Dienas grauds

[..] analizējot situāciju ar «Sputnik» versijas latviešu valodā – “sputniknews.lv” – atklāšanu, Sārts sacīja, ka neraugoties uz Krievijas mazinātu budžetu un izdevumiem, tiek atvēlēta nauda šādiem propagandas projektiem kā «Sputnik». Uz jautājumu, ko šādā situācija darīt, Sārts atbildēja, ka labākais līdzeklis ir ignorance, vienkārši ignorēt, ka šāda interneta vietne ir. [..]

avots

vara bungas:  Interesanti, tā ir oficiāla  NATO stratēģiskās komunikācijas  vadlīnija? Diezgan bīstams ieteikums, jo tieši tāpat gadiem sabiedrībā tika ignorēta 4GW (hibrīdkara) iespējamība, RU spēku attīstība LV pierobežā, kolektīvās aizsardzības principa realizācija A2/AD apstākļos u.t.t. Tādas vietnes kā Sputnik ir jāatmasko un jāmonitorē, lai izprastu to dienas kārtību  un tuvākos mērķus.

Manuprāt viss, ko būtu jādara un jāzina katram pilsonim par hibrīdkara informācijas kara posmu ir labi aprakstīts šajā rakstā.

[..]In order for the defensive efforts to be effective against hybrid threats and operations, they need to be well coordinated both on national and international levels. For the coordination purposes there needs to be administrative and communication structures established that help break the siloes, support sharing situational awareness, and enable preparations and defensive actions.[..]

[..] More attention should be paid to identify both national and international societal vulnerabilities that can be targeted and exploited by hybrid operations. These vulnerabilities can be patched with whole-of-society approaches, such as Finnish “comprehensive security” concept. Identifying vulnerabilities helps also preparing relevant threat scenarios that support defense planning.[..]

avots

 

Advertisements

23 responses to “Dienas grauds

 1. Latviešu karavīrs

  Mani arī uzjautrināja no rīta šī izlasītā frāze ziņu portālā ! Laikam jau nav ko brīnīties ka tik augsta amatpersona var dot tik stulbu ieteikumu. Tas netieši norāda intelekta līmeni vadošajām NBS amatpersonām, ne bez šī Valsts sekretāra darbības, drīzāk bezdarbības mūsu bruņotie spēki ir tik “kaujas spējīgi”

  • Šoreiz gan jāsaka-Idiots!
   Bet domāju,ka idioti nav,vnk nav naudas,līdz arto nav par arī pretdarboties + dzīvojam demokrātijaa 🙂

 2. AM, ja nav “politiskie uzstādījumi” uzskata, ka jebkuras problēmas ignorēšana ir labākais veids, kā risināt problēmas. Tas jau nāk no “skeleta” laikiem un mantojumā tiek atdots no viena AM valsts sekretāra uz nākošo. Tiesa nedaudz izbrīna, ka tik atklāti šo sava vadības stilu pauž šodienas Latvijas dižākais analītiķis, jo tas kaut kā atgādina “nazing spešal” intelektuālās spējas. Nekad neesmu bijis augstās domās par AM valsts sekretāriem, bet ka lietas ir tik bēdīgas nebiju domājis!

 3. Es gan piekritīšu Sārtam tiktāl, ka parastie mediji sputnikam sniedz publicitāti kas tikko palaistam mediju projektam ir vajadzīga kā ēst.

  Paskatieties lasījumu skaitus rakstiem – šobrīd tas muļķības knapi kāds lasa. Vēl trīs delfu “atmaskojošie” raksti un skaitlis būs desmitkārt lielāks.

  Tā lapa ir jāanalizē, bet nav jāuztur pie dzīvības ar skatījumiem.

  • Ja klusēsim par “s******news.lv” tad par to mazāk zinās? Pietiek.com vara vai kā cenšās ignorēt, bet visi lasa. Mūsu pīļu dīķī šādu īlēnu nepaslēpsi 🙂
   “s******news.lv” ir jāizsmej un jāmarģinalizē, tā pati taktika, kas pret pietiek.com. Skatījumi “s******news.lv” neko nemaina, jo tas pārtiek ne jau no reklāmām.

   • Kāds darbarūķis jau to veica twitterī – @sputnikLv bet šodien jau šis konts ir suspended 😦

   • Teksti, kas sākas ar “jā-” attiecībā uz mūsu medijiem ir vēlmju domāšana.

