pirmā cēliena fināls (papildināts)

***

Teicējs: viņi pazina viens otru tik sen, ka sapratās no pusvārda…

Žurnaliste: “WTF?”

VB (korī, demonstrējot kompetenci): “Vajag šito , to, tā un tagad!”

AM/NBS (korī, ar skumjām acīs) : “Nav iebildumu, naudas un ifrastruktūras”

VB: “bet …”

AM/NBS: “Nāciet un izdariet labāk! Mums ir plāns, mēs to pildam, paspēsim – labi, nepaspēsim – sorry”

VB: “vismaz vienu …

AM/NBS: “laivā mūs nesapratis”

mošķi (fonā): “stāsimies draugi  zemessargos, izveidosim 5.jaunsargu brigādi”

Tauta :WTF?

Teicējs:  lugas scenārija turpinājums   tiek rakstīts, tiksimies pec starpbrīža, bet tagad visi tiek aicināti apmeklēt  bufeti

vara bungas: viss veči, šodien pamanīju, ka ejam uz riņķi.  Diskusija sasniedza plato fāzi un zaudēja jēgu.  Diskutēt varētu vēl  citā, augstākā (partiju) līmenī vai ienākot jauniem aktoriem, vai mainoties situācijai.  Es sagaidītu Varšavu. Bet šobrīd visi tēmai piederīgie trīs gadu laikā ir apmainījušies viedokļiem, pārzina viens otra argumentus kā savus un daļēji tiem  piekrīt.

UPDTuvāko nedēļu laikā varētu notikt Krievijas-NATO padomes tikšanās – pirmā kopš Ukrainas krīzes izraisīšanās 2014.gadā.

Advertisements

84 responses to “pirmā cēliena fināls (papildināts)

 1. Tālavas Taurētājs

  Kas būtu, ja pirms stundas pretinieks būtu šķērsojis robežu?
  Tai meitenei patīk dramatisms…
  Domāju, ka žurnālisti filmētu, kā daži elementi mizotu pa pludmali uz laivām :-). Sīkāk var lasīt šeit http://ciekurs.blogspot.com/2015/04/x-stunda-aptumsums-iii-dala.html

 2. Bet saruna beidzās tik pozitīvi, pats ministrs neslēpa smaidu. Tad jau tiešām viss ir kārtībā.

  • jā, viss ir kartībā kamēr nav bruņota konflikta vai kara. Ar šādiem attīstības tempiem mums vajag vēl 30-50 gadus miera, lai sasniegtu minimālās pašaizsardzības spējas. tas pie nosacījuma, ka 2% tiks sasniegti un uzturēti arī turpmāk.

 3. Es drīzāk teiktu, ka nevis pa riņķi, bet pa spirāli.
  Protams, ka būtu labi, ja AM un NBS amatpersonas nebaidītos nāk šajā blogā un izteikt savu viedokli, tā apgaismojot Latvijas sabiedrības aktīvāko daļu jautājumos, kuros tai nav nekādas izpratnes (vairākkārt AM to minēja). Bet diemžēl iekšas par vājām.
  Lai kā arī nebūtu, bet žurnālisti ir novērtējuši VB un tas var šīm amatpersonām vairs gluži neļauj liet ūdeni un “peldēt stratēģiskos mākoņos”.

 4. Secinājums viens, turpinām virzīties pašplūsmā….

  Sākumā bija cerība, ka Bergmanis kaut ko vairāk (izdevīgu NBS) spēs sarunāt/izbīdīt, bet tagat ir sajūta, ka šis ir labi iekārtojies un sāk piedziedāt pašplūsmas piekritējiem. 😦

  Pašplūsmas piekritēju uzskati:
  1. Nekas nenotiks;
  2. Ja notiks, mūs obligāti sargās;
  3. 2018.gadā noorganizēsim kuplākas (3000 vietējos) mācības;
  4. 2021.gadā būs 1 mehanizētā brigāde (nav gan skaidrs īsti ar ko, jo pagaidām sarunāts tikai cvr(t), bet kaut ko citu vajag saražot);
  5. Lai kaut ko dabūtu, vajag vismaz 10 gadi;
  6. Kaut līdz pensijai aizvilktu… (melnais humors, bet iespējams labākais risinājums).

 5. Maskava 06-04-2016.
  Saprotams ka tā nav oficiālā vara,bet caur šiem tiek istenota varas politika arīdzan izmantojot kā hibrīddūres un lai saktu jaunu diskusiju-verotu kā people havajet to vai citu faktu!
  Tuvojas velēšanas!
  Ano pazinoja ka Donbasa virs 300000 cilvekiem draud bada nāve-plus 1,5 mil atrodas ļoti smagos apstakļos-te runa tikai par paēdis-siltumā,saņēmis med palīdzību!
  Nu Vilņa,Riga,Tallina un Minska vēlamais …ko jau skaļi afišē…

 6. http://www.rosbalt.ru/federal/2016/04/05/1503980.html

  В Госдуму внесен законопроект о российском гражданстве для жителей ДНР и ЛНР

  Un solis next…labi sasaucas ar augšējo video-kas sekot var talāk ja likums tiek pieņemts-domaju katram likumsakarīgi redzams-Osetija …Krima…un tt…tikai jau ar juridisko pamatojumu…un tuvojas velēšanas-tauta jau cīkst-labs solis mīlestības atjaunošanai:)

 7. Smuki tie Boxeri…..lietuviešiem būs tādi pāri 80 gabali….un visiem būs 30mm auto-cannon + Spike. Mūsu CVRT izskatīsies smieklīgi, ja noparkosies blakus.

