Viss pa plauktiņiem (papildināts 12.03.)

[..]Hibrīdo draudu pieaugums nosaka teritoriālās aizsardzības efektivitātes paaugstināšanas nepieciešamību. Šajā sakarā valsts ir veikusi virkni pasākumu. Normatīvajos aktos ir veikti grozījumi, kas nosaka, ka līdzās bruņotajiem spēkiem teritoriālā aizsardzībā tiek iesaistīti visu valsts pārvaldes institūciju un pašvaldību spēki un līdzekļi. Tas ļaus apdraudējuma periodā pastiprināt pretdarbību  algotņu kompānijām, diversantu grupām un teroristiskām organizācijām.[..]

[..]Nepieciešams iemācīties rīkoties tā, lai efektīvi pretdarbotos neatpazītam pretiniekam vienlaicīgi neitralizējot priekšrocības, kas piemīt  tehnoloģiski attīstītam pretiniekam. [..]

vara bungas: Kas ir šis viedais vīrs, kurš tik precīzi iezīmē ZS attīstības virzienus? Steidzami jāieceļ padomnieka amatā!

upss… 😦

[..]Возрастание гибридных угроз обусловливает актуальность повышения эффективности территориальной обороны. В этой связи принят ряд общегосударственных мер. Согласно внесенным в законодательство изменениям наряду с Вооруженными Силами, другими войсками и воинскими формированиями к территориальной обороне привлекаются силы и средства всех федеральных органов исполнительной власти, региональных администраций и местного самоуправления. Это позволит в период непосредственной угрозы агрессии усилить меры по противодействию иностранным частным военным компаниям, диверсионным группам и террористическим организациям. [..]

[..] Необходимо научиться действовать так, чтобы эффективно противостоять неявному противнику и нивелировать сильные стороны высокотехнологичного. [..]

Начальник Генерального штаба Валерий Герасимов

avots

vara  bungas: Labs raksts, kaut vai tādēļ, ka Gerasimovs publiski uzstājas ne pārāk bieži. Līdz šim viņa rakstus varēja uzskatīt par programātiskiem, to izsijāšana pa burtiem un pieturzīmēm ne vienam vien analītiķim nodrošina dienišķo desmaizi. Manuprāt galvenais, ka RU gatavojas, ka pret to pielietos tos pašus paņēmienus, ko RU jau sen un veiksmīgi izmanto (aктивные мероприятия, maskirovka). Tomēr pec Krimas Pirra uzvaras un pasliktinoties ekonomiskai  RU BS ĢŠ priekšnieka  tonis  ir palicis nedaudz miermīlīgāks un vairak versts uz aizsardzības problēmam.

UPD 1 rietumnieku viedoklis

Advertisements

8 responses to “Viss pa plauktiņiem (papildināts 12.03.)

 1. Pēdējā laikā daudz esmu lasījis UA kaujas virsnieku pieredzi un uzskatus.
  Vairums kas sāka ATO no pirmajam (tā sakšanās) dienām,uzskata ka ATO bija uzsākts stipri novēloti.
  Jo sakotnēji apvērsumu rīkoja RU specdienesti un to vienības,kas atrā laikā izveidoja ,stiprus pamatus un organizāciju, iekartotas šūnas un sistēmu,kas garantēja ka militāra uzvara par DNR vairs nebūs aātri iespējama.
  Vairums uzskata,ja rīcība būtu nekavejoša,šīs mazās vienības varēja sakaut un novērst to ko šodien saucam par DNR.
  Hibrīdkara laikā-svarīgs ir reakcijas un rīcības ātrums-galvenais ko Viņi saka!

 2. Latviešu karavīrs

  Liekas ASV ir līdzīga attieksme arī attiecībā uz Baltijas valstīm, ņemot vērā pasīvās darbības sabiedroto stiprināšanai (es domāju Baltijas valsts). Ja vien šie izteikumi ir precīzi iztulkoti.

  https://inforesist.org/obama-ukraina-obrechena-byit-zhertvoy-voennogo-dominirovaniya-rossii/

  Президент США Барак Обама, который добывает свою каденцию, рассказал о внешней политики Вашингтона в отношении Украины. В The New York Times проанализировали опубликованное интервью Обамы, где он говорил о проблемах Ближнего Востока и Украине.

  Обама считает незаслуженной критику относительно пассивной роли США в украинском вопросе.

  Президент-демократ считает, что Украина всегда была важнее для Путина, чем для США.

  «Это означает, что в любом военном противостоянии между Москвой и Западом, Россия намерена сохранить статус доминирования над ее бывшим государством-сателлитом. Дело в том, что Украина, которая не является членом НАТО, обречена быть жертвой военного доминирования России независимо от того, что мы для нее делаем. Мы должны четко осознать одну вещь о том, где есть национальные интересы США и за что мы готовы воевать», — заявил «без пяти минут» экс-президент США Барак Обама.

  • Nu, mēs, vismaz pagaidām, esam NATO un Obama ne vienu reizi vien publiski ir zvērējies, ka mūs nepametīs un ka neatdos mūs Krievijai 😀 !
   Kā būs dzīvē, redzēsim pēc jaunā prezidenta ievēlēšanas.

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s