Krasuha &Co

vara bungas: Piemiedzot aci uz 50% lielības un klaju melu, pārējo veselīgi pieņemt zināšanai un dauzīt ar laidni katru, kurš kaujas apstākļos turpinās spēlēties ar mobilo tālruni.

Advertisements

43 responses to “Krasuha &Co

 1. Ar nepacietību gaidu never erver komentus, kas šajā stāstā ir fufelis un kas patiešām ir patiesība.

  • Kā uz to materiālu skatās. Vispār jau 90% fufelis. Samests viss kopā, viss jau sen redzēts. Brīnums, ka nerādīja to heli, kas varot izslēgt 1000km attālumā datorus 🙂 Par to DCook vispār jau kautkāds ārprāts, ja pat pieņem, ka tas stāsts ir taisnība(neizklausās ticams), tad neviena valsts pie pilna saprāta neatklātu tik stipras kārtis pirms stundas X.

   Tur viss ir pareizi, bet ar vienu atrunu – ja nosacītais pretinieks izmanto:

   a) 20 gadus vecas militārās radio tehnoloģijas;
   b) civilās radio tehnoloģijas.

   Pēdējo 20 gadu laikā ar elektronikas un kriptogrāfijas attīstību ir daudz kas mainījies un gluži vienkārši nav “ņemams” izmantojot šī brīža zinātnes sasniegumus un fizikas likumus.

   Noglušīt militāros sakarus nevar, jo tie lēkā apkārt plašā diapazonā, laicīgi noteikt kur ir aizlecis signāls nevar, jo, lai novērotu un milisekundēs klasificētu signālu 1000 mHz diapazona ietvaros, ir jāapstrādā 1000 megabaiti datu sekundē, kas ir kruta pat priekš googles. Agrāk signāli nekur nelēkāja, jo nebija pietiekami labu komponenšu un datoru, tāpēc varēja glušīt, jo tie bija aptuveni turpat. Civilajiem šīs tehnoloģijas nav pieejamas un internetā tās nopirkt nevar, ja cilvēks ir radio amatieris, tad var provēt uztaisīt pats. Ar radatiem tas pats, pluss radara signāls jaunajiem radariem formējas digitāli, kā šaurs stars, līdz ar to ņemties ar tiem no pretinieka puses ir zobu sāpes, kā arī raķetes, kas lido uz starojuma avotu nedarbojas, jo starojums ir vājš, nepastāvīgs, lēkājošs un šaurs, īslaicīgs stars, kuru grūti pamanīt uz trokšņa fona.

   Nu, piemēram, pārtvert BPLA vadību var 2 veidos, jaucoties sakaros, vai viltojot GPS signālus. Ja ir kriptēti un lēkājoši sakari, pārtvert tos un noslāpēt nevar, pārņemt šī lidaparāta vadību izmantojot GPS var, ja tiek lietots civilais GPS variants, nevis militārais, bet militārās lidmašīnas jau lieto militāro GPS signālu. Protams, krievi var labi cīnīties ar civilajiem BPLA, kā, piemēram, EDSO lidoņiem, vai ukraiņu amatieru lidoņiem, kam vadības bloki ir pirkti internetā. Bet ne pret militārajiem, kur ir cita līmeņa iekšas un aizsardzība.

   Kas attiecās uz rācijām, tad, protams, civilās rācijas, vai milirārās, kam iestādīts ir parastais nešifrētais, nelēkājošais signāls ir ņemamas, bet prieki krieviem beidzas tad, kad tiek ieslēgta frekvenču lēkāšana, tīri fizikāli nav iespējams to noglušīt, esmu publicējis šeit aprēķinus kāpēc. Izlēkāt līdzi frekvencei ar glušītāju nav reāli, jo pārāk daudz dati jāapstrādā, lai zinātu kur lekt, tie ir simti megabaitu sekundē, kas ir jāizfiltrē sekundes simtdaļās(vēlāk būs par vēlu, jo signāls atkal jau ir citur), javien nevadā līdzi google datu centru iekš BTRa. Krutākie krievu glušītāji itkā varot palēkāt 100 reizes sekundē, kas ir abšaubāmi, ja lēkā kādu 1000 mHz ietvaros, bet NATO standarti lēkā pāri pa 1000 reizes sekundē.

