Daesh kubā un kvadrātā

[..] Отрядам террористической группировки «Исламское государство» в Сирии в районе города Дэйр-эз-Зор удалось захватить зенитный ракетный комплекс 2К12 «Квадрат» войск ПВО Сирийской Арабской Республики. На фотографиях, опубликованных в северокорейском Twitter Oryx, заметны входящие в состав комплекса пусковая установка 2П25 и самоходная установка разведки и наведения (СУРН) 1С91.[..]

avots

vara bungas: vēsture atkārtojas, nu Daesh ir atruna kur ņēma vidējās darbības radiusa  PGA sistēmu SA-6 Kub (Kvadrat ir eksporta versijas nosaukums). Tomēr Malaizijas Boeing traģēdija UA pasaulei  kaut ko tomēr iemacīja. Tagad šo augstvērtīgo mērķi vieni slēps, citi aktīvi meklēs. “Labs” fons miera sarunām.

kub

Advertisements

20 responses to “Daesh kubā un kvadrātā

 1. Interesants jautājums ko zenītiekārtas dara daesh frontē, kur tām nemaz nav pielietojama? 😉

  Varētu pat uzskatīt par ”sarunātu nolaupīšanu”.

  • :-)…ne pirma ne pedeja reizi, sikums…kautkada jezga varbut tikai del lentas un ru troksna…citadi,neredzu iemeslu pat pieminet to…savaca un savaca…cerams kaut reizi poelietos pec vajadzibas un merka :-)…Dajew tani apvidu uzbruk pamatigi,jau esot ari gandriz krievu ilus nonesusi…il76,kas no iranas ved apgades ru un asadistiem sirija

   • Interesanti, kādēļ sīkums. līdz šim par šādām sistēmām Daesh rokās nebija ziņu. Troksni ceļ starp citu nebūt ne RU.

    • Man gan skiet ka ne pirmo reizi jai nolaupa no sirijas labu pretgaisa tehniku,vnk nevisn neruna,bet tadi gadijumi bij gan 14,gan 15 gada…tada pasa limena iekaetas…bet neko nav pielietojusi,cerams soreiz vismaz 🙂

    • Viss pareizi no konteksta ka runajam par to,jo ja lenta ru in citi cepjas,tad iespejams bus sekas un kautkas tiek gatavots,so izmantojot ka iemeslu,no si viedokla ja,bet citadi IV jau daudz reiEs ir pievakusi sada tipa tehniki,pielietojuma nav,acimredzot nav velmes,tiek glabata kam svarigakam vai nav speci kas var pielietot…tani pasa orix twitero var atrast boldes no iekartam kas sanemtas gusta 🙂 agrak…tikai tada zina rakstu,nav jega pieminet…jo zina ta ir,kas janem vera militaristiem,tacu kopuma pieredze rada ka seku sadiem not nav…

 2. Lai dzīvo NATO, miera nesējs.

  • NATO nav jāatbild par to, ko turki dara savā valstī ar saviem separātistiem. Es jūtu līdzi kurdiem, bet no turcijas viņi teritoriju nedabūs. Labāk, lai lecas ar Irāku, tur cerīgāk.

  • Video tiešām baiss.
   Nav nekāds noslēpums, ka NATO turki ir vajadzīgi tikai dēļ relatīvajiem Turcijas izmēriem un atrašanās vietas, pie pilna prāta neviens turkus NATO neņemtu, ja ne viņu izdevīgā pozīcija pie Tuvajiem Austrumiem un vēl tas, ka labāk lai šie ir ar “mums” nekā “pret mums”.
   Būtībā tādi paši okupanti, kā krievi, tās pašas ambīcijas.
   Un tagad vēl šiem grib dot kaut kādas privilēģijas neesot ES sastāvā un varbūt pat ka atsākt kaut kādas iestāšanās sarunas ES.

