Sarunas starpbrīdī

sakums šeit

ZirgsKaujaNes a.k.a. Juris V. raksta:

” Piedodiet, bet dažreiz Jūs izbrīnat arī cīņu biedrus!

VB, visi tie kuriem ir tik viegli runāt, kas seko naudas plūsmām. Kas runājas ar komandieriem un dara visas citas lietas, lai saprastu vairāk par NBS varētu satikties arī tā pat bez VB (bet par VB domājot).

Redzat, VB dara daudz. VB ir pietiekami attālināts no NBSa, lai viņus paspārdītu. Savukārt Mēs tik bieži runājam šeit, bet līdz darbiem nenonākam.

Tagad es aizsviļos. Ja kādam patīk ap*$%(% Ulmani, tad nāc un izdari to ko dara viņš: Vai Tu esi savācis kaut vienu tūkstoti tieši zemessargiem? – Domāju, ka ne!

N___K_kā cilvēku, kurš to dara no rīta līdz vakaram savā brīvajā laikā! Kurš ir izreklamējis ZS un tagad visi viņu atpazīst kā ZS aktīvistu un atbalstītāju. Kas ir +100 000. Pirms mesties publiskā nosodījumā pamēģini iepazīt cilvēku par kuru runā!!! Juris ir pieejams varu iedot viņa tel. nr! Viņš droši pastāstīs, cik viegli ir panākt kaut ko!

Jobtehn saka pareizi, vajag drumfestu – es piekrītu!

Ulmani paaicināšu uz drumfestu. Paņemsim vēl kādu zinošu un uztaisīsim diskusiju, lai ir lielāka info arpite.

Bet es domāju, ka bez VB glavļita. Kāpēc bez Mārtiņa? (neattiecas uz A. Purviņu u.c.) Nu tādēļ, ka mums arī pašiem jābūt spējīgiem kaut ko izdarīt, ne tik VB bikstītiem! Piedāvājiet vietas, savāciet naudu no pārējiem, nodrošiniet info un mēs sabrauksim – tas būs jūsu ieguldījums, ļausim VB rakstīt māgistru (lai vēlāk var stāties ministra amatā)!

Ja kādam būs jautājumi par šo diskusiju drumfestā varēšu atbildēt, kā gāja, no kā baidījos, kā organizējās tas viss un kad es sāku. Es pie šīs diskusijas un atsevišķiem apgalvojumiem prātoju vairāk kā pus gadu!

Vēl – ja kādam liekas, ka piedalīties diskusijā ir viegli un tikai n0d14st citus sakot, ka NBSā nekā nav, tā panākot labāku rezultātu – tad lūdzu ejiet uz LNT, LTV, LR1, LR2. Tur nav bijušas tik atklātas diskusijas, nav aicināts VB. Mums katram ir iespēja. Mana iespēja ir RīgaTV24.

Jūsu – ?

Parādiet savu varēšanu, iekustiniet publiku. Tā, lai mums jau pēc gada būtu kaut lētākie bredliji, NSMS un 14 000 zemessargu ar pilnu ekipējumu (smagajiem ložmetējiem).

Aiziet!”

Advertisements

52 responses to “Sarunas starpbrīdī

 1. Vispar paldies Jurim,ļoti cienīgi izskatijās debatēs,kopā ar VB mūsu AM komforta zonu mazliet pabojāja,lai arī Bergmanis stāveja godam,Liberts gan atgadināja puiku kuru skolotāja izsaukusi pie tafeles un kurš cenšas par varītēm uz 10:))
  Ulmaņa kungam paldies par darbu!

 2. tā kā es apzinos, ka ar savu rīcību neesmu ne par centu vairāk izdarījis kā pie NBS vadības esošie vai bijušie (omd, kas bij katra pienākums vai sīki ziedojumi ZS jau neskaitās), tad arī nevienu negānu! izliekos balts un pūkains un nenosodu nevienu, kurš izrāda jebkādu iniciatīvu!
  un tāpēc visu cieņu tiem, kuri kko dara, jo gudri (un ne tik gudri) .irst jau visi mākam!

  • diez vai tu būtu tik labvēlīgs, ja runa butu par tevis glābšanu jūrā, bet glābējs “darot vismaz kaut ko” nokaptu no torņa un sāktu labot laivas dzinēju.

   • lab, bet tāpēc man ir daudz konkrētu muļķīgu jautājumu, ko es gribētu uzdot NBS vadībai, jo varbūt viņiem ir atbildes, tikai mums tās nesaka! 😀
    teiksim, kā nogādāt uz priekšējām pozīcijām karavīrus (ar kravas mašīnām, ar personīgajām mašīnām, maskējoties par civilajiem vai kājām…), cik gudri ir turēt lielgabalus D-pilī, ja tur nav vismaz pāris rotas PD vai OMD karavīri, lai konstatējot iebruku varētu uz visātrāko izvērsties, ar ko aizstāt kaujās kritušos vai arī ar tiem 3000 pietiks? utt.

