viss labi aizmirstais

1984.gada   NATO “SECRET” dokuments “Warning of War in Europe”  deklasificēts 2008.gadā

1top

2top

avots

vara bungas: ļoti interesanta un pamācoša lasāmviela, kas ņemot vērā Aukstā kara atgriešanos, atkal kļuvusi aktuāla. Šāda līmeņa pētījumos pēc definīcijas nav jābūt   ne mazākai konjunktūras devai, katrs vārds ir pārdomāts un pamatots, bet izklāsts  pielāgots civilo politiķu zināšanu un izpratnes īpatnībām.  Stratēģiskā līmeņa militārajā  planošanā kopš Aukstā kara beigam nekas nav būtiski mainījies, tikai vēstures spirāle apmetusi pilnu cilpu atgriežoties citā kvalitātē un arī starptautiskai situācijai šobrīd ir savādākas krāsas.  Nav vairs kapitālisma un komunisma  konflikta, bet ir  kauja starp bezatbildību no vienas puses  un nepamatotām ambīcijām no otras.  Arī šis stāvoklis  notiekošās tehnoloģiskās revolūcijas ietekmē drīz  mainīsies, tomēr pagaidām  30 gadus vecas metodikas strādā un ir vērā ņemams instruments.

Augstāk minētajā indikātoru uzskaitījumā es varētu atķeksēt kā izpildījušos 8 no 9 punktiem, 1984.gadam tas būtu ļoti daudz.

Advertisements

53 responses to “viss labi aizmirstais

 1. Re…..top interesanta partija. Partijas kodolu veidos pašvaldības policisti (tostarp NBS aprindās pazīstamais Ģeduševs). 2% aizsardzībai došot, bet NATO bāzes gan LV drīzāk veicināšot saspīlēJumu. Sīkāk šodienas. LA.LV

  http://www.tvnet.lv/zinas/latvija/597117-gods_kalpot_latvijai_partaps_par_partiju_un_startes_pasvaldibu_velesanas

  • TB/LNNK J.Straumes līdzgaitnieks? Vēlāk SC. Džeks mētājas kā vācu bobs pa Īglsas trasi. Interesanti pretēja kustība no SC uz NA arī notiek?

   • Aģentūra migrē vienā virzienā, atbilstoši darba devēju uzdevumiem

    • Tad jau drīzāk sanāk ka pēc uzdevuma izpildes aģentūra tiek evakuēta 🙂 NA vajag normālu kontrrazvedku ar arī zemessargu priekšgalā 🙂

     • Gan jau viņi tur apmēram visu par saviem kurmjiem zina vai nojauš. Cita lieta, ka reālā dzīvē ne viss ir vienkārši atrisināms. Vispār nezinu, kā ar tik raibu pūli kā politiska partija iespējams tikt pie mērķu īstenošanas, pat ja iespējams vienoties par kādiem pamatprincipiem.

      • arī zemessargs

       Nojaust ir viena lieta, ej nu Tu pierādi. Kamēr nav pie sūdu taisīšanas pieķerts, tikmēr tas ir sarežģīti.

      • arī zemessargs

       Latviešiem vispār par kaut ko vienoties ir grūti, līdz ar to priekšrocības ir oligarhu partijām, kur nav nepieciešamās nekādas vienošanās.Tur no augšās tiek dota pavēlē un visi darbojas.

     • arī zemessargs

      Tam ļoti daudz resursu vajag. Vienīgā man zināma partija, kurai bija stabili strādājošā šāda tipa struktūra bija TP tās ziedu laikos. SC izmanto ārpakalpojumus 🙂

     • NA jau ir kobtrazvedka un pat kulaks ar;D
      Man šķiet ka gaisu jauc TB sadaļa…tur i kurmji un ppārējie.

    • arī zemessargs

     Ja kāds aģents vēlēsies NA iefiltrēties, tad atlasīs kādu ar labu biogrāfiju, pareizi nostādītām idejām un no malas vērojot, kopumā viņš darīs pareizās lietas.

   • arī zemessargs

    Viens gadījums bija, kad SC biedrs pie mums gribēja iestāties. Bija vīlies pirms valodu referenduma. Pieņemts tika tikai par atbalstītāju.

  • SC satelītpartija! nav pat vērts iedziļināties…

   • arī zemessargs

    Piekrītu. Nekas tur jauns netop. Vienkārši formāli tiek dibināts “Gods kalpot Rīgai” klons, kas būs domāts darbam ārpus Rīgas.

