in particular

[..]Speaking Tuesday at the Heritage Foundation in Washington, D.C., Jorge Benitez of the Atlantic Council said that so far NATO’s response in its exercise of military preparedness to Moscow’s threats against Estonia, Latvia and Lithuania, in particular, and other front line states, in general:

 • Lack speed in political decision-making and force deployment;
 • Lack size “so they’re not intimidating” to Russia and remain less costly to members;
 • And show weakness in readiness—from German air transport, to combat ratings of U.S. ground forces, to the availability of precision munitions.[..]

avots

vara bungas: Ja jau Vašingtonā no kanceles sāk runāt par  pārlieku taupīgām NATO dalībvalstīm  Baltijā, kurām trūkst ātruma politisko lēmuma pieņemšanā un kaujas gatavībā, domājams tikai Tallinā AM var gulēt mierīgi, pārējiem jāstrādā virsstundas.

Kopumā raksts, kas atreferē “augsto plauktu” konferencē apspriestās tēmas, pamatā atkārto RAND pētījuma tēzes, ko vēl īsāk izteica viens no dalībniekiem:

“You really need to have the troops on the ground”.  

 

 

Advertisements

33 responses to “in particular

 1. Nevaru iedomāties,ko “pantalonu” sekta darītu,ja Nato pateiktu,ka : “Mēs nevaram sniegt garantijas un turpināt sadarbību,ar
  partneriem ,kas kopš iestiestāšanās oorganizācijā ir nepildijushi savas pamatsaistiibas un neizrāda darbos nekādas darbibas lai stiprinātu savas aizsardzības un kaujasspeejas , toties cer paratizeet uz citu priekšzīmīgu partneru rēķina. ”
  Noteikti uzreiz kapitulētu? 😀

  • Viena daļa sāktu paniski rosīties un tiešām censtos izbīdīt iepirkumus, apmācības un tamlīdzīgi, darītu to, ko 20 gadus nav darījuši pienācīgā apmērā, savukārt otra daļa skrietu sarunāt darījumus uz Krievijas vēstniecību.

   • arī zemessargs

    +
    3. viena daļa uzreiz notītos.
    Iespējams jau pēc dažām dienām pie partiju vadītājiem atnāktu Krievijas vēstnieks un uzstādītu ultimātu “kurā bezierunu tonī tiks pieprasīta Latvijas valdības atkāpšanās, jaunas valdības izveidošana ar no PSRS Krievijas puses norādītām personām, un neierobežota padomju Krievijas karaspēka kontingenta ielaišana Latvijā, informējot, ka ja līdz plkst. 23:00 netiks saņemta pozitīva atbilde no Latvijas valdības, padomju Sarkanā Krievijas armija bez kādas atļaujas no Latvijas puses ieies Latvijas teritorijā un pārņems to, ar spēku apspiežot jebkādu pretošanos.” Vairākums no tiem, kuri vēl būs uz vietas, būs vai nu tie, kuri ir Krievijas aģenti vienmēr bijuši, vai nu pagūs sarunāt.
    Ja nopietni, tad savas saistības reta NATO valsts izpilda, bet piem. ASV gan var pateikt, ka palīdzību sniegs tikai tiem, kuri prasības izpilda. Pārēji šaubos, ka sniegs bez ASV.

 2. Nu re…jau sākam darīt. Izskatās, ka ar Alūksni jau nepietiek…..tā ka ledus sakustējies. Rekrūši nāk!

  • Jā cik arī man ir infas,ar rekruushiem šogad problēmu nav,gribētāju uz PD daudz.Dīvaini šķiet,ka ļoti daudz meitenes.
   Bet ko darīt,ja vīri mīksti,jākaro sievietēm.
   Jautājums,ka izvilks to apjomu ar apmācībām,tikai 700 un Alūksne nevelk.

   • Starp citu ZS arī daudz jaunu cilvēku šogad (es to skaitā). Un arī daudz meiteņu. Nekas, es neredzu atšķirību starp zemīti kas ir vecis vai vecene, ja grib karot tad pie kājas. Iedot tik AK4 un aiziet, pretinieks arī atšķirību nejutīs, tā pati 7.62 patrona būs.

