Dienas grauds

[..] The Baltic states should be allowed the opportunity to remodel their force structures in accordance with changed territorial security circumstances. NATO remains a multi-purpose Alliance committed to collective defence, cooperative security and crisis management. Despite concerns over territorial defence, the Baltic states have previously been eager to respond to NATO expectations and contribute to out-of-area crisis management efforts, particularly in Afghanistan.

Participation in international missions has brought many side-benefits for Baltic military improvement. However, following Russia’s recent resurgence, Baltic defence planners need to focus their limited resources on military force structures that will facilitate a “deterrence by denial” strategy.

For the small Baltic militaries, this means developing tactics and leveraging military technology that will frustrate, bleed and limit the advancement of any encroaching enemy force. The Baltic states should be exempt from NATO-wide contribution expectations for any future crisis management missions. Instead, Baltic defence planners should selectively choose their missions based on the military development opportunities they offer. [..]

avots: NATO reiview

vara bungas: autors tikpat kā vietējais, bet izdevums gana konservatīvs un ietekmīgs  🙂  Teicama kombinacija.

Advertisements

20 responses to “Dienas grauds

 1. Tātad, prasa “godīgu spēli” no NATO puses attiecībā uz 3B, jo tā kā mēs te dzīvojam “uz naža asmens” ar Krieviju kaimiņos, tad būtu jābeidz no mums prasīt triperēšanos ar papuasu apmācību Tuvajos Austrumos un Āfrikā un tā vietā jāļauj mums pilnībā pievērsties sava reģiona drošības stiprināšanai, nevis pasaules policijēšanai.
  Izklausās loģiski, tik ar vienu noteikumu, ka pendeļus tik un tā turpinās dot no NATO puses mūsu augšām, savādāk ieslīgsim kā tādā sūnu ciemā 😀 !

  • šāda publikācija NATO ofciozā jau ir nopietns pamudinājums. tā veidojas pozīcija. autors runa diplomatiski un caur puķēm, bet pamēģini viņa domu pārtulkot normālā tekstā. “Ko jūs skraidāt pasauli lāpīdami, jums pašiem māja liesmās. Nav ko te tēlot “drošības donorus” ņemiet spanni ejiet d..zēst”

 2. No teksta noprotu, ka jāveido tādas spējas un taktiskie paņēmieni, kuri spēj būtiski ietekmēt pretinieka darbības, kas, savukārt, nozīmē arī to, ka ir laiks aizmirst pakāpenisku attīstību pa solim līdz pilnvērtībai, bet jau jābūt spējām, kas ļauj iznīcināt vēl neesot pretinieka vairuma ieroču sniedzamības attālumā (OTRK?). Laiks domāt par efektivitāti un strauju attīstību, izmaiņām uguns jaudas ziņā, nevis kā pa soļiem pēc grāmatas.

 3. Karavīriem misijās ir jābrauc PUNKc

  lai pierod, ka kāds pa viņiem šauj un reizēm arī iešauj. Protams ir stulbi, ja misijā visu laiku rotē viena un tā pati vienība. Uzskatu, ka zemessardzes novados varētu salasīt rotas, lai uz 6 mēnešiem aizbrauktu nopelnīt 12 -18 štukas eiro.

  un vienas zs rotas neeasmība Latvijā nekādi armijas kaujas spējas nepasliktina.

 4. Draugi!

  Ja kāds vakar neredzēja…lieliska filma par RUS armijas izvākšanu no Latvijas.

  http://ltv.lsm.lv/lv/raksts/23.03.2016-dokumentals-serials-devindesmitie-1.-serija-ardievas-atbrivotaji.id67824/

  Filmā arī par to, kā ģen. Vectirāns novērsa karu ar Krieviju. 9-10.minūtē redzams mūsu virspavēlnieks jaunībā, sākot žilbinošo karjeru.

 5. arī zemessargs

  Labi uzrakstīts https://t.co/NhuBW5WpiB

 6. Tālavas Taurētājs

  2016.gada 10-11.martā Tallinā notika konference “The Soul of Europe”. Tajā bija daudz interesantu runātāju, bet gribu izcelt Marka Soloņina teikto, ka vājums izaicina agresīvu KF rīcību. (video https://www.youtube.com/watch?v=cjvXNzG-YW4&list=PL5vX0zt0KCRyr_wwVIiMyQ_LYErNOnqdn&index=16) Tas vien apliecina VB jau vairākkārt teikto, ka ir jāveido bruņotie spēki, kuru pamatā ir divas regulārās MECH brigādes ar nepieciešamajām atbalsta vienībām, rezerves karavīru sagatavošanas sistēmu un ZS. Šāda veida aizsardzības sistēmas veidošana nodrošinās no 2 līdz 4 bataljona kaujas gupu gatavību 24 stundu laikā, ZS vienības, kas gatavas 48-72 syundu laikā un rezervistu vienības, kas būtu aktivizējamas nedēļas līdz divu nedēļu laikā.