 8. Bēdīgi.. Augšas atkal lej ūdeni, neviens arī neatbildēja uz VB galvenā cilvēka jautājumu par kaujasspējīgām vienībām 😦 Demagogi, ibio!!
  Ulmanis arī dzied no sava skatu punkta- laikam arī pats nenāk uz mācībām katru nedēļas nogali, pārāk saldi dzied. Politkorektums.

 9. Vajadzēja REKSI studijā- tad lielie čiekuri sarktu un bālētu ,kaut ko murminot zem deguna 😀

 10. Varbūt sajauca ar savu stābu-doma Ru kordinacijas centrs lv…bet nu labi,tagad zinam-Nils-Nato komandcentra darbonis:)
  Fona balss-īstā propogandas stilā:)

 11. Te Āboltiņas stāsts pilnā kontekstā:))

 12. Viss, noskatījos sižetu un sapratu- steidzami jāorganizē DRUMFEST 2016, nevar gaidīt līdz rudenim!! Šito mani nervi vairs netur 😦

  • es atceros, bet es maģistru rakstu apmeram pa vidu … pabeigšu došu ziņu.

   • Piedodiet, bet dažreiz Jūs izbrīnat arī cīņu biedrus!

    VB, visi tie kuriem ir tik viegli runāt, kas seko naudas plūsmām. Kas runājas ar komandieriem un dara visas citas lietas, lai saprastu vairāk par NBS varētu satikties arī tā pat bez VB (bet par VB domājot).

    Redzat, VB dara daudz. VB ir pietiekami attālināts no NBSa, lai viņus paspārdītu. Savukārt Mēs tik bieži runājam šeit, bet līdz darbiem nenonākam.

    Tagad es aizsviļos. Ja kādam patīk ap*$%(% Ulmani, tad nāc un izdari to ko dara viņš: Vai Tu esi savācis kaut vienu tūkstoti tieši zemessargiem? – Domāju, ka ne!

    N___K_kā cilvēku, kurš to dara no rīta līdz vakaram savā brīvajā laikā! Kurš ir izreklamējis ZS un tagad visi viņu atpazīst kā ZS aktīvistu un atbalstītāju. Kas ir +100 000. Pirms mesties publiskā nosodījumā pamēģini iepazīt cilvēku par kuru runā!!! Juris ir pieejams varu iedot viņa tel. nr! Viņš droši pastāstīs, cik viegli ir panākt kaut ko!

    Jobtehn saka pareizi, vajag drumfestu – es piekrītu!

    Ulmani paaicināšu uz drumfestu. Paņemsim vēl kādu zinošu un uztaisīsim diskusiju, lai ir lielāka info arpite.

    Bet es domāju, ka bez VB glavļita. Kāpēc bez Mārtiņa? (neattiecas uz A. Purviņu u.c.) Nu tādēļ, ka mums arī pašiem jābūt spējīgiem kaut ko izdarīt, ne tik VB bikstītiem! Piedāvājiet vietas, savāciet naudu no pārējiem, nodrošiniet info un mēs sabrauksim – tas būs jūsu ieguldījums, ļausim VB rakstīt māgistru (lai vēlāk var stāties ministra amatā)!

    Ja kādam būs jautājumi par šo diskusiju drumfestā varēšu atbildēt, kā gāja, no kā baidījos, kā organizējās tas viss un kad es sāku. Es pie šīs diskusijas un atsevišķiem apgalvojumiem prātoju vairāk kā pus gadu!

    Vēl – ja kādam liekas, ka piedalīties diskusijā ir viegli un tikai n0d14st citus sakot, ka NBSā nekā nav, tā panākot labāku rezultātu – tad lūdzu ejiet uz LNT, LTV, LR1, LR2. Tur nav bijušas tik atklātas diskusijas, nav aicināts VB. Mums katram ir iespēja. Mana iespēja ir RīgaTV24.

    Jūsu – ?

    Parādiet savu varēšanu, iekustiniet publiku. Tā, lai mums jau pēc gada būtu kaut lētākie bredliji, NSMS un 14 000 zemessargu ar pilnu ekipējumu (smagajiem ložmetējiem).

    Aiziet!

    P.S. VB – esi tik laipns, ieliec šo kā “neatkarīgi iesūtītu rakstu un lai pakomentē arī šo”. Redzēsim uz ko ir spējīga publika!?

 13. Video no Karabahas-ievērtejiet kā tanks Karabahiem iznests…vainu jau izvalkājuši to…vainu detonējis nepajokam…iespējams Spike nopelns…

  Spriežot pec visa arta nav strādājusi…un iznīcināts aiz kalniņa (aizsega)-tātad Spike specifikācija…Ļoti ticama versija…

 14. No Armēņu foruma, itka komentārs notikušajam (cik ticami-xvz..):
  Сдерживая атаку 03.04. на фронте южнее Гадрута, танкисты долбили по азербайджанцам из капонира на гребне второй линии обороны. Противник ответил ПТУРом. Видимо, заметив выстрел, тэшка попыталась откатиться вниз по склону и спрятаться за гребень, врубив заднюю передачу. Не успела. Танк разметало по склонам. Борта разнесло метров на 100 от внутренностей. Вместе с катками. Башню закинуло на зеленый склон соседней высотки. Останков не нашли. Совсем. Никаких. Виной тому, разумеется, сдетонировавший БК. Ходя среди россыпи обломков, я нашел только кусочек ботинка и обгорелую стельку. Парни сражались храбро. Вечная память.

