Dienas grauds

[..]The Balts can’t possibly keep a Russian invasion at bay without NATO’s aid. They’re right, too, that Western analysts spend too much time imagining Russia taking a Ukraine-style approach to destabilizing the Balts, when a quick, outright invasion is more likely. But appearing to sit back and rely on allies for their defense is dangerous. This is one lesson Israelis have always understood: Ultimately, they can rely on only on themselves.[..]

avots

Advertisements

80 responses to “Dienas grauds

 1. Bullshit, paskaties cik Izraēla saņēmusi naudu no ASV kopš tās izveides. Mums ar tādu naudu butu stiprākā armija reģionā.

 2. runajot par billion, vai domāts short scale billion 10-9 vai long scale billion (miljards) 10-12? atšķirība ir milzīga. 10-12 parasti ir vai nu long scale billion vai trillion (triljons).

 3. Ļti labs raksts,tiešām Izrēla ir labs piemērs-macamies-bez aizspriedumiem lūdzu:)

 4. “But appearing to sit back and rely on allies for their defense is dangerous. This is one lesson Israelis have always understood: Ultimately, they can rely on only on themselves”
  -nav runas cik ir palīdzejuši un nav šaubu ka palīdzēs-bet svarīga ir šī frāze-vispirms izdaram maksimumu lai esam patstavīgi spējīgi-tad aŗē palīdzība būs kā bonuss-aplukojam Igauniju,Horvātiju,Jordāniju kā piemērus.

 5. Tā kā ASV Izraēlai ir iepiķojuši tos 114 miljardus, gadā tas ir drusku virs 2 miljardiem gadā, un sāka tikai 1962. gadā, ja nealojos. Savukārt paši izraēļi līdz 2007. gadam tērēja 8-9% no IKP uz aizsardzību, bet 1980ajos vispār 19%. Tagad cipars nokritis līdz 7,4% – un taisās celt, jo jūtas ievainojami.

  ASV palīdzība 2 miljardu apmērā uz kopējo militāro budžetu 23-24 miljardi protams nav sīknauda, taču pat bez tā viņi paši no savas kabatas tērē uz aizsardzību ~6,8% no IKP.

  Attiecīgi, mēs sēžam pie bērnu galdiņa un neuzdodam jautājumus, kāpēc onkuļi nedod šnabi dzert. Kad atnāksi ar savu 0.7, tev arī ielies simtu gramu kāds cits. Kamēr atvelcies ar 200ml trīsgraudnieku, ko pusi esi iztempis pirms pasākuma, tevi uzskatīs par gnīdu.

 6. 1Jautājums,ko aizsargāsim,šo zemi vai šo valsti? Šī zeme-brīnišķīga,šī valsts-šizofrēniska,plata šķirba starp de iure un de facto.Vajadzēja 24 gadus,lai uzrakstītu preambulu,tā nošpikota no eestiem un izplūkāta.Daudzie aizbraucēji dodas prom vipirms no šīs valsts,lai savu vienīgo dzīvi nodzīvotu,kur tāda extra kā demokrātiska,tiesiska,sociāli atbildīga valsts vēl pieejama.
  2IL ir daļa sabiedrības ,kas mīl to zemi bet nemīl to valsti,jo valda ne pravietotais mesija,bet nelieši politiķi.(sk.piem. nkusa.org)
  Senās IL varenības, ķēniņa Dāvida laikos valsts pletās no lielās jūras līdz Eifratai.Finanšu lietās IL nav citiem piemērs,bet izņēmums.

  • Aizsargāsim tiesības mīlēt SAVU zemi un ienīst SAVU valsti. Mums tā patīk, esam tādu to izveidojuši. Ir redzētas labākas, bet tās nav mūsu.
   Apmēram kā DDT to skaidro

  • Par demokrātiskuma trūkumu gan mūspusē sūdzēties nekorekti.

  • arī zemessargs

   Zeme (teritorija) ir valsts sastāvdaļa. Valsts sastāv no iedzīvotājiem, teritorijas un institucionālā ietvara (likumiem, iestādēm). Tāpēc lietot jēdzienu “mīlu zemi, nemīlu valsti” ir neloģiski. Loģiskāk būtu – man nepatīk tas institucionālais ietvars ko mēs esam izveidojuši.

