sīkā drukā lapas apakšā

vara bungas:  Apstipinās aizdomas, ka apsverot iespēju atbalstīt TR konfliktā ar RU SY teritorijā, NATO radoši lasīs Ziemeļatlantijas  līguma 6.pantu.

Der Spiegel ekspertu grupas rakstā lasāms:

[..] Luxembourg’s Foreign Minister Asselborn notes that “the guarantee is only valid when a member state is clearly attacked.“[..]

We are not going to pay the price for a war started by the Turks,” says a German diplomat. Because decisions taken by the North Atlantic Council, NATO’s primary decision-making body, must always be unanimous, it is enough for a single country to exercise its veto rights, the official says. But, the official adds, it won’t get that far: there is widespread agreement with the US and most other allies that Turkey would get the cold shoulder in such a case.[..]

[..] There is, after all, always the risk that Russia at some point might attack Turkish positions on Turkish soil. “Were the Russians to carry out a retaliatory strike against Turkey, we would have a problem,” says a NATO official. In such a case, Turkey could very well invoke Article 5. Were the North Atlantic Council to fail to achieve unanimity, Putin would once again have split the West, the official says [..]

Ziemeļatlantijas ligums:

6.pants

Par 5.pantā minēto bruņoto uzbrukumu vienai vai vairākām Pusēm uzskata bruņotu uzbrukumu, kas iever bruņotu uzbrukumu:

• jebkuras Puses teritorijai Eiropā vai Ziemeļamerikā, Francijas Alžīrijas departamentiem, Turcijas teritorijai vai salām, kas atrodas kādas Puses jurisdikcijā Ziemeļatlantijas telpā uz ziemeļiem no ziemeļu saulgriežu loka.

***VB: Turcija un Sīrija neatrodas Eiropā, Sīrija nav Turcijas teritorija, līdz ar to uzbrukums Turcijas spēkiem Sīrijā nav 5.panta gadījums.

• jebkuras Puses bruņotajiem spēkiem, kuģiem vai lidaparātiem, kas atrodas šajās teritorijās vai virs tām, vai jebkurā vietā Eiropā, kurā jebkuras Puses spēki atradās dienā, kad šis Līgums stājās spēkā, vai Vidusjūrā vai Ziemeļatlantijas telpā uz ziemeļiem no ziemeļu saulgriežu loka.

***  VB: Turcijas tanks, kas sašauts Sīrijā vai Turcijas lidmašīna, kas notriekta virs jebkuras sauszemes, kas nav Eiropas vai Turcijas teritorija, tāpat arī jūras vai gaisa  kuģis kuram uzbrukts ne Vidusjūrā vai ne Atlantijas okeānā uz ziemeļiem  no ekvatora, nav 5.panta  gadījums.

Līdz ar to, ja TR karaspēks ieies SY un cietīs zaudējumus, NATO nereaģēs pat tad, ja  kremlis neslēps pēdas. Kā atbiles soli TR tad ar lielu varbūtību slēgs RU karakuģu kustībai šaurumus, ko RU nāksies debloķēt un tas jau būs uzbrukums TR teritorijai, līdz ar to 5.pantam būtu jāsāk darboties. Līdz ar to šobrīd RU atkal ir zirgā tai pietiek nesāpīgi uzšaut pa TR teritoriju mazliet pietelojot cietušo no kādas TR provokācijas un Erdogans var sākt uzdot nepatīkamus  jautājumus NATO.  Tomēr, ņemot vērā RU vēršanos ANO DP ar sūdzību par TR un TR paziņojumus par ANO mandāta nepieciešamību, lai ieietu SY ziemeļos, uzskatās, ka ne Putins, ne Erdogans nevēlas tālāku eskalāciju. Tomēr TR tagad var gandrīz legāli kopēt RU taktiku Donbasā, atverot “vojentorgu” un nodrosinot brīvprātīgo turkomānu pieplūdumu.  Savukārt RU flirtēs un apdāvinās kurdus, kuri, kad sasniegs savus mērķus,  var atkal vērsties pret Asadu.  Opozīcijai atliek gaidīt Obamas termiņa beigas un cerēt ka nākamais US prezidents nebūs Tramps vai Sanders.

