ve de ve ir vakardiena?

[..] DeVore argues that airborne still exists today not because of successful operations, but rather institutionalization and military culture. Even from the start airborne operations produced inconsistent results, and he said in recent decades technology advances have all but removed them from the modern battlefield, both American conflicts and beyond.[..]

avots

vara bungas: Nu vismaz šeit mes esam pirmrindnieki, kas apsteidza laiku, jo Sužu izlūkdesants  likvidēts jau 2000.gadā.  Ja nopietni, tad tas, kas tiešām butu vajadzīgs PD ir kaujas-desanta helikopteru sniegtā  mobilitāte un atbalsts, kas atrisinātu daudzas problēmas.

PS rakstā var nobalsot par vai pret izplētņdesanta nepieciešamību US armijā.

Advertisements

62 responses to “ve de ve ir vakardiena?

 1. Nobalsoju par.
  Lai kā ” neskrietu ” tehnologijas un laiks “vdv” tomēr vēl ilgi būs ko darīt un vajadzīgi,jo neviena tehnologija pagaidām zābaku uz zemes aizvietot nevar,un nekam nav tik liela ātruma lai tiktu spēka zābaks uz zemes,kā “vdv”.
  Nesen lasīju ka Ru grasās novest līdz 8 vdv armijām un vismaz 8 tanku armijām aizsardzībai:))

 2. Nu, suži bija likvidējami politisku iemeslu dēļ, turklāt nopietnu. Ņemot vērā slavu, kāda sacēlās ap vienību; ģedovščinu un tās izraisītu nāves gadījumu (kā minimums viens tāds bija), vienība bija jāizformē un jo ātrāk – jo labāk. Šāda tipa vienības var pieciest kara laikā (ja uzrāda labus rezultātus kaujaslaukā), bet miera laikā tādām nav vietas. Domāju, ikviens saprātīgi domājošs pilsonis piekritīs.

  • Varbūt IDB bija pelnījis izformēšanu. Bet man instinktīvi nepatīk, kad izformē kko kaujasspējīgu.

  • Majors A.Purviņš

   Mēs nevaram nodalīt “miera laika” un “kara laika” vienības, ja gatavojamies reāli aizstāvēt savu dzimteni. Kā mēs darbojamies miera laikā, tā darbosimies arī kara laikā.
   Ģenerālis P.Radziņš
   “Karā karavīrs dara tikai to, ko tas priekš kara ir mācījies, tādēļ, ja kādam no kursus beigušiem, dažādu apstākļu dēļ, nebūtu iespējams vest miera laika apmācības pēc tiem pamatiem un paņēmieniem, kuri tika radīti kursos, tad arī karā tam nevajagas izlietot tos, bet darboties tā, kā tas ir mācījies miera laikā savus padotos: jāmācas pirms kara, mācīšana kara maksā ļoti daudz asiņu.”
   Un tiem, kas zina krievu valodu šis ir labs raksts pārdomām par šo tēmu un ne tik daudz par Ukrainu, kā par mums pašiem šī raksta kontekstā.
   http://censor.net.ua/resonance/328298/nachshtaba_20go_mpb_vpokusa_v_vsu_revolyutsionnaya_situatsiya_verhi_ne_mogut_a_nizy_ne_hotyat_voevat

 3. arī zemessargs

  Teju puse Latvijas iedzīvotāju atbalsta obligātā karadienesta atjaunošanu, liecina aptauja http://www.delfi.lv/news/national/politics/teju-puse-latvijas-iedzivotaju-atbalsta-obligata-karadienesta-atjaunosanu-liecina-aptauja.d?id=47149779
  Man ir neliels pārsteigums par rezultātiem. Domāju tajā vecumā, kam būs jāiet, atbalsts ir ne vairāk par 20%.

  • Ja sabiedrībai tiktu skaidrotas priekšrocības no OMD valstij un solīti dienējošajiem noteikti bonusi, % būtu vēl augstāks. T.i. ir liels potenciāls atbalsta palielināšanai līdz 50+%.
   Uzkatu, ka NBS amatpersonas nesaprotamu iemeslu dēļ apzināti notušē OMD priekšrocības, spiežot uz sabiedrības negatīvo pieredzi šajā jomā. Vēl būtu jāuzsver ka OMD vairs nebūs “vispārējā karaklausība”, bet izlases (drafta), par ko pienākas dažādi bonusi. Cenšos izķert rakstus par jaunā veidola OMD pieredzi LT, bet to nav pārāk daudz. Skaidrs ka pagaidām valsts tukša nav palikusi.