  • Es mīlu savu zemi un tāpēc 90 cīnījos par savu valsti, kā nu mācēju, pratu un spēju.
   Lai arī mani bērni nav ideāli un viņi nekad nespēs man nodrošināt tādas vecumdienas kā Porziņģis savējiem, bet es viņus nemainītu ne pret kādiem Porziņģiem, jo viņi ir mani un es viņus mīlu tādus kādi viņi ir!
   Tie, kas lieto jēdzienu: “Es mīlu zemi, bet nemīlu valsti” patiesībā nemīl ne vienu, ne otru, bet tikai paši sevi un meklē attaisnojumus savai nevarībai, gļēvumam un slinkumam!!!
   Āmen.

   • Viedi vārdi, šim un arī zemessarga teiktajam varētu vien piemetināt to, ka vari būt neapmierināts ar ievēlētajiem priekšstāvjiem un tautiešu greizajām izvēlēm vēlēšanās, par to vēl varam diskutēt, bet pārējais jau ir pašu ziņā.

 7. Mūsdienu Latviju ar Izraēlu nevar salīdzīnāt.
  Izraēla radās izcīnot to karā (gluži kā 1. Latvijas republika) un kopš tā laika tā ir piedalījusies karos ar kaimiņiem arābiem regulāri, gan aizsargājoties, gan nostiprinot savas intereses un pozīcijas.
  Līdz ar to attieksme pret valsts aizsardzību, militāro jomu un kopā ar “nekad vairs” ideoloģiju – ir pavisam savādāk nekā Latvijā.
  Protams amerikāņi dod savu artavu Izraēlas aizsardzības budžetā (kas var tikt izmantota pērkot tikai amerikāņu ieročus), kas brīžiem tiek pārvērtēta. Bet tāpat arī amerikāņi sponsorē Ēģiptes aizsardzības budžetu, kas sākās pēc miera noslēgšanas starp Izraēlu un Ēģipti, atdodod Sīnajas pusalu, ar ASV kā vidutāju, un kopš tā laika ASV abām dod naudu aizsardzībai.

  Latvijā visas sabiedrības un it sevišķi Latviešu attieksme pret valsts aizsardzību ir kāda nu tā ir. Paši zinam.
  Manuprāt vienīgais kas to varēja mainīt ir kaut kāds Piedņestras tipa konflikts 90tajos. Ja kaut kas tāds būtu noticis, tad tas būtu veicinājis “lūzumu” latviešu sabiedrībā. Līdzīgi kā tas notiek Ukrainā tagad.
  Visa aizsardzības joma un NBS struktūra Latvijā ir sapuvusi jau pašos pamatos. Lai to izmainītu ir vajadzīgs “šoks”, kas parādītu kas ir kas.

  • Moldovā neveicināja, tā ka varbūt arī tas nebūtu palīdzējis.

   • Moldāvi pie varas iebalsoja komunistus uz 10 gadiem.

    Tad pieliksim priekšnosacījumu “un neiebalsot komunistus uz 10 gadiem”.

   • arī zemessargs

    Piekrītu.
    Neredzu kā tas būt palīdzējis. Godmanis&Co ar vairākuma sabiedrības atbalstu meklētu kādu kompromisu (“kā tik miers”) un būtu striķis aiz kā Latviju raustīt.
    Kompromiss varētu būt pilsonības nulles variants, Latvijas neitralitāte, otra valsts valoda, simboliskie bruņotie spēki, var būt Krievijas miera uzturētāji, milzīga atkarība no Krievija ekonomikas, Krievijas cilvēki visos līmeņos un pirmkārt jau drošības struktūrās. Hipermilitarizētā “Daugavpils tautas republika”, kuru faktiski vada Krievija un ar kuras rokām Latvijas neatkarību varētu jebkurā brīdī likvidēt, pasniedzot to kā iekšēju konfliktu, ja “Janukovičs” izdomātu neklausīt.
    Variants ar pozitīvo iznākumu būtu tikai totāls Čečenijas stila karš ko mēs vinnētu, izmantojot Krievijas vājumu un Rietumu palīdzību. Bet, runājot ar bijušajiem Rietumu militārajiem plānotājiem un politiķiem, secināju, ka viņi krietni labprātāk pieņemtu Latvijas okupāciju nekā karu. Arī “kā tik miers”. Karš nozīmē ieroču plūsmu, bēgļus, noziedzību, vēlētāju pārmetumus, ka “neko nedara” (a ko izdarīsi šizo kodolvalstijs). Tāpēc labāk pateikt, ka karš beidzies, bet par pārējo notiek sarunas, kur mēs “paužam bažas” un “izsakām nosodījumu”.
    Šoks diez vai nostrādātu. Ja skatāmies Ukrainas piemēru, arī tur meklē pirmkārt mieru nevis uzvaru. Lai būtu šoks pie varas jānāk “Jarošam” ar skaidru un nelokāmu nostāju “brīvība vai nāve”, “ne soli atpakaļ”, “viss frontei, viss uzvarai”, nodevēju atšaušanu, soda bataljoniem un totālu mobilizāciju.