    • A tu viņiem uzraksti. Nopietni. Tā arī norādot, lai publiskaja diskusijā būtu argumenti.

    • Ar lielgabaliem ir vienkārši- tie tāpat paliks ”pirmajā pļavā” 😉 jo, jebkas kam nav 3 tilti nespēj tos vilkt.

     un ir jautājumi uz kuriem “nav atbildes”. Vai ir atbilde ”vienkārši nespējam”. Dariet, kā ziniet- varbūt kaut kas sanāks.

     Stulbos jautājumus vislabāk uzdot publiski, bet der arī rakstiski.

     un krietniem večiem, nav ko uzmest lūpu 😉 kāds ne tā kaut ko pateica, ne tā paskatījās.

     bet žurnālistus vajadzētu vēl samācīt pirms intervijām 😉 lai uzdod pareizos jautājumus, piemēram :
     1.ar ko tiek plānots apgādāt ielenktu zemessardzes vienību
     2.vai kāds zemessargs ar galveno prettanku ieroci cg ir mēģinājis šaut pa kustīgu mērķi – ja nē kā viņš trāpīs pa kustīgu tanku un kad plāno apmācīt šādā veidā
     3.Kad zemessargus apmācīs veikt manevrus ar kaujas munīciju, vai zemessargi karos tikai šautuvē
     4.vai gadījumā mums nav par daudz ģenerāļu un štābu
     5.Ko jūras spēki darīs spēj izdarīt pretinieka uzbrukuma gadījumā
     6. Vai zemessargi/ karavīri trenējās uzbrukt dienas laikā līdzvērtīgam pretiniekam, cik lieli zaudējumi sagaidāmi?

     pirms nākošajiem raidījumiem vajadzētu šeit saformulēt jautājumus 😉 izglītot žurnālistus un nebūtu jau tā, ka šos jautājumus diskutētāji nevarētu izlasīt šeit pirms diskusijas, lai lasa un gatavojās.

     Pēc tam varēs gluži kā eksāmenā- bļē kā paveicās, ka neuzdeva to jautājumu. Bet tie jautājumi gaidīs nākošajā raundā un prieki būs izrādījušies lieki 😉

     Par drumfestu var pie manis Latgalē.
     Zāle par brīvu, pirti iespējams arī var dabūt, ja ir pāris šoferi darba kārtībā.
     Pārgulēt var kombinācijā rolmots, guļammaiss, auksti nebūs. uzkodas var paši vest – var sarunāt arī par pieticīgu atlīdzību. Tikai dzimtenīti vēl neesmu paspējis sadzīt 😉

     Var braukt bez mašīnas vilciens Rīga- Rēzekne maza pārsēšanās un klāt 😉 11:38 izbraukšana no Rīgas un 15:30 klāt Gaigalvā. atpakaļ līdzīgi. biļete prom atpakaļ ap 20 eiro. paika ap piecīti, degviela – ja baigi nešiko par 10 jau ”bāciņu var pieliet”, ja ir vēlme var jau arī vairāk. tātad kopā ap 35 eiro. izmaksas “var mēģināt” samazināt kooperējoties braucot ar savu transportu. VB gan jau arī kāda atslodze no maģistra darba noderētu 😉

     • Par žurnālistu izglītošanas nepieciešamību pilnīgi piekrītu, bet zinu tikai divus, nē trīs, kuri neuzskata to par iejaukšanos viņu “neatkarībā”. TV 24 grēko ar “fiksi-ātri-3 min līdz esam gaisā”.

      Te bija runa par “mazo drumfestu”, bet par lielo df ņemsim vērā kā variantu. paldies.

      • arī zemessargs

       Tā “neatkarība” bieži tiek saprasta tā: esmu tiesīgs darīt ko gribu, tai skaitā pārdoties kam gribu un gvelzt to, ko naudas devējs liks; neesmu kaut kāds āpsis, kurš par velti kaut ko darīs. Tādiem parasti ir jājautā tā: cik man ir jāsamaksā, lai Jūs manus norādījumus neuzskatītu par iejaukšanos? Pretī var dabūt: ziniet, “reklāmdevēji” maksā vairāk, tāpēc jūsu piedāvājums pagaidām ir iejaukšanās.

