Dienas grauds

[..] Domāsim labāko. Ka bija saslimis tulks, kas diplomātisko tekstu no igauņu paraugeksemplāra pārceltu latviski. Ka suns apēda vietējo ārpolitikas noteicēju sacerēto sūdzībrakstu. Pēc Lieldienām redzēsim jūtināšanos solidaritātē ar ukraiņiem. Saeimas dāmas nofrizēsies zēngalviņā “kā Savčenko” un audzēs bizi “a la Jūlija Timošenko”. Deputāti sapakos vilnas segas palīdzības sūtījumā ieslodzītajai. Tiks padota zīme, ka arī nākamreiz jābalso par nacionālo valsti domājošām partijām, kas to būvēs tālāk uz stingriem pamatiem. Tomēr lai deputāti pastāsta – kuros kafijas biezumos palika lēmums par atbalstu Savčenko?[..]

avots

vara bungas: Domāsim labāko! Mēgināsim uzminēt no kā viņi baidās! Centīsimies saprast no kuras planētas viņi ir atlidojuši! Lūkosim pēc rezerves daļām! Meklēsim attaisnojumus! Piemiegsim acis! Atcerēsimies! Nezaudēsim Cerību!

Advertisements

39 responses to “Dienas grauds

 1. šitie kaunu nepazīst. Domāju velk laiku, nogaida apmainīs vai neapmainīs, lai varētu izteikt nevis prasību par Savčenko atbrīvošanu, bet pateicību Putinam par labās gribas izrādīšanu. Lai gan, arī tad, ja izdotos apmainīt, pateicība pienāktos vispirms US, kas dolbī to jautājumu konsekventi un visaugstākajā līmenī.

 2. https://scontent-amt2-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xpf1/v/t1.0-0/s480x480/11180637_1005645192806209_8535877839964778242_n.jpg?oh=b5cc365d877de7ef759cd3a09e00413a&oe=5797AC5C
  Это не про Савченко. И даже не про российский “суд”.
  Это про Россию.

  Жаль, но это так.
  Pirmais ir Ru kareivis,kas Armēnijā nogalināja veselu gimeni-pagajušo gad škiet…Savcenko vairumā visi zin kas ir…

  Par varas attieksmi pret pilsoniem Ru…
  Тридцать седьмой год, говорите?

  Сегодня в России органами внутренних дел ежедневно учиняется 8 767 нарушений прав и свобод граждан. Ежедневно, КАРЛ. Без выходных.

  И это только те, которые изволила заметить прокуратура. Не знаю, на сколько нужно умножить, чтобы получить реальную цифру. На 10? на 20?

  И все это не Навальный разоблачил, а Путин проболтался.

  Так почему же казус Савченко должен был составить исключение? Тем более, что она даже не гражданка.

  https://news.mail.ru/politics/25226329/?social=fb

  Klīst runas ka Savčēnko atdos Ua,esot Putins solijis Parašenko “Normandijas 4 “parrunu laikā,tāpēc domāju notiešāšana un spriedums ir oficiālās Ru propogandas vairošanai un apstiprināšanai-tā teikt šovs vatnikiem lai ir lepni,jo ja pusceļā atkāptos,būtu lieli mīnusi gan propogandas frontē,gan politiskjās dividendēs…

  • es ne par savčenko, es par mūsējiem priekšstāvjiem uztraucos, tas taču ir signāls un indikātors, ne pirmais turklāt. kas viņus vada? tas ir vienkāršs bardaks, komanda no augšas vai pārdomāts gājiens? neviena atbilde mani neapmierina. kā būs ar vērtībām?

   • Es gan par Savčenko ,bet mūsejie izraisa divdomīgas domas,pie tam kā redzam ne LT ne EST nekādus nopietnus atpakal gajienus no Ru nesaņēma-pat ja mūsējie nogaidīja…tik un tā dīvaini-kāds varētu izpētīt un atreferēt kā jautājums virzijās pie mums un kā pazuda,noklīda….

  • ”dabūja” 22 gadus?
   starp citu esmu jau par šo runājis, bet atkārtošos vēlreiz par partizānu iespējām. Scenārijs lācis ievācas pie mums patstāvīgi dzīvot. Dzenam , dzenam ārā nesanāk, pasaucam kaimiņu palīgā kopā arī nesanāk ;(

   kāds iesaka lāci vaktēt pa tumsu un klusiņām un tad mēģināt trāpīt ar kaķeni pa ausi (nekas nopietnāks nav pieejams) 😉 ”cik gadus dabūtu” potenciālais lāča pāridarītājs?

   • nu tu pārcenties ar metaforām… 🙂 lācim-ar kaķeni-pa ausi-tumsā- cik gadu? stabs-gumija- balets- 100 kg!

