Te nav Holivuda

vara bungas: no 09:00 minūtes. Bandiji ar domubiedriem devās uz iedzīvotāju sapūlci, lai skaidrotu savu pozīciju. Tika apturēti uz šosejas, daļa padevās, bet daži nolēma bēgt. Pie nākamā blokposteņa bēgļu SUV nokļuva slazdā, kura norisi varam vērot pateicoties FBI “atklātībai un caurspīdīgumam”. Skaidrs, ka aizturēšana nebija spotnāna, apšaudes kā tādas nebija un arī kritušo varēja nebūt, ja  “trigger happy” virsnieki tiktu atstāti štābā.

[..] you don’t have to agree with Bundy or his methods to see the hypocrisy in the treatment of Bundy’s supporters by government officials and the media. The message is being sent loud and clear: you can protest as long as you are a member of the protected classes! [..]

avots

Advertisements

23 responses to “Te nav Holivuda

 1. Nu varbūt ir jāsāk domāt ar galvu
  1.no policijas bēgt nevajag- zemīši ar šaušanu, gan pa tēmu, gan ne tik ļoti arī iekaroja sev skarbu reputāciju 😉 ”tikai nešaujiet”
  2. ja priekšā ir bloks nevajag braukt kupenā
  3.ja kāp ārā tad mierīgi neraustoties, ja aizliki rokas aiz galvas tad, lai tās tur arī paliek vismaz minūti.

  ir cilvēki, kuri mēdz mirt jaunāki nekā pārējie 😉 it sevišķi aizdomīga izskata nēģeri ASV 😉 Protams vainīgi, kā vienmēr ir valdība.

  Ko darīt ar ”triger happy” atlaist, vai skalot smadzenes līdz arī visi pārējie paliks kā zviedru vai vācu policisti?
  vai vienkārši jāveic pastiprināta apmācība lai šaujot var trāpīt rokā, vai kājā?

  • Optimāli būtu vnk sekot rules of engagement. Konkrētajā gadījumā bija jāpagaida kamēr izvilks (ja izvilks) šaujamo, jo bēgt viņam nav kur, saprotu ka mežā uzkalniņā bija snaiperi, bet tas “happy” maisījās priekšā.

   • Sašāva, manuprāt, tas, kurš ar šauteni izlīda no krūmiem, no aizmugures.
    Bet nu nevar saprast, kas tur bija, vai nu kekss taisījās vilkt ārā stroķi vai arī šim teica lai nomet stroķi un šis taisījās izvilkt un nomest a šim sāka bļaut lai rokas gaisā, nezinu, varbūt plānots bija čali novākt un miers, ei nu tu sazini. Tas bija tas, kurš tika nošauts?

 2. nu vispār amerikāņu policist diez cik neiespringst uz ”izvilkšanas brīdi” 😉
  ja ir aizdomīga kustība, varbūt jāatstrādā mazākais no ļaunumiem šāviens labajā rokā?

  bet varbūt viņiem ir tikpat birokrātiski un beigās beigtu ir vieglāk ”norakstīt” nekā ievainoto? 😉 ja tā tad izrādītos, ka pašu kontroles dienesti un viņu rīcība ”motivē” izvēlēties vieglāko variantu. Pēc tam staigās apkārt un čivinās, ka mani lūk ”nevainīgu puisēnu” sašāva. tā teikt paši sev izdara lāča pakalpojumu?

  • šoreiz bija skaidrs, ka aizturēšanas notikumam būs pamatīga politiska rezonanse un mocekļu taisīšana, līdz ar to SOPam jābūt citam nekā ghetto kvartālā. Ja nu vienīgi nolaišana no kātiem nebija plānota, bet tad jo īpaši jāsagaida ieroci rokā.

   • Tur tā situācija bija diezgan “viltīga”. Nez vai es īpaši sekotu ROE, ja man būtu “jāpaņem” vairāki ar šturmenēm bruņoti vīri. Pie tam, tie nav mūsu zemessargi, kam šaušanas līmenis ir stipri ….. nu, jūs jau zināt. Tie ir idejiski patrioti/survivalisti/šūteri, kuri droši vien ar stobru guļ un trenējas vismaz reizi nedēļā. Viņi šauj starp ļoti labi un teicami. Tākā ROE ir laba lieta, bet situācija tur, droši vien, bija stipri saspringta. Tāpēc es nenosodu nevienu.

