melns kā velns (papildināts 16.03.)

If there’s a perceived threat, there’ll be some sort of counter action,” a U.S. official told VOA on condition of anonymity, adding there is no evidence yet that any rebel groups are being supplied with MANPADs.”

Voice of America, 2015/26/10

vara bungas: Tagad versiju netrūks, bet, ja kāds jums teiks, ka prognozēja RU spēku izvešanu no SY 2016.gada pavasarī, droši varat viņam neticēt. Neviens to neprognozēja, viss notiekošais ir tipisks “melnais gulbis.  Izvešana nav nobriedusi, tai nav racionāla nemilitāra skaidrojuma, jo RU mērķi  SY nebūt nav sasniegti un Asada režīms nav nostiprināts. RU atkāpšanās (ja tiešām notiks) izskatīsies pēc bēgšanas, tomēr kremlis uz to “parakstās”. Ja neieciklējamies uz Asada un Putina pēkšņo attīecību  pasliktināšanos vai neredzamām diplomātiskām cīņām, pašreizējais demaršs ir RU iespēja aiziet  no ringa neuzvarētiem un gandrīz bez zaudējumiem. Jau vairākas reizes vērsu uzmanību, ka kopš RU kaujas lidmašīnu un helikopteru iesaistīšanās SY pilsoņu kara,  gan opozīcija, gan Daesh, kā vienojušies “aizmirsa” par savu zenitieroču    eksistenci, jo nenotika neviena incidenta, nevienas dokumentētas apšaudes, par trāpījumiem nemaz nerunājot. Tas ļāva RU operēt SY gaisa telpā brīvi, nepiespiesti un ar vērienu. Tomēr situcija diametrāli mainījās, kad  š.g. 12.martā tika notriekts Asada  MiG-21, kas bija pirmais veiksmīgais opozīcijas pretgaisa  uzbrukums, kopš 2012.gada 30.augustā sašautā iznīcinātāja.   Tagad vai nu komanda tika dota, vai nu piegāde veikta, bet nemiernieki nodemonsrējā savas jaunas spējas un manuprāt, tieši  tas varēja veicināt lemumu par operācijas izbeigšanu (vai daļēju izbeigšanu, to mēs drīz redzēsim), ko iespējams vēl vairāk pastiprināja ārpolitiskie faktori.  Kaujas lidmašīnas sašaušana no zemes ar zenītlielgabalu mūsdienās var notikt tikai aiz pilotu neuzmanības, savukārt pārnēsājamo zenītraķešu iekārtu parādīšanās kaujas laukā, liek pilnībā mainīt taktiku tiem, kas valda par gaisu. Dažreiz ir gudri savlaicīgi aiziet.

UPD1  ZKorejas PZRK Sīrijā

UPD2 © ‪Слава Рабинович par to pašu

12 марта, то есть три дня назад, истребитель ВВС Сирии МиГ-21 был сбит возле аэродрома города Хама. Сбивали из наземного ПЗРК. Кто сбил? СМИ сообщали, что самолёт сбили «повстанцы». На самом деле, это не так, не они. Это пока что – «секрет фирмы»

UPD 3  rabinoviča novadnieki apstiprina

UPD 4  Stingers? Tik ļoti nepatīk?

Advertisements

62 responses to “melns kā velns (papildināts 16.03.)

 1. Kārtējais video, kurš neparāda, kā tā lidmašīnas aiziet zemē.

  Bet nu jā, kaut kā tā “pēkšņi” Putlers skrien prom no Sīrijas.

  Gan jau Reksim būs loģisks, režīmu slavinošs, skaidrojums 😀 !

 2. Viss varbūt,galu galā Ru riskēt zaudēt SU-34 ir ļoti dārgs prieks ne tikai tehnikā ($),bet arī dzīvajā spēkā:)

 3. Ja izvešana notiks kā mēs to saprotam,vēl vairāk apstiprinās to ka,mērķis nebija palīdzēt,bet kavēt laiku,lai tā truba netiek celta:)
  Isis pilnīgi kauns,tādi teroristi bet tā arī nekļuva par Ru lidmašīnu un rakešu mērkiem,viss gods tika opozīcijai:))

 4. Par prognozi- tā bija jāizdara nevis pēc datuma, bet fakta “tad kad pūcei aste ziedēs” – uzziedēja un krievi dodās mājās.

  Varbūt krieviem piesolīja vēl kādu darījumu (miera sarunas taču bija un tirgošanās tur dabiska sastāvdaļa) tad nu izrādījās, ka paņemt zīli un iztikt bez notriektajiem aparātiem un “200” ir patīkamāk kā palikt bez zīles un AR notriektajiem aparātiem un ”200”.