   • Tu visu laiku redzi partizānus no viena leņķa,partizāni vēl arī ir kautvai puikas kas uz pieturas uzrakstīs kādu antiokupantu lozungu…fiziskā action cīņa ir tikai viena no sastāvdaļām…vēl ir simtiem citu,kas daudzos aspektos un gadijumos varbūt un bus svarīgāka nekā kāds nošauts solderis okupanta…plus nekādas vajadzības rakt bunkuru mežā nevajag,dzīvo mājās dari savu darbu…un partizānē ar galvu…paveiksi 1 operāciju gadā-arī tas būs daudz…ko un kā izdomāsi un redzēsi pēc apstakļiem…
    Ar šo es negribu teikt ka bunkurs mežā vai kur citur ir nevajadzīgs,bet to ka tā ir galīgā forma uz kuru pāriet tie,kam legāli dzīvot vairs nav iespējams vai drīz nebūs…
    Ja runajam par to ka tā atbrīvosim LV-protams apšaubāmi-lai gan tas būs skaidrs pēc pagrīdes lieluma un atbalsta tautā un no arpuses-politiskās situācijas pasaulē un tt…
    Jebkurā gadijumā cīņa ir vajadzīga,lai arī acīmredzami bez perspēktīvām-jo bez cīņas okupants iegūs vairāk nekā ar cīņu…
    Runājot par iedzīvotāju sargāšanu/apdraudēšanu-te nu jābūt stratēgim un diplomātam un komadierim tālredzīgam-nevis humānistam…ja gribam būt humānisti-tad pat armijas būvēšana jau ir noziegums pret tautu-jo armija var izraisīt pretinieka agresiju-savukart tās neesamība var ļaut netraucēti veikt šo agresiju-kā labāk?

    • permanentās bazes mežā diez vai tagad izdotos, bet reidi/diversiju patruļas no tuvākās blakus esošās draudzīgās valsts, tas gan.

     • reids no draudzīgās blakusvalsts – domāju, ka šito ātri izravētu. Pieņemsim , ka draudzīgās blakusvalstis būtu Lietuva, vai Igaunija, bet tas nebūtu loģiski.

      Ja es būtu ieņēmis vienu valsti un blakusvalsts ļautu brīvi dzīvot diversantiem- pēc katra diversantu uzbrukuma es ar artilēriju liktu noslaucīt tuvāko ciemu, kurš bija diversantu ceļā. tranzītu ātri apstādinātu.

      pieņemsim, ka visas Baltjas valstis ir ieņemtas, tuvākā draudzīgā valsts Polija , vai Vācija- tātad lai nokļūtu uz Latviju vajadzēs šķērsot vismaz 300-500 km pa pretinieka teritoriju tikai, lai nokļūtu līdz Latvijai un veiktu operāciju. diez cik saprātīgi neizklausās.

      • “noslaucītu ciemu”? te tev nav čečenija, kas pasaulē pa lielam bija visiem pie kājas un kur citas metodes nedeva rezultātu. Jebkurā gadījumā RU nāktos dibināt jaunas attiecības ar ārpasauli un 90-to gadu metodes te neietu cauri. par tiem 300 – 500 km tev taisnība, bet tas ir grūti amatieru līmenī , bet ar labiem pieseguma dokumentiem un leģendām, tas jau šobrīd ir pa spēkam narko, cilvēku trafikieriem, kontrabasistiem utt . Ar ko tad patruļa sliktāka, iefiltrējas pa vienam, sanāk kopā, padara darbu, izklīst, izfiltrējas pa vienam.

      • ja Tu esi iekarojis vienu valsti un Nato nav diži iztraucējis- tad par sabiedriskajām attiecībām var diži neuztraukties.

       Ja tiks bombardēti tie ciemi (pietiks maksimums ar 3), kuri bija vistuvāk diversantu evakuācijas ceļam (attaisnojums dzelžains- šāvām pa diversantiem paši vainīgi, ka laidāt tādus ciemā) un attiecīgi- tā pati kaimiņu valsts ļoti modri uzmanīs iespējamos diversantus.

       pēc katra katra daudz valstis sāk jaunu dzīvi un cenšas daudz, ko izdarīt lai apslāpētu jebkuru nemiera cēlāju.

       tātad krievu vietā, es Savčenko vaļā nelaistu- izskatīsies mīkstmiesīgi- liktu atsēdēt vismaz gadus 5 un pēc tam viņu ietirgotu pret kaut ko noderīgu.

       tātad partizānus pēc statistikas noķer gana ātri- paskatīsimies pēc Savčenko piemēra cik ilgi viņiem var nākties sēdēt. Turklāt, ja Savčenko ir kraiņiks tad partizānu ņems priekšā par daudz maz paša sapelnītiem nedarbiem. Nepatīk, man partizānu taktika.