    • Nez, ja runājam par pašu pašu sākumu, tad jau krīzes gadījumā pie varas varētu nonākt arī par LTF radikālākais Pilsoniskais Kongress, ne?

     Un aiziet cits variants, nekā Godmanis&Co. Protams, spekulācijas.

     • arī zemessargs

      Reālākais paralēlās vēstures scenārijs ir GKČP uzvara 1991. gada augustā, kam varētu sekot jukas Baltijas valstīs. Ja augustā TF vadību sašņorētu, bet vara turpinātu slīdēt no rokām, varētu kaut kādā atbrīvotā miestā parādīties PS un nostāties priekšgalā. Tālāk Dienvidslāvija.

  • “Visa aizsardzības joma un NBS struktūra Latvijā ir sapuvusi jau pašos pamatos.”- varētu, lūdzu, paskaidrot sīkāk?! vai šī viena nepilnā brigāde ir pilnībā rīcības nespējīga? arī misiju nespēj pildīt? nav komandējošā sastāva? gaisa novērošana nestrādā? nav pārspīlēti teikts, ka viss ir sapuvis?

   • arī zemessargs

    Es nelietotu vārdu “sapuvusi”. Sapūst var kaut kas, kas jau ir. Mums daudz kas nemaz nav izveidots.
    Misijās spējam operēt ar rotu+. Brigādē ir divi nepilna sastāva kājnieku bataljoni + uguns atbalst bataljons nezināmā komplektācijā. Brigāde būtu 5 tūkst.

    • Misijās rota strādāja tiešā amerikāņu pakļautībā, bijām atkrīgi no viņu transporta utt. Pie tam rota “nestrādāja” kopā, bet bija saskaldīta pa Afganistānu dāžādu amerikāņu vienību sastāvā.

   • Zivis pūst no galvas.
    Paskaties kā tika piešķirtas pakāpes mūsu nbs ģenerāļiem un uz kādiem pamatiem. Tur tak ir riktīgi centrālamerikas banānvalstu scenāriji. Par ārzemju latviešiem vai tiem, kas ieguva savas pakāpes PSRS bruņotajos spēkos es nerunāju, no kuriem daudziem neuzticējās dažādu apstākļu dēļ.
    Arī pirmās republikas laikā visi Latvijas armijas augstākā virsniecība bija gājusi cauri Krievijas impērijas kara skolām.

    —————————
    vai šī viena nepilnā brigāde ir pilnībā rīcības nespējīga? arī misiju nespēj pildīt?
    —————————
    Kāds ir tās uzdevums? Visu laiku tā tika gatavota un veidota, lai varētu veikt koloniālās policijas uzdevumus trešās pasaules valstīs. Līdz ar to attiecīgs ekipējums. Kaut vai LATPAT tuksneša forma pasniegta kā universālā.
    21. gads ir pagājis kopš NBS izveidošanas. Joprājām ir nelilna brigāde, bet štābistu un visādu nodrošinājumu skaits ievērojami pārsniedz kareivju skaitu.

    Palasi dāņu ģenerāļa Klemensena atziņas par Latvijas bruņotajiem spēkie. Viņš strādāja ziemeļvalstu uzdevumā Baltijas valstīs no to neatkarības pirmsākumiem. Bija pirmais rektors Baltijas aizsardzības koledžā, kas ar viņa iniciatīvu tika izveidota.