    • Es arī šogad pamanīju, ka tiešām daudz jauno, ko pirmo reizi redzēju, ko otro reizi no rudens ražas 😀 !
     Man šķiet, ka tomēr būtu jāmēģina arī vairāk piestrādāt arī pie tā, ka maksimāli daudz jaunsargu iet pa taisno pēc JS pabeigšanas uz Zemessardzi, pat ja viņam/viņai liekas, ka tagad nebūs laika studiju un lielpilsētas uzdzīves dēļ, jāpierunā iestāties, saņemt ekipējumu un vismaz pāris reizes gadā uz lielajām mācībām atnāk, lai nezaudē saikni, kvalifikāciju un paliek kā aktīvs, pieejams resurss vajadzības gadījumā.
     Savādāk dīvaini liekas, ka tik aktīvi jaunsargi, bet pēc visu līmeņu nokārtošanas visi 100% nepāriet tālāk uz ZS. Daļa aiziet uz PD, bet būs jāpajautā sava bata JS instruktoriem, cik tad tie procenti rupji rēķinot atbirst pavisam, cik uz PD, cik uz ZS.

 3. Tālavas Taurētājs

  Kāda starpība ko darītu. Ziemeļvējš tuvojas, skatamies uz indikatoriem tie iedegas sarkani un to ir arvien vairāk.
  Tikai neliels atskats uz pēdējiem notikumiem: Latvijā pagājušajā un šajā nedēļā vismaz 3 sekmīgi info ops (sputniks, Ždanokas varzas protests un Latgales pašvaldību vēstule), mūsu stracom pārstāvis tikai nevarīgi novaidējās. Paskatamies uz EST robežu, tur Mi-8 pārkāpa gaisa telpu (http://apollo.tvnet.lv/zinas/krievijas-militarais-helikopters-parkapis-igaunijas-gaisa-telpu/721780), laikā kad norisinās 76. GDTD mācības. Labi, ka vismaz LTV nav iezadzies bojātais taimkods un parādīja krievu iebrukuma scenāriju Baltijā.
  Ir vērts apsvērt par stāšanos medniekos un izdzīvošanas atziņu izdrukāšanas. Si vis pacem, para bellum!

  Mans zelts ir mana tauta,
  Mans gods ir viņas gods.

  • Tālavas Taurētājs

   INFOPS/PSYOPS darbībā, kā tas darbojas.

   • ļoti laba filma (ja tā ir reāla! 😀 )!
    bet tāpēc var izskaidrot, kāpēc krievi tik viegli ieņēma Krimu- prāts vienkārši nespēja pieņemt, ka sākas karš, tāpēc neviens nespēja izdarīt pirmo šāvienu. visa pasaule nespēja to pieņemt! un tikai tad, kad sākās uzbrukums Marijampoles karadaļai, iespējams omd karavīri pirmie atklāja uguni no sardzes torņiem.
    līdzīgs gadījums bija mums armijā, jo mēs savus jauniņos (~1,5 mēn.) arī, droši vien, nozombējām- viss pēc reglamenta! kad gāja garām dembelis sargpostenim un pajautāja piesmēķēt, viss beidzās ar to, ka atskrienot pie munīcijas noliktavām (~1km), dembelis gulēja zemē un gaidīja, kad paņemsim “siltu” (pēc trīs šāvieniem gaisā un pie kājām)! iespējams, ka vecākie iesaukumi būtu tikai dembeli pasūtījuši .irst, un lai neprasa sargam piesmēķēt…
    un pašam arī bija gadījums, kad stiepu mājās laivu un pienāca klāt čigāns runāt- sajūta, ka slīgstu līdzīgi kā hipnozē un tā laiva ir jāatdod viņam. zemapziņa tik pateica- nav ko gaidīt, jāmauc džekam pa muti! un zin, uzreiz atlaida! 😀
    tāpēc es ar saku-ja parādās zaļie vīriņi pierobežā, nav ko daudz filozofēt, bet jābliež virsū!

    • Šeit pat nav runa vai filma īsta vai iestudēti aktieri,esmi ļoti daudz pētījis un studējis šīs tehnoloģijas un metodes psiholoģijā un droši varu teikt ka tā tas ir un darbojas.
     Šeit vnk čaijnika līmenī parādīts,kā tas ir un darbojas,lai būtu saprotams katram.
     UA karš šinī jomā laba skola un ir no kā mācīties un gatavojoties būt gataviem.
     RU pieļāva daudz kļūdu,nākotnē būs tikai profesionālaaki un arī tam mums jābūt gataviem.

     • Tālavas Taurētājs

      Ja tas nedarbotos, nebūtu licis. Neticīgo Tomu ir daudz, bet nav nesalaužamu cilvēku, jāmāk tik atrast atslēga. Tehnoloģijas nav jaunas, bet detaļas lai paliek.

      P.S. Visas atslēdziņas ir aprakstītas Bībelē. Kas iet pie bikts, zinās.

   • Paldies,šitais labs,šo VB varētu ielikt atsevišķā topikaa lai tauta redz un izgliitojas,un paarnest uz Arsenāla sadaļu.