  • Es protams atvainojos,bet riebjas lasit lieluligos sada tipa izsaucienus…kuri tad ie engeli kas var oponet un paradit piemeru nato ka but cilvecigam?Ka kara var but cilvecigs?Lodes,bumbas neskiro merkus,tapec upuri ir,bija un bus.Kapec nepublice bildes no sodienas ru kaukaza,vai sirijas kur ru bumbo atbrivosanas operacija un a mtiem iet boja berni,sievietes un vecuki…savukart tie kam adresetas ciesinimali,so iekartu nolaupija regiona kura sirijas aija ar ru atbalstu sit isis,tikai isis iet oefensivia un sirisi ir aplenkti darai zei rajona…intresanti vai ne?Jo palielam ru cinas ar opoziciju asada un teroristus tikpat ka neizstieg,savukart cies milzigs apjoms civilo…kapec taisnibas aiStavji to neredz?Vai redzam tikai to kas parliecibai tuvaks,ja ta tad nevajag lielulot…vainu aizvest zstavam jebkuru nevainigo,vai klusejam,jo citadi liekulosana vien ir!

   • Es tā īsti nesaprotu, ko tu gribēji teikt. Vajag mācīties loģiski izlikt tekstu, atdalīt rindkopas un vispār piedomāt pie izteiksmes stila.

    Šaušana par civilajiem iedzīvotājiem, (pie tam, ir acīmredzami, ka tie nav bruņoti, ja vien līķu ratus neuzskata par BTR) ir kara noziegums. Ne “padomāsim”, vai “īsti nav skaidrs”, bet kara noziegums.

    Par Sīriju, nezinu, no kurienes tu smelies informāciju, bet, saprātīgi pieejot pie informācijas iegūšanas dažādās vietās netā, ir skaidrs, ka Sīrijas armija lēni (taisnība), bet metodiski virzās uz priekšu. Un ar KF GS palīdzību samaļ ASV izauklētos un Turcijas atbalstītos SEPARĀTISTUS.

    Turcija šauj savus SEPARĀTISTUS – kurdus, pie tam acīmredzami neapbruņotus un civilus. Sīrija šauj savus SEPARĀTISTUS, acīmredzami bruņotus.

    P.S.

    Lai Asadam izdodas atgriezt mieru un stabilitāti valstī. Respekts.

    P.S. 2

    No Asada karavīriem daudz ko var mācīties. No tā, ko var redzēt youtubā un ņemot vērā panākumus frontē, Sīrijas armija un “zemessardze” ir cienīga kalpot par piemēru.

    • Būtiska Kļūda. Asads šauj ne savas cilts opozicionārus-nemierniekus, kas sākotnēji bija gana miermīlīgi pēc TA standartiem. Par separātismu tur neiet runa.

     • Zini, man ir po barabanu. Varbūt vajag pārstāt līzt citās valstīs ar savu danču grāmatu un mēģināt viņiem kautko uzspiest.
      Huseins ar Kadafi arī skaitījās nežēlīgi diktatori un “draudi brīvajai pasaulei” (lasi – negribēja pakļauties ASV elitei). Viens melnis formā pat kratīja mēģeni ar ķīmiskajiem ieročiem. Vēlāk izrādījās ,ka klaji meloja.
      Jebkurā gadījumā militāra iejaukšanās ir nesusi daudzkārt lielākus civilo iedzīvotāju upurus, nekā spēja apšaut “nežēlīgie diktatori”.
      Tas ir, pieņemot, ka iebrukumu un valsts sagraušanas mērķis patiešām bija diktatoru vērsto stingro mēru novēršana. Skaidrs, ka nē. Vienkārši ASV elite (un pietuvinātie, kam tiek garozas no kungu galda) pelna kāpostu uz valstu sagraušanu, un pēc tam atjaunošanu. Par vietējo dzīvi un domām nospļauties.

