A? Ko? Mēs neko…

A rapid response readiness exercise is currently underway in Estonia. The snap exercise involving the whole Estonian Defence Forces peacetime structure, including 1st and 2nd Infantry Brigade, is aimed to train the readiness to respond to any potential threats.

avots

Tieši tagad EE notiek agrāk neizziņotas  kaujas gatavības  parbaudes mācības ar abu (!)  kājnieku brigāžu piedalīšanos.

Advertisements

158 responses to “A? Ko? Mēs neko…

 1. Mūsējiem neko tādu nemēģinās, jo nav pat vienas brigādes, savukārt štābos sēdētāju gatavību var noteikt pēc tā, cikos sākas darbs un cikos jau sēž facebookā un draugos, proti, ja darbs sākas 8:00 un minētajās lapās sēž jau līdz ar darba laika sākumu, tad viss kārtībā, visi savos posteņos 😀 !

 2. Šeit izcili iederētos citāti no Krievijas par negaidītajām un neplānotajām mācībām 😀

 3. Nu vo. Mēs sēžam uz rokām, bet eestipoisi jau Valmierā.

 4. Skatos, ka Varabungas arī aktīvi izmanto “Puspatiesības” metodi. Atbilstoši šeit minētajam https://en.wikipedia.org/wiki/Estonian_Land_Forces man nu nekādi nesanāk divas brigādes. Sanāk, ka viena ir pilna, bet otra ir tikai izveides stadijā. Varbūt nākamreiz ir jāieraksta kaut kas pozitīvs par Latvijas armiju, nevis visu laiku teikt, ka pie igauņiem zāle ir zaļāka.

  • Es neteicu “divas” es teicu “abas”. Mūsējā brigāde arī nav pilna, bet tas netraucē tai saukties pilnā vārdā. Izveides stadijā nu un? Par NBS diemžēl pagaidām nav ko rakstīt un vispār par oficiozu atbild sargs.lv. Turklāt VB ir sadaļa “Pozitīvi”, izveidota speciāli Mošķim un tev.

   • Nu, ja brigāde un viens bataljons ir “abas”, tad, lai ir abas. Mūsējie arī var sadalīt brigādi divās un teikt “abas”. Turklāt izsaukuma zīme jau izteica, ko VB domā, šo rakstot. Vispār izskatās, ka VB strādā pēc principa “only bad news are good news”.
    Labāk pasekojat AM iepirkumiem. Pēc šī raksta http://apollo.tvnet.lv/zinas/bergmanis-latvijai-ir-liela-nepieciesamiba-uzlabot-militaro-infrastrukturu/724036 ir bažas, ka mūsu puiki varētu nedabūt nepieciešamo ekipējumu, bet visa nauda var aiziet būvniekiem, ceļot nevajadzīgu infru.

    • “Mūsējie arī var sadalīt brigādi divās” nu un ko tad nedala? Divās daļās var sadīlt civilista pakaļu, bet vienības nedala, tas izveido un papildina līdz pilnam štatam. EE ir viena pilna un viena kadrēta brigāde, kas kara laikā tiek papildināta ar OMD izdienējušiem rez.karavīriem, tā ir normāla prakse kadrētai vienibai.

     • Kā ta nedala? http://www.delfi.lv/news/national/politics/reformas-brunotajos-spekos-zemessardzes-novadi-klus-par-kajnieku-brigadem.d?id=47210375
      Lūk, mums būs vairāk kā igauņiem. Četras brigādes – laba ziņa. Brīvdienās parrunāju ar dažiem zemessargiem. Puiki atzīst, ka ekipējumu paši pērk, bet ir priecīgi par iespēju aizstāvēt tēvzemi.
      Un VB, lūdzu neminēt tādus argumentus kā “lielgabala gaļa”, sliktais tehniskais nodrošinājums un zemessarga sagatavošanas atšķirība no regulārā karavīra. Šo jau šeit esmu atlasījies.
      Turklāt VB netraucētu arī konstruktīva opozīcija, jo vairākums šeit vienkārši pūš VB stabulē. Tas arī nodrošinātu šeit interesantākas diskusijas.

      • tur būs ne tikai 4Kbr, bet vēl arī OMD progresīvais (gudrais,..,..) aizvietojums. + palīgs policistiem un ugunsdzēsējiem.

      • Lauva man šķiet vai tu te mēģini pateikt ko un kā VB jāraksta? Bezcerīgs pasākums.
       Konstruktīvu popozīciju VB nav pienākums pašiem organizēt, iestājies ZS un oponē cik uziet.

       • Novadu izvēršana brigādēs arī atrisinās jautājumu, ka zs izmantojami ne tikai dzimtās sētas aizsardzībai, bet visur, kur nepieciešams. Fondu lauvam taisnība – ļoti laba ziņa!

        Piekrītu arī Kekam, ka varētu šīs brigādes papildināt arī ar brīvprātīgajiem OMD, kas varētu būt tie paši ZS tikai ar lielāku apmācību intensitāti – zēns dzīvo mājās, bet no 1-5dienai skraida pa tuvējo poligonu. Jā vēl būs nepieciešami instruktori papildus.

    • daļu būvniekiem, daļu HK virpotajiem. normāli.

     • Nu katrs var izvēlēties kam ticēt. Mošķis pavasarī ir nolēmis ticēt labajam un gaišajam!

      P.S. Kāda loģija atjaunot OMD vai BMD, ja pavei….drīz varēt uzrādīt 4 brigādes sabiedrotajiem un tautai?

      • nu ja, galvenais tautai atrādīt
       kā ir un būs patiesībā, par to po….
       kamēr nebūs attiecīgs pendelis, tikmēr arī po….
       ja nu situācija pati pienāks ātrāk par visiem pendeļiem (RU iebrukums, okupācija), tad arī po…, jo “laivas” un konti Šveices bankās jau laicīgi sagatavoti.
       Tagad jau bilde skaidri redzama un saprotama, bet laika par maz. Pat ja Kalnuvīrs ir gatavs kardināli mainīt lietas, tad esam laika trūkumā, jo vienā gadā 20+ gadu iekavēto neizdarīsi.

       • tieši tā. šobrīd notiek sacensība ar laiku. pasaules valstu pieredze rāda – karam jāgatavojas izmantojot visu miera laiku līdz pēdējai dienai. BS kaujas spējas, gatavība nav tukša skaņa par to nenodrošināšanu kā minimums (ja nav seku) atlaiž no amata. SE (kopš nesenaiem laikiem), LT (arī), EE, FI pašreizējā rīcība un uzvedība uzskatāmi parāda ka LV ir jāsarauj, kamēr vēl ir laiks.

