Dienas grauds

[..] More than one year after Wales, and despite tremendous efforts, it is becoming clear that the compromises which underlie the institutional reforms of the Alliance – the rejection of the forward defence strategy, the annual rotation of the troop-contributing nations, the renunciation of units permanently subordinate to the multinational corps – may well lead to considerable difficulties in the implementation. Taken together, these measures cannot sufficiently contribute to a credible deterrence toward Moscow and a reassurance of the eastern member states in both threat scenarios described above – subversion and coup de main. [..]

avots

vara bungas: reti skaidra un precīza runa.  Kopumā viss ir slikti, bet ne bezcerīgi, viss atkarīgs no tā kā Varšavā atrisinās  šos trīs jautājumus:

[..] First, it will have to determine whether the deterioration in relations with Russia will continue for a sustained period – and whether, if the answer is yes, a “deterrence from a distance” through the current configurations of the VJTF and the NRF will be sufficient.

Second, it will have to touch the sensitive issue of the nuclear dimension, which, so as not to disturb efforts towards a détente with Russia has been almost completely neglected (at least publicly).

Third, facing at best stagnating national defence budgets and an ongoing lack of military capabilities, the member states will have to focus on the operational readiness of their respective armed forces. All these topics would severely tax the consensus of Wales and are likely to strain NATO solidarity.[..]

Ibid

Advertisements

11 responses to “Dienas grauds

 1. He he…..Jauku konkursu AM izsludinājusi.

  Varbūt pamēģinām arī mēs savus nosaukumus izdomāt. Piemēram, Scimitaru Mošķis piedāvātu saukt par slaktera tipa vieglo tanku 🙂

  http://www.sargs.lv/lv/Zinas/Latvija/2016/01/25-01.aspx#lastcomment

  • “Susurs veic piesedzošo manevru, Zebiekste atklāj PT uguni! Cirslīti, atsaucies, kāds statuss Bizamžurkai?”

  • te jau “limpene” piedavājis – Kartupelis, mazbānītis, bruņu kaste, hobits un Lembergs

   es ieteiktu kko no kukaiņu valsts: blusa, prusaks, līķvabole, ķirmis, jāņtārpiņš, bizbizmārīte, sparkšķis.

   Bet mēs neklasificējamies konkursam.

 2. Neko jūs nesaprotat, vajag – Jaguārs, Pantera, Tīģeris, Leopards.

  Iedomājieties, kā apjuks pretinieks, ja pa sakariem saklausīs, ka viņiem virsū virzās Leopardu vads, un no krūmiem izlīdīs šitās blusas, un vēl kautko sāks šņurkāt virsū????

  Pirmās piecas sekundes nevarēs pašaut, jo būs stuporā no izbrīna. Nākošās desmit sekundes nevarēs pašaut, jo no smiekliem trīcošās rokas nevarēs saspiest tēmekļa pogas.

  Respektīvi – 15 sekundes mums būs.

 3. Pirmo iesvētīto noteikti nosaukt par – Pabriks.
  2. par – Draudu nav.
  3. Spēja.
  4. LATPAT
  5. MultiLATPAT

 4. Cita starpā “Mosķis” arī izklausītos labi. Mazs, bet ātrs mošķis, kas var kaitēt milzeņiem.

 5. Vīri, bet ja runājam nopietni, tad visa tā māžošanās ar vārda došanu CRVT izskatās pēc nožēlojamas PR akcijas, lai rādītu tautai- “ak, cik mums viss labi, viss skaisti”.
  Bullshit tas viss ir. Par nopietnākām lietām jādomā, nevis kā dzelzs kastītēm zvēru vārdus pieāķirt. Piem., kāpēc ZS tik sūdīgi ar medicīnas nodrošinājumu, pēc kādiem kritērijiem izvēlas ZS paramediķus (nevis formāli tos ar med.izglītībām)? Un vai vispār ZS vados/rotās ir paredzētas paramediķu štata vietas?

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s