    Jā-spēj analizēt avotus.
    Jā-pārtrauc bez pievienotas vērtības pārpublicēt LETA.
    Jā-veido kvalitatīva pētnieciskā žurnālistika.
    Jā-izbeidz 1/3 satura aizpildīt ar Daily Mail rakstiem.

    Kurš mums ir spējīgs kvalitatīvi izsmiet sputņik, nesniedzot uz plusiem un mīnisiem viņiem bezmaksas publicitāti? Es teiktu, ka neviens – tikko kā sputņiks ieskriesies, visi vienkārši “ziņos par to, ko ziņo Sputņiks”. Viss.

    • Piekrītu kvalitatīva info-alternatīva varētu graut pretinieku vairāk kā viņa rakstu “nelasīšana”.
     Tabu ir jābūt par jebkādu sadarbību, informācijas sniegšanu, tas gan.

    • Piekrītu Albrehtam,šobrīd “Sputnikam” mūsu mēdiji dot bezmaksas reklāmu,jo tirāžee šo,nepaskaidrojot “pelēkajam” latvietim kas tas ir,lai acis atveras!
     Principā mēdiju jomā ir liels bardaks + milzums “nodomājušu” žurnālistu kuri raksta,rakstīšanas pēc,kas arī bieži vien ir Ru piespēle.
     DEmokrātija 🙂

     • atkal tas pats arguments. vai ar aicinājumu kko ignorēt musu mazā valstī ir iespējams kko panākt? ja pavadonis gribēs PR viņš to izi dabūs. Ignorēt nav taktika, turklāt vai SC LV-runājošais elektorāts sekos Sārta sugestijai. ja gribas īsi formulejamus risinājums tie būtu “nesadarboties un atmaskot”.

 4. SUPUTNIK ir un paliek Sū45:
  Informācijas sagrozīšana un 10 teoriju došana lielākai putrai galvā – kā parasti.
  Latvijas un Igaunijas nacionālie TV kanāli demonstrēts Lielbritānijas televīzijas šovu. Tā sižetā atainots krievu armijas iebrukums Latgales teritorijā, kā rezultātā Lielbritānija un ASV ir spiestas likt lietā kodolieročus, lai aizstāvētu sabiedroto.

 5. Sārtam taisnība. Vienīgais, kas var padarīt to lapu populāru ir pašu runāšana par to. Vienīgie, kam tā lapa interesē ir delfi, tvnet,apollo, lai rakstot par krievu propagandu paceltu klikšķu skaitu no latviešiem, tad datus parādītu reklāmdevējiem un iekasētu lielāku piķi par baneru izvietošanu.
  Uztaisiet eksperimentu, uztaisiet truenews.lv sarakstiet 10 rakstus un pamēģiniet atrast dzirdīgas ausis. Pasakiet, ka tas ir krievu īpašais projekts (pirms tam gan jāieliek atbilstoši raksti) un varbūt delfi/tvnet uzķersies. Būs publicitāte un viss pārējais. Ja sūdu mazāk aiztiek tas mazāk smird.
  Ja sputniks paliks populārs, tad varēs domāt, ko ar to darīt, jāskatās statistika laiku pa laikam.

  • Arī no tevis teiktā izriet populars tas paliks, ja pats gribēs un pieliks zināmas pūles. Līdz ar to Sārta ieteikumam sekojoša auditorija visticamāk būs spiesta mainīt kursu. UA līdzīgā situācijā izveidoja http://www.stopfake.org/ , kas ir kļuvis efektīvs ierocis, kas ir ne mazāk populārs par tiem propagandas un melu avotiem, kurus atmasko.Pat Eiropas padome izveidoja kontrmelu lapu http://www.eeas.europa.eu/top_stories/2015/261115_stratcom-east_qanda_en.htm un izplata iknedēļas RU melu pārskatus ar saviem komentāriem. Ko tādu Sārts nepiedāvā. Saprotama vēlme, lai latviski runājošais SC elektorāts nelasītu pavadoni, bet cik reāli ka viņi to nedarīs atsaucoties šādam aicinājumam?

