Latvija var pacelt

vēl

vara bungas: Koncepts nav ne jauns, ne pārsteidzošs, šajā virzienā progress attīstas jau labu laiku. Tomēr būt starp pirmajiem ir liels gods.

Domājams, ka multikopteru jaudas palielināšanas ziņā strādā daudzi industriālie giganti, tādēļ šajā sektorā konkurēt būs grūti. Savukārt  gudrot par pret – multikopteru ierīcēm, paņēmieniem un normatīvo regulējumu ir cerīgāks virziens.

PS Paldies “Hmm” un ” rouzy” par norādi.

 

Advertisements

9 responses to “Latvija var pacelt

 1. ja var iekļauties kategorijā lēti un ar izdomu- var konkurēt ar ikvienu.

  būtu noderīgs rīks apgādei ja kravnesība 10-100 kg un var lidot līdz 3 km.

  To nikno vanadziņu video arī labs 😉 http://www.tvnet.lv/tehnologijas/nozares_jaunumi/594393-niderlandes_policija_cina_pret_bezpilota_lidaparatiem_izmantos_erglus
  ērglis priekš mums varbūt par ekskluzīvu- bet ar vanadziņiem varētu pamēģināt.

  http://www.tvnet.lv/tehnologijas/nozares_jaunumi/588553-japana_izgudro_dronu_citu_dronu_kersanai šitā arī laba ideja. varbūt vieglāk ir noķer nevis tīklā, bet daudzās saitītēs, kurās sapinās rotori. ja vien saitītes nevelkās savos rotoros iekšā.

  • Izšauj uz rotoriem sintētisku zirnekļa tīmekļa mākoni, tas varētu būt precīzāks un ērtāks veids, kā ātri lidojošu bezpilotnieku dabūt zemē, nekā lidošana ar “buru” nopakaļ.

 2. Man vislabāk patika tas vanags – eleganti, putns zina, ko dara, kā nekā mednieks un tad pēdējais(pirms atkārtotā vanaga), kurš iznira no zila gaisa 😀 !

  BET, lai gan putniem varētu būt liels potenciāls, paliek 2-3 riska faktori, kas to iedarbību var novest līdz 0(secība nejauša):
  1-propelleri var traumēt putnu, jo īpaši, ja dronis lido nevis autopilotā, bet to vada cilvēks, kurš pamanījis tuvojošos/uzbrūkošo putnu, līdz ar to veicot dažādus manevrus un/vai akrobātiskos trikus, lai izvairītos no putna, putns var ielidot/aizķerties aiz propelleriem.
  2-bezpilota lidaparāta ātrums – ja vien neizmantojam vanagu, kurš planē virs iespējamās drona parādīšanās teritorijas un tad, to pamanījis, strauji pikē virsū lidaparātam, tad ātri lidojošus bezpilotniekus putni varētu arī nepanākt
  3-putnu aizbaidīšanai izmantos skaņas signālus, gan jau ka ēku nosargāšanā no putnu noķēzīšanas un lidostu skrejceļu nodrošināšanā ir veikts gana liels progress, lai to izmantotu arī bezpilotniekos

  Nu un bonusā – var jau būt arī paliels un jaudīgs bezpilotnieks, kuru putnam pieveikt nav pa spēkam, tad nu vai nu putnu sūtam ar video kameru vienkārši “pārtvert un identificēt” vai arī putnam jābūt virsū EMP raidītājam, kas noslāpē vai nu drona navigācijas un saziņas kanālus un ļauj to notriekt no zemes vai arī uzlaužot vadības sistēmas pārņemot to savā kontrolē.

  • ar sirēnu kaucošs aparāts – demaskējošs
   ar džoistiku izvairīties no vanaga – tur varētu būt nepieciešama īpaša veiklība- bet uzdevums izpildīts- lidonis no rajona aizdzīts.
   pastāv iespēja, ka putni ies arī bojā- ko padarīsi tāds ir ”karavīru” risks.

   par vanagu ar signāla slāpētāju nebiju iedomājies 😉

   • Sirēnai nav jākauc, iedarbojas tad, ka punts tuvojas, lai izvairītos no tiešas sadursmes, aparāts izglābts.

    • arī zemessargs

     Pieļauju, ka “sirēna” var būt cilvēka ausij nedzirdamā diapazonā.

     • Esmu lasījis, ka putni īsti nedzird ultraskaņu, līdz ar to nekāda cita alternatīva nav, lai gan, ja ņem vērā to, kādas frekvences un kādos apstākļos labāk izplatās tad vai nu konkrētā frekvencē ģenerēts un kā atbaidošs pārbaudīts signāls jāpielieto vai arī mērķēts skaņas stars, bet tas, savukārt, jau būtu pārāk advancēti priekš droniem, iedomājies, pašnovades sistēma ar skaņas lielgabalu putna atbaidīšanai vai dezorientēšanai 😀 !

 3. Es gaidu, ka kāds šo dronu pieliks pie kabeli (vadībai un enerģijai). It kā kabelis ierobežo, bet ieguvumi ir daudz lielāki.

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s