  • http://www.waronline.org/fora/index.php?attachments/54-jpg.41164/
   0:21 – 0:30 Он откатился на свою сторону как минимум на -(минус) 2-3м по горизонту визуально и метров 10 назад и с другой стороны просто невидим стал. Что могло достать его в невидимой зоне ?
   Есть любители джавелинов или такие игрушки не продаются напрямую и через кого то ?
   Танкистам вечного покоя.
   Spike:)))

 15. Jā Az aizsardzības ministrija (pagaidām neoficiāli) apstiprina,ka Spike!

  Но необходимо отметить, что серьезный обьем потерь (половину или больше) вражеская бронетехника понесла не от азербайджанских танков, а от азербайджанской пехоты, оснащеной новейшими израильскими системами ПТУРК «Spike-LR». Только за один день 3 апреля в районе села Талыш этим оружием было уничтожено шесть вражеских танков Т-72. В ночь со 2 на 3 апреля в ходе боя под Гадрутом было уничтожено 11 танков и БМП противника. Азербайджанские танкисты уничтожили лишь две машины, девять единиц были уничтожены пехотой, опять таки, с применением ПТУРК «Spike-LR».
  С полной уверенностью можно сказать, что трехдневное противостояние со 2 по 5 апреля 2016 года для ВС Азербайджана было в первую очередь войной артиллерии и спецподразделений.

  • smuki spaiki strādā! tas tik pierāda, ka viņiem ir priekšrocības pret džaveliniem- nevajag redzēt mērķi un sit no augšas… ja LV būs krājumi un iespēja nodrošināt papildus apgādi ar raķetēm, tad LV tomēr būs izvilkusi pilno lozi! toties ru būs daudz ko domāt!..

   • LV nav kalnu, AZ operators zināja precīzi kur ir mērķis un raķete korigējās, bet pari mežam arī spaiki bez izlūkošanas netrāpīs.

    • Toties tanku aiz fortifikacijas,aiz mājām-arī aiz meža var paņemt,ja nav pārāk dziļš (lai neaprauj kabeli)…un zin kur sist.
     Principā visur kur 90% pasaules ptrk neapdraud tankus.

    • Korigējas pati un var tikt korigēta arī…

    • protams, ka LV nav kalni… 😀
     bet pakalni gan ir! domāju, ka spaikiem ļoti piemērots reljefs. austrumu pusē vajadzētu NBS speciālistiem pabraukāt un apskatīt stratēģiskās virsotnes, kuras ieņemt pirmajiem. teiksim, no Mākoņkalna (pie Rāznas ezera) var uz austrumu pusi redzēt ~20-30km. tāpat Alūksnes-Apes pusē, nerunājot nemaz par Cēsis, Piebalga… tāpat ir arī Kurzemes pusē.

     • Mums ir valsts aizsardzības operatīvais plans, kur apakšvienībam sadoti konkrēti uzdevumi. Ja komandieris ir apmacīts, nav slinks un pilda SOPus, viņš savu plānu izstrādās ne tikai uz kartes, bet pŗbaudīs uz vietas. Tā ir norma.

   • nu mūsu pretinieku tanki ar uguni pa krūmiem nebūs jāmeklē 😉


 16. Te var vel labāk redzēt to t-72 un pozīcijas-stipri lejā aiz kalna aizsegā sašauts. -RuToday

  • jā, spriežot pēc dispozīcijas ne ar ko citu tadu efektu panākt nevar pie nosacījuma, ja gaisā nebija nekā izņemot bpla.
   tanks btw nopelniem bagāts spriežot pēc zvaigznēm tā kontā bija vismaz viena bruņumašīna un divas citas tehnikas vienības.

   • Saka ka gaisā nekā nebija un kamikadze droni tankus nemedīja,tiem svarīgāki mērki.
    Es varu ielikt bildes ir no bojagajušiem AZ spečiem-Ru un Izrēlas forumos aktīva diskusija kā un kapēc gāja bojā-vienīgi bildes aizņēms daudz vietas,ja ir velme-varu ielikt-tīri dzirdet domas.

  • pretrunās? 🙂 mūsu AM jaunais padomnieks.

   “Dažādās simulācijās esam secinājuši, ka jo ātrāk tiek izrādīta pretestība, jo labāk var cīnīties,»
   http://www.tvnet.lv/zinas/viedokli/603708-krievijas_spejas_dazas_stundas_ienemt_baltijas_galvaspilsetas_ir_apsaubamas

   • Tu saki, ka mūsu jaunie draugi no otra krasta sāk jau dot padomus un konkrētus uzdevumus?

    • Sure. Jo tika teikts

     Mateja Evaņģēlijs 13:57

     “Un tie ieļaunojās no Viņa. Bet Jēzus sacīja viņiem: Pravietis nav bez cieņas, bet ne savā tēvzemē un savās mājās.”

     citiem vārdiem – savā zemē praviešu nav.