  • Šāviens labajā rokā…. hmm… mazliet atgādina tuvcīņas treniņus, kad treneris saka: “Tagad duršu no augšas” Dzīvē parasti ir savādāk. Uz ielas kāvies esi?
   Ja Bandiji būtu muslimi, tad varētu pieļaut, ka nošautajam bija šahīda josta, kuru tas nespēja aktivizēt, jo tika nošauts. Tā kā muslimi viņi nav, iemesls gan jau bija cits.

 3. māca taču- ”viens likums, viena kārtība visiem” tagad piedāvāsi baltādainiem sūdu taisītājiem ”izvilkt līdz galam” bet nēģeru puišeļus atšaut tāpat kā līdz šim.

  kamēr neizārstēs tos cēloņus, kas mudina policistus izvēlēties letālo risinājumu- tikmēr drošāk tomēr būs padoties policijai bez nevienas aizdomīgas kustības 😉 tā teikt spēles noteikumi ir zināmi.

  • priviliģēti US skaitās tieši melnādainie puišeļi, kuri reāli grauj, zog un demolē, bet šajā gadījumā tie ir konservatīvie lauķi, fermeri, mormoni, redneki, nācijas mugurkauls, kuriem uzvedības normas vai likumpaklausību nav jāmāca, viņi paši var nolasīt lekciju par Konstitūcijas pamatiem.
   Pielietot melno rajonu urbāno SOPu, kad darbojies Oregonas mežā pret vietējiem ZS ir negudri kā minimums.
   Un vispār no kurienes tas “happy” mudaks izlīda? Viņš bija tieši pamatgrupas uguns sektorā, ja sāktos apšaude…

  • veciem dembeļiem arī šad tad jāiedod piepīpēt, lai atceras pilsoņu pienākumu pakļauties policijas saprātīgajām prasībām.
   tātad nekādu varoņu šeit nav.

   par to kas ielīda uguslīnījā, gan jau dzīve izmācīs- ka tā ir vieta kur nevajag atrasties.

   • Par varoņiem nebija runas, runa ir par politiķu policijas operāciju.

   • Interesanti, kas tu esi pēc profesijas. Lieku 1000;1, ka darbabiedri tevi īsti neieredz. Nav slikti būt ļoti pareizam, bet mērs ir jājūt.
    Tu te priekšā un pakaļā piesauc likuma burtu un var just, ka tu tam svēti tici.
    Pretējs viedoklis ir, ka pārlieku daudz uz papīra saliktu likumu un noteikumu nodara lielu ļaunumu sabiedrībai un cilvēkiem. Arī augstāk minētie personāži ir pret centrālas varas pārāk lielo kontroli un noteikumu palielināšanu. Mazāk papīra un vairāk veselā saprāta.

    Tu daudz raksti par to, ko un kā armijā vajadzētu darīt, ko pirkt un kā “maukt pa mežu, bet tieši tādi džeki un meitenītes, ar tādiem pašiem uzskatiem kā tev un svētu ticību likuma burtam ir sačakarējuši (tai skaitā) armijas sistēmu, ka, lai organizētu vienas nelielas mācības ir jāsaraksta kaudzes ar visādiem papīriem, kas balstās uz direktīvām, kas balstās uz likumiem, kas balstās uz MK noteikumiem. Tāpēc, lai nebūtu jāatgremo tās papīru kaudzes, kas, būsim reāli, ļoti nepatīk tiem reālajiem džekiem, kas gribētu un varētu veikt labu, kvalitatīvu un lietderīgu apmācību, viņi “ieslēdz bremzi”, “izmet enkuru” un ļurkājas, tāpat kā tie, kas neko nevar un vienkārši atsēž. Tāpēc nav nodarbību, ekipējuma, jēdzīgas aizsardzības koncepcijas. Tas notiek iepirkumos, mācību plānošanā, personāla apmācībā, u.c. Un tikai tāpēc, ka tādi burtu/likumu pi-ēji ir visu tik tālu sarežģijuši un “pakļāvuši valsts saprātīgām prasībām”, ka normāli strādāt vairs nav iespējams.
    Iedomājies, aiziet normāls džeks no Ādažiem (Bn) uz ZS Bn, grib un var organizēt mācības un strādāt ar TEVI Aniņ, bet S-1, S-3, BnCOM viņam iedod SOPu ar to, kas ir jāsagatavo, lai vadītu mācības, pie tam arī viņi paši nav starā, jo arī viņiem ir jātaisa papīrīši. Tāpēc tāds “maucējs” ātri aplaužas un sabremzē, kā visi citi.
    Koroče, divos vārdos – tevis dievinātā birokrātija principā arī ir tas, kas slāpē mācību kvalitāti un vēlmi darboties. Tu kā ārrindnieks to nejūti, un atbrauc uz visu gatavu, bet ierindas dienesta džeki un meitenes iespringst pirms u arī pēc mācībām. Un ja vēl tu mācību laikā pačīksti, ka, redz, nav nodrošināta plastmasas tualete, vai silta zupa, tad viņu mērs ir pilns. Viņš noburkšķ kautko zem deguna, piemin tevi un dzimumattiecības ar kādu nezināmu organizāciju un nākamreiz vairs neiespringst. Tas tev atbildei par batkomiem, kas nepaceļ pakaļu, lai tev viss būtu.
    Apmēram tā. Kritizējiet bijušie un esošie, ja nepiekrītat.