  • Viss var būt ,arī spēku samērs un raksturs publiskajā telpā ir vāji zināms ko Ru īsti tur ir izvietojusi.
   Kājinieki Ru tur ir un karo,kautkādi speci,kas nav ne gaisa bāžu atbalsts, ne cvk”.
   Gan artilēristi,gan komandsastāvs,gan viss parējais kas pieder frontes regulārajam karaspēkam,par to es jau šeit rakstīju vēl pagajuša gada sākumposmā.
   Tad jau redzēs ko izvedīs un kas tuvakajā laikā notiks,šis tiešām ir ” melnais gulbis “,cerams ka labs,bet var arī nebūt.
   No Ru valsts stāvokļa var saprast,palīdzība Asādam izmaksā līdz 10 m usd dienā,kas gadā noēstu 1 milijardu vismaz,bet var pat 3 noēst,kas pie Ru šodienas situācijas būtu milzīga izškērdība.
   Jo šur tur jau OMD buntojas,ka alga dienestā ir parāk maza un nav mainijusies jau 4 gadus un nav planos mainīt vel vismaz līdz 2017,kas tāpat ka citi mil izdevumu prasa $.
   No izsludinātā mērķa destroy Isis,nav sasniegts ļoti maz lai neteiktu ka nekas.
   Opozīcija gan ir paklapēta pamatīgi,bet tomēr abrīnojami dzīva un kaujasspējīga.
   Nesen lasīju ka kļūdas vai Fsa viltības dēļ Ru vairākkārt ir nobumbojusi Asāda spēkus pat ar rakešu triecieniem (vismaz 3 rakešu trāpijumi).
   Tā februāra sākumā operācijā pie Palmiras,Fsa ielenkusi bataljonu Asadīšu,kurus pēcāk izspieduši uz savām galvenajām pozīcijām kurās savukārt Ru tos veiksmīgi iznīcinājusi.
   Ru speci sprieda ka Pindosi piegādajuši sakaru sistēmas kas lāvušas šiem pārkert vai maldināt aviāciju un novirzīt triecienu,jebšu veikt manevru tā lai savejie savējos noklapētu un tāds nēesot vienīgais gadijums.Bet nu vairums savās tehnalogijās jūtas “analogov net”,tāpēc izvirza versiju ka pārpirka pindosi:)
   Prese par ko tādu klusē,šur tur ir pa kādai ziņai,taču pusvārda līmenī.
   Par opozīcijas pretgaisa varēšanu,domāju pāragri steigties,jo diezgan droši ka Ru radijusi sistēmu kas liedz to manpadiem (Igla un atvasinājumi) notriekt Ru lidmašīnas.
   Stingeru un Mistral Sirijā nav.
   FSA izmantoja Asāda vecos krajumus,kas principā bija un ir pirmās un pirmās + klases iekārtas,jo Asāds nepaspēja līdz karam nopirkt modernos manpadus no Rus.

   • Ja putins būtu es 🙂 tad šo izvešanu, ja tā notiek finansiālu apsvērumu dēļ, es iepakotu un pārdotu laika ziņā garā “iesaiņojumā”, ar visādam atrunām, intensitātes samazināšanu, tad palielināšanu, pārrunām, labās gribas demonstrējumiem utt. Bet šajā gadījuma neizskatās ka RU plānotu atjaunot aktīvu darbību gaisā. Jābūt iemeslam.

 5. Domāju, ka nozudīs gaisa spēki, bet klātbūtne uz sauszemes saglabāsies. Protams, tā ir pamatīga sakāve – ne tik daudz militārā ziņā, cik politiskā un it sevišķi informatīvajā. Aiziešanu no Sīrijas ir daudz grūtāk iekšējā tirgū pārdot kā uzvaru salīdzinājumā kaut vai ar to pašu Donabasa iesaldēšanu. Vakar palasīju komentārus vatainākajos krievu militārajos forumos, tur diezgan liels īssavienojums lasītāju prātos. Bet Krievijā militārās sakāves uztver ļoti sāpīgi, daudz sāpīgāk kā ekonomiskās problēmas.

  • Nu no militaras sakāves viņi ar so gajienu izvairījās, jo, ja sāktu krist lidmašīnas nāktos planot sauszemes operāciju vai izvākties. Tad gan būtu īsta sakāve. Domāju TR piepalīdzēja opozīcijai tikt pie PZRK, elegants risinājums, ņemot vērā apstākļus pie Aleppo. Un tas ka notriekts tieši Assada nevis RU lidaparāts vēl vairak pastiprina signāla efektu vienlaikus nedzenot kremli stūrī.

   • Vispār jau jāņem vērā arī citi notikumi pēdējā laikā – 2008. gada Gruzijas kampaņas komandiera pēkšņā nāve Abhāzijā, turku vienību iefiltrēšanās Sīrijas ziemeļos, turku artilērijas kanonādes pastiprināšanās un atbalsts opozīcijas uzbrukuma operācijās, arābu pusmilitāras delegācijas ierašanās Parīzē, mācības Saūda Arābijā, terora akts Ankarā, jaunās ES politiskās vadlīnijas attiecībās ar Krieviju, aizliegums Eiropas bankām pirkt krievu obligācijas, nakts sanāksme pie Putina, PZRK. Skaidrs, ka Putinu pamatīgi iespieda stūrī. Varbūt bija kāds ultimāts no turkiem, arābiem, vai kāda cita.
    Protams, no militārās sakāves izvairījās, par to jau norādīju, ka tā ir mazākā sakāves sastāvdaļa. Lai gan diezgan nozīmīga, jo gandrīz automātiski nozīmē Asada režīma militāru sakāvi tuvākajā nākotnē. Bet politiskajā ziņā sakāve ir daudz nopietnāka. Reputācijas zaudējumi, viena no pēdējiem Krievijas sabiedrotajiem uzmetiens (uzskatāms brīdinājums atlikušajiem sabiedrotajiem), pozīciju vājināšanās pamiera sarunās, turku dominance utt.
    Bet informatīvajā ziņā tā ir vienkārši katastrofa! Ok, Kisiļevs, Solovjovs un pārējie biedri noregulēs propagandas mašīnu, bet armija taču saprot, kas ir noticis, ierēdņi arī un prāva sabiedrības arī. Ko vien vērtas ir šo “uzvarētāju” sejas:

