Labs joks

Latvijas sabiedrībā ir jāturpina diskusija par iespēju ieviest obligāto militāro dienestu valsts pašaizsardzībai, kā tas ir Igaunijā un Lietuvā, runājot par mūsu drošības izaicinājumiem, Baltijas Asamblejas (BA) sanāksmē sacīja Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece (VL-TB/LNNK)

avots

vara bungas:  Kur un kad? Piedavāju, kad laiks paliks siltāks ,  uz soliņa Esplanādē.   Graubem un Bergmanim nebūs tālu jāiet.

VB ieraksti, kur pieminēts  OMD/BMD

Advertisements

52 responses to “Labs joks

 1. Neticami. Ceru, ka tas nav joks. Pat nav svarīgi vai parkā uz soliņa vai Saeimas pīpētavā viņi par to diskutēs galvenais, ka diskutēs. Un, ja pat valsts otrā persona par to runā, tad jau cerams, ka messidžs būs nonācis līdz augšai.

 2. Kā gan tas būtu iespējams, gadiem noliedzot problēmu, pēkšņi vienā dienā sākt runāt, ka problēma tomēr ir? Ja tas tā notiktu un runātāji būtu visdažādākie varas pārstāvji, tad, vai nu sūdi (reāla karadarbība) jau ir sākušies, vai arī ir kāds superbiznesa plāns nobriedis, kurā visi kaut ko nopelnītu.

 3. Galvenais, lai rada stimulu jauniešiem pašiem gribēt iet dienēt tos dažus mēnešus, teiksim 6-9 maksimums.
  Viens no stimuliem būtu studiju kredīta dzēšana(te būtu jāskatās, cik lielā apmērā no kopējās summas, proti, atkarībā no studiju maksas lieluma, šaubos, ka valsts gribētu, piemēram, dzēst 5k gadā studiju kredītu un tā par 3-5 gadiem? Kāds apgaismojiet jel mani!) vai bezmaksas studijas valsts augstkolās. Arī nekustamā īpašuma kredīta galvojums ar samazinātiem/bez kredītprocentiem būtu vienkāršs veids gan kā stimulēt jaunos iet dienēt brīvprātīgi, gan uzlabot demogrāfiju ilgtermiņā.
  Cita lieta, cik no šā visa dot tiem, kuri paši piesakās un iziet minimālo apmācību laiku un cik tiem, kas paliktu un dienētu vēl pa virsu?
  Arī mēneša DUI kompensācijas apmērs būtu no svara, lai vismaz cīgām un kādam aliņam pietiek nu un protams ka pats galvenais – lai atgriežoties no dienesta ir iespēja atgriezties iepriekšējā darba vietā.

  • LT ka zināms DUI dienas nauda dalās trīs kategorijās – izcili dienošiem, normāli dienošiem un parējiem. Nekas bezmaksas dzīvē nepastav, kādam par to jāmaksā . augstskolas ar šādu labdarību nenodarbojas, tas nozīmē, ka varētu būt runa par to ka valsts apmaksā omd/bmd vienu mācību gadu augstskolā. tas motives mācīties, nevis atsēdēt, jo tik un tā samaksāts. Ko valsts vēl varētu darīt, tas ir noteikt amatu kategotijas valsts parvaldē, kurās persona nevar tikt iecelta, ja nav iziets OMD/BMD vai persona nav pozitīvi raksturota no ZS. Dāmas tas neskars, bet čaliem nāksies iespringt. Kāds teiks ka kritīsies valsts pārvaldes kvalitāte, es teikšu tieši otrādi.

   • Nu nē, dāmas tam arī būtu jāskar, ja jau te ir dzimumu vienlīdzība visās jomā, tad lūgtum arī dāmām tādas pašas prasības, pavisam nopietni.

    • labāk nē, sabojās večiem tusiņu. domaju dāmām varētu piedāvāt padziļinātu paramediķu vai CA kursu, kā obligātu un ar eksāmeniem.

     • Derēs, es jau nesaku, ka jādzen uz nedēļu poligonā pa mežu skraidīt un pie -20 gulēt sniegā 😀 !