   • GKL = “Gosudarstvenij kanec Latvije”:-)
    SC satelitsGKL nomānallatviešu elektorātu + Sc = vairākums

    • Nu tad ar dakšām uz Rīgas domi un Saeimu 😉 !

     • arī zemessargs

      Nekā nopietnāka par dakšām nav 🙂

      • Tas ir jautājums vai apgalvojums?

       • Tev kā latvietim taču būtu jābūt skaidram, ka dakšas un/vai spriguļi ir bijuši izsenis zemnieku iecienītākais “self-defense” ierocis 😀 !

        • smadzenes vēl pielikt klāt, būtu Geronimo

        • Tu, kad kareivīgi vicini sprigulīti, padomā, ka šo blogu “simts punkti” lasa arī mīdēdē um dēpē. Tāpēc, lai neradītu sev darba/dienesta.karjeras problēmas, padomā, pirms raksti kautko, ko var klasificēt, kā mudinājumu uz vardarbību, vai mudinājumu uz ….kautko pret likumīgo valdību.

         • Es šaubos, ka tur strādā/dien tik neaptēsti lubraki, kuri joku par dakšām uztvertu kā valsts varas apdraudējumu 😀 !

         • Ā un vēl viena piebilde – SAB, DP, MIDD kā reiz būtu darbiņš, lai šitādus te nodevējus, Ušakus un 20% nepielaistu pie varas, to varētu itin viegli, tik neviens negrib ķerties klāt kremļa projektiem.

          • Man par viņiem, ko un ar ko viņi tur dara ir pilnīgi …. violeti.
           Brīdinu TEVI, jo, lai gan mums viedokļi atšķiras, tomēr sāpe par LR aizsardzību ir viena un tā pati:

           Es domāju, ka esot “pa vidu” ir jācīnās par SAVĀM interesēm un jārunā ar abām pusēm.
           Tu domā, ka vajag pieslieties vienam “kaimiņam” un rādīt fakus otram. Es uzskatu, ka domāju pareizi, jo, draugs ir aiz okeāna un pasargāt var (brūkoša ekonomika=kaujasspējas) arvien mazāk, bet kaimiņš ir tepat aiz robežas var iesist pēkšņi un sāpīgi. Gudri būtu vismaz nerādīt fakus un nekaitināt. Un tirgoties uz velna paraušanu, jo tirgus liels un blakus.
           Tu domā, ka vajag izmantot aiz okeāna drauga spēku un ieinteresētību mūs sargāt (ko es ļoti apšaubu, nav ekonomisko interešu, nav jēgas sargāt).

           Un, vienmēr atceries to, ka, jo primitīvāks/neprofesionālāks dienests, jo mazākas spējas tam ir ķert “lielās zivis”, bet toties mazus breksīšus paķert…. lielu mākslu nevajag. Tad nu izdomā pats, izejot no saviem priekšstatiem un zināšanām par viņu spējām, ar kādu interesi viņi ķers tevis pieminētos personāžus, un kā viņi mīcīs mazu necilu varabungu komentētāju. Statistikā gan viens, gan otrs dos vienu un to pašu vērtību – +1.

          • Atgādina Jurkāna tēzes, kas balstās uz prezumējumu, ka ar RU var kaut ko sarunāt, ka šiem ir principi, ka neuzmetīs utt. Lai saprastu cik tas ir bezcerīgi vajag dziļāk ielūkoties RU biznesa reālijās un tautas parunās piemēram “ņe najebjoš ne proživjoš”. Es vienkārši pamatoti neticu RU un diplomātiju spēlētu tikai, lai iegūtu laiku armijas beidzot izveidei.

           Par spējām un statistiku tā tas ir, diemžēl.

          • arī zemessargs

           Par savām interesēm ir jācīnās. Un mūsu interesēs ir pēc iespējas mazāki kontakti ar Krieviju. Es vispār robežu aiztaisītu un viss. Fakus nerādītu (kāda tam jēga), es pieķertos reālām lietām: formētu brīvprātīgo vienības Ukrainas aizstāvēšanai, ražotu bezpilotniekus un sūtītu Ukrainai, atbalstītu separātistus Karēlijā, Kaukāzā, likvidētu Krievijas taustekļus šeit (SC ar satelītiem) u.c.

          • Old Prussian

           Pilnīgi piekrītu un atbalstu Rekša vairākas domas, bet ir viens liels BET.
           Kamēr mūsu dārgais austrumu kaimiņš domā kategorijās – kaimiņvalsts jāpaverdzina vai jātop iznīcinātai, tad diemžēl ir kā ir ar to draudzību. Un dažādi pielīdēji, kas domā ka var sarunāt kaut ko Kremlī, tiek uztverti kā vergi, kas kalpo tikai viņu interesēm ne savai valstij.