Advertisements

34 responses to “sīkā drukā lapas apakšā

 1. priekš kam turkiem jāskrien uzbrukumā , ja var mierīgi atbalstīt savus jaunākos brāļus 😉 iedot tiem pretgaisa aparātus, lai notriec krievu “naļotčikus”. kaut gan ja krievi palīdz kurdiem- turki var zaudēt vairāk. tā ka turkiem būtu prātīgāk sēdēt malā.

  kaut gan tos pretgaisa aparātus viņiem iedotu 😉 vajadzētu būt pietiekami lai tur vairs nelidinātos.

  • Turku mērķis kontrole par kurdiem savā pierobežā SY pusē un par Aleppo reģionu, kas ir vārti uz SY iekšzemi. Ar apšaudēm pāri robežai ne viens ne otrs mērķis netiks sasniegts, tur jāorganizē “ziemeļvēju”.

  • To jau var nokārtot “diplomātiski” smalki,piemēram itkā kurdu nemiernieki uzbrūk turku mašīnai kas ved pzrs…kuri tad ari uzpeld fsa rokās…pagaidām tas stāv ka trumpis pret ru.
   Skarbā dzīves ironija,politiķi spēlējas,bīdot uz ietekmes šaha galdiņa figūriņas,tikmēr uz zemes cilvēki mirst…

   • Aha. Tad RU il-76 veic avārijas nosēšanos Irākas ziemeļos/Turcijas ziemeļaustrumos/citā kurdu kontrolētā teritorijā, kur tiek “izlaupīta”, pēc kā kurdu nemierniekiem urodas modernas RU PT raķetes, PT granātmetēji un 12, snaiperšautenes. Sorry – tehniska ķibele. Kas strādā uz vienu pusi, strādā arī uz otru.
    Par figūriņām – tu to tikai tagad saprati???? Arī Latvija ir tikai liela šaha galdiņa pats stūrītis, un nebūt ne svarīgākais.

    • Kurdi nav nekādi Asada fani, panāks savu un dauzīs SAA ar tiem pašiem ieročiem, kas nebūt nav RU plānos.

     • Atkarībā ko Assads piesolīja. Ja brīvību tusēt ar Irākas kurdu valsti – tad viņš ir kā Ļeņins latviešu strēlniekiem – pirmais kas sola autonomiju.

      • hm neatkarību vai autonomiju 😉

       • Irākā jau ar šo kārti spēlējas,autonomija vai neatkarība.
        Domāju Asaads nesola neko,ko vēlētos darīt,drīzāk apakšā irkkādas RU garantijas kurdiem ka sakārtos gan ar Āsaada,gan no TR pasargās.
        Vai nu vispār kurdi ķer vilni un peld kamēr vējš labvēlīgs.

      • atkarībā to ko paši spēs paņemt. Turki grib iepirkties uz sīriešu rēķina, bet jārēķinās, ka kurdi var mēģināt apvienoties. pagaidām diez kā nav izdevies- bet kādreiz var jau sanākt. Vienīgais, ka kurdiem “nebūs” pieejas pie jūras viņu pašreizējās teritorijās. Var mēģināt piekrasti aizņemties no Asada. vismaz es kurdu vietā pokeru spēlētu ar šādu funktieri. un likmi mainītu pēc apstākļiem.

    • Nu nē,ta putra jau sen izvārīta,apēsta ,pargremota un …,es vnk pie viena kā piebildi pierakstīju,domājot par to ka mirsim kaujaslaukaa kamēr Angļu lordi spriedīs:D
     Es teikšu tāpat ka VB ,visus saprotam,bet ir lietas kas ir pieņemamas un lietas ka ne.
     Savējie,lai ari ne puukaini un balti,tik un ta ir labaki pat par baltaku ienaidnieku:D