    • Caurmērā mēdzu rīkoties krietni un parasti kolektīvā mani raksturo kā lādzīgu 😉 Pretēji saviem principiem nerīkojos. Novērtēju veselīgu nekaunību. Mīlu iedzert un esmu jautrs.

     Aiz papīra neslēpjos. Ja sods taisnīgs nečīkstu (agrā jaunībā čīkstēju). Par rezerves karavīru- es viņam būtu iedevis brīvu 1-2 dienas tikai tāpēc, ka pateiktu, ka tāda lieta, bet ja dabū simbolisku sodu un pēc tam čīkst- ritīgi kaitina. Arī šeit tas, kurš nošāva to jefiņu- pateiktu, ka darīja labi/ to kas bija jādara, bet nākamreiz, lai iebliež rokā, vai kājā. Varbūt neko neteiktu- ja ”cietušais” pats ”raustījās” uz ugusnlīnijas- paša atbildība.

     Prasībās pret komfortu esmu pieticīgs. Mēdzu kritizēt, bet pārsvarā par tēmu. Mācos pats un arī citus pamācu, lai x stundā pēc iespējas mazāk mācītos no savām kļūdām. Galvenais uzdevums izpildīt kaut cik pienācīgi pienākumu un palikt dzīviem. Ja policija pieprasa apstāties nu apstājieties- neesiet tik stulbi, lai par jūsu nāvi piešķirtu “dārvina balvu”.

     Tagad lietu kārtība nedaudz saprasta varēšu ”krist uz nerviem” par normālu mācību scenāriju. Piemēram zs izlūku mācībās, lai sasniegtu labus rezultātus visi lepni dragā pa ceļu. Ieminējos, ka nākamreiz, lai uzliek slēpņus arī – nevis tikai ķersta ar bv , kuru var sadzirdēt pa puskilometru.
     Pilnībā atbalstu skarbākas metodes mācībās- piemēram gūstekņu izmērcēšanu grāvī (pavasaris vai rudens) un piedāvāt tēju ”runātīgākajam” – runātīgo pēc tam vēlreiz izčakarēt pārējo priekšā 😉

     Pēc profesijas esmu karavīrs, tad arī jurists, pasniedzu augstskolā ”valsts uzbūvi”, dažkārt konsultēju astroloģijā- no kurienes princips, ka pienākums pāri visam. Atzīsi savu kļūdu sods simbolisks, liegsies nevietā- būs pa skarbo. Nepildīsi pienākumu Vallahallā nenonākt un 100 jaunavas tur nesatikt 😉
     karoče gaidu drumfestu 😉

     • ha “1-2 dienu došana” … saskaņā ar darba likumu (šajā jomā attiecas uz karavīriem) bērna tēvam ir tiesības uz 10 kalendāra dienas ilgu atvaļinājumu. Atvaļinājumu bērna tēvam piešķir tūlīt pēc bērna piedzimšanas, kas konkrētam karavīram pilnībā izjauktu visu mācību pasākumu (90% visa mācību laika), tad jau, valstiski domājot, labāk šoreiz neiesaukt. Par to arī cepiens, ne vainīgais pats, ne ierēdnis nezināja droši ka šādas brīvdienas būs vai nebūs nepieciešamas (tās gan nedot nedrīkst), bet ar lielu varbūtību varēja pieļaut, ka brīvdienas būs nepieciešamas. Vainīgais darija visu iespējamo, lai neradītu valstij zaudējumus, par to arī sodīts, ierēdnis, kurš neatļāva tīrs un balts.