    • Savelkot oficiālos rezultātus no Putina zinojuma, redzam ka:
     Par vairāk nekā pusgadu ( 7,men.) atkaroja 10000kvm (teritorija kas mazāka par Latgali).
     Veica vairāk kā 9000 kaujas uzlidojumus.
     Nogalināja 2000 kaujiniekus un 17 to komandierus.
     Iznīcinaja 199 svarīgus opozīcijas objektus,to skaitā vairums saistīts ar naftas ieguvi,pārstrādi.
     Iznīcināja ap 2000 transporta un militārās tehnikas vienības,tai skaitā vairums saistīts ar naftas transportu.
     Ru bez gaisa spēku grupējuma,piegādāja Sīrijai modernu un efektīvu bruņojumu (T-90,Tos “Sonceplok”,Msta-b,Tornado,Tocka-y un tt),bet arī paši karoja ar vismaz 2 reaktīvās un klasiskās artilērijas brigadēm,speciālajiem spēkiem,uzlidojumus koriģēja bezpilotu un kosmosa izlūki (virs 70),kā arī liels skaits sauzemes artilērijas un gaisa triecienu noverotāju un korigētāju.
     Kā arī veica balistisko-taktisko rakešu triecienus pa mērkiem Sīrijā.
     Tātad īsumā efektivitātē:
     529 uzlidojumi lai nogalinatu vienu komandieri.
     Gandrīz 5 uzlidojumi lai nogalinātu vienu kaujinieku,tikpat lai iznīcinātu vienu tehnikas vienību.
     50 uzlidojumi lai iznīcinātu vienu infrastruktūras objektu.
     Rupji reikinot lietderīgs,efektīvs bija tikai minimums katrs 3 uzlidojums.
     Manis pasniegtā (veids) statistika protams nav objektīva tā nereikina efektivitāti-bet tas vizuālizācijai oficiālā paziņojuma:)
     Finansiālā izmaksa šāda veida pasākumam ir milzīga,efektivitāte spriežam paši,salīdzinot ar ieguldītajiem resursiem un darba apjomu.
     Pie tam zinam ka tika pielietota ļoti jaudīga munīcija,tai skaitā ķeķarmunīcija un arī helihopteri kas spēj veikt salīdzinoši precīzu triecienu,un modernā aviacija ar moderno munīciju,kas spēj būt ļoti precīza.(Pēc Pū zinojuma,tika pielietota paša modernākā un jaunākā munīcija un ieroči).

     • Pie tam vēršu uzmanību ka visi šie Ru intervences sasniegumi notika pie absolūtas dominances gaisa telpā un pilnīgi netraucēti.
      Zemes atkarošana prāsīja milzīgus dzīvā spēka un tehnikas resursus un arī to zaudējumus.
      Naftas infrastruktūra un transports (transporta kolonnas) ir viegls (bērnudārza līmeņa) mērkis aviācijai,jo nekā praktiski nevar pretdarboties vai nomaskēties,aizmukt.
      Oficiāli arī Ru nesa zaudejumus dzīvajā spēkā,bez TR notriektā iznīcinātāja.
      Viss kas klīda baumu līmenī,tapat varbūt reali noticis,domāju dzīvā spēka zaudejumos.
      Sasniegtie rezultāti domājams noteikti ir parādīti maksimālajā labākajā variantā,lai parādītu efektivitāti,nedomāju ka tie ir samazināti,lai jebkā maldinātu rietumus,jo rietumi tāpat redz un zin kas un kā bija,līdzarto jēga zūd,savukārt dot iespēju ārzemju propogandai iespēju teikt ka vāji nedrīkst un nedrīkstētu.
      Ja lūkojam opozīcijas video,tad tur bildē redzams ļoti liels entuzjasms un cīņasspars,tātad morāli tie nav salauzsti,kā to meigināja pasniegt Ru propoganda,ne arī fiziski,par Isis vispār nerunajot,tie netikai praktiski neko nezaudēja,bet pat ielenca Asadīšus un ieguva teritorijas.

    • Pie tam veršu uzmanību uz retoriku un pielietotajiem “epitetiem” un nosaukumiem-“bojeviki teroristi”,nekur nav runas par opozīciju,bet tanī pašā laikā netraucē teikt ka šos pašus “bojevikus teroristus” aicina un kopā vedīs sarunas Zenēvā,kā “vienotās” Sīrijas esošos spēkus ,un tam visam ir arī pieskaņota Ru masu mēdiju retorika,kas liecina ka propoganda strādā saskaņoti visaugstakajā līmenī un viss notiekošais Ru mēdijos ir nevis kāda neveiksmīga dzīšanās pēc reitingiem vai zurnalistu kļūda,neprofesionalitāte,bet Ru oficialā politika un tās sastāvdaļa.
     Un tie paši “Slavanskas maļčiki” un viss cits oficiālais darbs lai radītu vajadzīgo efektu un sasniegtu vajadzīgo mērķi.
     Rus ir bloketa pieeja veselam lērumām arzemju masu medijiem,tai skaitā socialo tīklu grupām un tt,cilvekiem ir ierobežota pieeja informācijai un viss tiek darīts lai ja arī intrese rodas,tad ” čitata pindoskoju vranju” intreses nebūtu.
     Sapīgi ka šī inde ker arī mūsējos,cilvēkus kam ir atvērta visu pušu informatīvā telpa un iespēja aplukot visu no vairāk kā 1 dimensijas (kas nav Ru),pie mums var no visam 3 aplūkot to visu un domāt.
     Konkuret ar Ru propogandas mašīnu mums ir vairāk kā grūti,jo mūsu mēdiji strādā lai pelnītu,Ru propogandas mašīņa strādā tikai lai pienestu infu vajadzīgajā saturā tā lai tai noticētu un tā sasniegtu mērki-ko vērts vien ir naudas apjoms no Ru Russia today, gandrīz pusotrs milijards dolāru=4 daļa mūsu valsts budzēta.
     Bet nedarīt neko nevaram,citādi mūs noidēs lēnu pa lēnītēm,tā ka pat nesapratīsim.
     Un Ru iespējas propoganda demokrātiskājā pasaulē pārsniedz ntās reizes psrs iespējas,kurai šādu iespēju tikpat kā nebija,bet Ru brīvi un tiek izmantotas maximali.

