Dienas grauds

vara bungas: Ārkārtīgi interesanta intervija par RU militārām spējām ar Potomac Foundation prezidentu Filipu Karberu, tagad mūsu AM  padomdevēju.

video šeit

galvenās tēzes:

 • pārsteidzošas RU rādioelektroniskās cīņas spējas
 • ļoti ātrs RU artilērijas tārgetings, 10 min kopš BLA pārādīšanās
 • ļoti bļīvā artilērijas uguns, RU munīciju netaupa
 • US vairs nevar izmantot kasešu munīciju, bet RU var, jo neparakstīja Convention on Cluster Munitions
 • US trūkst artilērijas un trūkst precīzas munīcijas salīdzinot ar RU
 • heavy armor is back, but all Europe is “light”
 • Donbasā RU lietoja 16 BLA tipus
 • Eiropas NATO valstīm nav līdera, tās ir parāk dažādas spēju ziņā, US spējas šajā ziņa ir ierobežotas,
 • kādēļ gan vienkārši neiedot austrumeiropiešiem tehniku un ieročus? ( bingo!!!!- VB)
 • VJTF ir pārāk viegls, lidlauki nav aizsargāti (bingo!!!!- VB)
 • par daudz paļaujamies uz simboliskiem žestiem  (bingo!!!!- VB)

Kopumā prieks, ka AM būs šāds “no-nonsense” padomnieks.

Advertisements

59 responses to “Dienas grauds

 1. http://m.la.lv/latvija-baltija-ka-vajais-posms/
  Lai arī vietām viņš pārspīlē, tomēr viedoklis ir taisnīgs un pamatoti skarbs.

  • šito pendeli mēs jau apspriedām, bet kur tu redzi pārspīlējumus?

   • “Tomēr jums pat nav prettanku ieroču “Javelin”, no kura lādiņu pret tanku var izšaut arī neapmācīts cilvēks.”- nesapratu tik šo- vai nu Spike ir pilnīgs sūds, vai arī tas tikai liecina par šī eksperta virspusējām zināšanām, vai vienkārši neveikls teikums par konkrēto lietu.

    • nu viņš tak amerikānis, ja nav džavelins – nav ierocis 😉

    • Spike un JAVELIN ir identiski-gan Spike ir pašnovades mode-gan Javelin-tā ir vienīga mode-bet Spaikam vēl observe -update-retargeting un tt…
     Spike galviņa tā pati is,līdzīgi kā i Javelin:)
     Vnk Javelin 60m-2500,Spike 200-250-4000m:)
     Javelinam ir priekšrocības dažas,bet arī Spike tadas ir-te nu jaskatās kas svarīgāk…Javelin ērtāks,vieglāks un mazak ēnas ierobežojumu.

   • Sorry, biju palaidis garām diskusiju. Pārspīlēja par krievu skaitu Latvijā un par prettanku ieročiem, kuru Latvijā neesot nemaz.

    • nu ja mēs CG atliekam malā, tad var teikt ka nav. Jo spaiku palaišanas iekārtu skaits vismaz pagaidām ir ap duci, raķešu skaits nezināms, bet ņemot vērā ka sīs iekartas iekārtas medīs, izredzes izšaut vairākas raķetes uz iekārtu ir pietiekami zemas. nu labi, lai optimistiski ir vidēji 3 trāpījumi (nevis vispār šāvieni) uz iekārtu – t.i. ar to būs izceltas no aprites tikai viens tanku bataljons, ja nešaut pa zvirbuļiem kā te Āniņš piedāvā. Ar to ir par maz.

     • protams ducis spaiku ir daudz daudz par maz. lasīju, ka leišiem ir 88. tāpat par maz 🙂

      • Tos visus 88 paredzēts lietot uz viņu jaunajiem Boxeriem. Latvijas slavenos CVR(T) arī taču paredzēts aprīkot ar Spike. Tad jau mums arī būs vairāk par 12.

       • Tad jau.. bet nevis “būs”, bet “redzēsim, kas sanāks” 🙂

        • Diemžēl jā,redzēsim kas sanāks:)

        • viss, ko plāno kaimiņi, jau ir “kā bankā”, bet mūsējiem “redzēsim, kas sanāks” 😀
         nu, sūdīgi mums tie PR speciālisti!
         bet šodien kkur lasīju, ka ZS nākamgad paredzēti ~30miljoni eiro (~2reizes vairāk kā šogad!). diez, par tiem sanāks tikai g36 vai arī kkas vairāk?!