     • Drīzāk piekrītu Hmm, sievietes arī iet politikā un valsts pārvaldē, un var būt tikpat graujošas kā vīrieši. Paramediķu kurss izklausās diezgan labi, bet lai optimizētu visu procesu, to varētu vienkārši iekļaut zem ZS/OMD/BMD, skaitās dienests valsts labā, tik citā novirzienā.

    • Dzimumu vienlīdzība darba tirgū ir vajadzīga lieta.
     Bet militārā jomā, kas sevī iekļāuj tādu lietu kā karošana kā galēju “politisku lietu kārtošanu”, cīņu par resursiem stap sabiedrībām/valstīm utt.
     Šajā ziņā ne tikai bioloģiskās atšķirības starp vīrieti un sievieti ir svarīgas, bet it sevišķi psiholoģiskās, kas ir istrādājušās evolūcijas ceļā miljonos gadu. Un vīrieša dzimums vienmēr ir bijis “expendable resource” katrā sabiedrībā.
     Iespējams jauns

     Ne velti pasaulslavenais militārais vēsturnieks Martins van Krevelds uzskata, ka, piemēram OMD sievietēm Izraēlā ir militārā budžeta izniekošana, Izraēlas armijas kaujas spējas neceļ un ir vairāk kā politisks, ideloģisks uzstādījums.

     Iespējams jauna temata pieteikums kādā no varabungu bloga ierakstiem nākotnē.:)

     • labāk nesākt, feministes atriebsies saindējot rīta kafeju. bet ja ātri pateikšu varbūt nepamanīs komentu. 17-18% dāmu īpatsvars NBSā liecina par NBS kā darba devēja pievilcību miera laikā, bet ir spēju defekts kara laikā. Ir pozitīvi izņēmumi, bet 18% tas ir krietni par daudz.

   • Bergmanis atkal vaid, ka priekš OMD nav infrastruktūras!! Nu cik var! Kur nakšņot atradīsim, galvenais, lai ir gribētāji. Cerams, ka Varšavā pateiks, ka NBS ar saviem 5000 PD ir smieklīgs, tāpēc kaut kas jādara lietas labā. Manā ieskatā jābūt tā- vai nu kaujasspējīgas vienības 5000 durkļu, vai ieviest OMD. Vidusceļa nav. ZS neskaitās.

    • vēl jādomā, kā nesačakarēt labu ideju par jauna veidola omd/bmd, to ir pārāk viegli izdarīt

    • Par to infrasktruktūru vispār interesanti. Pēdējais OMD dembelis bija 2006. gadā. Tātad uz to brīdi infrakstruktūra bija. Neticu, ka nepilnu 10 gadu laikā visas vecās kazarmas ir sabrukušas, pārdotas vai pārbūvētas.

     • Es nezinu, kādā stāvoklī tās kazarmas bija toreiz, bet tici man, ja toreiz tās būtu bijušas nolaistas, kā tas varētu būt bijis, tad šodien tur stāvētu sapelējuši grausti ar cauriem jumtiem un saplaisājušām sienām.

     • viss (400-500 cilvēku) omd bāzējās Kadagā (atskaitot JS, GS, ŠtB). +učebka notika Alūksnē.
      Ja Kadaga (kādreiz 4 mājas, katrā pa 300 cilvēkiem) tagad varētu būt pārbāzta, tad Alūksnē savus 600 (varbūt pat vairāk) gan varētu izmitināt.
      ZS palielas telpas bija gan Cēsīs, gan Dobelē, iespējams vēl kkur… domāju drīzāk lielāki ieguldījumi būtu vajadzīgi ekipējumā, ieročos…

      • Dzirdēju, ka atsevišķi ZS novadu štābi varētu pārdislocēties no Rīgas uz ārpus Rīgas esošiem bataljoniem, kur ir iespēja attīstīties?

       Un tikko bija Latvijas Armijas sockontos video, kur teikts, ka Alūksne savas iespējas ir izsmēlusi un jau vienu gandrī-rotu jauniņo nācās pārmest uz Ādažu bāzi apmācībām.

   • Tagad uz sitiena nevaru atrast info, bet liekas, ka EE vai LT bija arī tā, ka ja tu brīvprātīgi iestājies BMD, tad tev DUI ir par X-% lielāks nekā tiem, kas iestājušies izlozes kārtā.