   Nu tas MP jaunais drons arī būs krievu upuris, jo tur iepirkumā nav nekas prasīts par sakaru noturību, NATO standartiem utt. Civilais līmenis.

   Īsumā kā jau rakstīju: lietosim BOFENG vai vecas vjetnamas laiku rācijas ar parastu, nešifrētu signālu, kas nelēkā, vai to 80-to gadu līmeņa Žirafe radaru – krievi mūs izpogās kā tajā video parādīts.

   Lietosim PAREIZI(!!!!!) Falcon-2 un Falcon-3(nepareizi uzstādījumi var tos nolaist līdz vecu rāciju līmenim), kā arī tos jaunos radarus, kas izmanto šauros, lēkājošos satarus izmantojot visas iespējas, tad krieviem nav nekādu cerību.

   Nu bet ja kāds mūsu kombatants izmantos viedtālruni ar glāstekrānu, vai vecu kenwood no apsardzes laikiem – paliks bez sakariem un dabūs uz galvas 80 mm, vai citu kalibru, kas ielidos pēc koordinātēm.

   Ja nebūtu sapirkušies tos jaunos radarus un daudz falconus, tad būtu pamats raudāt. Tie, kas lasa krievu forumus zina, kā tur raud un spļaudās par Falcon 2, nekādi žiķeļi nepalīdzēja 2008-tajā. Tagad tikai pareizi ir sakarniekiem jāizmanto šīs iespējas(nevis aj pokuj, ieslēgs nešifrētos, nelēkājošos, jo tā takš mazāk klapatu).

   Krenķi lai ķer leiši un eesti, kam tie sakari ir vājā vieta.

   • Par to Kuku, tas, protams, ir krievu propagandas izgudrojums. Paši krievi militārajos forumos rakstīja, ka tam stāstam nav nekāda pamata, kaut vai tādēļ, ka uz SU-24 “Hibīnu” nevar uzstādīt, arī te video bilde bija ar SU-34 nevis SU-24.
    Te viens krievu raksts, šķiet ne pārāk propagandisks par reālajām krievu radioelektroniskās cīņas spējām:
    http://topwar.ru/83856-elektronnaya-voyna-mify-i-pravda.html

    • Raksta autors topwar.ru no radio neko daudz nejēdz, izskatās pēc kāda “speciālista”, kas sakomponējis visādas idejas no citiem cilvēkiem.

     Piemēram, šādu kļūdainu tekstu radio cilvēks nekad nesaģenerēs, bet ja saģenerēs, tad izlabos:

     Судя по имеющимся в отрытых источниках фотографиям «Мурманска» (несколько четырехосных грузовиков повышенной проходимости с многометровыми вышками), где помимо основных антенн видны характерные низкочастотные антенны-растяжки, можно предположить, что данный комплекс способен глушить сигналы в диапазоне от 200 до 500 МГц. Kas tās par mistiskajām milzīgajām jonosfēras antenām 200 – 500 mHz diapazonā, kHz un mHz sajaukt vietām, rakstā, kur tehniskie dati ir tikai 2 vietās?

     Nu tas 30 dB troksnis ar labs, 30 decibeli ir 1000 reižu pastiprinājums, kas ir pārāk kosmisks manuprāt, pārāk daudz jaudas nevajadzīgi lieto, ganjau ar 10 dB pietiks.

     Bet kopumā tas pats, ko es rakstīju, šie iziet uz tupu glušīšanu uz zināmām frekvencēm, sāc lēkāt, visi prieki beidzās.

   • Vai nav tā, ka frekvenču hopings, jebšu lēkāšana ir funkcija, ko šobrīd Latvijā ir aizliegts izmantot pēc valdības vai NBS (īsāk sakot, valsts pavēlniecības) pavēles ar likumu, un tas attiecas gan uz amatieriem, gan NBS ?

    Katrā ziņā man ZS sakarnieku kursos šo funkciju pat nedomāja mācīt un teica augstāk minēto,..

    Protams, “šobrīd” ir viena lieta, un “x stunda” ir cita.

    • Nu tad ar joni jāaizliedz Bluetooth tālruņi, tas zilzobs lēkā ka šausmas, tāpat kā daudzas citas civilās tehnoloģijas. Nedomāju, ka tas ir aizliegts, drīzāk radio amatieriem parasti ir ierobežojumi salikti, lai šie nesāk valsts apvērsumu plānot, jo nevarēs pārtvert un noķert tik viegli.