   • arī zemessargs

    OMD ir ļoti liels potenciāls ģenerēt negatīvus notikumus, kas mazina reitingus, tāpēc spurosies pretī.

    • Piekrītu, bet tad jāprasa viņiem, KĀ viņi nodrošinās personālu atturēšanas politikai nepieciešamajā daudzumā un kvalitātē. ZS? Visu cieņu, bet “8000 uz papīra” ir pašreizējie griesti, turklāt paisumam seko bēgums. Izlaižot caur OMD 1 000 jauniešu gadā pēc 8 gadiem mūms būtu otra ZS tikai gados vidēji jaunāka, līdz ar to perspektīvāka tālākmācīšanai, rezerve.

   • Majors A.Purviņš

    Man bija tas gods ar saviem jaunsargiem piedalīties Viļņas “dzīves un nāves skrējienā”, kas veltīts Janvāra notikumiem. Tajā piedalījās arī liels skaits LT obligātā dienesta kareivju. Par viņu kaujas spējām protams nevarēja spriests, bet morāli gan un tā uz mani atstāja ļoti labu iespaidu:
    1) Jauniešiem visiem bija vienādas un kārtīgas formas;
    2) Gana disciplinēti, kaut arī neviens īpaši viņus tur nedzenāja.
    3) Skrējiena laikā varēja redzēt ka viņiem pastāv vienības gars.
    4) Viņi bija dzīvespriecīgi.
    Esmu pats esmu dienējis krievu armijā, robežsardzē 1992.g. biju vada seržants un dzīvē ir tā sanācis, ka esmu izgājis 3 jaunkareivju kursus, takā “ģedevašķinas” pazīmes labi pārzinu, bet LT “OMD” vienības nepamanīju ne mazāko pazīmi par tās eksistenci. Protams, ka lielākie LT izaicinājumi šajā jomā vēl ir priekšā, ka nekā šis bija pirmais iesaukums.

    • Tieši tā,pie tam pie mums jau arī 2005-2004,2006 OMD arpusreglamenta (“gedovscina”),vairāk nebija visos līmeņos.
     Protams bija savstarpeji kaški (vārdiski) ,bet tas ir normali 35 cilveku kopumā visi nav no viena koka ,ar vienu sulu:)
     Tāka arpusreglamenta attiecības,nav problēma,seviški musdienās.

    • Un Lietuvas modeļa mums optimāls OMD modelis un ļoti vajadzīga lieta!
     Netikai rezerve un durkļi aug,arī sabiedrībā tiek nesta pozitīva ziņa un sapratne,ka valsts ir jāsargā.

     • Pilnīgi piekrītu- LT modelis, varbūt mazliet “apgreidots” būtu īsti laikā. Kā jau VB minēja, galvenais ir izstrādāt bonusu sistēmu, lai OMD nodienējušais varētu būt motivēts iet dienēt. Piem: lietuviešiem OMD izgājušie dalās trijās kategorijās- tie kuri dienēja, bet bez degsmes (atsēžot savu dienestu), tie kuri dienēja teicami, pēdējie ir tie, kuri brīvprāīgi pieteicās dienestā. Tur arī veidojas atšķirības algu starpībā OMD laikā. Turklāt LT neiesauc visus, bet viss notiek ilozes kārtībā. Mūsu gadījumā vislabāk varētu darboties brīvprātīgā OMD princips, turklāt var diskutēt par dienesta ilgumu- es pat saredzu, ka pamatzināšanas var apgūt 6 mēnešos (tagad jau Alūksnē Basic course ir 12 nedēļas), ja atmetam nost no OMD tādas kara laikam mazāk vajadzīgas lietas kā soļošana, pārāk padziļināta reglmentu mācīšanās, u.c., tad atstāj tikai pašu svarīgāko-ieroču apmācība, taktika, radiosakari, medicīna. Nu ja to nevar apgūt 6 mēnešu laikā, nu tad es nezinu..
      p.s. Parēķinām cik ilgā laiks jādien ZS, lai viņš būtu bijis apmācībās, nodarbībās pusgadu, turklāt ar pārtraukumiem.
      Tā ka mūsu “varnešu” apgalvojums, ka OMD ir dārgs, novecojis, utt. pasākums, galīgi neiztur kritiku.
      Jūsu domas, kolēgas?