         • nu un kur tad hipersaite uz rakstu? vispāriznāms ka no 2015. līdz 2018. gadam ZS pienākas 70 miljoni attīstībai, ja tevis minētie 30 ir to skaitā tad viss pēc plāna, ja tie ir papildus tad tā ir valsts mēroga sensācija. solītos 70 miljonus uz 4 gadiem iedos, jautājums atklāts kā tos iztērēs. Varbūt uzbūvēs brigāžu štābu ēkas, varbūt ieroču glabātuves no zelta (izturīgs maita), varbūt ekipējumu, varbūt jā varbūt nē. Te mēs nonākam līdz PR speciālistiem , es neuzskatu ka viņi ir slikti, bet darba apstakļi viņiem radīti tadi, ka “klusēšana ir zelts” tiešā nozīmē.
          Par kaimiņiem, lai viņu vb uztraucās, mums nav pamata neticēt viņu graubēm, tāpat kā viņiem mūsējam.

  • arī zemessargs

   Publicēts, jo amerikānis saka. Ja teiktu vietējais – tiktu nosaukts par fašistu, kara kurinātāju un AM apmelotāju.

   • Beidz vaimanāt. Nekad no NA neesmu dzirdējis nevienu priekšlikumu valsts aizsardzības sakarā. Turpiniet vien cīnīties par savu “tikumību”, uz neko citu jūs neesiet spējīgi.

 2. Jā ļoti labs padomdevējs,man arī patika,pratīgas domas un pratīgi risinājumi!
  US trūkst artilērijas un trūkst precīzas munīcijas salīdzinot ar RU-te nu gan tā nav-Usa dominē precīzajā munīcijā-Ru tās tikpat kā nav-Ru nospiež ar masu,ta panakot efektu-gan artilerijā,gan GS Ru ir vienāda taktika.
  Usa ir maz artilērijas un problēma ir kašešu muņas aizliegums,un precīzā munīcija varbūt jūtiga pret REB-te sākas problēma.
  Kontrabatareja Ru arī ir jau ļoti atra-Donbasā spēja reagēt vairākos gadijumos 5minūšu ietvaros-kas praktiski garantē triecienu mērķi-vienīgais plus mums,Rus nav precīzās munīcijas un ja trūkst stobru uz vietas-pastav iespēja izglābties,bet ja stobri ir vietā-varintu nav.
  Te nu arī der aplūkot Ru jaunos kaujas reglamentus-kuros stāv rakstīts-ka ik uz 50 metriem 1 -152 mm lielgabals,ik uz 200 metriem viens mrls,plus mīnmetēji,122mm arta-un tas viss standarta bt pavadošais komplekts-viens tanks uz 200m ,pie nosacijuma ka pretinieks izverst frontē-ja tā nav-tad tas viss veršas vēl uz mazāku platību.
  Mums būtu jaliek uzsvars uz pretspēju apgūšanu-visām Ru ekstrām!
  Inzinieri,un fortifikacija,Reb disciplīna un Reb.
  Un atceramies Ru GS un artai ir vienāda taktika-minimums precīzo ieroču-efekts panakas ar masveida neprecīzo munīciju-to jau oficiali ir arī Ru generāļi apstiprinajuši un pierāda Donbass+Sīrija.
  Pirmkārt būtu vērts domāt par to,ja nevaram slāpēt Ru ar REB-tad varam meiginat slāpēt Ru precīzo munīciju pret savām pozīcijam-kaut GPS līmenī.
  Kā arī sakarus-savu pozīciju apvidū,kad ienaidnieks uzbrūk-tā liedzot tam iespēju kordineties-kas liektu tam atbalstu vai manervus…

 3. Šis padomnieks dara to, ko tādiem padomniekiem jādara – paniski bļauj par pretinieka spējām, lai uzlabotu savējo spējas.

 4. ”ļoti ātrs RU artilērijas tārgetings, 10 min kopš BLA pārādīšanās”

  iespējams, ka pat šis ātrums ir ”gliemezis” , lai gan uzbrukumā tas iespējams ir teju vai spēju griestu. Artilērija aizmugurē un ej nu priekšā saproti kur savējais kur pretinieks 😉

  faktiski artilērijai vajadzēt būt vairs ne uguns koriģētājiem, bet gan pilnvērtīgam ”izlūkam”. BPLA nolasa kordinātes un uzreiz nodod datus uz artilērista datora un 3 minūšu laikā vajadzētu būt noregulētam stobram.