   • arī zemessargs

    Efektīvākās valsts pārvaldes pēc starptautiskajiem reitingiem ir Singapūrā, Šveicē un Somijā. Visās ir OMD.

    • Un cilvēks nevar strādāt valsts iestādē kamēr nav izgājis OMD. Visi ierēdņi no valsts galvenā ierēdņa līdz ceļu policista ir izgājuši OMD.

     • ar parejas periodu protams, ne jau no rītdienas. un veselības stāvokli jāņem vērā. bet tie būtu rakstītie noteikumi, nerakstītie – jo augstāks amats, jo stingrākas prasības.

      • Te derētu apakšpunktu;
       Ja cilvēks atrodas jau ZS, tad viņš tiek atbrīvots no iespējamā OMD/BMD. Statuss būtu jau kā izgājis, izdienējis.
       Protams, nekas neliektu zemessargam iziet OMD/BMD, ja brīvprātīgi vēlas.
       Vēl vajadzētu kaut kādu punktu par jaunsargiem. Arī kaut ko pozitīvu um motivējošu. Saīsināts OMD/BMD laiks. Varbūt iespēja izdienēt kaut kādā instroktoru vai apakšvirsnieku sagatavošanas kursos.
       Nu tā kaut kā.
       Par pārejas periodu piekrītu un prasību pēc amata nozīmes.
       Kaut kas vēl jāizdomā ar cilvēkiem, kas jau strādā valsts darbā un vēlas iziet OMD/BMD, bet deviņi mēneši tas tiešām būtu par daudz, ja cilvēks aiziet tik ilgā prombūtnē no sava oficālā darba.

       • esi strādājis jauniešu kolektīvos, kur visi, vīri un sievas,nepartraukti dzemdē vai kopj?

        • Burtiski atbildot uz jautājumu, tad – nē!
         Vai arī es neizpratu jautājuma domu?

         • nu re, prakse rada ka jebkura iestāde spēj turpinat funkcionēt pat ja zaudē līdz 30% darbinieku. tas attiecas ganu uz valsts,gan uz privāto sektoru. cita lieta ka uzņēmēji bļaus pēc kompensācijas, ar to jārēķinās arī,

       • Jaunsardzes apmācības mērķis ir radīt interesi par NBS. Par kādiem punktiem te var būt runa. Ja kaut kur notiek jaunsargu militāra apmācība ar ieročiem, tad tā praktiski ir nelegāla. Un tās īstenotāji var atrauties ne pa jokam, jo redz tas ir pretrunā ar Eiropas regulām. Nedrīkst jauniešiem mācīt nogalināt. Tas ir aizstāvēt savu dzimteni. Kā teica viena ietekmīga AM ierēdne: “Kas jūs gribat no bērniem huntu izveidot!”. Sašutums bija neviltots. Vienīgais jaunsargiem būtu OMD/BMD apmācību psiholoģiski vieglāk iziet, labāk zinās medicīnu un šaus. Tas arī viss. Es personīgi nesaprotu, kāpēc Jaunsardze netērē Izglītības ministrijas naudu? AM no šīs jezgas no valsts aizsardzības spēju viedokļa ir maza pievienotā vērtība. Jaunsardze tieši tāpat kā ZS tiek stipri pārvērtēta.

        • JS sauc arī par patriotisma kaltuvi, bet cik lielā mērā tā ir nebūs zināms, kamēr zinātnieki neizgudros kā izmērīt cilvēkā asinīs patriotismu “pirms un pēc”. manuprāt labāk ir ar JS nekā bez, bet kādēļ pusaudžiem nedrīkstētu mācīt kujas ieročus nudien nesaprotu un regulas šādas neesmu redzējis. Arī ja tādas būtu, kur problēma tās apiet? NBS būtu jāsadarbojas ar kādu NVO,kas nodrošinātu jaunsargiem (kas vēlas) ieroču mācību ārpus JS programmas. NBS iespējams palielinatos rekrūšu skaits.

