British broadcasting (papildināts 10.02.)

Raidījums «World War Three: Inside Tha War Room» tiks demonstrēts televīzijas kanālā «BBC Two» – pirmā sērija būs skatāma trešdien, 3.februārī.

Pēc Austrumukrainas krīzes un Krievijas militārās kampaņas Sīrijā, pasaule ir vistuvāk lielvaru konfrontācijai, tostarp potenciālam karam, kopš Aukstā kara laikiem. Šādu situācijas attīstības scenāriju raidījumā analīzēs bijušo militārpersonu, politiķu un diplomātu grupa.

avots

vēl

UPD2 Noskatīties BBC2 tiešraidi tīmeklī diemžēl varēs tikai tie, kuriem uz datora ir VPN aplikācija ar iespēju izvēlēties UK serveri.

UPD 3  no jūtuba filma izzāģeta, torentos (paldies “Red”) šeit:  http://butorrents.com/BBC-This-World-2016-02-03-World-War-Three-Inside-The-War-Room-EN-SUB-MPEG4-x264-WEBRIP-%5BMPup%5D-torrent-7347779.html

UPD4 Sakarīgs atstāsts ru-valodā

UPD 5 Var mēģināt noskatīties onlainā:

http://www.veoh.com/watch/v100958706dgM8wMZd

UPD6 Viedoklis no sērijas “galīgi garām”. Dodu hipersaiti tikai aiz cieņas pret veco inteliHences pārstāvi

[..] Latvijas Ārlietu ministrijas vietā es lūgtu Lielbritānijas ārlietu resoru atklāt Latvijai BBC filmā redzamās versijas dokumentālo pamatu vai arī likt BBC atvainoties ES dalībvalstij Latvijai par iekšējas destabilitātes eskalāciju tajā.[..]

UPD7 Diskusija TV Rīga 24

Advertisements

102 responses to “British broadcasting (papildināts 10.02.)

 1. http://www.lsm.lv/en/article/culture/bbc-hopes-latvian-invasion-will-be-a-ratings-winner.a166782/
  ar to Latgales pašpasludināto karogu un apsēju uz rokas BBC nolaidusi baigo lažu. To jau pamatā izmanto īsteni latgaļu nacionālisti, kuri ienīst krievus vairāk nekā vidējais, pelēkais latvietis kaut starp Zemgali un Kurzemi.
  Fundamentāli fatālu, kļūdu pieļauj Krievijas specdienesti mēģinot īstenā latgalī iedēstīt separātismu. Vēl tā cenšanās pabāzt vietējos nodevējus un krievus zem šīs latgaļu ideoloģijas, tas viņiem beigsies bēdīgāk nekā austrumukrainā. Būs kā Donbasā dabūs sev katla kaut ko līdzīgu kā Azov, Aidar, Donbass bataljonus. Un beigās mīts par krustā sistu puisīti pārstās būt par mītu 😀

  • Protams Old prussian…istenie Latgali ir patriotiski un gan 40_59 blieza komunagas,gan ja vajadzes bliezis tagad…iznemums ir nelatgaliesi latgale,vai parkrievojusies urlveidigie 2 litrenu tuksotaji var sepereties…bet parejie nekad nenodos Latviju…to drosi var teikt pec noskanojuma uz vietam…pilsetas lielajas gan ir nelatviskas vides ipatsvars diezgan…

  • arī zemessargs

   Nav nekādas kremļa “latgaļu ideoloģijas”, nav bijis pa spēkam tādu izveidot. Arī AUkrainā un Krimā nekas īsti nav sanācis. Tas ko tur mēģina iedēstīt, ir “Russkij mir” ar vietējām īpatnībām.
   Pat to, ka Latgalē būs savs “Latgales partizānu pulks” es nešaubos.

  • Nepiekritishu par karoga izmantoshanu kaa lazu. Ar to karogu sevi daudzi Latgalee asociee. Filma ta nozime ir paraadit uz arieni, ka tie ir labie iekshejie kas sacelas pret launajiem iekshejajiem.

   Ir panemts esoshs karogs kaa tas nitika ukraina.
   Bet piejritisho par Latgales Azovu, tas gan buutu ok. Azovu gan driizaak veidotu Rietumlatgales parstavji.
   Filminsh buus labs.

