CIMIC Salaspilī (papildināts 19.02.)

Piektdien ar vairāku uzdevumu izpildi Salaspilī beidzās civilmilitārās apmācības, kurās piedalījās 3.Zemessardzes novada karavīri un zemessargi un NATO sabiedrotie – amerikāņu karavīri. Visu nedēļu mācību dalībnieki apguva pamata prasmes, kā krīzes situācijā sadarboties ar pašvaldību, vietējiem iedzīvotājiem un nevalstiskajām organizācijām.

avots

foto, video

vara bungas:  macību scenārijs liecina, ka arī bēgļu piepludumu būs jāapkopj ZS.  Līdz ar to un ņemot vērā jau izskanējušo  informāciju ZS atbildības lokā būs gan  teritoriālā aizsardzība, gan dalība kolektīvajā aizsardzibā  (CSS, CS), gan atbalsts robežsardzei (faktiski iztrūkuma aizpildīšana), gan bēgļu apkopšana un atbalsts pašvaldībām, par atbalstu policijai nemaz nerunājot.  Visu cieņu ZS spējām, bet ar šādu civilmilitāro uzdevumu piekabi combat service support (nodrošinājums) un combat support (kaujas atbalsts) uzdevumus PD līmenī tiem nepavilkt.

UPD1 Taivāns: “iespējams, reālākus draudus Latvijai rada bēgļi nevis no Tuvajiem Austrumiem, bet gan no Krievijas.”

VB: nepiekritīšu tikai par to, ka RU bēgļi ir “reālāki” par melnajiem, tomēr arī iespējami.

Advertisements

42 responses to “CIMIC Salaspilī (papildināts 19.02.)

 1. Izskatījās, ka tur apmācīja nodaļniekus lai pēc tam var savējiem batā atrādīt, kas un kā darāms.
  Tik cik no tā atcerēsies?

 2. pavilks visu, bet cik kvalitatīvi. ZS mums tāds ielāps visiem caurumiem. liela bēda būs, ja plīsīs vienlaikus un visur – tad nepietiks.

  • Tur jau tas cirks. ZS nekad nepateiks “mēs to nevaram”, savukārt ZS varēšanas kvalitātes vērtēšanas kritērijus var dot tikai mācības (šī vārda militārā nozīmē, bez pokazuhas un sīkas blēdīšanās).
   Par to “pavilks visu” arī šaubos. Iedomājies sevi par batkomu. Nedod dievs vienā mēnesī tev būs pieprasījumi – vadu uz ādažiem tēlot “Red force”, vadu uz Austrumu robežu rotēt cita bataljona vadu, pašvaldība pieprasa regulāras patruļas ap bēgļu nometni, ZS štābs piekomandē sev tavus labākos virsniekus (jo mācības). Psc karātuves.

   • tādas vēlmes labi ja novadam izteiks. nedomāju, ka batiņš ikdienā regulāri spēj nodrošināt vairāk par 1 vadu ārrindnieku.

    realitātē puiši pie robežas palīdzēs robežsargiem. tie, kuru atbildības zonā būs bēgļi, ar tiem arī ņemsies. virsnieku vietā aizbrauks seržanti. vai pat advancētie vecākie zs (ļoti stiepjama dienesta pakāpe – no parasta zs līdz nopietnam keksam, kuram slinkums vai nav vēlmes papīrus kārtot).

    • Nu, es būšu nedaudz optimistiskāks, varētu līdz 3 vadiem salasīt, BET, tam vajadzīgas izmaiņas likumdošanā un arī MUI/DUI sistēmā kā arī izdienas dienu skaitīšanas sistēmā.

     • Tas jau nopietns pieteikums. cik ilgi turētu šādu slodzi?

      • Nu tā jau ir otrā komentāra daļa, kuru es netīšām piemirsu uzrakstīt 😀 !
       Citiem vārdiem, vajag sākt piedāvāt ārrindniekiem kļūt par štata ierindniekiem ar attiecīgi līgumu un algu, tad varēs salasīt arī 24/7 dienējošu vadu+.