  • Tas ir tikai un vienīgi loģiski, ja ienākt svešā teritorijā un paņemt visu ir vēl vienkāršāk, kā atņemt konfekti bērnam, tad kamdēļ lai gopņiks to nedarītu?
   Savukārt, ja tam lopam draud lauzts deguns, izsisti zobi, atspārdītas ribas un ieguvums būtu tikai tā viena konfekte, tad, būdams gļēvs dzīvnieks, kas gopņiks(un Krievija arī) tad arī ir, tad gopņiks no šādas avantūras atteiktos itin ātri.

  • ir dažādas izpratnes par to kā izskatās “kārtība”. jebkurā gadījumā “kārtība”, kas balstās uz pamatotu pārliecību par spējam ir labāka par viena sūda ministra vetnieka tekstu interpretāciju, lai attaisnotu savu nespēju.

  • Camon?;D….
   Pilnīgi normāls teksts-pat ja viņš jau 100% zina datumu kurā ru tanki te ienāks-diplomāti dara savu darbu-tā kā to paredz kopējā stratēgija un plāns…diplomāta vardiem,vienlaicīgi ir tikpat liela vertība kā toletes papīra lapelei kura jau izlietota un tanī pašā laikā kā zeltā kalta grāmata-tāpēc uz visu jāskatās kritiski,un jādomā ko un kāpēc saka-kāds zemteksts tam vai ko velas panākt ar to-nevis jauztver burtiski doto ziņu!
   Tu taču negaidi ka Lavrovs paziņos ka 2017 gada 12 martā uzbruksim Usa,vai to pašu darīs Kerijs tikai paziņojot ka šie to darīs dienu iepriekš pret Ru:))
   Šādi paziņojumi ir reāli tikai tad ja tiek adresēti kādai pundurvalstiņai Āfrikas dzungļos-tad to vadītajs ziņu var tulkot burtiski vārds vārdā:))

  • Domāju šīs ziņas nonākšana lv mēdijos tieši šobrīd ir apzināts solis jo:
   Mums trūkst naudas veselības aprūpēi,skolotaji dumpojas un ttt,bet te Baltieši sadomājuši bruņoties-kas var likt parskatīt Ru plānus x stundai,pat radikāli-lai arī mēs lai kā nobrunosimies,tik un tā izskatīsimies pret Ru kā Dāvids pret Goliātu,taču jebkura stiprināšāna rada papildus problēmas pretejai pusei…
   Protams ka Ru generālštābā nav dunduki un noteikti stav plani uz visiem iespējamajiem scenārijiem,kā var attīsties kaujas lauka situācija te…tomēr,šī ziņa ir apzināta sabotāžā pret mūsu Bs planiem…
   Jo Moškis izlasa,nopūšas un saka nav tik ļauni,netaisās uzbrukt,laižam armiju vaļā un naudu dodam ārstiem,skolotājiem,pensionāriem un tt…tādu kā Moškis izradās tūkštosiem un Valdība saņem spiedienu,un tai nākas pieņemt nepopulāru lēmumu dot naudu armijai,lai gan Moškis zin ka Ru Ministra vietnieks teica neuzbruks-tātad izsaimnieko naudu armijai…tā vietā lai izlietotu lietderīgi…
   Moški neko sliktu negribu teikt-paldies ka Tu te esi,jo Tavs viedoklis ir tikpat svarīgs kā jebkurš cits,un nenem ļaunā ka citi uzbrauc-tas arī ir normāli-pateicoties Tev mums tiek dota iespēja dzīvē redzēt domāšanu kā domā daļa sabiedrības ,ko citādāk butu grūti redzet un saprast,jo vairumā te ir cilveki kuriem nav jāstāsta kāpēc jaiegulda nauda armijā…

  • Tukša muldēšana, ticēt pie varas esošajiem krieviem ir sevi necienīt.

  • Krievijas VDV mācības lidlauka ieņemšanā un noturēšanā līdzpamatspēku ierāšanās laikam:)

   Kādu laiku atpakaļ bija diskusija ka pa desantu nevarot šaut,jo to neļaujot darīt Ženēvas konvencija-Tad lūk-šaut gan pa desanta dzīvo spēku,gan tehniku drīkst un vajag,kamēr tas ir gaisā-Ženēvas konvencija līdz šaut tikai pa pilotu kas katapultējas avarijas-notriekšanas gadijumā,kamēr tas ir gaisā…
   Tāpēc nejaucam-desants-bliežam-avarējis pilots,nedrīkst…ja var saņemt gūstā,tad noteikti arī nevajag-ja nevar-tad domāju,būtu svetīgi…
   Kad saņemam pilotu,vedam ātri prom-jo to nāks meklēt naži-tāpēc tam jābūt gataviem-plus pilotam ir ir sos signala iekarta kura rāda kur tas ir…vēlams to palaist pa Daugavu lai peld prom:))

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.