what the VAK

[..]Attiecībā uz Nacionāliem bruņotājiem spēkiem (turpmāk – NBS) VAK definē šādas NBS prioritātes: NBS operacionālo spēju kodols ir sauszemes spēku, tai skaitā Zemessardzes komponente un Speciālo uzdevumu vienība, agrās brīdināšanas spējas, gaisa telpas novērošana un pretgaisa aizsardzība. Militārā doktrīna nosaka, ka NBS nodrošina pretinieka militāras iniciatīvas un darbības efektīvu bloķēšanu un nodara maksimāli iespējamu postījumu tā kaujas spējām. NBS veido nepieciešamās materiāltehnisko līdzekļu, munīcijas un degvielas rezerves, lai nodrošinātu vienību apgādi krīzes un kara laikā. Izmaiņas jaunajā VAK attiecās arī uz decentralizēto vadību, proti, režīmu, kad katrs vienības un apakšvienības komandieris ir spējīgs patstāvīgi izvērtēt taktisko situāciju un izvēlēties labāko operacionālo risinājumu.[..]

Valsts aizsardzības koncepcijas projekts

vara bungas: Sākums labs, pārējo vēl neesmu izlasījis. Lai cik maza būtu ticība programātiskiem dokumentiem, citas iespējas turēt politiķus kontrolē nav. Pārzinot plānošanas dokumentu saturu var pamatot visus no tiem izrietošos jautājumus. Kā saka, sist pretinieku viņa teritorijā ar viņa ieročiem. Atgādināšu, ka šis ir tikai projekts, kas dienas gaismu var ieraudzīt pavisam citā redakcijā. Netieši mēs visi VB esošie esam piedalījušies VAK tapšanā, jo agrāk definētie priekšlikumi tika iesniegti.  Drīz redzēsim, kas sanāca.

Advertisements

13 responses to “what the VAK

 1. Draugi!

  Sveicam mūsu ziemeļu kaimiņus neatkarības dienā!

  Mošķis sveic draugus ar patriotisku dziesmu un klipu!

  P.S. Skatāmies EE bruņoto spēku parādi.

  • Sveicu Igauņus,esmu lepns par Viņu darbu aizsardzības jomā!
   Sorry par oftopu ,tik nopietnā tēmā!
   Gribēju teikt ka apakšējais teksta links ved uz šo pasu rakstu.

 2. 17. “Latvijas tautas saliedētība, griba un apvienošanās kopējam pretošanās mērķim ir neatņemama, vēsturiski izveidojusies Latvijas nacionālās identitātes un pilsoniskās pašapziņas izpausme, kas veido unikālu un spēcīgu pamatu valsts aizsardzībai pret jebkāda veida agresoru.”

  Tā ir ilūzija, politisks lozungs un nekas vairāk. Liberālistu pārvaldītai patērētāju sabiedrībai tādi jēdzieni, kā “saliedētība, griba un apvienošanās” ir pilnīgi pretēji tās ideoloģiskajiem uzstādījumiem. Plus vēl pietiekami liela valstij nelojāla grupa, kas balstīta uz etnisko piederību Krievijai. Diemžēl tā ir liela problēma un nevis bonus.

 3. 103. ..veicinot Jaunsardzes popularitāti jauniešu vidū, kā arī stiprinot motivāciju un nodrošināt dažādas iespējas turpināt jauniešu un arī plašākas sabiedrības iesaisti valsts aizsardzībā – piedaloties militārās apmācības kursos, nometnēs….

  Vai tas nozīmē, ka AM pacifisti attiecībā uz Jaunsardzi zaudē pozīcijas vai tomēr kārtējā deklarācijai?

 4. Mošķis uzskata, ka vēl svarīgāk ir ņemt piemēru no igauņiem šajā jomā. Rakstā gan nelieli pārspīlējumi, tomēr…….tas nepieciešams, jo citādi var pienākt laiks, kad nebūs no kā tos bataljonus formēt.

  http://www.delfi.lv/news/comment/comment/otto-ozols-igauni-atklaj-ka-gimenem-ar-berniem-palidz-talredzigi-domajosa-valsts.d?id=47102075

 5. izskatās cerīgi!
  “NBS miera laikā uztur 17500 militāri sagatavotus karavīrus, tai skaitā 6500 profesionālā dienesta karavīrus, 8000 zemessargus un 3000 rezerves karavīrus.” ja šo skaitu spētu arī noekipēt un uzturēt kaujas formā, tad +robežsargi (~3000) jau būtu daudzmaz rīcībspējīga armija. tikai jautājums par rezerves karavīru ierašānās ātrumu dislokācijas vietās, štāba darbinieku kaujas spējām lauku apstākļos kaujas laukā un zemessargu profesionalitāti. iespējams, ES kaujas grupām apmācītie zemessargi ir teicamā līmenī, bet ar kādām papildus apmācības kursiem NBS vadība domā apmācīt pārējos, jo tikai pa nedēļas nogalēm diez vai sanāks?!
  “Atbilstoši NATO definīcijai šie resursi var tikt izmantoti vienīgi aizsardzības vajadzībām. Latvijai jāpieturas pie sabalansētas aizsardzības izdevumu struktūras, attiecīgi atvēlot mazāk nekā 50% personāla un administratīvajiem izdevumiem, 30% uzturēšanas izdevumiem un vismaz 20% jauna ekipējuma iegādei.” tas nozīmē vismaz 100miljoni katru gadu jauna ekipējuma iegādei.
  un vēl viena laba ziņa: http://www.lsm.lv/lv/raksts/ekonomika/zinas/industrijas-diena-uznemeji-zonde-iespejas-klut-par-piegadatajiem-armijai.a170692/ ceru, ka iedīgļi ir un nākotnē būs arī kāds realizēts tehnoloģisks projekts!

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.