           Un te piemērs
           http://www.delfi.lv/bizness/transports-logistika/zile-kritize-augula-pieeju-rail-baltica-projektam.d?id=47103973
           Man nav jāstāsta, kādas būtu sekas, ja šo dzelzceļa projektu noraktu skatoties no militārā loģistikas viedokļa.

          • Reksi, tur jau tā lieta, vēsture ir pierādījusi, ka ar vai bez fakučiem, Krievija nav stabils partneris un ar to nevar tirgoties, ja vien neesi vienādās spēka pozīcijās, vienā svara kategorijā un savā ziņā arī vienā intelekta līmenī – iedosi pa purnu, sapratīs, neiedosi, pats dabūsi un tiksi iemīts dubļos, tā tas arī notika PSRS okupācijas laikos.
           Par piesliešanos vienam spēkam – es neuzskatu, ka mums ir akli jāpieslejas vienam spēkam un jāpūš, teiksim ASV stabulē, es uzskatu, ka mums jāveido sava valsts pašiem, tomēr šābrīža situācijā tieši ASV ir tie, ar kuriem ir vēl iespējams patirgoties un ietirgot sev labumus NBS.
           No Krievijas neko vairāk par Gulagu, Sibīriju, masveida atšaušanām mēs, latvieši, neesam redzējuši. Ja kādreiz būsim arī no amerikāņiem ko tādu dabūjuši, tad arī likšu abas valstis vienos kausos. Nedzīvoja pēc principa ka mana ienaidnieka ienaidnieks ir mans draugs, tomēr šobrīd ar ASV ir reāla iespēja ko sarunāt, ar Krieviju nav, Krievijai der tikai totāla mūsu neatkarības cedēšana viņu labā.

 2. Vai tie piepildījušies 8 no 9 punktiem nozīmē, ka “riktīgi” atkal esam “Aukstajā karā”, vai arī to, ka jau šobrīd ir reāli kara draudi?
  Vai arī tas viss vienlaikus?

  • Dokuments rakstīts Aukstā kara laikā analizējot kara iespējamību un nosakot INDIKATORUS, kas var liecināt par viena vai otra scenārija (būs/nebūs) iestāšanos. Kurš atceras PSRS beigu posmā, vai tad varējām manīt ka PSKP CK uzpērk zeltu ārējos tirgos? Rīko pēkšņas kaujas gatvības pārbaudes ar simtiem tūkstošu karavīru un CIVILĀ personāla piedalīšanos? Importu protams toreiz tikpat kā nejutām, bet tagad RU aktīvi cenšas aizvietot ar pašu produkciju visu ko var t.sk. programatūru, kas vien jau liecina par kko. Pirms 1,5 gada maskavā izveidots vienots nacionālās aizsardzības centrs, kāda nebija pat Aukstā kara laikā, tiek iepirkts otrs lidojošais komandcentrs. , notiek atgriešanās pie divīziju sistēmas … utt, utjp piemēru ir jūra. Tas liecina, ka RU cenšas atgūt 10-15 gadu laikā iekavēto, lai iesaistītos Aukstajā karā-2. Globālam karam RU šobrīd vēl nav gatava, bet būs tā ap 2020. kas arī tiek plānots un atklāti par to teikts. Karš nav imanents, nenovēršāma ir pretstāvēšana.

   • Un mūsu gadījumā līdz 2020. viņi centīsies LV maksimāli “finlandizēt”. Ar EE viņiem nekas neizdodas, šķiet, arī LT ir sākusi tā kā dreifēt prom. Latvija ir atslēga, un no mums viņi neatteiksies. Tāpēc joprojām “nav politiskās gribas” nekavējoties īstenot plaša mēroga “avārijas” pasākumus aizsardzībā, mediju dienaskārtībā ir pseidotēmas un svilpējus (whistleblower) joprojām uzskata par paranoidāliem idiotiem.

   • Nedomāju, ka krievi kautko diži aizvietos informācijas tehnoloģijās, jo tas ir pārāk sarežģīti un nepavelkami gan materiāli, gan zinātniski. Paņemt brīvi pieejamu Linux un nomainīt nosaukumu ir viens, uztaisīt tādu no 0 ir pavisam kas cits. Lai gan krievi savilks jostas un grūdīs militārajā sfērā visu kas ir, lasi – “baros vilku”, tāpat “lācim būs garāks”. Laikam pēdējā lielā bruņošanās sacensība nebija neko iemācījusi. Krievijā sacelšanās nebūs pat tad, kad nebūs ko kājās vilkt un ēst, bet problēma būs citur – reģioni sākš šķelties nost, ar tekstu mēs esam īstāki “ģedivojevaļi” un “duhovnije skrepi” mums stingāki mā tiem tur, maskavā, kas bezmaz jau “gejropa”. Vatņiks paliks vatņiks, bet vatņiki mēdz kauties savā starpā.

