Laba vēļi

[..] for the countries in closest proximity to Russia, even the possibility that some future American politician might share Trump’s nativist impulses, and casually discard the promises of past presidents, must be deeply unsettling. We shouldn’t be surprised if they hedge their bets, and create alternative means for defense that don’t hinge on the vagaries of American politics.[..]

[..] Given the questions surrounding NATO’s capacity for deterring Russian aggression, a more sensible course would strengthen military ties between the nine former Warsaw Pacts states currently in NATO, plus Ukraine, which isn’t. These countries could meet — say, in Warsaw, Poland — and hammer out a mutual defense treaty of their own. They might call it the New Warsaw Pact.[..]

avots

vara bungas: izskatās US amerikāņi vairāk par mums pašiem norūpējušies  par mūsu drošību gan no RU ekspansijas, gan no US iespējamām izolācionisma lēkmēm. Iespējams tas tādēļ, ka pamatoti uzskata  abus šos riskus par iespējamiem. Uz  LV poitiķiem raugoties šķiet, ka viņi ir pārliecināti, ka US politika vienmēr būs tāda, kāda tā ir šodien  vai labāka. Mēs esam tik naivi.

[..] Moreover, the problems afflicting the NATO alliance would not go away altogether in a new, smaller pact. But it would be easier to sort out the member states’ true intentions, gauge the strength of their commitments to mutual defense, and resolve questions pertaining to military inter-operability and response time, in a ten-member alliance than NATO in its present form. [..]

vara bungas: Ko? Sadarboties pašiem? Bez vagara? LT ar PL un LV ar EE… amerikāņi gan ir naivi.

Advertisements

20 responses to “Laba vēļi

 1. nevis amerikāņi ir naivi, bet mēs visi tiešām esam cūkas, ka nespējam sadarboties, it sevišķi tādēļ, ka dēļ kaut kādiem sīkumiem.

  • nekad nevarējām. skat 1935-1940.g, arī tagad ar LT nenokārtots robežu strīds.

   • Sadarbība ir ”nosacīts jēdziens” viss sākas ar to, ka pats sagatavojas turēt sitienu un tad arī varbūt kāds no ringa stūra arī kaut ko paķeksēs. Ar Baltijas valstīm ir vienkārši visi zin, ka pēc pirmās būs nākošās. Lai nebūtu pirmās tai papriekš ir jāsaņem dūša un jāatbild uz provokāciju- piemēram lidmašīnas notriekšana – kā turki. Tad kad kaimiņi redzēs, ka kaimiņš ir “drosmi saēdies” tad tie arī paliks enerģiskāki.

    • Te nu ir politiskā griba-jo:
     Visam 3B valstīm ir mazas armijas.
     Ja uzbrūk 1,pārējām arī jābūt gatavām-līdzarto izdalīt durkļus-ļoti grūts lēmums,jo”
     1.To ir maz.
     2,Var būt bailes ka iestaistoties,paši izprovocē atbildi uz sevi.
     Neoficiāls atbalsts,munīcija,ekipējums,brīvpratīgie-ir iespējams un vēlams-par pārējo tad mums javienojas vai uzbrukums LT ir arī kara pieteikums EST un LV vai nav (es šeit nerunaju iekš Nato-tur skaidrs 5 pants),bet ārpus…

 2. arī zemessargs

  Amerikāņi savā naivumā domā, ka mūsu elite domā nacionālās kategorijās. Patiesība tā domā par savām interesēm. ASV izolacionisma gadījumā, krietni vienkāršāk pārdoties RU nekā veidot koalīciju pret RU.

 3. Visiem gar RU robežu jāveido sava alianse tikai ar vienu mērķi – aizsardzībai pret Krievijas agresiju. Aliansē ietilptu: Norvēģija, Zviedrija, Somija, Igaunija, Latvija,Lietuva, Polija. Kad Ukraina attīrītos no kurupcijas un atbrīvotu okupētās teritorijas ko sagrābis putins – tad varētu pievienoties.

 4. Intermariums šķiet loģisks risinājums. Lai sadarbotos bez aizokeāna vagara (līdera), līderi vajadzīgi no pašu vidus. Polija šķiet vienīgā atbilde. Gan parādīsies arī personālijas. Jautājums, kam jānotiek pirms jaunā Varšavas pakta izveides. Laikam taču NATO sabrukumam nopietnākas Krievijas provokācijas rezultātā.
  Vajadzētu pasekot lāpstiņu sāgai:

  Interesanti palasīt visu zaru.
  Atis Klimovičs labi uzrakstījis. Nesaprotu, kas Bergmani raustīja, partijas vadība gan jau. “Jaunās” valdības prioritāšu sarakstā uzsvērti iztrūkst aizsardzības.
  http://www.la.lv/aizsardzibas-ministra-aplamiba/
  “..Tieši uz ukraiņu beidzamo ieguvumu – prāvu skaitu apmācītu karavīru nāktos drīzumā koncentrēties Latvijā. Pacensties atmest augstprātīgo un “profesionālo” atrunāšanos ar infrastruktūras negatavību. Nepārliecina norādes, ka ir pietiekami ar profesionālo armiju un zemessardzi. Pietrūkst loģikas, jo arī zemessargu lielākā daļa nav profesionāļi. Tāpat nešķiet sevišķi labi domāts augstāko militāro amatpersonu ar “gariem zobiem” paustais ieteikums: “Ja gribat palīdzēt, stājieties zemessardzē!” Tā šķiet formāla atrunāšanās, jo laiks (ar aizvien lielākiem krievu spēkiem aiz mūsu austrumu robežām) prasa pavisam citu attieksmi. Tā vietā pagaidām vien nožēlojami apgalvojumi – Latvijā trūkstot brīvu kazarmu. Pavisam skumji.”