    • Kura būtu Tava labā ziņa – par paša aizdomām, ka AM iepirkumi domāti būvnieku sildīšanai, ne nepieciešamam ekipējumam, vai tā, ka arī igauņiem divu pilnvērtīgu brigāžu tomēr nav?

    • Nezinu, kas, cik un kam aiziet, bet fakts ir tāds, ka sabiedrotie konkrēti prasa, lai būtu, kur dzīvot (teltīs visu laiku nedzīvosi), būtu, kur uzturēt fizisko formu, būtu, kur glabāt munīciju, būtu, kur apkopt tehniku, būtu, būtu, būtu.
     Pa visiem šiem gadiem militārā infrastruktūra (tieši militārā nevis “militārā”) nemaz tik ļoti attīstīta nav, jo “draudu nebija”.

  • Pagaidām nekas priecīgs NBS sakarā nav ko teikt- kad būs gan ekipējums, gan cilvēki (kas ir svarīgākais), tad varēsim sist sev iz pleca. NBS orķestris un pupuķi neskaitās.

  • Nav jau tā ka mums ir purvs,bet Esti paradīze,taču pat ja rupji pasimulēsim konfliktu LV vs Est,tad redzam ka:
   Est ir liels dzīvā spēka pārsvars.
   Pagājuša gada mobilizācija 12000+ bruņotu realu vīru-kā gāja mums jādala ar 200.
   Ok Zs un Brigāde mums ir-taču Zs vairāk uz papīra,kā ir dzīvē neviens nav redzējis vienkopus tos 8000+6000BS-tātad …
   Ja skatamies uz manevru iespējām-tad mums bezbruņu transports,Igauņiem bruņots transports.
   Ja skatamies uz artu mums ir ap 30 mīnmeteji-Igauniem virs 120+.
   Arta Mums 20 lielgabali,Igauņiem tuvu 80,pie tam 38 art bataljonā ar prof apkalpēm-mums Zs bāze-kuriem būs priekšrocības?
   Ja skatamies prettanku spējas-mums CG+Spike,Igauņiem CG+Javelin+Milan-vismaz 4x parsniedz mūsu vadāmo Pt līdzeķļu skaitu.
   Pretgaisa jomā arīdzan Igauņi ir priekšā+120 tačankas-kas varbūt izmantotas gan PG jomā,gan pret dzīvo spēku un mūsu nebruņoto tehniku efektīvi-2000m distance-Igauņiem ZU-23-2…
   Varu turpināt-bet domāju pietiekoši redzams,ka sakotneji mēs itvisā zaudējam Est.
   Strelnieku ieroču jomā esam daudzmaz līdzīgi.
   Sakaros iespejams pāraki,bet tā kā REB mums nav-tad te sakari neko nemaina.
   BLA mums arī nav,Igauņiem ir.

 5. Ja var ticēt rakstam tad Kaitseliit arī Javelinus dabujis.
  Esti tagad būs bataljona līmenī 2 vadi ar Javelin + viens vads ar MIlan.
  http://panzerbar.livejournal.com/3232607.html

  • Lasi ziņu ne tikai virsrakstus. G36 atbilst pirms 20 gadiem izvirzītam prasībam, bet ne šodienas un, ja mēs plānojam tās lietot vismaz vēl 20 gadus, tad perioda beigās būsim atpalikuši no modernām armijām par pusgadsimtu. Lai gan arī tas NBS būtu sasniegums. Ceru ka cena atbilst “jaunai” kvalitātei.

   • arī zemessargs

    Kādi ir viedokļi, kāds ierocis būtu atbilstošs mūsdienu un nākotnes prasībām? AEK, SCAR, M4, AUG, XM-8 (G36 mods)?

    • A ko tur domāt? 3B jābūt vienotam masu ierocim! LT apturēja G36 iepirkumus, LV turpina pirkt, EE lūko modeli, jo arī šiem ir laiks mainīt Galil. Vienoties kā vienmēr nespēs.

     Bundesvērs neatzīst, ka G36 ir reabilitēts, šie saka ka palietos esošos vēl kādu laiku, bet jaunus nepirks. LV “viedie” turpina pirkt, LT visticamāk nepirks, EE arī. Tas viss vedina uz pretīgām aizdomām, šāda politika ir kontrproduktīva un standartizācija pastāv tikai vārdos. Vienīgā cerība, ka LT atjaunos iepirkumus, vismaz būsim labā kompānijā, bet jā nē… paveras iespējas interpretācijai.

     • Šeit g36 lietotàji ir diezgan atzinīgi izteikušies par šo ieroci, tàpēc atlikt iepirkumu būtu laika nomuļļāšana. Un nez vai vienota “masu ieroča” izvēle ir tik būtiska, jo kalibrs NATO jau ir vienàds…
      Un vācu ņemšanās iespējams ieroci padarīs smagàku, kas būs mīnus, stiepjot tàdu ilgàku laiku. Tad jau labàk uzreiz pirkt vieglo ložmetēju, ja grib šaut kàrtām.
      Ja tagad sàktu vienošanos 3B vai ekspermentēšanu ar jauniem modeļiem, tad sàktos lielàks haoss vai tiktu nelietderīgi nočakarēts laiks.
      Protams, ka mums visu gribās nopirkt par limonàdi, bet… viņiem jau arī nav jàpàrdod par katru cenu! Varam nepirkt un palikt pie vecajiem zviedru un krievu aparātiem…

      • liekam uz svaru kausiem: a) dažu LV lietotāju pieredzi b) divas Bundesvēra ekspertīzes

       “nočakarēts laiks”, “haoss” t.i. savādāk mūsu brālīgās valdības neprot? Ideālā situācija ir tad kad visām trim armijām ir vienāds pilnīgi viss izņemot uzšuves un apeņu krāsu, secināms, ka pašlaik esam ļoti tālu no ideāla. Armija tas ir viss par un ap EFEKTIVITĀTI. Ja pie vienādiem resursiem, cilvēkiem, vidi uc faktoriem trīs Baltijas valstu armijas izvēlas trīs dažādus bruņojuma (un ne tikai bruņojuma, OMD no tās pašas sērijas) risinājumus, tātad divas ir smagi kļudījušās un maksās par to ne jau ar naudu.
       vienotam masu ierocim ir priekšročības a) kopīgs/centralizēts remonts b) kopīga rezerves daļu nomenklatūra, apstākļos kad visa trūkst tas ir svarīgi c) karavīriem, kas izgājuši tikai basic kursu nepieciešama adaptācija pie jauna ieroča tipa, ja nāksies mainīties.

