Neaizmirstiet ieslēgt televīzoru (papildināts 23.02.)

Lielbritānijas raidsabiedrības BBC veidotā filma, kurā attēlots Krievijas iebrukums Latvijā, tiks demonstrēta piektdien, 19.februārī plkst.21.15 kanālā LTV1, aģentūrai LETA sacīja «Latvijas Televīzijas» (LTV) komunikāciju speciāliste Agita Pudule.

vara bungas: VB diskusija šeit

[..] BBC filmu Sārts uzskata par izklaides žanru: “Tas ir pasniegts tādā dokumentālā žanra imitācijā, un cilvēki bieži vien to uzskata par patiesībai pilnībā atbilstošu. Bet varu teikt kā speciālists, kurš ir piedalījies šādās izspēlēs – šajā sižetā nevarēja būt cita atrisinājuma, jau tajā sižetā iebūvēti visi parametri. Tāpēc par to nevajadzētu uztraukties kā par dokumentālu filmu.”[..]

avots

UPD1 ģen.lt. R.Graubes viedoklis (video)

Advertisements

26 responses to “Neaizmirstiet ieslēgt televīzoru (papildināts 23.02.)

 1. Vai Lietuva arī runā (video)- http://tv.lrytas.lt/?id=14545090621454218469
  Kāds var patulkot?
  Tulkojums – Šovakar, BBC TV skatītājiem tiks rādīta filma “The Third World War: The War Room”, kas ir maisa kaislības Latvijā. Lai gan britu apgalvo, ka filma dokumentāla, tas liecina un izdomāts situācija – Krievijas militārais iebrukums uz Latgales reģionu. Latvijas politiķi teikt sākotnēji vēlas redzēt filmu, un tad tā izpētīs, kā reaģēt uz to. Politiskie analītiķi nomierinoša iedarbība, ka šāds scenārijs, NATO aizsargājami Latvijā – maz ticams, bet Baltijas valstis spēkiem vienmēr ir gatavi atvairīt iespējamo agresiju no austrumiem.
  Ir vēl kādi raksti, bet ko domā Igaunija? Prastskoks var pastāstīt?

 2. http://www.delfi.lv/news/national/politics/filma-par-krievijas-iebrukumu-latgales-pasvaldibu-vaditaji-neizpratne-par-translaciju-ltv.d?id=47082511 un redz ko domā Latgales vadība!.. nevis domāt, kā uzlabot drošību pierobežā, bet jācepas par to, ka LTV vadība apmelo!!!

  • Kāda sagadīšanās, kremlim šī filma arī diez ko nepatīk. Kas pie varas Latgalē?
   Nekad noklusēšana nebija veiksmīga politika. Ja par filmu runā to ir jārāda. Paslaucīšana zem tepiķa tikai vairos baumas.
   Varbūt noskatoties filmu Latgalē sapratīs, ka īstenībā tā nav ne par LV, ne par Latgali, tā ir par lēmumu pieņemšanas procesu NATO līguma 5.panta ietvaros. Un vispār nemieru avots, saskaņā ar scenāriju, īstenībā bija Tallinā, bet Daugavpilī tikai reakcija. Filmas veidotāji ar šādu absurdu norāda uz to ka iegansts var būt jebkāds, vai tā var nebūt vispār, tāpat kā Slavjanskā darbosies iebraukušie “viesmakslinieki”, kam ne Rīgā, ne Daugavpilī neviens nav īsti gatavs.

   • es ar neticu, ka Latgalē būtu daudz vietējo ru atbalstītāju, bet kā lai viņiem pasaka, ka jebkurā gadījumā viņus var par tādiem pataisīt pašiem negribot! te tiešām būtu darbs Mošķim ar savām aktivitātēm, lai parādītu Latgali piederīgu Latvijas ideāliem, lokot lentītes, rīkojot parādes, dziedot patriotiskas dziesmas utt. jo pagaidām tēls ir tāds kā ir un nevelti filmā iekļauta Latgale un nevis Vidzeme vai Kurzeme.

   • “Filmas veidotāji ar šādu absurdu norāda uz to ka iegansts var būt jebkāds”

    Filmas veidotāji uz to norāda, ka iemeta Google “Russian riots Estonia” un saprata, ka hronoloģiski Bronzas nakts bija jau pirms kāda laika. Par daudz goda veidotājiem, citas tālredzīgas domas pielipināt viņu necilajām personām.

    Jeb nopietni domājat, ka filmā apzināti izmantoja (mums) saredzami ne-Latvijas krievus?

    • Tu vari uzskatīt BBC par amatieriem, es domāju savādāk. Briti parādījuši MUMS acīmredzami absurdu situāciju: huļigānu nedienas Tallinā uzbudina krievus Daugavpilī. Domāju pat notikumi Rīgā nekādi neietekmētu ikdienu Latgalē izņemot, ja tiktu piešpricēta “viagra no kaimiņu aptiekas”. Līdz ar to LT lietuvieši filmā attēlo nevis LV krievus, bet RU specdienestus, par pamatu ņemot notikumus Slavjanskā, kur visi “nemiernieki” sākumā tika implantēti.