     Frekvences lēkāšana nozīmē čakaru ar kriprogrāfiju, tāpēc nepiebāza smadzenes. Cik es saprotu tad AM var ekspropriēt spektra gabalus stundā X. Bet gribi atstāt krievu ar garu degunu – jālēkā vien būs, bet jebkurā gadījumā frekvences lēkāšana tradicionāli ir vairāk bijis datorizēts haiteks, JTAC un aviācijas lauks, tagad arī uz zemes tā izplatīsies. Pirms neilga laika mums karot ar krieviem tikai trako mājā taisījās, situācija mainās, zinies.

     • Radioamatieriem tiešām jāievēro MK noteikumi Nr.303 kuros teikts:
      – punkts : 57.4. radiostacija nodrošina izstarotās radiofrekvences stabilitāti, cik šādu radiostaciju tehniskās attīstības līmenis to pieļauj.
      Parasti radioamatierim lielākā interese ir nodibināt sakarus ar retu/tālu staciju, tāpēc kaut kāda frekvences izmaiņa, kura apgrūtina sakaru nodibināšanu ir traucējoša, kur nu vēl lēkāšana. Pašlaik plaši tiek lietoti arī t.s ciparu sakaru veidi – BPSK, QPSK, MFSK, SSTV.
      Pats esmu amatieris (YL2GTS).

      • Ļoti noderīgs hobijs. Pēc SHTF jūs r-amatieri būsiet zelta vērtē 🙂 apskaužu.

       • Es arī, nebūtu visas tās fizikas padarīšanas eksāmenā, labprāt nokārtotu radioamatiera eksāmenu un tiktu pie licenses un iepirktu kādu amatieru gala handheldu.

        • Vienīgā jēga būt par amatieri ir dabūt to callsign, jo radio amatieri ir lepni džeki un nerunā ar radio pirātiem, tāpēc nevarēsi pārbaudīt vai tevi dzird rietumeiropā un aiz urāliem. Radio amatierisms iet mūsdienās zudumā, jo jaunā paaudze tos uzskata par kautkādiem frīkiem ar apšaubāmām teorētiskām zināšanām, kas bieži vien atbilst patiesībai, jo tur notiekas krānu mērīšana “kurš uzbūvējis lielāku antenu”, piekam tā antena tiek būvēta jau 20 gadus un vēl nav uzbūvēta, bieži vien to darot nevisai efektīvi un pareizi, šāda uzskata veidošanās pamats arī ir amatieru vīzdegunīgā attieksme pret citiem, radio teorijas nezināšana, vienvārdsakot snobisms. Protams, cilvēki ir visādi utt. Radio amatierisma birokrātija ir tāpēc, ka valsts vara allaž centusies regulēt sakarus kā stratēģisku objektu, tāpēc izveidojusi to licencēšanu, lai neļautu cilvēkam parastajam tā vienkārši ņemt un sazināties ar citiem cilvēkiem parastajiem.

         Ja neskaita advancētākos, kas eksperimentē ar digitālajiem datiem, tad tur sarunas ir ļoti vienveidīgas un neinteresantas, tāpēc ņemt licences un sarunāties ar tiem amatieriem nav interesanti. Vārdusakot man tie amatieri neimponē.

         Handheldi ir tiešās redzamības sakariem pilsētas rajona ietvaros, var iegādāties ķīnīzerus ar 5W jaudu un maukt, bet tālāk kā 500m-5km nevilks bez virziena antenām.

         Lai apokalipsē sazinātos jāizmanto jonosfēra, bet tur vilnis ir garš un bez liela izmēra antenām neiztiksi, pietam mūsdienās nepumpē jonosvērā kilovatus, bet cenšas labi izveidot slodzi – kabeļus un antenas, lai bez zudumiem starotu radio viļņus, kā arī mazina trokšņus uztveršanā utt.