  • Medniekos varētu visi,būtu tikai plus ( ierocis mājās,laba karabīne ar optiku), bet nu visiem kas var atrast dažas brīvdienas mēnesī,neslinkot un pievienoties ZS.

   • Ar steigu ir jāmaina likumdošana, lai ļautu zemessargiem/armijniekiem ar atvieglotiem noteikumiem iegādātas šaujamieročus bez visas tās mednieku padarīšanas. Protams, filtriem jābūt ar domu, ka dod tikai tiem, kas izgājuši pamatapmācību un pierādījuši sevi dienestā, nevis tādiem, kas reti nāk uz mācībām un ir slinki dīkdieņi.

  • Un nebūt mīkstiem vīriem un gļēvi nemeklēt atrunas kāpēc nevaram vai negribibam aizstāvēt savu zemi,tautu untuvos ,bet sanemties un stāties ZS vai kā citādi gatavoties lai esam gatavi un vismaz ar minimālam prasmēm un zināšanām.

   Latviešiem jau gadsimtiem ir pieredzes pilna atziņa,kas izpaužas tautasdziesmā : ” Labāk mani karā kāva,nekā suni sētmalē ” .
   Respektīvi labāk mirt ar godu cīnoties par tēvzemi un tauta, neka gļēvi bezjēdzīgā nāve izvairīgi slapstoties un nogaidot…ienaidnieks nežēlos nevienu.

   • jāievieš XXI gs atbilstošas korekcijas. “labāk mani kara kāva” un “labāk manu galvu ņēma” jānomaina uz “labāk kaušu ienaidnieku”, “labāk svešā galvu ņēma”utt

   • arī zemessargs

    To latviešu, kuri izdzīvoja moto bija: “labāk kā suns sētmalē, nekā beigts vilks mežā”, “labāk ņem manu tēvu zemi, māti, meitu, radus, bet atstāj dzīvu, jo zemi paņems tik un tā, bet ja pretosies – paņems arī dzīvi (dzīvi arī tāpat varēja paņemt, bet ir vismaz iespējā)”. Piem. man viena no vecāku puses tā arī bija, izdzīvoja tie, kuri no cīņas prata izvairīties. Vairākums cīnījās, neizdzīvoja un pēcnācējus neatstāja.
    Tāpēc mums vēlētāju liela daļa baidās par savām tiesībām un tautu iestāties. Atceros savu dalību pašvaldību vēlēšanās “ja viņu ievēlēs, tak pilsoņu karš sāksies!!! Nē, nē, labāk balsosim ar to, kurš ar visiem pa draugam, sarunāt prot, neprovocē (lien uz vēdera un skūpsta zābakus) utt.”.

    • Ļoti daudziem izvairieties neizdevās,rezultātā ne kaitējuma ienaidniekam , ne cīņas par tēvzemi = bezjēdzīgā nāve Sibīrijā , ciešanām represijās , izvarošanas, laupīšanas , pazemojums ,baiļu pilna dzīve , pusbadā un bezmaksas darbs kolhozos un rūpnīcās , bojāeja piespiedu iesākumā pretpartizaanu operācijās.
     Tie kuri cīnījās un noticēja un padevās arī praktiski 100% aizgāja bojā nāvessodu rezultātā vai kļuva par invalīdiem.
     Man rados vecmāmiņas un vectēva līnijā bij tā , ka vectēva māsa un radi bija sarkanie,daži partizānu atbalstītāji dabūja iekšā no Lv un vāciem.Bet vectēva līnija bija nabadzīgāka,pats vectēvs jau 1950 atausa un lai skaļi nerunāja bija pret psrs un Rus…bet centās piekopt māla stāvēšanas taktiku uz barikādēm arī nebij.Bet vienmēr teica ka kievi nav draugi un lv būs brīva.
     Māsa apprecēja lv komunaku vectēvam un taisīja karjeru partijā,vairāk materiālu motīvu vadīta,vīrs pārliecināts komunaga,tāds arī nomira 2000 gados.
     Zīmīgi ka šie ” komunagas” pat fiktīvi izšķīrās lai iegūtu otro dzīvokli un kad pāauga meita dabūju arī trešo,rezultātā 90 jau visi dzīvoja vienā un pārējos izīrēja.Vectēvam kopumā bija 12 brāļi un māsas.