   • “Ir panemts esoshs karogs kaa tas nitika ukraina.”

    Nevajag tukši muldēt. DNR/LNR karogi tika tupi uztaisīti 2014, Krievijas trikolora balto aizmainot uz ko citu.

    • arī zemessargs

     Tas tiesa, DNR/LNR karogiem nekādas vēsturiskās nozīmes nav. Atšķirībā no Latgales karoga.

     • Man nez kāpēc liekas, ka Rīgas zili baltais piedzīvos pielietojumu.

      Ne velti Nils to plivina priekšā un aizmugurē, sarkanbaltsarkanā vietā.

      • 🙂
       нынешний флаг Риги был утвержден решением исполкома Рижского городского совета народных депутатов 25 октября 1988 года и является воплощением замысла Альфреда Петровича Рубикса, по указанию которого и был тогда вывешен на высокой башне Рижского замка. Другое дело, что Альфред Петрович слишком долго был верен красному флагу и потому попытки противопоставить бело-голубой стяг красно-бело-красному предпринял слишком поздно. Идея рижского сепаратизма просто не успела созреть.

       http://www.mixnews.lv/ru/kaleidoscope/opinions/2009-04-16/382

     • Latgales karogam arī nav nekādas vēsturiskas nozīmes.

      • Tieši gribēju teikt. Protams, tas pats ar lībiešu karogu – abiem Valsts karoga proporcijas un citas krāsas ar citu simbolismu.

       Tā jau loģiski būtu zeparatistiem neizmantot Latvijas karoga versiju – drīzāk trikoloru ar tumši zilu augšu, teiksim.

      • arī zemessargs

       Karoga ģērbonis kā Latgales simbols vēsturiski tika izmantots.

       • Poļu Pārdaugavas hercogistes, vēlākās Inflantijas ģerbonis poļu karaļa piešķirtais ģerbonis diezgan knapi sanāk sakarā ar Latgali.

       • Ģērbonis ir cēlies no lietuviešu kņaza Hodkeviča dzimtas, no kuriem viens bija Livonijas jeb Pārdaugavas hercogistes administrators, kad to iekļāva Ržečpopiļitā kā Lietuvas un Polijas kopīpašumu 16. gs Livonijas kara laikā. Pārdaugavas jeb Livonijas hecogiste bija visa mūsdienu Vidzeme, Latgale un Igaunija, kuras ziemeļu daļu konrolēja zviedri, ko vēlāk poļi/lietuvieši kara beigās bija spiesti akceptēt.

    • Par DNR karogu – 2005.-2006. gads:
     https://www.google.lv/search?q=%D1%84%D0%BB%D0%B0%D0%B3+%D0%B4%D0%BD%D1%80+2006&ie=utf-8&oe=utf-8&gws_rd=cr&ei=7OSxVrKKOMXAOZ69hrAL
     Latgales karogs ir vēstures entuziasta http://www.lakuga.lv/2015/08/31/cytaidi-latviskais-pa-latgolys-karuga-padim/ Māra Rumaka izgudrojums, kurš trāpījis latgaliešu jaunās paaudzes pašapziņas celšanās laikā. Mārim arī veiksmīgs bizness, kura tīmekļa priekšlapā Latvijas krāsas meklēt velti: http://www.balticflags.eu/
     Es neesmu drošs, vai īpašā situācijā tādi latgaliešu aktīvisti, kā Jurs Cibuļs, Harijs Bernāns un Armands Kūceņš, kuriem galvenie latgaliešu pāridarītāji tomēr ir “čivļi”, nepakļausies kādiem kārdinājumiem – kaut vai lai mazliet pašantažētu “baltiešus”, tīri vispārīgā labuma vārdā. Šeit interesanti raksti http://skreine.org/
     Šajos ģeopolitiskajos apstākļos es būtu formulējis Bernāna izteikto pamatoto pārmetumu citādāk:
     “Kāds sakars tēmai ar asarām virsrakstā, jautās vērīgs lasītājs. Ar jēdzienu “osorys” Latgales kultūrā apzīmē nožēlojami mazu un skumju daudzumu. Vispārzināms fakts, ka pierobežā ļaudis skatās kaimiņvalstu televīzijas. Ja jau latgaliešu valodai neatrodas vieta Latvijas valsts televīzijā, varbūt ir jāizskata alternatīvas. Sanāksmes gaita bija dinamiska, tāpēc jautājums Beltes kungam par to, vai latgaliešu valoda labāk iederētos Baltkrievijas TV vai latgaliešiem uzreiz pa tiešo ir jāiet pie Krievijas TV kanālu administrācijas, palika nepavaicāts. Citreiz izrunāsim. Jo mēs taču nešaubāmies, ka LTV vadītājam Beltes kungam ir pamatota, izsvērta un uz valsts interesēm balstīta atbilde uz šo jautājumu, vai ne?”