        • Jaunsargi mācās izjaukt un salikt AK-4, šaušanas pozīcijas, šaušanas pamatprincipi tiek iemācīti ar mazkalibra ieročiem. Piekrītu, ka JS vairs neļauj šaut ar kaujas ieročiem, bet varbūt to var mēģināt apiet nodibinot savas JS vienības šaušanas klubu un darīt to kluba ietvaros. Šī problēma ir vislielākajā mērā ”augšas” radīta, paši jaunsargi un to instruktori vēlas šaušanas nodarbības ar kaujas ieročiem.

         Ne velti JS ir zem RJC, no personīgās pieredzes varu teikt, ka ļoti liela daļa cilvēku, kas beiguši Jaunsardzi iestājas NBS struktūrās vai IeM struktūrās. Tātad, JS ir sava veida rekrutēšanas bāze un tas strādā, protams ne visi savu nākotni saistīs ar militāro jomu, bet vairākums gan.

         • AK4 visur māca vai pie īpaši advancētiem instruktoriem?

          • Nemācēšu teikt vai visur. Es gāju vienībā, kur 2 instruktori un viņu attiecīgās vienības sadarbojās, taisīja kopīgas nometnes, šaušanas sacensības (pneimatika, mazkalibrenes), u.c. tamlīdzīgas lietas, paši viņi ir čomi, tapēc visi lielie pasākumi notika kopā.

           Līdz ar to, zinu ka vismaz 2 vienībās ir deaktivizēti AK-4 uz kuriem var trenēties izjaukšanā, salikšanā un šaušanas pozīcijās.

          • Hehe, atceros tos deaktivētos AK4, biju pārsteigts, ka jaunsargiem tādus dabūjuši!

           Par jaunsargu tālākizlgītību uzreiz pēc JS pabeigšanas – nodaļnieku vai rezerves virsnieku kursi ir bišku pārspīlēts – bišku pārspīlēšu, bet viņi visi kā viens ZS pirmo gadu tāpat kā jebkurš cits jauniņais, kas iestājies bez pamatzināšanām(bet ar motivāciju) pavada šo pirmo gadu apbružājoties, mācoties un pierodot pie ZS un jaunajiem stobriem, nu nebūs 18-19 gadīgi jaunsargi gatavi uzreiz maukt uz nodaļnieku vai vadinieku kursiem, nereāli, manuprāt.
           JS->ZS->tālāk var runāt par nodaļas vai vada komandiera kursiem tiem, kas to spēj pavilkt.

  • Šajā ziņā iespēju motivēt dienestam ir ļoti daudz. Pie tam daudzas lietas neradīs nekādas izmaksas. Piemēram, universitātēs brīvās izvēles priekšmetus var aizstāt ar OMD. Tas ir, ja students ir izgājis OMD, viņam brīvās izvēles priekšmeti skaitās jau nokārtoti. Vai piešķirt viņam papildus kredītpunktus. Utt. Nemaz jau nerunājot mantiskām/naudiskām motivācijām. Studiju maksas segšana, kaut vai daļēja, vispār būtu win-win situācija. Tas motivētu iet studēt vairāk jauniešus (tas nozīmē vairāk ienākumi universitātēm) un NBS iegūtu rekrūti.

   • Bet vispirms tās valsts augstskolas vajadzētu kārtīgi izpurināt no veciem reliktiem, modernizēt studiju programmas un pasijāt kadrus, kas tikai atsēž stundas darbā tur un viss.

 4. Majors A.Purviņš

  Gan Saeimas priekšsēdētāja I.Mūrniece, gan AM R.Bergmanis ir noziedojuši un saņēmuši ģenerāļa P.Radziņa rakstu krājumu. Ģenerāļa domas attiecībā uz OMD bija viennozīmīgas un dziļi argumentētas – bez tā nam iedomājama valsts aizsardzība. Pārējās ir dārgas un neefektīvas.
  Mans bijušais hokeja treneris mums vienmēr atgādināja vienkāršu dzīves patiesību, ka cilvēki dalās divās grupās: tie kas grib un tajos, kas negrib. Tie , kas grib meklē ceļus, bet tie kas negrib, meklē iemeslus!
  Kas attiecas uz infrastruktūru, tad:
  1) Kad es biju Studenta bataljona komandieris, tad bez jebkādas infrastruktūras poligona apstākļos viens nedaudz palielināts ZS bataljons bez infrastruktūras varēja mēnesi veikt 500 studentu militāro apmācību lauku apstākļos, dzīvojot teltīs. Ne jau kara darbība tiks veikta dzīvojot siltās un mājīgās kazarmās. Tāpat šāda organizācija dot papildus efektu, veicot loģistikas nodrošinājumu, kas jau šādā lauku nometnē būtu pietuvināts kara apstākļiem un tieši apgādniekiem tā būtu laba apmācība.
  2) Ja nespējam akceptēt teltis, tad var sabūvēt īsā laikā angāra tipa “kazarmas”, kādas visi lielie priekšnieki ir noteikti redzējuši ASV Mičigānas pavalsts Nacionālo gvardu poligonā. Tas noteikti nemaksā nezinkādus miljonus, ja nu vienīgi nerodas slavenie Sārta “politiskie uzstādījumi”.