      • A ko tur spriedelēt, gaidam pendeli ar tekstu “really quickly put on the table personnel for extra infantry brigade”, kur liksies? Domāju OMD jāsāk meklēt citu nosaukumu, piemēram Izlases militārais dienests vai Pilsoniskais militārais dienests, jo OMD ir maldinošs nosaukums, obligātums saglabājas tikai tiem, kas ir atlasīti.

       • Es pat bonusu dēļ būtu gatavs iestāties šādā brīvprātīgo militārajā dienestā, lai uzasinātu un nostiprinātu ZS apgūto un neapgūto.

 4. Par to, kurš bija par, kurš pret, labi atsvaidzināt atmiņas par divus gadus vecu diskusiju, un par ko tajā argumentēja viens no mūsu “atlantiskajiem vanagiem”, aizsardzības nozares speciālists:
  http://www.ir.lv/debates/?d=7

  • Tas ir tas pats “Atlantiskais vanags”, kurš auto vada dzērumā un ir pārliecināts velkomists? Ja 100 deputātu vietā būtu ZS, karavīri, tad viņš no Saeimas jau sen būtu izlidojis kā korķis!

   • Bet atlantiskais vanags taču pats ir ZS, 19. batiņā.

    • Cik tad bieži šis tur parādās? Par tādām liberastu velkomistu runām viņš vēl pats no batiņa nav aizgājis?

    • Jā, un tajā pašā 2014. gadā ar savu AizsMin ex-PS autoritāti kušināja alarmistiski noskaņotos partijas biedrus, ka sabiedrotie neprasa ātrāku aizsardzības budžeta pieaugumu, bet ministrijai nemaz neesot kapacitātes tik lielu naudu (uzreiz 2% gadā) tik īsā laikā apgūt. Man tas izraisa kognitīvu disonansi. Var tikai iztēloties, ko tur Rinkēvičs un Co ir izveidojuši, garus gadus rūpīgi strādājot, ja apdraudējuma situācijā pat nav uz kā bāzes audzēt administratīvo kapacitāti un kompetenci.

     • Bļe, a tu zini kāda kognitīvā disonanse piemeklē uz to visu skatoties, kad esi dienestā 🙂

     • Zināšanai (neateceros – varbūt biju jau teicis).
      Rinkēviča ministrijā budžets 2015.g. bija 87+ miljonij., bet 2016.g. tie ir 52+ milj. Un tā nauda iet ?!? Kur? Viņš pat nav pateicis skaļi, ka viņam kas trūktu, vai, ka lūk, budžets ir apcirpts pamatīgi un visi slikti! Savukārt Zelta pendeļus vizinātis un saņemt jābrauc arī viņam par citu kļūdām, bet nauda vienalga jāatdod AM.

      VIņš 35 milj. atdevis (40 % sava budžeta) aizsardzībai un nemirkli nav pasūdzējies!!! Rinkēvičs izskatās pēc tā, kas vairāk dara un nerunā pa tukšo. Interesanti salīdzināt arī pārējās ministrijas.

      2015. – http://www.likumi.lv/wwwraksti/2014/257/BILDES/L_BUDZETS/10PIELIKUMS-PIEL_3.XLS

      2016. -http://www.likumi.lv/wwwraksti/2015/248/BILDES/BUDZETS_2016/2016_03.XLS

      Nu tādai atkāpei par tēmu 🙂

      • arī zemessargs

       Viss kārtībā. AM un ĀM ministriem ir visaugstākie reitingi! Jo viņu darba augļus tauta uz savas ādas nejūt, līdz ar to spriež pēc PR. Labam PR daudz naudas nevajag. Politiķa sapnis!

   • Tas pats, tas pats!
    Viņš arī teica, ka igauņu CV90 noslīktu Latvijas purvos.
    Tas nekas, ka dāņu CV90 izgāja cauri ZS aizsardzībai kā nebijušai Ādažos.
    Saprotu, tie bija Ādaži, tur purvainās vietās nebraukā, bet tur jau tā lieta, ka aizsardzības kaujās varam paši izvēlēties, kur braukāt.

 5. Šodien LR1 “Pēcpusdiena” no ap 17:20 tika uzdoti jatājumi par OMD atjaunošanu Ainaram Latkovskim (atbildīgā Saeimas komisija) un Klāvs Sedlenieks (universālais eksperts). Arhīvā var paklausīties. Bēdīgi.