  Par plašo artilērijas uguni, kamēr pašgājēji izšaus savu kaujas devu tikmēr uguns būs blīvs pēc tam sāksies nenormāls čakars 😉 – munīcijas pārapgāde (viss jāsakrāmē rokām). https://www.youtube.com/watch?v=gUxjYexeGFs&feature=youtu.be munīcijas patēriņš https://drive.google.com/folderview?id=0B_RU58RVplVAS05IRVRZdmNfLWM&usp=sharing 65. slaids.

  https://www.facebook.com/photo.php?fbid=1096172000427128&set=gm.546961252132512&type=3&theater (slēgta grupa)

  viens gan ir skaidrs, ka pret artilēriju vajadzēs labu ierakumu ar jumta segumu baļķēni + zeme ap 50 cm slānis.

  • BLA protams var lasīt kordinātes-ja ir attiecīga iekarta virsū-bet standartā BLA skatās un artilērists pēc kartes (jau iepriekš apreikinātas kordinātes un tt) nodot divizionam tikai tēmēšanas infu:delta 32,222 ,765 un viss batareja uzved stobrus un sākas kvadrāta apstrāde-apjoms minumums ir ap 100lādiņiem (atkarībā no mērķa) maximums līdzpat 1200 uz kvadrātu-attiecīgi BLA korigējas-piemest-pietiek-vai ja krīt nepareizi,attiecīgi cita korigē:)
   Neko īpaši atrāk tur izdarīt nevar-fiziski viss prasa laiku-stobri vismaz 1 min-ugunij jābūt saskanotai-tātad ne visi uzliekas par 1 min-janogaida-plus 1-2 min merķa kordinašu noteikšana=1-2 datu nodošana=grozi kā gribi 5-6 minūtes vajag-mainīt visu var automatizētas sistēmas…oftopika esmu ielicis kanādas kontrabatarejas darbu-var iečekot-automatizeta sistēma…
   artilerijas apjomi ir parspīlēti-piemeram pret Ua vienu no apornikiem stradāja 32 msta,plus bataljons Gradu,un Vēl divizions Smerču-tas ir nenormāls apjoms priekš mērķa kas maximali ir 500*500…
   Ru armijas normatīvs visa uguns jauda 6 max 8 minūtēs janokrīt uz mērķa…
   Protams fortifikācijām mūsdienās jabūt segtām-nejau uguns blīvuma dēļ-munīcijas dēļ-uzkritīs uz galvas proximyty un kirdik:)
   Ukraiņi sūdzas ka Ru šad tad šauj ar Proximyty-paglābties grūti-uzreiz ir 200-300…
   Komadvadība Ru ļoti ierobežo un ir jamacas to izmantot-tagad tiek ieviest ‘Ratniķs” tas mainīs situāciju un uguns varēs ceļot ļoti operatīvi-te jādomā kā to izmantot savā labā un pretdarboties tam…
   Ieskatam-jebkurš kaujas helis Ru-ar lielgabalu-maximali var trapīt 1x izšaujot 20-30 šāvinu kartu pret mērķi-nursi vispār tikai platība=PTRK-5-6 m radiusā var trapīt.
   Izīcinātāji-lielgabals ļoti neprecīzs,nevadamās bumbas labs pilots var nomest 30-50 metru radiusā no mērķa,nursi tas pats kas helim.
   Gradi-Tornado,Uragani-plus mīnus profesionala komanda liek 150-200m radiusā,Smerči-līdzīgi,bet labāk-ir arī precīzie tie liekas vēl labāk-minmetēji-arta-plus mīnus klasika,kā visur atkarība no kalibra-no 70 līdz 200m rādiuss,precīzie attiecīgi-precīzi!
   Mežā tevi nevar iznīcināt nearko precīzi un tēmēti-un nekas nevar palīdzet-mezus strada tikia uz platību-vienalga Heļi,iznīcinātaji vai arta-vnk neredz mērķi un ar bla arī nevar redzēt-mežs vispār ir glabējs jo pasaulē nav tehnalogiju kas spēj mežā atklāt un ļauj precīzi iznīcināt ienaidnieku…
   Pilsētai ir līdzīgi,bet tomer sliktāk nekā mežam!
   BLA redz tikai atklātos mērķus un nemasketos-visu pārējo bla neredz-profesionaļi protams ar piešautu aci-pēc kartes un bla radijuma izskaitļo-kur kautkas aizdomīgs-bet kā likums bla ir bezspecīgs pret nomasketu pretinieku.