    • Kurdi netikai nav nekādi Āsaada draugi,bet pat kopa ar oopozīciju cīnās pret Asaadu.
     Piemērs Mindaugas lidlauks,kurdi kopā ar Fsa to atņēma Asadam.
     Kad turki šāva pa šiem kurdu pozīcijām lidlaukā,kurdi līderis pat teica: ” Jūs ko atbalstat Asaadu? Gribat lai mēs atkapjamies un lidlauku Asaads? ”
     Kurdi ar ko kad izdevīgi,ar to i pinas:D
     Tas ir Sīrijas paradoks,kad dažādas grupas apvienojas visdažādākajās kombinācijas,lai cīnītos pret vienu vai otru pretinieku.
     Fsa ,kurdi un Asads ir kopa situši Igil vienā kaujā,tapat lurdi sit Āsaadu,Fsa kopā ar kurdiem un alnusra Isis un tt…pirmkārt to grupu ir daudz,galvenie ienaidnieki visiem vieni Asaads un Isis,padomājiet kā Asads ir novedis visus,ka pat mežonu Isis priekša tie neatsakās no cīņas pret Asaadu.
     Kurdus jau piebarojaam pat mēs,ar vienu milijoni patronu,Vācija,Usa,eiropa kopumā.
     Turki Sīrijas kurdu grupējumam izvirzīja ultimātu,beigt atbalstīt kurdu nemierniekus Turcijas pierobežā( tie karo pret TR), ultimāts izteceeja 14 feb,kurdi noraidīja to.Sakrīt ar laiku kad Tr savilka armiju,domājams ka Ultimāta garantiju.
     Ru jau tad spēlēja ar kurdiem,izsakot atbalstu, kā iedvesmoti kurdi jau atklāti sāka draudēt,ja TR uzbruks,dabūs lielo karu ar RU.
     Šobrīd vislielākie zaudētāji izskatās EU kuri sabrunoja kurdus pret Isis,bet tagad kurdi stipri savu intresu vārdā pārdevaas RU un nopietni jauc kartis Usai,Es,Arabu kolicijai,un Turcijai,kura klust sasieta,jo likt mierā kurdus nevar( dārgi maksās) ,un uzbrukums var maksāt arī ļoti dārgi.
     Skaidrs ka Ru pie kājas kurdi,jo tie ir tikai kārts spēlē,bet kurdiem šī aizmugure izdevīga,mainīsies kārtis kurdi dziedās citas dziesmas…
     Variants…starp visiem citiem,kam ir ari faktiski apstiprinājumi

 2. Man tas atgādina smalku atspēlēšanos par Ukrainu. Situācija gandrīz 1:1. Turki var mierīgi šaut pāri robežai ar artilēriju, bet krieviem atliek tikai plātīt rokas. Var atkārtot Ilovaisku ar Asada armiju klientu lomā un ātri nozust.

 3. http://www.delfi.lv/news/arzemes/krievija-armenija-pie-turcijas-robezas-izvieto-aviacijas-papildspekus.d?id=47088899 krievi audzē muskuļus (iebiedēšanai?) Armēnijas pusē TR pierobežā! šeit gan atkal var pēkšņi uzrasties vācu Patrioti!

  • Jau ne vienu vien reizi mēģināju skaidrot, ko nozīmē BRĪDINĀJUMA PAVĒLE (warning order). Ņemot vērā, ka kaujas operācija nav datorspēle, kur resursi tiek pārdalīti un pārgrupēti ar dažiem peles klikšķiem, karš ir sarežģīta organizātoriska problēma, kuras risināšana prasa laiku un nopietnu piepūli. Tādēl militārā plānošana un armijas gatavības pakāpes sasniegšana pēc kuras seko rīcība, atpaliek no politisko lēmumu pieņemšanas ātruma. Tādēļ štābi sāk gatavoties karam un paaugstināt kaujas gatavību vēl pirms ir pieņemts politisks lēmums, kura iespējamība var būt niecīgi zema, bet tomēr tā pastāv, tādēļ armija sāk gatavošanās fāzi. Civilais novērotājs diemžēl šādu gatavošanos interpretē tā it kā politiskais lēmums jau ir pieņemts un šī karaspēka kustība ir vēl viens pierādījums. Diemžēl ne vienmēr tas tā ir. Tikpat labi tas var nozīmēt, ka RB BS ĢŠ ir saņēmis bridinājuma pavēli, kurai sekos kaujas pavēle vai varbūt nesekos, to izlems politiķi, bet karavīriem jābūt gataviem.