     • var jau bišķin tos 24 ieintriģēt, vai gribat tādus jautājumus- kas padarīs diskusiju interesantāku 😉

      festa izmēram nozīmes nav, bet līdz “lielajam” varbūt būšu jau iemācījies ”dzimtenītes bērzu sulas” tecināt.

      • Domburs (viņa redaktores) bija tads, ko var ieintriģēt, bet kur nu ir Domburs ar visām savām redaktorēm? Politiķi nemīl neērtus jautājumus un darīs visu, lai piespiestu mēdiju saimniekus (attiecīgi žurnālistus) uzdot tikai tādus jautājums, ko var viegli atbildēt. Katrai nozarei ir savas sarkanās līnijas.

     • Nu drusku dārgāk sanāktu, bet arī savs labums būtu.
      VIenīgi redzi – pagājušajā drumpfestā parunājāmies. Gribētos vairāk sausā atlikuma. Izstrādāt, kā Tu jau iesāki, asos jautājumus, kaut kādu sabiedrības informēšanas modeli (tā, lai katrs var klusiņām rakt kopīgajā virzienā tā tuvinot mūs visus tuvāk panākumiem)!

    • Lūk Tev atbilde:
     Bergmanis saka ka vajag jaunu vienību Latgalē un PD skaita palielinājumu – http://www.delfi.lv/news/national/politics/bergmanis-nbs-nepieciesams-straujs-personala-pieaugums-pastaviga-vieniba-latgale.d?id=47294841

     Smieklīgi – Graube domā pretēji – Nav nepieciešams straujš PD pieaugums- http://www.tvnet.lv/zinas/viedokli/603311-nbs_komandieris_sobrid_latvija_nav_nepieciesamibas_strauji_palielinat_karaviru_skaitu

     Tiešām sanāks tā, ka ministram parādās lielāka ambīcija nekā NBS komandierim?

     • Bardaks, tas pats bija ar ZS skaita palielināšanas plāniem , Bergmanis konsekventi gribēja sasniegt 8000 līdz 18.gadam , bet Leonīds ziņoja par 8000 jau šogad.
      https://varabungas.wordpress.com/2015/08/25/kam-lai-tic/

     • Es tikai nesaprotu, kādus caurumus Bergmanis taisās aizlāpīt Latgalē ar vienu rotu? Tā taču nav starptautiska misija 🙂

      • tas ta diskusijas uzsākšanai.

       • arī zemessargs

        Teiksim tā, vienība, kas atrodas bīstamā rajonā kaujas gatavībā ir zināms faktors.

       • galvenais, lai diskusja neievelkas!
        bet esmu jau priecīgs, ka vismaz virziens ir pareizais. gribētu sagaidīt arī rīcību!
        bet vismaz pa rotai vajadzētu gan D-pilī pie lielgabaliem, gan arī Rēzeknē tādu izveidot. var diskutēt arī par līdzīgām vienībām Krāslavā, Dagdā, Ludzā, Balvos, lai spētu nosegt visu robežu, bet tas toč jāvērtē speciālistiem. iespējams, ka izveidojot daudzas mazākas lielgabalistu vienības sadala riskus, bet nezinu, cik tas ir efefektīvi!

        • nē gar robezu stāvēt nevajag. jakontrolē maģistrāles (t.sk. dzelzcelā) un to krustojumus, choke points un key points – aizsardzībai izdevīgu apvidu. Kā viens rēzeknes lauka ģenerālis pareizi teica jāsagaida pretinieku pie pašas robežas neļaujot tam izvērsties. tam visam ar rotu būtu par maz, bet sākumam varbūt OK, kā saka lai demostrētu izpratni.

         • tas arī jautājums speciālistiem par kontrolēšanas atslēgas punktiem un arī veidiem- uzspridzināt tikai tiltus, nosegt maģistrāles ar lielgabaliem vai izvērst arī kājiniekus. domāju, ka šie pasākumi derētu tikai aizkavēšanai. tas arī ir skaidrs, ka kamēr ienaidnieks nebūs uz LV zemes, sabiedrotie būs gaužām kūtri kustināt savas pakaļas. bet bez sabiedrotajiem nekādu dižo izredžu mums karā, kurš ilgst ilgāk par nedēļu vai divām, NAV.
          bet patīkami, ka Kalnuvīrs sāk reāli domāt (es tā ceru), kā tas pasākums varētu izvērsties reālajā dzīvē un ka bez PD karavīriem izvērsties saprātīgā laikā (kamēr pretinieks nav ieskrējies pārāk tālu) ir gandrīz neiespējami.

