Allegro

vara bungas: ja ticam Military balance kartei par TR armijas vienību izvietojumu, te protams nav runas ne par PKK kurdu savaldīšanu TR, ne par robežas apsardzību, ne par cīņu ar kontrabandu, tas ir izkartojums kaujai gan pret PYD/YPG kurdu spēkiem SY pierobežā, gan pret Asada valdības SAA spēkiem SY ziemelos. Par to liecina TR bruņoto spēku 2.armijas 6., 7. un 8.korpusu spēku izkārtojums: 5. un 20. smagās brigādes uzbrukuma smailē, kā arī mehanizēto kājnieku 39. un 70. brigādes sauszemes operācijai (kopā ap 20 000 karavīru), SF pulks un brigāde (noteikti jau darbojas)  un 16.brigāde rezervē. 8.korpuss kā vājākais “apkops” aizmuguri no iespējamā kurdu pretuzbrukuma. Papildus tam Saudu Arābijas kaujas lidmašīnas un sauszemes spēki (līdz brigādei)  jau ir ieradušās TR, bet skaidrs, ka tas nebūs galveniais triecienspēks.

Ar šādiem spekiem TR varētu ātri un viegli sasniegt visus savus mērķus, lai kādi tie būtu – “drošības zona” gar robežu vai Aleppo debloķēšana, vai abi kopā. Galvenais nezināmais ir tas kā pēc TR iebrukuma SY uzvedīsies RU un NATO.

Nav noslēpums ka SY jau ir S-400 un iespējams arī S-300 sistēmas, kas ļauj RU kaujas aviācijai darboties netraucēti 200-400 km rādiusā no Tartusa. Uzbrūkot RU aviācijai no gaisa TR riskē zaudēt ievērojamu daļu no savas aviācijas vai arī tai vispirms būtu jāiznīcina RU PGA pozīcijas aviabāzes Heimim tuvumā. Diez vai TR to vēlas, tādēļ  ļoti iespējams, ka TR iebrukuma  sākumā gaiss paliks RU kontrolē kamēr kremlī netiks pieņemts politisks lēmums iznīcināt TR tankus, ko no militārā viedokļa ir obligāti jādara citādi Asada SAA un Hezballa zaudēs turkiem ātri un ar blīkšķi, jo turku armija nav sunītu zemessargi. Kopumā situacija  ļoti atgādina to, kas varētu izveidoties Baltijas jūras gaisa telpā, kur arī ir izveidota spēcīga RU A2/AD sistēma , kas  aizsargāta ar operatīvi taktisko raķešu sistēmām Iskander-M.  Šobrīd nav ziņu, ka arī SY būtu RU Iskanderi, bet tas var izrādīties nepatikams pārsteigums. Katrā gadījumā Tartusa reidā stāv RU rakeškuģi, kuru bruņojumā ir Kalibr spārnotās raķetes, kas atsver iskanderu trūkumu.

Līdz ar to, ja turku tanki šķērsos SY robežu būs svarīgi, kurš izdarīs pirmo triecienu – RU aviācija pa TR sauszemes spēkiem  Aleppo apkārtnē vai TR raķešartilērija pa RU PGA sistēmām SY ziemeļos. Skaidrs, ka abas puses šobrīd kalkulē iespējamos zaudējumus un savu turpmāko rīcibu, lai nepieļautu regionāla konflikta pāraugšanu N-tajā pasaules karā, kas nevienam nav izdevīgi.