   • to es arī saprotu kā mērīšanos ar krāniņiem! un lai iestātos līdzsvars, nepieciešams pretspēks lidmašīnām. tas lai kādam nenodreb roka uz “vieglu” mērķi.
    cīņa TR teritorijā ir ļoti mazticama, jo ru šo karu varētu uzvarēt tikai pielietojot atombumbu, un arī tikai tad, ja neiesaistās NATO.
    otrs variants ir AZ noturēšanai ierakumos!

    • Es teiktu tā aizmirstam atombumbas,daudz sarkanās līnijas ir pārkāptas,taču līdz atombumbaam vēl vairāk līniju pa vidu.Domāju to saprot visi kam tādas bumbas ir,pat karš konvencionaalaa vai hibrīdkara izpratnē nedot tiesības pielietot atombumbu.
     Viens ie stratēģiskās spēles,pavisam cits izmantot galējo līdzekļi,aiz kura atpakaļ ceļa vairs nav,jo vainu pretinieks kapitulē,vai dot atbildes triecienu,kas savukārt draud ar netikai valsts shaaveeja galu līdz ar tautu,bet pat civilizācijas kā tādas,sevišķi ja cietušās puses ir Nato un Ru…Jo Ru paliek viena atomvalsts,pret vismaz 4 Nato atomvalstiim…tātad 1:4 izredzes…Ķīna neiejauktos riskējot…jo jebkurā pie šāda nenovēršama scenārija tā tikai iegūtu…paliekot ka vienīgais lielais ģeopolītiskais spēlētājs un kamēr pārējie lapiitu rētas un skaitītu zaudējumus,Ķīna augot apsteigtu visus…
     Indijas resursi par mazu un jataupa pret Pakistānas resursiem,Ebreji tāpat nogaidītu.
     Pakistāna Ķīnas sabiedrotā.
     Tādas ir manas domas…taktisko,mazjaudasppielietošana var draudēt tāpat ar līdzvērtīgu atbildi,jebkurā gadījumā attaisnojama tam nebūtu,ja nu vienīgi kārtis veiksmīgi izkrīt un propoganda nostrādā…citādi risks neatmaksājas.

     • ķīna bez US un ES ir sūds uz kociņa! tas ir savienotais trauks. ķīna var ražot, bet US un ES zin, ko ražot! un saražoto arī ir pēc tam US un ES jāpārdot, tāpēc… ru atkal var pastāvēt malā kā liekais 🙂
      bet pamērīšanos ar krāniņiem savā starpā tas neizslēdz 😀

     • Ja arī Ru ar Tr saķeras kaujaslaukaa& TR nobloķē caurumu,pa jūru nešaush,jo kā tad kuģi brauks – radioaktīvi vai? Pa sauszemi arīdzan ej nu sazini kur tie putekļi nokrit..varbūt uz pašiem frontē.
      Un ja nu TR ir pašiem azotē bumbiņa?

      • ir vai nav azotē, tas gan ir visiem zināms kam jāzin, kas nav zināms ir tas ko darīs vai nedarīs nato, ja pa TR uzdos kaut vai ar kovencionaliem ieročiem. Var sabrukt aiz spēka un varenības.

       • diez ar ko ru var uzdot pa TR? ar spārnotajām raķetēm? iespējams. bet ne jau ar sauszemes spēkiem vai lidmašīnām. ja grieķi ievēros piekto pantu un savstarpēji sūdu gadījumā vienosies, tad tur ru nav variantu- esmu pats savām acīm redzējis šos armijas garnizonus TR un GR pierobežā no abām pusēm- trešajam tur toč vietas neatrastos!..

       • Nato sabrukt?
        Tas būtu visas zināmās šodienas pasaules crash…un mēs būtu pakaļā 🙂
        Atdot savu zemi nevaram,isti arko cīnīties arī nav…tāda publika tautas daļas pašnāvība,nu labi uzupurēšanās notiktu…
        Un neatkarīgi no tā ko nolemtu politiķi un valdība…jo viena lieta ir Nato vai Usa kas kādam nepatīk,bet neviens neprotestē,pavisam cita Ru…

 4. varabungām – pēc tavas pirmās piezīmes virs teksta varētu spriest, ka tu labprāt gribētu, lai NATO atbalsta Turcijas kaujas operācijas Sīrijā? Tā tas bija jāsaprot???

