kukurs

vara bungas: slavenais militāro uzturdevu pilots-testētājs Kiwi Dude ticis  pie NBS 6. uzturdevas (viena ēdienreize) preparĒšanas. Viņa  komentāri ir interesantāki par pakas saturu, kuras izgatavošanā pamatigi  taupīts uz iepakojuma rēķina, bet civiliem gatavniekiem būs noderīgi  iepazities ar dienas uzturdevas komplektāciju, ja fiziskā slodze nav pārāk liela  (min 2 litrus ūdens neaizmirstot).  Pie lielas fiziskas  slodzes šādu devu būtu jātrīskāršo.

salīdzinājumam EE diennakts uzturdeva

vēl par uzturdevām

Labu apetīti!

Advertisements

42 responses to “kukurs

 1. Jā, džeks jau uzjautrinās ar pakas attaisīšanu, vai precīzāk neattaisīšanu- caurums jau default paredzēts 😀
  Uztaisīju printscreen un aiziešu uz veikalu piemetīšu cenu, cik tas viss varētu maksāt. BTW, cik viena paka maksā, jautājums tiem, kuri ēduši?
  Mani secinājumi:
  – Par daudz kafijas un cukura. Ja grib iedot vairāk kalorijas karavīram, tad lai ir labāk šokolāde, nekā baltais cukurs. (izskatās, ka pakas izstrādē piedalījušies štāba darbinieki, jo kafija vs tēja ir neproporcionāli daudz).
  – ledeņu vietā vajadzētu šokolādi, vai miksēt abus, bet tikai ledenes. Nez kā citos menu?
  – Spirta plītiņa. Klasika. Bet vai tiešam nevar kko mūsdienīgāku (karbīds, utml.) Protams zaļie iebildīs pret karbīdu, bet man kaut kā liekas ātrāk, nevar apdedzināt rokas, ja konservi ir uz plītiņas stāvējuši. Protams var izmantot cimdus, bet vasarā ne visi izmanto cimdus, arī ne taktiskos.
  – Rupjmaize ir ok, krekeri būtu par sausu, visu laiku uzdzert ēdot krekerus arī mav risinājums.
  – Putra ar mellenēm + konservi? Diez tā kā piedeva domāta vai atsevišķi ēdieni? Jo putra man vaitlrāk kā saldais izskatījās.
  – Ja jau paku taisīja no atsevišķi veikalā nopērkamām komponentēm, tad vismaz kā US MRE varēja kādus 2 gab. košļājamās gumijas ielikt.
  – Kopējais vērtējums no manas puses tīri vizuāli ņemot(nogaršojis neesmu), ir labāk nekā bija, bet ir vēl daudz ko uzlabot. It sevišķi iepakojums 🙂

  • par košļenēm man arī ienāca prātā, bet ta kā šis ir nr.6 komplekts varbūt citos ir. ēdamais puslīdz ok, it īpaši ņemot vēra, ka ražot atsevišķi tikai nbs vajadzībām ir dārgi, un komplektācijas iepirkumos uzvar zemākā cena, tādēļ jau ir labi, ka nav ietīts rīgas balsī. Kkāds vitaminizēta dzēriena pulveris arī netraucētu. sērkociņi vrētu būt ne tik daudz,bet ūdens-vēja-izturīgie, būtu jēga tos krāt.

   • arī zemessargs

    +vitamīnu pulverim, tāds nav redzēts. Vecākos komplektos bija Juppy 🙂 tas ir kas cits.
    Neesmu mēģinājis pilnīgi visus komplektus, ver būt kaut kur ir, bet derētu kādus žāvētus augļus viegli aiztaisāmā iepakojumā ko postenī lēnām košļāt, lai miegs nenāk, gan arī veselīgi.

   • Visās citās pakās pa lielam viss tas pats, mainās tik konservi, rīsu putru garša un ledeņu vietā šokolāde. Labāk kā iepriekš ir, bet tā pat kaut kas pietrūkst.
    P.S viena paka skaitās viena ēdienreize, tātad uz dienu 3 pakas, kas somā aizņem ļoti daudz vietas.

    • Dienā 12 fucking nescafe kafijas 😀 jums dot??? normāli….