   • arī zemessargs

    Ja vēlamies tuvāko analoģiju, tad Latgalē būtu “Donbass”.

  • Un kā reiz šodien Ļeņingradā dzimušais Mamikins EK runā “latgaliski”.

   Troļļošana?

 2. O, mēs galvēnās zvaigznes….moš redzēsim kādu zemīti, kas kā Rembo ies uz izglābs visus britus un amerikāņus 😀

 3. Draugi!

  Ceru, ka bungotāju vidū ir arī uzņēmēji. Aizsardzības ministrja 24.februārī aicina!

  http://www.mod.gov.lv/Aktualitates/Aktuali/2016/02/01-01.aspx

  • Individuālais un kolektīvais ekipējums;
   Munīcija;
   Militārais transports;
   Sakaru sistēmas;
   Jauno militāro spēju attīstība un nākotnes vajadzības;
   Būvniecība;
   Pārtikas iepirkumi.

   Noteikti ka pēdējos divos mūsu uzņēmēji sasparosies, trešais(militārais transports) būtu ļoti svarīgs(cerams, ka ne parketnieku iepirkuma izskatā, bet gan bruņu tehnikas veidolā?), bet nespīd, jo ir pēdējie divi, kur uzvārīties, pārtika un būvniecība.

   • “Kupi – Prodai SIA” tipa uzņēmumi par 1. 2. un 4. būs. Ar savu starpnieku uzcenojumu.
    Pie pašreizējās mikroarmijas un mērķiem runas un plāni par vietējo ražošanu aizsardzībai un vietējo zinātnieku iesaisti ir tukšas.

 4. Interesanti būs paskatīties, bet tā vispārīgi domājot ļoti labi, ka šādus raidījumus ražo. Ne tikai izglītojoša funkcija, bet arī kaut kādā mērā agresora atturēšana arī ar tiem notiek. Diez vai Putins būtu izšķīries par iebrukumu Gruzijā vai Ukrainā, ja BBC drillētu tādus raidījumus. Patiesībā tā varētu būt ļoti svarīga tēma – mēs parasti runājam par pretinieka atturēšanu no konvencionāla kara uzsākšanas, bet kā atturēt no hibrīdkara uzsākšanas? Varbūt šī ir viena no metodēm?

 5. Absolūti nevaru piekrist, uzskatot šādu raidījumu kā a priori mums vēlamu.

  Uz cik deram, ka Latvija tur bus pelēkas debesis, blokmājas un ļaudis ar Borata akcentu?

  Un tagad pasakiet vidusmēra britam – kāpēc par to karot, par kodolieročiem nerunājot.

  • Par laimi ne jau vidusmēra brits lems karot/nekarot. Drīzāk no tā raidījuma mēs varam nolasīt vai un kā UK gatava iesaistīties, kādiem risinājumiem gatavo vidusmēra britu.

   • arī zemessargs

    Iespējams nekam speciāli negatavo. Vienkārši TV cilvēku vēlme kaut ko uztaisīt par tēmu, lai uz tā nopelnītu. Tāpat kā piem. tēma par citplanētiešu uzbrukumu.

 6. Būs interesanti paskatīties. Tā kā šo “šovu” taisa briti, tad vietējie mēdiji tikai informē, sabiedrība un “eksperti” īpaši neizsakās.

  Iedomājieties, kāda histērija būtu mēdijos un sabiedrībā, ja šāds raidījums tiktu veidots tepat Latvijā kādā no televīzijām, kur par šo scenāriju izteiktos un analizētu mūsu pašu militārpersonas, diplomāti un politiķi kā BBC variantā.