Lai eskalācija neizietu no kontroles, nepieciešama izlēmīga NATO politika, kas vārdos tika nesen pārapstiprināta – 5.pants joprojām ir svēts, tomēr, ņemot vērā ASV prezidenta personību un līdzšinējo nostāju, TR Sīrijā var palikt viena pret kurdiem, krieviem, Daesh  un Irānu, ko tā noteikti nevēlas, tādēļ turpinās miņāties pie robežas. Armijai jābūt gatavai jebkādam lēmumam, bet pagaidām  “Donbasa-2” situācija SY ziemeļos var ievilkties, jo TR taktiski atdarinās RU “vojentorgu” turkomāniem un  “ziemeļvēju” attiecībā uz kurdu un SAA spēkiem. Pirmie “opolčenci” jau ieradušies. Paradoks, bet RU būs spiesta risināt tās pašas problēmas, ko UA risina Donbasā.

ES kā vienmēr nekur neskaitās un cieš klusu.

PS vienīgais jautājums, kas joprojām nav skaidrs, kādēļ SY opozīcijas armijas  joprojām nelieto PGA sistēmas pret RU aviāciju? Vai nu to nav (mazticams), vai nu RU manpadi, kas nokļūvuši pie opozīcijas,  atpazīst lidaparātus “savs-svešais” (ticamāk) , vai RU veic efektīvu radioelektronisko cīņu un pielieto pareizu pret-zenītraķešu taktiku (vēl ticamāk).

PPS  Spekulējot pavisam nedaudz…

1) SY nav Eiropa, bet Tuvie Austrumi,

2) SY sauszemes teritorija nav “Vidusjūras  vai Ziemeļatlantijas telpa”, ja ar to saprotam gaisa telpu virs ūdeņiem.

Līdz ar to RU neizdarot triecienus pa TR teritoriju, uzbrukumi TR sauszemes spēkiem SY nebūs 5.panta situācija

Ziemeļatlantijas ligums:

6.pants

Par 5.pantā minēto bruņoto uzbrukumu vienai vai vairākām Pusēm uzskata bruņotu uzbrukumu, kas iever bruņotu uzbrukumu:

• jebkuras Puses teritorijai Eiropā vai Ziemeļamerikā, Francijas Alžīrijas departamentiem, Turcijas teritorijai vai salām, kas atrodas kādas Puses jurisdikcijā Ziemeļatlantijas telpā uz ziemeļiem no ziemeļu saulgriežu loka.

• jebkuras Puses bruņotajiem spēkiem, kuģiem vai lidaparātiem, kas atrodas šajās teritorijās vai virs tām, vai jebkurā vietā Eiropā, kurā jebkuras Puses spēki atradās dienā, kad šis Līgums stājās spēkā, vai Vidusjūrā vai Ziemeļatlantijas telpā uz ziemeļiem no ziemeļu saulgriežu loka.

 

UPD1 Russia says Turkey helps ‘jihadis, mercenaries’ to penetrate Syria

 

Advertisements

39 responses to “Allegro

 1. Turki nevar pāris gadus pagaidīt, kamēr mums te saved Ābramu un Bredlijus, lai mēs tos apgūstam, nostiprināt, pastiprinām un iestiprinām Zemessardzi un tad?
  Jo citādāk Putins var arī sapsihoties un iebrukt 3B un ja to izdara tagad, tad faktiski ir dziļā pakaļā, pašiem spēki mazi un ieroču un munīcijas vēl mazāk, savukārt NATO partneru klātbūtne vien simboliska.

  • Aleppo uz to brīdi būs paliela kaudze FSA līķīšu. Tāpēc īsti nevar.

   Nu nekas, man soma 3 dienām salikta. Laiks nosnausties pirms WWIII.

  • Nekam nopietnam nevajadzetu sākties. TR nav atbalsta no NATO, savukārt RU apņēmības pilna atriebties. Sliktas kārtis Erdoganam.

  • Turki nevar pāris gadus pagaidīt, kamēr mums te saved Ābramu un Bredlijus, lai mēs tos apgūstam, nostiprināt, pastiprinām un iestiprinām Zemessardzi un tad?
   ——————————————
   Nedomāju, ka turkiem ir laiks gaidīt 20 gadus.

