laika jautājums

LONDON — A team of British intelligence analysts has drawn up a chilling scenario in which terrorists launch a swarm of small drones in an attack on a major sporting event like the Super Bowl, unleashing multiple explosive devices on the crowd in the stadium.

“If we do not act to prevent it, it is only a matter of time,” Chris Abbott, the executive director of a think tank called Open Briefing, told The Daily Beast in an exclusive interview.

avots

vara bungas: kā izeju redzu tikai totālu aizliegumu uz hobija segmenta aparātiem virs apdzīvotām vietām. Transponderus un reģistrāciju biznesa segmentam. Lidojošais jebkas bez transpondera – leģitīms mērķis. Svarīgiem objektiem robotizētus lāzerlielgabalus.

vēl risinājumi

PS dronu kā spieta ieroču praktiskais pielietojums, par ko briti nez kādēļ neraksta.

 

vēl VB par spieta taktiku

Advertisements

16 responses to “laika jautājums

 1. briti negrib rakstīt- pasviest ideju 🙂 tam, kam viņi nav gatavi.
  par komerciāliem droniem- runā, ka Lielbritānijā firmu var reģistrēt teju vai pa telefonu, tā ka atļauju dot tikai komerciāliem droniem arī nav risinājums.

  bet tiešām nevaru saprast kāpēc sliktie puiši šajā segmentā ”tik ilgi klusē”. Stulbi (nelasa grāmatas? ). Deivids Morels grāmatā par veiksmīgu uzbrukumu ar radiovadāmu lidmašīnu (+ klucītis pārsteigums) teju vai ideāli apsargātai personai- rakstīja jau kaut kur pirms 8-10 gadiem.

 2. Turklāt var būt maldīgs uzskats, ka jāaizsargā tikai lieli objekti. Tas ir kā uzskatīt, ka terorists ar dronu (tipa partizānu nodaļa) uzbruks nemazāk svarīgam mērķim kā bataljonam. tad nu sargās bataljonu 😉

  bet atceroties Vašingtonas šāvēju viņš visu pilsētu iedzina panikā ar duci uzbrukumu atsevišķiem cilvēkiem.

  pieskaitām vēl svarīgākajiem masu pasākumiem ”melno piektdienu”, kad pie visiem (?) veikaliem ir nenormāli pūļi.

 3. iespējams, ka atbilde ir tieši tādu pašu iemeslu dēļ, kāpēc Latvijas armijā nav kaujas dronu 😉

  par pga iespējums tur ir neadekvāti augsta mirstība, kas neļauj iegūt vajadzīgās prasmes. jo pie augstas mirstība ww1 lidotāji (šķiet ap 50%) tur prasmīgu brīvprātīgo pieplūdums neapstājās.

  un nākošais jautājums kāpēc samazināt risku tikai līdz lidojošiem objektiem, pieskaitām klāt braucošās radiovadāmās mašīnītes droši vien varen ērtas pilsētā. veikalā arī var iebraukt. vai arī ar nedaudz neveselīgāku fantāziju izmanto mašīnītes tur kur tās visneuzkrītošāk- tur kur daudz tādu.

 4. domājams, ka militārajā pasaulē lielākais bizness būs tam, kurš spēs uztaisīt pilnvērtīgu antidronu ieroci un nevis pašu dronu! šāds ierocis būs vismaz reizes 50-100 vērtīgāks (dārgāks) nekā drons. kvadrokopteris, kuram ir kamera jau tagad maksā ne vairāk kā 1000 eiro- sapērc 100 tādus un ja notriec dažus gabalus dienā, tad nekāda lielā skāde nav.
  bet ja NBS Sauszemes spēkiem dronu vai kvadrokopteru nav, tad gan Bergmani un Grūbi vajadzētu pendeļot, jo tā jau ir tīrākā nolaidība. droni jau nav vairs nekāds now-how, bet gan ikdienišķa lieta, kā TV vai telefons. sākumam 100 gabalus varētu nopirkt, ieguldot kādu nepilnu miljonu, (jo lētos jau nepirks 😀 ) un izdalīt visiem, ieskaitot ZS. tad arī taktika mainītos- nebūtu lieki jāiet patruļās, lai kontrolētu teritoriju un neriskētu lieki ar karavīru dzīvībām.
  piedevām, visus šos lidoņus ražo Latvijā, tā ka negaidiet pendeles, bet gan paši izrādiet iniciatīvu- gan kopprodukts vairosies, gan karavīri būs laimīgi!
  un galvenais sākt sarunas ar kompānijām, kas ražo lāzerus dronu notriekšanai. tas gan varētu nebūt lēts prieks, bet noteikti vajadzīgs!
  p.s. iespējams, ka štāba kadri domā, kas nu būs, ja tie “sūdi” nokritīs un salūzīs, jo viņi tak ir uzskaitē- bet to tad arī jāpieņem, ka tā notiek, jo izšaujot lielgabala lādiņu arī kāda “štuka ir pa .ipelēm”…