    • arī zemessargs

     Viņi arī netaisīs Linux no nulles. Nav arī nepieciešams. Pietiek uztaisīt populārākam distributīvam savu lokalizāciju, ko regulāri atjaunot. Piem. iznāk jaunais 15.10. http://www.ubuntu.com/download/desktop dažu mēnešu laikā uztaisa tam lokalizāciju, pieliek dažas progas var lietot. Starp citu Latvijas publiskai pārvaldei arī būtu tā jādara. Ekonomija sanāktu.
     Krievijā sacelšanās nekad nav notikusi, ja bija grūti. Sacelšanās ir notikusi, kad vara bijusi vāja. Vēl var notikt kautiņš augšā, kas var pāraugt lielā kariņā savā starpā. Piem. Šoigu pa kluso novāc Putinu un pasludina sevi par caru (par formālu galvu tiek ielikts Medvedevs). Viņu atbalsta armija, iekšlietu struktūras un komunisti, bet pret viņu nostājās lielākā daļa valdības Rogozina vadībā, virkne gubernatoru, čeka un Kadirovs. Un tad var iet vaļā…

     • Šoigu neder nevienam tornim, jo nav ne karavīrs, ne krievs, ne ex-čekists, ne pareizticīgais. Viņš ir AM, jo ir no Putina personīgo draugu loka. Tomēr visa valsts pārvalde nesastāv no Pu draugiem (viņam tik daudz nav), turklāt ex-čekisti, kas sēž visos svarīgos caurumos ir tendēti shēmot. Grūti viņam to čūskūzi sabalansēt. Pagaidām tas izdodas, jo elite vai nu piesmērējās vai sasmērējās un ir uz īsa pavada, bet tas nav stabīls pamats ilgtspējīgai valstij. Gribēja izveidot eiroaziātisma ideoloģiju, bet nesanāca.

  • Krievijā valda tikai un vienīgi viens cilvēks, līdz ar to jebkādi indikatori, ja neskaita acīmredzamākos, neko nenozīmē. Viņš savā galvā pieņem lēmumus, pulcina štabus, bīda divīzijas, rīko mācības un tā tālāk. Pat lielākais armijas čins neko nezin par to, kas būs rīt. Tāpēc ar to krieviju visiem iet grūti, jo izlūkošana nestrādā, ja lēmumu pieņem viens subjekts, kas domāt var jebko. Spontāni izdomās plančiku un to arī realizēs. Pietam subjektam ir Dieva sūtņa simbols, kā Mozus izvedīs Dižo Krievu Tautu saulītē. Karš var sākties kaut vai rīt, ja vadonim skrūves saies grīstē. Un kas gan ir tukšs ledusskapis, ja pretīm noliek Dižās Krievu Nācijas pienākumu pret pasauli to izglābjot no pūstošajiem rietumiem? M? Pļutiņam jau maz interesē paša tautas labklājība, bet tās vieta vēsturē kā impērijai. Tādi pīrāgi. Bet armijas vienmēr gatavojas karam. Ar gripu mēs visi varam jebkurā brīdī saslimt, tas ir dzīves fakts, ar ko jārēķinas. Arī krievi var reāli iebrukt jebkurā brīdī. Dzīves realitāte. Uztaisīs mācības un iegāzīsies iekšā. Protams, laiks sagatavoties neliels būs.

   • “Krievijā valda tikai un vienīgi viens cilvēks” ļoti apšaubāma tēze. RU vēl tālu līdz ZKorejai un arī tur karalis nav visvarens armijas vadība principā varētu Kimčenu nomaukt jebkurā brīdī. Ja elites iekšienē nav konsensusa un interešu līdzsvara, nepieciešamas represijas, lai noturētu sistēmu no sabrukuma. Nekās tamlīdzīgs RU nenotiek, tātad varam secināt, ka galvenie grupējumi (ekonomiskie, politiskie, nacionālie, reliģiskie,spēka) ir vienojušies galvenajos jautājumos. Ja kāds vēlēsies to rupji izjaukt sekos pretdarbība.