   • Hehe, nu es teiktu, ja no šābrīža pieredzes var spriest, ka pa 20+ gadiem nekas netika izdarīts, tad pa vēl 20 arī neko nepaveiks, ja nebūs īstermiņa plāni NBS apbruņošanai un attīstībai.
    Vēl 20 gadus muļļās un rakstīs papīru kaudzes, bet dzīvē neko nedarīs.

 2. domāju, ka pārsvarā tagad notiek muskuļu demonstrācija ir sīkiem manevriem no musulmaņu (turki, s-arābi, Katara…) un nedaudz amerikāņu puses, jo damaska ar ru uzlidojumiem pārāk ieskrējušies. visi saprot, ka bumbot sīrijā vietējos atļauts visiem, bet atklāti uzbrukt viens otram nedrīkst!
  krievi ļoti labi apzinās, ka uzbrūkot turkiem, krieviem šaurums(i) ir slēgts un tad nodrošināt savējos ar apgādi ir ļoti grūts un dārgs pasākums.
  protams, turki apzinās, ka ru ir atombumba!
  tā ka ru nāksies pieņemt ašo miera plānu, ko piedāvāja Kerijs un visi paliks mazliet neapmierināti! vai arī tāda pat muļļāšanās var turpināties ilgi, ja neviens neizdarīs ātras kustības un negūs nospiedošu pārsvaru…

 3. es nedomāju ka Turcija ietu atklātā karā pret Krievu oficiālajiem spēkiem. Nav to vērts, un NATO viņus neaizstāvētu ja viņi pirmie uzbrūk.

  • Vērtības svaru otrajā kausā nedraudzīgie kurdi gar visu TR dienvidu robežu un permanents konflikts.

  • arī zemessargs

   Būtu jau labi ja Krieviju iesaista maksimāli daudzos konfliktos. Paralēli būtu vēlams lai aktivizējās ukraiņi Krimas atbrīvošanai, gruzīni Abhāzijā…

  • http://www.informator.news/turetski-sylovyky-aktyvno-vklyuchayutsya-v-syrijskyj-konflikt/
   te neviens atklātu karu neved! krievi(?) nobombardēja Alepo slimnīcas un vieglu roku norādīja uz amerikāņiem, ANO pateica, ka nespēj vainīgo noteikt… un? nekass!.. amerikāņi tik noraustīja plecus.
   un turki ir paši spēcīgi un sabiedroto pagaidām netrūkst- arābu lidmašīnas jau nolaidušās turcijā, katara izteikusi vēlmi pievienoties…
   bet kkad lasīju, ka arī vācu Patriot it kā atgriezušies turku pierobežā… tā ka NATO nav pilnīgs pofigs un ru neatļausies bombardēt TR teritoriju. bet ārpusē, droši! tāpat kā pārējie 😀

   • Redzēsim saudu kaujasspējas. Jemenā mocās un baigi netiek ar dumpi galā.

    Ļaunas mēles melš ka viņiem gaisa spēki vispār sastāv no klanu prinčiem, kam iedoti spīdīgi uzpleči un spīdīgas ļotenes lai nebuntojas.

    • var jau būt, ka pārsvarā ir spīdīgi uzpleči, bet 50 miljardu gada budžets gan jau tiek tērēts arī lidmašīnām ar superprecīzām raķetēm!
     tāpēc visdrīzāk neko neredzēsim, jo visas puses pažvadzinās ieročus, nometīs dažas bumbas un aprobežosies tikai ar savu favorītu apbruņošanu!