  • Nē, tā tas nebija domāts. Šajā ierakstā es vispār skatos tikai uz līguma nosacījumiem, pienākumiem un tiesībām. Bet, ja tu jautā, tad paudīšu uzskatu, ka konfliktu jābeidz pēc iespējas ātrāk (sen jau vajadzēja). Kopsaucējs ir viens – Asada režīms tiek gāzts, pārējās problēmas runājamas. Tam traucē RU un IR,kuru intereses man ir saprotamas bet ne pieņemamas. Lūzumu var panākt, ja TR sāktu sauszemes operāciju un RU nonāktu tiešā bruņotā konfliktā ar šo valsti SY teritorijā, kas nozīmē ārpus 5.panta. TR slēgtu šaurumus RU konvojiem un te tad ir mana personīgā pārliecība, ka RU nedarītu neko, lai šaurumus debloķētu. Līdz ar to izsīktu RU militārais atbalsts Asadam (tas vnk nebūtu nodrošināms ar gaisa tiltiem vai kuģošanu apkārt puspasaulei), režīms kristu, karš beigtos, konflikti turpinātos, bet ar daudz zemāku intensitāti. Bēģļu lielākā daļa atgrieztos un ar rietumu piešpricēm atjaunotu valsti un kopīgiem spēkiem piebeigtu daesh. Bet tā nebūs, jo obama lūzers, eu mīkstie, ru prasmīgi blefo, bet Pu ir papīra tīģeris.

 5. arī zemessargs

  Starp citu, ja kolēģiem ir interese, tad var palasīt manu 11 gadus vecu diskusiju par aizsardzības problēmām http://panzer.vip.lv/forums.php?action=vthread&forum=6&topic=41&page=4

  • Partizāniem un dienas uzbrukumu piekritējiem būs daudz kas kopīgs 😉
   liela brēka uz maza vilna un pilnībā ignorē tehnoloģisko attīstību un pretinieka iespējas.

   Vari jau protams stāstīt, ka visi būs varen disciplinēti, taču ar personisko piemēru pat miera laikos viegli neiet 😉 večiem vajadzēs i iekost, i bābās aiziet 😉 it sevišķi tad, kad iekoduši. vajadzēs tikai noteiktos rajonos padalīt dvuškas un komandējumā atsūtīt priekameitas.
   vikipēdijas dati ”1944.gadā NKVD kaujas operācijās tika nogalināti vai sagūstīti 1075 partizāni, 1945.gadā – 6016, 1946.gadā – 4218 partizāni” pat pieņemot, ka dati par trešdaļu uzpūsti pat pie 45. gada iespējām varēja noķert gana daudz partizānu.

   runājot par armijas izmēru uzreiz ir jāliek pretim skaitļi un jāpieturās pie realitātes- piemēram sākot ar esošās struktūras sakārtošanu.

   • Tie jau nav partizāni , kam iekost un bābaas aiziet vajadzēs.
    Atvar,iesaku papētīt Irākas,Afganistānas un šodienas Kaukāza pieredzi,un pastāstī man cik tālu ir tikuši Ru tur ar visām tehnoloģijām?
    Un nevajag par kalniem,tur praktiski nenotiek kaujas.
    Decentralizācija,autobomas biedrības,atlase atstrādāta.
    Mums vēsturē ari ir no kā mācīties,kaut no kļūdām un metodēm,gan savām,gan Nkvd ari LT pieredze,nekas jau izņemot tehnaloģijas īpaši nav mainījies.
    Cik tālu Usa ar tehnoloģijām ir Af un Ir?