  • dodiet tikai interesantas apmācību dienas/nodarbības 😉 cilvēki pieradīs un savāksies. varbūt ne uzreiz rota, bet pamazām 2 vadi utt.

   atalgojums labs (ļoti labs priekš Latgales- pieļauju ka caurmērā tas ir krietni lielāks nekā pamatdarbā). tā ka problēmas neredzu. atsijāsies patstāvīgie, saliedēsies kolektīvs un viss čikeniekā. Protams jāmotivē zemīšus savākt 80 -100 dienas gadā- tāds normāls maiņu darbs 😉

   kaut gan īsti tie ierobežojumi uz mācību dienām nav. pagājušgad mācībās 3 dučus savācu. dubultot mierīgi varētu- ja tikai dotu. un galvenais iedot savlaicīgi kalendāru, lai cilvēki var izbrīvēt.

   vēl varētu apmācību pārnest uz ”tukšajiem mēnešiem” ziemā novembris- februāris parasti nekas nenotiek un tad uz mācībām ir vēl vieglāk tikt.

   • Gribi teikt uzlabojoties ekonomiskai situācijai Latgalē, kritīsies aktivitāte Latgales ZS bataljonos? 🙂

   • No kurienes pie strauji sarūkoša cilvēku skaita (rūkošs tirgus) panākt ekonomisko izaugsmi? tas ir pretrunā ar loģiku.

    Es atbalstu pēc iespējas vairāk mācību un uzdevumu, jo tas liks ”kārties” un pierast (atvērt arī jaunus amatus). Kārties būs labi, jo x stundā būsim pieraduši pie spriedzes un iespējams to savlaicīgi piedzīvojot tiks uzlabota gatavība.

    zemessargu nepietiekamība var padarīt nepieciešamu “piespiedu mobilizāciju” arī šo vajag praksē iedzīvināt- piemēram uz nedēļu iesaukt visu vadu. Esmu arī par pēc iespējas lielāka am ministrijas budžeta iepludināšanu Latgalē.

    Citādi mēs te štukojam par valsts aizsardzību tur kur valsts daļa iztukšojas pati no sevis. Paskatoties, 10 gadus, uz priekšu diez cik rožainu ainu te neredzu. To varētu novērst piemēram bataljona līmeņa pd atvēršana šeit (var arī sākt ar rotu) un aktīvajiem zemessargiem piedāvāt lielu mācību skaitu, kas faktiski viņiem dod pusslodzes darbu (minimālā alga uz rokas) par pusmēneša darbu un papildus ienākumus (nodarbošanos), lai paši sameklē. un vēl izrādām nedaudz tālredzību nu neliekam mācības tik daudz karstākajā sezonas darba laikā 😉

    sākam latgaļus audzināt par gurkhām 😉

    • Kurā Latgales pusē esi?
     Tur kur mana dzimtā puse ir labāk vēl nekā dažā labā pierīgas novadā.
     Visiem ir darbs un stipri virs minimālās algas,zemnieki plaukst.
     Praktiski visi ceļi atjaunoti,vairums noasfaltēti pat tie kas nebij padomijā.
     Laukos ceļ jaunas mājas,kas praktiski nebij gadus 15 un vairāk.
     Izskatas cerīgi,berni sākt aktīvi dzimt vairāk un vairāk un ta ir Latgale,plus ZS biedru padaudz.
     Es gan nedzīvoju Latgalē,bet regulāri,laika iespēju robežās ciemojos.
     Principā izskatās cerīgi,pat ļoti.

     • Kur gadus 15,padomijas pēdējā desmitgadē vismaz man zināmajā Latgales apvidū greznas mājas cēla tikai partiju vīri un padomju priekšsēži.
      Darbalaudis ņēmās pa Ulmaņa laiku gulbuuveem un sapņoja kad rinda pienāks uz Līvānu tipa mājiņu vai dzīvokļiiti ciema centrā.

     • man Gaigalava (blakus Lubānam). par nākotnes rādītāju uzskatu jaundzimušo skaitu un skolas slēgšanas aktualitāti. kaut gan Latgalē (nemaksājot kredītus) iespējams dzīvoju labāk, nekā treknajos laikos Jelgavā (maksājot tos).

    • Par pd un citām domām pilnībā piekrītu,pie algas 700 kausies lai tiktu dienet…varbūt ar kvalitāti var rasties problēmas,bet var jau zem ZS paaugstinātaam rotām pavilkt apakšā un būs ok.
     Daudz rekruushu varētu dot Dpils,bet problēmas būtu ar valodu un arī lojalitāti= trenēt Krimas analoga vienības būtu noziedzīgs neprāts.

 3. Zinošākas mēles trinas un teic, ka mediji ir skandalozi un pašās mācībās par bēgļiem pat runas nebija.

  • Mjā, no kurienes tad video sižetā epizode ar pašvaldībnieku, kuram “pašam divas meitas”?