 7. Augstāk rakstītajos komentāros diskutējat par karogu, krievvalodīgo atbalstu okupantiem utt, bet… tam tak nav nekāda nozīme!
  Ru paziņos, ka tie nav viņi, paši latgaļu komunisti izrakuši rūdu, izlējuši tankus un tagad sacēlušies pret varu, kura izvaro bērnus- un ej nu viņiem iepūt!!! un ja NATO gribēs atkarot kko, tad D-pils krievi uzmetīs Berlīnei atombumbu!
  Visdrīzāk, ka vietējo minimālu atbalstu gūtu Rēzeknē, bet vēl mazāk D-pilī, jo tur ir spēcīga poļu-katoļu ietekme. bet arī tam nav nozīme, jo civilos var dabūt no plašās krievu pasaules, kura uz šejienu plūstu aumaļām. pirmkārt, lai karotu pret latviešu fašistiem, otrkārt, jo šeit taču ir kā ārzemēs un dzīves līmenis būs augstāks kā jebkurā ru sādžā!

  • Es esmu Latgalis,mani nomanit nevar un nevares…i Latgales krievu i Latgali isto apazisu pat tumsa…plus tomer mums ir sava valoda,kuras prasme arpuslatgales
   nav ,iemacities un atdarit bus gruti…

   • Un tās pašas izloksnes Malienas galā runā pilnīgi citādāk nekā piemēram pie Dagdas. Ā un Šķilbēnu pag. meža vidū dzīvojošie cilvēki vispār runā kaut kādā senā baltu valodā, kas pat neatgādina ne latgaļu, ne krievu, ne lietuviešu ☺ pat nezinu ko 😄

 8. Interesanta filma. Pagaidam pārsvarā ir politiķu diskusijas kā rīkoties, ceru, ka nākamajās sērijās būs vairāk action skatu.
  Pagaidām daudz kadru no LV notikušajām mācībām, u.c

  Gaidām turpinājumu..

 9. Pirmās informētās atsauksmes:

  1) Izspēlē scenāriju Donbass NATO valstī – piefilmētie kadri ir iedvesmoti no Slovjanskas milicijas ieņemšanas + Krimas referenduma

  2) Latvian intelligence is neither very competent nor impartial. Tāds brīnišķīgs uzdirsiens, ka mūsu ziņām par krieviem kas plūst pār robežu nevar ticēt.

  3) Jau iepriekš izjusts prieks, ka Baronese Falknere vairs nav nekādos amatos tikai vairojas.

  4) Kā jau teicu – mēs esam +/- Ukraina, ar blokmājām un Boratpremjeriem.

  5) Neviltots prieks, ka viņiem nākas imitēt NBS ar MTP mundieriem + Latvijas uzšuvēm, jo LATPAT viņiem neviens nedeva.

  6) Kāds britos uzskata, ka Putins klausās tikai Merkelē. Esmu neviltoti izbrīnīts.

  7) Kreisi orientētais BBC apzināti sauc tos, kas gatavi kauties par Latviju, par “Coalition of the Willing” – lai raisītu asociācijas ar Irākas karu un domas, ka iesaistās tikai idioti/ASV pakalpiņi,

  8) Falknere absolūti iet dirst.