       • Nu, par tàm bundesvēra ekspertīzēm arī neesmu drošs, cik tur nav/ir iekšā politikas. Manā skatījumā pašiem latviešiem jāizdara izvēle- smagàku un precīzàku pie lielas intensitàtes, vieglàku un neprecīzàku vai pàrmaksàjam par kko pavisam jaunu un izcilu aparātu.
        Bet domàju, ka 3B savà starpā nevienosies bez “lielà brāļa” palīdzības un te nav jàpàrmet tikai LV. Lt un Ee ir tikpat ietiepīgi, kuriem šķiet, ka ir pārāki par abiem pārējiem.
        Jo tik pat labi letiņi var pateikt, ka mums ir vislabàkie apvienotā uguns atbalsta novērotāji un likt naudu lielgabalos ir lieka naudas tērēšana, jo vàcijā ir lidmašīnas un ziemeļjūrà tomahawki… US tak solijās…
        Tàpēc nato štābam vai us būtu jàdiriģē šī parāde, jo paši toč nevienosies lai kà arī mēs te šķendētos…

        • nejauc NBS ar Bundesvēru, iespēja ka tur ir politika tuvu 0 , tur jāzin vācu karavīrus.

         piekrītu, bez lielā brāļa nespējam neko, ne piedzerties, ne apdirsties…

         • nē nu apdirsties jau nu gan protam (viss par to liecina)

         • Reizēm gan šķiet, ka bw-ā politika ir daudz lielàka nekā pie mums- tas ir jàmàk kà lielàkajai ES ekonomikai nodrošināt tik nekaujasspējīgu armiju… Atsauces ir lasàmas presē par to cik kas lido un cik nelido no vajadzīgā… Arī viņiem vajag lielo bràli!

    • FN SCAR ir labāks par G36. FN SCAR jau sākotnēji tika izstrādāts ASV specvienībām, atšķirībā no G36, tātad izturīgāks.

     • Rietumu ieroču testā kad USA Soccoms izvēlējās sev verki-FN SCAR pārspēja visus,arī G-36 analogu xm8,internetā var atrast atsauksmes un testu rezultātus.
      Tiesa Usa ateicās no FNSCAR L,bet tikai kalibra dēļ,un pieņēma 7,62mmH variantu-jo 5,56 tomēr ir par vāju arpus urbānās vides.
      Lai arī arguments par vairumu kauju isā distancē-tomēr tie paši peace kepingi pierada ka šos 5,56 mīnusus aktīvi izmanto vietējie aborigēni un izdarīt pretī neko nevar…
      Mūsu gadijumā jaudīgs ierocis būtu vajadzīgs,jo atbilstu vairāk mūsu taktikai un piemērotaks un efektīvāks būtu arī potenciālo pretinieku.
      IESKATAM,pēc šiī var piemeklēt infu dziļāk-plus multikalibrs tomēr-ieskaitot arī rus kalaša kalibru.
      https://lv.wikipedia.org/wiki/FN_SCAR

      • Mums tomēr vajag kaut ko kompaktāku un vieglāku par AK4, nesaku, ka 5.56, bet noteikti vieglāku par kādu 1kg un īsāku par kādiem 20cm ar nolokāmu laidi, savādāk ne velti leiši AK4 ir iesaukuši par “airi”, jo patiešām liels un tādu tiešām varētu gumijas laivā vai smailītē airēties 😀 !

       • arī zemessargs

        AUG vai kāds cits bullap?

        • Gribetos mūsdieniegu ieroci-attiecīgi lai tas ir pilnvērtīgs un spēj izmantot visas tirgus ražotāju piedāvātās papildopcijas.
         Vismaz pictany rail būtu jābūt standartā.

        • bullap ir savas problēmas, Francūžiem nav nemaz tik labi ar viņu Famas. Labāk parastā varianta, es ieteiktu to pašu G-36 vai Kalašu 5.56 kalibrā.

        • bullPUP.
         Man bullpupā nepatīk tas, ka tās čaulītes lido tieši gar degunu un visas atgāzes, kuras nāk ārā caur čaulīšu extractoru iet tieši sejā, kas nav forši, jo īpaši, ja šauj ar salūteni, tur to sūdu vēl vairāk.
         Jau tagad, šaujot ar AK4 man sejā visa tā herņa no salūtenes lido, gruži, dūmi un pēc tam lūpas sasprēgājušas un jūtīgas.

         • nedomāju ka tuvējā nākotnē mūs apdraud jebkādi bullpupi. tīrā teorija.

          • Nu jā, beigsies NBS ieroču termiņš, turpinās iepirkt G36 vai tā nākotnes aizstājēju vau uzlaboto versiju, jo ZS un IeM tāpat būs G36, tātad, aptuveni vienas saeimes robežās centīsies palikt.

  • Jautājums ir par to, kādas tad ir mūsu prasības, ja jau vāciešiem teju galvenā prasība pirms 20(!!!) gadiem bija ieroča vieglums un tikai tad viss pārējais?!
   “ācijas Bruņoto spēku komandiera vietnieks ģenerālleitnants Markuss Kneips sarunā ar Latvijas bruņoto spēku komandieri apstiprinājis, ka Bundesvērs turpinās izmantot triecienšautenes «G36» līdz ieroča tehniskās lietošanas beigām.” – te, lūk, manipulācija ar nezinošo masām, jo vāciešiem G36 lietošanas termiņš beigsies pēc… ŠOGAD, jo bija plānots lietot ieroci ~20 gadus, līdz ar to, kolīdz BW būs pieejams jauns ierocis, G36 tiks nekavējoties nomainīts. Ir puslīdz skaidrs, ka ~gada laikā gan jau ka BW paziņos, kurš tieši modelis aizstās šābrīža G36 un tad jau tas būs tikai vēl dažu gadu jautājums, līdz G36 šābrīža versija tiks utilizēta.
   A mēs iepērkam uz cik? 20 gadiem! ….

 6. Varabungas, laikam domā, ka LV var atļauties mainīt stroķus x 5 gados. Ja kas…tad igauņu karavīri joprojām “skraida” ar 25 gadus veciem no Izraēlas pirktiem Galil stroķiem un apskauž mūsu G-36

  • linku uz “apskaušanas” pierādījumiem lūdzu. G36 arī ir 25 gadus vecs modelis.

