Dienas grauds

vara bungas: “Mēs nezinām, ko darīs otra puse un nezinām, ko darīsim mēs paši “. Cool. Interesantākais beigas. Fridmens saka, ja BY sāks riktēsies tuvāk Rietumiem, RU nāksies rīkoties,lai pasargatu savu hartlendu. Tagad visi kopā maksāsim  bat’kam, lai viņš turpina spēlēt Savienoto valsti ar RU.  Tas man atgādina šo:

 

Advertisements

32 responses to “Dienas grauds

 1. Tikmēr ģenerālis Makmāsters nopietni ņēmis pie sirds ģenerāļa Gerasimova izaicinājumu:
  http://www.politico.com/magazine/story/2016/04/moscow-pentagon-us-secret-study-213811
  Starp citu, tur teikts, ka jau jūnijā pirmās atziņas pārbaudīs kara spēlēs Polijā.

 2. arī zemessargs

  Ja es pareizi esmu sapratis no video, tad šobrīd Krievijai nepietiek spēka pilna mēroga agresijai pret Ukrainu, bet pēc gada jau varētu būt.

  • pēc RU plāna, no kā šie protams atpaliek, pamatā visām jābūt modrnizētas armijas līmenī ap 2020.gadu, es domaju tas ir reālāk. otrs jautajums vai RU vispār ir kādi mērķi UA ko jāsasniedz ar militāru spēku. NATO UA nespīd, līdz EU tāls ceļš ejams, valdības kursi vēl 10 reizes mainīsies. Ko vēl RU var vēlēties?

   • UA NATO aliansē neiestāsies tuvākajā laikā, bet tas nav teikts, ka nekas nemainīsies pēc 15-20 gadiem. kaut arī tas nav svarīgi, jo US ar UA var noslēgt atsevišķu līgumu.
    domāju, ka tajā frontē iestāsies līdzsvars, jo UA strauji audzē muskuļus +vēl ru spēkus un domas aizņems TR (arī ar AZ starpniecību) ambīcijas. drīzāk ru tiks turēta spriedzē, kas liks tai bruņoties, uzturēt spējas kaujas gatavībā un arī daudz finansiāli tērēties. sakarā ar to, ka vēl baltieši ar sabiedrotajiem palielinās militārās spējas, varbūt ru ilgtermiņā nespēs to visu finansiāli pacelt, tāpēc no kkā vajadzēs atteikties. ja pietiktu tikai ar dažu tūkstošu karavīru izvietošanu Donbasā, tad vēl būtu OK, bet ja tur vēl notiek kara darbība, tad tas var izrādīties nepaceļami.

    • Kaut cik ticami 15-20 gadus uz priekšu var atļauties plānot tikai ļoti tālredzīgas un labiem analītiķiem bagātas valstis, pārējas improvizē. Kurš tagad atceras NAP? Riskanti prognozēt vai uzticēties prognozēm tālāk kā 5 gadus uz priekšu.

     • to jau var prognozēt, ka UA militārās reformas pāris gados netiks paveiktas. šaubas arī par 5 un 10 gadiem. pēc tam jau tik jāķer mirklis- tāpat kā LV pēc 11.septembra!

    • Ja Tu zinātu kādus spēkus Ru bija spējīga sapulcināt Ua,būtu šokā…pētot par tankiem,nejauši uzgāju liecības ka tikai t-72b (tās kuras jau ar jauno aktīvo bruņu ) modifikācijas ar Ru karevjiem,vien varēja būt virs divīzijas līmeņa,pat ne Brigādes,plus vēl artilerija,pehota,izlūkošana un ttt…
     Seperātistu materiālā nodrošinājuma virsnieks,izteicās ka 122 un 152 artas lādiņu skaits pārsniedza 75000 kas izgāja caur šā atbildības zonu -iedomājies apjomu,gan tehnikas,gan cilvekresursa jomā-viens dzelzceļa vagons ap 200 lādiņiem pārved…
     Tās spējas jau Ru nav zudušas,tieši otrādi tikai nostiprinājās,jo Ua deva praktisku pieredzi priekš Ru ,ļlāva atrast problēmvietas,un pieņemt mērus to novēršanai…tāka Ua liktenis izškirsies netik daudz Ua armijas reformās,cik Ua un Ru iekšpolitisko un ārpolitisko motīvu iespaidā…
     Mācījās gan Ru gan Ua…diemžēl jāsecina ka mēs pa lielam palaidām garām…

     • tas cipars UA pierobežā un donbasā grozījās ap 50-70k. arī UA ATO zonā cīnās ap šādu pat ciparu, tā ka lai ru sāktu virzīties uz priekšu, viņiem vajag šos spēkus trīskāršot, kas nebūs viegli. un arī US atbalsts neletālajos aprīkojumos (radari) ir liels pienesums UA, kas liek ru aizdomāties. izskatījās, ka ru tādu nebija pietiekamā daudzumā vai arī nemācēja ar tiem rīkoties, bet UA lielgabalnieki galarezultātā šajā duelī vinnēja.

      • cik ātri viss aizmirstas… ru nemaz neplānoja ar saviem tankiem ieņemt Kijevu, ideja bija izdalīt ieročus pro-kremliskajiem UA iedzīvotājiem un sarīkot normālu pilsoņu karu, kā reuzltātā UA pilsoņi paši nomainītu varu vai kā minimus sašķeltu valsti uz pusēm,pie tam austrumi kontrolētu izeju pie jūras. tad būtu sarunas un kompromisi. SBU tomēr baigie zveri labā nozīmē, ka prata apslāpēt nemierniekus dneropetrovskā, odesā un harkovā.