  • – Man sķita uzkrītošs absolūti tizls konflikta iegansts, Dpils ruvalodīgie protestē pret dažu ruvalodīgo huļigānu arestiem Tallinā. kā tad …
   – pirmais ko konstateja briti “this is not 5.article case”, tikai velāk, kad tika sagūstīti britu “nastavniki” un notrieks NBS helikopteris viedoklis mainījās. Par to jau sen runājam, ka iekšejos nemierus būs grūti pārdot par 5.paragrāfa gadījumu.
   – VJTF sakumā piedavā nodarboties ar “surveilance”, cerībās uz deeskalāciju.
   – slavjanskas atkārtojas vairākās austrumlatvijas pilsētās. Tātad ikšējo drošības spēku nav vai neko nevar.
   – robežas posms caur kuru notiek infiltrācija tikai 20 km plats. tas ir bulšits, būs daudz lielāks.
   – kā viens no “drausmīgas atriebības” variantiem tiek piedāvāts UK kiberuzbrukums RU
   – un atkal tas par to ko bieži runājām RU mācības pierobežā.
   – UK ir milzīgas bailes izdarīt pat visai leģitīmus triecienus RU teritorijas iekšienē, cik noprotams pret LV teritoriju nekādu iebildumu nav.
   – raidījuma mesidžs kā es to sadzirdēju “UK baidās no RU ņukiem, pamatoti, bet RU nav runājama, pielietos tik un tā, tad kādēļ nerīkoties izlēmīgi (overhelmingly strong ansver) jau no paša sākuma”
   – 2 milj nav tā vērti, lai sāktu 3PK
   – NATO izvirza RU ultimatu, RU piekāš. Tas loģiski.
   – Es sapratu, ka US piedāvā brīvpratīgo koalīciju, jo DE, FR, SP nav gatavas un nevēlas karot ar RU. Merkele tiek uzskatīta par sarunvedēju no Rietumu puses.
   – Kaujā pr Dpili galvenokart piedalās US army, par VJTF/NRF vairs nerunā
   – taktiskais ņuks uzspridzināts virs baltijas jūras, bojā iet UK un US kuģi, bet arī tad padomnieki nav noskaņoti kareivīgāk, neatbalsta US masīvo triecienu pa RU teritoriju.
   – kopumā iespaids, ka UK eksperti sliecas uz to, ka lemēji sadalīsies divās gandrīz vienādās nometnēs karot ar ru/ nekarot ar ru, kas viena otru neitralizēs, padarōt visu pasākumu par rīkoties nespējīgu. loti ticami visa cerība uz amerikāņiem, kas arī šajā filmā rīkojas , kamēr UK zilē un spriež.

   • Arī zem itiem novērojumiem parakstos kā zem savējiem.

    Varam pateikties Laimas mātei, ka nekas nesākās ar lielāko daļi intervēto pie varas (Leibora periodā).

    • Nerunasu par filmu neesmu redzejis…bet degu nepacietiba…kapec ieprieks
     piemineju Latgalus,ka tos nevar atveidot…imitejot sepeeatismu,tapec ka 100% Latgales krievi,ir parlatgaliskojusies un runa mixeta krievu latgalu valoda,bet tas attiecas uz lauku vietam un pilsetniekiem ar ciesu sasaisti ar laukiem,org krievi kuri nav izbraukusi arpuspilsetam uz dzivi,protams runa ru,ar vietejam ipatnibam,savukart latgali jebkur dzivojosi runa Latgaliski ikkatrs,vairak vai mazak,protams ka nezinataji to nezina un nezinas,bet mums tas ir jazina ka ta ir viena no galvenajam skirtnem kas palidz atskirt latgali,ja nemak latgaliski,tatad tas nav vietejais,un ta tas ir 100% Latgale latgalisko ir viss domes,socialie dienesti,policija,ugunsdzeseji,atras palidzibas,veikali ej kur gribi,visur tev atbildes latgaliski,vai pat saks sarunu latgaliski,pec tam pieskanojoties tavai valodai,ja vien mak,krieviski vai latviski…latgali ir lv patrioti sava vairuma,protams dala varbut sazombejusies un but separātistu,bet tas vairak ir pilsetas ar ru ipatsvaru,ne lauki…

 10. So far izskatās saistoši:
  – Kadrā ar sagūstītajiem 4 britu karavīriem pavīd vēl viens ar LV karodziņu Multicamā (domāts suvietis?)- krievu separātists rauj šim nost karodziņu, bāž mutē un sauc par padomdevēju.
  – Politiķi apspriedē pie galda izskan interesantas idejas- ja S-400 notrieca NBS heli, šie atsakās iznīcināt S-400 pāri robežai (kas izskatās pec reāla varianta, kā tas varētu arī izskatīties) ,bet pārak ieciklējas/ ir noraustījušies uz Ru kodoltrieciena iespējamību. Neatceros vaira visu uzvārdua, bet radās jautājums- vai tie izbijušie politiķi/militārpersonas apzināti spēlē sev iedalītās lomas, vai tā viņi arī patiesībā domā?
  -Bišķi pārsteidza, ka to valstu starpā, kuri neatbalstītu spēku sūtīšanu pie mums, atrodas arī Dānija, bet tajā pat laikā Francija ir gatava uzsākt strike pret Ru (pēc pēdējām Fr vizitēm Ru un runām par sankciju atcelšanu, varžēdāji nekādu labo toni par sevi neatstāj, kā jau vienmēr- kreisie ibio).
  -Par De nostāju nebrīnos: tikai kāpēc ekspeetu kungi cer, ka Pu klausīsie Merkelē- palietos un izspļaus.
  -LV izlūkošana nolikta pilnīgi un galīgi-kā unreliable( beidzot jāsāk kkas darīt?)
  + Patīkami parsteidz “slikto” varoņu separātistu krievu valoda- ar visiem trīsstāvīgajiem mātes vārdiem.