  • Kamēr Nodrošinajuma pavēlniecībā strādās cilvēki, kuriem iepirkumi ir tikai paraksts uz papīra (paši nelieto gala produktu), tikmēr nekas nemainīsies. Viņiem po. Jo viņi poligonā neiet, jau IS ir redzēti tādi nākamie instruktori no Nodr.pavēlniecības, kuri AK-4 nemāk aptveri pievienot, par ko vēl varam runāt?? Iepirkumi, tirgus izpēte, specifikācijas ir jāveic cilvēkiem, kuri būs gala lietotāji. Vai nu fanātiski S-4 ZS batiņos, kuriem ir deleģētas tiesības veikt iepirkumus pa tiešo no ražotāja. Bet tad ir jāmaina likumi. Bet tā varētu būt viena no izejām.

  • šeit gan ir gadījums (ar lāpstiņām), kur “uz karstām pēdām” vajadzētu kārt pie zvana! neprofesionālisms vai nolaidība, lai lemj tiesa! ceru, ka kādam būs mācība nākotnei, lai nepirktu sūdus ķeksīša pēc.

   • ar šīm te lāpstiņām ir sens stāsts, vēl manā laikā ar tām bija tās pašas problēmas vnk tagad trāpījās uz riktīgu konjunktūras serfotāju,kurš no tēmas nenokāps. lai veicas.

  • Kāpēc es nebrīnos, ka lāpstas ZS piegādāja bēdīgi slavenā sia “Zommers”. Cik tā ir pietuvināta sile NBS augšām, domāju nav jāskaidro. Mūžīgā iepirkumu uzvarētāja. Man šķiet kaut kas līdzīgs bija sia “Neja”, noskatāties Nekā personīga sižetu (ja nemaldos 2012.gada sižets), kura bija uzvarējusi NBS nakts redzamības briļlu iegādē. Kaut gan bija šūšanas firma. Un tā tas notiek vēl joprojām..

 5. Veiko laikam vēl nav pietiekošā daudzumā (līdz kaklam) ar sarkano muņu pastrādājis. Varbūt tad arī aizdomāsies, ka kādam par to būtu jāatbild….

  • Nu ja Veiko,šoreiz izdarīs visu līdz galam un būs pozitīvs efekts-manās acīs un ne tikai manās domāju,būs cēlis reitingu,citadi pagaidām peld uz 0.

  • Pēc tam vēl Veiko pamanīs, ka nestrādā kompensatori un mūsu ieroču ”ugunsspējas” ir 18 gs. muskešu līmenī.

   Tad vēl sāks runāt un filmēt, ka zemīšus uz poligonu/kauju ved ”ietītus” brezentā.

   Tad vēl Veiko pamanīs, ka zemīšiem nenotiek vingrinājumi ar kaujas munīciju.

   Un pašās beigās tiks atklāts, ka neviens zemītis nav šāvis ar gustavu par kustīgu mērķi.

   Publicitāte ir labi sacelta, jākaļ dzelzs kamēr karsta un priekšā jāliek arī pārējie problēmjautājumi. Turies Veiko 😉

   • labi būt Saeimas deputātam, kušinātāji netiek klāt.

    • 😉
     bet ūdeni tur kāds norāva- bāba varēja kļūdīties, bet tādai nevajadzētu vadīt šādu iepirkumu.

     Savukārt, ja tas bija vecis, kurš orientējas cenās- tad vajadzēja nojaust un pārbaudīt. Sapierene pat Latgalitē maksā 10 eiro. ”Zommers” arī nekauņa tur arī vajadzēja būt “saprātīgam cilvēkam” , lai 3 eiro kvalitāti savām rokām pārbaudītu kaut vai uz parketa.

   • Veiko, esi čalis. Izglāb valsti. Darāmo darbu sarksts te:https://varabungas.wordpress.com/2016/04/19/nolikt-uz-lapstinam/comment-page-1/#comment-36594 (skatīt visus darāmos darbus ar paplašinājumu “geita”).

    • Paga, paga vēl neviens nav atcēlis fakti, ka Veiko pārstāv 5. panta liecinieku sektu. Tas, ka kāds beidzot uzrāvos uz sūdiem, kas nogatavināti kopš NATO iestāšanās brīža vai vēl senākiem laikiem, tagad nepataisa par uber-varoni!
     P.S.
     Cerams, ka Veiko ar šo gājienu sev nesabojāja biogrāfiju priekš pielaižu saņemšanas kā tas noticies ar citiem, kas neietur oficiāli pareizo līniju. 😀

     • kā igaunis, politiķis, deputats, velkamists, partnerības atbalstītājs, zemessargs, pasniedzējs, ex-sekretārs, dzērajšofers un provocētājs tagad vēl cīnītājs ar korupciju viņš jau ir devis tik daudz “faktu, kas ļauj apšaubīt…” ka taisni brīnums, ja vēl nav aprīkots ar vilka pasi.

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Mainīt )

Connecting to %s