   • ”artilerijas apjomi ir parspīlēti-piemeram pret Ua vienu no apornikiem stradāja 32 msta,plus bataljons Gradu,un Vēl divizions Smerču-tas ir nenormāls apjoms priekš mērķa kas maximali ir 500*500…”

    no sākuma būtu jāparēķina cik daudz tas ir tonnās
    un cik lielus postījumus izdarīja

    pieņemot, ka msta lādiņš sver kādus 40 kg- tātad viena Msta izšauj 2 tonnas x 32 = 65 tonnas. tālāk rēķinām visu pārējo. pēc tam jautājums cik no tā vispār trāpija tur kur vajag un kādus postījumus atstāja.

    tas viss ir kaut kur jāizvieto (pierobežā dikti daudz vietas nebūs)- atliek tikai atrast kur ir dziļas pēdas (uz ceļa jau nestāvēs). Kā sevi atklās būs jāmēģina noslēpties kaut kur pa jaunu (bet pierobežā būs tik blīvs izkārtojums, ka daudz jaunu vietu neatrast. Piemēram, MSTAS brauks tur kur stāvēja Gradi un otrādi 😉 secinājums visi stobri sevi neatklās un artilērijas daudzums pa rotas pozīcijām būs “samērīgs”. Iespējams ar lielāku psiholoģisko efektu, nekā reālo. Turklāt, ja atrodies uz ceļa- tad pretinieks ceļu nevar atļauties sabombardēt- jo kaut kur taču viņa apgādei arī būs jābrauc.

    • Nu, nu, kur tu dabūji tādu infu – “”artilerijas apjomi ir parspīlēti-piemeram pret Ua vienu no apornikiem stradāja 32 msta,plus bataljons Gradu,un Vēl divizions Smerču”????
     Droši vien no Ukrainas oficiālajiem avotiem??? Ir tāds teiciens – “Pizģit kak Trockij”. Te nu būs taisni šis gdījums. Zini cik tas kopā ir stobri???

     • kā izskatās Kuzmas māte ZKorejas izpildijumā 🙂
      http://orientalist-v.livejournal.com/1069515.html

     • No seperiem…nu jau infa pieejama lielos apjomos-konkreto infu arī pats Zaharčēnko apstiprināja,vislabāk ir rakt pretējā pusē-jo ja seperi tā saka un var savilt pararēles ar Ua puses teikto-tad ticamības moments ir-ja vieni vai otri-tad nu kas kam sliecas ticēt-ka tur bij :”K kamu serdco ližit-tamu i verim”:))
      Nu objektivitātes jau tā nebūs…
      Infu dabūju no separu puses,sāku meklēt,kam tas atbilst no ua puses…pēc tam kas kur vel zināms-šinī gadijumā-bija separu razborka jo viens komadieris pārmeta Zaharčenko ka tā vienība gāja uzbrukumā ar to artu un tādos apjomos,kamēr otram esot bijis pieticīgāk:)
      Uz ko Zaharčenko atbildēja,ka tam bijis dzīvā spēka mazāk-nu tagad šie tur varu dala-daudz runā-kautrēties jau no kā nav…
      Tagad Vastok zem tankiem-domaju drīz vainu atbruņos,vai būs zaudejumi-no ua “diversantiem”:)
      Un tados brīžos daudz var uzzināt:)
      Pie tam mūsdienu laikmetā bez runām un rakstiskam liecībām ir arī video-tad nu var meiginat kopā visu likt un to bildi zīmēt plus mīnus,grūti un laikietilpīgi…bet izdarams ir,un pec laika būs vēl vairāk resursu un avotu,ja atceramies sākumā jau nebij nekā vispar-vien Ru tv varenie šahtu darbinieki:)
      Un runajot par artas apjomu,izlasi Ru armijas reglamentu -normatīvu cik mehu bataljonam ir paredzēts pēc štata artas līdzi-un cik tas ir stobru:)
      Ko bagatiem padarīsi,ja ir gan ar ko,gan muņas neirobežoti-šauj kā grib…nu kā var nešaut:))