     Amen

     • arī zemessargs

      Maziskuma pazīme…

       • arī zemessargs

        Skatoties uz to kas notiek Ukrainā, kur pat karš sabiedrības vairākumu nav iekustinājis, tad pat nezinu.
        Pieļauju, ka jābūt kaut kādam totālam bezpriģelam, lai tie, kuri neprot organizēties un domāt ilgtermiņā, ilgi neizdzīvotu, tā lai vairākums uz savas ādas izjūt, tad var būt gudrāki paliks.

        • kā armēņi 🙂
         Уверен, что и в руководстве страны сделали соответствующие горькие выводы и наверняка уже в самое ближайшее время следует ожидать существенной корректировки внешнеполитического курса официального Еревана. И на сей раз, в пользу заокеанского партнера и евроатлантической интеграции. Видит Бог, иного выхода у нас просто нет.
         http://www.armenianreport.com/pubs/127558/

    • arī zemessargs

     Domāju, ka uzdevumus.

   • Mēs par to teicam jau bez padomniekiem-jo tas tāpat ir skaidrs…bet paldies ka vismaz padomniekos ieklausās!
    Es pats rakstīju pagajušo gad,ka bez 24/7 zabaka ready 2h-3h…būs grūti…jo galvenais ir nobremzēt sākumā-tāpec ka nekur nav rakstīts,ka iebrukumu spēsim nočekot,jo nekur nav akmenī cirsts ka tam janotiek pec visiem priekšrakstiem…
    Jaunā artilerijas koncepcija starp klasisko artas pielietošanu,paredz artas braukšanu tieši uzreiz aiz priekšējās ļīnijas-ieguvumi-acīmredzami…
    Efektīvāka mērķu iznīcināšana-Ru eksperimentos ir secinajuši-ja arta atrodas no mērķa 1,5-2 km attālumā tad objekta iznīcinašanai pietiek 5-6 šāviņi-šis koncepts būs VDV un artas jauno spēju pamatā.
    Jaunā artas vadības sistēma ļauj teorētiski vadīt 3 batarejas izvēršoties no marša nesagatavotās ugunspozīcijās un atklāt uguni 3 minūšu laikā,šajā pašā laika posmā veikt arī kontrabatarejas funkcijas.
    Priekšnoteikums-visu izškir izlūkdati-spēcīgs uzsvars uz izlukošanu.
    Artas koncepcija paredz izmantot atseviškus stobrus-batarejas izkaisītas apvidū…lai minimalizētu kontrabatarejas efektu..kā arī lielu lomu liekot uz artas izmantošanu ārpus slēgtām pozīcijam un nelietot artu kur tas iespējams pec klasiskās modes-bet izmantot atsevišku vienību stobrus-kuri atrodas maskēti un izkaisīti apvidū-un pēc vajadzības izvirzās ātri ugunspozīcijās -atklāj uguni un prom…pielietojot rotējošu virzību un kustību,ķā arī maskēšanos.
    Krievi iet uz tīklcentrisku karadarbību-to pašu ko amerikāņi nodemonstrēja Irākā..jautājums cik labi sanāks spriest pāagri,bet ja sanāks Usa 2003 gada līmenī-būs jau super priekš šiem un bēdīgi mums.
    Usa,spieda uz Irakas komandvadības štābiem Irākā-neitralizēja tos-parejie palika bez vadības-tīri Irākiešu firahhijas un phihologijas dēļ-tālak straujiem manevriem veica triecienus flangos un aizmugurē…pielietoja artu max distancē-tā sargajot sevi no atbildes-plus veica izcilu kontrabatareju…cīņu apmeri bija lieli,bet salīdzinoši viegli-tāpēc tie kas domā ka Irakā nopirka Generāļus un tapēc uzvarēja klūdas-kautko jau nopirka-bet vairumu sakāva cīņa…
    Kā arī tiklcentriskā vadība kombinacijā ar izlūkošanu-Usai lāva būt vairākus soļus priekšā Irakiešiem-īss reakcijas laiks+izlūkdati-praktiski visi Irakiešu pretrieciēni bija neveiksmīgi-arī nakts-jo Usa laicīgi zināja kur un kā veido triecingrupas un laicīgi reagēja…
    Mums ir jāmācas pretstāvēt modernai taktikai un metodēm-tas nav grūti-bet tas prasa treņiņus un sapratni-kur un kā to laust un apspēlēt.

   • beidzot mums ir amerikāņu eksperts, kurš pasaka, jo ātrāk tiks pieņemta kauja pierobežā, jo labāk var cīnīties.

    Noteikti būs te nošpikojis no manis 😉 Vienmēr laipni 😉

    vēl mums vajadzētu pāris hārpijas iepirkt, lai varam pasaimniekot arī laukuma tajā pusē. vienīgais radās iespaids, ka tās ir ”nenormāli” dārgas.

