cinisms un efektivitāte

На тыловой военный объект 93-й отдельной механизированной бригады вблизи пгт Гродовка Красноармейского района Донецкой области было осуществлено нападение с применением беспилотных летательных аппаратов, сбрасывавших фосфорные зажигательные гранаты, сообщает Генеральный штаб Вооруженных сил Украины.

avots

vara bungas: Vistīrākais militarais postmodernisms. 🙂

“Mūsu pašreizējā kultūra ir cinisms un ironija – jebkas dzīvotspējīgs, katrā ziņā jebkurš mēģinājums paust kādu ideālu novīst to spozmē”

Svens Birkerts

Advertisements

16 responses to “cinisms un efektivitāte

 1. Ar šausmām iedomājos augustu, septembri kad šie mazie nakts bumbotāji sāks svilināt nost austrumukrainas labības laukus.
  Tādā ziņā respect atkal pret krieviem. Atkal izdomājuši kaut ko jaunu, tai pašā laikā ļauj izlikties neko nezinām.

 2. Īsti neizprotu sašutumu. Krievu vietā arī es šo metodi pilnībā atbalstītu. Ienaidniekam tiek nodarīts posts, neriskējot ar savējo dzīvībām. Jo lielāks posts – jo labāk. Kaut kā loģiski un pilnībā karam atbilstoši.

  • nē, kāds sašutums, jāpārņem pieredzi, bet joprojām NBS nav neviena UAV (MP sķiet sev kko pirka).

   • Sargs.lv ir drons…vismaz filmēšanai…:D
    Mēs par šādām dronu izmantošanas metodēm runājām šeit pat jau gadu atpakaļ noteikti.
    Nekas jauns un orģinālais tas nav,toties ienāks vēsturē Rus ka pirmie kuri to praktizēt sāka.
    Un metodes ar piekarinaatoo c4 =jebko kas var radīt postu kaujā arī kļūs par normu,lai gan daudzas šodien izraisa skepses pilnu smīnu.
    Pirmie kas radīja un pielietoja dronu kamikadzi it Usa ( Switch Blade),starp citu jau sen rakstīju ka ļoti labs ierocis 10 km darbības rādius + reālā laika izlūkošana un kaujasgalvina.
    Usa tāds viens izmaksā 5000,droši var teikt ka sava veida tieš saites rakete,ar kuru var medīt droši gan mīnmetēju apkalpes,snaiperus un visu citu vērtīgo.

   • Es vēl varētu mēģināt saprast kāpēc AM jāiepērk termo un nakts optiku,sistēmas kas būtu nopirktas 5 gadus atpakaļ maksātu 15000 gab,tagad maksā 3000 ,principā tendence visam ar šo saistītājam ir cenā krist uz leju,kamēr kāds neizdomās ko superjaunu.
    Itkā naudas ekonomija.
    Bet uav nekļūs īpaši lētāki,jo tā vēl
    ir augoša tehnoloģija un ir kur augt,un būs kur augt,bet kaujas pienesums ir neatsverams,tīra nolaidība ņemot vērā,ka potenciālajam ienaidniekam viss tas jau ir un māk pielietot.

 3. Nav ko uztraukties ”bezcerīga atpalicība” ir mums ierasts stāvoklis 😉
  par uzbrucēju zināms, ka aizdomas par iekšdedzes dzinēju un bumba tiek nevis novadīta, bet vienkārši nomesta.

  tātad visticamāk trokšņainā un lēnā kvadrakoptera vietā tiek izmantots lidmašīnīte- daudz ātrāka un manevrētspējīgāka un šķiet ka arī klusāka. labā ziņa varētu būt tāda ka nomešana liecina par šādu aparātu mazo skaitu, gan jau

  var iedomāties, kas paliks pāri no tehnikas parka, ja šitāds aparāts novaktēs degvielas sadali. it sevišķi pie kādas lidostas. būs jādomā vai nu par slāpētājiem vai nu par prožektoru, kuram klāt piemontēts ierocis ar skrošu lādiņiem.