   • par brigādi. Iedomājies simfonisko orķestri, kas sastāv no timpānu sekcijas, pāris flautām, ģitāras un diviem diriģentiem. Vai šāds orķestris var spēlēt mūziku? var, bet vai tas ir simfoniskais orķestris? Diez vai. Vai futbola komanda kurā ir trīs vārtsargi un uzbrucējs ir komanda, kas var ko vairāk ka uzsist pa bumbu? Vai celtnieku brigāde, kas sastāv no santehniķa (nē, ne tā ko iedomājies, īsta) un krāsotāja zeļļiem ir brigāde, kura tev būvēs māju?

    • to var saukt par nenokomplektētu vienību, bet nevis par sapuvušu jomu vai struktūru. iemesls ir naudas trūkums.
     es te nesaskatu problēmu- pieļaujot domu, ka štābos pārsvarā tomēr dien virsnieki un instruktori, tad nepieciešams iesaukt tikai ap 5000 kareivju, kurus pusgada-gada laikā apmācītu, apgādātu ar ekipējumu un ieročiem un 2 pilnībā nokomplektētas brigādes būtu gatavas!
     ja sistēma būtu sapuvusi, tad vismaz 2/3 personāla vajadzētu atlaist, jo valdītu korupcija, būtu demoralizēta armija ar daudziem disciplīnas pārkāpumiem un būtu pilns ar “kurmjiem”! varat apgalvot, ka tā ir?

     • es neteicu neko par pūšanas procesiem vienībās. Puve iemetusies augstāk, bet kopumā produkts nav lietojams. vidējais virsnieku slānis, kas vēl var kko sākt no jauna pēc 10-15 gadiem dodas prom. Kā likums vīlies. Te jāsaprot, ka ltnants pēc NAA vēl nav virsnieks, kas dod pievienoto vērtību, paiet 5-10 gadi, kad nu tik sāks un tad džeks skatās pasē vecums tuvojas 40 un vēl ir iespēja izdarīt dzīvē ko noderīgu.

      • man šķiet, ka Jums joprojām ir palicis rūgtumiņš par nepiepildītajiem sapņiem, ko nespēja piepildīt kāds ģenerālis, jo valdība no viņa prasīja apmierināt tikai ceremoniju un misiju vajadzības un pārējam pilnvērtīgai armijas uzturēšanai nepietika naudas.
       bet atzīt to, ka lielākajai daļai sabiedrības par to, ko VB cepās, ir liels pofigs un jūtas vidējais patērētājsabiedrības loceklis ar to ļoti apmierināts, Jūs negribat! vieglāk vainot ģenerāli! kaut varēja arī viņš aiztīties ar rūgtumu sirdī, lai būtu par vienu aizvainoto vairāk… šajā gadījumā vispār nebūtu armijas, jo VISI atkāptos! vai arī VISA armija būtu ar neliešiem, kuri negrib/neprotas atkāpties.
       es kā praktiskas dabas cilvēks nesaprotu- kāpēc lai ģenerālis nedotu iesauktajiem izlaist pa mērķiem pāris radziņus vienā reizē, bet atvēlēja visā dienesta laikā tam tikai 30 patronas? vai tiešām viņš sita gaisā melnajā tirgū?
       tāpēc teiciens “zivs pūst no galvas” šeit ir nevietā, ja vien tas nav no sērijas: sabiedrība-Saeima-valdība-armija, kur sabiedrība ir tā galva!

       • protams, galvenais rūgtumiņš, ka pirmie 10 gadi izniekoti cerot, otrie 10 gadi gaidot. Un tie nebija tie mazsvarīgākie dzīves gadi. Labāk jeibogu būtu nezināt kā jābūt, kā vajag un kas mums stāv pretī.

        • katrs kādreiz viļās savos jaunības ideālos (kā es nacionāļos)! 😀
         bet ceru (joprojām naivs), ka šoreiz neko sabiedrība nesajās- ekonomika ir stabilizēta un tagad mērķtiecīgi jāiet uz tiem vismaz 2% no ikp. un tagad ir tā reize, kad ģenerāļiem ir jāparāda, vai viņi ir savas vārda un pakāpes cienīgi, vai tiešām tikai sapuvušas galvas! bet kamēr viņiem nav pilnvērtīgi bijusi tā iespēja parādīt, es vēl paklusēšu…

         • tie nav ideāli, kuros vilties, tas ir nepabeigts svarīgs darbs, neatzīmēta vaļēja lūka uz neapgaismotas ietves par kuru tev ir zināms, bet citiem nē. varēsi mierīgi gulet? 🙂

          • es jau reiz teicu, ka problēma par nepietiekošo naudas esamību ar Graubes intervijām TV tika skandēta ikreiz, kad tika intervēts! nepiekrītu Tavam uzstādījumam, ka vajadzēja atkāpties ģenerālim! jo pie 17%no IKP krituma neviens ģenerālis nedabūtu 2%no IKP aizsardzībai. pārējā moralizēšana par ļaušanu citiem ir tukšas pļāpas… alternatīva varētu būt tikai valsts apvērsums!