    • Tas dārgas-pie tiem uzdevumiem ko tās pilda un spēj izpildīt- (antireb,anti radari,komandvadības štābi,sakaru iekārtas un tt)-viena cena ap 350000 $=palaišanas iekārtas-teiksim tā 1 palaišanas iekārta+attiecīgs skaits harpiju-šakot no 2,5-3m $…
     Iekartas palaišanas ir dažādas-ieskaitot tādas kur uzreiz var palaist 16 harpijas-plus tāds ka ir pilnīgi autonomas-automatiskas…un var arī vadīt…nevar “nojamot” jo uzvedas uz jamošanas signālu-bet atsaite ar ārpasauli tai nav vajadzīga…-ideali pret tiklcentriskajiem elementiem:))Pret RATNIKA sistēmas elementiem…=komadvadība izjaukta…

    • Jā Tava doma ir nokopēta:)
     Principā jau visi + – runājām to pašu…tas nozīmē,ka zemē metami diletanti nēesam…ir mums gan stipri vīri,gan gudras galvas:)

   • Zīmīgi ka visi Ru mēdiji-agentūras,ieskaitot interfaksu un tass jau ziņo,ka Lv liks atrās reagēšanas vienības Ru pierobežā.

    • Ru mājsaimnieces ir tik pat gudras kā mūsējās. ja kads liek ātro reaģēšanu pierobežā uzbrukt negatavojas. Ja šie teiktu, ka LV bīda štābus uz priekšu, vai artilēriju… ak jā to gan mēs izdarijām 🙂

     • Nu ja-jau stāv veseli 21 lielgabali:))
      Biki pēc ww2 ražojuma-noteikti apdraud Ru neatkarību:))
      Bet mums gan noderēs ja mācēsim efektīvi izmantot:)

     • varu derēt ka vates mājsamnieču vidū,gan tur,gan te ,būs vaimanu pilns ,ka nu gatavojamies uzbrukt Ru,īstenojot Usa pavēli:)


 17. Harop un AZ
  “..это первое боевое применение беспилотника-камикадзе в реальном боевом конфликте”, — говорит комментатор на английском языке, комментируя видеокадры с летящим над головами армян дроном-камикадзе.

  Особым преимуществом данного дрона является то, что он может применяться для борьбы с комплексами ПВО противника: дрон слишком мал, чтобы противоракетная система противника могла заметить его.

  Издание отмечает, что, судя по всему, этот дрон может быть успешно применен в том числе против российских “С-300” и “С-400”. Последний, как известно, в настоящее время располагается в Сирии и, вероятно, может представлять угрозу для авиации стран коалиции во главе с США.

  Еще в прошлом году издание Israel Defense сообщало о том, что именно поэтому Пентагон заказал партию аппаратов. Дрон запускается с мобильной пусковой установки контейнерного типа, после чего может управляться удалено или ловя испускаемое с земли радиоизлучение. Соответственно. и наводиться на цель он в состоянии самостоятельно или посредством оператора.

  Беспилотник оборудован радаром и цифровой камерой с углом обзора 360 градусов, имеющей высокое разрешение. Дрон длиной 2,5 метра и весом 135 кг способен длительно патрулировать заданный район и уничтожать наземные цели, двигаясь со скоростью до 185 км/ч. Максимальная длительность его работы в текущей конфигурации составляет до 6 часов при максимальной дальности полета 1000 км.

  Свой первый испытательный полет аппарат совершил на военном аэродроме в пустыне Негев осенью 2003 года, а впервые IAI “Harop” был представлен на военно-промышленной выставке Aero-India 2009.

  Это крайне эффективное оружие, которое пока находится на вооружении только Израиля и Азербайджана, за последние несколько дней превратилось в основную тему обсуждения военных обозревателей. Этот дрон-камикадзе способен незаметно добраться и уничтожить практически любой объект. И возможно, именно его успешное применение в зоне нагорно-карабахского конфликта вынудило Сержа Саргсяна наконец признать очевидное военное преимущество Азербайджана.

  • Aniņš Atvars, šķiet, visu laiku par šādiem fanoja! ja vēl viņi maksātu ap 10000 (vēl labāk- 1000) eirām, tad būtu pavisam jauki 🙂
   cik noprotu, tad lētāk ir par vadāmajām raķetēm:
   Most large militaries have deadlier, faster and longer-range precision weapons than suicide drones. One distinction is that the Harop’s payload is smaller — it weights 51 pounds — and they cost much less than most precision-guided missiles when factoring in the cost for the aircraft needed to carry them. A Harop, on the other hand, simply carries itself and loiters above the battlefield, ready to plunge onto a target.

   • arī zemessargs

    Šo priekšrocība ir tāda, ka tie spēj veikt vienlaicīgi patrulēšanu un uzbrukumu. Izlūko noteiktu rajonu, tad izvēlās mērķi un krīt virsū.

   • Ja karot tad mūsdienīgi 😉 un tā lai pretinieks raustās
    var jau tos pašus spaik lādiņus kuri lido 20 km. tie arī labi atsver tālās artilērijas trūkumu.