  • Es teiktu ka gan slaapeetaaji,gan viss cits lai būtu droši.
   Un vienībām obligāti Stinger tipa Manpadus,lai var triekt lejā uav iebaidnieka,ņemot vērā ka to nav īpaši daudz uz vienību, pāris notriekti liks ienaidniekam vainu atlikt operācijas un gaidīt rezerves,vai uzbrukt uz aklo,jebkurā gadījumā ieguvēji mēs.
   Manpadi nems lejā šos viegli,citi ieroči var arī netikt galā,vai prasīt ievērojamus cilvēkresursus.
   Jebkurā gadījumā šī ir joma kurā mūsu AM nopietni jāstrādā,gan pašu spēju attīstībā,gan pret Uav spēju attīstībā.
   Plus jāmeiģina arī būt viltīgiem,zinot ka vēro,apzināti maldināt…būvējot feik pozīcijas un tt..ievietojot feik ieročus,piemēram mīnmetēju imitācijas tālāk no pozīcijām,lai bombardē un tērē resursus pa tukšo un domā ka iznīcinājis 🙂
   Variantu simtiem,ka to var izmantot savā labā,tāpat jāattīsta pretgaisa maskēšanās spējas un viltības visos spektru diapazonos.
   Ja protams gribam pirmkārt izdzīvot,otrkārt izdzīvot mūsdienu karā ,ņemot vērā ienaidnieka spējas un tehnoloģijas,ieročus.

   • Kolīdz viltus pozīcijas nobombardētas no droņiem, tā uzreiz tos notriec.
    Utainie domās, ok, drons pakāsts, bet pozīcijas iznīcinātas, aizsūta izlūkot vēl vienu droni, jā kluss, mierīgs, viss dūmos un gruvešos, pobeda! Sūta kājniekus vai kolonnu un tad tik sākas, utainie dabū pārsteigumu.

  • Kā tanī anekdotē : ” Aizvakar bija bezcerīgi,vakar bezcerīgi,šodien arī bezcerīgi,situācija stabilizējas ” : D

  • Man gan šķiet, ka lidmašīna nav manevrētspējīgāka par kvadkopteri, jo kvadkopteris var jebkurā brīdī mainīt lidojuma virzienu uz jebkuru pusi, karāties gaisā, laisties strauji zemē pa 90 grādu leņķī faktiski teju vai brīvajā kritienā, ar lidmašīnu to nevar.
   Lidmašīna tomēr labāka ir lielākiem augstumiem, kur vajag ilgāku planēšanas laiku, jo kvadkopteriem tomēr ātrāk izbeidzas akumulatori/degviela.

 4. https://www.youtube.com/watch?v=Qln3hVoe8qA runājot par efektivitāti man iepatikās vīzel 2 mīnmetēju mašīnas konstrukcija, tikai fricis kaut kur nošāvis greizi izgudrojot tādu par 5-10 milj. usd. tā ka pats tās var atļauties tikai ierobežotā daudzumā.

  tātad plus, ka šis ir viens no retajiem aparātiem, kurš var izšaut karavīram neizlienot ārā no bruņām. mīnus nenormālā cena uz kāpurķēžu šasijas uzlikt čaulu pārāk dārgi nebūtu. ieliktu vienu hari iekšā un vienu datoru arī nevar būt pārmērīgi dārgi. droši vien lielākā dārdzība uz to ieroča automātisko sistēmu.

  to var vienkāršot uzlikt amortizatorus kabīnes aizmugurē arī nevar būt dārgi. nolaist stobru lejā – noteikti var ar pavisam vienkāršu metodi, ja vien no lauku sētas atceras akas vindu. apmetu ap stobru trosi un ar vinču novelk lejā. kāds varbūt teiks, ka trosi var pārcirst šķemba, bet ja tāda šķemba tad to visu aparātu tāpat saplosīs. tātad ja trosi pārrauj liekam to ar rezervi un sienam pa jaunu.

  attiecīgi pagrieziena leņķi arī var uztaisīt manuāli- atceroties cementa maisītāju pavelkam rokturi un pārliekam robiņu. tikai atšķirībā no cementamaisītāja tas notiek citā plaknē.

  tātad vajadzīgo virzienu varam paņemt un pārējo piekoriģējam ar pašu lādiņu.

  kāpēc pirkt nenormāli dārgu aparātu precizitātei, ja precizitāti var nodrošināt ar salīdzinoši lēti viedo munīciju.

  • izskatās, ka caurgājamība viņiem ir laba, bet tas svars (2.75 t to 4.78 t) rada šaubas par bruņu esamību 😀
   un man šķiet, ka šis mīnmetēja variants arī nav slikts! https://www.youtube.com/watch?v=cBA9cviWPJo

  • Vīzels, protams, būtu skaisti, bet vēl vienu CVR(T) veidīgo dampi jau būtu par traku 😀 !
   Lielākas sistēmas uzreiz dārgākas.
   Kaut ko vienkāršāku, protams, ir reālāk, tamdēļ būs mums 81mm, tik nav ne jausmas, ar ko tos pārvadās apkārt!

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Mainīt )

Connecting to %s