      • Pasaulē nav regulātora – policista, kas ievieš kārtību. Pie tā ir vainīgas pilnīgi visas valstis, kas nespēj šādu regulatoru izveidot un būtu gatavas pakļauties tā likumīgajām prasībām. Līdz ar to notiek pašregulācija, kas vienmēr būs mazāk efektīva salīdzinājumā ar institucionalizētu regulāciju. Pat tad, ja neviens nekur neiejauksies, tas tikai iedrošinās tirānus, kuru “panākumi” ilgtermiņā pārspēs zaudējumus no mākslīgi radītas krīzes. Ikviena pamatvērtību krīze totalitārā valstī piedāvā izredzes izrauties no tās vienas paaudzes laikā. Piemēram PSRS okupācija LV turpinājās veselu paaudzi un es uzskatu ka man paveicās, ka Padlatvija sabruka, kad biju jauns, lai gan tas noteiktos apstākļos varēja izraisīt personīgi manu nāvi (no OMON lodes, no Royal spirta, no suicīda, no bandjugāniem utt). Neapskaužu tos, kuri piedzima teiksim 1945 un mira 1990. Jā, te nebija Zkoreja, bet neapmierinātības potenciālu pierāda ātrums ar kādu viss beidzās. Ja personiskā brīvība (t.sk. nebaidīties no aresta, aizbraukt utt) tev nav vērtība, tad to nevajadzētu attiecināt uz citiem, kuri gatavi par to karot. Uzvarēs galu galā tas, kuram lielāka motivācija un viss nostabilizēsies, jo kara stāvoklis nav norma cilvēcei.

  • Tuvie austrumi ir brutāla un nejauka pasaules daļa……Turki ir vel samēra ”civilizēti”, ja salīdzina viņu noziegumus ar viņu kaiminiem. Protams mums Eiropā tas tik un tā liekas par daudz, bet jaņem vērā konteksts. Aizmirsti par cilvēktiesībām vai Ženēvas konvenciju ja skaties un to pusi.

   • arī zemessargs

    Aizmirsi ZKoreju un Kambodžu. Lai arī Kambodžā vairs nav oficiālā politika, tad Mjamā un Indoķīnas vidienē ir tāda “kārtība”, ka pat Tuvie Austrumi var šķist civilizēti.

    • Jāpiebilst, ka Mjanmā gan arī notiek rietumu vai padomju acij nesaprotamas lietas – hunta pamazām pati no savas izbeles paiet malā, atbrīvo disidentus un veido parlamentāru demokrātiju.

     • arī zemessargs

      Centrā un lielajās pilsētās kaut kas mainās uz labo pusi, bet nomālēs huntas feodāļi rīkojās apmēram tā kā filmā Rembo4 parādīts. Arī Venecuēlas un Kolumbijas vidienē ir narkokaraļu valstība.

  • neesmu par 100% pārliecināts par iesaistītajām pusēm un notikumiem!!!
   kādā valodā runā – fig zin un to rāda sīrijas tv. varbūt šauj turki, bet varbūt krievi, daesh vai asads… bet krieviski var uzlikt jebkādu virsrakstu!…

 3. http://gulfnews.com/news/mena/syria/geneva-talks-will-be-catastrophe-for-syrian-opposition-1.1659479#.VqX1D8nRV7Q.twitter

  Kas vēl nasaprata – Maskava “pielieca” ASV. Vai, politkorekti sakot – Maskava panāca savu un ļauj ASV nesagandēt reputāciju.
  Lūdzu ņemt vērā, kad kāds te domā par to, ka mums kāds palīdzēs uzbrukuma gadījumā.
  Kā jau minēju – ja sāks, tad viss jau iepriekš būs izrēķināts, un ar garantiju, ka nekur tālāk par nosodīšanu “pasaules sabiedrība” netiks. Pašiem jādomā, kā sevi aizsargāt.

  P.S. Un šis nu būs arī sitiens Klintones/McKeina grupējumam.

  • Nepatīkami var būt, bet ne opozīcijas pastāvēšanas katastrofa, jo max, ko Asads ar savu cilti spēj kontrolēt ir piekraste. Ja par opozīcijas katastrofu saukt Asada neatkāpšanos no amata, tad jā, – tāda vilšanās pēc pieciem kara gadiem. Runas par ilgstošu mieru kamēr Asads pie varas nevar būt, jo karš ir personificējies. Sarunas būs atelpas brīdis, pārgrupēšanās un tad vai nu sadalīs piekrasti, vai karš atsāksies. Asads traucē Turcijai, Eiropai, Izraēlai, ASV, kāda ar viņu nākotne? Lai nozīmē par prezidentu jebkādu citu alavītu līderi un lieta darīta, tad būs gan opozīcijas, gan US, gan šiītu “sejas” glābtas. Bet ne RU, kas iecirtusies tieši uz Asadu.

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Mainīt )

Connecting to %s