     • LT filmā attēlo “mēs esam lēti lietuviešu statisti, kas pārējā laikā zog nepieskatītus alumīnija priekšmetus”.

      BBC kompetences par austrumu notikumiem vēl aizvien nav gandrīz nemaz. Tas ir diezgan kreiss, diezgan nekompetents valsts uzņēmums – un raidījuma vēstījums ir “leibora kadri saka ka karš ir slikti “.

      Visas citas diskusijas (īpaši Baltijā ) ir neparedzēti blakusefekti.

      • un RAND pētījuma rezultātu publikācija dienu pirms BBC filmas demosntrēšanas. Sakritība? Varbūt BBC nav kompetences, bet kā būt ar ekspertu kalibru, kas sēž pie galda? Tie arī neko nesaprot? Faktiski BBC loma aprobežojas ar ievadu un diskusijas montāžu, es pievērstu uzmanību ekspertu argumentiem, kas ir daudz interesantāki par Dpils atveidošanu jebkādā veidā. BBC saka, ka 5.panta situācijas konstatēšana hibrīdkara apstākļos ir diskusijas objekts. Par to ir jārunā.Tomēr spriežot pēc visa LV sabiedrība turpinās vārīties par Dpils ainavas nepareizu atveidošanu, uniformu neatbilstību un “ar kū maņ asociējās Latgola”.

       • Filma jādala divās daļās.

        a)Filmas provocētās diskusijas
        b)Filmā rādītā un teiktā ietekme uz šīm diskusijām.

        Ja a) es novērtēšu kā pozitīvu – absolūti neatbalstot strausismu par neērtām tēmām, tad uz b) BBC vai nu piekopj advancētu apgriezto psiholoģiju, vai arī bīda kreiso “labāk slikts miers” vēstījumu.

        T.b. ja sagaidītā publikas reakcija ir “man kauns, ka neesam gatavi karot par Baltiju!”, tad mūs nerādītu kā blokmājas ar Boratpremjeru. Un jā, tur ir atšķirība – jo ukraiņus neviens rietumos īpaši netver par civilizāciju, kā kaut ko līdzīgu sev.

        Mūsu tēls, pateicoties arī sēņu lasītājiem/krāsainā metāla zagļiem, ir stipri līdzīgs. BBC, vai nu slinkuma vai apzinātu iemeslu pēc, mūs attēlo kā līdzīgu zemcilvēkus – un tas ir tas rāmis, ko viņi uzliek ekspertu diskusijai. Vai nu Baltija izskatās kā Borats, vai Baltija izskatās tāpat kā Francija, Vācija, Beļģija vai Norvēģija, par kuru civilizētību šaubas nevienam nerastos.

        Es izvēlos ticēt slinkumam un nekompetencei. Citādāk tā ir apiznāta suģestija.

        • snobiskie briti par tik smalkām matērijām neperas, viņi gandrīz visu EU ir uzmetuši, ko nu tur čikāties ar problēmvalstīm, kuru dēļ var izcelties kodolkarš. Tie ir briti un viņu stils.

       • Kuu ty cyili razumej,tus volna kryvus mes mudri gar zems i pilnu muti ar zems….:D
        Tikai humora notij 🙂

   • hehe jā…..Saskaņas centram tagad traks laiks, viņiem ir jābūt uzticīgiem Latvijas interesēm šajā saspringtajā brīdī starp NATO un RUS, bet tajā pašā laikā nav nekāds noslēpums ka viņi saņem finansējumu un atbalstu no Vladimira Putina partijas. Atceros kad Krievija sāka savu agresiju Ukraiņā, SC negribēja nekādi komentēt notiekošo, nevēlējas ne sodīt ne atbalstīt Kremļa darbības. Tas pats šeit. Nu būs Ušakovam un Urbanovičām ko panervozēt 😀

    • Ar SC vispār interesanti – Urbis nopublicējas sutņikā pirmajā dienā, abās valodās – pēc tam delfos ņaud ka neesot ar šiem pat runājis.

     • arī zemessargs

      Laikam sadarbība vēl nav atstrādāta un komunikācija klibo 🙂 Urbim galīgi nevajag, lai latviski raksta ko tādu, kas latviešu vēlētāju varētu nobiedēt.

 3. Pateicos Piparam par novērtēšanu. Par to jau Mošķis cīnās. Bet lietas iet uz labo pusi.
  Pateicoties doktora A.Pabrika iniciatīvai ir sākusies reģionālo parāžu kustība. Jau bija Rēzeknē, šogad Krāslavā. Cita starpā, aicinu draugus kopīgi organizēties un 4.maijā doties uz Krāslavu, parādīt vietējiem savu esamību!
  Arī GORS dod labumu. Beidzot Latgale pilnvērtīgi iekļāvusies Latvijas kultūras telpā.
  Cita starpā..braucot no koncerta Gorā uz Rotko muzeju Daugavpilī, nepabrauciet garām Lūznavas muižai un tās parkam. Tiešām skaisti.