  • aha pendeļojam jau kopš 2012.gada, pagaidām tikai sargam un MP ir vai arī tas ir viens un tas pats.

   • tad atkal ZS bataljona komandieri varētu uzrakstīt pieprasījumu/izrādīt iniciatīvu, lai NBS piešķir, jo tas toč mūsdienās nav dārgi!

    • Pēc UA pieredzes – tur NG entuziastu grupa pašorganizējās nopirka busu, datorus, multikopterus un ceļo gar frontes līniju sniedzot atbalstu pēc vajadzības. Paši. Par savu naudu. Kamēr NBS attapsies būs par vēlu un turklāt to verķi tā aplikts ar birokrātiju, ka reālu atbalstu zaipošsa gaidīdams. Hobija klases droni ir nepieciešami simtos un vairāki desmiti to operatoru .

     http://www.segodnya.ua/regions/donetsk/dlya-zony-ato-gotovyat-boycov-kotorye-upravlyayut-dronami-550654.html
     http://militaryreview.su/362-opyt-primeneniya-bpla-vooruzhennymi-silami-ukrainy.html

    • ukraiņiem jau parādās kaujas reglaments 😉 nelidot zemāk par 500 metriem un pirms parādīšanās pie mērķa kilometru iepriekš izslēgt dzinēju un mierīgi planierēt.

    • Šaubos, vai kāds batkoms riskēs ar karjeru uzprasoties uz nepatikšanām dronu sakarā, Grūbe gan jau ka teiks, ka dronus pilotēt un izmantot spēs tikai super viedais PD kareivis ar RAI izglītību vai vismaz amerikāņu F16 simulatora pieredzi no kādas USA militārās koledžas 😀 !

     Bet komerciāli pieejamie droni noteikti maksātu ļoti, ļoti lēti, ja NBS tos iepirktu vairumā, gan rezerves daļas, gan garantijas apkalpošana tad būtu pieejami par ļoti izdevīgām cenām, tādām, kādas civilais ij necer redzēt dronu tirgū.

     Tuvredzība, idiotisms, provinciālisms un gļēva mīžšana par savu amata vietu, lūk kāpēc mums joprojām nav ne bruņu tehnikas VISIEM NBS, nevis pāris rotām ar CVR(T), ne modernāku ieroču un ekipējuma ZS, ne arī BPLA aka UAV.

     Un piebilde neliela – Know how nenozīmē to pašu, ko hi-tech 😉 ! Know how nozīmē prasmes, zināšanas, kā paveikt lietu X.

     • Bla šogad būs,nezinu cik daudz un kāda tipa,bet bla paredzēts iepirkt.

     • tieši arī domāju know-how, jo šos lidaparātus stellē puikas no i-neta veikalos pirktām detaļām, pielāgojot savām vajadzībām, kas maksā kapeikas salīdzinot ar antidronu lāzeri, kuram cena varētu būt ārprātīga, jo to māk taisīt tikai pāris kompānijas pasaulē.
      hi-tech varētu būt šī aparāta mikroshēmas vai novērošanas kameras lēcas, kuru izgatavošanai vajag augstvērtīgus darbagaldus un nezin ko tur vēl. pirmo ražo tikai dažās rūpnīcās pasaulē, bet lēcas iespējams arī Latvijā. http://www.liaa.gov.lv/files/liaa/attachments/klubs_liaa_septembris_2011.pdf

 5. NBSam dronu nav, taču pret NBSu tie tiek pielietoti gandrīz vai ikdienu. 54. ITBn ir pašu pirkts drons.

 6. Pirmais ar laiku bez lielām problēmām gan jau ka izaugs līdz 2-3 vietām bez lielas skaņas

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s