   • Kamēr krievi formē divīzijas Rietumu kara agabalā, mūsu galvenie speciālisti runā, ka karu ar liela dzīvā spēka pielietojumu nebūšot, būšot tikai viedais, tehnoloģiskais un profesionālais… Kuru nevar apgūt OMD, bet var nedēļas nogalēs ZS.

    • Tādus ievēlejām. Es vairāk noskaņots ticet saviem novērojumiem un ka variants varbūt vēl RAND secinājumiem 🙂

    • Viņi laikam par daudz skatās uz ameriķāņu tehnoloģijām,ja mums RU vieta būtu Usa,es varetu piekrist apgalvojumam ka dzīvā spēka būs maz,bet nejau Ru izpildijumā,naudas nav,kautko rušinam izskatam,attiecīģi rušināšanai pieskanojam runas…

     • kad es dzirdu par “mazu armiju” prātā nāk anekdote:

      – Kāda tev alga?
      – Alga man ir laba! Tikai maziņa.

      • B..e, te jālamājas!! Kad vienreiz beigs makaronus uz ausīm karināt cilvēkiem par to, ka tagad karos ar modernām tehnoloģijām? Cik % cilvēku NBSā strādā ar “superūbermodernām” iekārtām? Mūsējie, laikam cer, ka mūsu AŠ rakstvežu/grāmatvežu/juristu armija spēs aizvietot kaut vienu kājnieku???

       • arī zemessargs

        Kamēr cilvēki labprāt savas austiņas izkarinās priekš makaroniem un labprāt dzird viņiem ērtos melus, tikmēr kārs. Kamēr balso par meļiem, tikmēr melos.

        • Nav jau tautas daļai nekādas sajēgas par armijas lietām, vot i var kārt makaronus tādus, kādus vien grib 😉 !

        • bet tad jau Latvijā īsti nav par ko balsot, jo pārējie ir kremlisti, oligarhu partijas, sorsoīdi, nacionālisti-populisti, liberasti… ak jā, vēl antiglobālisti. un ļoti brīnos, ka visi nenobalsoja par ” Brīvs no bailēm, naida un dusmām” , neiegūstot absolūto vairākumu parlamentā!

   • man patika Latkovska teiktais, ka visi gribētāji var apgūt militārās prasmes iestājoties ZS.
    ideja nav slikta, tikai tā jāpilnveido- lai katrā ZS bataljonā būtu iespēja iziet šādu apmācības kursu 2-6 mēnešu garumā kazarmu režīmā.
    teiksim, 2 mēnešu garumā kādreiz bija OMD apmācība, kurā ielika kājinieku pamatus.
    tie, kuri jau apmācību izietu 6 mēnešu, tiem varētu jau piešķirt bezmaksas augstāko izglītību un citus bonusus.
    turklāt šādi apmācītie ZS varētu savas zināšanas atsvaidzināt cauru gadu, nevis kā PD beigušie, ko atcerējās tikai pagājušo gadu vai OMD, par kuriem vispār neliekas ne zinis.
    pozitīvi būtu tas, ka apmācība notiktu dzīvesvietas tuvumā un katrs spētu pielāgoties, kurā periodā to darīt- ir sezonas darbi, tāpēc daudzi šādus kursus varētu uzsākt novembrī un beigt uz Jauno gadu vai sējas sākumu.
    bet ja šāda sistēma nestrādā, tad AM būtu gan stipri jāpiedomā, kā nodrošināt rezerves!

    • imo, ZS bataljoniem fiziski nav kapacitātes, šībrīža veidolā, to nodrošināt 6 mēnešu garumā. Cik daudziem pamatapmācība vispār ir kas vairāk par 1-2 nedēļas nogalēm?

     Un tiem, kam ir – 6 mēnešu apmācība nozīmē dzīvošanu uz vietas – un tos cilvēkus nebūs kur bāzt. Neviens nevienā ZS bataljonā, cik man zināms, uz vietas nedzīvo (atskaitot KCP).

     Ideja nav slikta, bet ZS būtu tik ļoti jāmaina, ka tikpat labi var veidot jaunu struktūru.