  Protams tas viss vēl nevelk līdz 1936.gada Pļaujas svētku Rēzeknē līmenim, tomēr…..

  Draugi!

  Viss notiek un viss mums būs. Gan tanki, gan orķestri!

  “Mums līgot līgos druvas plašas
  Ja pašiem rokas būs mums knašas
  Ja pašiem spēks mums būs!”

 4. Tikko noskatījos, jāsaka, ka nekas diži nepārsteidza, vien britu militārpersonas beigu nepiekrišana atbildes kodoltriecienam, no racionālā grauda daļēji saprotams, jo amerikāņi tāpat Krieviju noslaucītu no zemes virsas, bet nostāju ir jāpauž ne tikai bažījoties un kratot pirkstu.

  • Man patika Kreituses un Pildegoviča ievadvārdi. Tas ko es visu laiku saku – elite, tās apkalpojošais personāls ir informēti, bet retoriku un savu rīcību koriģēs tikai tad, kad vairs noklusēt nevarēs. Bet pipls patērē “draudu nav” un “mums jāstiprina” nepārprasot cik ilgi draudu nebūs un kādas sekmes agrāk notikušai stiprināšanai.

   • Kreituse vismaz par 90% runāja lai izklausītos vieda nevis pa tēmu.

    Diskusijas vadītāja noslēguma vārdi “varam gulēt mierīgi – un atcerieties, ka karš nav risinājums nevienai pusei” radīja vēlmi bajonetēt.

    • partijnieku ņuhs un čujs. labi, ka vispār filmu parādīja, neskatoties uz ždanokas protestiem.

    • Sākumā gan raidījuma vadītājs normāli pateica kā ir – spēku mums pašiem pamaz, ja Krievija gāztos iekšā, savukārt NATO nemaz tik ātri, ja vispār, neatsteigtos palīgā 😉 !

     Pildegovičš turējās godam, tas ir, ierēdņa goda atbilstoši, vervelējot par to, ka filma jau nav priekš Latvijas auditorijas, bet priekš britu un mums nav ko uztraukties, bet kā lai neuztraucās, jo britiem tiek stāstīts, ka nah tādu Latviju ar tās 2 miljoniem papuasu glābt un iekulties kodolkarā ar utainajiem?!

 5. Nesanāca redzēt pa LTV to filmu, bet ir jautājums. Jau palasīju komentārus un parādās info., ka esot tā filma rediģēta. Esot izgriezti kadri ar SUVieša karodziņa nogriešanu no piedurknes un iebāšanu mutē, līdzīgi kā Ukrainā un vēl kas tur.
  Bija vai nebija tā?

  • bija šāda epizode, kad skatījos pirmo tiešraidi BBC kanālā, LTV 1 redzēju tikai ievadvārdus
   pats vari pārbaudīt šeit ir linki uz onlaina skatīšanās vietām

  • Tās epizodes, kur “letiņi” ar britu uniformām pavīdēja tikai tik, cik reklāmā, kur tas utainais bļauj, ka briti/amīši šiem karot mācot. Respektīvi, sekunde-divas.

 6. Tā ir. Ja vien Mosķis nebija izdzēris par daudz vīna, tad var apgalvot, ka LV versijā nebija ne karodziņa ēšanas epizodes, nedz epizodes, kur britu soldieri lūdza piedošanu par pāri darīšanu krieviem. Angļu versijā tādas epizodes bija. Gan jau kādi onkuļi grib, lai mēs pārāk nesatrauktos 🙂

  • arī zemessargs

   A ar seju realitātes sūdos negrib?
   Kā sievietes vāc pa ielām uz prieka namiem, pieķēdē pie sienas, ņirgājās un liek apkalpot rotu dienā? Ja rodas aizdomas, ka vīram/vecākiem/brāļiem ir nauda, tad sūta video ar sievietes “izmantošanu”, pieprasot izpirkuma maksu vairāku tūkstošu dolāru vērtībā (atkarībā no prognozētās vecāku turības), pretējā gadījumā solot nogalināt. Dažreiz, ja pārāk ilgi domā, nocērt pirkstu un nosūta pa pastu, solot kā turpmāk saņems pa daļām! Kā gūstekņus un citus “aizdomīgos” piesien pie koka un lēnām svilina kājas uz ugunskura? Kā tur kanalizācijas akās vairākas dienas? Kā iedzen šahtā un liek rukāt neizpildāmo normu par velti, pretējā gadījumā nedod ēst un ūdeni? Lai sajūt, ka tas var notikt nevis kaut kur TUR, bet šeit pie Tevis, ar Tevi, Taviem radiem un kaimiņiem.

   • Zin kā, vietējā vate jau teiks, ka tas viss meli, kamēr tādas lietas nenotiek ar viņiem pašiem, tikmēr kviec kā aizkautas cūkas par rjuskij mir un Putinu kā labāko preizdentu.

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s