    • Gaisa speki labi shiem,vismaz cik redzets strada labi,problemas vairaak ir ar sauszemes speeku noturibu…

 4. Uzbrukuma m gatavi,tachu vai buus nav fakts…plus tas varbuut dariits,preventiivi,lai ar vienu shavienu noshauti vairaaki zaķi…pirmkaart attur iraakas un sirijas kurdu apvieniibas no invaazijas tr,attur iespejamos igiliesu centienus agresijas,plus liek krievijai un sirijai domat ka bruks…tatad javeic pretdarbi,siriesiem no kautkurienes jatvelk speeki un janoliek preti iespejamai uzbrukuma smailei(tatad kautkur atslabs fronte),ru jaktivize,varbuut pat japarmet savi dziivie speki aizstaavibai,kas pat ru buutu izdeviigi jo lautu ievest sauzemes bs oficiali,lai arii apgrutinati,bet asadam tikai ta var ru palidzet,jo darbiba ru sirija irinimali augliga,jo versta pretazam un vajam opozicijas grupam,galvenos stipros igil tikpat ka neaizstiegot un iet svaki,un loti leni,to var redzet kartes kas iekarots un atkarots.
  Lai saprastu 100% vai tr grasas uzbrukt,aplukojat cik sen tr ir savilkusi tadus spekus pie robezas,atgadinu ka tur kurdu nemiernieki tiek apkaroti,plus tr tachu ari iraka bija iebraukusi unkaroja…tapec ari tasjanem veeraa.
  Mums varetu buut izdevigi,ja buutu kolicija kas izveidotu tur buferjoslu drosibas,kur varetu beglus droshi aizvest,labs risinajums beglu krizei..

 5. Ar iepriekshejo komentu es gribeeji teikt,ka shaads armijas tr izvoetojums varbuut lai ieguutu ietekmi uz asadu,kurs neklausa tr lugumus neaizstigt noteiktas nemiernieku grupas un tt…loti iespejams ka shadi tr meigina radiit spiedienu,bez reaala merka uzbrukt…variacijas un varintu kas,kapec un ka bus varbut loti daudz salidzinoshi…laiks radiis ka buus 🙂
  Skaidrs ka pie sliktaka scenarija attistibas,tas var radiit draudus mums no ru asimetriskas atbildes gajiena…ka iebrukums sheit…

  • Klausies, nu esi cilvēks, dari kautko ar savu izteiksmes veidu.
   Saprotu, ka var nebūt latviešu garumzīmes, bet saīsinājumus varēji rakstīt ar lielajiem burtiem. Un dali vienkāršos paplašinātos teikumos.
   Idejas nav sliktas, bet ir fiziski sāpīgi lasīt.

   • Tā viņš ir, var taču piebremzēt un nevis steigāt uzcept 5 rindkopas, bet gan pārdomāti uzrakstīt, ievērojot visus pareizrakstības likumus, 5 teikumus vai 3 rindkopas, bet salasāmas.

 6. Kautkāda pārgrupēšanās Krimā ar domu transportēt uz Sīriju?

 7. Erdogans varbūt jūtas kā Ataturks 2, bet atklāti pret krieviem nekad neies. Pārrēķinājās ar savu varēšanu un tagad vāc spēkus pie robežas, lai vietējiem parādītu, ka aizstāv robežas. Krieviem arī nav nekāda jēga brukt turkiem virsū. Nav tur ieguvumi iespējami, tikai zaudējumi.

  • Pa to laiku Asads sagremos putekļos Aleppo, kas ir otrā lielākā pilsēta valstī un nebūt ne alavītu un noteikti ne kurdu pilsēta. Opozīcijai tas būs zaudējums Daesham-poh.

   • Tendence jau arii taada ir,ka Ru un Asāds,vareetu sadarboties ar Daewu.
    http://m.delfi.lv/pasaule/article.php?id=46827191
    Te raksts no pagājušā gada šinī sakarā,kas arī apstiprina dzīvē notiekošo.
    Āsads un Ru karo izteikti tikai pret opozīciju,topashu dara arī Sīrijaa Daew…

   • ‘Cīņa pret teroristiem’: Putina sabiedrotā uzņēmums apkalpo ‘Daesh’ kontrolētu rūpnīcu – DELFI
    Kā turpinājums iepriekš teiktajam un tendencēm dzīvē.