         Viss ko vajag gatavniekam ir lauku māja, nopirkt gatavu antenu internetā(antenas ir lielas, jau izveidotas, parasti tie ir izvilkti vadi pēc shēmas), pēc visiem priekšrakstiem pieslēgt transīverim un pastūzim, pasaukt nevis radio amatieri, bet radio inženieri(kuri praksē ir krietni zinošāki par vidējo radio amatieri, tiem ir kvalitatīva un mūsdienīga mērtehnika, kā arī viņu ir daudz vairāk), inženieris nomērīs to visu padarīšanu un pielabos, ja ko vajag antenai vai kabeļiem. Aptuveni paskatamies, kur mājo citi jonosvēras sakaru lietotāji, pārsvarā amatieri, un pucējam vaļā. Radio pirātu brālība, kurā ietilpst rādio inženieri, arī nav maza starp citu 🙂

    • Tiem, kas tankā – SAKARNIEKI – izlasīt!!

     Jau rakstīju, bet vēlreiz – formula, kas palīdzēs noteikt aptuveno krievu glušīšanas efektivitāti pret parastām, nelēkājošām rācijām.

     Izstaroto jaudu rēķinam pēc tā ka glušītāja dīzeļģenerātors diezvai ražo vairāk kā 100 kW stāvas, ja pieņemam, ka krieviem ir labs platjoslas pastiprinātājs ar 20% efektivitāti, ļoti laba antena, un vadi, kas bez zaudējumiem visu to jaudu aizstaro mūsu stāsta varoņa virzienā, tad glušītājs staro prom 20kW kanālā, kur sēž zemessargi un sarunājas savā starpā ar parastajām armijas 5W rokas rācijām bez virziendarbības antenām, kas nelēkā pa frekvencēm, bet sēž 1 kanālā. Krieviem par labu ņemam labus rādījumus, es pats nedomāju ka šie var tā bliezt 20kW, īstenībā jau mazāk, bet ņemam rezervi. Īpaši tāpēc, ka realitātē sakari var būt ieplakās un tāpēc tā jau knapi velk, kur nu vēl ja jammo nost.

     Izmantojot https://en.wikipedia.org/wiki/Inverse-square_law un rēķinot, ka reljefs ir labvēlīgs visiem, nonākam pie formulas:

     METRI_STARP_ZS_KUR_SIGNALS_PARSNIEGS_TROKSNI= SQRT(ZS_RACIJAS_JAUDA/(GLUSHITAJA_JAUDA*(1/(GLUSHITAJA_ATTALUMS_METROS*GLUSHITAJA_ATTALUMS_METROS))))

     ~80m=SQRT(5W/(20000W*(1/(5000*5000))))

     Tatad ja glušītājs ir no zemessargiem 5 km attālumā, tad tā troksnis nomāks savstarpējos sakarus starp ZSargiem, ja tie aizies tālāk kā 80m viens no otra. Ja glušītājs ir 10km, tad ZSargi var sarunāties 160m viens no otra.

     Ja zemessargi ir attapīgi un izmanto 2 kanālus, tad 20000kW jaudu dalam uz 2, jo jānosedz abi kanāli, sanāk ka 5km attālumā no glušītāja mēs savā starpā jau runājam nevis 80m, bet 110m.

     Secinājumi no tā visa ir tādi, ka cīnīties pret glušītāju palielinot jaudu savam raidītājam nav tik efektīvi, kā arī to, ka bez lēkāšanas mums ir problēmas, ja jāsarunājas tālāk pa 100,200m, atkarībā cik tālu glušītājs, kāds reljefs utt.

     • Trīs piezīmes:
      1. ne visu ko tehniski var noslāpēt tiešām slāpēs, jo pārtvertiem datiem ir lielāka vērtība. Slāpē stipros, vājos klausās.
      2. vienreiz jāsarīko mācības ar visu slepenošanas un slepenības instrukciju pielietošanu. Redzēsiet, ka lielākai daļai ārrindnieku komandējošos amatos nedrīkst rādīt itin neko.
      3. laimīgs būs tas batkoms, kuram brigādes tīkls nestrādās. Jo RFI nāks straumēm, bet pretī dos tikai neizpildāmus uzdevumus.

      • 2.Konkrētāk varētu 😀 ?
       Jo Ādažos, cik zinu, vads->rota iet jau ar šifrētiem radio sakariem. Vai arī Tu ko citu biji ar to domājis?

       • Ādaži=ZS mācības Ādažu poligonā, lielās.