   • Citādi vīriem un sievām spēka gados būs morāli jākaunas par savu dzīvi un tautību!
    Reku Luganska 2016 Marts-veca Ua tantiņa pateica ko domā par atbrīvotājiem…īss video (nav protams prātīgākā doma,kas zin kā šaij beidzās…ir garāks video kurā vatņiki gandrīz šo būtu noklapējuši,tik policija aizved…par likteni nav ziņu-protams mulķīgs,bet patriotisms un pašcieņa tantiņai ir-vismaz nomirt varēs ar pašcieņu…)
    Pie Sevčenko pieminekļa-Luganska

    Ir garāks video-tur Viņa vēl vairāk pierunā,pat Ua himmnu nodzied:)
    Savukārt tiem kas saskatijušies Ru propogandu un tic ka fašisti ua saradās pedējos 20 gados ar Usa atbalstu un tt…
    Kadrs no padomju filmas,kura filmēta pēc vēsturiskiem motīviem un tiek atzīta kā ļoti precīza un pareiza pat šodien.

    • iespārda “krievi ar kazakiem sakāvās”, bet kazaki nav etnoss, tas ir sociāls veidojums. tik pat jēgas kā teikumā “zemessargi sakāvās ar latviešiem” 🙂

     • Nu tas padomijas cenzūra-lai parādītu ka Kazaki bija nevisai labi,nabaga golodrancus apbižoja-bet pec valodas tie ir Ua vs Rus-vnk kazaki piemineti kazaki,jo kazaki bija burzuju atbalstītāji,un psrs laikā celt jautājumu par tautību kaškiem-nu nevarēja-visi dzīvoja v lubvi i saglasije:))Domāju tā,video paraksts-tur jautājums autoram,kā šis to saprot un redz “kazakus”…rus kazaki jau sevi redz kā tautu-gandrīz vai tautību…nevis vnk socialo grupu..

      • ņemot vērā ka kazaku uzdevums bija būt par nomaļu reindžeriem, tad etnoss tur nekādi nesanāk, jo ir zaporožjes kazaki, ir kubaņas kazaki, ir donas kazaki, ir volgas kazaki, ir tālo austrumu kazaki.

   • Citādi var nakties dzīvot tādos apstākļos,kā šajā video
    viena diena no Luganskas dzīves-seperi-Luganskas dz.stacija
    2014 gada jūlijs.

    Sākumā grasās visus gar sienu nolikt,pec tam saprot ka nepietiks spēku,sak agitējoši audzinošo darbu…
    Un kautkur pat piekrītu seperiem-nejau tapēc ka “cmorī” par to ka neiet par seperiem karot-bet ka ļauj sevi pazemot un nu miers ka, neiet Ua pusē dzīt laukā šos-arī uz vietas varētu partizanēt-bet tā vietā pa vienam-ierakumos vel pagrabos sameta un vai kā citadi nočmorija daudzus tt…
    Var protams uz tādiem “upuriem” skatīties kā jeriniem-bet nu vīrietim kas nepiekrīt godu tas nedara un tiešām jāsveic 8 martā:)Bet noteikti ka šiem arī ir atrunas-1 nav karotājs un tt…jēgas nav,atnaks un atbrīvos un tt…-ļaunums izplatās nejau tāpēc ka stiprs un nežēlīgs,bet gan tāpēc ka trūkst godājamu,pašcienas pilnu un drosmīgu vīru un sievu kas stājas tam pretī!

 3. Te Ru blogeru versija ar pierādijumiem…(nesaku ne jā,ne nē..nēesmu pat petijis bija vai nē,un arī intrese nav bijusi,zinu tik ka nokrita,kas un kā nezinu,pat nevienu ziņu par to nēesmu izlasījis,tā ka xvz…)
  Publicēju,jo ja tā tomēr bija,tad tam varbūt sakars ar Savčenko…un tas var parādīt kādā mērogā darbojas Ru dienesti un propoganda un kādi upuri tam tiek ziedoti…

  Versija diezgan pamatota,iesaku aplūkot-vismaz pierāda ka publicetie video no katastrofas ir feiki-samontēti no citas katastrofas…visi spriež ka Ru valdība gribēja ko noslēpt vai kādu novērst uzmanību no kāda notikuma…Savčenko,ne Savčenko…xvz…

 4. Manuprāt, gaisā saskrējās divas lidmašīnas… tikai otru (armijnieku), saprotamu iemeslu dēļ nevar afišēt…

  • nu jā, tagad jau skaidrs, ka a) nebija nekādas |”zemes aizķeršanas” ar spārnu b) lidmašīna nokrita nevis nolaižoties, bet ceļoties uz otru apli, c) krita vertikāli d) palīgsistēmas darbojās (elektrība bija) tatad vai nu ļoti rupjas kļūdas pilotēšanā vai fiziska iejaukšanās (terorakts, tehnikas kļūme, kolīzija utt).
   ņemot vērā ka lidmašīna ir ārvalstu kompānijas īpašums pēdas noslēpt grūtāk un tas izslēdz versiju ar apzinātu ” uzmanības nolaupīšanu”, gribētu to darīt izmantotu vietējo aviokompāniju.