          • Vēsture izšķirs mūsu strīdu 🙂

       • ģenerālis nav vienkārša pakāpe, tas ir komandieris, kurš atbild par visu, absolūti. nekādas demokrātijas, jo armijā nav demokrātijas, ja karš un uzvara visa slava viņam, zaudējums- visa atbildība viņam. Armija nav gatava karam – generālis vainīgs, jo tie, kas zem viņa neko ietekmēt principā nevar, jo pilda precīzi tikai viņa pavēles.

        • Šis.
         Ja bērni ģimenē mirst badā, tad tā ir vecāku atbildība, nevis vecāku darba devēju atbildība.

         • izstāsti to vecākiem ziemeļkorejā! protams, ir variants ne.isties, kas nozīmē, ka Latvijā armijas nav vispār!
          p.s. grūti pateikt, kur sabiedrība jūtas laimīgāka- Z-korejā, kur ir liela armija, bet nav ko ēst vai Latvijā, kur cilvēki ir pārtikuši, bet nav armijas?!

          • Salīdzināt Latviju ar Ziemļkoreju ir tas pats, kas jaukt p1mpi ar durvju rokturi.

          • nezinu gan kurš ir p1impis un kurš durvju rokturis, bet viss bruņojums maksā līdzekļus un prasa resursus… abās valstīs!

          • Z-Koreja ir vājprātīga diktatora varā, kas ne tikai tērē visu naudu armijai, visvairāk aiziet tieši atomieročiem, tas nav lēts prieks.

        • nepiekrītu! tas ir nekonstruktīvi!
         tad varam uzskatīt, ka mēs neesam dienējuši un armija, kas spēs aizstāvēt valsti, veidojas tikai tagad! iepriekšējā bijusi tikai leļļu izrāde jaukai laika pavadīšanai ārzemju viesiem!..

         • Līdz kādam 2003.bija viens attīstības virziens, daudz ko nezinājām, nepratām, bet vismaz plānojām aizstāvēties paši. Tad BALT/LATBAT likvidācija, iestāšanās NATO utt citas prioritātes (misijas, reprezentācija, tauvas pieņemšana pistātnē). Tagad atkal cits posms, cerīgs, ja paspēs.

          • es ceru!
           saku, mans indikators ir NASAMS parādīšanās vai neparādīšanās tuvākajā laikā Latvijā!

         • Kā viens virsniekvietnieks reiz teica: “problēma nav naudā, bet prioritātēs”. Tēlaini izsakoties mūsu ģenerāļi atgādina tēvu, kurš pērkot cigaretes sev, dēlēnam atsaka konfektes, pamatojot to ar naudas trūkumu”. Tas pats Graube sūkstījās publiski par naudas trūkumu un klusēja par Sārta “politiskajiem uzstādījumiem”. Cik finanšu līdzekļi nav ieguldīti dažādos vajadzīgos un nevajadzīgos infrastruktūras objektos. Jūras spēku attīstībā, pērkot kuģus, kurus pēc tam nezina kur likt. Lidlauka būvniecība Lielvārdē uz purva, kad varēja būvēt Tukumā uz dolomīta. Cik tehnikas nesapūdēja Lielvārdes šrotos. Cik degvielas netika zagts! Sāgas par Zommeriem un Binderu iepirkumiem gan jau arī esi dzirdējis. Vienību reorganizācija uz reorganizācijas, stratēģisku prioritāšu maiņa trīs reiz gadā (arī tas prasa resursus), nepārtrauktās reorganizācijas, kaujas spējīgu vienību likvidācija, štābu birokrātiska uzpūšana, cik brīnišķīgu, patriotisku un spējīgu virsnieku ir “noēsts” pa šiem gadiem. Un tas ir tikai tas, kas ātrumā iešāvās prātā.
          Takā Pipar, neaizstāvi tik ļoti tos ģenerāļus. Resursu trūkums nav vīģes lapa ar to visu nepiesegsi. Komandieriem vienmēr trūks resursu, vienmēr gribēsies vairāk, bet ir jāmāk vismaz kaut ko sasniegt ar to kas ir.

