Tuvojoties robežai

[..] Iekšlietu ministrijas izstrādātajā konceptuālajā ziņojumā „Par valsts austrumu robežas kontroli un aizsardzību” ir konstatēts, ka, sekojot izmaiņām starptautiskajā drošības situācijā un pastiprinoties riskiem, kas saistīti ar valsts drošību un aizsardzību, Valsts robežsardzes materiāltehniskie un personāla resursi nav pietiekami, lai nodrošinātu nepārtrauktu robežas kontroli un uzraudzību visā Latvijas Republikas ārējās robežas garumā. Ņemot to vērā, ir radusies nepieciešamība noteikt kārtību, kādā Zemessardze sniedz atbalstu Valsts robežsardzei ne tikai robežkontroles pagaidu atjaunošanā uz valsts iekšējām robežām, lai nepieļautu, ka personas un transportlīdzekļi šķērso valsts robežu ārpus šim nolūkam noteiktām vietām, bet arī valsts ārējās robežas neaizskaramības nodrošināšanas valsts apdraudējuma gadījumā un tādas personas meklēšanā, kura tiek turēta aizdomās par valsts ārējās robežas nelikumīgu šķērsošanu. [..]

avots

vara bungas: ZS uzdevumi arvien vairāk dreifē IeM virzienā.  Ko lai saka? Principā tas ir pareizi, jo pierobežā zs var efektīvāk  izmantot vietējo priekšrocības. Pretinieks – kontrabandisti un diversanti  ir ZS pa spēkam, arī palikšana pretinieka aizmugurē trenēta ilgus gadus. Ņemot vērā, ka MK noteikumu grozījumu projektā runa ir par ārējo (RU, BY) robežu, iekšējo (ES) robežu slēgšanas gadījumā RS pietrūks  1000+ robežsargu, faktiski visas ZS spējas tiks izlietotas robežsardzes atbalstam.  Un tad rodas jautājums, kurš aizstāvēs pārējo valsts teritoriju?

PS Situācija ar ārējās robežas apsardzi ir sliktāka, kā varētu iedomāties “Valsts robežsardzes materiāltehniskie un personāla resursi nav pietiekami, lai nodrošinātu nepārtrauktu robežas kontroli un uzraudzību visā Latvijas Republikas ārējās robežas garumā“.

PPS Vēršu uzmanību, ka avots ir MK noteikumu projekts, kas vēl nav apstiprināts MK.

Advertisements

19 responses to “Tuvojoties robežai

 1. Pietiekami prātīga doma par zs

  tikai
  kontrabandu tas nesamazinās- varētu padomāt, ka lielāko tās apmēru ienes pār pa muguru, vai iebrauc pa kautkādu meža ceļu bez pietiekamas nestspējas. kāpēc to visu ja faktiski dzelzceļa kravas sastāvi faktiski netiek kontrolēti. limits ir 40 minūtes un pārbaudi ogļu, vai cisternu sastāvu 😉

  Ja nenotiek šaušana- tad cilvēku ķēde nespēj apstādināt pūli mežā. un tiklīdz viņus saķers nevis pārmetīsim pāri Krievu robežām, bet vedīsīm uz savējām nometnēm. ar atpakaļnogādi mums diez cik raiti neiet. Tātad vienīgais glābiņš metāla žogs un tad var pēc vajadzības zemīšus piesaistīt patrulēšanai. ja grieķi aiztaisīs savu robežu ciet – nāks caur mums.

 2. Jāmēģina cilvēku trūkums kompensēt ar tehniskajiem līdzekļiem! Tai skaitā ar kārtīgu žogu.
  Bet runājot par ZS iesaisti, neizbēgami, ka AM (tai skaitā ZS) ir un būs cieši jāsadarbojas ar IeM un tās struktūrām. Krīzes situācijā visiem jāspēj koordinēti darboties. Ļoti labi, ja miera laikā tas jau tiek darīts, laikus ir iespējas saprast, kas jālabo, vai vajadzīgas jaunas procedūras, kā uzlabot sakarus, vai vajadzīgi unificēti ieroči utt.

 3. ZS bāž un bāzīs visur kur ir kāds caurums.

  • 1. pagaidām armiju (ZS) miera laikā tuvina robežsargiem 🙂
   2. kādēļ ne attālināti vadāmais mīnu lauks? žogs tas priekš kaķiem.
   3. jau tiek solīts, redzēsim kā tas izpaudīsies

  • ZS vadībai jāprot novērtēt spējas, NBS vadībai jāprot noteikt prioritātes un abiem jāprot pateikt “nē”, kad citas nozares mēģina risināt savas problēmas uz NBS rēķina. ZS nevarēs miera laikā vienlaikus sargāt ārējās un iekšējās robežas+ veikt apmācību un būt pilnā gatavībā nodrošināt teritoriālo aizsardzību.

  • Nu vispār robežas aizsardzība ir teritoriālā aizsardzība. Ja robeža ir droša un ciet kaut vai ar zs palīdzību. Tad arī citur iekšzemē vajadzētu būt nosacītai kārtībai.

   Ja kaut kas uzsākās iekšzemē tā jau ir tīri iekšlietu ministrijas padarīšana, kurai pēc vajadzības var pieslēgt atlikušo zs skaitu. ja pie robežas ir tūkstotis zs tad jau vēl vēl 2-3 tūkstošus vajadzības gadījumā savāks iekšzemes vajadzībām.

   tā ka zs atrašanās pierobežā nekādi nepasliktina tās gatavību. tās būs savākti visi, kuri var atļauties atrasties un vēl pienācīgi nopelnīt patrulējot gar robežu. tas viss palīdz ”kolektīvai” apmācībai, saliedēšanai, koordinēšanai utt.

   jautājums ir aktuāls saistībā ar nelegālo migrāciju- tāpēc piedāvājums uzstādīt regulējamu mīnu lauku ir vienkārši pārspīlēts.

   • Zaļos putlerastus arī attūrēt tā kā vajadzētu, savādāk Tava piezīme par to, ka drošas robežas=kārtība teritoriālajā aizsardzībā, neiztur kritiku un ir bez seguma, jo valsti apdraud tikpat labi arī zaļie teroristi no Maskavabadas.

   • zaļie izmantos ceļu. ceļu taču ciet vēl netaisīsi?
    un kamēr viņi pa ”krūmiem” slēpsies- pārāk bīstami nebūs. bīstamība sākas tad kad kaujas tehnika sāk šķērsot valsts robežu organizētās kolonās.

    tātad saprātīgie pretsoļi
    1.kaujasspējīgu armijas daļu izvietošana pierobežā (Alūksne, Rēzekne varbūt vēl kaut kur Ludza, Daugavpils)
    2. uguns atbalsta komandas un bruņots transports pierobežas zs bataljoniem
    3. pozīciju apzināšana un mācību veikšana reālajā apvidū- tā teikt pozīciju iemēģināšana un ”eksperimenti ar manevriem”.

   • http://www.vrk.rs.gov.lv/main.php?sadala=12&m=1

    Robežsargu skolas komandierim dienests sākas 1981. Daugavpils augstākā kara aviācijas inženieru skola- iespējams labs cilvēks un profesionālis- bet armijā šis kalums jau ir piespiedu kārtā atvaļināts.

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Mainīt )

Connecting to %s