Eiropas gazifikācijas cena (papildināts 22.09.)

Laikam būs pienācis laiks izteikt VB viedokli par Sīriju un par to, ko tur cenšas panākt RU.

Ceru, ka visi, kas interesējas par Tuvo austrumu reģionu pazīst tā reālijas, bet, ja gadījumā piemirsies, atgādināšu, ka:

 

 1. Sīrija ir tradicionāls PSRS/RU sabiedrotais no tagadējā diktatora Bašara Asada tēva Hafeza Asada laikiem (1971.gads). Draudzība neaprobežojas ar ieroču piegādēm, RU ir tiesības izmantot flotes apkalpošanas bāzi Tartusas ostā (200m gara piestātne un dažas palīgēkas) .

 2. Bašara Asada ģimene pārstāv mazskaitlīgu šiītu – alavītu sektu, kas uzvedas sunnītu valstī tā it kā būtu vairākumā (5 milj. no 22 milj. Sīrijas iedzīvotāju). Klana interešu lobēšana, varas uzurpācija, korupcija, nerēķināšanās ar citām kopienām, diktatūra – alavītiem viss kā lielajiem.

 3. Asada ģimeni atbalsta vēl viena šiītu lielvalsts – Irāna, kas tieši šobrīd izpilda sarežģītu diplomātisku deju ar US, kas Asada režīmu pat ļoti neatbalsta. Roku rokā ar Asada spēkiem karo Hezbolla kaujinieki, kas ļoti nepatīk Izraēlai, jo RU bruņojums pa taisno nonāk Libānā, kur tiek izmantots pret Izraēlas armiju.

 4. Pilsoņu karā Sīrijā iesaistīti šādi spēki:  vienā pusē Asada alavīti (valdības spēki) un  Irānas atbalstītie Hezbolla kaujinieki, pretī kurdu separātisti, Islāma valsts sunnīti un pro-rietumnieciskie sunnīti. Katra no šīm grupām risina savas problēmas un vienīgais, kas viņus vieno ir naids pret Asadu un viņa sabiedrotajiem. Kad Asadam pienāks gals visticamāk kurdi un vietējie sunnīti nostāsies pret Islāma valsti, bet Hezbolla atkāpsies uz savām “dzimtajām” bāzēm Libānas dienvidos.

 5. Irāna ir par Asadu, US ir pret Asadu, RU ir par Asadu, bet US nav neatrisināmu pretrunu ar RU vai Irānu un otrādi, līdz ar to ļoti iespējamas pārrunas par Asada režīma nākotni vai pareizāk sakot par Asada kapitulācijas nosacījumiem.

 6. Tieši šobrīd Asada valdības spēki cieš nopietnus kaujas zaudējums visās frontēs, jo īpaši Damaskas priekšpilsētās.

Ņemot vērā augstākminēto, RU šķietami pašnāvnieciski iesaistās  konfliktā, kurā RU atbalstītajai pusei nav atlikušas nekādas izredzes.  Islāma valstij vien ir 30-50 tūkst. kaujinieku (tas pēc Rietumu analītiķu aprēķiniem,  100 tūkst. pēc irākiešu aplēsēm). Sīrijas sadalīšana ir neizbēgama, kurdiem tiks savs, šiītiem (alavītiem) savs gabals no valsts, pārējo dalīs vietējie sunnītu klani. Islāma Valsts kādu laiku vēl būs traucēklis, bet to padzīs vietējie šiīti sadarbībā ar kurdiem, Irānu un Rietumiem atpakaļ uz Irāku, kur ir sava mafija, kas pratīs tikt ar Islāma valsti galā.

RU Sīrijā ir divas galvenās prioritātes: 1.nelielas kara flotes bāzes saglabāšana, kurai ir drīzāk simboliska nekā praktiska nozīme 2. konroles saglabāšana par Sīrijas Vidusjūras piekrasti līdz robežai ar Libānu (Tartusa, Latakija). Ar bāzi tā kā viss būtu skaidrs, bet kontrole par Sīrijas Vidusjūras piekrasti ir svarīga no RU ekonomisko interešu viedokļa, proti, tas dod iespēju bloķēt iespējamā gāzes vada no Katāras uz EU trasi, kas jau sen ir iecerēts un investori gaida tikai Sīrijas pilsoņu kara beigas ar Asada režīma gāšanu. Katarai ir ļoti daudz gāzes, kuru tikpat ļoti neparocīgi transportēt uz ES ar kuģiem sašķidrinātā veidā.