          • es neapgalvoju, ka viss ir perfekti! bet…: http://www.tvnet.lv/zinas/latvija/490033-konstate_nesaimniecisku_lidzeklu_izlietojumu_am ja uz uz ~250 miljonu budžetu ir “izniekots” kaut miljons eiro, tas ir ļoti labs rādītājs.
           un starp citu viskrutākais lidlauks bija Vaiņodē!

          • VK var kvalificēti spriest par saimnieciskumu/nesaimnieciskumu, bet VK nevar izvērtēt tēriņu lietderību no aizsardzības sistēmas kvalitātes viedokļa. Tās stāvokli rāda drīzāk RAND uc neskaitāmu pētījumu rezultāti, kas kopumā izbūvēto sistēmu vērtē kā neeksistējošu vai vāju.

          • arī zemessargs

           Piekrītu Piparam, ka pirmkārt vaina ir sabiedrības attieksmē, bet ģenerāļus tas neattaisno, jo rīkoties vajadzēja maksimāli pareizi jau esošajās robežās. Vagrim arī taisnība, ka naudas trūkums neattaisno nelietderīgo esošās naudas izmantošanu.

     • nemeklē attaisnojumu naudā. turklāt nauda bija- armijas orķestra koncertzāle, kuģu iepirkumi, helihopteri utt.. arī nelieli līdzekļi ir jātērē prātīgi un arī ar tādiem var sasniegt ļoti pieklājīgus rādītājus.

      protams, ka štābā ir jādien virsniekiem un instruktoriem tikai viņu skaitam ir jābūt minimālam. piemēram 50 virsnieki un 100 instruktori un maksimums kādi 30 ministrijas darbinieki. visiem pārējiem ir jāatrodas 2 kaujas gatavās brigādēs.

      • starp citu, bija pētījums, ja atceraties, kurš apgalvoja, ka starp NATO valstīm, Latvija katru eiro iztērē gandrīz visefektīvāk.
       armijas orķestrim ir sava koncertzāle? cik tas izmaksāja?
       helikopterus nevajag? sūtīt meklēšanas darbos uzreiz mācītāju ar bībeli?
       un par tiem Nīderlandes kuģiem (un nevis Rīgā būvētajiem) jau izteicos, ka tāpēc tik ļoti man patīk šī vadība, jo ar drausmām skatos, kad vadībā tiek pavēlnieki no Jūras vai Gaisa spēkiem!

       • Par kuģiem nav ko cepties, tie kuģi ir nopirkti, jo neviens NATO līmenī ar krieviem tīri nesen nopietni karot netaisījās, bet cenīgajiem latviešiem tika iedalīta mīnu meklētāju kompetence, ko mēs arī pildījām un pildam.

        Kas zināja, ka pēc kāda laika izmainīsies situācija. Varēja jau būt sliktāk. Iedalītu mums kaut kādu NATO strojbata lomu un būtu mums 4 racēju bataljoni ar lāpstām un arhitektiem. Varētu celt mažino līniju, bet zeme ta privāta un strojbats sēdētu kazarmās.

 8. Majors A.Purviņš

  Atšķirībā no mums, Izraēlas valsts dibinātāji bija cītīgi studējuši mūsu ģenerāļa P. Radziņa darbus un ņēmuši tos vērā:
  “Tādēļ, ja Latvija vēlas, lai kāda otra, stiprāka valsts viņai palīdz un viņu pabalsta un aizstāv, tad mums ir tā jāiekārtojas, ka Latvijas eksistence un Latvijas draudzība būtu vajadzīga citām valstīm (kaimiņiem un kādai no lielvalstīm) tad, vispirms, Latvijai ir jābūt stiprai militārā ziņā, jo citādi, politisku sarežģījumu gadījumā, ar Latviju neviens nerēķināsies; Latvijai ir jābūt zināmam, noteiktam militārā spēka faktoram. Ja nu Latvijai tiešām būs šāds militārā spēka faktors, tad – pastāvot iekšējai kārtībai un uzplaukstot kaitnieciskai dzīvei – Latvijas politikas vadītājiem nenāksies grūti dot Latvijas politikai kādu noteiktu pastāvīgu virzienu, kā viņas eksistence un viņas draudzība būs ļoti vajadzīga kādam no jaunajiem politisku spēku centriem, un šis jaunāko spēku centrs – jaunā Antante – tad arī aizstāvēs un pabalstīs Latviju.”