     • ja Latkovskis ir pateicis “A”, lai tad saka arī “B”! un man variants par ZS patīk, jo tur nāktu patriotiski un motivēti pilsoņi!
      Latkovskis ir lēmējvarā un ir iespēja šādu likumu izstrādāt un virzīt! izpildvarai tad būtu tas jārealizē, piešķirot līdzekļus!
      bet ja Latkovskis ir teicis, ka ZS ir iespēja visiem, tad pārējā sabiedrība gribētu sagaidīt, ka šie ZS-i arī ir kaujasspējīgi. un visi saprot, ka ar šo apmācības programmu vēl ir par īsu, tāpēc vajadzētu kā minimums vismaz 2 mēnešus!

      • Pateikšu citiem vārdiem: ZS katastrofāli trūkst instruktoru lai tiktu galā jau ar šī brīža aktivitātes vilni. Lai uzkrautu vēl baru BMD (B ir brīvprātīgs), tur vajag būtisku PD karavīru štata vietu piešprici – un instruktorus no PD. PD ir gana lai pārsūtītu?

       • Jā , trūkst. Tēvijas sargā interneta ziņas pārraksta až majores. jaunkareivjus būtu kam apmācīt, ja izpurinātu štābus. Kaut vai Alūksnei piekomandēšanas režīmā uz pusgadiņu.

      • Jābūt militarās izglītības standartam un tad var kalkulēt cik laika nepieciešams, lai to sasniegtu. nevar apmācība sastāvēt no vienas teorijas, pat augstskolā prasa mēnesi prakses.

       • cik atceros, 2-os mēnešos iemācīja (ar praktiskām nodarbībām ieskaitot) kājinieka-strēlnieka pamatus pēc angļu taktikas. tas arī būtu minimums. šķiet, ka nekas daudz līdz šim nav mainījies.
        tie, kuri gribētu apgūt kādu amatu, varētu studēt/dienēt ilgāk!

        • Ar iemācīšanu ir par maz, vajag, lai arī vēl mazliet padien nodrošinot pilnībā apmācīta regulāra karaspēka funkciju. Līdz ar to vajag runāt par 6-8-9 mēnešiem, jo vairāk jo labāk.

         • nu, tās ir detaļas! to cik daudz un cik ilgi jāspriež speciālistiem un nevis cilvēkiem ar trīs klašu izglītību! 😀
          ja varētu ar PD nodrošināt 2 brigādes, tad ZS apmācības minimumu (2-6-9 mēn. garumā)nodrošināt rezervju sagatavošanai kara gadījumā, lai nebūtu jāapmāca no galīgās nulles…

     • Burtiski tikko skatījos Ua kaujas virsnieku interviju,runaja arī par minimalo laiku lai apmacītu cilvekus karam-atbilde bija tāda,ja apmācība balstas uz pilna cikla apmacību,nevis vel blakus darbiem un dikšanu,un apmaca instruktori ar kauju pieredzi-pasniedzot visu pa lietai-tad 2 meneši esot pietiekoš laiks cilvekam kurš arī pats grib apgūt.Bet jautajums ir par lomu-aizsardzības kaujām mažak,uzbrukumam vairāk.
      Taka 6mēneši pat nav vajadzīgi,bet 2 mums būs par maz,teiksim 4,man gan prasītos ,apmacibas arī obligati ziemas sezona+pavasaris vai rudens.

      • uzdevums nav samazināt apmācības laiku, bet nodrošināt mūsdienu karavīram nepieciešamo zināšanu apjomu. ar to ir jāsak, ņemam mērķa radītājus un plānojam atgrizeniski cik laika nepieciešams,lai šo mērķi sasniegtu. UA rīkojās galējās nepieciešamības apstākļos,bet mums laika jūra…

      • 2 mēneši ir diezgan pieklājīgs laiks. Teorijas nekādas un viss praksē. 4 mēneši vispār ideāli.

       3. Reihā leitnantus apmācīja pusgadu 😉 tā ka karavīrus nav ko marinēt vairāk par 4 mēnešiem. 4 mēneši visulaik mežā- tur vienkārši zvēri nāktu ārā 😉 un ļoti saliedēta komanda.

       • 4 mēnešus mācās, + vēl 5, lai sargā valsti kaujas gatavībā. 1 000 BPMD (brīvprātīgais/pilsoniskais MD) karavīru gadā dubultos pašreizējās PD spējas.