 

Līdz ar to iespējams, ka kremlis šobrīd ceļ likmes, lai izkaulētu Asada grupējumam un sev izdevīgākus Sīrijas valsts sadalīšanas nosacījumus. Domāju nav jāskaidro, ko alternatīvs lieljaudas gāzes  cauruļvads var izdarīt ar RU ekonomiku, ņemot vērā Rietumu sankcijas un Ķīnas ekonomikas sabremzēšanos (lejupslīdi). Nordstream-2 būvniecības forsēšana jau liecina par vieglu paniku Maskavā.

Lai saprastu ar ko RU riskē atbalstot vispasaules sunnītu nīsto Asadu pietiek uzmest aci sunītu/šiītu izplatības kartei. Kadirova (sunīta) režīma stutēšana RU stāvokli neuzlabos. Atmaksa nāks visticamāk ar terora aktiem RU iekšienē, kā arī Kazahstānas un Ziemeļkaukāza destabilizācijas veidā.

 

Lai saprastu, ka RU militārā iejaukšanās Sīrijā nāk stipri par vēlu pietiek aplūkot  dažādu spēku kontrolēto teritoriju  karti (š.g. septembris)

Asads ir agonijā, tur neko vairs padarīt nevar pat ar RU militāriem  resursiem, kuri, kā parādīja karš UA, nav  bezgalīgi lieli. Jo vairāk Putins turpinās  spirināties Sīrijā, jo lielāka būs pretdarbība no sunnītu valstīm un arī iekšpolitiski to būs grūti “pārdot”, bet  arī tad, ja  Putins nedarīs neko –  Asads kritīs, situācija normalizēsies un taps gāzes cauruļvads no Katāras uz Eiropu, kas piebeigs RU gāzes monopolu Eiropā un RU ogļūdeņražu ekonomiku, kas jau ir drauds RU pastāvēšanai.

Ja tomēr Rietumi ļaus RU okupēt Sīrijas piekrasti un paturēt to savā vai kāda cita RU draudzīga spēka kontrolē, tas turpinās precedentu sēriju, kad kāda  lielvalsts okupē citas valsts infrastruktūru par godu savu nacionālo interešu aizsardzībai. Projicējot šo situāciju uz Baltijas valstīm var iedomāties RU interesi par sauszemes koridoru uz Karalaučiem vai Liepāju kā RU kara flotes bāzi Nordstream apsardzei pret Somālijas pirātiem.

 

Tāpat būtu interesanti sagaidīt Turcijas nostāju par tās jūras šaurumu izmantošanu RU militāro kravu tranzītam uz Sīriju. Ja Turcija to liegs, RU militāro kravu vienīgais jūras ceļš uz Sīriju sāksies Baltijas jūrā un tad jau LV var kļūt par tranzītvalsti, kurai jālemj vai pieļaut RU bruņojuma tranzītu vai tomēr atteikt. Valdība, kas seko Rietumu politikai tad tiks uzskatīta par  traucēkli “austrumu tranzītbiznesa attīstībai”, savukārt tranzīta “biznesmeņi”, kas apkalpo Maskavu ir traucēklis Rietumu politikai Tuvajos austrumos (sveiciens Magonim, Loginovs gatavojas). Bet atkārtošos, tas kļūs par LV problēmu tikai tad, ja Turcija slēgs RU militāro tranzītu uz Sīriju caur Bosfra  un Dardanellu jūras šaurumiem.

Visa šī situācija kopumā ir labs signāls UA, jo RU ir uzradusies par Donbasu (NATO paplašināšanu) daudz reālāka un draudīgāka problēma, kuras risināšanai būs  nepieciešamas visas RU armijas kaujas spējīgās vienības. Kā mēs reiz jau VB skaitījām RU pagaidām nav tik daudz spēku, lai vienlaicīgi karot ar  Kijevu un glābtu Asada režīmu. Putins ir iedzinis sevi un valsti strupceļā, no kura nav godīgas izejas, ja nu vienīgi apgāzt  “šaha dēli” un radīt kādu globālu asimetrisku problēmu visai pasaulei.