          • nē, kad lodes svilpo tad ir par vēlu kustināt pakaļas. tam ir domāts draudu periods, kas var būt īss vai garš, bet karš sākas pēkšņi tikai mierīgiem iedzīvotājiem. klasiskajā karā pretinieks centīsies ar helikopteru desantiem pirmais ieņemt keipointus, bet to mēs nedrīkstam pieļaut, tādēļ vajadzīgi pietiekami un operatīvi spēki, kas pirmie ieņems pozīcijas. No Rīgas braucot, tas aiznem pārāk daudz laika. mani absolūti nepriecē ka kāds “ir sācis beidzot reāli”, ja runa ir par elementārām lietām. pieņemsim tavs parādnieks, kurš kavē maksājumus jau trešo gadu, paziņo ka varbūt sāks domāt vai tik nesākt segt pa 0,001% mēnesī, jo naudas nav, bet problemu daudz. mani iepriecinātu fakts, ka kaut kas ir izdarīts, kas tuvinātu parāda atmaksu saprātīgā termiņā.

          • es māku priecāties arī par mazām lietām! 😀
           bet izskatās, ka Alūksnes+Lāčusila attīstīšana, kur domājams izvietos mūsu vai sabiedroto karavīrus, ir jau reāla darbība, kas tiek veikta. kko ļoti līdzīgu gribētu redzēt arī Latgalē.
           visi saprot, ka to visu jau vajadzēja aizvakar, bet šī ir reāla rīcība un ja ir dikusija jau par Latgali, tad iespējams, ka tas var arī realizēties arī Latgalē.

 3. Piedošanuz ja kādu apvainoju- domāts Tevis pieminēto Juri Ulmani. Es protams rakstīju pieņēmumu spriežot prc viņa atbildēm. Protams milzīgs paldies viņam par akciju, bet kā jau minēju, viņš kā jau uzņēmējs centās būt pārāk piesardzīgs savos izteicienos. Savukārts Mārtiņš, kā jau pierasts nebaidījās lietas saukt īstajos vārdos. Par to, ka jāiet un pašiem jāaiziet kādreiz uzstāties TV studijā kopā ar AM/NBS vadību ir liela daļa taisnības tikai ir viens liels BET- cerams, ka Tu saproti, ka VB lasa ne tikai civilisti, zemessargi, bet arī cilvēki no PD. Kā Tu esi iedomājies diskusiju TV studijā, kurā kāds virsnieks vai instruktors runā pretī NBS augstākajai vadībai- Tu zini ar ko tas beigsies?? PD nav tiesību bez kom. atļaujas tā vienkārši ņemt un piedalīties diskusijā, ja iespēja arī būtu, zinot situāciju NBSā, šaubos, ka kāds komandieris dotu akceptu šādām savu padoto darbībām. Turklāt ir arī cilvēki no PD, kuri ziedo savu brīvo laiku un palīdz ar padomu ZS un civilajiem par prepperu un citām lietām.
  Zs Ulmanis to dara publiski, ir cilvēki, kuri to dara klusībā, lieki nereklamējoties, net tas nenozīmē, ka dara mazāk nozīmīgu darbu.
  p.s. Tas, ka mums ir atšķirīgi viedokļi, nenozīmē, ka mums te jāiet uz kara takas. Te ir diskusija. REKSIM arī ne vienmēr piekrīt, bet viņa domas ir lietderīgas!

  • Ir kā Tu saki ar tiem profesionāļiem – tač Tu nēsi profesionālis 🙂
   Bet no profesionāļiem arī neprasu. Ar viņiem arī man tikai privāti sanāk parunāt.

   Jā drusku aizsvīlos. Paldies, ka atbildēji.

 4. http://www.tvnet.lv/zinas/viedokli/603708-krievijas_spejas_dazas_stundas_ienemt_baltijas_galvaspilsetas_ir_apsaubamas
  Dažādās simulācijās esam secinājuši, ka jo ātrāk tiek izrādīta pretestība, jo labāk var cīnīties,»
  «Es apšaubu, ka Krievija varētu to paveikt [ieņemt Baltijas valstu galvaspilsētas] pāris stundu laikā. Krievi Rīgas tuvumā, visticamāk, varētu nonākt desmit dienu laikā. Iespējams, pat ilgākā [laika periodā],»

  • Ar tādu padomnieku AM nevajadzētu nolažot. Intervija ar Karberu
   bet principā par “dažām stundām” nopietni runātāji nekad neteica, tādēļ apgalvojuumu viegli apgāzt.