  • Ja nemaldos, mūsējie plānoja G36 lietot 20 gadus, vismaz tos, kurus iepirka kā pirmos.
   Pēc loģikas pēc gadiem 10 vajadzētu vai nu iepirkt uzlabotus G36(nezinu, kādus iepirks Zemessardzei, vai to pašu, ko armijai vai kaut ko uzlabotu) vai citu ieroci. Bet ja pirks citu ieroci, ko darīs ar ZS rīcībā esošajiem G36, kuriem būs atlikuši vēl 10 lietošanas gadi? Protams, ja tagad, dēļ skandāla, tos G36 dabūs par malkas pagaļu cenu, tad OK, tad varam arī vienlaicīgi ar KBr mainīt pēc tiem 10 gadiem.
   Ja nē, tad būs interesanti pavērot, ko darīs ar bruņojuma unifikāciju, jo IeM un ZS būs tikai 10 gadus lietojuši G36, bet armijai, savukārt, būs pienācis ieroču maiņas laiks.

   • divi jautājumi: 1. cena 2. LT tālākā rīcība. Būs pavisam slikti, ja cena būs tā pati, kā pirms DE reklamācijas un LT nolems atteikties no G36.

    • Tas būtu jājautā Graubem, bet, tā kā tā ir leišu iekšējā lieta, tad viņš diezin vai teiks publiski pirms pašiem leišiem vai šie ņems G36 vai nē.
     Zinot, ka viņi visi tur tai pasākumā pārrunāja šīs lietas, varētu arī būt, ka leiši paķertu tomēr to G36 savai lietošanai. Tad atliktu skatīties igauņu pusē, ko ņemtu šie. Varbūt uzlaboto G36, kuru neviens vēl nav vaigā skatījis?

     • Nav izlēgts ka Leiši pāries uz multikalibru FN scar-dzirdēts ka ļoti apmierinati ar tam FNSCAR marksmanu šautenēm-kas ir tas pats tik ar garaku stobru-lielos vilcienos.
      Es uzskatu ka 5,56 kalibrs ir kļūda-pilsētai ok-bet arpus?
      Un jaunās Rus bruņuvestes-būs tā mēs šausim-krievi turpinās nākt-neviens par to nerunā-bet tā ir problēma.
      Zviedri piedāvā risinajumu ar cbj patronām,bet tikai 7,76 kalibram-500m atālumā lupij cauri mtlb un bmp ,btr dažos rakursos.
      Plus tās patronas ir ap 0,20 centi gabalā izmaksas,nav dārgi,nebojā stobru.
      Jaunajām bruņuvestēm Ru ir laba sistēma,kas sadala kinētisko energiju,no 5,56 kareivis var arī nekādu traucējošu triecienu nesaņemt.
      Nāksies šaut kājās vai galvā:))
      7,76 pat parastai ir liela kinetiskā energija-tā necaursitīs,bet vismaz nogāzīs no kātiem.
      Jaunās bruņuvestes tur svd 7,76 bruņusitējlodi no 10m-un tā ir jaudīgāka par 7,76,ne stipri,bet ir.

      • Jautājums – cik daudz un kādā kvalitātē krieviem tās jaunās super-duper bruņu vestes ir?
       Par cbj – nesapņo, tas nebūs, jauns kalibrs, jauns ierocis/stobru maiņa esošajiem, nu nespīd, mūsu NBS/AM vadība uz to šobrīd nav spējīgi.
       Es jau arī par to cbj biju sapriecājies, bet nu, trūkst neatkarīgo testu un ieviesēju tai sistēmai arī gaužām maz.

       • cbj 7,62 Nato,nekas nav jāmaina-ZS jau ir:))
        Nezinu cik būs,taču vismaz 20000 atrodas izgatavošanas stadijā.
        Nezinu klāt neesmu stāvējis,taču cik redzējis testus tad tur no 10m svd lps un springfild 02,ļoti labas brunuvestes,svars ap 12-13 kg pilnā variantā.
        Cik redzams Ru solderi visur valkā-tātad tā mode ka bez karo,aizies prom.
        Piemēram ešošajiem ZS 9mm ierociem aļa kp45…pat stobrs nav jamaina savietojams ar jebkuru 9mm paralebum ,bet viņi piedāvā ari 7,62-kas zin varbūt arī 5,56 izstrādās.
        Tas ir jauns izgudrojums,meklē investorus,domāju lv mierīgi varētu pieslēgties un labi noekipēt durkļus…

       • Labi lai īpaši nestresotos,ielikšu citātu ko Ru virspavelnieks nesen teica,pie fakta ka plano ievērojami palielinat Tanku armiju skaitu:)
        ТАНКИ – ХОРОШО,МНОГО ТАНКОВ – ЕЩЕ ЛУЧШЕ:))

      • arī zemessargs

       Par krievu bruņuvestēm pateikt nevaru, bet krievu 7,62×54 volfrāma karbīda lodes šauj cauri smagākās kategorijas UA bruņuvestēm no 400-500m.

   • Kas liek domāt, ka G36 tiks mainīti, kad tiem pienāks noteiktais maiņas laiks? Vai tad NBS un ZS rīcībā nav pa pilnam tehnikas un bruņojuma (K-53, L70, kravas mašīnas), kas sena jau ir pārsnieguši savu maiņas laiku?

    • Tīri grāmatvediski – nolietojums pēc laika normatīva. Un arī fiziski, karavīri tos tomēr lieto, staipa, lauž, nekopj. Lai aizvietotu jāpērk klāt, bet diez vai tas būs iespējams pēc 20 gadiem. Var protams sapirkties tagad nomaiņai pēc 20 gadiem, bet tā jau būtu kaitniecība.

     • Nav runas par grāmatvedību un ” lieto, staipa, lauž, nekopj” – tas pats par sevi, bet masveidā, tikai tāpēc, ka termiņš beidzies, diez vai mainīs.

      • Pieļauju ka rakstot specifikāciju iepirkumam AM padomā bija relaksēts piskipings kkur Āfrikā, bet nu ir citas prioritātes, vajadzīgs uzticams un izturīgs ierocis konvencionālam karam, ko ne DE (90-s) ne LV (00-s) kā prasību G36 neizvirzīja, līdz ar to ir pamats nomaiņai.

       • Cerēsim.
        Cerēsim, ka kaut kas mainīsies arī vadības prātos (vai pati vadība tiks nomainīta), jo nevar taču visu laiku pa dzīvi stūrēt tikai pendeļu vadīti…

       • Precīzāk pateikt vairs nevar,ka VB -gan par ceļoniem,gan sekām un real life kvalitāti G-36,tā arī ir….mums ir vajadzīgs ierocis,kas atbilst musdienu draudiem un izaicinajumiem,ar attiecīgu efektivitāti.
        Un nejau vācu skandāla dēļ…

  • Piekrītu ka apškauž nezināšanas dēļ,jo izskatās jau ļoti smuks mūsu G-36,kautvai salīdzinajumā ar Galil vai AK-4,tomēr smukums ierocim svarīgs ir tikai dīvāna līdzjutējam:)
   Apskaidēju pilns,bet vairumā līdz skandālam Vācijā un tīri pēc reklāmrakstiem un vizuālā,ne pēc personīgas pieredzes ar ieroci:)

   • Par sevi uzrakstīji?

