Dienas grauds

“You’re not going to see going from a smoothbore musket to a rifled musket. That kind of leap ahead is unlikely [in the near-term]. But that kind of leap ahead is likely in 2025 to 2050.”

Gen. Mark Milley, US Army Chief of Staff

avots

vara bungas: Pasaulē ir tikai trīs valstis, kuras ir spējīgas un gatavas militāri tehnoloģiskam lēcienam. Ņemot vērā to, kur mēs atrodamies un ar ko draudzējamies, NBS līdz 2025.gadam būtu jākļūst vismaz par XX gadsimta prasībām atbilstošu karaspēku, citādi nav jēgas uzturēt armiju, kas tehnoloģiski atpaliek no pretinieka par diviem gadsimtiem vienlaikus neizceļoties ar skaitlisko pārsvaru vai vērā ņemamiem mobilizācijas resursiem. Eiropas Savienības  armija būtu labs risinājums (mums).

Advertisements

35 responses to “Dienas grauds

 1. Nekur jau tik ļoti nav iespējams atpalikt un pat ja atpaliek- tad tik un tā neatpaliek. Paskatīsimies lielvaras pēdējās uzvaras – Irāka un Afganistāna. Okupācija ilgst 10 gadus un ja pietiek prāta pēc kara nešaut virsū – tad karš beidzas un pēc 5 gadiem demokrātiski paņem varu atpakaļ.

  Ja ilgtermiņā paskatās uz tādu okupāciju, kura ilgst 10 gadus- tad tādu pat neērti par okupāciju nosaukt. Pat čečenu piemērs.

  par tehnoloģijām – droši vien būšu izteikts mīnmetēju piekritējs. Klasisks ww2 ierocis. pieliekam kaut ko klāt no modernākas tēmēšanas piemēram dronu . varam cīnīties arī ar tankiem- ir gan strix lādiņi (gan jau dārgi). un gan jau arī sēžot “konservu bundžā” apkalpes nespēj izturēt vairākkārtējus ”lēto lādiņu” gaisa triecienvilņus un no tehnikas atrautu visu, kas iespējams – no parastajiem “lētajiem” lādiņiem.

  un viss sāktos ar adekvātu mīnmetēju struktūru 60 mm, 81, un 120 mm, adekvātus mīnu krājumus un transportu tam.
  te tāds smuks manuālis par efektivitāti http://www.globalsecurity.org/military/library/policy/army/fm/7-90/Appb.htm

  • es starp citu arī dzirdeju runas, ka NBS pašreiz ved sarunas ar Austriju par kaut kādiem jauniem mīnmetēju iepirkumiem.

   • Tās ir labas ziņas. Austrijas firma Hirtenberger izgatavo labus mīnmetējus. Cerams, ka iepirks 60mm M6 un 120mm M12. NBS budžetā tam iedalīti 3 miljoni eiro.

    • Varētu būt kaut kas pa vidu, jo 60mm nav(leišiem, cik atceros, ir vai tūlīt būs), 120mm apkārt uz muguras nepastiepsi.
     Tātad, dedukcija saka, ka 81mm varētu būt izvēlēti.

     • Lietuvai ir 60mm un 120mm mīnmetēji, igauņiem 81mm un 120mm mīnmetēji. 81mm nav pārnēsājami, jo sver 39kg. 60mm mīnmetēji sver 19kg, tos var transformēt par Commando variantu, kas sver tikai 7kg. Pašlaik Latvijai nav 60mm mīnmetēju, tie noderētu gan SUV, gan ZS. Mums ir 81mm ASV un Norvēģijas dāvinātie Kājnieku brigādē, un 120mm Zviedrijas un Čehu dāvātie .

      • Izjauc un nēsā vesels, tieši tik, cik apkalpē cilvēku, tik arī varēs stiept, paskatījos austriešu mājas lapā, smuki 3 keksi nes uz mugurām katrs savu daļu 😉 !
       CG arī nav nekāds vieglais, bet nes viens cilvēks tos ~17kg un otrs nes munīciju, i visi laimīgi 😀 ! Kas tad tur ko nepanest izjauktu mīnmetēju(ja vien stobrs nesver vēl vairāk par mūsu CG) 3-4 cilvēkiem.

      • Bet nu, šaubos, ka 81mm būs diži jāstaipa, uzkraus kādai Scania’i vai vecajam Volvo kravas kastei virsū un braukās apkārt, maksimums izkraut/iekraut pirms/pēc šaušanas vai pat neizkrāmējot šaus?