   • Pirms sākam diskutēt par šī padomnieka izteicieniem, vajadzētu noskaidrot, ko nozīmē – ieņemt Rīgu. Tam ir dažādas opcijas. Tāpat, ko nozīmē dažas stundas. Pat ar helikopteri, lai atlidotu no Pleskavas līdz Rīgai ir vajadzīgas dažas stundas.
    Jebkurā gadījumā priekš krieviem laiks ir būtiskākais faktors. Iespējas viņiem ir: Jūra, gaiss, šosejas un dzelzceļš. Vienīgā problēma spēka koncentrācija, kā to panākt lai NATO nepamana pirms laika. Un tas ir nākošais jautājums – cik NATO ir nepieciešams laiks, lai pieņemtu politisku (!!!) lēmumu sākt adekvāti rīkoties pie krievu spēku koncentrācijas mūsu robežu tuvumā. Papildus ņemsim vērā, ka krievi ir pieradinājuši mūs pie regulārām mācībām robežu tuvumā. Uz tām nereaģē pat Latvijas BS, kur nu vēl NATO. Tāpat nav jau obligāti spēki jākoncentrē tikai Pleskavā, tie vēl var būt Kaļiņingradā un Sanktpēterburgā. Iespējams arī Baltkrievijā. Un ņemsim vērā, ka viņiem nav nepieciešamas nezin cik daudz divīzijas, lai ieņemtu Rīgu un to noturētu līdz papildspēku pienākšanai. Un to, ka krievi māk improvizēt un ātri pieņemt lēmumus pēdējā laikā ir pietiekami spoži apliecinājuši.
    Būsim atklāti – mūsu armija ir “Patjomkina sādža”, kas nekādu būtisku ietekmi uz krievu operāciju nenesīs. Neliels piemērs no dzīves. Kādus nepilnus septiņus gadus atpakaļ piedalījos lielās NBS mācībās, kurās NBS apvienotais štābs prezentēja operācijas plānu ģenerālim A.Dilānam. Šajā plānā bija visā nopietnībā apgādes sadaļā iekļauts punkts, ka mēs *** rajonā pildīsim degvielu no *** savai kaujas tehnikai, kuras mums patiesībā nebija un diezvai kādreiz būs. Ģenerālis pat nevienu jautājumu neuzdeva, bet plāna sagatavotājs pēc mācībām dabūja gan paaugstinājumu amatā, gan pulkvežleitnanta pakāpi. Varbūt pēc Ukrainas tik rupji nenotiek, bet patiesībā šaubos, šie cilvēki joprojām ir savos amatos un viņi darbojas savu zināšanu un vērtību ietvaros, lai tikai noturētos savos amatos.

    • 1.US jau teica, ka tai nav nepieciešams kopējais NATO lemums, lai sāktu darboties.
     2. ja kāds nerēķina in/out pleskavas divīzijā, koncentrēšanu var nepamanīt, bet ja rēķina, tad jābūt priekšstatam par kaujas gatavibu un speju katrā laika brīdī.
     3. Karalaučus gan visi uzpasē.
     4. kā minēja AM mums ir VAOP un kas tur rakstīts mēs paldies dievam neizinām, tādēļ drīkstam cerēt, ka tevis pieminētās mācības bija tikai mācības.
     5.BY pagaidām var izslēgt, jo RU karaspēka kusība tur nepaliks nepamanīta iekšējās situācijas dēļ. tādēļ arī ru bāzes tur būtu ļoti nevēlamas.

     • Es nepiekrītu-oficiālā mācību aizsegā var sapulcināt visu ko vajag pirmajam pārsteiguma triecienam-kamēr mūsējie un Nato mostas-tikmēr pa to pašu laiku pievilkt visu pārējo,laicīgi gatavojoties pa azumiņam var visu sakoncentrēt jau laicīgi ,laika gaitā…-pie tam Desanta un Airomobilā desanta bāzēs jau ir blakus robežai.Jūras spēki-un Gs cirkulē uz Kaliningradu-plus hibrīdmetodes…te jautājusm ir nevis var vai nevar-bet gribēs vai negribēs rīkoties.

      • protams,ka var, bet esi dzirdējis par Vīnes dokumentu? nepiekrīti kam tieši? militārā izlūkošana darbojas bez brīvdienām, guļ un mostas tikai politiķi.