    • Vai par citiem, vai sevi, bet jobtehnology raksta gana saturīgi, lai būtu interesanti lasīt, ko var novēlēt arī švaļiem.

    • Es ar tā īsti šo komentāru nesapratu, ko tieši jobtech gribēja teikt.

     • Tas tikai nozīmē to, ka neesi vēl sasniedzis 80. attīstības līmeni.

     • :))
      Gribēju teikt ka skaudīgas runas un skatieni bija uz mūsu G-36,bet tikai līdz mirklim kad uzpeldēja vācu skandāls par G-36 kvalitāti…neko vairāk:))
      Kā arī to ka apskauž vainu galīgi vēsturisku ieroču nēsātāji vai nezinātāji,neko vairāk…
      Par G-36 ir jūra raksta un jūra viedokļu…

      • Tieši tā, problēma ir tajā, ka pie mums jau reti kurš dabū izgāzt ar G36 vairākas aptveres no vietas ar full auto pa mērķi, teiksim, kaut vai uz 200 metriem, vai maz kāds to ir darījis?

       • Ir darījuši:)Nezinu vai var rakstīt ka neatklāj VNO:))
        G-36 nedeg:)bet kūst:))

        • tas bija bundesvēra ekspertu atzinumos. Nav noslēpums.

         • Bundesvēra atzinums īsti neatbilst mūsu problēmām,tam kuras pieminētas Bundesvēra atzinumā nak klāt mūsu-kautvai klimata atškirības dēļ…līdzarto mums G-36 defacto ir vēl problematiskāks…
          Augstumā lūst laides,aptveres…kautvai…un Bundesvēra secinājumi tikai no peace kīpinga-iedomājamies intensīvu karu-tās jau ir galvassāpes ,nevis vnk problēmas…

          • Sapists ierocis-esi beigts kaujas laukā, nekas vairs nesāpēs, viedā karošana, joptvai!

           Sargā bija raksts par BRC meistariem:
           http://www.sargs.lv/lv/Zinas/Dienesta_gaita/2013/07/17-01.aspx
           “Vēl kāds gadījums — divi karavīri neizskaidrojamu iemeslu dēļ ar triecienšautenēm šāvuši vairākus tūkstošus šāvienu, teju nepārtraukti, līdz sākušas kust plastmasas detaļas. Ieroču meistari nokasīja uzburbušo plastmasu, piekrāsoja un atdeva vienībai tos pašus ieročus atpakaļ — galu galā lietošanai tie bija derīgi. ”

           Nez vai noklusēts vai neviens nepajautāja tiem karavīriem, kā bija ar precizitāti tādā situācijā, ka viss sācis jau kust 😀 !

          • 🙂 man atkal interesē, kas tie par neizskaidrotiem iemesliem, kuros iztērēti tūkstošiem patronu :), ka tik ne pašmāju tests.

          • Bet tā baigi panaivi tad tas pasniegts, itkā ieroču meistariem nebūtu zināms iemesls un puikas, rezgaļi tādi, paši uz savu galvu izšāva tos tūkstošus 😀 !
           Zemessardzē nodienot no 18 līdz 60 gadiem laikam ka var pie kādiem diviem tūkstošiem tikt, ja neesi ložmetējniekos ticis.

          • Godīgi sakot veči izplāpājās, bet tas bija 2013.gads.

          • Tipa 2013. gadā vēl nezināja kāds škandālis būs ap G36?

          • pirmie ziņojumi par g36 problēmām parādījās jau 2012.gadā, presē tas nonāca vēlāk, otrs jautājums kur karavīri ņēma tūkstošiem patronu ko izšaut, kas veido nelietderīgi (?) izšķērdēto (?) līdzekļu summu arī tūkstošos+ jautājumi par kaujas apmācības saturu+ bojāti ieroči (stobra parkaršana), kas pēc piekrāšošanas atgriezti atpakaļ kā derīgie.

 7. uzjautā Prastam Kokam. Viņš noteikti zina

 8. njā, dzīve nav vienkārša 😀
  diskusijas par G36 pēc “vācu skandāla” ir sarežģījusi mūsu dzīvi, jo pirkt triecienšautenes, ko kāds ir nokritizējis un izbrāķējis ir morāli grūti…
  esmu sapratis, ka šo ieroču lietotāji (vismaz LV) ir apmierināti ar to, jo ir ērts, pietiekoši precīzs un viegli kopjams. vienīgā vēlme ir, lai tam būtu 7,62mm kalibrs, kuram ir lielākas caursišanas spējas, paredzēts tālākām distancēm, bet smagāka munīcija, kas liedz paņemt līdz vairāk munīcijas. nu tad sākumā ir jēga izdiskutēt par kalibru un tikai pēc tam par modeli!
  ja tomēr saprotam, ka 5,56mm ir pietiekoši, tad var mēģināt nokaulēt G36 cenu vai skatīties uz citu aparātu (teiksim, hk416), bet te ir jautājums par tirgošanās mācēšanu, bet mums nav līki deguni, tā ka nekādas “malkas pagaļu” cena nebūs!

  • Mums nav nevis līki deguni, bet ir līkas rokas un līki prāti tur augšā, kas pieņem lēmumus nevis kā labāk valstij, bet gan kā vienkāršāk pašiem ar mazāku risku dabūt pa mizu no augstāk stāvoša ģenerāļa vai ministra!
   HK416, iespējams, būtu labāks, bet tam ierocim ir augstāka cena, nekā G36, ja nemaldos, viena tante-internets, teica, ka kādi 400-500$ starpība?
   Par svaru nemācēšu teikt, jo HK416 ir dažādas modifikācijas sākot no 3Kg bez aptveres, ja nemaldos, mūsējais G36 pliks svēra 3Kg, lai gan Laiks Vīriem video minēti 3.5Kg(pliks vai ar pilnām magām)?
   Tā kā pašam vēl nav G36, tad tie cipari nav iegaumēti 😀 !

   • Līkas rokas un prāti augšàm ir vēl vairàk kä 40 valstīs! Tāpēc vai nu tà ir gadsimta afēra, vai arī g36 nav nemaz tik slikts kā viņu màlē. Iespējams, ka mainījušàs prasības, jo kļuvušas izturīgàkas bruņuvestes un tàpēc jàmaina kalibrs un nevis tikai modelis. Apsaukàšanàs nav produktīva.

    • Es ne par G36 sāgu, es par ieroča izvēli uz priekšdienām kā tādu, nevis vienkārši ZS un IeM apbruņošanu.