  Arī OMD vai BMD nav panaceja mūsu armijas spējām aizsargāt savu tēvzemi, bet tikai viens no nepieciešamajiem soļiem, kā to uzsvēra ģenerālis P.Radziņš: “Latvijas ģeogrāfiskais stāvoklis prasa, ka Latvijas karaspēkam jābūt tādam, kurš varētu ļoti īsā laikā pāriet no miera stāvokļa uz kara stāvokli – tam jābūt ātri mobilizējamam…– tā tad arī Latvijas politiskais stāvoklis prasa, lai viņas armija būtu spējīga ātri mobilizēties; pretējā gadījumā Latvijas armija zaudē savu nozīmi, tā, varbūt izmaksā ļoti daudz, bet nespēj pildīt savu uzdevumu.
  Tā tad mazajai Latvijas armijai kara gadījumā var pienākties karot ar daudz lielāka ienaidnieka armiju un varbūt par uzdevumu pēdējo aizturēt kādu laiku, kamēr pienāk palīdzība no draudzīgām mazām vai lielām valstīm. Lai šādu uzdevumu sekmīgi varētu izpildīt, Latvijas armijai jābūt labi sagatavotai – apmācītai, disciplinētai, labi apbruņotai u.t.t., tas ir – tai jāstāv šā laika kara mākslas augstumā; labāk lai tā tad ir mazāka skaitliski (ja uz to spiež valsts finansiālais stāvoklis), bet ar lielākām kaujas spējām. Šim, lai arī nelielam (vismaz uz 50 000! A.P), bet labi sagatavotam spēkam jābūt jau varbūtēja kara pirmajā dienā, jo nesagatavotu laužu apmācība uz kaujas lauka maksā daudz asinis.”

  • Nu, 50k mums nespīd, tas skaidrs 😀 ! Vismaz ne PD+OMD/BMD+ZS, kamēr nav kaut cik vērā ņemamas rezerves apmācītas.
   Par nometnēm piekrītu, bet vajadzētu tomēr rotēt, dažas nedēļas pa lauka nometni, nedēļu “atpūtas” režīmā pa siltām kazarmām strebt teoriju, secībai nav nozīmes, atkarībā no mācību plāna, visādi citādi piekrītu, lai gan komforts nekāds nebūs, bet ja apgāde nebūs caur dīrisu, tad neviens diži nekurnēs un pieciest varēs, pēc pāris nedēļām jau pieradīs 99%. Grēks iepirkt zemessargiem labus arktiskos guļammaisus, ja tos neliks lietā OMD/PDM, guli tajā kaut ziemā un nekādas kazarmas pa miljoniem nevajag 😀 !