Nākamais etaps šajā drāmā būs Putina runa ANO 28.septembrī.

UPD 1 ieskatam UA separa iespaidi no Sīrijas pilsoņu kara.

UPD 2 tas gadījums, kad virsraksts neatbilst saturam, cienījamais eksperts neapgalvo, ka Asads uzvarēs, bet ka “noturēsies” ar RU ieroču palīdzību. Jautājums kādēļ tas nelīdzēja Asadam līdz šim paliek neatbildēts.

UPD 1 Goda vārds es par šo te vēl nezināju rakstot ierakstu.

UPD 2  Izraēlas analītiķis par gāzi, Sīriju un attiecībām ar Krieviju. Ļoti pragmātiski un pamatoti.

Advertisements

131 responses to “Eiropas gazifikācijas cena (papildināts 22.09.)

 1. Paldies, bija interesanti apskatīt notikumu priekšvēsturi un pašreizējo situāciju, arī dažas kaut kur lasītās versijas par pēdējiem notikumiem un to iespējamiem iemesliem..un tā visa ietekmi uz LV ikdienu, nākotni..mūsu presei ir ko mācīties 😉
  Sagadīšanās vai kā, bet LV atkal ir par ko padomāt pie kārtējās problēmas pasaulē (UA, Arktika, EU enerģētika caur Sīriju un ap to), kā arī savu stratēģiju un rīcības plānu, ne tikai situācijai “ja kas”, bet arī, lai būtu “vienmēr svarīgi” lielākiem spēlētājiem Rietumu pusē.

  • pasaules pažobele neesam un kontroli par tranzītu (dzelzceļa, ostu) no oligarhiem jāatgūst. Izskatās ka arī ar lidostām viss nav kārtībā.

   • Jā, vēsture un tagadne pierāda, ka tomēr neesam.
    Par kontroles atgūšanu – kā? Uz sitiena nacionalizēt – neder..tiesības, demokrātija, EU neļaus u.t.t. Nopirkt no oligarhiem – diezvai maciņš atļaus tuvākajā laikā. Iztiesāt “oligarhu lietu” ar konfiskāciju – atkal ož pēc atņemšanas.

   • arī zemessargs

    Vispirms ir jādabū oligarhi prom no valdības, bet ņemot vērā ZZS un SC popularitāti, tas tik drīz nenotiks.

  • skaidrojumiem par RU interesēm sīrijā nav nemaz tik daudz variantu un pēdējais no tiem ir ka RU atbalsta likumīgi ievēlētu valsts vadītāju, par godu taisnīguma un tiesiskuma principu ievērošanai starptautiskajās attiecībās.

 2. Kāpēc Latvijai piešķir tādu lomu šinī iespējamā militāro kravu tranzītā? Vai no Turcijas ir kādi signāli par Dardaneļu slēgšanu? Krievi caur turieni vizina savus lūžņus jau sen.
  Un no Pēterburgas var vest, tāpat no Karalauču anklāva.

  • LV ir un paliks svarīgs tranzīta centrs. Protams RU var iztikt arī bez LV ostām, bet ja tas ekonomiski atmaksātos neatteiktos tās izmantot. Nav kritiski RU, bet LV tas būtu svarīgs faktors, atcerēsimies kur sākās Northern Distribution Network US kravām uz afganistānu.
   Turcija rīkosies savās interesēs un to ir daudz Sīrijā. Pieņemsim RU, lai izmainītu spēku samēru sāks dot ieročus kurdiem, kas to nekavējoties lietos arī Turcijas dienvidos. Turcija diez vai to veicinās.

  • Saskaņā ar 1937. gada Montrē konvenciju Turkey was authorised to close the Straits to all foreign warships in wartime or when it was threatened by aggression; additionally, it was authorised to refuse transit from merchant ships belonging to countries at war with Turkey. A number of highly specific restrictions were imposed on what type of warships are allowed passage.
   Līdz šim RU izmantoja desanta kuģus, Turcija var viegli piespiest fraktēt civilos.

  • karalauči ir eksklāvs, bet tas tā. ja grib turp vest pa dzc tad jārunā ar LT.