  • šitos slīmestus kādreiz ierakties arī mācīs?

   vai arī atliks tikai palaist pretim vienu mīniņu vai pretinieka kaujas patruļai uzlaist kārtu ar ložmetēju un paliksim bez uguns atbalsta?

   varēja jau arī pakoriģēt uguni ar drona palīdzību.

   • Štrunts par ierakšanos, bet patika redzēt, kā mauc vienu pēc otras, skaisti 😀 !
    Žēl, ka nerādīja, kā iet gaisā, kad krīt!
    Eh, pilnīgi iekārdināja tā mīnmetēju padarīšana!

   • Skaisti šauj ASV dāvinātie 81mm mīnmetēji M252(L16 klons). Cerams ka mīnmetējus iepirks šogad. Savādāk būs kā, ar PZRK Stinger iegādi, kurus taisamies pirkt jau 2 gadus un nekā!

 2. Tavs blogs ir totāls WTF.
  Ko var ņemties ar visām šīm kara lietām 24/7, tur jābūt totālam fanātam.

  • Paldies par vērtējumu. Jo uzskatu par svarigu tēmu.

  • mēs te esam vairāki, tāpēc Tev tikai šķiet, ka 24/7- patiesībā mēs 8h diennaktī guļam 😉

  • Paldies dievam ka nemas un paldies VB ka Viņš ir.Tas mums visiem ir svarīgi,žēl ka maz to saprot,jo x stunda tas skars visus un skars sāpigi.

  • Tu, kad ieej bārā arī saki: “WTF. Ko var ņemties ar visām šīm bāra lietām 24/7, tur jābūt totālam fanātam “?
   Gribi dzer, negribi nedzer – neviens jau ar varu te iekšā nevelk. Bloga virsrakstā jau pateikts par ko runa. Ko tad domāji, ka te par zeķu adīšanu omes bazarē?

    • Varbūt pārbauda vai ir/nav cenzūra un tad jau pēc kāda laika uzradīsies te “Jānis Patriots” vai “Līga Māmiņa” un sāks te visiem mesties virsū ar “patiesiem” komentāriem par asinskārajiem militāristiem un par to, ka ar Krieviju jādraudzējas(lasi – jālien uz vēdera tās priekšā un nekādas armijas nevajag, nav ko krievu kaitināt) 😀 !

 3. Draugi!

  Tehnoloģijas ir ļoti labi, bet šajā svētdienas vakara aicinu padomāt arī par citām lietām. Tā kā mūsu NBS ir vitāli nepieciešami fiziski un morāli veseli rekrūši, uzskatu, ka nepieciešams atjaunot fiziski un morāli veselu un stpru cilvēku kultu. Pirms kara šo funkciju veica aizsargu organizācija. Esmu redzējis video to masveida vingrošanas pasākumus. Diemžel video Youtube nevaru atrast. Tāpēc esmu spiest ievietot ļoti kvalitatīvu video no 1939.gada maskavā. Atmetot ideoloģisko uzslāņojumu – iespaidīgi un nedaudz humorīgi. Iedomājos, ka LV sādā parādē varētu iet arī Varabungas un demonstrēt savu fizisko vingrojumu kompleksu ar militāru piesitienu.

 4. Nu labi…..nekādas ideoloģijas. Bet…šeit VB izskatās, ka ir daudz virsnieku, instruktoru utt. Varbūt varētu nopublicēt kādu sadaļu “Vingrojam ar Vara Bungām” utt. Militārpesonām,cik zinu, ir savi vingrojumu kompleksi, ne kaut kāds fitness. Būtu vērtīgi..

  • ņem un organizē. idejās mētāt daudz prata un spēka nevajag. nopublicēsim tavu kuslo rumpīti “pirms” un dažus mēnešus “pēc” vingrojumu kompleksa, kļūsi atpazīstams un pieprasīts.

  • es varētu nofilmēt un piedāvāt kko šādu ar fonā daudz meitenēm!

   derēs?! 😀

 5. Es labprāt. Kādreiz jaunsargos mūs mācīja kaut kādu angļu jūras kājnieku kompleksu, bet……ne jau par to ir runa. Es aicinu, lai kāds no esošajiem virsniekiem nopublicē, kas tagad jādara, tad Mošķis labprāt informēs par progresu.

 6. Klau Varabungas….Tu tiešām domā, ka Mošķis nezina mērķi, kas jāsasniedz….Tu man sūti rezultātus, bet es prasu vingrojums un to grafiku!!

  P.S. Paldies Piparam, bet ar alpīnismu gan Mošķis nekādā gadījumā nenodarbosies.

 7. mans vingrojumu komplekss 😉 kompānijā varen jautri

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.