     • Ja Tev intresē Reksi-iesaku pakavēt laiku un papētīt-starp jūru lielības,dezas,bulshita un visa cita ir arī informācija nelielā,bet apjoma,kas ļauj zīmēt vienu vai otru notikumu kaujas laukā Ua karā,no abām pusēm-ka noritēja viena vai otra operācija,kauja vai kā tika pildīta viena vai otra funkcija kara laukā.
      Mums jau vairumā ir Debaļceva,Ilovaiska-ka viena kauja kura vieni “varoņi” sasita otrus-pie tam “varoni”-katram savi-bet tā pati Debaļceva sastavēja no simtiem kauju kura ikzskīrās kopējais iznākums,no tūkstošiem notikumu un epižožu kas katra ir svarīga un kopā zīmē bildi,miglaini,tumšu,bet tomer bildi.
      Zharčenko tūlīt būs grāmata-kurā viņš runā par moderno separu armiju,par tiklcentrisko kauju vešanu un visu citu-nu protams kā pats galvenais karavadonis:))
      Lai gan,tikko teica ka nevieni seperatisti pasaulē nevinu karu nav uzvarējuši un nevar uzvarēt-karus un kaujas uzvarot tikai regularā armija-un to pieradot Ua karš:)
      Tāpat palasi DNR oficiālās varas paziņojumus-cik daudz masu slepkavu,bandītu ir pēdejā laikā arestēti-lai cik dīvaini nebūtu vairums no šiem ir vairak vai mazāk slaveni,gan tv,gan arpus separu komandieri…
      Nu tagad arī Vastok šuj visādas bumbas,rekets,narkotiku,alkahola,prostitūcijas,slepkavības,un tt:)

    • Apspriest 5 panta darbības lv,jega ir bet nav liela,ja nāks Usa,tad paši domas un darīs:)
     Bet mums šobrīd objektīvi nav ne resursu(cilvēk),ne tehnisko līdzeķļu lai mēs jebkā apdraudētu Ru artu,ta lai tā mainītu pozīcijas,es pat teiktu ka mierīgi var atšauties,viss bats piedzerties,izguleties pamosties un turpināt šaut-15 km dziļumā-nu neko mes nevaram izdarīt-vienīgais diversanti-taču lai būtu efektīvi arī tiem jabūt bruņotiem attiecīgi.
     Tāpēc apgāde un viss cits,varētu notikt diezgan netraucēti un manevrēt un slēpties jēgas īpaši nav…
     Te nu vajadzīga hit and run taktika,vai partizanu metodes,kad atstājam bruņotas vienības ienaidnieka aizmugurē-kuras tad tur strādā-citadi šobrīd bez variantiem.
     Reidiem ar pietiekošu speka ziņā vienību-neticu-ar scanijām neizbraukāsi:)
     Vienīgais laicīgi nomīnet iespējamas artas pozīciju vietas-lai apgrūtinatu to darbību,un atstātas vienības,ar pietiekošu ugunsjaudu.Bet tam jau jabut šodien gan.
     Runājot par efektivitāti-tad atkarīgs kā ieracies un nomaskējies esi-ja labi efekts ir-bet attiecas uz pozīciju nobrucināšānu,daudzmaz atklāti ešošu ieroču iznīcināšana =phihologiskais-citādi civlvekzaudējumi,parasti ir max 1% robežās…bet ja ar fortifikāciju un maškēšanos ir slinkots vai pozīciju izveidei pieiets slikti-tad rezultati varbūt ļoti bēdīgi….
     Maksimali jābūt slēgtām pozīcijām-ugunsligzdām jābūt aiz brutsvēriem un vēlams minimali ekspozētas-tā lai pat snaiperim vajadzētu ļoti labus skilus-un arta vai tanki kaitē minimāli-tāpat neizmirstam GS…
     Lai nekur nav jālien virs brutsvēra vai citādi jaekspozicionē sevi+plus ugunspozīciju shemu jacenšas sargāt no ienadnieka-te nu viss atkarīgs no komandiera-jo jasaprot robeža starp risku zaudēt pozīciju un risku atklāt visus savus “sekretus”…
     Biadīties no bla izlūkošanas-nevajag-tā ir diezgan akla-redz visu kas nav nomaskēts…
     Tāpēc īstas pozīcijas-maskējam-feik (kuras arī rezerves) liekam zem ienaidnieka acis-lai šauj…
     Ieročiem jābut noliktiem tā lai tos nevar viegli ne arta,ne no priekšas,ne gaisa iznīciņāt-ko var nesam līdzi bunkura,ko nevar-attiecīgi fortifikācijas.
     Viss kas neaizsargāts diezgan ātri tiek likvidēts zem artas.
     Pret BMP,tankiem,btr palīdz grāvis un valnis-jo ja labas ugunspozīcijas-tad valnis sedz no strelnieka-bet tehnika to skēršlojot nespēj vest kaujasdarbību-pat vairak ir akla,un lai arī uz īsu brīdi-tā ekspone visneaizsargatāko savu daļu-apakšu-kur to nesargā nekas-un te vienalga-Armata vai kas tur brauc…vnk šāvējam jābūt skilotam,nokert mometu kad šaut…bet ar treniņu un instruktāžu var visu-un te gan Cg,gan At-pat 12,7 būs tiesi laikā,pat 40mm hepd:)
     Ir problēma-meklējam kā to risināt-novērts,minimalizēt-plans-1,plāns 2 un tt…uz vienu problēmu-vienība instruēta un zin kā un ko darīt-pat pie sakaru traucējumiem.
     Paļauties uz aizmugures rezervi un manevru vienībām-pat ptrk spējām vai artas atbalstu nevaram-ienaidnieka līdzeķļi ļauj tos uzbrukuma laikā neitralīzēt pilnībā visā dziļumā-zem artas apšaudes diezko neizlīdīsi.
     Plus ieročiem mums jābūt piemērotiem:)
     Jau rakstīju
     40mm,visos pielietojumos-zemstobri,6pack,GMG,12,7-lozmētēji-snaiperšautenes,60mm mīnmetēji-ļauj veikt pretdarbību pat zem artas šie visi…plus lozberi ,granātas,granatmetēji…mīnas…nu sapieru lapstas un izlūka truba arī:))un netikai tas..

