sena māksla. To katrs policijas operatīvais darbinieks zina (zemākais līmenis) un mārketinga specialists (vidējais līmenis) un politiķis (augstākais līmenis).

          • arī zemessargs

           Tvaika ventīlis arī ir iespējas. Šobrīd spējīgs cilvēks var dzīvot gana labi arī ar nejēdzīgo sistēmu.

          • var un arī dzīvo. Bet ja cilvis ir ne tikai spējīgs, bet arī tālredzīgs, viņam vajadzētu aizdomaties vai sistēma kurai viņš ir tik veiksmīgi pielāgojies ir ilgtspējīga cik tālu viņš to plāno.

 8. Problēma ir gan pietuvinātajās firmās, kuras parasti uzvar iepirkumos, gan idiotiskos ierēdņos formastērpos (ja nekļūdos, tad visi vēl neskaitās CD), bet priekšnieki parasti arī ir militārpersonas. Es naivi(!) ceru, ka ja šie kadri tiks sodīti, tad mazākais būs atlaišana no dienesta, bet visdrīzāk būs no sērijas- “dabū rājienu, pasēž klusu kādu brīdi un atkal turpina vecos niķus”. Rotācija arī būtu tikai acu aizmālēšana. Jo šādi cilvēki aizrotējot uz citu vienību neko labāku nesadarīs- ja ir idiots vai nepraša, tad arī turpmākajā dienestā darīs to pašu; ja priekšnieks redzēs, ka ir lohs, tad nogrūdīs tālāk no acīm, bet tas jau neko nemainīs- dienesta atalgojumu tāpat turpinās saņemt. Un šādu liekēžu NBSā ir pietiekami..

 9. Agrim paldies par dienestu, personīgi var teikt ka nepazīstu un nav sanācis ZS lietās nekāds kontakts, ceru, ka armijas lietas pie malas nemetīsi pavisam un turpināsi mūs izglītot arī no civilās dzīves 😀 !

 10. Nu kā lai atsaka zemessargam, patriotam un atlantiskajam vanagam? Sabiedriskais integrators:

  • Gjunters, tas kurš Džonis.

   Totāla herņa. Pēc Spolīša vārdiem sanāk, ka jādod iespēja balsot Eiropas parlameta vēlēšanās arī pāris milioniem bēgļu (ja tā viņus var saukt).
   par tēmu. Mani fascionē AM un NBS reaģēšana uz masu mēdijos izkliegtu ziņu, strauji izmeklē, maina, iepērk labāku u.t.t. Tātad paši atzīst, ka sistēma, kurai būtu jādarbojas NBS, kas ir subordinācija un ziņošana caur komandieriem uz augšu nestrādā. Turpmāk jāsāk reāli bombardēt masu mediji ar visu to tupumu, kas darās tieši pie iepirkumiem, ekipējuma nodrošinājumiem un citām nebūšanām ignorējot normālu praksi par ziņošanu komandierim.

 11. Šeit ir iespēja iepazīties kā ir formulēts jauns iepirkums konkrēti lāpstiņām (Nolikuma 28. lapaspuse) shttp://www.mod.gov.lv/Papildriki/Iepirkumi/Procurements.aspx?i=0&itm=3943&do=uza Minēts precīzs standarts, kam jāatbilst. Pēc visa spriežot iepirkums taisīts pirms “lāpstiņgeitas”. Uzreiz vairāki jautājumi 1)Vai bija šāda specifikācija “brāķētajam” iepirkumam; 2) Ja bija, kā Zommers pierādija, ka atbilst standartam. Pieņemu jābūt sertfikātam, kurā ražotājs apstiprina, ka atbilst. Skaidrs, ka nevar pārbaudīt pēc principa “iedod man un es salauzīšu”; 3) Ja nebija standarts, bet tikai aptuvenie izmēri un attēls, tad iepirkuma konkrētais rakstītājs ir jāzdrāž. P.S. Var lēnā garā “sākt cepties” par pārējiem iepirkuma punktiem (spirta deglis utt) ar savlaicīgu deputātu piesaisti 🙂

 12. Tālavas Taurētājs

  Daudziem verķiem ir nato standartizācijas, bet to naher mūsu AM negrib redzēt. Tā Egle peld par tēmu – ārprāts.
  Tiem, kas te mīž, ka kāds atnāks un dažās dienās iedzīs LVA KF. Nevajag vaimanāt, vajag darīt. Jeņķu bāzes ir nepieciešamas, vajadzīga arī valsts politika, kas balstās totālajā pretesībā – pilsoņu aktīva darbība okupācijas gadījumā, malā nestāvēšana, morālā pārliecība, gatavība stāvēt līdz galam un galvenais nemīzt un neskriet pa liedagu uz laivām.