 5. Mūsejiem korupcionāriem ir no kā mācīties:D
  Kaimiņvalsts patrioti dot piemeru no dzīves,ka vajag…

  Vistuvākais ir draugi,ja nezinam ko darīt-griežamies pēc padoma….nu vai valsts iepirkuma,kapēc parastie mirstīgie tā dara,bet valstsvīri ne?Nost ar diskrimināciju:D

  • nu ja šādi ir viņu labākie argumenti 🙂 uzvara par korupciju nav aiz kalniem.

   • Nejau tikai korupcionariem,bet arī Satiksmes ministrijas būtu ko macīties no Ru kolēģiem:
    Росавтодор: повышение качества федеральных дорог может привести к увеличению числа ДТП
    http://tass.ru/obschestvo/3165566
    Tāpēc lai nelabotu ceļus un bedres-ir svarīgs iemesls:))

  • Runājot par korupciju Ru:
   Krievijas korupcijas apkarošanas agenturās vadība paziņoja,ka: ” Korupcijas apkarošana var radīt valsts apdraudējumu un draudus Suverenitātei”….tāka drīz tiešām būs uzvarēta:))

 6. Te vēl par aviokatastrofām-pēdējai varbūt kāds līdzīgs iemesls kā šaj
  http://www.vesti.ru/doc.html?id=2701815

 7. Šodien Saeima tomĒr pieņēma lēmumu par Savčenko atbalstu-Saskanas centrs bija pret šo lēmumu (debatēs)-taču balsojumā tikai atturējās.

  • Labi ka paspēja. Pauze ievilkās. Tas ir politiskās sirdsapziņas apliecinājums. SC ir grūtāk, jo gribās būt par savējiem ne tikai Groznijā, bet arī Kijevā. Būtu viņiem pauti nobalsotu pret, atbilstoši uzskatiem.

   • Tieši tā, būtībā SC ir vēl bezmugurkaulaināki gļēvuļi, kā visi citi politiskie spēlētāji, jo lai gan naudiņa nāk no turienes, no kurienes nāk, tomēr tā pa īstam iztaisnoties šie nespēj, jo bail padirst ij apmuļķotos bauru vēlētājus, ij mērenos krievu vēlētājus.

    • arī zemessargs

     Tas nav par iztaisnošanos, vēss aprēķins. Kremļa polittehnologi izrēķināja, ka SC pamatelektorāts to tik un tā neuzzinās un ja uzzinās, tad tik un tā balsos. Savukārt balsojums PRET var atbaidīt svārstīgos. Ja vajadzētu, kremlis nobļautos un SC nobalsotu par pašu velnu.

     • Bet SC jau paši neko nerēķina, tikai klausa kremļa pavēlēm, tātad, gļēvi lupatas.

      • te tu kļūdies, cilvēki rīkojas pēc pārliecības, to ir jāatzīst. man viņu pārliecība nav pieņemama, bet tādēļ viņi ir opozīcijā. gļēvuļi ir tie, kuri tarkšķina patriotiskās frāzes un māca visus dzimteni mīlēt, bet ir ļoti paklausīgi partijas un sposoru noteiktai disciplīnai, kad POZīCIJĀ jādala valsts naudu vai jāpieņem pareizus lēmumus.

       • Neidolizēsim SC, vienīgais, kas viņiem rūp, ir savas kases pildīšana, Rīgā notiekošais un SC lavierēšana starp elektorātiem ir tam spilgts piemērs, no ideoloģijas tur nav ne smakas, tikai naudas smaka.
        SC krievus uzmetīs un pasūtī nakuj kolīdz kremlis nobeigsies.

   • Nosmejos nepajokam-Saskanietis “Es Jūs acinu sekot mūsu (SC) piemēram un nešaubīties par Krievijas tiesas godaprātu un objektivitāti”….saistībā par Savčenko…domāju tur nav ko piebilst…

 8. Nu par saskaniešiem,kā reiz šis klipinš…ševiški analogija pēdējās 10 sekundēs:)

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s