       • Nē, es ne jau par tehnisko, bet par tiesisko pusi. Sakaru abos galos jābut karavīriem ar šim sarakstam atbilstošām pielaidēm. Ja to nav vai adresāts bez pielaides, tad kaujas apstākļos būs divi varianti pārkāpt vai nepārkāpt kaudzi instrukciju, noteikumu, priekšrakstu, likumu utt. Svarīgi būtu pārliecināties, ka sistēma spēj darboties kaut vai ideālos apstākļos. Citādi pēc spožas uzvaras atnāks un sodīs.

        • Ierakumu_žurka

         Hmm jā…varbūt es kļūdos (bagi neiedziļinājos tajā likumā), bet cik saprotu tad ZS rotnieki nedrīkst nodot info vadiniekiem un zemāk, jo tur ir vienkārši zemīši bez nekādām pielaidēm? Sviests.

     • Ierakumu_žurka

      Diezin vai kāds aizrausies radmorus slāpējot (Nodaļa->Nodaļa un Nodaļa->Vads līmeņa sakari), tie paši sevi tīrī labi slāpē 😀 (lasi: nolietoti un neko vairs nevelk). Arī noklausīties baigā jēga nav, neko interesantu tur parasti nevar dzirdēt.
      Bet ja ir vajadzība, tad radmorus pārtvert/slāpēt varētu nebūt baigi grūti – strādā max 2 frekvencēs, šifrēšana kaut kāda nekāda.

    • Man batā vienreiz sakaru instruktors batiņa mācību dienā apmācāmo prieksā teica, ka, piemēram, Falcon II GPS programmēšanu vidusmēra zemessargam simt gadus nevajadzēs un tamdēļ šai tēmai ātrajā 30-60 minūšu apmācību procesā nemācīs.

     Pagāja pāris mēneši, sāka mācīt 😀 !

     Tā tas ir, slinkums un nevēlēšanās sarežģīt sev un citiem dzīvi pie vainas, ne tehniskie resursi vai likumdošana.

     • Tā nebūtu atšķirība no sakariem pamatapmācības ietvaros un sakarnieka specialitātes kursiem?

      • Nē, nebūtu, jebkuram zemessargam ir jāprot pamatus Radmor un F2 programmēšanā, primitīvi uzlikt frekvences un spaidīt enter-enter-enter jāprot ir. Ja nē, tad vismaz nodaļniekam, grupas komandierim būtu to jāprot, labāk, ja to prastu vismaz 3 cilvēki nodaļā.
       GPS ir vitāli svarīga opcija, jo ļauj momentāni nosaukt savas koordinātes karšu sistēmā, nevis vilkt ārā karti, vilkt koordinātes ar roku un tad ziņot uz augšu/leju 😉 !
       Pats esmu GPS licis, nekā sarežģīta tur nav.

  • Ja lietosim civilās tehnoloģijas militārām vajadzībām(nopērkam kaut kādu civilo agrāro dronu ar labām kamerām, kas lido tālu, bet krievi noglušīs momentā), nevērīgi attieksimies pret militārām sakaru sistēmām(uzliksim vieglākos settingus), neizmantosim to potenciālu(nelasīsim manuāli), staigāsim ar parasto tālruni pa kaujas lauku un visādi citādi uzvedīsimies neadekvāti – tad tur tajā video ir daļa taisnības.

   • arī zemessargs

    + vajag uztaisīt viltus ierīces bez jebkādas šifrēšanas, kuras raidīs ēterā radio sarunas no kādām mācībām. Izlikt tādas darbības rajonā. Lai krievi tērē jaudas to slāpēšanai un lādiņus satriekšanai 🙂

    • Tikai tad rūpīgi jānočeko ierakstu transkripti – lai neviens nejauši nav tur, kur mācību laikā.

     • arī zemessargs

      NoGo zonas jāiezīmē. Ja nu tomēr caur to vietu jāiet, uz brīdi attiecīgais raidītājs attālināti jāatslēdz.

    • Iespējams, nav slikta doma, turklāt izmaksas pilnīgi noteikti ir niecīgas, turklāt diez vai visi RU elektrotehniskās cīņas apakšvienību opratori pārvalda LV valodu, līdz ar to uzreiz nevarētu uzķert, ka tiek čakarēti ar viltus sarunām.