    • “Это на Западе говорят об «умеренной оппозиции», но мы такой пока в Сирии не видим. Можно по-разному ее называть – умеренная или неумеренная оппозиция, но любой человек, который с оружием в руках воюет против законной власти, насколько он умерен?…”
     Skaisti un patiesi vārdi no Ru armijas augstakās vadības puses,dīvaini ka tie der Sīrijai,bet dīvainika, nekādi neattiecas uz Kurdiem ap Turciju 9kuriem itkā esot pašnoteikšanās tiesības-negribu strīdēties,domaju ka ir gan,bet…) Hesbolu- Libānā,DNR-LNR -Ukrainā,Osetijām Gruzijā,un tt,tagad jau arī Taliban Afganistānā…šo pašu vīru izpratnē:)
     Atmiņā nāk Kremļa mīlētāju viena no iecīnītākajām frāzēm par Ru taisnības izpratni un rietumu dubultstandartiem:))

  • ko padarīt, nevienam nepatīk zaudējumi 😉 un vēl nepatīkamāk ir tad kad apzinies priekšā gaidāmos zaudējumus, kuri vēl nav iestājušies un vienīgā izeja ir “bezierunu kapitulācija”.

  • Informatīvajā tikai mūsu pusē,jo mums ir skaidrāka bilde,Ru puse būs tā kā teiks Pū un Kiseļovs ar co,līdzarto būs nopelniem bagāts ieguldijums un uzvara=mērķi sasniegti.
   Par to nevajadzētu šaubīties un ja kāds noradīs uz acimredzamo sakāvi,begšanu-tad kas ticēs ” pindosu 5 kolonnai”:)
   Ja mēs skatamies uz karti-kas paliek pēc Ru-tad te iezīmējas tendence-ka iespējams Asāds ir sapratis beidzot ka viņa gals ir klāt,bet ne tiešā nozīmē.
   Asāds ir plus mīnus atkarojis šauru garu līniju kas ļauj tam kontrolēt līnijas veidā visu Sīrijas teritoriju-šīs teritorijas arī sakŗīt ar Alavītu apdzīvotajām vietām-tātad teritorijas kas vairāk vai mazāk ir,bija un būs šim lojālas un tas jau ir maximums ko varēja sasniegt.
   Tas arī izskaidro kāpēc Ru blieza Fsa,jo šajās teritorijās bija iespiedusies.
   Savukārt pakertās sunnītu teritorijas ir kā buferis,kuru Fsa nāksies atgūt un par ko karot,vai dīlot jo tur dzīvo Fsa (sunnītu) tauta,kas ir Fsa bastions un būtība.
   Līdzarto Asāds ir izveidojis drošības zonu ap savam intresēm un saglabājis varu teritorijās kur šo mīl vairāk vai mazāk,bet sunnītu anklāvi (Sīrijas vairākums) šo nemīl un pēc visa ko šis ir izdarijis šiem-šī mīlestība neparādīsies jebkurā gadijumā.
   Dejure tas var liecināt ka Sīrija ir sadalīta,max labakajā iespējamajā variantā,pie tam ar Īstu Ru un Asāda revanšū sunītiem-jo to bastions Homsa ir nolīdzināta līdz ar zemi,tāpat kā daudzas citas sunnītu pilsētas-Ru tās iedzina tiešā nozīmē akmens laikmetā.
   Savukārt no Ru puses šī līnija garantē ka nekādi cauruļvadi tur nevar tik uzbūvēti,jo tiem tik un tā jaiet cauri Asāda teritorijai,bet ja nu kādu zaudē,tad arta un reaktīvā arta to varēs art tikuntā un uzcelt tādu ugunsbīstamu lietu kā gāzes-naftas caurule nevarēs,vai būs jāceļ dziļi zem zemes-kas tikai apgrūtina un sadārdzina visu,bet negarantē effektīvu funkcionalitāti.
   Protams jebkurā gadijumā šāds variants ir pretrunā ar Ru propogandu,un daudzu pieminēto tautas ” mīlestību ” pret Asādu,taču nekādas mīlestības nav bijis,citadi kara Sīrijā nebūtu un šis apliecina ka milēstības nebija arī.
   Usa un rietumu iejaukšanās kas veicināja karu,nevis izraisīja tragēdiju,bet paatrināja nenovēršamo,jo ja neiejauktos,Asāds izklapētu opozīciju fiziski-kas tikuntā būtu risinajums uz īsu laika sprīdi,jo ar asinīm mīlestību nenopirksi.
   Viss notikušais ir Asāda kļūda pret savu tautas vairākumu,un rietumi tikai izmantoja viņa darba “augļus”,tas ir fakts,lai cik grūti to būtu atzīt.
   Isumā pie visa cita ,tādi ir mani parsteidzīgie secinājumi,jo pie melnā gulbja spriest grūti,var tikai spekulēt:)))
   Pa vidu manai spekulācijai-to iemeslu vēl varbūt 101,un visi kopā tie veidot īstu bildi,nevis katrs atsevisķi kā pamats,kas visdrīzāk tā arī ir.
   Tātad tā nav ne Ru ,ne Asāda uzvara,ne arī rietumu uzvara-visi ir zaudētāji,bet ar godu,ja ta protams var teikt-tā teikt kompromiss uz šo mirkli,kas ļauj neielīst dziļāka konfliktā.
   Plus ļoti iespējams,ka TR rīkosies,jo viss tur notiekošais,var liecināt ka vainu TR veido noslēguma augsni,vainu to dara kāds cits,bet arto spiežot TR rīkoties-Ru laicīgi prom (nebūs jākaro ar TR-Nato),TR tikunta veidos tikai buferi un Damasku nenems okupācijā:)
   Jebkurā gadijumā vilki dzīvi,taču aita lai arī sakosta,tomēr arī dzīva:))