  + kolēģis jau minēja, ka neredz Latpat. Tas labi, bet pretiniekam, visticamāk, ka būs..

  Jāskatās nākamā sērija

  • – tā epizode ar karodzinā ēšanu ir 1:1 video ar separu Givi no Donbasas
   – protams ka filmai ir scenārijs un lomas sadalītas, bet argumenti, kas izskan ir reāli. Ja nebūtu argumenta par 4 sagūstītiem britu karavīriem UK vispār turpinātu monitorēt un nosodīt.
   – filma iekļaujas kopējā diskursā, kas parāda EU kā vāju, neizlēmīgu, sašķeltu un refleksiju pārņemtu, bet US gatavu uz rīcību. UK svārstās… objektīvi tas lej ūdeni uz UK eiroskeptiķu dzirnavām, kuri saka ka UK nav jābūt vienā kompānijā ar lūzeriem. Varbūt tur arī filmas dziļā jēga – UK referenduma “sagatavošana”.

  • Visi ”Kara istabas” personāži izsaka savu viedokli, ko viņi saka, tas nav iepriekš sacerēts.
   Viņi izspēlē situācijas, kuras viņiem iedod, tās gan tiek samontētas, protams visur var redzēt paralēles ar Ukrainu, ir reāli un pašu izveidoti kadri. Beigās viņi paši arī nezināja ar ko tas beigsies (izvēli, vai dot atbildes triecienu RU). Tomēr skumji noskatīties kā tā liberāldemokrāte Falknere par visu spīti pretojas militāram risinājumam.

   • Kas interesanti Санкт-Петербург и обл.

    Caur vietējiem duraciņiem savāks tipa airsofta komandai LatPat formas elementus un skat pierobežā jau siro nereģistrēta NBS apakšvienība.

    • jā satraucoš un neviennozīmīgs atklājums-mii būtu ko papētīt:)Airsofts labs aizsegs militārām aktivitātēm un seperu apmacībai un audzināšanai,kā arī organizēšanai-formāli-tikai sports

    • un lapas adrese vienībai kas ru lieto latpat-http://www.latbat.ru/

    • arī zemessargs

     “pierobežā jau siro nereģistrēta NBS apakšvienība.”
     Kura jau paguvusi pienaglot krustā bērnu, pārdot kādu orgānos, izvarot epileptisko vecmāmiņu un ierīkot slānekļa gāzes ieguvi priekš amerikāņu reptiloīdiem 🙂

   • web.archive.org var atvērt lapu, diemžēl bez bildēm. Patika:
    “Страйкбольная команда LatBat была создана 19 ноября 2007 года. Команда занимается моделированием армии Латвии, а точнее не мало важной ее частью – это “Первый Пехотный Батальон” [LatBat]. Благодаря поддержке друзей, которые служили, а некоторые и продолжают служить в ЛатБате, мы смогли начать собирать снаряжение и главное – информацию. “

 11. Īpaši uzkrita:
  – Latvija/Latgale pilnīgs Donbass visās izpausmēs, drūmi, pelēki, bezpersoniski; nav īsti skaidrs, kādā valodā runā pārējā Latvija, iespējams, arī krievu
  – Latvija nespēj kontrolēt savu teritoriju, vienā brīdī parādās bezpalīdzīgi policisti spectērpos, kur vienu īpaši nolaiž pa kāpnēm un samīca
  – sižets par britu gūstekņu pazemošanu (1:1 Givi ņirgāšanās par ukraiņu gūstekņiem, bija tāds sižets) īpaši demoralizējošs, vainagojas ar viena gūstekņa runu “mēs tā negribējām, piedodiet, vairs krieviem ļaunu nedarīsim”
  – vienīgais “latvietis” – premjerministrs Borats ar tādu kā krievu akcentu, “tikai divi miljoni”, kuri sazin kā nonākuši NATO, ir tādi kā krievi
  – iepriekšminētā gaismā laut kāda NATO solidaritāte, 5. pants, kodolkara draudi – britu strādnieks prasa – WTF?
  – trakie amerikāņi, kuri savu interešu vārdā taisa “gribīgo koalīciju”, kurā briti iekļaujas, jo “negrib, lai lēmumus pieņemtu bez viņiem”, nevis reālu britu interešu vārdā
  – traidenti esot notēmēti uz militāriem mērķiem, krievu raķetes – uz britu pilsētām. Neizbēgama trieciena gadījumā briti traidentus nešaus, jo ir “baltie kaķīši”, kuri nevēlas vairot ciešanas Krievijā, jo miljoniem britu visa šī bulšita rezultātā būs jau gājuši bojā briesmīgās mokās. Ar to arī varētu beigt visu šo kino. Tiešām paredzēts turpinājums?