    • Kādēļ? Lielie lēmumi tiek pieņemti no viena subjekta puses. Tas, ka peles šur tur skraida pa galdu un dara ko grib, lasi, Ramzans, ir cita lieta. Tās ir lokālas blēņošanās. Tas, ka kāds paverkšķ par problēmām no ierēdņiem ir tikai tāda retorika. Varas vertikāle šobrīd ir 100% stipra un tāda paliks. Pasakai par oligarhiem, voloģiniem, kas stāv aiz muguras un kaut ko var izlemt, es sen vairs neticu.

    • “ekonomiskie, politiskie, nacionālie, reliģiskie,spēka”

     Ekonomiskie – ekonomikas nopietnas nav, banānu novāci, banānu pārdevi, subsidētas nozares, kas ražo nerentabli – metalurģija, nelielie pievienotās vērtības ziediņi ir maza pile. Korupcija un naudas eksports prom no RU. Kontrolē varas vertikāle. Tur ir neatkarīgi uzņēmumi? Kur? Tie atnāks pie pļūtiņa un parunās 1:1 kā līdzīgi? :)))

     Politiskie – varas monopols 1 partijai. Ir kāds līderis bez pļutina aptaujās?

     Nacionālie – čečeni vai?

     Reliģiskie – nu tie jau piesliesies visiem, kas dos naudu un skābekli negriezīs ciet. Reliģija ir tāpēc reliģija.

     Spēka – klausa vertikāliei un tikai. Patiesībā šis spēks ir uzurpējis visu varu.

   • arī zemessargs

    Tik traki nav. Šim vienam cilvēkam tomēr ir līdzgaitnieki un info pienesēji uz kā pamata viņš pieņem lēmumus.

 3. Varbūt pamodelējam, kāda izskatītos Varabungu kā politiskas partijas platforma/programma.

  Mošķim, apkopojot VB bungotāju galvenās rūpes, ir izkristalizējušies galvenie pieturas punkti šādai platformai:

  1. Aizsardzībai 4 % no IKP.2017.gadā
  2. plaša demogrāfijas atbalsta programma.
  3. Visu želejpuiku obligāta iesaiste militārajā apmācībā.
  4. Aktīva patriotisma veicināšana.

  Kas vēl…….?

  • 5. valsts pārvaldē strādājošiem vīriešiem obligāts OMD (jebkurā vecumā), ZS neskaitās, ja aktīva dalība mācībās neveido vismaz 200 dienas – Mošķim vietu OMD sarunāšu personīgi, ar padziļinātu iegremdēšanu (tas nebūs orķestris). Domāju VB partijas atbalstītāju loks tikko samazinājies par vienu komentētāju 🙂

   • Manos OMD laikos īpaši apdāvinātos sūtīja uz sapieriem (kas reāli nozīmēja visu laiku apsargāt kaut kādas Dieva aizmirstas noliktavas) vai uz kādu attālu jūras novērošanas posteni, bez sakariem ar civilizāciju….

  • Gatavnieku kustības ieviešana un popularizēšana valstiskā līmenī.

  • 1. kaut 5%, ja varam ieekonomēt uz pensionāru rēķina bez budžeta parāda palielināšanas.
   2. vienīgā atbalsta programma, caurdurt prezervatīvus! patīk .isties, iemācies izaudzināt…
   3. arī pofig, lai visi karās! 😀
   4. nuuu, vairāk tas attiektos uz jauno paaudzi, ko ta mums vairs ieaudzinās…
   5. zinot pārlieku lielo ZS optimismu, sāku piekrist, ka OMD daļu atgrieztu realitātē.
   6. otrā profesionālā brigāde.
   p.s. bet visus partijā jau nav jāuzņem! 😀

   • “1. kaut 5%, ja varam ieekonomēt uz pensionāru rēķina bez budžeta parāda palielināšanas.”

    Šodienas “fiskālajai disciplīnai” krievu iebrukuma gadījumā būs tūkstošu slikti apbruņotu, ekipētu un vāji organizētu latviešu dzīvību cena rīt. Arī pensionāru, sieviešu un bērnu. Uz spēles Latvija.

   • pensionāru un aizsardzības vajadzību pretstatīšana ir SC saldais ēdiens. Es saku, ka papurinot ēnu ekonomiku var dabūt visu nepieciešamo.

    • visi varianti labi, galvenais, lai nevajag aizņemties, par ko ir lieki izdevumi parāda apkalpošanai. tagad jau maksājam ~300miljonus katru gadu…

  • es arī ieliktu klāt bonusus tiem kas dien ZS vai armijā. Papildus buģeta vietas skolās, atlaides dzīvokļiem un tādas lietas.

 4. Pacifisti satraucas, citi nesaprot:

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s