   • Savukārt ja runājam par Isis,tad tur bilde arī daudzmaz skaidra.
    Isis ir melnais “zirdziņš” kas ir izdevīgs visiem,gan rietumiem,gan Ru un pat vairāk Ru un tā esamība neļauj opozīcijai pievērst savus spēkus Asādam,līdzarto Isis apsargā Asādu,jo karo pret Fsa un liek tai dalīt spēkus un resursus uz 2 frontēm-tas arī izskaidro kapēc galvenais Ru intervences iemeslis tika apdalīts un netika klapēts.
    Savukārt gan politiskā,gan strategiskā joma Isis absolūti var ignorēt,jo atrodas starptautiskā izolācijā,līdzarto viss ko no tā var gaidīt ir Ziemeļkorejas varianta ” komunisma” salu.
    Plus labs aizsegs,iegansts,jebkādām darbībām un operācijām,kā arī to var izmantot visa veida aizsegam un operācijām un uz tā var norakstīt jebko un jebkur:)
    Plus radikaļi tiek klapēti vienkopus,nevis izkaisīti pa plašo pasauli.
    Savukārt tas ka tur tiek klapēti cilvēki Ru “humānistiem” vispār neinteresē,kas attiecas mazākā mērā arī uz pretējo pusi.
    Isis būs grūti kļūt mūžīgai,jo izolācija uzliek slogu,kas traucē jebkādu attīstību,kas savukārt nozīmē ka agru vai vēlu bastions kritīs.
    Ru līdzjutējs no dīvāna jau tagad tic ka klapēti tiek un tika tikai Isis,jo visur ir tikai iznīcināti teroristi-savukārt teroristi automātiski asociējas ar Isis.
    Vēljovairāk “prieks” rodas no fakta ka varenā armija glābj tautu,iznīcina Isis kuri netikai nav pa ” spēkam” Usa,bet pat ir “pindosu organizācija”,tātad Pr pasniegtā bilde nodrošina nto ” orgasmu” nākšanu vienlaicīgi un sniedz Pū augstas dividendes:))
    Tāka informatīvi “laimes” zemē tauta ir “nodurīta” tā ka vajag un bilde ir tikai “orgasmus” nešoša,līdzarto nes tikai auglīgas dividendes-manuprāt propogandistiem minimums tur japasniedz visiem kā vienam augstākās klases ordeņi,stradā godam:)

   • Nu vispār, ja krievi aiziet tad no Asada atņemt kādu ostas pilsētu varbūt nav nemaz tik grūti. Varbūt nav pat jāatņem brutālā veidā – pietiekami ticami ir nopirkt arī civilizēti.

    Piemēram, uztaisot demokrātisku referendumu, vai apsolot ļoti patīkamus bonusus, kā investīcijas referendumā.

    Krievs tagad aiziet domājot par savām interesēm, bet vēlāk kāds var aizmirst par krievu interesēm un parūpēties par savējām. Tā ka nekāda dikti stabilā situācija tur nav atstāta.

 6. Ja Ru aiziešana tiešā veidā ir saistīta ar notriekto lidmašīnu-tad Fsa smalks gajiens un tiešām apliecina ka ta ir civilizēta,un tajā ir stratēģi,kuriem saprāts ir vietā:)
  Jo te nu būtu vieta no Ru populārā teiciena par speciem-kuru 1 operācija var manīt kara gaitu vai politisko stāvokli:)
  No otras puses šis ir ļoti labs risinajuma scenārijs,kurā visi paliek ar godu (nav zaudētāju-iznemot Asādu-kurš šī dīla upuris no Ru puses),tā teikt smalks gajiens.
  Savukārt Pū nodota ļoti laba ziņa-ka varam ļaut tev turpināt spēlēt savu spēli un atkāpties ar godu-musu mērķis saprasties,ne iznīcināt tevi vai Ru.
  Un te jautajums-kurs un kā šo signālu uztvers un kā izmantos savā labā,un tas var būt gan labs,gan ļoti slikts signāls ka new world order ir sakusies un visi pieņem spēles noteikumus tāda vai citādā mērā.
  Šis protams ir manas spekulācijas,par un ap,jo pārāk ” melns” ir viss,plus kas slēpjas aiz aiziešanas arī vēl nezināms-varbūt tur nekas nemainīsies un aiziešana būs vien simboliska.

 7. Ielikšu linkus un kartes,kur labi izanalizēti iespejamie Sīrijas kara iemesli un Ru intrese tajos.Rakstā ir daudz karšu,tabulu,ļoti laba vizuālizācija:)
  IESAKU IEPAZITIES!!!
  http://www.vitki.org/%D0%9C%D0%BE%D1%81%D0%BA%D0%BE%D0%B2%D1%81%D0%BA%D0%BE-%D0%A1%D0%B8%D1%80%D0%B8%D0%B9%D1%81%D0%BA%D0%B0%D1%8F-%D0%B2%D0%BE%D0%B9%D0%BD%D0%B0.html
  Analīze un raksts ļoti labs iesaku izlasīt visiem,plus šodienas Sīrijas karte un Ru aiziešana pie šīs kartes liecina tikai par labu rakstītajam.
  Tāpat ir skaidrs ka Ja Āzijas nafta un gaze spētu plūst uz Eiropu,Ru tas nozīmētu netikai finansiālu katastrofu (vismaz 70% gāzes eksports uz Es),bet arī geopolitisku krahu,jo gāze tiek aktīvi izmantota lai manipulētu ar Es un likties es nav kur!
  Te arī kļūst skaidrs kāpēc Kīna nesteidzas ar gāzes vada būvniecību,un atteicās ieguldīt solīto naudu tā būvniecībā,un Ru naksies to būvēt no savas kabatas.
  Šāds Kīnas lēmums no nelogiska,kļūst logisks-ja gāzes vads uz Es aizies,Ru būs spiesti Kīnai pārdot gāzi,pa cenu ko diktēs Kīna,nevis noteiks tirgus un ….!
  Tāpat Asāda izvirzīšana tur kur ir šodien un Isis atstāšana arī klūst logiski skaidra-3karša garantija ka gāzes vads vēl ilgi nebūs uzcelts.
  Te arī ja nu arābi apsver alternatīvu,tad redzam ka kari ir parādijušies visos alternatīvajaos posmos kur tie paši Saudu arābi būtu varējuši būvet vadu apejot Sīriju-Jemena un tt…:)
  Bilde projektiem un apmeram šodienas karte

 8. Слава Рабинович –teiktais varbūt reāls arīdzan,jo Ru nekādi negribēja likties mierā ar opozīciju un turpināja aktīvi to bumbot pat pie pamiera,līdzarto ieinteresetās puses arī varēja parādīt kas to gaida,ja prātā nepienemsies,bet tā lai neriskētu ar blakusefektiem un dotu Ru iespēju atkāpties pieņemamā varianta “nezaudējot seju un godu”.