    Hārpijai priekšrocība, ka tā var ilgi lidināties un gaidīt. Nepatīk, ka tā tik masīva.vajag veselu auto.

    iespējams attālumā līdz 20 km (piefrontes rajons) spaik komanda, kopā ar bezpilota izlūkiem, šie atrod mērķi spaikisti šauj.

    tomēr vajag arī ko tādu, kas spēj vēl dziļāk aizkacēt- tā lai apgādes “dušaras” , kuri cer dzenāt lafovņiku 100 km attālumā no frontes arī raustītos. visa karadarbība uzreiz apstājas, ja pārķer degvielas vedēju, vai vilciena sastāvu. un tā vēl, lai tas dīzelītis aizdegās un galveno kaitējumu, lai izdara dīzeļa tonnas.

    tieši tāpat jāmedī artilērijas lādiņu pārkraušanas/piegādes punkti viena eksplozīja un vate 2 nedēļas varēs dzēst ugunsgrēku savā pusē.

    vēl sīkums, kurš nav skatīts- ja x ir pavasarī pretinieka pusē aizdedzināt kūlu 😉 it sevišķi sadarbībā ar meterologiem, lai vēl pareizais degšanas virziens. Gatava anekdote- latviešu diversanti aizdedzina Krievijā kūlu. Faktiski tas pats saistās ar meža dedzināšanu sausajos mēnešos. visi smuki pazaudēs jebkuru maskēšanos un būs spiesti mukt ārā uz šosejas.

    Ostrovā ir helihopteru bāze- ideāli- viena Hārpija un no Ostrovas nepacelsies neviens helikopters- tiklīdz sāks uzlādēties un pievest degvielu visa bāze kļūst par degošu elli un helihopteru jau neuzlādē vienu.

    Pleskavā ir desantnieki- šitie brāļi gaisā vairs nepacelsies. Atliek uz skrejceļa sadedzināt vienu lidmašīnu ar blakusefektiem- tā ka citas atrodas blakus, vai personāls sāk iekāpšanu.

    tas pats attiecas uz vilciena sastāviem – atrodot ”pareizo vagonu”- sliedes uz tā dzelzceļa nebūs kilometra rādiusā. Ja pietiek dūšas uzbrukt arī dzelzceļa stacijām apdzīvotā vietā- ja tur ir ešeloni loģiski, ka jāuzbrūk.

    Tā, ka šis ierocis ierocis maina visu. Atliek tikai sapirkt nedaudz vairāk un it sevišķi ja kaimiņvalstis arī pērk.

    • Viss pareizi,tieši tā,jāatrod optimāli veidi,kā to varēs izdarīt-viss kas būs jau LV teritorijā būs vieglāks mērkis-jo nosargāt ntos km mezglu-būs grūti -piemēram Pierobeža Rēzekne vai Dpils…
     Apgāde ir “jāčmorī”-pirmkārt vieglāks mērkis-otkārt-sagrauta apgāde-var likt frontei apstāties,līdz tā atjaunojas…
     Pie tam ešēlonos brauc viss,sākot ar muņu,beidzot ar svaigo gaļu…

    • arī zemessargs

     Tieši tā! + STRIX mīnmetēju komandas uz BV platformas un priekšēji uguns koriģētāji, kuri maskējušies, bet paši nešauj, tikai novada Spaikus, Strixus un Harpijas. Pilnīgi autonomi mīnmetēju, harpiju un Spaiku konteineri, kuri jau iepriekš maskēti apvidū tiek izvietoti, nemaz BV nevajag. Tādus iedarbināt var Stay behind cilvēki, kuri ģērbjas civilajā un tika atstāti ienaidnieka aizmugurē. Desantnieku bāzes, tilti un lidlauki Pleskavā ir stacionārie objekti, tur pat izlūkošanu nevajag. Laicīgi izvietoti inženieršķēršļi, mīnas un nelielas aizkavējošās vienības ar tālās darbības snaiperšautenēm un Javeliniem. Domāju, tas būs gana labs atturošs faktors.
     Vēl labāk ir iebraukt pašā Krievijā furā ar harpijām un pa kremli 🙂

    • man ar šķiet, ka spaiki un haropi izlēma AZ-AM kara likteni! aši un bez sāpēm! domāju, ka armēņu vadība ātri saprata, ka tur nav nekādu izredžu. varēja vēl kādu nedēļu pakarot uz patriotisma viļņa, bet tad AM varētu vispār palikt bez bruņutehnikas un citas vērtīgās tehnikas. domāju, ka arī scudi un točkas-u nebūtu AM glābēji. un haropiem tā priekšrocība, ka lidinies uz meklē! un 6 stundās daudz ko var sameklēt.
     bet galvenais, ka ru tagad ir daudz ko domāt! iespējams, ka sapratuši cik lielas iespējas, priekšrocības un mērķa augstais iznīcināšanas procents ir šiem ieročiem, tagad mēģinās kko līdzīgu paši uztaisīt vai arī kkā pretdarboties. tas tik runā par labu manai teorijai, ka ar tankiem vai btriem te neviens nenāks, bet drīzāk mēģinās nākt ar daudz dzīvo spēku, kuru ar spaikiem vai A-10 neiznīcinās. bet tas tikai atkal pierāda to, ka vajag gan PD, gan ZS kaudzi ar mīnmetējiem!

     • Točkai grūti konkurēt jau ar Lynx-kas ir AZ rīcībā-150 km darbības rādiuss 120kg kaujasgalviņa-Cep-10m-tur Točkai nav variantu ar 70km:)
      Pie tam Linx var nolikt PI krūmos un attiecīgajā brīdi palaist-Točka ir masīvs komplekss…
      Priekšējiem novadītājiem vajag modernus kompleksus ar ko noverot-geolokalizet un uzreiz nodot informāciju-lai var ātri un efektīvi novadīt infu-plus laicīgi jāgatavojas-jābūt sastādītām kartēm kaut ar CG-42 mūsu analogu-lai var ātri korigēt-un tam jābūt jau Valsts aizsardzības plānā gatavam-tikai x stundā komandieris izdala visu kas un kam-tālāk fizisks darbs…jābūt atstrādātiem sakaru un citām lietām-ar alternatīvām,bet tādā līmenī lai nevar izskaitļot Novērotāju-korigetāju.