   • Skaitļi lieli,bet veiksmes Nkvd atslēga slēpās šajos faktoros:
    1. Ļoti daudzi atgriezās no Legiona vai vnk slēpās no abiem spēkiem,bez pretošanās,vnl bija nelegāli,kas tusējas māju tuvumā,kur tos baroja radi vai draugi.Bieži pat nebij bruņoti un bij vientuļnieki.
    2. Grupas sastāvēja no leģionāriem,kuri baidījās padoties un neveda nekādu kaujas vai partizāniem pienākošos kultūru ( disciplīna,maskēšanās,plānošana in tt),ka rezultātā mežu kemmeshanas operācijās bija viegli mērķi.
    3.Nkvd organizēja viltus grupas un aktīvistus,kuru lamātas iekļūva ļoti daudzi.
    4.Tikka veiktas spēcīgas ķemmeshanas un iebiedēšanas,aģentūras operācijas.
    4.Daudzas grupas bija parlieku lielas,taču vaji bruņota,kas tām liedza slēpti un efektīvāk darboties,apgāde,maskēšanās un tt.
    5.Daudzus nomainīja ar legalizāciju un padodaties,nekā nebūs,kas sākumā ta arī bija un daudzi nolēmuši ka cīņa bezjēdzīga,padevās,taču pēcāk tika arestēti,sodīti ar nāvi vai Sibīriju,un spīdzināšanu rezultātā nodeva visu un visus…
    Šie ir faktori,kuri jāņem vērā,domāju šodien ietu līdzīgi,kamēr ieviestos kārtība.
    Rezultāti bija labi un labi būtu ari šodien.

   • Labs partizāns,gatavojas šodien,lai karotu rīt.
    Nekas netraucē šodien izveidot 5 un vairāk bunkurus,sagatavot visu ,apzināt potenciālos biedrus un pārbaudīt praksē.
    Apgūt metodes,ienaidnieka taktikas un tehnoloģijas un to spējas,pielāgot savas,un x stunda nav uzreiz jalien bunkurā,Kaukaza nelegālā stāvoklī iet tikai tad,kad legāla vairs nevar,pārējā laikā ir normāli pilsoņi.
    Visi darbojas tikai savā rajonā,mazas grupas,sakaru tehnoloģijas,disciplīna.
    Otrkārt partizāns nav tikai bārdains vecis ar automātu,vel ir simtiem darbi un iespēju ka var darboties pret sistēmu.
    Jo mazāka un tuvāka grupa,jo drošāk,jāapgūst izmeklēšanas un pretpartizaanu metodes,analitika,katra operacija japlaona lidz sīkumam,izplanojot un paredzot visus iespejamos veiksmu un neveiksmu,varbūtību scenarijus,operācijas jatur slepeniba,tas jāzin tikai darītājiem,tāpat ka atbalstītājiem tikai vadībā zin.
    Maksimāli jānodrošina lai jebkura arest vai nāve neizjaic vai nesagrauj grupu.
    Jabut ļoti daudzam rezerves pozīcijam kur dzīvot,nelabvēlīgos apstākļos operācijas pilnībā jāpārtrauc.Operācijas vietu no bāzes jāšķir vismaz 10 un vairāk km,jādomā netikai par militāro sadaļu,bet ari propogandu,psiholoģiskām un terora akcijām,jādomā ko un ka mainis apstākļu katra operācija un darbiba,cēloņi,sekas,jādomā stratēģiski,skatot ntos soļus uz priekšu.ta var turpināt mūžīgi.
    Galvenais visam vess prāts,neļauties provokācijam,sentimentam un vājībām,darīt tikai to kas ceļams.
    Bāzes iekārtot viltīgi ,maksimāli droši,vienmēr jābūt apsardzei,jabut iespējai ilgi dzivot bez dienasgaismas…slepti pamest pie aplenkuma vai uzbrukuma un tt…sausanas lukas javeido ta lai var droši šaut aizsegā.un nekad nepadoties,ja gadās iekrist jābūt atstrādātai taktikai un infai,ko un ka gazisi iekšā,kur uzradisi kreiso bāzes vietu un kurus okupacijas režīmā līdzskrējējus uzradisi ka atbalstītājus un tipa savejos,ta lai kaitejums ir sistemai,bet ne savejiem.
    Ja kads biedrs klus lamatas,komanda nekavējoties pamet bāzi,jo vairums salūst ātri.
    Kad spiež uz ģimeni,neļauties lai tur vai kas.

    • arī zemessargs

     +
     Jāapzina atbalstītāji, kuri paši akcijās nepiedalīsies, bet dos pajumti, veiks novērošanu. Piem. pensionāre pie loga var adīt un skaitīt cik ien. karavīru un kurā virzienā devās.
     Aktīvi jāfiltrē savi cilvēki okupantu administrācijā. Tiem jābūt gataviem iefiltrēties vatņiku pūlī un starp pirmajiem jāskrien pieteikties miličos/pagasta večos. Bīstamos kolaboracionistus ne tikai jāiznīcina vai jāiebiedē, tie arī jādiskreditē savu saimnieku acīs. Piem. jānoslēpj ieroči viņu dārzā un jāpadod ziņa, ka šis sadarbojas ar partizāniem.