     • precizē, kādas mīnas tu domā?

      • Domāju prettanku,un pretkājinieku-no atļautā gala…sauzemes mīnas…ja laicīgi sagatavo,gan pozīcijas ,gan mīnas,tad jau var gan inzinierspēkus,gan citādi tās nelaut atklāt pretiniekam vai neitralizēt-piemēram ja izvieto pēdejā brīdi uzbrukumā,vai sasien kēdēs un uzvelk kur vajag-metodes jūra-tik aizmirstas jau laikam “moderna-viedā kara laikmetā”:)
       Nu un snaiperi-tos nepieminēju-tiem jabūt arī…nekas tik labi nekavē pretinieku,kā snaiperis..

       • nu PK mīna no atļauta gala ir kleimorene, ko vada karavīrs, nav diez ko efektīva mīna. jāceļ jautājumu par LV moratoriju uz ottavas līguma piemērošanu. tas būtu spēcigs gajiens, lēts un efektīvs.

        • Jādomā par konvenciju-pie tam argumenti ir arī-reku potencials agresors Krievija-taču ir arpus konvencijas-nu ir risinajumi konvencijas ietvaros,zviedriem ir pretransporta mīnas-kas tikpat kā pretkajinieku-ļoti efektīvas un spēcīgas-konvencijas darboņi sejas klāt-bet nu zviedri pateica ka esot pret mašīnām-kajiniekam esot parāk spēcīgas…

         • risinajumi varetu būt attiecibā uz gudro pk mīnu izmantošanu ar attālinātu aktiviziāciju/dezaktivizāciju, somi, kas arī iepērušies ar Ottavu, jau domā tajā virzienā.

          • jobtehnology

           Amerikāņiem ir ļoti labas,bet mains ļoti dārgas-skatijos pentagona pasūtijumos-nu ļoti dārgi man škita…bet tās ļauj pat pašiem braukt pāri,ja vajag atkapties-bet ienaidniekam ne-spej ņemt gan tehniku,gan dzīvo,gan zemi lidojošu gaisu..

          • jobtehnology


           un

           Šie ir reali ieroči un Usa ir vismaz 50000 kompleksu-modes dažādas-rokas,elektroniskā,bet var arī aktivizēt un atstāt-deaktivizēt-aktivizēt-kā arī aprikot ar atpazīšanas sistēmu-savs sveš un tt…

     • arī zemessargs

      Pret tālās darbības Artu tiešām derēs diversantu vienības ar vieglajiem STRIX mīnmetējiem un tālās darbības raķetēm, laicīgi izvietotām smagākām raķetēm konteineros.