    • Ja tās pakas saliek somā atsevišķi tad jā, aizņem daudz vietas. Bet ja tev sadod daudz viņas, tad vajadzētu mazliet pārkomplektēt visu, piemēram, nenesīsi tak 4 sērkociņu kastītes, vai kaudzi ar sūkājamajām ledenēm, no kurām liels labums nav. Piedevām, pakās ir gaiss iekšā un ”izķidājot” tās var salikt produktus kompaktāk.

     Cukurs ne vienmēr ir pa daudz, ja uzskata to, ka ofisa darbonis savās 4-6h (ēdienreizes logs) taisa kafiju tās 4 reizes, tad tas cukurs arī aizies, putrai gan vajag noteikti cukuru bērt klāt, savādāk tāda nekāda viņa ir.
     Bet no otras puses, cukurs ir diezgan daudz 😀 un nav iespējams aiztaisīt to paciņu.

     Tā karote mani ir vienmēr kaitinājusi.

     Manuprāt, visi gribētu, ka šokolāde ir visās pakās iekšā un tās ledenes tiek aizmestas pa gaisu.

    • kopumā vienalga progress, jo agrāk vispār bija batons un brētliņu bundža. ja jau bojevikos jāiet, tad vispār visu nahren ārā un pārdesmit snicker batoniņus līdzi. kalorijas dabūsi ar to pietiek.

     • Pietam snikeru var ēst praktiski jebkur un jebkurā laikā…pat ar melnām rokām-tomēr iepakojumā:)

      • Piekrītu jums par visiem 110%, kā arī progress ir.

       Bet domāju, ka piekritīsiet, ka ejot uz kādu ilgāku laiku prom, ar kasti snikeriem būtu tā kā būtu.
       (Pats ņemu uz mācībām batoniņus līdzi, izmantoju pēc vajadzības)

  • ārējais iepakojums labs-manuprāt-tāpēc ka sargā no mitruma,lietus un tt-papīra pakas caurmirks (lietus,rasa,sniegs un tt)un 60% satura būs pagalam-par šo nav jābaidas.
   Sērkocini pīpētājiem:))Bet protams prasītos pēc tūrisma modes.
   Kafija un cukurs ok-daudz glikozes asinīs=energija:)
   Bet labāk miksēts variants-kafija no sērijas 3 in 1,vai 2-1,tēja un kāds fresh energ pulverītis-kaut pēc somu analogijas.
   Citādi nav slikti-par cenu nediskutēšu apjomi-dara savu arī un iekšā nav salikti lēti su… līdzarto ok.
   Galvenais lai dažādība,ērti lietot un vairo prieku lietojot:))
   Amerikāņu dzeks labais-uzreiz var redzēt,kā atškiras ēšanas paradumi…katrs no mums jau testētu savādāk šo vaine:))

   Uznēmēji var padarboties-kas zin varbūt izdodas kadam labāk un lētāk-valstij būtu jātaisa neaizskaramās rezerves x stundām-tā arī iepirkums $ videji kristu lejā.
   Šis visobjektīvāk novērtējams galalietotājam-tāpēc objektīvākās atsauksmes jāgaida no šiem!

 2. nevarēja normālā iepakojumā ielikt 😀 ??? Man neliekas, ka kartona kastīte būtu tik milzīgs ieguldījums, kā nekā šitais viss tiks svaidīts apkārt un var kaut kas saplīst (tā karote un plītiņa piemēram).

 3. Anonīmais Labvēlis

  Individuaali neiepakots sausais kurinaamais? Super mitrumu uzsūcoša viela, pēc tam brīnas kapēc ne ūdeni uzvarīt, ne edienu sasildīt. Būtu vismaz atsevišķā ziplokā iemetuši.

  Vidēja izmēra 100 gab ziplock maisiņi mazumtirdziecībā ~1 eur. Cena pietiekami zema, lai izmantotu visadās aktivitātēs ēdamlietu u.c. sīkumu iepakošanai, nemaz nerunajot par gatavnieka saldetavas un produktu oganizēšanai un pakosanai noteiktas porcijās. Folija ziplokus arī kartiem edieniem var izmantot, pat šķivi nav jāsmērē.

