Ansis starp zvaigznēm (papildināts)

vara bungas: Rodas sajūta, ka kungi nekad nav redzējuši nevienu vidējā termiņa izlūkošanas prognozi (INTSUM).  “Nenojaust”, “palauties” un “spiest snaudu pogu” neietilpst labu  karavīru leksikonā.

Kas attiecas uz  1990.gada parastā bruņojuma Eiropā kontroles ligumu  (Treaty on Conventional Armed Forces in Europe – CFE), RU no tā izstājusies pati  2007.gada , bet līdz  brīdim tas darbojās tīri labi. Starp citu vena no  prasībām, kādēļ RU ir izstajusies no CFE līguma bija, lai to ratificē LV un EE , LT, nevis otrādi. Vispār CFE ir ļoti interesanta tēma, kur varētu slēpties risinājumi mūsu drošībai, bet par to citreiz.

 UPD 1 Nu, lai divas reizes necelties

Advertisements

14 responses to “Ansis starp zvaigznēm (papildināts)

 1. Ehh.. Gaidīju, kad Ansis pajautās- “bet kungi, kā tad ar 3.pantu, kamēr tas nav izpildīts, 5.pants arī nevar būt panaceja.” Tik ļoti gribējās redzēt 5.panta sektantu sejas izteiksmes. It sevišķi lasot vakardienas rakstu, kurā Graube min, ka strauja NBS palielināšana nav nepieciešama. Velns parāvis, cik ilgi auklēsimies ar tikai 5000 gandrīz nespējīgu PD un ZS “uz papīra”. Ceru sagaidīt daudz un sāpīgus pendeļus Varšavā!!

  • Tālavas Taurētājs

   Vācijā starpkaru periodā bija liels štāba virsnieku skaits, bet gandrīz nebija armijas. Rezultātā smadzenes izplānoja pasākumus, bet muskuļi tika saaudzēti dažu gadu laiikā ar OMD palīdzību. Rezultātā visa Eiropa bija zem friču zābaka. Starpība ir tā, ka mums ar tām smadzenēm izskatās ir pašvaki, jo indikatoriņi ta deg, bet mūsējie turpina kā nolēmēti bēgt no jautājuma risīnšānas. Jautājums nav 5000 durkļos, bet kāpēc šie durķļi nav orgaanizēti kaujas grupās rotas, BN, BDE ar saviem organiskajiem PT, PGA un UA ieročiem?

  • mieru tikai mieru, tas gadījums pat nav zināms kad noticis. bet varbūtība ka mācību nolūkā infiltrēšanās/exfiltrēšanās var notikt un notiek ir virs 50% , jo neveiksmes gadījumā tas tik un tā nevienam ne ar ko nedraud.

   • arī zemessargs

    Varēja arī nejauši kaut nomaldīties, bet var būt apzināti testē reakciju.

     • Tālavas Taurētājs

      Šeit būtu jāatspoguļo vairāki fakti, kas cilvjiem visdrīzāk iet secen:
      1. Datums: 2009. gada 21. sept. (avots: http://www.tvnet.lv/zinas/kriminalzinas/290612-liepaja_vandali_saboja_ostas_radaru) jeb 7 dienas pirms desants iznāk krastā (skat. bildi wiki https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%97%D0%B0%D0%BF%D0%B0%D0%B4-2009).

      2. Laiks. Radara bojājums konstatēts plkst. 10. Lai radars nomirtu, kopš bojājuma brīža pagāja vismaz 4-6 stundas. Tas nozīmē, ka pasākums tika veikts laika posmā no plkst. 0300 līdz 0600. Īpaši labvēlīgs laiks, lai plānotu nedraugu apciemojumu viņu pozīcijās cilvēka fizioloģisko īpatnību dēļ (iesaku šo laiku likt visiem karavīriem, ZS un gatavniekiem aiz auss).