   • Būtu jāprecizē – bet CIMIC apmācības sadarbībā ar ASV notiek jau pirms bēgļi uzausa pie horizonta.

    • Sure. Tomēr pašvaldību reālā šābrīža baža ir bēgļu izmitināšana, kādēļ gan tām iesaistīties politkorektajās ogotāju meklēšanas mācībās, kad sapsihojušies iedzīvotāji jau meklē kaški uz ielām (kā Tukumā).

  • Laikam Tev taisnība, ne vārda par bēgļiem, izskatās mediji vienu incidentu izvilkuši kā galveno, lai virsraksts skaļāks http://www.zs.mil.lv/Aktualitates/Aktualitates/2016/02/15-01.aspx

   • Tad būtu nopietni atbildīgajam IeM kantorim jāmeklē, kurš deva komandu medijos atspoguļot šo pasākumu kā pret-imigrantu pūļa apspiešanas pasākumu! Tas jau ir uzreiz skaidrs, ka ar šo sižetu cenšas radīt iespaidu, ka Zemessardze ir nevis priekš Latvijas un tās tautas aizstāvības, bet gan tieši otrādi, lai izdzenātu tautas masas, kuras pret Latvijas pārpludināšanu ar bēgļiem.

    Sputnik.lv atpūšās!

   • hm, tev nešķiet, ka TV3 žurnālists var būt brīvāks savās izpausmēs par oficiozu, kas iziet n-tās politkorektuma un saskaņošanas filtrus. Pat ja pieņemam ka TV3 sameloja, tad sklatamies video no 01:10, šķiet viss ir pateikts.

    • man sāk šķist, ka mediji (tvnet, apollo, tv3…) sāk kļūt ļoti, ļoti dzelteni.
     tiešām sabiedrībā ir tāds pieprasījums?!
     jo ja kāds ierēdnis nopurkšķinās netīšām sabiedriskā vietā, tad to var smalkjūtīgi noklusēt, jo kam negadās!, bet var jautājuma veidā virsrakstā nodrukāt “Vai valsts amatpersona gatavoja ķīmisko uzbrukumu valsts varai vai tikai “nejaušība”?!”. līdztekus vēl turpinājumā paanalizēt purkšķa ķīmisko sastāvu un tad netieši sasaistīt ar govs mēslu ietekmi uz globālo sasilšanu par ko zinātnieki ir veikuši lielus pētījumus!
     Medijiem ir ļoti liela ietekme!

     • arī zemessargs

      Tas ne tikai šķiet. Tradicionāli mediji zaudē tirgu par labu internetam (tas visur, ne tikai pie mums), līdz ar to kvalitatīva satura gatavošanai mūsu mikro tirdziņam naudas nav. Zinošie cilvēki labas lietas lasa/skatās angliski, pieejamība ir ļoti laba. Tāpēc cer par lēto izbraukt uz dzelteniem skandāliem attiecīgai publikai, kurai nekas vairāk par zvaigznes pupiem neinteresē, bet svešvalodas šī publika neprot. Toties viņi parasti prot krievu valodu, kur stulba (bet krāšņa) satura ar propaganda miksli ir papilnam.
      Nelielas valstis kā Īslande kvalitatīvu saturu gatavo no valsts dotācijām.

 4. Hmm……..ja pie mums ceļ našķu pabrīķi, tad varbūt tomēr tā kara nebūs…

  http://www.delfi.lv/bizness/uznemumi/foto-krievijas-sokolades-milzis-pobeda-sak-razosanu-latvija.d?id=47078069

  • Drīzāk Ventspili nebumbos.

  • Putinam atstrādāta kompensāciju shēma ofisa līmenī,rekur no sankcijām cietušajiem pietuvinātajiem izdalīja 5 milijardus usd,kurus saņēma tie kam kontus iesaldēja ārzemēs.
   Parastie gan neko nedabūja ne rupnieki,ne eksportētāji diemžēl,bet pietuvinatajiem spīd milijardu dubultā peļņa,kautkad jau to naudu atsaldees,pēc likuma neko budžetā atpakaļ nav jāatmaksā,ka rus blogeri smej,maksa par uzticību Pu uz pārējo reikina..
   Tākā ja ” Pobedas” īpašnieks ir pietuvinātais,tad nobumbos un saņems pelnu vēl no budžeta.

  • arī zemessargs

   Pirmkārt lielākā daļa fabriku nezina vai būs karš un nezinās līdz pēdējam brīdim. Otrkārt, iespējams, vēlās glābties no ES sankcijām. Šeit ražoto var brīvi visā ES tirgot. Treškārt var būt domā, ka viss notiks ātri un fabrika necietīs.