      Tālāk var pielāgot ieročus un taktiku pie visa šī-kad aizsardzības līnija pārraut-paliek aizmugurē šāda tipa diversijas vienības-kuru uzdevums apgāde-papildspēki-Štābi un tt pa ko strādāt-plus izlūkošana-visu teritoriju nenosegs-tāpēc iespējas būs manevrēt gan mazām drg,gan pārējiem-vajag piemērotu transportu,ieročus,aprīkojumu un apmacību-taktiku…izdarīt var ļoti daudz.
      Pie tam ar laicīgi noslēptiem ieročiem-nekas netraucē maskēties zem civilistiem ,un arī dzimumam te nav nozīmes pat…

     • Ja patīsiet atpakaļ pagājušo gad es rakstīju ŠĒIT par šo taktiku un šāda tipa ieročiem priekš mums-tas nav ļoti dārgi-bet tas ir efektīvi-vairo spēku un varēšanu…toreiz daudzi nosodīja vai atmeta-taču bija arī saprotams,jo dzīvē piemēra nebija-ka tas strādā…
      Az šos ieročus pirka,jo AM ir spēcīgi GS un ļoti stipri PG (salīdzinoši savstarpēji)-kā arī uzbrukt nākas ilgu laiku nocietinātām,pareizi izvēlētam un uzbūvētam ienaidnieka pozīcijām,kā arī no lejas pret kalnu-tāpēc šie ieroči-palīdz risināt to ko savādāk būtu daudz,daudz grūtāk izdarīt.

 18. Фельгенгауер: Азербайджан победил Армению в первом раунде – «Азербайджан почувствовал свою силу».

  Один из авторитетных военных экспертов России Павел Фельгенгауер в своем блоге в «Новой газете» проанализировал итоги «четырехдневной войны» в Карабахе. Итоги для армянской стороны неутешительные. По мнению известного эксперта, азербайджанская армия показала свою мощь и наголову разбила Армению и оккупационную армию Карабаха. Представляем вашему вниманию выводы П.Фельгенгауера.

  Несколько дней интенсивных боев в Карабахе закончились шатким перемирием, заключенным при посредничестве и под давлением Москвы, где 5 апреля армянские и азербайджанские военачальники согласовали предварительные условия прекращения огня. Кремлю, уже завязшему в Сирии и на Украине, сегодня не нужна война в Закавказье с непредсказуемым исходом и с потенциалом эскалации в региональную.

  Впрочем, враждующие стороны также не готовы пока кинуться с головой в войну с решительной целью бесповоротно решить Нагорно-Карабахскую неопределенность, установленную соглашением о перемирии 1994 года. Другое дело — немного повоевать из внутриполитических соображений.

  В Армении экономическая ситуация стабильно плохая, правящая уже много лет «карабахская» группировка вызывает нарастающее раздражение и протесты в обществе. Короткая и не слишком кровопролитная война, которую можно представить победоносной, — лучшее, наверное, средство сплотить общество в патриотическом порыве.

  В 1994-м армяне победоносно завершили войну. Недавно в Армении, да и в Москве многие были уверены в победе, в азербайджанском бегстве и переносе боевых действий на территорию противника — «как в прошлый раз». Получилось по-другому. Перестрелки и стычки на линии прекращения огня нарастали в течение года, а 2 апреля азербайджанские ВС перешли в решительное наступление и взяли с боем ряд передовых укрепленных позиций армии Нагорного Карабаха, разгромив и уничтожив их гарнизоны.

  Армянские военные начали подтягивать силы для решительного контрудара, но не очень получилось. Оказалось, что за годы мира и нефтяных сверхдоходов Азербайджан сумел перевооружить (реформировать) свои ВС и добиться серьезного качественного превосходства.

  На бумаге армянские ВС (НК + Армения) и азербайджанские выглядят примерно равными: более 60 тыс. личного состава у каждой из сторон, по несколько сотен танков и разных бронемашин, ствольная артиллерия и ракетные системы залпового огня (РСЗО). И почти по всему списку: ВС НКР и собственно армянские ВС — советские войска по вооружению и организации, отставшие от современных армий на много десятилетий, но общее мнение сводилось к тому, что высокий армянский боевой дух все уравняет и пересилит.

  В первой карабахской войне так и было, но теперь воспоминания о прошлых победах сослужили дурную службу. Дело не только в том, что Баку закупил новые танки Т-90С, а у армян старые Т-72 и Т-55. В азербайджанских ВС также много Т-72, но многие из них были качественно модернизированы израильтянами, которые после грузино-российской войны 2008-го по просьбе Москвы свернули сотрудничество с Тбилиси и сконцентрировали свои усилия в регионе на Баку.