  Starp citu te daudz par diy ēdienu folija ziplokos pārgajieniem –

  http://survivalpandas.blogspot.ru/search/label/%D0%B5%D0%B4%D0%B0

  Par sērkociņiem arī piekrītu, labāk kādi 5 individuali iepakoti nedziestošie. Daudz multifunkcionālāk, nekā kastīte ar parastajiem, pie tam viss viena kaudzē ar sauso kurināmo.

  • Viss kurināmais ir vienā ziplock maisiņā, nevis atsevišķi.
   Sērkociņi, sausais kurināmais, plītiņa – vienā maisiņā.

   • Anonīmais Labvēlis

    Jā to es pamanīju, pēc manis paša pieredzes ir ta, ka ja katrs no tiem sausā spirta gabaliem nav normāli iepakots, tas pat majas glabājot sasūc mitrumu. Rezultatā kvēpi un maza liesma. Tāpec arī atteicos no sausā spirta un pārgaju tikai uz gāzi vai arī klasika – ugunskurs uz paris pagalem, kur var.

    Gan jau ka konservu uzsildīt derēs, bundža arī pēc tam nav no kvepiem jaberž, arī kafijai siltai pietiks. Bet ūdeni uzvārīt, tieši uzvārīt, lai kārtīgi noburbuļo un kaut cik nodezinficējās, kaut vai normāla izmēra krūzītē, tas var jau sagādat problēmas.

    • sauso spirtu reiz ražoja LV tabletēs tās bija blīvākas ((mazāk uzsūca) un atbstoši iepakotas. noteikti zaudētu iepirkumā par zemāko cenu.

    • Tā saucamais sausais spirts degšanas procesā izdala kaitīgas vielas, tai skaitā, ja nemaldos, formaldehīdu, līdz ar to ar to sūdu mazāk būtu vispār jelkas jākurina.
     Nopērc jebkurā lielveikalā parastos aizdedzināmos klucīšus no kūdras, kas piesūcināti ar augu eļļu un dedzini laimīgs, mana pieredz, ka jo smagāki klucīši un tumšāki, jo labāk-ilgāk degs.
     Caurmērā pat lētie, kas vieglāki un gaišāki, spēj izdarīt to pašu, ko tā sauktais sausais spirts.

     • Anonīmais Labvēlis

      Šos pamēģināšu, kautkā vislaik gāju garām, kopš pārgāju uz gāzi īpaši vairs alternatīvas arī nemeklēju. Bet ātrs un “disposable” veids kā kautko uzsildīt vienmēr ir labi kad ir arsenālā.

 4. Igauņiem izskatās vairāk. Interesanti video. 🙂

 5. Pēc “aģentūras” ziņām nevienā no mūsu MRE košļeņu nav…

 6. Beidzot par tēmu, kas mani mulsina jau zināmu laiku.
  Ja nu kāds, kurš vismaz attālināti ir bijis saistīts ar šo paku satura izveidi šo lasa, – mani ļoti interesē, vai tiešām viņam liekas, ka 12 kafijas (kas pēc būtības ir dehidratējošs dzēriens) dienā, fiziskas slodzes apstākļos, ir saprātīgs daudzums? Šādu kofeīna bliezienu ne katrs ofisa darbinieks spētu panest. Gan igauņiem, gan lietuviešiem pakās ir sporta dzēriena pulveris – mierīgi varētu 3 kafijas aizvietot.
  Un ledeņu vietā patiešām krietni sakarīgāka būtu šokolāde
  Par pārējo sūdzēties nevar .. tai skaitā sērkociņu trūkumu mājās vairs neizjūtu.

 7. Atļaušos izteikt viedokli, ka cukurs pakās ir tādā apjomā lai (ar minimāliem līdzekļiem) piedzītu iepirkuma specifikācijā prasīto kaloriju apjomu. Tādās pat domās esmu par medu un zapti.

  Sāļās putriņās ir neēdams sūds (teiksim siera-bekona, kas garšo pēc lētākā siera aromatizatora + lētakajiem šķidrajiem dūmiem), saldās var ēst. Rieksti & rozīnes bez vainas.

