Dienas grauds

[..] In response to Russia’s increased military activity and especially its unannounced exercises along the Western border, the US forces in Europe are planning to practice moving weaponry like their Patriot air defense system from their European bases to Sweden. Sweden is not a member of NATO. [..]

avots

vara bungas: Tas tik ir jaunums, US ZRK MIM-104 “Patriot” var parādīties SE teritorijā! Skaidrs, ka ne jau Stokholmas PG aizsardzībai. Efektīvākais Patriot pielietojums būtu pretdarbība RU  A2/AD operācijām un attiecīgi izvietojums Gotlandē.  Patriots pēc saviem parametriem salīdzināms ar krievu ZRK S-300,bet atpaliek no S-400.  Tā max darbības radiuss pret aerodinamiskiem mērķiem (lidmašīna, BPLA) ir 80-90 km, augstuma robeža -24 km. Eiropā Patriotus bīda 10th Army Air and Missile Defense Command (  5th Battalion, 7th Air Defense Artillery Regiment; 11th Missile Defense Detatchment; 13th Missile Defense Detatchment).

Nu ko, gaidīsim RU pretreakciju, paredzu, ka tā būs skarba. Bet ja jau SE labpatīk taupīt uz savas armijas rēķina un tielēties attiecībā uz iestāšanos NATO, tad NATO pašreizejos apsākļos nevar atļauties tā vienkārši atdot Gotlandi  RU, par ko VB jau ne reizi vien rakstīts. Lietas notiek tik ātri, ka pat neticās.

patriot

Advertisements

37 responses to “Dienas grauds

 1. Obļe. Neko citu uzreiz nepateikšu.

 2. Tas tikai viens no mozaīkas elementiem pirms lielā Varšavas samita. Vēl viens svarīgs jaunums – par jauno ASV spēku virspavēlnieku Eiropā iecelts Kērtiss “Maiks” Skaparoti.
  http://www.defensenews.com/story/defense/policy-budget/leaders/2016/03/11/scaparrotti-europe-eucom-nato-head-russia/81637646/
  Ģenerālis Skaparoti līdz šim komandējis ASV spēkus … varat minēt kur … Dienvidkorejā! Neslikti. Tas nozīmē, ka iegūsim ģenerāli, kuram ir plaša pieredzes konvencionāla (+taktisko kodolieroču iespējama pielietošana) iebrukuma atvairīšanas plānošanā.
  http://www.usfk.mil/Leadership/ArticleView/tabid/12693/Article/587687/commander-unccfcusfk.aspx
  https://en.wikipedia.org/wiki/Curtis_Scaparrotti

  • Jap, bet veiksme tāda divdomīga.

   – Dārgā, tas taču nekas nopietns, parasts klepus.
   – Neuztraucies mīļais, dakteris Bēziņš labakais onkologs, viņš tevi izārstēs.

 3. Reku http://www.tvnet.lv/zinas/arvalstis/599936-asv_pret_islama_valsti_pielieto_vjetnamas_kara_laiku_lidmasinas jeņķi velk ārā savas lidmašīnas OV 10 Bronco ar ātruma griestiem 280 jūdzes. tā teikt pilnīgs ww2- zemas izmaksas un spēj daudz ilgāk uzturēties apvidū nekā modernās lidmašīnas.

  Varbūt mūsu gaisa spēkiem arī pienācis laiks garažā kādu “Irbīti” saskrūvēt? 😉 https://lv.wikipedia.org/wiki/VEF_I-16

 4. Nu vispār LV ražo ļoti daudzko,piemeram Spike rakešu vienu no galvenajām satāvdaļām.
  Analoģisku rūpnīcu pirms 2 gadiem atvēra Ru.Putins personīgi atklāja un nosauca par “proriv v nauki i tehnologijah”,visas Ru tv rādīja kā gadsimta sasniegumu un gandrīz vai “analogov netu” :))Pat mūsu vatniķi cītīgi retranslēja un lielijās ar šo faktu,nezinot ka pie mums šādas lietas Latgalē ražo bez lieka pafosa jau 20 gadus un nekāda sakara ar Ru nav tam:))
  Pie mums sabiedrībā nav pieprasijuma mūsu veiksmēm un talantiem,tapēc klusums,jo visiem labāk patīk ” dirst ” cik viss slikti un ka neražo neko,pēc tā ir pieprasijums.
  Man jau škiet,ka tas ir gadsimtiem ilgo okupāciju phihologiskās nācijas sekas,visur meklēt slikto,lai nedod dievs nepierastu,tādi mozahisti esam:)
  Mēs varam un daram.Protams vajag vairak un labāk.
  Tie paši bērnu slimnīcai ziedojušie 1 m ,vairumam arī ir tukša bilde:)
  Piemēru jūra:)
  Runajot par mazajam lidmašīnām,ļoti daudzas valstis apsver un cenšas ieviest mazas properlelu kaujas lidmašīnas-lēti,slēpti,efektīvi daudzu mērķu izpildē.Seviški Āfrikas,Dienvidamerikas,Arābijas apvidos.
  Kā jau ieprieks rakstīju pie maldināšanas ubermodernā aviācija ir ļoti akla,jo visu rāda vainu acis (kādas acis 500+ atrumā) vai instrumenti,taču instrumenti neatškir vai piemēram redzamais ir īsts HUMWE vai mulāža.
  Un netikai modernā Rus psrs dinozauri ir tādā paša un bēdīgākā situācijā,jo radari stradā ļoti slikti-tie praktiski spējīgi kert tikia masveida mērķus.
  Vai ja kāds izlasīja ielikumu par separu tanku kauju arī var pārliecināties,ka piemēram miglā un putekļos tie paši tanki ir akli,vēl aklāki kā cilvēks,kurš vismaz dzird.
  Tāpēc tiem kas gribas un pienākuma pēc vēlas un cīnīsies par LV,jāmācas viss par ienaidnieka tehniku (ieročiem),to varēšana,nevarēšana,ēnas puses,stiprās,,vajās puses,teh īpatnības un tt,jo šīs zināšanas netikai var glābt,bet arī palīdzēt uzvarēt.
  Piemēram Su-34 radari lidojot ar ātrumu virs 300km/h spēj ierobežoti noskanēt zemi,lai to izdarītu maksimāli efektīvi ātrumām janokrīt līdz 120 un tt.
  Vai ja ,T-72B3 izšāva tavā virzienā,tad ir vismaz 20 sek līdz tas būs spējīgs veikt tēmētu atkartotu šāviņu,pa šīm 20 sek vari brīvi rikoties sava kustībā un tt.
  Taču netēmētu šāviņu tas var veikt ik pēc 10-15 sek.Stobra lozmetējs var šaut tikai tur kur pagriezst lielgabals,bet zenītlozmetējam vajag komandieri uz tanka lai šautu-un vēl 101 nianse kas saskarsmē ir jazina un ļauj gūt pārsvaru.
  Ceru ka NBS to visu plus mīnus iemāca,ZS ar to ir problēmas,tapēc grāmata ar aktuālu infu valsts aizsardzībai būtu jābūt prioritātei,kaut pēc Lt parauga.
  Lai tautai ir iespēja apgūt,zināt,ka izdzīvot,kā cīnīties un tt…x stundā!