  Израиль поставил Азербайджану управляемые зенитные и противотанковые комплексы, универсальные РСЗО Lynx в том числе с высокоточными 300мм ракетами с наведением по GPS и дальностью до 150 км — оружие, превосходящее по универсальности, точности и дальности любые советские и российские РСЗО, в том числе и «Смерч». Были поставлены разведывательные и ударные беспилотники Heron и Searcher, а израильские специалисты научили местных использовать новые возможности для нанесения высокоточных ударов по особо ценным целям на всю глубину армянской обороны.

  По беспилотникам ВС Азербайджана сегодня на голову превосходят не только армян, у которых несколько самодельных аппаратов, но и РФ.

  По ходу конфликта обе стороны традиционно преувеличивают потери противника и преуменьшают свои. Но очевидно, что первоначальный удар ВС Азербайджана застал армян врасплох: были потеряны передовые укрепленные позиции и десятки армянских военных пропали без вести — командование считает их убитыми, но не знает точно — они остались на занятых врагом позициях.

  Азербайджанское наступление закончилось через несколько часов (для патриотического народного подъема больше и не надо). Начались интенсивные перестрелки и попытки армянского контрнаступления, но силы оказались не равны. Армянское контрнаступление завязло. Вести стационарную войну на истощение для армян сегодня самоубийственно — они бьют по площадям, а противник точно и зряче.

  Конечно, у армян есть неиспользованные резервы, например, оперативные баллистические ракеты Р-17 (известны в мире как Scud-B), дальностью в 300 км и боевой частью (БЧ) в 1000 кг. Из района Мардакерта, если выдвинуть мобильную пусковую установку и если ее не засекут и не уничтожат вражеские беспилотники, можно накрыть Баку.

  Но у Азербайджана есть чем ответить, и подобная стрельба не изменит расклад сил на поле боя. Пришлось Еревану соглашаться на перемирие. Единственная надежда армян сократить зияющий технологический разрыв с противником — просить Москву о срочных поставках современной техники, а значит, надо слушаться.

  Перемирие, конечно, крайне неустойчивое: Азербайджан почувствовал свою силу, а армяне — отчаянье и злость. Командование Нагорного Карабаха утверждает, что «ситуация на фронте под контролем», но за апрельское поражение, пусть оно пока тактическое, придется отвечать.

  Баку выиграл первый раунд и будет с позиции силы требовать отвода армянских войск хотя бы с части территорий, а Россия оказалась в крайне сложной ситуации. Традиционная политика балансирования между Баку и Ереваном с целью утвердить тотальное доминирование в регионе дала серьезную трещину.

 19. Не договорились
  8 апреля, 15:26
  Вопрос о размещении на территории Беларуси российской военной авиабазы пока не стоит, но республика не исключает возможности возвращения к этой теме — в зависимости от обстоятельств, заявил в пятницу глава МИД Беларуси Владимир Макей.
  В середине сентября прошлого года президент России Владимир Путин поручил российским Минобороны и МИД провести с Минском переговоры и по их итогам подписать соглашение о создании в Беларуси российской авиабазы. Позже белорусский Лидер Лукашенко заявил, что не обсуждал с Москвой этот вопрос.
  “Если возникнет необходимость, в любом случае, можно вернуться к этому вопросу, но на данном этапе, нам кажется, что нет смысла говорить по вопросу размещения российской военной базы на территории Беларуси. Пока вопрос на данном этапе закрыт. Но это не означает, что к нему нельзя будет вернуться в случае, если соответствующие обстоятельства изменятся, и мы вынуждены будем принимать какие-то адекватные меры реагирования”, — сказал Макей.
  В ноябре начальник оперативного управления главкомата Воздушно-космических сил России Александр Ляпкин заявил, что проект создания российской авиабазы в Беларуси предполагает размещение на аэродроме в Бобруйске российского авиаподразделения в составе 12 боевых самолетов и 4 транспортно-боевых вертолетов.

 20. Напомню, что размещение авиабазы обсуждалось обеими сторонами еще в 2013 году. Судя по всему, принципиальное согласие было получено, поэтому в сентябре прошлого года Правительство России подготовило проект Соглашения с белорусской стороной, а Путин поручил МИД провести переговоры с коллегами из Беларуси. Но “что-то пошло не так” и уже 6 октября 2015 года Лукашенко официально заявил, что знать не знает ни о какой базе, и она ему не нужна.

 21. http://tass.ru/armiya-i-opk/3169104
  дивизии 1-й танковой и 20-й армий на западе России будут иметь по шесть полков

  Par to kāda un kas būs divīzijā,ieskaitot bruņojumu!

 22. Draugi!
  Vajag jau tos 3-4% aizsardzībai, bet kur lai valdība tos ņem??? Mosķis kā vienīgo izeju redz speciāla kara nodokļa ieviešanā.

 23. Principā piekrītu. ZS skaits augtu šādā gadījumā 🙂

 24. Ēnu ekonomikas izskaušana it tikpat reāla kā komunisma uzcelšana. Labākajā gadījumā tas ir ilgtermiņa projekts (jānēm vērā, ka ap 15% no IKP ēnu ekonomika ir pat Ziemeļvalstīs). Bet ko saka Varabungas…..? Laika nav. Tātad nepieciešami drastiskāki paņēmieni finansējuma ieguvei. Bet kara nodoklis ļoti satrauks mūsu jau tā daudzcietušo tautu, tāpēc rezultāts neparedzams. Kod kurā pirkstā gribi…

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s