       • Ir jau ok,piekrītu ka Nato (USA) drošivien spēj visaugstākajā līmenī kontrolēt procesus (kautvai kāds kurmis galvenajā stābā ar augstu činu) ,bet mūsējiem pieļauju tik lielu ekstru var nebūt-uz vietām-mācību aizsegā gaļa uzdevumu var uzzināt pēdējā brīdī-seviški ja gaļai jau viss treņiņos atstrādāts-nu uzzināsim dienu-2 iepriekš-protams laiks-bet ko paspēsim izdarīt?
        Puse bļaus bulshit,nebruks,otra ticēs…kamēr politiķi izstukos,sagremos jau dienu būsim zaudējuši-ja kādi hibridvīriņi parādīsies un blokes tiltus pār Gauju,Daugavu,Aivieksti-mēs jau būsim sasieti kustība Pierīgā…
        Es neticu ka spēsim reagēt pienācīgi,pie šodienas stāvokļa-tāpēc uzskatu ka jābūt vienībām-kas spējīgas reagēt praktiski uzreiz-ar visu vajadzīgo ekipējumu…
        Vīnes dokuments netraucē veikt agresiju un sagatavoties tai-ja tāds nolūks ir…Ua nepasargāja nekādi dokumenti un līgumi…

        Vīnes dokuments apgrūtina,bet ne pasargā…jebkuru tehniku,jebko var savest maskēti un salikt kur vajag…tāpat kā people…Jebkuru izlūkošanas sistēmu var uzlaust un apspēlēt-izmantojot savā labā to-maldinot…
        Karavīrs pilda pavēles,nevis domā,kam un ko dara…vismaz Ru!

        • tādēļ NBS PD vienībām jabūt gan mobīlām, gan kaujas gatavām, gan PIETIEKAMĀM vismaz pirmo diennakšu kaujām, kā arī apgādātām ar SAVAS (NBS), neatkarīgās militārās izlūkošanas datiem. ZS , specifikas dēļ, nevar un tai arī nevajadzētu reaģēt ātrāk par PD, tas ir atbalsta 2.ešelona karaspēks, nevis 1:1 PD, ka to tagad mēģina pasniegt. MI izlūkošanas disciplīnas var apčakarēt, ja tās nedarbojas kompleksā vai balstās tikai uz dažām disciplīnām . Kopumā normāli strādājošu kompleksi attīstitu un no politiskas ietekmes brīvu militāro izlūkošanu apmānīt nevar principā. Absolūti. Kā piemēru varu minēt lielu zinātniski pētniecisku institūtu, kas gadiem pēta tikai vienu parādību, tie zina visu par pētījuma objektu, līdz sīkumiem. Gan Irākā, gan UA nebija nekādu izlūkošanas kļūdu, bija politiķu vēlēšanās izmantot ilzūkošanas datus sava interpretācijā (Irāka) vai pieturēt rīcību cerībā uz brīnumu (UA, PSRS 1941.gadā utt). Protmas, politiķi (amatpersonas) taisnojoties vienmēr saka “nevarējām iedomāties”, “neviens nezināja ka…” BULLSHIT, ja viņi lasītu savu izlūku ziņojumus, uzdotu jautājumus un reaģētu uz izlūkdatiem, nebūtu nekādu pārsteigumu ne pašiem, ne tautām. A ko izlūki, tie atbildēt nevar, jo likums to liedz. Lai gan daži tomēr mēģina.

         • Tiešī tā-es neispringstu uz nosaukumu-tie varbūt arī ZS-ja atrodas 24/7 vienībā un ir tūlītēji kaujasgatavi un attiecīgi apmācīti,ekipēti.Jo tāds ZS būs jau līdzīgs PD,kā piemēru var minēt ZS kaujasgrupas ES…
          Mums vajag “ugunsgrēku dzēšamos aparātus”,kas ļauj distancēti un momentāli rīkoties…lai pretiniekam liegtu handikapu…tas nav dārgi,un atmaksājas ar uzviju…
          Spike Nlos,Rbs-15,Spider SR vai MR,Harop no šī gala,plus Bla,izlūkošanai un mērknorādei…=pretdarbība praktiski momentāli jebkuram pārsteigumam-kas ietaupa daudzas dzīvības un stratēgiski,taktiskās problēmas-ļauj reagēt momentāli.
          Vajadzīgs tikai politisks lēmums-atbalsts-nauda…no kā un kur nopirkt jau būs otrskirīgs jautājums…
          Domāju ka mums izlūkošanai ļoti labi būtu (pararēli) lietot Pentahopterus-droši pret dzamošanu un ātri-efektīvi.20+km pāredzamība.

          Un torņu mastu sistēmas izlūkošanai,kā arī ieroču platformām-viegli maskējas-spēj strādāt no aizsega-pasīva aparaturā-praktiski ļoti grūti atklāt un pretdarboties…=pārsteiguma moments =efekts.