  • Grūti diskutēt ar ” speciem” kuriem zināšanas un sapratne līmenī – ” Trīs Iskanderi un Latvijas nav” jebšu kādam citam ierocim vai ieroču veidam pieskir pārdabiskas spējas un no šīs izfantazeetaas idiles neatkāpjas ne pie kādiem argumentiem:D
   Vēl uzjautrināja ” Vafen Ss”,kurš kā esietis nevis aizstāvēs,bet muks…kautkā neiet kopā pārstāvētā ideoloģija ar vardiem šiem klauniem:D
   Agrāk daudz lasīju to forumu,bet nespēju piereģistrējaties un komentēt acīmredzamus absurdus,tāpēc nometu mālā…jebšu kautkā pats atsijajaas…VB sākumā jau ar tikai lasīju un neko nekomenteeju.
   Par Latgali kā šķēršļu joslu,visa lv ir šķēršļu josla,jāmāk tikai izmantot.
   Paņem jebkuru karti vienas upes un ezeri un purvi,ar noslegtiem apliem,plus vel jūra grāvju…lai pie katra ienaidnieks pakavesies 2 h ,jau bus daudz un ilgi…

   • arī zemessargs

    Prieks, ka pareizi vēl pirms 11 gadiem secināju, ka Latvijai pastāvīgi jātur 10-15 tūkst. armija (2 brigādes, viena no tām vismaz daļēji mehanizēta) + vismaz 50 tūkst. rezervistu/zemessargu. Bet kamēr RAND to pašu nepasaka, tikmēr varēja smieties.

    • Es esmu skaitlojis,ka stabilizējas situācija pie 9000 real durkliem,no kuriem 3000 atrodas ātrās reaģēšanas vienībās,pilna kaujas gatavībā.
     Uzskatu ka bez vienībām kuras atrodas ātrās reaģēšanas statusā,teiksim 2_3 h ietvaros,jebkāda aizsardzība ir apgrūtināta.
     Plus tam visam Zs,kas rok pozīcijas,sargā,uztur kārtību un tt…kamēr PD kāro,ja vajag to pašu dara arī ZS…
     Laba mobilizācijas shema,kas strādā un rezervisti vnk obligāta.
     Munīcijas,medikamentu,pārtikas rezerves vismaz 2 mēnešiem ļoti intensīvu kauju.
     Un Bataljoni pierobežā vismaz Brigādes lielumā patstāvīgi,plus pa bataljonam PD katrā novadā,un Rīgā.
     Pārējie tad pēc vajadzībām gatavi dodies pildīt pienākumus.
     Domāju tā,ienaidniekam būtu daudz grūtāk okupēt mūs,plus nebūtu robu,jo varētu piesegt gan mo gaisa desanta,gan jūras,gan sargat svarīgo iekšienē un būtu kam karot arpus visa šī.

     • Tas viss ir labi, par to strīda nav. Jautājums, kas traucēja un traucē to visu lēnām būvēt? Tas, ka AM un NBS vadība ierakušies alternatīvi apdāvinātie kadri nav nopietns arguments. Tomēr pat tagad neviens pat nesola pievērsties PD vienības izveidošanas pabeigšanai. Operatīvi taktiskā līmenī brigāde ir pirmā ā vienība, kurai kaujas laukā jāspēj darboties patstāvīgi. Viss kas atrodas zemāk ir apakšvienības (izņemot atsevišķos bataljonus), pulku un divīziju mums nav un visticamāk nebūs. Kamēr netiks pilnībā nokomplektēta un abruņota 1.Kbr varam teikt, ka mūsu armijā nav nevienas kaujasspējīgas karaspēka daļas kas atbilstu VIENĪBAS definīcijai.

 6. “Vārdi mūri neuzcels,” tā savulaik teica romiešu vēsturnieks Plūtarhs. To der atcerēties tiem, kas tik ļoti grib paļauties uz līgumiem un to paragrāfiem.

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s