    • Savukārt vecmāmiņai bija 6 brāļi un māsas.
     Vecvectēvs bija aizliedzis jebkaa saistīties ar padomju varu un partiju, esot teicis ka labāk badā nomiršu nekā atbalstīšu slepkavu un noziedznieku bandu.
     Pretošanās kustību esot nosacīti atbalstījis,jo vecvecmaate jau bijusi mirusi un vajadzēja audzināt bērnus.
     Vecmāmiņa tika izslēgta no skolas jo paticis lasīt un bijusi atnesusi grāmatu Ulmaņa laika ko tad apzinīgaa skolotāja pamanījusi un noreagejusi.Līdz arto izglītība bija vāja,nekur netikus i vairāk pienemta pēc tāda nozieguma,mājas bijusi kratīšanas,neko neatradu,tēvs paspējis pateikt lai saka ka grāvī atrada.
     Draudējuši tēvam ar cietumu,bet bērniem Sibīriju.Izglābis komunaga kaimiņš,krievs par 2 cūkām un vēl visādiem labumiem.
     No lielās saimniecības neka nepalika,visu rekvizeeja kolhozam,tāpēc ar ēšanu bijis grūti..centušies smaukties ar dārziem arot tos naktis meža klajumos un tur ari taisot cūku aizgaldu,vnk lai nenomirtu badā.
     Ap 1952 vidējais brālis bijis jau iesaukts armijā,mežā netālu atraduši izstrebki sleptuvi ar karabīni un patronām,par to arestēja jaunāko brāli,pēc nedēļu ilgas ” pratināšanas ” vainu bij atzinis un pat pieteicis ka gribejis karot pret režīmu..dabūja 15 gadus Sibīrijas un pēc pratināšanas runas un kustību invaliditāti,knapi varēja runāt,atsitas nieres un tt,pēc atgriešanās sāka dzert un …
     Pilnīgi skaidri zināms ka bija nevainīgs visa minētajā.
     Vidējais atgriezās no dienesta, uzzinot visu bij gājis uz čeku psrs formā skaidroties un rezultātā dabūja ari 10 gadus Sibīrijā.
     Atgriezās ,bija aktīvs pretpadomists,regulāri dabūja sēdēt par visdažādākajiem pantiem,bet piedzīvoja Lv,aktīvi barikādes atbalstīja un palika nesalauzsts,spēcīgs cilvēks,personība.
     Vecmāmiņa dabūja ļoti daudz ciest pazemojums,krievu kolhoza pārvaldnieki regulāri draudēja ar Sibīriju vai citām represijām.Sevišķi tamdēļ ka nemācēja runāt krieviski,bija pat ultimāti ,ja 2 ,nedēļu laikā nerunās Ru valoda,būs brauciens uz Sibīriju,tāpat darbā savā starpā drīkstēja runāt tikai Ru valodā.Algu maksāja reizi gadā likme bijusi 12 kapeikas stundā,bet kad pienāca laiks maksat par nostrādāto gadu divi maisi graudu un 2 rubli,pārējo ieskaitīja itkā kautkāda psrsaatbalsta fondā,protams tas viss sapulcē balsojot itkā lēmas,taču balsot varēja tikai ka ieteica partijnieki,kas balsoja pret nopietni riskēja.Un daudz citu pazemojumu…lūk divas ģimenes,kuras nepretojaas…un kāds liktenis izveidojās neitralitātes rezultātā.
     Parejie brāļi nepieminēti jo tika iesaukti karā vai pazuda un likteņi nav skaidri abās pusēs un ģimenēs.
     Ģimenu tusiņos parasti vecmāmiņas vidējais brālis iekaustīja komunagu radus,kas beidzās ar to ka tie vairs nebrauca.
     Vectēva masa partijniece centās kompensēt un uzpirkt ar regulāriem deficīta labumu pievedumiem.
     Īsumā tā,šodien domāju varētu iet līdzīgi,protams citi laiki un iemesli un tt,bet apmēram tāpat,piemēri Ru kaukāzā un dnr…

     • Patika komentāra beigās par to, ka komuņagas tika dauzīti 😀 !