       • arī zemessargs

        Pusgadu māca kara laika leitnantus. Miera laikā Reihsvērā katrs feldfēbelis gatavojās kļūt par leitnantu, bet leitnanti varēja komandēt bataljonu. Arī mums miera laikā sagatavotajiem leitnantiem jāprot komandēt bataljonu.

       • nu vispār tas kurš 4 mēneši apmācīts, diez vai uzreiz pazudīs. Ņemam nākošo porciju un apmācām. šāda sistēma efektīvāka, jo ļauj dubultot ražošanas jaudu gandrīz pie tām pašām izmaksām. un misijā arī varētu braukt bataljons uzreiz. viens misijā, nākošais gatavojas un pēc tam atvaļina ar 10 000 eiro ķešā 😉

        • Te ar 2% no IKP, šķiet, varētu būt par īsu, pat ja visus krēslos pirdējus atlaiž un viņu algu budžetu sadala uz karavīru galviņām.

         • “visus krēslos pirdējus”
          Tie pirdēji ir gatavs jēlmateriāls, kuru ar vienu rakstisku rīkojumu var nosūtīt poligonā uz vairāku mēnešiem kur apgūt īpaši pastiprinātus militāros sagatavošanas kursus 🙂

       • vajadzētu kaut kad sestdien vai svētdien piesēsties un visus idejas, ieteikumus, domas un pieņēmumus uzlikt uz viena papīra par šo iespējamo modificēto OMD. Citādi daudz labu un interesantu lietu izskan, bet katrā VB kaktā.

 6. es tik par to OMD, ZS vai BPMD diskusiju velku uz to, ja kāds ģenerālis vai atbildīgās komisijas vadītājs izsaka savu domu, tad lai viņš arī paskaidro kā tas viss darbosies un kā finansēsies! šādai diskusijai vajadzētu speciālistu opozīcijā vai žurnālistu, kurš zin drēbi. savādāk jau nav par ko diskutēt- frāzes ir vispārīgas, ka ne atbalstīt, ne nosodīt! jo tas, ko pateica Latkovskis ir atbalstāms, ja kā saturu bez nekādām pretrunām pabāžam apakšā mūsu idejas, kuras realizē dzīvē. bet tad šo jāpasniedz viņam kā piedāvājums un vēlreiz jāpārjautā vai viņš domāja tieši šādi vai arī viņš joprojām domā, ka pāris nedēļus apmācīti zemessargi spēs izrādīt kkādu pretestību ru karavīriem, kuri ir apmācīti vismaz gadu?! ja viņa atbilde ir JĀ, tad gan vajadzētu uztraukties par viņa saprāta līmeni!
  tieši šādi arī jāpajautā- vai LR bruņotie spēki spētu vismaz dažas dienas (līdz ierodas palīgi no NATO) turēties pretī 15000 ru karavīru (kas nav nemaz pārāk liels skaits priekš kaimiņa, rīkojot kārtējās mācības)? lai tad tie augstie kungi reāli iztēlojas un paskaidro, kā un ar ko aizsargāsies!
  lai tad arī paskaidro par rezervēm- cik tad ir tās rezerves? 59 cilvēki, no kuriem daļa ieradās no ārzemēm? vai bijušie OMD arī skaitās reāli kaujasspējīga rezerve, ja no viņiem lielākā daļa ieroci nav turējuši rokās 10-25 gadus?!
  uz priekšējām pozīcijām ies ar kājām vai brauks ar smagajiem, kuru bruņas ir brezenta tents?
  jautājumu ir daudz, tik vajag to jautājumu uzdevēju, kurš neļaus izlocīties ar vispārīgām frāzēm un novirzīties no temata, iesākot diskusiju par Sīriju…

  • Jautājumu uzdevēji jau atrastos, tik augstie kungi no tādām atklātām un publiskām izģērbšanām izvairās kā mušas no dihlofosa. Nav arī redzēti tādi masmēdīkļi, kas vēlētos šādu izģērbšanu organizēt.

  • Jā, par UA un SY viņi gatavi spriedelēt stundām. Tomēr publisko diskusiju dienaskārtību veido tieši politiķi nevis žurnālisti vai NVO un kamēr politiķiem nebūs atbilžu viņi uz diskusiju neparakstīsies. Zināms izņēmums bija Dombura studija, bet kur tagad ir Domburs un viņa raidījums? Nerentabls izrādījies. Tiešā un pārnestā nozīmē.

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s