Vējš Kanādas bēniņos

[..]Granted these brief, highly localized Canadian military forays into the Canadian Arctic, which are typically conducted with significant U.S military support and participation, are better than nothing. All the more so since unlike Denmark, Norway, Sweden, Finland, the United States and Russia, we lack a permanent combat force in the Arctic.

What boots in the snow we do have consist of a 69-member headquarters staff in Yellowknife and an Area Support Unit of just over 50 personnel. Our only permanent Air Force squadron in the region operates four small CC-138 Twin Otter utility aircraft that have been flying since 1970.

In the High Arctic, Canadian Forces Station Alert on Ellesmere Island is staffed by 55 military and civilian personnel. The closest thing to soldiers we have in the Arctic are some 1,850 part-time Canadian Rangers. This component of the Canadian Armed Forces Reserve, scattered among various patrols in the North, are negligibly trained. They are not issued the complete standard soldier’s combat uniform or equipment, and do not operate with the same basic weaponry as regular or reserve soldiers. [..]

avots

operations-in-the-north-slide-engavots

vara bungas:  CA spēku klātbūtne Arktikā ir mazāka kā būtu nepieciešams, to nevar salīdzināt pat ar dāņu, somu, zviedru un norvēģu spēkiem reģionā. Lielākā daļa no kartē redzamajiem pasākumiem ir “sovereignity patrols”  – simboliska gaisa patrulēšana “iezīmējot” teritorijas robežas.  2015.gadā  CA rīkoja Arktikā mācības, kurās piedalījās ap 200 karavīriem, gandrīz vienlaicīgi RU rīkoja savas mācības reģionā, kurās piedaļijās ap 80 000 karavīru. ASV speki Aļaskā arī nav nekādi dižie – 4. brigādes kaujas grupa no 25.kājnieku divīzijas, kuru vēl nesen plānoja samazināt līdz bataljona kaujas grupai.

Ņemot vērā, ka RU militārā aktivitāte Arktikā aug augumā, arvien skaidrāk redzams, ka RU gatavojas izaicināt Rietumus laukā, kur tie tradicionāli nav spēcīgi, proti, uz/zem Arktiskā ledus un aukstumā. Iedomājaties tikai, Kanādai (!) nav BS vienību Arktikā.

UPD1 svarigs papildinājums

UPD2 vēl svarīgāks papildinājums

UPD3 Ilustrācijai. !!!uzmanīgi propaganda !!!, bet kvalitatīva

Finland is Buying Dutch Leopards for €200 Million

Advertisements

3 responses to “Vējš Kanādas bēniņos

  1. Kamēr naftas cena ir zema, tikmēr Kanāda neatpaliks vairāk no Krievijas, kā tagad 😉 jo arī krieviem nav par ko īstenot savus projektus. un ja nafta tagad maksā tik zemu cik tagad- tad jau faktiski nav arī nekāds pamatojums naftas cenas pieaugumam.

    • Kanādai ar naftu ir vēl sliktāk nekā Krievijai, jo Kanāda lielu daļu naftas iegūst no naftas smiltīm nevis urbumiem. Šis ir tehnoloģiski ļoti sarežģīts un dārgs process un atmaksājas tikai pie augstām naftas cenām. https://en.wikipedia.org/wiki/Oil_sands

      Daudzi priecājas par to, ka krievi zaudē daudz naudas dēļ zemajām naftas cenām, bet nepadomā, ka mūsu sabiedrotie, piemēram, Kanāda un Norvēģija zaudē tikpat un vēl vairāk. Tikai atšķirībā no Krievijas, viņi šos zaudējumus kompensē ar citām tautsaimniecības nozarēm.

      • Tā ir, bet nu, gan jau ka pārdzīvos CAN/USA/NOR šito visu, viņiem ir intelekta potenciāls, krieviem tāda nav(visi noglušīti tā, ka galvu augšā neuzdrošinās celt).

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s