     • Ideja laba, bet nav jauna. 80-tajos gados PSRS kara flotē (gan jau arī sauszemes spēkos) ēterā visu laiku bija apm. vienāds radioraidījumu daudzums. Tās gan bija pieczīmju skaitļu grupas Morzes ābecē. Radisti uztveršanas centrā pēc sākuma grupām zināja, kuras no telegrammām ir īstas un jānes šifrētājiem, kuras – ne. Tādējādi ar radioizlūkošanas palīdzību nevarēja spriest par kaut kādām aktivitātēm.

      • Diemžēl nekad nevar zināt vai pretinieks tavu viltību ir atkodis. Lai gan ir paņēmieni kā to uzzināt.

       • Jebkurā gadījumā pretiniekam ir jātērē resurss, enerģija un laiks, lai saprastu kas ir fufelis un kas nē, bet tieši to mums arī vajag.

        • arī zemessargs

         +100 Lai atkostu, pretiniekam ir jātērē 100x vairāk resursu nekā mums, viņu maldinot. Tāpat, ka piepūšamie tanki ar mikroviļņu krāsnīm, kas liek pa tiem šaut ar miljonu vērtām raķetēm.

 2. Es jau sen neskatos visādus krievu porogandas video, tur saskare ar realitāti ir tāda pati kā harijā poterā vai gredzenu pavēlniekā. Mistiskas, ārpus fizikas likumu, īpašības un visāda matemātiska maģija, kas izsit pamatu visai zinātnes sabiedrības pieņemtajai fizikai, matemātikai. Ņemot vērā krievijas zinātnes pagrimumu, jāšaubās, ka viņiem ir sava īpaša zinātne, daudzus desmitus gadu visiem priekšā, kur neiespējamais ir iespējams, cita termodinamika, matemātikas lielākās problēmas sen atrisinātas, jo tad jau sen ražotu IPHONE analogu, tikai 10 reizes labāku un nepumpētu naftu, būtu pasaules tehnoloģiju centrs.

  • nu tur tā, uzmanīgi jāskatās……ja pa ieročiem runājam. Bija viens ko es kādu laiciņu atpakaļ skatijos ”voenaja taina”. Viņi dažreiz interesanti stāstija par tankiem un lidmašīnām, bet kopš Ukrainas kara sākuma tur ir plika propaganda. Visi Rietumu ieroči un tanki ir sūdi, visi krievu ieroči ir baigi kruti un labi un perfekti. Ar to jārēķinās, ja krievu kanāls stāsta par kaut kādu speciālu krievu tanku prototipu vai mašīnu, par ko cilvēki no ārpasaules maz ko zin un nevar pārbaudīt vai info ir precīz, tad japieņem ka 40% no viņu teiktā ir pilnīgi meli un pārspīlējumi, un daudzas sliktās lietas tiek noklusētas.

   • UZMANĪBU UZMANĪBU MAPĒ OFF TOPIC VAR UN VAJAG LIKT OFF TOPIKUS.TEHNISKĀ KĻŪME NOVĒRSTA.

   • arī zemessargs

    Kā uz to skatās. Ja vienā pusē ar propagandu apdullināta masa, kura gatava iet nāvē, bet pretī hipsteri, kuri ne par ko nav gatavi riskēt ar savu dzīvi un veselību, tad uzvarēs pirmie.

  • un?! tev ir kkas slēpjams?! 😀
   protams, “pietiek” pērkamajiem demagogiem gan vajadzētu raustīties…

  • čukstus arī aizliegs? Bez šaubām tie traucē operatīvās darbības veikšanu sevišķā veidā. Jāskatās kā citās valstīs, jo LV nebūs celmlauzis tikai tādēļ, ka dienestu spējas netiek līdzi progresam. Ja “civilizētā pasaule” tā būs pieņemts, tad gan mēs būsim pirmrindniekos. Dienestiem jābūt priecīgiem, ka kāds šādu aparatūru/programmatūru lieto, jo pievērš sev uzmanību. Masveidā to ļaudis nelietos, jo cimperlīga un resursus paterējoša nodarbe. Skaties kurš šifrējas un ņem uz grauda. Nudien antireklāma par DP spējām. Labāk būtu finansējumu prasījuši gadžetiem.

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.