    • Es pat vairāk teiktu 🙂

     [..] Officially, Syrian President Bashar al-Assad’s government and his Russian allies are at war against the Islamic State. But a gas facility in northern Syria under the control of the jihadi group is evidence that business links between the Syrian regime and the Islamic State persist. According to Turkish officials and Syrian rebels, it is also the site of cooperation between the Islamic State and a Russian energy company with ties to President Vladimir Putin.[..]

     avots

 8. Pamata jautājums ir BŪS vai NEBŪS vēl lielāka sadursme, % lielāka varbūtība ir, ka BŪS.

  No tā izriet nākamie secinājumi/ soļi, visus nav jēga uzskaitīt, bet viens no variantiem skar mūs… 😦

  • Pamato. Mans viedoklis balstās uz tēzi, ka Asada režīma saglabāšanai RU nav nepieciešams karot ar TR, savukārt TR ir vēl citi paņēmieni, kā tikt galā ar kurdiem neuzsākot karu ar RU un IR. NATO un ES gribētu tikt vaļā no Asada, kopigiem spēkiem uzdot pa Daesh, pātraukt bēgļu plūsmu utt, bet ne par kodol- vai pat konvencionālā kara cenu ar RU. Līdz ar to neviena puse nav ieinteresēta lilformāta karā, vienīgais kas var notikt ir mismanagement, fatal error vai nekontrolējams domino efekts.

   • Pamatojums tāds subjektīvs, bet tā to situāciju redzu…

    Vismaz seši spēki…
    1. Krievija, Sīrija, Irāna turpinās tādā pašā garā (spēku koncentrācija, kāre un vajadzība pēc uzvarām, diplomātijas blefs);
    2. Mērenie nemiernieki, Turcija, Saudu arābija un daļēji ASV vēlas Asada (Sīrijas elites) atkāpšanos, bet diplomātiski tas maz ticams pasākums;
    3. Kurdi, ASV atbalstīti sajutuši spēku, spēlē pret visiem un diplomātija nav viņu stiprā puse;
    4. Deash arī spēlē pret visiem spēkiem un diplomātija nesaista;
    5. ES un ASV līderu diplomātija pat vārdos izskatās apjukusi;
    6. Nestabilitāte kaimiņvalstīs (Libāna, Irāka).

    Kāds tad šim visam risinājums, kopumā trīs:
    1. Turpina šādā stilā viloties, bet tad Asads visu satīra un turpina valdīt;
    2. Pamiers, sanāk vienoties par teritoriālo iedalījumu, bet kā tad ar Asadu, cīņu pret Deash…
    3. Intervence, ar Sīriju tas visu atrisina, bet vai ar Krieviju!?!

 9. Pēc publiskās infas liekas ka Sīrijā visas puses spēlē dubultu spēli,RU laiž allegro un apspēlē visus.Aisberga neredzamajā daļā varbūt viss ir citādi.RU profesors A.Zubovs no MGIMO uzskata ,ka tur pamatā ir sunnītu- šīitu konflikts,kurā ievilkta puspasaule. Risinājums viņaptāt-Sīrijas libanizācija,vienota valsts bet pŗvaldē kvotas pēc reliģiskā un nacionālā principa.

  • Tas jau būtu baigi kruta saglabāt valsti. Drīzāk veidosies Asadstāna gar piekrasti, ziemeļi kurdiem, vidusdaļa sunītiem. Daesh sakaus no visām pusēm. RU izdevīgi, ka ne ar ko īsti neriskējot viņi destabilizē ES un cer arī naftas cenas paraut uz augšu. Lai cik sliktas attiecības ar saudītiem, bet vienojās iesaldēt naftas ieguvi. Eiropu šantažē, ja negribat bēgļus – atceļat sankcijas. Sankcijas atcels – paies laiks atkal sakāps galvā.

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s