 9. Krievi nobijās ka viņu lidmašīnas tiks šautas lejā tā pat kā viņi darija ar ukraiņiem tā kara sākumā…..tie paši Mig-29 un SU-25 viņiem ari ir, tos ļoti labi ar Iglām un Strelām notriekt.

  • vel bija afganistāna un stingeri. viss atkārtojas. arī toreiz izvācās no valsts ar uzvaras retoriku.

   • Negribas ticēt ka viss tik vienkārši:)
    Lai gan tas izskaidro ļoti daudzko šodien:)
    Ļoti daudzko neizskaidro opozīcijas ilgā pretgaisa aizsardzības nespēja-savukārt tās nespēja iegūt melnajos tirgos pg ieročus manuprāt būtu apšaubāma,lai gan…:)
    Es drīzāk domāju ka Rus,kā ziņo bija -ir radijusi iekārtas kas spēja sargāt no 1 un 1+ (prezident+ un analogs reaktīvajai aviacijai) paudzes manpadiem,opozīcija varēja dabūt tikai 1 un 1+ paudzes manpadus-tikko ieguva 2+ vai 2+ tā situācija mainijās.
    Vēl pavisam nesen lasīju strīdu 2 Ru autoratīvu militāro forumu,blogu autoru starpā kur viens lielijās par šīm iekartām un to veiksmīgo pielietošanu Sīrijā ar pierādijumu,ka iekārtas tiešām ir tur.

    Savukārt otrs argumentēja apmēram tā: “Ka vinuprāt,lepoties un pasniegt augstakajā valsts militārajā līmenī iekārtu ,kas spēj pretdarboties gandrīz 40+ gadus vecai pirmās paudzes rakešu iekārtai , (stinger-igla-pirmās versijas)
    Esot apkaunojoši un norādot uz militārās jomas atpalicību.
    Ar piebildi ka,smiesies uzreiz kā Sīrijā paradīsies otrās paudzes manpadi un viss valsts lepnums būs pārvērties likumsakarīgā kaunā.
    Velkot paralēles ar Afganistanu,kad sākumā ar Stingeriem modzahedi sāka triek nost psrs tehniku efektīvi-psrs radīja aizsargmehanismus (is lamats) pret kuriem Usa dažu mēnešu laikā atrada pretlīdzekli un psrs zaudēja”
    Te runa iet par Stinger pirmo-un pēcāk modernizēto ar 2 kaujasnovades atlases filtriem-is un uv spektrā.Kopš tā laika iekārtas ir vēl ntās reizes modernizētas.

    ŠĪs Ru (Prezident-c un citas ) iekārtas spēja ar varbūtību 80% pasargāt Ru gaisa tehniku no 1 un 1+ paudzes manpadiem,kā arī vecās klases pg iekartām pie noteikuma ka vienlaicīgi tiek veikta nevairāk kā 3-4 šāviņu zalve.Acimredzot tādas iespējas masveidā šaut ar 3,4 vai 5 un 6 iekārtām uz vienu mērķi opozicijai nebija,kas varētu būt logiskāks iemesls.
    Pats izstrādajuMS Ru pasaulē nav nekas unikāls,tādi izstradajumi ir vairumam militāri attīstīto valstu un arī UA,lai gan Ua diemžēl kā vienmēr viss labais eksportam (sev nekā,naudas nebija,karu neparedzēja ),sekas nevienam nav jātgādina , lieliski izpaužas zaudētās gaisa flotes apmēros UA.
    Igauņiem starp citu kā arī Francijai kā vienīgajām valstīm pasaulē brunojumā ir 3 paudzes manpadi.Un Mistral ir arī vispēcīgākā kaujas galviņa no is klases manpadiem pasaulē:)
    Mēs ar RBS-70 esam labā pozīcijā,taču nepietiekoši piesātināti un Rbs lai arī nenodžamojami,tiem ir ēnas puses,kuru nav pašnovadei.tāpēc bez Rbs vajag arī is spektra manpadus.
    Krieviem ir Verba,taču grūti spriest,vai tā ir uzlabojusi fiziskās kaujasspējas mērķnovadē un pretdarbībā dzamošanai ,jo kā galvenie trumpji tiek minēti jauni tēmekļi (mērķa atklāšanas atalums) un lielāks darbības radiuss,iespējams novades sistēma nav mainijusies un mērkatlases arī.
    Ru līderi ir lielajās PG iekārtās,manpados vienmēr ir nācies sekot Usa progresam-ieskaitot pirmās Iglas rašanos,bet nu viss var mainīties vienmēr:)

    • ar RBSu vēl jāiemacās šaut, vajadzigi pastavīgi treniņi, kuram katram to neiedosi un arī debesīm jābūt zilām. te ir tā dilemma ne parāk efektīvi bet lēti vai labi un dārgi. man šķiet vajag gan vienu gan otru proporcionali finanšu iespējām.

     • Tieši tā,paldies dievam ka mums ir trenažieri,un paldies zviedriem ka izdomāja RBS autotrekeri,diemžēl škiet mums nav šo modernizēto versiju,ir tikai LT.
      Un mums japiedomā pie apkalpju skaita vairošanas uz katru iekartu x2 vismaz:)Arī pašu iekartu skaita vairošana būtu svetīga un japērk is novade (Stingeri,Gromi,mistral….:).
      Tieši tā,pretgaisa un prettanku jomā brunojumam jābūt piesātinātam ar izciliem un dārgiem un lētiem bet sliktākiem,tikai tā varam iegūt max spējas šajā jomā tehniskā ziņā.
      Ar vieniem izcilajiem un maz nopirktajiem jo dārgi,tālu netiksim!