     • tāpēc arī es gribētu dzirdēt diskusiju par ieroča kalibru, kas varētu būt noteicošais izvēloties ieroci. jo varbūt 5,56mm ir ok, bet vienkārši vajag uz vadu vairāk ložmetēju, kuriem atkal jāizvēlas kalibrs- 5,56 vai 7,62?!
      bet ja 5,56mm ir pilnīgs sūds, tad kāpēc citas valstis no tā nav pilnībā atteikušās?
      jo tieši par g36 no letiņu karavīriem ir lielākoties pozitīvu atsauksmju, tad nafig neieklausīties viņos un neapbruņot ar tiem pārējos?!

      • jautājumi vietā, bet neviena atbilde nebūs pareiza kamēr NBS nebūs savas sauszemes taktiskās doktrīnas. lielaks kalibrs – mazāks kaujas komplekts, ko karavīram paņemt līdzi, ko var kompensēt piesātinātiba ar transportu, ja nav transporta svaram ir nozīme utt “īsāks” kaujas komplekts lielaka atkarība no apgādes, neuzticama pārapgāde tas ir vispār vāks.

      • Par kalibriem jau pirms mums gudrāki un pieredzējušāki cilvēki izdiskutējušies līdz nelabumam, īsumā 7.62 ir par smagu un atsitiens par lielu, savukārt 5.56 svara ziņā būtu tā kā OK, bet tam pietrūkst tās caursišanas jaudas un demolition jaudas, kas ir 7.62.
       Par efektīvo šaušanas un līdz ar to kill attālumu jēgas diskutēt nav, katram ierocim un kalibram savi plusi un mīnusi, bet rezumē par 5.56 vs 7.62 attiecībā uz tā efektivitāti ir tāds, ka vajag vairāk trenēt karavīrus šaut PRECĪZI, nevis spray-and-pray ar 5.56, tad tā nāvīgums trāpot ienaidniekam tur, kur vajag, nevis, kur sanāca, pieaugs.

       Savā laikā NATO tā arī nespēja vienoties par vidusceļu jauna kalibra izvēlē, tādēļ mums ir gan 7.62, gan 5.56.

       Par ložmetēju tur nav ko spriest, vismaz ZS esmu redzējis tikai 7.62 un ceru, ka tā paliks, jo 50cal ieviešana neatrisina visas uguns jaudas problēmas lai varētu atteikties no 7.62 arī ložmetēju vidū un pāriet uz 5.56.

       Ne-speciālists ir runājis 😀 !

 9. Par laimi zibenskarš no Krievijas puses izskatās mazticams!

  http://nra.lv/latvija/167106-speku-samers-baltija.htm

  • Pārliecināji Ben, VB demobilizējas. Pēc frāzes “Baltijas valstis pret potenciālā agresora 22 bataljoniem var izvirzīt 12 bataljonu.” tālāk var nelasīt. Dziļas zināšanas par bataljoniem detected. Benu par Latkovski!

   • arī zemessargs

    Bens neatšķir krievu bataljona kaujas grupu uz KKM un artilēriju+aviāciju no latviešu vieglā ZS bataljona, kuram pat transporta trūkst.

 10. Mošķis gan nav Bens, bet, kas tur nepareizs…..LV vien ir ap 20 bataljoniem, saskaitot kopā.! Nu labi labi…..viņi nav nokomplektēti, nu dalām uz pusi – 10 bataljoni, nu labi, labi, vēl uz pusi – 5 bataljoni x 3 Baltijas valstis=15 kārtīgi bataljoni.

  • beņas, jūs abi vienojaties par “saviem “bataljoniem 12 vai 20 sākumam 😀
   Un pirms runājam tālāk beņas, apgūstiet atšķirību starp bataljonu un bataljona kaujas/taktisko grupu

   Тактическая группа, ТГр — воинское формирование, созданное временно, на период выполнения боевой задачи путем усиления роты, батальона, бригады подразделениями, не предусмотренными их организационно-штатной структурой. Соответственно, различают ротные (РТГр), батальонные (БТГр, БТГ), полковые (ПТГр) и бригадные (БрТГр) тактические группы.

   Батальонные тактические группы (БТГ) широко применялись ВС России в боевых действиях в Чечне и Грузии. По оценке российского эксперта Анатолия Цыганка, действия БТГ составляют основу военной тактики российских Воздушно-десантных войск. БТГ, как правило, формируется на базе полка или батальона (реже дивизии или бригады), а её численность обычно соответствует штатной численности мотострелкового батальона: 450—500 солдат и офицеров. Соединение также комплектуется артиллерией и бронетехникой, а также солдатами и офицерами разных специальностей: разведчиками, сапёрами, связистами, наводчиками и т. д. По оценке военного эксперта Александра Храмчихина, если БТГ формируется из десантных частей, то они усиливаются мотострелками и танкистами.

 11. Ko ar to VB gribēja pateikt. Nu 500 apmācīti un apbruņoti vīri. Mošķim vienalga kā to sauc par bataljonu vai par BTG. Un tā kā nu mums būs zs brigādes, varēs formēt BTG grupas uz nebēdu.

  • Uz papīra var formēt, ko vien gribi, pat ja formē no faktiski 18 esošajām rotām- (rotām mīnuss).
   Bet ja nav attiecīgi ekipējuma un bruņu transporta, tad kas tā par brigādi, alvas zaldātiņu brigāde?

  • Nesaceries, sniedzu atbildes uz dzīvespriecīgā idiota Mošķa komentāriem tikai tadēļ, ka tie ir unikāli stūlbi, bet ļoti rakstūrīgi hipsteriem un mājsaimniecēm, kas arī mūs lasa, bet kautrējas pajautāt. Turpināsim… pie ukrainas robežas savā laikā tusēja līdz 10 RU Bataljona KG, piedalījās kaujās UA teritorijā vienlaicīgi 3-7. UA kā zināms knapi atsitās koncentrējot visu labāko ko spēja 45 miljonus liela tauta. Noteikti ka tas bija vairāk par 12 bataljoniem kas minēti beņas Latkovska rakstā, turklāt, lai salīdzinātu bataljonu pret bataljonu, jaņem vērā ne tikai personāla skaitu, bet arī ugunsjaudu, proti visu kas šauj, ne tikai strēlnieku ieročus. Bataljona kaujas grupa tiek pastiprināta ar tankiem un artilēriju, līdz ar to uguns jaudas ziņā tā ir tuvāka brigādei nekā parastam kājnieku bataljonam. Līdz ar to, lai NBS varētu brīvi operet ar saviem “bataljoniem” pretstatot tos RU bataljoniem, ugunsjaudām jābūt vismaz aptuveni vienādām, nu vismaz salīdzināmām, tas pats attiecas uz sniedzamibas radiusu. parējo tad noteiks apmācības līmenis un komandieru spējas,kas neapšaubāmi ir mūsu stiprā puse.
   Raksti vel, beņa

   • piemērs, kā audzēt ugunsjaudu : saņemt dāvinājumu no US
    http://www.mil.ee/en/news

    • Mums radari, estiem Javelini, neteiktu, ka esam apdalīti.