  Mans zelts ir mana tauta,
  Mans gods ir viņas gods.

  • bāzes …aha, izlasi beidzamo dienas graudu…

   • Tālavas Taurētājs

    Kaujas ne tikai ar zobeniem un šķēpiem, ir arī duncis un spalva, skaties plašākā kontekstā uz UKR, tad sapratīsi. Spēlē spēli vairākās dimensijās, jo valsts ir daudzdimensionāls veidojums, gan izpratnes ziņā, gan ietekmes iespēju ziņā. Dienas graudā rakstītais nav pretrunā ar to, ko es saku. Mēģini skatīties uz lietām ne tikai vienā plāksnē, bet pielic vēl klāt citu, tad spēli apjautīsi. Akceptē “iespēju logu” stratēģiju, esi gatavs, izdari gājienu! Tam ir vajadzīga pacietība, zināšanas, prāts, sapratne un neatlaidīga rīcība. (ziņa Tev)

    • ja es būtu ukrainis vai gruzīns es tagad gan štukotu vienā plāksnē, bet, jā, mēs varam atļauties piefantazēt asiem stūriem polsterējumus, bet ir skaidrs, ka vērtības atkal zaudē norunām, norunas pagaidām mūs neskar, bet ja skars mes arī sāksim vai turpināsim domāt vienā plāksnē. Labi, es varu saprast, ka varbūt tiesām jāļauj kustonītim nobeigties nevienu neapskādējot slimīgā prata aptumsumā, bet tas ir pareizi tikai tad, ja kustonītis tiešām mirst nevis pārveidojas. Man nav pārliecības par diagnozes pareizību.

     • Tālavas Taurētājs

      Diemžēl tā arī notiek. Morāle ir, bet …. dažkārt nav līdzekļi ar kuriem vēlamo ātri var sasniegt šajā plāksnē. Morāle ir azimuts, bet ne vienmēr vari iet pa azimutu. Ja mēs domāsim vienā plāksnē, tad tas skars mūs. Tāpēc jāapjauš “iespēju logi”, ko tie var nest mums (labu vai sliktu), sagatvoties tiem un būt gataviem izdarīt izlēmīgu gājienu.
      Tevis pieminētajos piemēros vismaz daļa iesasitīto neapjauta “iespēju logu” esamību un to daudzdimensionālo veidojumu. Viss plūst, viss mainās. Nedomāju ka, kustonis pārskatāmā laikā mirs, bet viņš lēnām dziest ārā. Mūsu pasaulē viss ir sasaistīts, kā kristāliskais režģis, ja izņemsi vienu atomu, tas ietekmēs arī apkārtējos. Mūsu pienākums būt vismaz gataviem, tam ja nu:
      1………
      2……….
      3………

 13. Bergmanis: Pašlaik, Zemessardzes lāpstiņu lietā, aizdomās tiek turēti divi Aizsardzības ministrijas darbinieki.
  gaidām gala rezultātu!

  • Jāseko līdzi, vai tam būs arī kādas sāpīgākas sekas tieši iesaistītajiem indivīdiem, bet ne jau mazajiem gariņiem, kuri ne par ko nav atbildīgi, bet tiem tur augšā, kas uzrakstīja speceni un pēc tam pieņēma šo lūzni.

   • Lāpstiņas lūza arī agrāk. Tur ir visas dalītā iepirkuma pazīmes, lai palīstu zem sliekšņa. Tādēļ jāpēta arī citi šīs preces iepirkumi, to atbilstība specenei un nepieciešamība pirkt par 3 999 euro, jo nav jau tualetes papīrs. Ja šķetinās tikai 1 iepirkumu, tas arī būs rādītājs.

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Mainīt )

Connecting to %s