  • Tu medu neaiztiec 😀 !

  • normāls medus ir labs, jo pārsvarā satur glikozi, kas ir monosaharīds. Atšķirībā no šokolādes un parastā cukura, kur organismam vēl ir jāpatērē enerģija, lai tos sašķeltu, glikoze dod krietni ātrāku un `lētāku` enerģijas papilddevu.

  • Anonīmais Labvēlis

   Tieši tā + pieskaitam ledenes un esam “normu” izpildījuši. Dažiem gadījumiem jau OK, ja vajag ātri iedzīt kaloriju organismā, bet ilgtermiņā ēst tikai cukuru? Tad jau uzreiz katram paku tīra cukura dienā un visi laimīgi.

   Par kafijām arī, kāds iepakojums ar rehirdrejošo pulveri, piemeram ar kadu no a lja limonades garshaam būtu labaks. Galvenais ne jau Juppi, vispār kāds mērķis bija to pievienot? Krāsains ūdens ar cukuru un ķīmiju. Ja nu vienīgi kādam no pakas sastādītājiem iepaticies, ko piejaukt shnabīitim 😀

   Starp citu, vienkāršākais DIY, ko karstā vasarā pie svīdiena izmantoju pats – uz litru ūdens 1/2 tējkarote sals, 1/2 tējkarote sodas, 1 tējkarote cukura (es lieku ar kaudzīti).

 8. Aizmirsu piebilst, ka karote krimināla, par ko arī apskatnieks ņirgājās, bet salokāmā spirta plītiņa izskatījās, tik asa, ka to droši par auksto ieroci var uzzskatīt.
  Par to kafiju taisnība- tie, kuri lika pakā produktus, laikam domāja, ka visi strēbj kafiju? Nu nav tā. Konservu bundžas pēc izēšanas jānēsā līdz ( ja netiec tālāk par Patruļbāzes rajonu uzdevumu izpildei). Turklāt, ja PB pavadi kādu nedēļu, tad somā sakrājas pamatīgs bundžu kalns- gan smagi, gan var grabēt, ja kārtīgi nesasaiņo. Protams, ja kāds tās bundžas likvidē meža, tad tas jau ir ne ZS, karavīra cienīgs gājiens. Vismaz viso zona, kā jābūt pēc SOPa.

  • sen esmu prom, nezinu tagad SOPs liedz aprakt?

   • Nu nezinu, kad mani mācīja OMD pēc britu taktikas, tad rakšana bija pēdējais. Turklāt pašam arī ta iegājies, ka norakt zemē konservu bundžas, plastmasas maisu, utt. roka neceļas.. Savā laikā iedresēja 😀

   • Anonīmais Labvēlis

    Nezinu par atļauju, bet ja skardenes apdedzina, vispar neredzu nekadu problēmu, gads – divi un pārveršas putekļos, neapdedzinātas gan pūst ilgak. Bet te jautājums vai var kurināt pietiekami lielu ugunskuru lai pilnvērtīgi sadedzinātu atkritumus.

    • Ja vari kurināt ugunskuru, tad skārdenes ir Tava mazākā problēma 😀 !
     Vai, pareizāk sakot, problēmu nav, ja jau drošības situācija atļauj kurināt uguni.

     • Anonīmais Labvēlis

      Tas bij drīzāk kā atbilde ko darīt ar skārdenēm “mierīgakos” laikos, rokot nost tā pat, tas vēl nākotnes metāldetektoristi varēs pamocīties parakņāt, ne tikai lapsas 🙂

      Jebkurā gadījumā, esmu par atkritumu aizvešanu sev līdzi, ja jau pietika spēka atvilkt līdzi “pilnu”, atrodi sevī spēku līdz konteineram atvilkt arī “ādiņu”. Ja kaut kur braucu ar autiņu, tad pievācu arī pārējo šmuci uz vietas, reāli kaitina miskaste apkārt.

   • Mums batā māca, ka aprakt nedrīkst, lapsas un citi meža zvēri, nelieši, izraks un izstaipīs apkārt 😀 !

 9. Rekur krievu apskatnieka viedoklis par mūsu MRE:

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.