  • kuru no spike detaļam pie mums ražo?

   • Nav dalības,mēs ražojam un eksportējam elektroniski optisko kabeli.
    Ražošana nav saistīta ar dalību Spike projektā,mēs esam izgudrojuši un ražojam šo produktu,pārdodam pircējam,kā tie to pielieto jau ir pircēju daļa.
    Tieši mūsu ražojums nodrošina komanvadības nodrošināšanu starp PI un raketi Spike un lauj tai būt tik “krutai”.
    Tā ir civila kompanija.
    Eksportē uz visu pasauli izstradajumus:)Un nav saistīta ar Valmieru,atrodas Latgalē:)
    Uzņēmuma ir gan ļoti labas algas,gan zinatniskā daļa ,gan viss cits,tai skaitā izglītības programma.

  • No vienas puses jā, ņaudētāji šad tad esam, BET, visa tā diršana par to, ka ge nekā nav un neko neražo ir daļa no info kara.
   Bija tāds labs raidījums, DNB bankas sponsorēts, “Latvija var!” pa vienu no LTV kanāliem, tur 1x nedēļā bija par kādu no vietējiem uzņēmumiem, kas var!

   • Tieši tā daļa no infokara un daļa no vajadzīgā sabiedrības phihologiskā stavokļa panakšanas,kas jāsaka izdodas uz Urā:)
    Pie tam aktīvu dalību ņemam mēs paši un ar prieku,griežot pašīi sev un neapjēdzot to.

   • arī zemessargs

    Es domāju, ka vajag mazāk ņaudēt, bet vairāk pieprasīt un spiest ieguldīt attiecīgās nozares attīstībā. Piem. nevajag teikt “viss ir slikti, mums UAV nav”, bet izdarīt spiedienu uz politiķiem, lai pērk mūsu ražotos UAV priekš NBS. T.i. apziņai, ka kaut kas nav kārtībā, jāizvēršas par aktīvu rīcību situācijas labošanai, nevis ņaudēšanai.
    Bet, es apzinos, ka tā ir daļa no “iemācītās bezpalīdzības” mentalitātes, latvieši norobežojas (svin Jāņus klusiņām ģimenes lokā, klusi aizbrauc uz L-brit pie visa gatava) un pielāgojas (klusiņām zog no kolhoza, paklusam nemaksā nodokļus) uzspiestai realitātei, bet nemēģina labot realitāti. Pēdējos 300 gadus tādus labotājus pēra ar rīkstēm, sūtīja uz Sibīriju un gāzēja kamerās. Izdzīvoja tie, kuri pielāgojušies.

 5. http://m.ria.ru/syria/20160313/1389232711.html?rubric=sys_daynews&sort=sortkey izskatàs, ka pga parādījusies opozīcijai. Kļūs interesantàk!

  • It kā divi varinti, ja oficiālās iestādes nesavāc viņu priekšlaicīgi.
   1. Atbrauca, ieraudzīja ka nekā te iespaidīga nenotiek, aizbrauc.
   2. Par godu viņam Rašas specdienesti ar vietējo līdzskrējēju palīdzību sataisa kaut kādu huiņu.
   Drīzāk jautājums pa kuru ceļu ieradās Latvijā?
   Skatoties uz bildē esošo fonu teiktu Valka. Ja tā, tad daži nopietni jautājumi igauņu puikām.

 6. Nu ja 16. marts tūlīt klāt, nav brīnums, ka tieši šajā laikā ieradās.

  • Tieši tā,iebrauca tā lai uz robežas nenobremzē un pat neuzzina dienesti,laiks 16 marts ir izvēlēts ar nodomu:)
   Gaidam reportažas par Fašismu:)

  • Tieši tā, tas mēsls skandinās, ka te tiešām “polno fašisti, ņet svobodnij slava, ploho russkij žiķ”…

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.