     • Tieši tā, kamēr nebūsim modernizējuši savus RBS70 līdz vismaz leišu modernizētajai versijai, tikmēr tas ir par sarežģītu vienkārši no malas pienākušas karavīram, tur vajag apmācību.

   • Tātad, Latvija ir pat ļoti liels cerību stars, es pat teiktu, īsts saullēkts skaidrās debesīs, ar nosacījumu, ka iepērkam MANPADs lielā daudzumā!

 10. ko lai saka stingeri/iglas rulē 😉

 11. http://www.informator.news/bojovyky-islamskoji-derzhavy-vbyly-rosijskoho-spetspryznachentsya/ cīņas par Palmiru notiek tagad, tā ka fig zin, cik daudz, ko un vai vispàr krievi izveduši…

 12. Bilde no šī gada marta sākuma redzams sašauts mi-24 Ru,dzinējs izdedzis Sīrija lidlauks

  Появление, а точнее удачное применение ПЗРК внесло некие изменения в облик Ми-24П.
  Mi -24 ,kopā ar citiem dodas mājās,gaismā iznāk Mi-28 un Ka -52,kā arī
  Ka-52 Sīrijā,tiek likts kopā

  Mi-28N Sīrija

  modernizētais Su-35s,domājams galvenos triecienus veiks šīs mašīnas Sīrijā-visas aprīkotas ar REB sistēmām kuras ir spējīgas pretoties Stinger.
  Manuprāt izskatās ka Ru vnk pargrupēja tehniku,lai piemērotos jaunajiem kaujas lauka draudiem-pazinoja par izvešanu-tā maldinot visus,ieskaitot Fsa-vnk viltība-viss domājams turpinasies.
  Putinam bija apmēram 10 dienas laika lai pieņemtu lēmumu,jo Stingeri 6 gab jau marta pirmajās dienās bija parkerti Tunisijā pie kādas no Islamistu org,par to rakstīja arābu prese-ceļā uz Sīriju-burtiski nokavēja Ru pāris dienas,izvestu (norotētu) atrāk-būtu gulbis vēl melnāks:)
  Bilde domajams no vakar-aizvakar (nesen )Palmirā Isis nogalinātās Ru vienības foto-tā vismaz apgalvo Isis.

  Tā teikt= kā opolcenci DNR:)  Ja salidzināsiet šī raksta video-tad redzams ka bildēs un video redzamie kam uzbrūk Isis ir vieni un tie paši,lai arī inf avoti dažādi.
  http://islahhaber.net/suriye-de-rus-askeri-danismani-olduruldu–video–53463.html
  Nenot vērā ka uzbrukums notiek vētras laikā (Kā jau Muhameds mācija pirms 1500g),tad tā ir iemiļotā Isis taktika,tad ticamības moments aug.

  • pēc skata moldāvu celtnieki, bet iespējams tā arī vajag

   • Tie ir specialie spēki augstakajā pakāpē vai GRU standartā-līdzarto formas,ekipējums un viss cits pieskanojas uzdevumam-ja merkis iefiltreties kautkur ienaidnieka aizmugurē-tad normāli ka pēc apgērba atgādina FSA,kāds no FSA redzot var noturēt ka brauc savējie…tāpēc tie ir speciālie spēki-vajadzēs būs arī kā moldāvu celtnieki.
    Kā likums atkarībā no vienības kur tie bāzējas-tie arī attiecīgi nēsā formu tās vienības,lai maldinātu ka ir parasti pehotniķi…pilnīgi norm..
    Zīmīgi ka automāti un šis tas ir identisks ar DNR atsevišku DRG “seperu” vienību aprīkojumu-pat krāsojumā un tt…ja skatamies pēc nogalinātā Fjodorova bildēm

    • tie kuri “augstākajā pakāpē” nepozē kā tādi lohi piknikā pēc lielās talkas .

     • Fjodorovs,tas kurš zmuriks jau pozēja,lai gan bija SCO-(Центр специального назначения «Сенеж», ССО-Piemaskavas Brigāde,visi pozē,vnk tās foto nav domātas atklātībai,taču atrastas jau beigto telefonos,vai kada no specaprīkojuma iespējams-xvz-nevis kautkur facebooka-no cilvecīgā faktora neizmuksi,lai kā negribētos.
      Viņiem pat nebiju aku sociālajos tīklos,bet personīgie arhīvi bija,principā ja nenomušītu i šodien nevins nezinātu ka šie tur bija ,vismaz publiski.
      Tāpat trīs SCO kaujiniki,tanī pašā Lnr sabildejušies,lai gan pēc bildēm nevar pateikt ka LNR,tačū pēc tehnikas fonā un telpām var pateikt,jo apkartejai fons jau bija seperatistu atēlos un video redzēts…-tie kas meklē atrdadīs kā,parastam mirstīgam nav lemts pat aizdomaties.
      Es uzsveru SCO-nav nekas jauns vai kautkādi tur atlasīti-visi tur dienējoši ir GRU labākie kadri atlasīti-pirms paradijās SCO,šo pašu darbu darīja Gru-nekas nebija jabūve no nulles vai jaizdomā.
      Atlase notiekot nevis kas grib,bet vienības atlasa labakos,kuri tad iet cauri konkursam-no kuriem paņem vislabākos uz SCO…no ielas vai brīvpratīgi tur neviens nav…

      • vienojamies par terminoloģiju. ko tu sauc par SCO, CCO?

