Dienas grauds

[..] “When you have the countries like Germany, China, and Russia decline, and be replaced by others, that’s when systemic wars start,[..] “That’s when it gets dangerous, because they haven’t yet reached a balance. So Germany united in 1871 and all hell broke loose. Japan rose in the early 20th century, and then you had chaos. So we’re looking at a systemic shift. Be ready for war.” [..]

George Friedman, STRATFOR

avots

vara bungas: Pat bez  visādu stratforu prognozēm bruņotie spēki ir paredzēti tam, lai būtu “ready” karam katru mirkli. Cik lielā mērā NBS ir gatavi, kurš personīgi par to ir atbildīgs mums katram ir savs viedoklis, tādēļ esiet “ready” vai paļaujaties.

Prezidents: Šodien Latvija var sevi aizstāvēt

http://apollo.tvnet.lv/zinas/latvija-ir-gatava-aizstavet-savu-neatkaribu-pazino-graube/700188

 

Advertisements

13 responses to “Dienas grauds

 1. Mūsu NBS galvenais uzdevums ir skaistas PR akcijas, ko pasniegt civilajiem- slimnieku transportēšana ar Mi-17, jūrā iepūsto glābšana (faktiski glābšanas dienestu uzdevums zem IeM), pupuķu populācijas vairošana Ādažu poligonā, pompozas militārās parādes 18.novembrī. Ko tad var gribēt?? Diemžēl no kaujasspējām ne smakas..

  • visam piekrītu, tikai pupuķi uztur poligonu piesaistot ES fondu finansējumu, nevis otrādi.

  • arī zemessargs

   Ja civilie (nodokļu maksātāji) par to balso (aptaujās un vēlēšanās), tad tas tā arī turpināsies.

   • Izmaiņas sabiedrībā ir-50% par OMD (plus gandrīz 30% gada laikā) ,tomēr ir jau pat pietiekošs politiskais svars.
    Saprotams ka OMD un milijoni armijai ir dažādas lietas politiķu izpratnē un sabiedrības,taču skaidrs ka tuvojamies kaut mazliet labākai bildei.
    Nu nav musu BS vadībā idioti un muļķi,ir situācija tāda kā ir,attiecīgi arī runas un notikumi pielāgoti politiskajiem uzstādijumiem un realitātei ko uzspiež mūsu politiķi un dzīves apstāķli!
    Es pilnīgi domāju,ja ” Loņa” vai jebkurs cits sāktu runāt cik viss tuvu ” dirsai”,jau būtu atstādināts (par ko atrastu ātri).Tāpat kā jebkurš cits pēctecis,pie tam pie šīs situācijas,daļu tīrītu (tīra) piespiedu kārtā paši BS, augstākos ešelonus iztīrītu politiskie spēki.Kas paliktu?
    Gļēvi no virsnieku puses-ļoti iespējams ka gļēvi un pat noziedzīģi,bet no otras puses?Kamēr sabiedrība nespēs kalpot par vairogu-,buferi BS virsniekiem,tiem kas grib darīt lietas kā pienākas,nevis kā spiež dzīve,tikmēr viss diezgan bezcerīgi.Jo 1 uz 1 ar politisko spēku,Bs zaudē vienos vārtos.
    Visi tie paši Graubes vai “Ļonas” paziņojumi sabiedrībai par “helihopteriem apšautiem ar bisēm” ir vairumā sabiedrības sapratnes līmenim atbilstoši pozitīvi stimulējoši PR paziņojumi nodokļu maksātajiem.
    Tā nav komunikācija ar durkļiem,bet līdzjutējiem.

 2. Kaut kā bieži pēdējā laikā sev pie krūts sit ģenerāļi un sludina, ka esam patstāvīgi spējīgi sevi aizstāvēt, neizplūstot detaļās pret ko un cik ilgi.

 3. Majors A.Purviņš

  Tas varbūt nav (bet varbūt ir?!) pa tēmu – Laikraksts “Latvijas kareivis” 1925.g. Nr. 175 raksta par lieliem Polijas armijas manevriem:
  „Tajos piedalīsies divi no visplašākiem mūsu militārās domāšanas un talantu priekšstāvjiem – ģenerālis RADZINŠ un viņa štāba operatīvās daļas priekšnieks pulkvedis HARTMANIS. Pirmais ir nevien mūsu armijas faktiskais vadonis sava amata pēc, bet arī mūsu galvenais kara teorētiķis un lielākā mūsu militārā autoritāte uz tiem ciešajiem pamatiem, kādus pati sev nodibina rūpība, reti skaidrs skats un apdāvinātība savā mākslā. Viņam piekrīt iniciatīva un viena no galvenām lomām mūsu armijas militārās domāšanas un iekārtas novirzīšanai no austrumnieciskās paviršības uz Vakareiropejisko militāro atziņu un jaunradīšanas pamatiem. Ja arī mēs te neesam sasnieguši vēl pašu pilnību, tad neievērot to labvēlīgo lūzumu, kas jau šinī ziņā panākts un reizē ar to sasniegumus, kādi jau gūti, – nevarēs gan vairs neviens. Protams, tas ir reformatorisks un pāraudzinošs darbs un kā tādā te kā armijas komandierim, tā galvenā štāba priekšniekam ir jāsastopas arī ar zināmām grūtībām. Te ir vajadzīgi uzticami un saprotoši palīgi un līdzrādītāji. Blakus dažiem citiem, pulkvedis Hartmanis ir viens spilgtākajiem un visgatavākiem Vakareiropas tipa priekšstāvjiem mūsu virsniekos. Beidzis agrāk Krievijas ģenerālštāba akadēmiju, viņš nesen pabeidza arī franču militāro augstskolu un ir, tā sakot, rūdīts un pārbaudīts visjaunākajās kara atziņās. Abu minēto karavīru piedalīšanās Polijas manevros tāpēc ļoti apsveicama, jo viņiem piekrīt rūpes ne tikai par mūsu armijas acumirklīgo nostādīšanu modernā kara prasību augstumos, bet arī liela daļa no mūsu virsniecības tālākās audzināšanas. Gūtās atziņās un iespaidi, tā tad tiks uzņemti tieši no tiem, kuriem tās jānostiprina tālāk.”

  P.S. Kā izrādās, tad ļoti lielai daļai mūsdienu Latvijas virsnieku mazs interesē (par grāmatu noziedojuši ne vairāk kā desmit aktīvā dienesta virsnieku!!!) mūsu armijas “galvenā teorētiķa un lielākās mūsu militārās autoritātes” domas un spriedumi. Māju ceļ no pamatiem. Ģenerālis Pēteris Radziņš ir mūsu armijas militārās teorijas “pamats” uz kura var tik būvēts viss pārējais. Piedevām viņš nav tikai sauss teorētiķis, bet arī spīdošs praktiķis!!!

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s