       • fig zin, ko viņi tur plānoja! bet par 50k pierobežā ziņoja gan UA, gan Nato. vēl kādus 10k var droši ierēķināt, kuri bija pašā donbasā. bet tāpatvien 50k armiju netur pierobežā, kura šauj pāri robežai uz kaimiņvalsts armiju. iespējams, ka tikai UA mīkstčaulība vai veselais saprāts nelika atbildēt, jo tajā brīdī gan varētu aiziet līdz Kijevai. tagad gan jau par vēlu- ukraiņi atjaunojuši tehniku, ieročus un iemācījušies (nato iemācījuši) karot.
        http://nua.in.ua/novosti/mir/v-seti-poyavilos-video-kak-c2016elyj-poezd-ixtamnetov-vozvrashhaetsya-domoj-video/ atgriešanās mājās bez fanfarām!

        • 50k pierobežā bija par godu krimai un olimpiādei. ru plānos nebija pašai karot par katru UA teritorijas kv.m., tas vnk nav RU stilā.

         • nu, man izskatījās, ka Krimas scenāriju (kur ru paši karoja!) varēja arī turpināt bez problēmām, bet tikai kkur nobuksēja- iespējams nobaidījās no rietumiem. jo šī sauszemes koridora neesamība uz krimu un piedņestru baigi zāģēs ru interesēm.
          vēl man bija versija, ka Donbasā uztaisīja nekārtības, lai novērstu uzmanību no krimas, tad pēc kāda laika ru atkāptos un ru atkal būtu labie, tikai krima paliktu ru, bet to jau visi būtu aizmirsuši.

          • arī krimā viņi pa priekšu bīdija samooboronu. nekārtības notika pa visu UA austrumu daļu + hersona un odesa, tā nu gan bija uzmanības novēršana.

         • arī zemessargs

          Man tomēr šķiet variants ar AUkrainas ieņemšanu bija gana reāls. Uz Kijevu diez vai ietu, bet Poltavu un Hersonu varēja ieņemt.

        • 50k pierobežā bija tā iemesla dēļ, lai būtu iegansts strauji doties uzbrukumā, gadījumā, ja Ukraiņi mēģinātu iznīcināt artilēriju, kas apstrādāja ukraiņus no Krievijas teritorijas.

         • Domāju tie 50+k robežā bija visu iemeslu dēļ,gan,gan,gan…un tie arī devās reidos iekšienē un uzbruka Ua…dažādos laikos,dažādos apmēros,bet tomēr…

       • arī zemessargs

        Apspieda pamatā nevis SBU, bet vietējais Maidans. Nemaz tik daudz vatņiku, kuri bija gatavi karot pret Ukrainu, nav atradies. Patrokšņot mītiņā ir viens, līst zem lodēm kas cits.

      • Kamēr “pamiera”laikā katru dienu abās pusēs ir #200 un #300 nebūs viegli,bet ka apklusīs,tā situacija mainīsies,tas pats Armenijas piemērs-nebija gatavi nekam…

  • nebiju domājis ka Izraēla vispār krieviem pārdotu savu militāro tehniku, ņemot vērā ka Krievija ir vienmēr bijusi tā kas bruņu izrēļu pretiniekus.

   • Nu jau vairs netirgos (cerams) ,ne jau Usas dēļ,bet paši Ebreji ļoti pie sirds ņēma Irānas S-300 un Hesbola,jūtas nodoti,lai arī Ru cenšās gan tur,gan tur būt labiņi (nu tas stātsts par zivtiņu un ;D)…apgāda Hesbolu un pa kluso Ebrejiem infu nodot-šie nobombardē…tā vismaz tanī pusē baumo,ka Hesbola un Irāna nēesot apmierināta un ļoti daudz frendly fire Rus sanāk uz Irānas,Hesbolas bandām Sīrijā,kas visas ir kopa ar Asādu.

    Var palasīt ebreju presi,vai krievalodīgo ebreju forumus…tur neviena laba vārda nav par Ru,lai cik dīvaini nebūtu.

 3. privāti: komentāri dēļ labajiem nodomiem offtopicā kapitāli sačakarēti tagad visur. Nu tagad jau vairs vispār nevar izsekot – daļa lasam no apakšas, tad uz leju sāk iet atbildes, tad atkal uz augšu. Liec vien komentārus atpakaļ un izdomā kā risināt offtopicu. Offtopicā problēma ir dēļ embedētajiem video, kas smagi un lēni lādējas kaudzē.

  Ja ir vēlme tomēr vizuāli padarīt šo resursu baudāmāku un pārskatāmāku, mans piedāvājums joprojām ir spēkā

  • ok, pagaidu risinājums – izravēšu video (ieliekot *** iekš URL, kurš gribēs iekopēs linku un izdzēsis ***), un pārlikšu komentus pa vecam.

   permanents risinājums, ja ir vēlme komentēt ar DAUDZIEM video , jātaisa pilnvērtīgs ieraksts un tad sūtiet man -ielikšu kā ierakstu. Off topikā video izņēmuma kārtā vai ar “bojātu”URL

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.