Dienas grauds

The point is not that Russia thinks NATO is poised to invade tomorrow, or that NATO believes Russia is prepping a massive invasion of the Baltics. Rather, the point is that NATO sees the Baltics as very insecure and very at risk from Russia should conflict break out. Russia sees Kaliningrad as very insecure and very at risk from NATO should conflict break out. Insecurity breeds escalation, and escalation can be misread as defensive.

Thus the risk is that if something happened that both sides could misread as the beginning of a possible attack, then both sides would likely respond with “just in case” escalations to prep their defenses, which the other side would misread as confirming their worst fears of a coming attack, and so on.

avots

vara bungas: šāda  “liktenīga incidenta” scenārija varbūtību uzskatu par ļoti zemu (ar vienu izņēmumu), jo tikai zurnālisti un politologi balstās uz to, ko redz , dzird, vai to, ko viņiem rāda, vai to, kas viņiem rādās. Savukārt ģenerālštābi ir labi informēti par kaimiņu gatavības un spēju pakāpi, nodomiem utt. Atcerēsimies Trojanova incidentu, pat pīkstiena par iespējamo NATO overreaction nebija, uzreiz bija skaidrs, ka ta ir provokācija vai avārija, jo citas RU bruņoto spēku vienības netika aktivizētas. Vienīgais izņēmums, ja incidents,  kas ir līdzigs jau minētajam,  notiktu uz RU Rietumu kara apgabala pēkšņās pārbaudes vai lielu mācību fona. Tad tas gan var novest pie fatālas nesaprašanās. “Zāles” pret  šādu notikumu attīstību izriet no  turpat vien rakstā norādītā: ja nedrošība ved uz nekontrolējamu eskalāciju, kas var tikt pārprasta, tad jāpalielina savu ikdienas drošības pakāpi.  Citiem vārdiem  ejot gulēt ne tikai likt zem spilvena pielādētu ieroci, bet pie reizes arī aizslēgt mājas  ieejas durvis un palaist suni no ķēdes.

Advertisements

8 responses to “Dienas grauds

 1. Lai jau būtu Trojanova provokācija, bet vai priekš vienas provokācijas izmaksas nav par dārgu? Krievijas gaisa spēkos ir 227 su-27 (2014.gada dati) un pēc wikipedia iznāk, ka viens su-27 maksā 30 miljonus USD. Man liekas, ka pārāk dārgi priekš provokācijas ar apšaubāmu ieguvumu.

  • NATO gaisa telpas aizsardzības reakcijas laika un procedūru testēšana ir tā vērta. Neiedziļinoties detaļās pilots var lidot arī vizuāli novērojot krasta līniju, kas netika darīts. Iznāca tas, kas iznāca, bet iespējams, ka plāns bija nedaudz cits.

 2. toties UA vienvirzienā stūrē NATO virzienā! http://www.milnavigator.com/medlenno-no-uverenno-vsu-vse-zhe-menyaetsya-brifing-o-zhiznedeyatelnosti-i-reformirovanii-vsu/
  ieguldot 5% no IKP un saņemot NATO valstu atbalstu, tur top milzīga kara mašīna. ru savā DR frontē ieguvusi divus nopietnus oponentus- UA un TR.

  • UA gan vēl tāāāls ceļš ejams, tur ar pliku armijas reformēšanu nebūs gana, vajag visu valsts pārvaldi pārtaisīt, korupcija taču tur esot ik uz katra stūra.
   Nu, vispār jau, līdzīgi, kā pie mums!

   • esi drošs, valsts pārvaldes un korupcijas ziņā nav līdzīgi kā pie mums!
    bet domāju, ka atgriešanās ru ietekmes sfērā vairs nenotiks.

  • Ukraiņiem “paveicās”, ka savulaik no PSRS mantoja relatīvi lielus ieroču, tehnikas un mūnīcijas krājumus. Un arī trešo daļu no PSRS militār-rūpnieciskā kopleksa, kas protams ir ievērojami samazinājies no 90. gadiem, bet vismaz spēja atgriezt pie dzīvības artilērijas un bruņutehnikas sistēmas no noliktavām priekš kara Donbasā.

   Ja tos 5% neizsaimniekos, bet ņemot vērā iegūto unikālo pieredzi (kāda ir reti kurai armijai pasaulē, Eiropā tiešām nevienai) Donbasa karā, gudri ieguldīs bruņoto spēku attīstībā un savā industrijā, tad ir pamats panākumiem.

   Par stūrēšanu NATO virzienā es gan tikai attiecinātu standartus – bruņojums, organizācija treniņi, bet pašā organizācijā Ukraina pārskatāmā nākotnē netiks uzņemta, dēļ rietumeiropas lielvalstu Francijas un Vācijas veto.
   Tas pats arī par ES, kurai nākotne pagaidām nešķiet spīdoša.

   • ja puikas šajā forumā domā par lētu bruņutehnikas iegādi, tad arī šeit ir liels potenciāls izmantot saglabājušos militāro ražošanas kompleksu. cik atceros, čehi jau plāno ieguldīt savas investīcijas Ļvovas tanku rūpnīcā.
    Japāna, Austrālija un D-Koreja arī nav NATO, bet tas neliedz tām cieši sadarboties, norādot, kurā pusē konflikta gadījumā nostāsies!
    ES izjukšana daudz sāpīgāk uzsistu pa Latviju un pašām dalībvalstīm nekā UA.

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.