 5. Par tiem krievu bēgļiem runājot. Tā kustība notiek jau pēdējos pāris gadus, tikai vēl nelielā skaitā. Sakarīgi domājoši un izglītoti krievi bēg no Krievijas neatskatīdamies ar visām ģimenēm, it sevišķi Maskavas. Sieva darbojas izglītības jomā un regulāri ir tiešā saskarē ar šīm ģimenēm, kas meklē drošību, paredzamību un mazāku politiku Latvijā. Lielākā daļa no viņiem tūlīt sāk mācīties latviešu valodu ar pavisam citu motivāciju nekā vietējie krievi uz kuriem viņi skatās ar lielu neizpratni.

  • Vieglas šaubas par to mācīšanos un patieso motivāciju. Manā ieskatā Maskavijas krieviem ir dziļi pohuj par to, kur viņi te ir atbraukuši – apsvērumi ir a)tuvu b)saprot krieviski.

   Medūzas mediju ļaudis jau paspēja klaji izblamēties – ļerkšķēt par to, cik ļoti te patīk, cik cilvēki draudzīgi utt. nav māksla – līdz paprasīja, cik labi gada laikā valodu iemācījušies. Sekoja kaunpilns klusums.

   • Ko tur zīlet, skatamies uz ru-vāciešiem DE. Valodu gan apguviši.

   • Varbūt, ka nav tik svarīgi kāda tur katram tā motivācija, galvenais, lai mācās valodu un beigās arī kaut ko iemācās. Vismaz tie, ar ko man pastarpināti ir bijusi saskare jau pēc nepilna gada pamatlietas ir mācējuši pateikt latviski un lielāko daļu arī sapast.

    Turklāt viss atkarīgs no profesijas. Kaut kādiem biznesmeņiem jau tiešām +\- pofig tā valoda, bet zinu vienu pāri no Maskavas, kas ir sociālie darbinieki un pārcelušies uz Rīgu pirms gada, jo Krievijā strādāt palicis ļoti grūti. Nelienot politikā nav iespējams neko izmainīt sistēmā vai ieviest kādus uzlabojumus un tas ir ļoti nomācis. Vēl papildus meitenei ir bijusi latviešu vecmamma un puisis vispār ir Krievijas ukrainis. Tagad abi Rīgā strādā savā profesijā un aktīvi mācās valodu.

    • Man pieredze ar vienu puisi no Tomskas – pārcēlās ar ģimeni ap 2004. gadu, zināmā mērā tāpēc, ka senčos latgalieši no 19.gs. beigu pārceļotājiem. Sākumā bija šokā par vietējiem vatņikiem un aktīvi pauda savu viedokli forumos, šodienas situācija – neapmierināts, nav iemācījies latviski, jo īsti nespēj/negrib, gāna fašistus kā īsta vate, resp. ir integrējies vietējā krievvalodīgajā sabiedrībā, kura šādus ļautiņus burtiski saindē.

   • arī zemessargs

    “Manā ieskatā Maskavijas krieviem ir dziļi pohuj par to, kur viņi te ir atbraukuši – apsvērumi ir a)tuvu b)saprot krieviski.”
    c) nav tik dārgi kā Krievijā
    “Ko tur zīlet, skatamies uz ru-vāciešiem DE. Valodu gan apguviši.”
    Valodu iemācījušies, jo savādāk nevarēja. Pie mums Rīgā var dzīovot itin viegli un iztikt tikai ar krievu valodu.

 6. Draugi!

  Mošķis arī gatavs iznākt no skapja un atzīties, ka nāk no Latgales. Tāpēc jau arī te bungo cik jaudas. Prieks, ka daudz šeit mūsējo ganās 🙂

  • Mošķis tulīt pārsprāgs aiz vēlmes padalīties ar savu biogrāfiju. Viņš ne tikai nāk no Latgales, viņš no tās pamatīgi attālinājies.

  • Kad izlasīju pirmos vārdus par skapi,pat auksti šermuļi pārskrēja:D
   Bet nu prieks,ka skapis no Latgales 🙂 Atlaida uzreiz 🙂

   • ko tu atlaist??
    kā reiz teica Zigmārs Liepiņš: Prāta vētra??!- kamēr viņiem nav menedžeris gejs vai ebrejs, tikmēr pasaulē nekur tālu neizsitīsies! 😀

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s