          Piemēram Rbs-70-Spike Lr meža vidū,vai māju aizsegā-vietās kur tā pielietošana sakarā ar enu ierobežojumiem neispējama.
          To es sauktu par viedo aizsardzību-cilvēkresursu ekonomija (aktuala problēma),pārsteigums,efekts.,salīdzinošī aizsargāti no pretriecieniem.
          Tāpat var montēt virsu arī tāda tipa precīzās ieročsistēmas-ļoti efektīvas un salīdzinoši lētas (15-20000usd)

          Gan pašū platformu,gan mērknorādi var apvienot 1 mastā-mežš,vai cits aizsegs-4+km distance-varētu būt ļoti efektīvi…

          Plašāk var izlasīt jaunākajos rakstos.
          http://a-vektors.blogspot.com/

          Šoreiz patīkami,ka domas ko minēju jau 2014-15 gadā,arī šeit-sakrīt vairāk ar mazāk ar bloga autora viedokli.
          Sistēmas nav pārmērīgi $ ieguldijumi-ceļami un veļami mums.

          P.S. Rumānija paziņoja ka par 120 milj pērk Spike Lr ptrk raketes:)

          • jobtehnology

           Vai šāda tipa sistēmas-ir atsaite ar zemi-nenodžamojams-domājams arī notriekt tādu grūti-elektro piedzīņu un tikpat kā nekāda siltuma ,bet mazi izmēri var apgrūtināt jebkāda PG ieroča pielietošanu pret tādu+ var uzkarināt arī ieroču platformas,mērknorāde,izlūkošana,pretinieka objektu geolokalizācija un tt…

           http://versatol.com/viking-2
           Mūsu zinātnieki var piestrādāt un piemērot konceptu mūsu misijām un vajadzībām.Ideāli lai kontroletu jebkādus zemo lidojumu objektus,kurus ar parastiem līdzeķliem grūti atklāt,manevrus pretinieka ,anti DRG un tt…pie tam strauji nenovecos un droš lietošanā-izslēdz vairumu bla zaudēšanas risku.

          • jobtehnology

           Vēl piemērs platformai-pa spēkam mums pašiem ražot 100%.

           http://myresearch.company/
           Pielietojumu veidi Jūra…ieskaitot ieroču platformas.

          • jobtehnology

           Lūk dažas idejas platformām un pielietojuma amplitūda gan militārajā,gan civilajā jomā-visiem augstākminētajiem un šajā komentārā.

           Human-carrying drone
           Drg un tt…ideāli…pārapgāde,un tt…101 pielietojuma variants.

          • jobtehnology

           Pati raķete ir lāzernovades cenu robežas no 10-18000 usd gabals-Palaišanas iekārta ap 40000 usd. + lāzernorādes sistēma.Palaišanas platformas,sākot no vnk konteineriem uz zemes,beidzot ar jebkuru transporta zemes,Jūras,gaisa platformu.
           Piemēram CRV-7PG spēj caursit jebkuru tanku aizmugures-sānu projekcijā un atrums ir 1800 m sek-lāzernovade.
           Kaujasgalviņas visdažādākās.
           Saime liela arī pašu izejmateriālu-Hidra-70,Zuni,Crv7 un tt,bez modernizācijas (nevadāma)viena tāda maksā 2000 usd robežās.
           Teiksim lēts Mrls uz jebkuras platformas,vai vnk no konteinera.
           4-9 km darbības attālums.
           Piemēri pa kustīgu mērki.

          • jobtehnology

           Franču variants-mums protams nejau tanku iznīcināšanai,bet svarīgākiem mērkiem-kā risinājuma variants.
           Jebkuras vides mērki izņemot gaisa.(jūra,zeme)

           Un jau manis pieminētās pretkuģu RBS-15 (ideali pretdesanta) zviedru,te gan nav parādīta-zeme-zeme mode-bet arī tāda funkcija ir.

          • jobtehnology

           RBS-15 Horvātu armijā ,mācībšaviņi pa mērķiem jūrā.

          • jobtehnology


           Zviedru treņini
           The RBS-15 (Robotsystem 15) is a long-range fire-and-forget surface-to-surface and air-to-surface, anti-ship missile.
           The later version Mk. III has the ability to attack land targets as well. The missile was developed by the Swedish company Saab Bofors Dynamics

           Specifications
           Weight 800 kg
           Length 4.33 m
           Diameter 50 cm
           Warhead 200 kg HE blast and pre-fragmented
           Detonation mechanism impact or proximity
           Engine turbojet
           Wingspan 1.4 m
           Operational range 280 km
           Flight altitude sea skimming
           Speed subsonic
           Guidance system inertial, GPS, active radar (J band) ,(fire-and-forget)
           Launch platform naval ships, aircraft and land-based missile launchers