   • Majors A.Purviņš

    Pēc mēneša poligonā var rotācijas vietā var iedot atvaļinājumu uz kādu nedēļu. Protams, ka būs problēmas ar atpakaļ ierašanos, bet tas piederēsies pie disciplīnas ieaudzināšanas. Ar dzīvošanu nebūtu lielas problēmas, bet loģistikas segmentā gan būtu liels izaicinājums. Kaut vai piegādāt 20 – 25 l dzeramā un tehniskā ūdens uz vienu cilvēku dienā, organizēt sanitār – higēniskos pasākumus, ēdināšana un medicīna. Bet tas viss piederas pie lietas un šīs loģistikā iegūtās prasmes stipri noderētu krīzes vai kara apstākļos.
    Nav nepieciešams iesākt ar tūkstošiem. Var iesākt katrā ZS novadā izveidojot vienu nometni ar kādiem 200 cilvēkiem. Vēl sāpīgāks jautājums par infrastruktūru ir instruktoru un virsnieku piesaiste. Tiesa mūsu štābos netrūkst kadru, kuriem tas nāktu par labu, bet diemžēl liela daļa jau ir atrofējusies un kļuvuši par tipiskiem ierēdņiem un karavīra prasmes, kas saistās ar apmācību viņiem ir pasvešas un aizmirstas. Viņi šādu piekomandēšanu uz 6 mēnešiem uztvertu kā lielu dzīves netaisnību un būtu grūti motivējami. Arī Studentu bataljonā bijā šādi piekomandēti instruktori (arī virsnieki) no štābiem un viņi radīja vairāk galvas sāpes nekā labuma. Bet ar laiku pierastu un arī tas nāktu tikai labumā. Atsvaidzinātu savas kareivju, instruktoru un komandieru prasmes. Vēl varētu paskatīties rezerves virzienā, bet laiks ir pārāk liels un varētu dabūt tikai tādus, kuriem ir tajā brīdī ir problēmas ar darba meklējumiem. Tādu nevarētu būt daudz.

    • arī zemessargs

     Man bija iespēja uzsākt dienestu ZS jūsu vadība Purviņa kungs!
     Par apmācību un infrastruktūru. Jaunsardzes laikos mans instruktors pauda sekojošo viedokli par apmācību ar minimāliem līdzekļiem un maksimāli ātri. Jaunieši tiek iesaukti un vesti uz mežu potenciālajā partizānu bāzes vietā. Viņiem pašiem jāiekārto bunkurs dzīvošanai, šķēršļu josla un šautuve. Viņi pastāvīgi visa apmācību kursa laikā ir atrauti no civilizācijas un pastāvīgi tiek radināti, ka vide ir naidīga. Visa dzīvošanas maksimāli pietuvināta tai, kāda tā būs frontē.

    • Nepopulārs risinājums tiem, kuri izvilkti no štābiem un kas ar gariem zobiem pilda savus pienākumus kā instruktori, vai nīd- vnk jāmaina likumi (kas nekad nenotiktu), kuri nosaka, ja karavīrs nav spējīgs, negrib apmācīt OMD karavīrus, mēnešalga tiek samazināta par piem. 30%. Nu nevar vairs NBS auklēties ar šādiem personāžiem-man ir smagas aizdomas, ka tie ir tie paši, kuri arī NBS fizo normatīvus nav spējīgi nokārtot.

 5. Ja šā ierēdņa rīcībā ir patiesi fakti, tad nu jau par vēlu ieviest obligāto dienestu dienestu 😦

  http://apollo.tvnet.lv/zinas/pierigas-pasvaldibas-amatpersona-pec-gada-mes-visi-jau-busim-zem-krievijas/726208

  • te ir svarīga intonācija, varbūt ar nožēlu konstatēja nevis apsveica un aicināja. Izskatās pēc mednieku razborkām ar ne pārak tīram metodēm, tad jau VB ir pelnījis nošaušanu… jakonstatē ka no abām pusem :0

  • Nabaka muldoņu kā pirmo likvidēs, ja viss notiksies pēc viņa stāsta. Būs kā jau iepriekš rakstīju, ka Krievijas karaspēks kā pirmo sabiedrības grupu likvidēs vietējo krievu un vatņiku kopienu.

   • Es domāju ka kolobrocionistu likvidēšana okupācijas gadijumā,ir svēta lieta,vai darīsim mēs vai okupanti-pat labāk ka okupanti:))
    Bet jebkurā gadijumā-nodevējiem nedrīkst ļaut baudīt laurus un priecāties,un okupacijas gadijumā nokritīs daudzas maskas…
    Šeit nerunāju par rakstā minēto-nav īsti skaidrs notikušais-varbūt emocijās nenovaldijās un kā stulbu argumentu izsplāva…domaju ,ne viens tāds , kurš pat mīlot lv bazījas, ka varam tikt okupēti…
    Lai ņemas DP-šo lauciņš…
    Negribu ne aizstāvēt raksta varoni,ne nosodīt…jo jāzin motivācija un domas būtība…

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s