      Mūsdienās tās lietas notiktu daudz ātrāk un skarbāk, kā PSRS laikos, jo Krievija šo to tomēr ir mācījusies no PSRS un otru tādu kļūdu, kur ļautu latviešiem palikt Latvijā un neizsūtīt/nepārkrievot visus, nepieļautu un drīz vien Latvijā latvieši būtu mazāk par 30% un ar to arī viss būtu cauri.
      Tamdēļ tie mīzali, kas domā sarunāt var aizmirst, lai paskatās, kā var sarunāt ar Ukrainas austrumos ar utaino varzu, kas tur zog, laupa, nogalina, vietējā vate un savestie deģenerāti-vatņiki no Krievijas un visādi čurkas un kadirovieši arī neko netaupītu latviešus, sievietes ņemtu sev, izvarotu, seksuāli izmantotu, latviešu vīriešus vienkārši apšautu, apgrieztu, kuri paši uz paplātes savu naudu, bagātības un sievietes neatnestu okupantiem.
      Nezinu, kur tik debīli cilvēki mūsdienās, kuri tic tam, ka ar laivu aizpeldēs prom vai ar lidmašīnu vai savu automašīnu kara laikā aizmuks un ja neaizmuks, tad sarunās.
      Ar vatņiku nevarēs sarunāt pat tik daudz, kurā ķermeņa daļā viņš Tev lodi ielaidīs un vai tas notikt ģimenes acu priekšā vai nē.

      • Pilnīgi piekrītu par to, ka Krievija otreiz šādu pašu kļūdu nepieļaus un no tā visas izrietošās sekas. Un nav nekāds noslēpums, ka pirmie viss smagāk cietīs vietējā vate, kad šie vairs nebūs vajadzīgi. Ņems vērā, ka Latvijas vate nav bijusi tiešā kontrolē ar Kremli.

      • arī zemessargs

       Manuprāt, latviešu bēgšana drīzāk netiks traucēta, pat stimulēta. Jo vairāk latviešu aizbēgs, jo labāk. Sabraukušie vatņiķi varēs ieņemt mājas piesavināties.

    • Tālavas Taurētājs

     Manējie visi ir kāvušies zem dažādiem karogiem, visi pārnāca mājās,kas nu kāds. Vienīgais ir žēl, ka zem latvju karoga neviens nebija stāvējis, lai gan kopš 1.PK ir gan vācus slānījuši, gan utainos vanckarus. Es esmu gatavs iet zem mūsu sarkanbaltsarkanā, jo savā zemē ir mīkstāk gulēt.

 4. http://ria.ru/world/20160220/1377978616.html neesmu nekur citur pamanījis, pat ne tvnet.lt, ka daješ draudētu Lietuvā uzspridzināt amerikāņu bāzi, bet ria atsaucoties uz baltnews jau drukā- dezinformācija, iebiedēšana, fondu atstrādāšana?!..

  • Psyops uz lietuviešu pusi,pret Nato bāzi,kas Ru ļoti traucē un nevēlama.
   Ja vajadzes pparādīsies arī video no ” dajew”…un tālāk vai nu savējie ietekmes aģenti vai nedomājoši vietējie sāks celt traci un vaimanāt,ka bail,pret un tt…un ja operācija izdodas = lūdzu easy scenārijs ka likvidēt pat saknē Nato bāzi.
   Un viss ar ienaidnieku rokām 🙂
   Skaistums,kur tu rodies 🙂

   • Ja tu par Marjampoles nodrošinājuma centru tad tā ir US nevis NATO bāze. Ļoti savlacīgi uzradusies un ārkārtīgi svarīga.

    • Tas pat nav tik būtiski Nato vai Usa,mums tā bāze ļoti vajadzīga pie šī brīža politikas un situācijas,savukārt Ru nevēlama pie jebkādā scenārija,bet pie “ziemeļveeja” scenārija pat ļoti sajaukt kārtis un likt stipri pasvīst blickriiga plānotajiem,jo lai no neitralizētu Iskandeeu vai GS var nepietikt,un nāksies vainu lauzsties no Kaļiņingradas,kas ir riskanti,vai lūgt Batjku palīgā uzbrukot tam,vai ļaujot no savas zemes uzbrukt RU,kam Batjka diezgan droši var nepiekrist nekādā scenārijaa,jo var tikai zaudēt,ne iegūt.
     Savukārt Usa un ES jau Batjkai parādīja ka var draudzēties,un ar šiem zvēriem Batjku vairs nenobiedeesi.
     Tāpēc šis fakts,visdrīzāk ir RU Psyops pret šo bāzi,un ja LT nolaižos…būs slikti.

 5. http://apollo.tvnet.lv/zinas/krievija-satraukta-par-aizliegumu-tautiesu-fonda-parstavjiem-iecelot-latvija-un-igaunija/721821 karoč, visi bīdīs cauri kkādu sviestu. ceru, ka drīz ru skolās sāks tikt vākti paraksti kāda atbalstam. ar mūsu paaudzes rūdījumu, izskatās smieklīgi! psrs 2.0… labi ka mūrim nu esam otrā pusē!
  p.s. bet otrajā klasē bija baigi ok parakstīties kkāda onkuļa atbalstam, kurš bija pieteicis kkādu streiku pie Kapitolia! 😀

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.