Yankee Somijā

vara bungas: būs ko atcerēties kā “toughest training course ever”. ZS vajadzētu “pašpikot” somu šķēršļus. Nedomāju, ka vidusmērā mūsējie sniegā izskatītos krietni labāk par Arizonas kovbojiem.

 

Advertisements

7 responses to “Yankee Somijā

 1. nezinu kā mēra vidējo ZS, bet vidējam latvietim ir jaunākā modeļa kalnu slēpes un daļa pat šļūkā lejā tīri brangi! 😀
  ar klasisko slēpošanu varētu klāties sūdīgāk, jo ir jātiek uz priekšu, kas prasa zināmu piepūli un iemaņas. bet domāju, ka pēc pusstundas jebkurš fizkultūras sačkotājs atcerēsies kā viņi pamatskolā slēpoja ar vecajām kocenēm (platas ozolkoka ar gumijām) vai kādam bija jau plasmasenes un dabūja paskriet pa mežu, un kurā vietā varēja nošmaukt aplī uz laiku…
  esmu redzējis kā nēģeris ik pa pāris soļiem krita un tas manējos izraisīja lielu izbrīnu un jautrību, bet viņš teica, ka atbraucis no Āfrikas, ieraudzījis pirmo reizi dzīvē sniegu un gribējis pamēģināt uzkāpt uz slēpēm. to nevar notēlot. tā ka vidējais latvietis varētu būt izcilnieks salīdzinājumā ar cilvēkiem, kuri slēpes redzējuši tikai TV.
  un par to ūdenī lekšanu- tā ir, ka pirmās sekundes ir bikiņ šoks. tad aši saņemies un mērkaķa ātrumā sāc kustēties kkur uz āru! es parasti, kad iznirstu, skaļi bļauju- tā kkā atdodu emocijas, uzmundrinu un nāku pie saprāta!

  • Ar baltajiem zibeņiem, protams, labāk nekā bez nekā – bet vispār ziemas ekipējums jau mums vairāk naf, nekā ir.

   Kā ir ar to lietu PD – ir ziemas maskēšanās tērpi? Jeb arī super-jēdzīgi-smilšu krāsas Snugpak kombinezoni?

   Lai gan, ko es te ērmojos, tak tagad LATPAT oficiāli ir ziemas forma, un MultiLATPAT vasaras.

   Bet ar ziemas pasākumiem, arī plašāks jautājums – cik daudzi batiņi ieziemojas ap novembri un atkūst aktivitātēm ap aprīli?

   • būtu labs rādītājs “zs mācību apmeklētība ziemā” :). Nez kā tagad, bet manā laikā PD karavīru saslimšanu pieaugums korelējās ar laiku īsi pirms plānotām mācībām.

   • Man šķiet, ka ieziemojas visi batiņi, izņemot ar dažiem izņēmumiem+speciālistu apmācības parasti sākas ātrāk un beidzas vēlāk.

    Video jautrs 😀 !

  • bļaušana demaskē 🙂 bet sniega tāpat ar katru gadu kļūst mazāk, tā kā varbūt arī nevajag to slēpošanu.

   • cik zinu, kkad veselu kaudzi ar slēpēm kkad atpakaļ skandināvu kaimiņi NBSam uzdāvināja. rezultātā sanāca labs ugunskurs! 😀 iemeslus tam nezinu un arī slēpju daudzumu un kvalitāti nezinu, bet utilizācija bija. ceru, ka tas nebija valsts noslēpums! 😀
    par to bļaušanu tā ir kā ir, var jau arī iztikt! bet man arī nav tādi militāri apstākļi 😉 bet atšķirībā no karavīriem, sanāk peldēt ar saslapinātu galvu un kā zināms, tad caur galvu iziet ~80 siltuma. ja kāds var atrast, tad var ielikt tabulu, cik ilgi cilvēks spēj izturēt katrā temperatūrā. bet ja nemaldos +1 grādā tas bija 3-5 minūtes, +4 līdz 10-15 minūtes. protams, “roņi” spēj arī 15-20 minūtes, bet bieži vien tas nav rādītājs, jo viņiem galvās ir cepures.
    ledus šķērsošana: http://saliedet.lv/lv/Mareka-izdzivosanas-skola/izdzivosana-ziema-3.html

 2. interesanti slēpju stiprinājumi.

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s