 12. šis ir labakais ko atradu, nemāku ieinstalēt anomizeru 😦

 13. arī zemessargs

  Ja kāds zina, kur var lejupielādēt un noskatīties online – padod ziņu, šobrīd nav laika meklēt.

 14. Rosinu filmas kontekstā saukt Latgali par Daugbasu, attiecīgi Daugavas baseinu.

 15. Un diemzel upd3 jau ari nobloketas abas,sakara ar autortiesibam…jamekle vel varianti

 16. Abi video bloķēti.
  Itkā atradu torrentos vakarā paskatīsos ja bus ok ieliksu linku.

   • o, tā jau labāk 🙂 ….. Man patīk kā viņi runā par latgaļiem, ka viņus ”apspiež” tāpat kā krievus. Nēsu nekad dzirdējis, ka latgaļus kāds būtu apspiedis 😀

    • Mjā, “apspiestie” latgaļi ar visu savu relatīvi augstāko nabadzības līmeni reģionā kaut kā ir saglabājuši savu dzīvesprieku un viesmīlību, ko neteiksi par dažu citu Latvijas reģionu 😉 !

    • arī zemessargs

     Krimā arī krievus un tatārus neviens neapspieda. Un? Ja Putins pa TV saka, ka Tevi apspiež, tad apspiež.

     • Prātīgs, biezs vārds.

      100k pilsētā savākt kaut 0,2% pajoliņu pat tīri statistiski nav problēma. Atlikušais ir pareizu kameras leņķu jautājums – un RT/sputņika mērķauditorijas garīgā atpalicība.

      Respektīvi – reģionam nav jābūt etniskām problēmām. Ja tas ir ērti paņemams, fašismu Kremlis piedomās pēc vajadzības.

      • arī zemessargs

       Tieši tā. Ja nu galīgi vajadzēs ļaužu masu D-pilī tēlot – nofraktēs Rīgas un Tallinas urliķus (maksās no Rīgas iedzīvotāju maka caur Rīgas satiksmes arodbiedrību un visādiem StopDrugiem).

 17. arī zemessargs

  Bez jau pieminētajiem komentāriem par filmu mana piebilde:
  Absolūti netiek skatīta Igaunijas, Lietuvas, Polijas reakcija uz notikumiem. Kaut gan pat ļoti iespējams, ka kaimiņi mums ies palīgā pirms NATO pagūs sanākt.

  • Filma nav ne par LV , ne par LT, ne par EE, tā ir par UK, par tās lēmumu pieņemšanas procesu. B3 savstarpējās attiecības – nāca palīgā, nenāca palīgā, ir tik sīka vienība UK lēmumu mērogam, ka to mierīgi var ignorēt. Filmas epizodes ar LV vai EE notikumiem tikai traucē pārliecināties par to, ka 5.pantam ir daudzas šķautnes un lēmums par “boots on the ground” nebūt nav viennozīmīgs.

   • neaizmirsīsim, ka UK ir ex-impērija un darbība/bezdarbība šādā situācijā parādīs cik palicis no bijušās varenības.

    • Es par to pašu vakar iedomājos, viņi taču ex-impērija ar impērijas cienīgām ambīcijām uz pasaules ģeopolitiskās skatuves, lai gan reāli izskatās, ka tiešā, skrien līdzi USA, lai tikai neatpaliktu un kaut ko nepalaistu garām vai arī kāds lēmums netiktu pieņemts bez UK klātbūtnes(neatkarīgi no tā vai konsultējas ar UK un prasa piekrišanu/zaļo gaismu vai nē)?
     Čaļiem Baltijas valstis ir reāls savas ietekmes palielināšanas rīks – sarunājam, mēs jums, britiem, dodam ietekmes sfēru Baltijas valstīs, jūs mums, baltiešiem savu aizsardzību un bruņojumu vai nu vieni paši vai arī kopā ar amerikāņiem.