     • Atkarīgs no ta ko tu sauc par “mums” un ko uzskati par primāru NBS uzdevumu – sekot prtinieka pārvietošanai un ziņot, vai šaut uz pretinieku. “Mūsu” radari apstaro mūsu svina apenes miera laikā un piesaista iskanderus kara laikā. Neviens tanks nav sašauts ar radaru, ar radaru nevar uzbrukt citam radaram utt

      • Saprotams, ka ar radaru nenotrieksi zemu lidojošu aligatoru, bet bez radara diezin vai tie stingerveidīgie, kurus iepirksim(vai varbūt tomēr arī dabūsim dāvinājumā?) būs lietojami, jo nebūs zināms kur un kādā virzienā lido helīši. Minēt jau var, bet nebūs nemaz tik vienkārši, pat ja mēs zinātu visus objektus, uz kuriem tie lidotu.
       Gan jau ka arī bez Spike un 800+ CG trubām būs kas lietojams pret tankiem.

 12. 7 rus kaujas grupas tātad – 3-3.5 tk vīru. Nu jā…Mošķis, kā bijušais zemessargs tic, ka mēs tās atvairīsim pat ar sūdīgāku ugunsjaudu.

  Labāk paklausāmies jaunsargu repu 🙂

  • Mošķi, šito varēji likt off topicā vai kādā jauniešu lapā, kur vienaudži varētu apspriest un dalīties par video, ne jau nu šeit 😀 !

  • Šis ir ļoti labs! 🙂
   Jau iztēlojos VB pirmo repa albumu, kura nosaukums “VISS slikti” piedaloties Hmm, jobtechnology u.c.

   Pirmā dziesma – “civilisti”.

   “Mājsaimnieces, civilisti, hipsteri un optimisti,
   tie no kara nebaidās,
   veikalos tik apgrozās,
   tikmēr īsti, sūri vīri
   varabungās dienām sēž,
   optimismu projām mēž.

   Piedz. civilisti, civilisti, vai tik nebūsiet sen sisti,
   neaiztieciet varabungas, ņemiet rokās kara rungas”

   • visu to pašu tikai trash metal stilā, VB ar melno folkloru neaizraujas.

   • Labs 😀 !

    Labas lietas notiek, bet pārāk kūtri un mazākos apmēros, kādos vajadzētu, bet lai Tev, kurš še nesen(vismaz komentē nesen, nezinu vai visu lasi un cik sen), varu ielikt labās ziņas, kuras apspriestas:
    -ZS un IeM tiks pie modernākiem ieročiem un būs vienā groziņā ar armiju, G36 atvieglos pārapgādes un munīcijas jautājumu(te gan maizīte ne bez piecepušās garoziņas, bet to laiks rādīs, kā būs ar mūsu G36).
    -ZS beidzot ir gandrīz pilnībā apģērbti ziemai atbilstošā formā(silta) un ir saņēmuši arktiskos guļammaisus(protams, ne visi uzreiz šādi ir noekipēti, bet ar laiku būs visi, gana daudzi jau ir). Vajag vēl tādu ļoti svarīgu lietu kā ziemas zābaki, kurus arī solot.
    -Šogad sola, ka BEIDZOT NBS ieviesīs Latvijas apstākļiem piemērotu/piemērotāku uniformas maksēšanās rakstu – “multiLATPAT”. Ir pamats šoreiz ticēt solītajam.
    -ZS ir sākuši saņemt bruņojumā 50cal ložmetējus
    -ZS ir sākuši saņemt bruņojumā GMG 40mm automātiskos granātmetējus
    -ZS visos bataljonos tiek intensīvi apmācītas mīnmetējnieku apkalpes
    -ZS pamatapmācību sistēma beidzot ir nometņu veidā, šovasar katrā
    novadā pamatapmācību neizgājušie zemessargi varēs apgūt pamatzināšanas 3.5 nedēļu ilgā kursā, nezinu gan, vai tas būs visiem bez pamatapmācības esošajiem zs obligāti, laikam atkarīgs no bataljona, bet manējā šaut ar kaujas munīciju nedos šogad pat ar AK4, ja cilvēks slinkos un neapmeklēs pamatapmācību(ārpus nometnes ir arī regulārā, ikmēneša pamatapmācība).
    -Armija beidzot ir sākuši apmācīt CVR(T) apkalpes
    -NBS, vismaz uz papīra un savos socmedijos ir sākuši popularizēt dienestu bruņotajos spēkos un kāpina rekrutēšanas aktivitātes, šogad iesaukt plānots stipri vairāk, kā citus gadus.

    Gan jau ka vēl kaut ko esmu palaidis garām, nav tā, ka nav labo ziņu, vienkārši visam šeit uzskaitītajam bija jābūt paveiktam stipri agrāk, vismaz pirms 10 gadiem, nevis 25 gadus dzīt luni, tēlot lielos ģenerāļus un lielos ministrus un izlikties, ka pasaulē valda miers un Krievija nav mums drauds par spīti Krievijas agresīvajai retorikai 3B virzienā, iejaukšanās mūsu iekšējās lietās un karš Gruzijā.

    Gribējām pa lēto izbraukt, nesanāca, tagad nākas veikt teju vai ārkārtas pasākumus lai glābtu, kas glābjams un tad vēl skatīsimies, ko vēl vajadzēs iepirkt un tērēties.
    Izdevumi, ja vien Ķīnas un ES dēļ nebūs vēl viena globālā ekonomiskā krīze, aizsardzībai pieaugs drastiski, domājams, ievērojami virs 2% no IKP, jo padarīts ir gaužām maz pa 25 gadiem, tagad jāsarauj, ja gribam piedzīvot Latvijas uzplaukumu kādu dienu.

    • Paldies par labām ziņām! 🙂
     VB lasu jau sen un jāatzīst, ka tas ir viens no labākajiem un saturīgākajiem blogiem, ko ir nācies redzēt un lasīt. Arī par komentētājiem var just, ka ir jomas profesionāļi, nevis parastais delfinārijs. Tāpēc ir interesanti palasīt jūsu dažādos viedokļus.
     Tikai dažreiz pietrūkst kādu labu ziņu, jo skaidrs, ka daudz esam nogulējuši un tagad viss ir jāsasteidz, bet nav jau tā, ka nekas neiet uz priekšu.