 3. Ir kam es piekrītu gan nepiekrītu, vakarā ja būs laiks nokomentēšu plašāk.

 4. paldies, ļoti labs komentārs …

 5. tā vai citādi Putina jaunā avantūra Sīrijā ir diezgan pašnāvniecisks solis. domāju, ka Pu pats to apzinās – citādi būtu centies glābt situāciju ātrāk. no otras puses, Pu var atdot Donbasu un Krimu UA, izmaksāt kompensācijas, bet būtību tas nemainīs – amīši, kā to rāda Irākas precedents, turpinās žmiegt nost Pu līdz beigām.

 6. Žanis Kāpostiņš

  Kāpēc potenciālais gāzes vads obligāti jābūvē caur Sīriju? Var taču viņu izbūvēt pa trasi Katara->Saūda Arābija->Jordānija->Izraēla->Vidusjūra->Grieķija. Ja jau tika uzbūvēts gāzes vads pa Baltijas jūru, tad var arī pa Vidusjūru.

 7. Apšaubu. No Sīrijas krasta gāze tik un tā jāved tālāk ar kuģi. Bet kuģim apbraukt apkārt Arabijai vienkāršāk, lētāk, drošāk nekā celt tādu gāzesvadu. “Qatargas” jau tagad ir lielākais sašķidrinātās gāzes uzņēmums pasaulē un ved gāzi uz Eiropu.

 8. Vairak ka 100% ka nekads gazes vads neies caur Siriju no Kataras , 30. augusta tika pazinots ka atrasts lielakais gazes lauks vidusjura ,kuru planots sakt pilnvertigi izmantot jau 2020 gada. Planots ka gaze saskidrinata veida tiks eksporteta uz Italiju. nemot vera politisko situaciju regiona vairak ka skaidrs ka tur lidz tam laikam nekas nenomierinasies. Un paslaik jau vienu naftas lauku apgust pie Kipras ,ka ari Izraela apgust savu gazes lauku ko atkalaja pedejos gados. Taka eiropai bus sava tuvaka alternativa par ktaru vai Krieviju. http://www.bloomberg.com/news/articles/2015-08-30/eni-discovers-super-giant-natural-gas-field-offshore-egypt

  • Roc dziļāk. Zohr ir liela atradne tikai Ēģiptes un Vidusjūras apstākļiem, gāze no tās var aizvietot pašas Ēģiptes importu nevis tikt eksportēta.
   Turpat rakstā:
   “Eni will likely sell most of the fuel into Egypt’s domestic market, said a spokesman, asking not to be identified citing company policy.”

   Salīdzinājumam skaties Katāru

 9. Diezgan radikāli nepiekrītu tuvākās/tālākās nākotnes izklāstam. Redzu, ka esi pamanījis daudzus indikatorus, bet uzskatu, ka esi tos neprecīzi interpretējis. Pirmo kļūdu pamanīsi jau tuvāko divu līdz triju nedēļu laikā, ja notikumi attīstīsies tā, kā domāju, tie attīstīsies.
  Sāksim ar to, ka apskati situāciju tikai/galvenokārt no cīņas par energoresursiem skatu punkta. Pašreiz notiekošais ir daudz dziļāks un plašāks par vienkāršu cīņu par energoresursiem.
  Sīrija nav atslēga trubai, bet pasaules attīstības virzienam.

  P.S.
  Jautājums tiem, kas var atbildēt. Kurš ir vainīgs pie pašreizējās bēgļu krīzes?
  Kam tā ir izdevīga, un kam nāvīga?

  P.S.2
  Nekāda tranzīta lielvalsts liktenis Latviju negaida, ja notikumi turpinās attīstīties tā, kā es domāju, tie attīstīsies. Domāju, ka drīz (viens līdz divu gadu laikā) Latvijā sāks pamazām palielināties bezdarbs, jo palēnām sāks atgriezties bāleliņi, kuri vair sīsti negribēs palikt tur, kur ir pašreiz.