 9. Lasot Piparu ir skaidrs, ka “sabiedrību” vainos visos grēkos, kamēr tā naturāli visus muldoņas un kurmjus neapdurs ar sūdu dakšām. Zināmā situācijā tā arī varētu notikt.
  2014. gada vasarā, kad izskanēja baņķiera Viļa Vītola aicinājums un idejas, kā nekavējoties palielināt aizsardzības finansējumu, valdošās partijas iekšienē notika “alarmistu” prasību gana agresīva slāpēšana ar tekstiem, ka “sabiedrotie neprasa” un “ministrijai nav kapacitātes, lai apgūtu līdzekļus”.

  • smiekli nāk par tiem sūdu dakšu dūrējiem- ne pi.ēji, ne karognesēji 😀
   neesmu gan neko dzirdējis par agresīvo slāpēšanu valdošās partijas iekšienē- vari ielikt kādu atsauci?!
   bet toties es no pieredzes zinu kāda sabiedrības daļa atnāca dienēt uz OMD, par Mana balss iniciatīvu palielināt aizsardzības budžetu nobalsoja ~3000 cilvēku, Zemessardzes ziedojumu akcijā šo mēnešu laikā vēl nav savākti pat 50000 eiro, arī ZS rindās nav iestājušies 10000 un sabiedrības attieksme palielināt nodokļus ir katastrofāli negatīva: http://www.tvnet.lv/zinas/viedokli/552394-iedzivotaji_neatbalsta_nodoklu_palielinasanu_lai_iegutu_lidzeklus_aizsardzibai
   tā ka, Pēter, Tava degsme nav arī pārējiem sabiedrības locekļiem un mēs esam mazākumā 😉

   • arī zemessargs

    Tu, kā redzams, esi informēts ne tikai par to, kam mūsu sabiedrotie uztic noslēpumus, bet arī par to, kas tiek un kas netiek slāpēts valdošās partijas iekšienē 🙂

    • es jau teicu, ka neesmu neko dzirdējis, bet Pēteris noteikti gan zin! tāpēc varētu pārējos painformēt, kuri ir alarmisti un kuri kušinātāji! Tu jau arī esi tajās valdošajās partijās, tāpēc pastāsti pārējiem, kuri Tavā partijā ir tie kušinātāji! vienīgo kušinātāju zinu Bērziņu, kurš piestrādāja par prezidentu un kurš noraka Pabriku, jo tas izrādīja kkādas iniciatīvas sakarā ar Zvārdes poligonu.

     • arī zemessargs

      “kuri Tavā partijā ir tie kušinātāji!” Neesmu tādus pamanījis.
      “vienīgo kušinātāju zinu Bērziņu, kurš piestrādāja par prezidentu un kurš noraka Pabriku, jo tas izrādīja kkādas iniciatīvas sakarā ar Zvārdes poligonu.”
      Ar poligonu ir stipri par maz lai kādu noraktu.

      • protams, cita acī skabargu redz, savā baļķi nē! 😀
       par maz, lai noraktu politikā, bet Pabriks vienkārši notinās uz Eiropu un viņš kā premjers būtu daudz aktīvāks, lai atbalstītu militāro jomu nekā Straujuma. + vēl Vējoņa iniciatīva par papildus 2000 karavīru palielināšanu armijā arī tika pamatīgi kritizēta un neatbalstīta. tāpēc šo pipsi (a.bērziņu) gan vajadzētu gānīt un lādēt!..

   • Nav problēmu, nosūti VB savus kontaktus, satiksimies visi kopā, un es tev aci pret aci izstāstīšu, kā tas notika.

 10. Visi tipa aizņemti, es kā pastkastīte, bet tas neizslēdz varbūtību tikties šaurā lokā arī ārpus Pētera-Pipara diskusijas. Domā vajag?

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s