      3. Laika apstākļi. Šeit ir vēsturiskie laika aptākļi ( http://weather.gulfnews.com/history/station/26406/2009/9/21/DailyHistory.html?req_city=&req_state=&req_statename=&reqdb.zip=&reqdb.magic=&reqdb.wmo=)

      4. Objekts atrodas 30 m augstumā. Iesaku pievērst uzmanību ostas personāla teiktajam: “Bojājumi nodarīti iekārtām, kas atrodas 30 metru augstumā. Kad pierims vējš, apskatīsim radaru, tad varēs arī pateikt nodarīto zaudējumu apmērus,” sacīja Liepājas ostas kapteiņa vietnieks Kārlis Ludāns. Šeit būs video, lai saprastu, kas tas par verķi un kur atrodas (http://www.liepajniekiem.lv/tv-kurzeme/sizeti/liepajas-ostai-jauns-radars-56900)

      Saliekot šo visu kopā ir ļoti ticams, ka to neveica vandāļi, jo:
      1. objekts ir ļoti specifisks
      2. tas atrodas nomaļus no cilvēku pulcēšanās vietām,
      3. laika apstāķļi nebija labvēlīgi vandāļu akcijām 30m augstumā
      4. laiks, vieta un objekts sakrīt ar zapad-2009 mācībām un … (izlasam par desantēšanās operācijām avots: https://fas.org/irp/doddir/army/fm100-2-2.pdf 4 nodaļa)

      Secinājumus var izdarīt paši. Starp citu kāda no komisijām varētu arī papētīt šo lietu tuvāk, protams, ja tā patiešām nodarbojas ar to, ar ko tai vajadzētu nodarboties. Gadījums nav no ordināro jomas. Domāju, ka izmeklēšanas laikā parlamentāriešiem varētu rasties jautājumi.

     • Tālavas Taurētājs

      Ja līdz 17 gadam nebūs vismaz rotas līmeņa kaujas grupas, kas ir patstāvīgā kaujas gatavībā ZAPAD-17 var izvērsties par visai “aizraujošām mācībām”.

      Gatavniekam būt ir labi, jo apriori nepaļaujies uz gudrajām galvām, bet lieto savu, tādejādi arī nebūsi nepatīkami pārsteigts, kad kāds trīcvaidziņš atkal uzrunās tautu piedāvādams palikt savās vietās. Tu būsi gatavs izpildīt pilsoņa pienākumu un aizstāvēt savu zemi un ģimeni.

      Mans zelts ir mana tauta,
      Mans gods ir viņas gods,

    • jebkurā gadījumā izgāzušies.

     • arī zemessargs

      Ja tika testēts LT reakcijas laiks, tad mērķis sasniegts.

      • Ļoti grūti ir gan atklāt,gan laicīgi noreagēt-tagad LT būs bonuss-cerams arī mūsējie ko aizliks aiz auss ar sekojošiem darbiem…
       Citādi jau ja diversijas imitācija bija-tad neveiksme ir nosacīta-jo viss tas ir treņiņš un macības un macību mērkis ir pilnveidoties un mācīties…savukārt šis mērkis ir sasniegts un klūdu analīze dos efektu…
       Ru ir izvelejusies ļoti labu modeli-sadarbību ar kriminālu-tātad ir iespēja darboties efektīvi un slepeni+krimināls pat var nenojaust kas un kādiem mērķiem tos izmanto-jo tur kritērijs ir $ un nekas cits…
       Visi kontrabandas ceļi ļauj ievest visu ekipējumu,munīciju un tt-savukārt paši diversanti var iebraukt te kā turisti-attiecīgi ekipēties un action goes on:))

       • Tālavas Taurētājs

        Nesmīdini sabiedrību! Mūsu politiķu un dažu amatvīru stīvā pretestība rezerves veidošanai pati par sevi rasa jautājumu kāda ir to patiesā motivācija un vai nav vēl viena dienesta gaitas lieta kādā seifā ārpus LVA robežām. Secinājumus neviens nevēlas izdarīt, jo tas nozīmē, ka jāstrādā vaigu sviedros, lai zaudēto laiku un neizveidotās spējas attīstītu.

        Lai tiktu galā ar diversantiem ir jāatpazīst to rokraksts. Pašlaik neko citu kā ignoranci no mūsu dienestiem un to pārraugošajām komisijām neesmu redzējis.

        Vienīgais pozitīvais cerības stariņš ir Saeimas spīkere, kas kā saucēja balss tuksnesī mēģina modināt sūnu ciemu, bet dzirdīgu ausu nav.

        • Vēsture rādīs…man “patīk” ka Krimā un pat Donbasā daudzi tagadejie varas pārstavji nēsa goda zīmes-zaslužanij rabotnik kgb:))pie tam daudzi bij pie teikšanas arī Ua laikos…

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s