  • Ko tu kautrējies klāj vaļā savu versiju. Mani mācīja nevis pareģot notikumus, bet prognozēt to iestāšanās varbūtību. Šobrīd ticamāka prognoze, ka RU gāzīs Sīrijā iekšā tehniku un ja Pu pavisam saies grīstē sūtīs karaspēku.
   Jā, Katāra ar draugiem tīra sev ceļu uz lielo naudu, bet RU risina ekzistenciālu jautājumu par būt vai nebūt kaut kam vairāk par “Ziemeļu Venecuēlu”, jo tai nav laika, lai pārvarētu tehnoloģisko atpalicību no Rietumiem.
   Atļaušos arī atbildēt uz taviem jautājumiem:
   1. Pie bēgļu krīzes ir vainīgs pilsoņu karš Sīrijā, kas ir ievilcies tieši pateicoties RU atbalstam Asadam. Pamats pilsoņu karam pastāv jau sen, nebūtu PSRS/RU atbalsta Asadi tur i gadu nenoturētos.
   2. Kam izdevīga bēgļu krīze? Tiem kuriem traucē vienota EU, lai nesauktu vārdos.
   3. LV tranzīts ir atkarīgs no patēriņa RU, plauks RU plauks arī LV tranzītnieki. Pašreiz RU ir grūti laiki, bet viss būs labi gala beigās, citādi nevar būt. Tikai iespējams nebūs vairs vienotas RU un noteikti nebūs Putina (jo vecums, a tu ko nodomāji 🙂 ).

   • Nu paga paga, krievi Asadam pastiprināti sāka palīdzēt burtiski pāris nedēļām, kamēr bēgļu krīzes saasinājums ir vismaz mēnesi vecs, a to i vairāk. Tā ka šis izskaidrojums diez vai ir pārliecinošs.

    • PSRS un RU uztur Asadus pie varas kopš 1971.gada. Kārtējo reizi saku nestrb karstu – Учи матчасть
     Šis vien ko vērts:
     На 2012 в Сирии проживало 40 000 выпускников советских и российских ВУЗов. На 2011 в Сирии проживало 75-100 тысяч граждан РФ

    • Es gan pastrīdēšos ar tādu klaunu! Kurš tad bloķē visas iespējamās rezolūcijas ANO ? Vienīgā, kur ar gariem zobiem piekāpās bija par ķimiskajiem ieročiem ! Tā vietā pārgāju uz nāvigājām barrel bomb, diemžēl nezinu kā viņu precīzin iztūlkot, tik zinu, ka mirst traģiski daudz kaut no vienas. Reāli sen jau zināms, ka esi indivīds kurš apstrīd visu un it sevišķi Krievijas lomu, bet šitādu suņa murgu lasīt, ka Krievija atbalsta Assadu tikai pāris nedēļas ? Kā jau minēju , ja visas šīs rezolūcijas tiktu pieņemtas, Assads sen būtu vēstures mēslainē kā Kadafi, bet diemžēl Krievija nepātraukti bloķē visu ! Nemaz nerunāsim par aizsberga neredzamo daļu.

     • Pāris nedēļas – tas ir karaspēka nosūtīšana, par ko masu mēdijos sacēlās lielāks vai mazāks škandāls.
      Nu, kad Kadafi nokļuva vēstures mēslainē, tad situācija Lībijā tikai un vienīgi pasliktinājās, nevis uzlabojās. Un arī bēgļu plūsma radās pēc Kadafi izmešanas miskastē… tā ka ir pamats aizdomām, ka arī ar Asadu būs līdzīgi.

      • Skandāls sācies par it kā RU karavīriem ielu kaujās Homsā, kas neapstiprinājās un par neierasti intensīvām ieroču piegādēm, kas apstiprinājās.

       • Un tas piepeši izraisīja bēgļu miljonus? Kaut kā nepārliecina.

        • protams ka pie bēgļiem ir piestrādājuši varbūt US varbūt RU. Gan jau drīz uzpeldēs.

         • Nu man ir grūti iedomāties mehānismu, kā var piepeši noorganizēt bēgļu plūsmu no valsts, kas ir kara plosīta jau 4 gadus. Ok, es saprastu, ja karš būtu sācies šogad…

          • iedod viņiem laivas. daudz.

          • Iedod laivas, daudz un pasaki, ka tur, tai viņā krastā ir naiva tauta, kur piena upes ķīseļa krastiem un lieli pabalsti un pār-islamizācija jau norit pilnā sparā.
           Ticīgie plūdīs miljoniem uz apsolīto zemi savā džihādā, krusta karā.

          • Organizatoriski arī būtu jāpipalīdz.