     • tev jāpiestaigā uz sargs.lv, tur tikai prieka vēstis. lai cik dīvaini nebūtu, bet žurnālā “tēvijas sargs” ik pa brīdim publicē kritiskus/aktuālus rakstus, bet laikam tikai tādēļ ka auditorija tam nav liela.

      • Šad un tad Sargā ziņas atkārtojas (vai arī vecās ziņas pārlietas citā traukā), laikam nav ko rakstīt?

      • es iegāju sargs.lv un uzreiz pamanīju pozitīvo ziņu- LV un LT varētu iepirkt kopīgi ne tikai G36, bet arī vidējā rādiusa PGA. ja jau tik ilgi runā par PGA kopējo iepirkumu, varbūt tiešām pirks kopā?! 😀
       bet interesanti būs tagad pavērot mūsu lepno ziemeļu kaimiņu rīcību- būs atkal lepni paši gudrākie sava ceļa gājēji vai tomēr pievienosies pārējām Baltijas valstīm. PGA pirkt atsevišķi toč būtu MEGA muļķība!!! atšķirīgas triecienšautenes vēl būtu štrunts, jo kalibrs ta vienāds, bet NASAMoS neko citu kā tikai NASAMS raķetes šaut nedrīkst! 🙂

      • Un tā pati, kas ir, to žurnālu nelasīs, ja tur publicēs tikai PR pasaciņas.

     • Nu par tiem komentētājiem-profesionāļiem sasmīdināji 😀 !
      Bet nu, cepās te par lietām tie, kas tur ir bijuši vai joprojām ir.

    • arī zemessargs

     Būtu jau labi virs 2%, bet kaut kā neticas.

 13. Tāpat kā skautu būšana ir uz mūžu, tāpat Mošķis sirdī ir jaunsargs uz mūžu.

  • arī zemessargs

   Man šķiet, ka šobrīd JS aizraujas ar formu nevis saturu. Es tur gāju, jo mācīja ķidāt dzīvniekus, nogalināt cilvēkus (ar nazi, lamatām, kailam rokām), šaut ar kalašu un RPG, gatavot spridzekļus un spridzināt dzelzceļa sliedes, izdzīvot mežā un gūstā, organizēt partizānu šūnas…

   • mēs jau agrāk konstatējām ka tev vnk paveicies ar instruktoru. citur JS izmanto izbraucieniem un laika pavadīšanai “lai neblandās pa ielām”, ieročus un šaut nemāca, jo “bērni”. vel tik trūka, lai pēc JS ieskaitītu rez. karavīros 🙂

    • Neesmu drošs, ka ieročus nemāca, jo AK4 “mulāžas” ir pieejamas un tiek pielietotas apmācībās. Nezinu, vai jamās var arī izjaukt un salikt, bet nu tāda lieta ir, kā AK4 nešaujošie varianti.

     Man 90.gados deva šaut ar kalašu, dažus gadus iepriekš vecākiem jaunsargiem pat deva iespēju izlekt ar izpletni(laikam gan tandēmā ar instruktoru, nevis vieniem pašiem).

     Gan jau ka tur arī lietas savedīs kārtībā.

     • zinu ka tagad ļauj šaut ar pneimatiskajiem un mazkalibra ieročiem un ka iepirktas airsofta G36 kopijas (daudz). Ar to acīmredzot AM uzskata ka pietiek, lai iemācītu dzimteni mīlēt.
      gan jau gan…

      • LKI ar airsofta ieročiem pietiks.
       Manis pēc varētu arī zemessargiem iepirkt kvalitatīvas airsoft replikas ar tālu darbības rādiusu, no tādiem jēga lielāka, nekā no plikas sarkanās salūtenes plikšķināšanas, vismaz kaut kas lido Tavā virzienā, ja esi tuvākās distancēs, teiksim, ap 25-30 metri, jau var trāpīt diezgan sāpīgi.
       Vai nu tas, vai normāls MILES katrām mācībās.

 14. Tā kā šeit visvairāk aprunāts G36, tad ielieku šeit:
  The Lithuanian Armed Forces will continue procuring G-36 assault rifles
  http://www.kam.lt/en/news_1098/current_issues/the_lithuanian_armed_forces_continues_the_procedures_of_procuring_g-36_assault_rifles.html

  Diskusijas beigas 🙂 .

  • jā, beigas. Ar LT svētību arī EE būtu jāpāriet uz G36. Cerams cena tiks nokaulēta.

   [..]The testing completed by the Lithuanian Armed Forces proved that the G-36 assault rifles diverge from their technical characteristics only in case they are used for fire support, i.e. as light machine guns, instead of small arms.[..]

   • Tātad, ja būs karš, tad vajag ložberus vairumā, nedod dies tikt slēpnī vai būt pozīcijās, kad mums uzbrūk un bez ložbera.

   • Domāju, ka par zemākām cenām (ja tādas vispār būs) atklātas informācijas nebūs – uz to noteikti uzstāj H&K.

    • vēsture ar laiku visu noliks savās vietās. precedenti jau bija
     http://www.tvnet.lv/zinas/latvija/187134-katrim_stella_neizvestos_ierocus_varetu_izmantot_jaunsargi

     atcerēsimies kā 2004.gadā tika pamatota G36 vai līdzīgu ieroču izvēle, vai tik kkas nav mainījies…

     [..] A. Janovs stāsta, ka pašlaik NATO dalībvalstīs notikusi apbruņojuma maiņa un karavīru «standarta bruņojumam» atbilstoši mūsdienu prasībām izvēlēti jauna veida ieroči. «Pasaulē prasības mainās pietiekami strauji. Tas, kas bija atbilstošs 1991. gadā, vairs nav atbilstošs tagad,» viņš saka. Militārie speciālisti konstatējuši, ka globālas kara briesmas pasauli neapdraud, bet galvenās problēmas rada lokāli militārie vai etniskie konflikti un valstu ekonomiskā nestabilitāte. «Šo jautājumu risināšanai tajos brīžos, kad ir iesaistīta armija, ir nepieciešama savādāka taktika un citas tehniskās prasības. Vajadzīgas mazākas šautenes ar lielāku patronu skaitu, šaušanas distance samazinās. Pirmā pasaules kara laikā bija noteikums, ka ar šautenes lodi vajadzēja nogalināt pretinieka zirgu kilometra attālumā, tagad tāda nav,» skaidro speciālists. [..]

     http://apollo.tvnet.lv/zinas/latvijas-armija-ieverojami-papildinas-brunojumu/275859

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s