       These are distinct from special-purpose infantry

       • ko tu sauc par SCO, CCO?-jā ,šinī gadijumā es parkopēju no kirlicas,tāpēc divi latīņu CC-bet lv-būtu sco.
        ar to domāju (kirlica) Сил Специальных Операций (ССО).,jeb angliski būtu SOF,Latviski Speciālo operāciju spēki.
        Tas Fjodorovs dienēja -Сил Специальных Операций (ССО).
        Šie kadri “moldavas celtnieku” izskatā ļoti iespējams ir dienesta biedri šim-jo ir kopējas bildes-pienemsim nav biedri-bet noteikti vienā laikā atradās vienā apvidū-bija līdzīgi gērbti un ekipēti-kas liek domāt,ka tā nav vnk sakritība.
        Ru nekā nekomentē notikušo,mēs varam tikai minēt kas tie par Ogļračiem un traktoristiem Sīrijā,kas kopā vazājās vismaz ar vienu (Сил Специальных Операций (ССО). kaujinieku.
        Tā būs precīzāk!

        • Nu tad lietojam SOF vai SOS un miers. CCO nekādi nerullē.

         šeit ir labs pētījums par Fjodora Žuravļova bojāeju novembrī, bet kur tu ņēmi uzvārdu Fjodorovs?
         https://citeam.org/ru-specoperations-serviceman-killed-in-syria/

         • Es vārdu atvasināju uz uzvārdu.
          Citeam.org-katram ieteiktu saglabāt pie vertīgiem resursiem,puiši godam strādā-rekur novembrī jau visu izčekoja-cik vate šos dubļos nolēja-pat oficiozi pazinoja ka bijis vnk specs un gajis bojā Kaukāzā-bet izradijās ka večiem taisnība-tur ir arī par UA intresanti izmeklēšana un netikai-tāpat šiem ir youtube kanāls kur labi video ir!
          Daudz no tēmas Ru un Sīrija,kas nekur citur nav rodami!

   • Donbasa ogļrači vai moldāvu celtnieki, kakaja huj razņica, abi vienādi, abi kolhoza maizes bodē ekipējumu iepirkuši utt.

  • Palidos ar helīšiem, gan jau tos arī iemācīsies notriekt 😉 pēc tam varēsim mācīties.

  • Isis video labāk redzams nogalinātā ekipējums,ieskaitot Taliban cepurīti..
   http://www.liveleak.com/view?i=867_1458228388

   • labak pievērsiet uzmanību ierocim. tuningam pareizāk sakot.

    • Ekipējums ļoti dargs,Celoxi-dārgi-neitilpsts Ru standarta medpakā ne tuvu,GB izdzīvotāju energijas pulveri-ļoti dārgi-skaitās vieni no labākajiem pasaule,gps,ak tjunings runā pats par sevi-šādi aprikots ļauj šaut svd līmenī 500-600 metru atalumā bez skanas un precīzi trapīt,par visu parējo nemaz nerunājot…
     Parasts strelnieks varētu tikai sapņot par tādu ekipējumu:)

     • tjuningot standarta ieročus RU armijā ir stingri aizliegts to drīkst vai nu čečeni, kuriem poh, opolčenci uc privātie kā jau partizāni vai labākie specuras. šājā gadījumā navaroti ir no Iževskas rupnīcas universālā AK74 modifikācijas komplekta. Tātad vai nu čečens vai specura. čečenu tur RU pusē nav, tātad specs.
      Mīnmeklētājs liecina ka ir EOD operātors, bet kkas līdzīgs POM-2 viņa ekipējumā liecina ka gūstā viņam labāk nenonākt. reti riebīga mīna

      https://varabungas.wordpress.com/2014/09/15/otavas-ligumam-nepievienojusos-valstu-bs-jaunumi/

     • te labs raksts http://www.gazeta.ru/politics/2016/03/22_a_8137565.shtml kas galvenokārt arī atduras pret faktu kā drūmie specnaži nepozē grupās, tas ir čaiņiku līmenis
      lai cik dīvaini nebūtu par labu tam ka kritušais ir no SOF runā viņa neformālais ekipējums, kā arī tas ka raksts izskatās kā informācijas pieseguma operācija.

      un tomēr SOF selfijus netaisa un ja taisa, tad no bāzes āra nenes, tas ir izdzīvošanas jautājums.

      drīzak visi bildēs redzamie kadri ir donbasā iesūtītie opolčenci par kuriem sen bija zināms ka devušies sīrijas virzienā.

      • Ļoti varbūt,bet pirmie algotņi Ru-cieta pamatīgus zaydējumus un tās vienības aizbrauca mājās vēl pirms 2014 gada,bija vismaz viena vienība kurā bija ap vai 300+ krievi-oficiali brīvprātīgie,neoficiāli kontraktnieki-bet kas šiem maksāja-Ru vai Asāds,jautājusm nezināms-bet daži veiksmīgi uzpēldēja Ua un karoja tur..

       Šie ir Slāvu korpusa biedri-2013 gads Sīrija,2013 gada beigās-itkā lielo zaudējumu dēļ aizbrauca visi (vairums) 300+ mājās,cita versija ka FSB arestējusi līderi un tā rezultāta braukuši majās…velāk pavasarī visi jau bija Krim/Donbass

      • Ir cita variacija,ka nogalinatie un ešosie Sīrijā Ru karevji ,ir no Centr-C,kas ir militārā izlūkošana..bet izlūkošana tikai-kas esot radioizlūkošana-par to nerunā bet ir atklatas ntās bazes kurās Sīrijā atklātas ntās Ru+Sīrija izlūkošanas bāzes,ar vismaz 10 + gadu sadarbību-kas spiegojušas Izrālu un parejos Sīrijas kaimiņus…
       http://spioenkop.blogspot.com/2014/10/captured-russian-spy-facility-reveals.html
       Te ir arī par to stāsts-centri esot maskēti,visādos to veidos-centrus nejaši atklāja un iznīcināja FSa vairumā savā…


    • Kāda no specoperācijam Kaukāzā

     Specu Ru treniņš

     Pievērsiet uzmanību speciāli apvidum piemērota forma plus ierocis

 13. Army kills 3 militants near Tunisia border, recovers 6 Stinger MANPADs, other assortment arms.
  http://isis.liveuamap.com/en/2016/11-march-algeria-army-kills-3-militants-near-tunisia-border/comments

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.