          • Stipri šaubos, ka interneta laikmetā cilvēkiem (un bēg jau pirmkārt turīgākie, tātad tādi, kas ar IT nav pavisam uz `jūs`) var tik viegli iestātīt pilnīgas blēņas 😉 No otras puses, Eiropas imidžs pasaulē noteikti lielā mērā ir labklājīgas un pārticīgas zemes imidžs, ar kura atbilstību realitātei dzīvē gadās visādi.

   • Nu redzi, tu kļūdies.
    Tev tāpat kā ukriem, paši taisa sūdus un ir nespējīgi ievest kārtību, bet vienmēr Putins vainīgs un ASV balti un pūkaini.
    Ja nebūs Asada, Sīrijā būs anarhija, gluži tāpat kā Lībijā. Un bēgļu būs vēl vairāk. To jau pārbaudījām pie Irākas, kad noņēma “tirānu” Huseinu. Kopš 2003. ASV uzrīkotā demokrātijas ievazāšanas kara Irākā bardaks un pilnīga nespēja. Bet nekāda vaina – ASV,Britu kompānijas sūknē lēto naftu Irākai atmetot grašus.

    • Nekad neesmu slēpis ka uzskatu amerikāņu un vispār Rietumu modeli par daudz pievilcīgāku par jebkādiem eiroaziātismiem. Diemžēl Asada vadība vairs (jau piekto gadu) nenodrošina mieru valstī un normālos apstākļos viņam būtu jāiet pensijā kā Nikolajam II.

    • Vai tad ukraiņus par ukriem nesaukā tikai galīgi Putina mīlētāji, kuri saskatījušies kremļa debīlo propagandu?
     Tas nav retorisks jautājums, tas ir tiešs jautājums, jo neesmu dzirdējis nevienu cilvēku, kurš nebūtu kremļa marionete, saucam ukraiņus par ukriem vai ukrofašistiem vai vēl sazin kādos tur slenga vārdos.

   • Aha, pamanīju, pie bēgļiem arī Putins vainīgs. Apbrīnojama loģika.Vai es kautko nesapratu. Nosauc vārdā to, kam traucē vienota Eiropa.

    • Anglosakšiem vienotā Eiropa ir konkurents. Putinismam no tās arī nekāda labuma. Vainīga visa ilggadējā PSRS/RU u.c. lielvalstu koloniālā politika, kas ļāva mākslīgi uzturēt patstāvīgi dzīvot nespējīgus režīmus. Rietumi no tās ir atteikušies. Vēršu uzmanību, ka Irāka un Afganistānā Rietumi centās aizvietot iesūnojušos režīmus pret progresīvākiem, padarīt tos nomaināmus, nevis iekapsulēt akmens laikmetā kā Ķīna nabaga ZKoreju.

   • “2. Kam izdevīga bēgļu krīze? Tiem kuriem traucē vienota EU, lai nesauktu vārdos.”

    — tādā gadījumā ” vienota EU” traucē Junkera komūnistiskajai (Mogerīni ādas mētelis un nagans noteikti skapī jau stāv blakus nošaujamo rasistu sarakstiem..) komisijai un Lielvācijas valdībai…

    • tas ir normāli, ka pastāv dažādi politiskie strāvojumi un ļoti žēl ka nosacīti mūsējais strāvojums nav pie teikšanas, bet tā taču ir mūžīga dilemma.

 10. Manuprāt, jūs konsekventi turpināt pārvērtēt Krievijas lomu un klātbūtni Ukrainas notikumos. Attiecīgi, uz šīs kļūdainās premisas uzbūvētā teorija riskē sniegt tikpat kļūdainus secinājumus.

  • Nu ko es varu pateikt… Viedoklis skaidrs un saprotams, bet nepieņemams. Strīdēties nav vērts.

  • njā, šī kunga vietā uz Ukrainu vajadzēja aizsūtīt Šoigu (Krievijas aizsardzības ministru) uz “atvaļinājuma laiku” komandēt prokrieviskos spēkus, lai mēs nepārvērtētu Krievijas lomu Ukrainas konfliktā? http://www.irir.lv/2015/2/18/ukraina-sakusi-karaspeka-izvesanu-no-debalcevas

  • arī zemessargs

   Un kāds ir Tavs vērtējums klātbūtnei?