      • Nu nekā no ta visa jau nav…ne diversanti,ne Stryx:)Pat mīnmeteju nav,pa lielam:)
       Es domaju ka 60-81mm arī nevadamie var izdarīt daudz-ļoti atrsāvīgi-un salīdzinoši viegli,atrs uzlidojums masveidā-var panākt labu efektu.

 5. Man patika 2 ukraiņi mehanizētie bataljoni iekļūstot artilērijas ugunī bija lupatās 3 minūtēs. Šeit ir arī atslēga. daudz un lēta pašgājējartilērija- vislabāk 10 km to aizpildīs pašgājēj bruņotie mīnmetēji- bērni,cik mums tādi ir? – pareizi 0.

  Nākošais sakaru disciplīna. “Vervelēšana un koordinācija” pa rāciju, pat ja netiek atšifrēta, uzreiz parāda atrašanās vietu. Paceļ roku tas kurš gribēs runāt pa rāciju zinot- ka tulīt 300 x 300 metros saņems ”ienākošo artilēriju”? visam būs jābūt tik pārdomātam, ka rācijas ieslēgšana būs tikai ārkārtas gadījumos.

  • 2 UA bataljoni ir normāls viens bataljons 😉

  • ātrumu tas nemaina 😉 10 tanki minūtē- ļoti cienījams rādītājs
   it sevišķi neatrodoties tanku iedarbības zonā.

   • Neaizmirsti ka kara sākumā Ua armijā dienēja daudz idiotu-gan karevju joma ,gan virsnieku,kas ļoti atviegloja darbu seperiem:)
    Bet nu varbūt pat labi ka idiotus izdedzinājā-parejie sāka macīties-jo viens ir vaimanāt un “dirst” cik viss ir sūdīgi un kā šos močī-otrs ir kaut pameiginat ierakties.

    • arī zemessargs

     Separu rindās idiotu bija vēl vairāk 🙂

     • Tas neko nemaina:)Mums kāda daļa par seperiem:)
      Mēs varam tikai mācīties no to klūdam un panakumiem,citādi preiks mazs,ka tur vairāk vai mazāk,ja Ua pusē idiotu arī netrūka-iedomajies cik zaudejumi bija dēļ tādiem-tur kur to varēja nebūt!

   • mums vai krieviem tas īpatsvars būs mazāks 😉 ?

    • Gribas TICĒT-(nu pietiekoši musdienu laikmetā no kā mācīties,pat no dīvana nepaceļoties:)) ka pie mums nebūs-krieviem-nu priekš kam šiem rakties-esmu redzejis ka rokas mācībās,bet parasti dot priekšroku maskēšanās tīkliem un tt:))Cita taktika un karavešanas sapratne tur-citi mērogi un līdzeķļi…
     Mes darīsim kā varēsim,šie kā gribēs..uzbrukumā jau neiraksies-ja kautkur būs pozicionala stāvēšana ieraksies…nevajag ne nonovertēt,ne pārvērtēt-bet jāņem vērā ka domašana un spriešana un izpratne atškiras no mūsējās..
     Man kautkā slikti izskatās Ru karavīru morāle,kā Ua ,tā Sīrijā-problēma tani ka lieli un vareni-un kā piespiež-tā uzreiz apjukums tāds itka tūlīt galvu Igil griezies-tātad pārcenšas ar idealogisko darbu.
     Pareizāk tas tek veikts nepareizi-pārak spārnoti-un kamēr kara laukā pastaiga,tikmēr ok…

  • Es nedomaju ka pašgājējmīnmetēji-60-81mm-ir bez pašgājeju ļoti ātri izveršami un novēršami-pie taktikas vienlaicīgs vairakvirzienu uzbrukums-pretdarbība jau ierobežota.
   Arī 120mm-nav tik nekustināmi-sagatavoties laiks ir-ja dara ar prātu-var atri izdarīt.
   Problēmas sākas ar Haubicēm,lielgabaliem-kuras tomēr ir laikā ierobezotas-grozies kā gribi…

 6. nu tas ka ASV stāv veselas bāzes pilnas ar neizmantotiem tankiem un artilery tiešām ir traki……tikmēŗ poļi iztiek ar vecām 122mm Gvozdika haubicēm kas knapi var aizšaut 15 km, kamēr M109 (155mm) var aizšaut 23.5 km tālumā, un krievu MSTA (152mm) var aizšaut 29 km.