  • Dīvaina gan Jums tā loģika. Es krievu laikos neskatoties uz visiem tarkšķiem tomēr centos nepalaist garām tādus raidījumus kā “Amerikas balss” un “Brīvā Eiropa”. Reklāmas no PSRS puses šiem raidījumiem bija minimāla. Reklāmu tā vai šitā “Sp….” dabūs, ja savādāk nevarēs nopirks, bet tieši mūsu varas klusēšana būs tā, kas piedos šim informācijas avotam ticamību, jo “klusēšana ir piekrišana”. Tas būs netiešs mūsu varas akcepts saitā publicētai informācijai. Neaizmirstiet, ka tur strādā profesionāļi un savas lietas augsti speciālisti, kuri ļoti labi pārzina “smadzeņu skalošanas drēbi”. Kā nekā vesela gadsimta pieredze šajā jomā. Nenovērtējiet par zemu. Tas ka Sārtam ir sakāpis galvā un viņš ar lielu augstprātību izturas pret visu, kas nesakrīt ar viņa viedokli (cik n-tos gadus neviens nav iedrošinājies strīdēties pretī) vēl nenozīmē, ka viņš spēj adekvāti reaģēt uz izaicinājumiem.
   Arī “VB” ir labs piemērs. AM to varonīgi ignorē, bet neskatoties uz “VB” niecīgajām finansiālajām iespējām nav karavīra, kurš nezinātu par šī bloga eksistenci, kaut arī PD baidās pat skaļi izrunāt šo vārdu “VB” salikumu. Es esmu pilnīgi pārliecināts, ka “VB” ir daudz populārāks karavīru vidū par labi finansēto “Sargs.lv”, kura rakstiem praktiski nav neviena komentāra (būtu vismaz paši ko izdomājuši un ielikuš 🙂 ) , kas briesmīgi izskatās uz “VB” desmitu un pat simtu komentāriem.
   No tā es varu izsecināt tikai vienu, ka AM un Sārta kantorim nav ne varēšanas, ne gribēšanas, ne arī nepieciešamā intelekta kaut ko iesākt pret “VB” kritiku, kur nu vēl pret profesionāļiem no Kiseļeva komandas. Tāpēc vienīgais ko viņš spēj ir ignorēt, kā straus briesmas bāžot galvu smiltis un šo savu rīcību pamatot taisot svarīgu sejas izteiksmi un gudri vāvuļojot, ko viņš patiešām labi pieprot. Tikai viņš reizēm aizmirst (vai pareizāk nav viņam kas to pasaka), ka zeme var būt arī no betona un tad ir sāpīgi.

   • Paldies par labu vārdu. Bet vispār VB noderētu kritika, lai “noorientētos telpā”, ja būtu trula apdiršana “Lieliskā” stilā, tad esam uz pareiza kursa. Vēl būtu ļoti vēlama
    jaunu autoru tematiski līdzīga un puslīdz regulāra (!) blogošana citās platformās par azs vai rezerves karavīru pieredzi. Daži sparīgi sāk, bet acīmredzot trūkst laika turpināt. Ja būtu infomezgli, kas idejiski savienotos, tas būtu moderni un “tīklcentriski” 🙂

    Komentētājiem liels paldies, tikko apskatījos wordpresa LV segmentā sociālā kapitāla ziņā šobrīd esam Nr.3 (jau gadiem peldam pirmajā desmitniekā konkurējot ar recepšu un tieviešanas blogiem). Reitings veidojas pateicoties apskatēm un komentāriem. Tā turpināt!

    • Kur tādu sarakstu par kopējo Latvijas wordpress statistiku var redzēt ?

    • Ja mums būtu pašpārliecināti un drosmīgi NBS komandieri, ģenerāļi un AM valsts sekretāri viņi NEBAIDĪTOS par daudziem rakstiem ielikt savu viedokli, kā nekā šo patiešām lasa, kaut arī slepus, bet pietiekami liels skaits PD karavīru un zemessargu. “Lieliskais” bija foršs priekš bloga – odziņa, bet garām no NBS vadības viedokļa.
     Kad pirmais no NBS vadības ieliks oficiālo komentu, tad es sākšu cerēt, ka pie Latvijas armijas vadības ir nokļuvis – karavadonis, bet pašlaik, ko lai saka – mīkstie, kas aiz pārpratuma ir tur kur ir!!!

     • Oficiāls tas laikam nebija, bet gan Rudzuroga, gan Spolītis te pāris komentārus bija ielikuši.
      Spolītis, ja nemaldos, pie dažiem rakstiem bija iekomentējis, savukārt Rudzuroga pie viena ielika, šķiet, 2 komentārus.

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s