   • Ukrainā? Krievijas pilsoņu klātbūtne ir fakts. Esošo (atvaļinājumā esošo) un bijušo militārpersonu klātbūtne – arī. Par mehānismu, kā viņus (atvaļinājumā esošos) motivēt, un par problēmām nosūtīt uz Ukrainu REGULĀRĀS vienības, es plašāk rakstīju savā blogā:
    https://uzhosnah.wordpress.com/2014/10/15/par-krievijas-armiju-donbasa/
    Materiālā palīdzība ir tehniku, munīciju utt. arī ir fakts, var diskutēt par apjomiem. Atkal, mehānismu, kā tas vismaz vienu brīdi notika (kad ukraiņi sagūstīja desantniekus), apskatīju šiten:
    https://uzhosnah.wordpress.com/2014/08/27/par-krievijas-desantnieku-iemaldisanos-ukraina/
    Tāpat esmu gatavs par faktu uzskatīt artilērijas apšaudes no Krievijas teritorijas 2014. gada vasarā, kā arī visādu speciālistu, konsultantu un padomnieku klātbūtni. Ļoti iespējams, ka šur tur ir pielicis rociņu ar GRU specnazs – un arī tad visdrīzāk konflikta sākumposmā, vai razborkās DTR/LTR iekšienē. Katrā ziņā tas ir dikti grūti pierādāms, jo šādas `atzīšanās`, piemēram, netur kritiku:
    https://uzhosnah.wordpress.com/2015/01/17/kartejais-feikais-pieradijums-par-krievijas-karaviriem-donbasa/
    Rezumējot: situācija ir stipri līdzīga kā ar 9/11. Man diezgan stipri liekas, ka tur amerikāņi paši visu noorganizēja, lai dabūtu sev ieganstu karam Tuvajos Austrumos, bet droši PIERĀDĪT es to nevaru. Ar Krievijas armiju Donbasā ir stipri līdzīgi 😉 https://uzhosnah.wordpress.com/2015/09/01/afganistanas-rimeiks/

    • Tad ņemot vērā visu tevis nosaukto mēs “pārvērtējam” vai tu savu acu priekšā neredzi? Paņem Lavrova noliegumu “mēs tur neesam” un UA saskaitītos 100 000 smagi bruņotus RU orkus dali uz pusēm un daudz nekļūdīsies, tie būs kā reiz nedaudz vairāk par 50% no DNR/LNR spēkiem.

     • Nu atslēgas vārds kā reiz būs `UA saskaitītos`… nē nu ok, spēku apmēru var novērtēt, par to tirgu nav, bet izcelsmi? Ar 331. DŠB jau sanāca figņa pavisam nesen, kur ir teikts, ka citas `atpazīšanas` ir bijušas veiksmīgākas? https://uzhosnah.wordpress.com/2015/09/08/krievijas-armijas-331-desanta-triecienbataljons-ukraina/
      Un vēl. Kliegšana par `Krievijas armiju` sākās jau 2014. gada aprīlī, kaut gan līdz brīdim, kamēr separātisti nepaņēma lielas teritorijas gar robežu (Izvarino), un tas, šķiet, bija vismaz jūlijs, Krievijai pat gribot iešmugulēt Ukrainā regulāros spēkus būtu visai netriviāls uzdevums.
      Slavenajā 26. maija Doņeckas lidostas šturmā kritušo vidū bija daudz krievu/čečenu, bet baigais kokteilis un vairāk atgādināja salasītu brīvprātīgo bandformējumu, nekā regulāro armiju.

      • es tev jau skaidroju par dšb nesāksim atkal. Un vispār ko tu sauc par armiju? Ja DNR opolčencu bataljona kaujas grupas sastāvā darbojas RU izlūkvads tas skaitās vai nē? Ja opolčencu uzbrukumu atbalsta SAU ar RU apkalpēm (daži desmiti aktīvā dienesta karavīru) tas būs “armija” vai nebūs?

       • Baidos, ka abos gadījumos `armija` tā tomēr neskaitīsies. Jo īpaši, ja izlūkvads vai baterija būs sakomplektēts no `atvaļinājumā esošiem` brīvprātīgajiem.

        • Nu ja tā skaita, tad tiešām RU divīzijas es tur nemanīju, bet neviens nopietns novērotājs to arī nepagalvoja.