    • AZ jau pierādīja ka jebkuru izlūkošanu var nomanīt-faktiski atrodoties kara stavoklī ar armēņiem-tie apmānīja izlūkošanu un veica uzbrukumu-slepus koncentrējot minimalos uzbrukuma spēkus-Ru mācību aizsegā izdarīt to pāšu-easy…bet ja runa iet par ,kaujas gatavības pārbaidēm-tad tie var aiz tā aizsega pārmest desmitus tukštošu,ja ne simtus,ieskaitot tehniku.

     jūra
     Ja mūsējie iepirktu pretkugu raketes RBS-15-nu kautvai Spike nlos-Ru desantkuģi-būtu ļoti viegls mērķis tiem-garantēti viss to saturs aizietu jūras dzelmē.Pie tam šīs ieroču sistēmas sargātu arī pret gaisa desantu-lai operatīvi to neitralizētu,ja neizdevās lokalizēt jau gaisā-tātad pilda vismaz 2 pretdesanta funkcijas,plus pretkuģu un taktisko rakešu funkcijas.Finansiali pietiekošos mums minimālos apjomos viss tas iekļaujas 40-50 m usd-ceļami-ttoties atsvars-domāju katram skaidrs.
     Batareja Rbs 5-7 M ,lai būtu ar apgūšanu,personālu,apmācību 10m-tas nav daudz-pret to iespēju-jo tās ir universalas raketes-gan pretkuģu,pretdesanta un arī pret sauzemes mērķiem+vajag bla,izlūkdatus-radarus.Prieksrocība absolutā autonomijā un mobilitātē-pie darbības radiusa 300+ km-maskēties var visā Vidzemē vai Kurzemē.

     Un mēs varētu justies drošāk pret jūras desantu..jo praktiski visas Ru jūras desantplatformas ir vāji aizsargātas pret triecieniem…
     Gatavības pārbaude (protams oficiālā legenda,ka itkā neviens neko nezin ir mājsamniecēm-zin laicīgi visi kam jāzina lai sagatavotos,pat karavīri smejas ka,bet būtību tas nemaina)

     Desantatrieciena,Airomobīlā desanta un tt taktisko funkciju atstrādāšana

     Pskova desatnieku skaits tiek vairots ļoti lielos tempos-plus jauns bruņojums,arī izpletņi ļauj desantēties Ru teritorijā-bet nolaisties 5
     līdz 50km Lv teritorijas dziļumā.

     Vajag ātrus pretlīdzeķļus šiem draudiem-vēlams jau distancēti,lai tad kad pienāks mūsu boots klāt-darba vairs nav daudz…

     Un vienība/s Latgalē,Kurzemē-visos draudošajos virzienos,ātrai reakcijai.
     Visi video 2015-16 gads.

     Plašāks video par PSKOVU (40 km no lv robežas) 2015 gads.

     • arī zemessargs

      Pirmā brīža izaicinājums mums ir kā konflikta gadījumā pirmajā pusstundā saglabāt komandvadības ķēdi. Esmu pārliecināts, ka zaļie vīriņi pie mums jau ir iekšā un uzbruks stratēģiskajiem objektiem 15 min pirms Krievijas regulārā armija pāries robežu.

 5. Domāju literatūra kAut LT stilā par darbību x stundā būtu nepieciešama-
  Ugunsdzēsēji izdeva ,bet tomēr pa savai līnijai,lai arī daudzkur tā iet līdzās,viens un tas pats tas tikuntā nav.
  Izdota valsts līmenī…nedomāju ka elektroniskā formā ar minimālu tirāžu papīrā tas būtu dārgak par 20-30000$…bet būtu svētīgi.

  • gatavnieku grāmatas jāizdod un jāglabā pamatā papīra formā, jo tad kad savajadzēsies tās gudrības vai ineta nebūs, vai elektrības.

   • Es domāju elektroniski pieejamas-katrs kurš gribēs izprintēs-jo skaidrs ka katram nodrukāt valsts diezvai gribēs deļ $…

    • a vot nevajag, “kas gribēs izprintēs”, tie kuri ir tik tālu advancēti un domājoši gatavnieki, tiem palīdzību nevajag. smadzeņu protēzes vajag tiem, kuri tagad smej par šo tēmu, bet ja/kad piecepsies, tad gan meklēs vadlīnijas, bet nebūs. valstij tas ir izdevīgi iedot katrai mājsaimniecībai pamācību ir lētāk kā atbildēt uz stulbiem jautājumiem un gādāt visiem visu. labak ja paši sev palīdz. pat ja grāmatas padomus izmantos 10% no izdalītiem eksemplāriem, tas jau būs liels atspaids valstij.

     • bez šaubām es domāju tieši tāpat-vnk saku kā kompromisa varintu-jo drukāt visiem teiks naudas nav,un šobrīd pat elektroniskas versijas nav…

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.