  • ASV būtu lētāk zināmu daļu tā ekipējuma nodot bezatlīdzības lietošanā NATO partneriem, nekā turēt gadiem plačos iekonservētus un tērēt teju miljardus ik gadu tehnikas uzglabāšanai.
   Kā saka, uzturēšanas izmaksas no saviem maciņiem uz partneru maciņiem, viņiem ietaupās miljoni, mums arī, jo mēs par to tehnikas iepirkšanu neko nemaksājam, maksājam par ekspluatācijā nodedzināto degvielu un nolietotajām rezerves daļām(atkal iespēja nopelnīt amerikāņiem, ja piesola viszemāko cenu par rez.daļām) un par boksu izbūvi un uzturēšanu.

 7. Mums nekā nav-praktiski nevar runāt par rezerves nodrošināšanu,pretriecieniem-jo nu grūti iedomaties kā klasiskā veidā veikt apgādi, manevrus vai prettriecienu ar Scanijam vai Hamwi-pret tankiem vai bmp-pie tam ja to sedz no gaisa un arta (abas kopā nestradā-vainu gaiss,vai arta)…
  Mēs esam supervieglie kājinieki un mums savs mīnuss ir jaizmanto kā plus-citadi mēs uz easy zaudēsim-kaujaslauks jaizvelas tāds kur pretinieka bruņas un mobilitate,gaiss zaudē savas priekšrocībās-tātad skeršlots apvidus,pilsēta,meži-tur mēs varam darboties-daudz maz atklātā apvidu…nu nav variantu-labākajā gadijumā mūs ielenks un mēs varēsim kamer resursi ļauj karot 360 grādos-kā deblokēt-jautajums grūts-izlausties vēl ok.
  Tāpēc taktika un ieroči jābūt pieskanoti izaicinājumam…vai arī beidzot jābuvē armija ar tehniku,bruņojumu…un visu citu…
  Spēcīgi un laicīgi jadomā ar galvu un jameklē risinājumi sagaidāmajām problēmam un kaujalauka videi un apstakļiem…
  Visu var risināt…bet tam vismaz ir jagatavojas un jātrenējas..

  • +1
   Ņemot vērā Latvijas BS mazskaitlīgumu (pat ja BS dubultosies tuvākos gados) un smago ieroču trūkumu, iespējams, būtu prātīgi, ka ikviens latviešu kājnieks vismaz pa pusei būtu jēgers (moderni, šķiet, tos sauc par marksmaniem). Augstas precizitātes ieroči + intensīva šaušanas un atbilstošas taktikas apmācība varētu nodrošināt nepatīkamus pārsteigumus ienaidniekam.

   • pat ne kājnieks, pat ne karavīrs. šaušanas kults un kultūra. snaipingu katrā skolā. valsts čempionāts. dažādās vecuma grupās. 300+m šautuve katrā novadā. valsts atbalsts. sen par to runāts. bet pagaidām spēlējam hokeju.

    • Jā, tas būtu ļoti vienkārši, ļoti lēti un ĻOTI efektīvi attiecībā uz kaujas spēju celšanu un pretinieka vēlmes mūs iekarot mazināšanu!

 8. A kopš kura laika US ir ratificējusi konvenciju par kasešu munīcijas neizmantošanu? Es tādu info nevaru atrast. Vēl 2006. gadā Irokēzijā točna pielietoja, un šķiet, ka Afgānā vēl pēc tam.

 9. Arī šī saite http://www.stopclustermunitions.org/en-gb/the-treaty/treaty-status.aspx neuzrāda, ka US kaut ko tur būtu parakstījusi.

 10. Es tikai nesaprotu, kādēļ VB kādreiz (svētku/sēru reizes neskaitās) neuzraksta par pirmo un otro pasaules karu. Psiholoģisko un filozofisko aspektu ! Domājat 1930-39 kāds paredzēja PSRS- un Hitlera koalīciju ? tik pat labi tā tagad varētu būt Krievija un Ķīna. Vai aizvien gaidu kādu rakstu arī par baltijas valstu sadarbību, kaut vai vēsturēs pēc , būtu intresanti palasīt, un kas kādēļ nēesam tik gudri, kai kaut ko tādu veidotu.

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s