     • Tava pēdējā rindkopa jau šobrid īstenošanā. jautajums vai ar to pietiks.

     • Tikai savus dzērājus gan šupr nevediet apčurāt pieminekļus.
      Gadījumā, ja LV tiešām dislocēs lielas NATO karaspēku vienības no citām valstīm, ir jābūt izmaiņām likumdošanā, kas atrunātas ar partneriem, kur noteikt, ka drīkstam tiesām militārpersonas un ka partneri nedrīkst viņus paslēpt savās bāzēs, bet gan jāizdod bez ierunas un diskusijām mums!

     • pārāk nesasapņojies. britiem nav draugu, bet ir intereses. ja vīnogas izrādīsies pārāk skābas, viņi pakaļu pārplēst neies – argumentu tam piemeklēs. no otras puses baltijas okupācija vidējā un ilgtermiņā pasliktina viņu stāvokli. variantu tikt okupētiem viņi neizskata – tā tas vēsturiski sanācis.

      • Es nesapņoju, es piedāvāju reālu variantu – viņi grib būt varenāki, mēs varam piedāvām paspēlēties savā smilškastē pretī prasot tikai mantiņas un labu uzvedību.
       Tas, ka briti var arī izvēlēties uzmest jau redzams no Ukrainā notikušā, lai gan ratificējis to garantiju neviens nebija un ukraiņi paši vien vainīgi, nelobēja.

 18. Mazliet jau ir skumīgi, ka diskusija pie šīs ziņas pamatā ievirzījusies karogu izcelsmes apspriešanā… 😉
  RUS mediji Latvijā jau kopš 2000.-šo sākuma mērķtiecīgi flirtē ar Latgales atšķirību no pārējās Latvijas. “Naši latgaļci..” utml sentences.
  Aspekts, kas no drošības viedokļa nav mazsvarīgs – Latgales pierobežas iedzīvotāju un Austrumu robežas apsargātāju (RS, Muita, Policija) saistība ar kontrabandu no Krievijas.

  • tā tas ir, bet jā parausi kontrabandas diedziņu kā pa vīli visa sistēma izjuks. es negourstoši reklamēšu uzskatu ka BBC paņema maksimāli banālu pat absurdu notikumu sākumu, lai nenovirzītu uzmanību no ekspertu diskusijas. iegansts konfliktam var būt jebkas vai nekas, tālākais jau ir interesanti.

  • Par to, ka 3B vajadzētu tā kā vispirms pašiem apbruņoties, nevis muti atplētušiem gaidīt NATO/ASV palīdzību, tam piekrītu.
   Rakstā daudz mēģina pārliecināt, ka Krieviju jau 3B neinteresē.
   Interesē, un kā vēl, citādi te politiski nešūpotu neko.

  • skarbi, bet patiesi. Autoru uzņemsim par goda biedru VB klubā 🙂

   • Varētu VB klubs ņemt piemēro no 18.nov. Latvijas LNK un nominēt par goda virsaiti. Biedrs pēc 50 gadu okupācijas tā piedauzīgi skan. Jūs tak ziniet stāstu par Tambovas vilku 🙂

  • That would be beyond foolish for Washington—another reason why the United States should stop making defense promises which serve the interests of other nations rather than America. If the Europeans, in contrast, are ready to make that commitment, they should be preparing their own defense.

   Taisnība jau ir. Krievija var cepties un lamāties ja te pēkšņi atnāk kaut kādi sveši amerikāņu karavīri un tanki no otra pasaules gala, bet ja viņu vietā parādās čupa bruņotu latviešu, lietuviešu, poļu un čehu tad viņi neko iebilst nevar.

   • Iebildīs tāpat, jo tā ir Krievija.
    Tādēļ ir pilnīgi vienalga, ko tā lupatlašu zeme tur vārās, ir jābūvē sava aizsardzība un jāaicina talkā arī sabiedrotie no NATO, lai vai no kuras pasaules malas tie nāktu!

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s