    • Šis attiecas uz visu mūsdienu rietumu sabiedrību dzīvi – nenormāla pārregulētība un pārspīlēts birokrātisms, cenšanās aprakstīt un regulēt visas iespējamības (kas pēc definīcijas nav iespējams). Birokrāti un pie varas esošie ir iedomājušies, ka cilvēki daudz ko paši nespēj izlemt it kā būtu kaut kāds bērnudārzs. Un patiesībā tas lielu daļu cilvēku arī or padarījis jau par domātnespējīgiem, lemtnespējīgiem un nespējīgiem pašiem regulēt patstāvīgi savu dzīvi un pieņemt lēmumus. Un birokrātiem arvien vairāk rodas pamatojums izdot jaunus regulējumus, jo cilvēki jau nav tik gudri, lai paši izlemtu.

     Bet patiesībā regulētiem būtu jābūt visās jomās tikai galvenajiem principiem, bet šobrīd regulējumu un aizliegumu rietumos ir vairāk nekā komunistu PSRS 😦

     • arī zemessargs

      Bet viss taču notiek sabiedrības labā. Paskaties, kā ir kāda nebūšanu, tad žurnalomeri sāk bļaut, Valsts kontrole dod atzinumus, sabiedrība šumējās: noregulēt, aprakstīt, uzraudzīt, ierobežot! Teikt “vajag atlasīt pareizos cilvēkus” ir kopumā politiski neizdevīgi, jo sabiedrība kopumā domā, ka labāk pa lēto paņemt sliktu darbinieku un pēc tam viņam “rakstīt instrukcijas, regulēt, uzraudzīt”. Ierēdņi pēc definīcijas ir zagļi un nekā nedarītāji, viņiem vajag mazas algas un kārtīgi regulēt, kontrolēt, uzraudzīt! Kamēr sabiedrībā būs šis valdošais naratīvs, tikmēr politiķi to atražos.

 4. Reksi, tu tikko raksturoji mani, strādāju valsts iestādē un tas ko es gribu darīt un ko varu darīt parasti apstājas pie papīru kaudzes, kas mani ierobežo līdz tam, ka pat nevaru dabūt uz sitiena AAA baterijas! 🙂 Un tad parasti ir izvēle, nopirkt par saviem līdzekļiem vai gaidīt mēnesi atbildi un zaudēt iespēju “tagad un tūlīt”.

 5. Man patika Aniņa komentārs par:’jāatstrādā mazākais no ļaunumiem šāviens labajā rokā”. Nez kāpēc dzīve tas parasti nestrādā?Ja neklūdos tad statistika bija tāda ,ka labi ja 10% no raidītajām lodēm trāpa mērķī adrenalīns.
  Kā piemērs :http://hyperprapor.livejournal.com/435623.html
  Un tas ir ņemot vērā ,ka cilvēks ir šaušanas instruktors un snaiperis vietējā SWAT.

  • korpusā/ galvā parasti visi trāpa- bet iešaut pirmo lodi rokā/plecā pie pirmās aizdomīgās kustības teju neiespējams? 😉 viens apsteidzošs tēmēts šāviens rokā.

   zinu, ka adrenalīns- bet ja salīdzinātu nošauto personu caurumus vēl izrādītos, ka caurmērā trāpīts smuki “pa vidu”- tātad tēmēšana strādātu,

   Var daļēji piekrist par adrenalīnu- bet ar mācībām un ņemot vērā ka šaušana bieži ir 10 m distancē, nu kaut kad ir jāsāk trāpīt rokā 😉 protams ja vien to grib.

   ir komanda rokas aiz galvas/ kavējās – šāviens rokā. gribēs sašautu roku kaut kur vēl iebāzt diez vai. nu ja gribēs- pats vainīgs. un visticamāk sašautais vairs nebūs ne ātrs ne precīzs. tātad priekšrocība panākta- ko izvēlēsies darīt otrs- atkarīgs no paša.

   • Nu ja tu būtu izlasījis pievienoto rakstu tur ir situacija kur noziedzniekā jau ir 13 caurumi ,bet viņš turpina šaut līdz nedabū lodi pierē.

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.