         • No kurienes tad `desmitiem tūkstošu` lielie Krievijas grupējumi Donbasā? No atsevišķiem izlūkvadiem vai baterijām tāds kvantums nesalasīsies. Cita lieta, ja tīri pēc Krievijas pilsoņu skaita, tad šādi cipari varētu arī sanākt.

          • Pieticīgāk, rotējot vienlaicīgi divas -trīs brigādes starp 20-30 000 vietējo un brīvprātīgo ru pilsoņu, tie 30-40 000 salasīsies. Par materiāli tehnisko palīdzību domāju domstarpību nav.

          • 1. Teorētiski – varbūt.
           2. Par faktu nav.

          • Lai tik droši apgalvotu “nav” tavā rīcībā jābūt neapgāžāmiem datiem. ir? Manā rīcībā ir vismaz liecinieku liecības “ka RU karspēks Donbasā ir”, gūstekņi utt, bet nav neviena liecinieka par to ka “noteikti nav”. Var strīdeties tikai par ciparu pakāpi. Ilgtrmiņā tu visticamāk zaudēsi. Ierosinu mazliet pagaidīt.

          • Teiksim tā, manā rīcībā nav neapgāžamu datu par to, ka IR. Līdz ar to Ukrainas puses zajavas, ka viņa karo ar `Krievijas armiju`, ir kā minimums pārspīlējums.

          • Konkrēti tev nelīdzēs pat Putina valsirdīgās atzīšanās protokols. Bet kālab tu gribi, lai mēs ticētu kremļa “zajavām”?

          • Un kāpēc man būtu jātic Ukrainas puses zajavām, kuras arī bieži vien ir feiki? 😀

          • Vai tad es tevi cenšos pārliecināt? nē taču, paliec sveiks ar savu pārliecību, es palikšu ar savu.

          • arī zemessargs

           Ir liecības no Ukrainā pakarojušajiem latviešiem. Separu pusē 2/3 ir Krievijas algotņi. Krievu speci (regulārā karaspēka daļas) ir vismaz daži tūkstoši.

          • Kā Ukrainā pakarojušie latvieši šādu statistiku ieguva, kāds ir infas avots?

          • Empīriski. Cienījama metode.

          • Un kā tieši empīriski? Faktiski jau nav nemaz tik daudz to variantu: novērošana, gūstekņu iztaujāšana, aģentūra, dokumentu sagrābšana. Tāda cik necik drošticama metode ir tikai pēdējā.

          • Nē, katrs no tiem ir tikai informācijas avots un vēl ir daži citi. militārā izlūkošana filtrē un analizē informāciju no katra avota pārkausējot to izlūkošanas ziņās. Taktiskā līmenī šie dati nav slepeni vai slēpjami tātad ierakumos zināmi. Lieki demoralizēt savējos karavīrus stāstot viņiem par RU kontraktnieku ordām nav nekāda rezona, tieši otrādi tas demoralizē.

          • Nu, separātistu ierakumos `ir zināms`, ka viņiem pretī stāv algotņu ordas čutj ne no visām NATO valstīm, kas, protams, ir absolūts bulšits.
           Kas attiecas uz `demoralizāciju`, tas nav tik viennozīmīgi, jo baumas par `Krievijas armiju` nav obligāti demoralizējošas: tikpat labi tā var pašslavināšanās, no sērijas `kādi mēs kruti, mēs spējam noturēt pašas Krievijas armijas ofensīvu`, vai arī attaisnošanās par feiliem – nav liela kauna lieta zaudēt `Krievijas armijai`, daudz sliktāk ir zaudēt no `ogļračiem un traktoristiem` sastāvošiem opolčenciem…

          • jā, gaidot uzbrukumu, tieši šādas dižošanās domas nāk prātā katram karavīram.

          • arī zemessargs

           Savākts no vairākiem informācijas avotiem: aģentūras darbs aiz frontes līnijas, izlūkdiversiju gājieni pāri frontes līnijai, gūstekņu iztaujāšana. Ar dokumentiem ir stipri sarežģīti, jo Krievija cenšas izņemt visus dokumentus vai visi dokumenti tiek taisīti un LNR un DNR vārda, vai vispār bez vārda. Piem. pavēlēs, reglamenti un saraksti, kur nevar vispār saprast kuru struktūru pavēles devējs pārstāv.

          • Tas ko viņi dara ir normāli OPSEC pasākumi, kas vēl vairāk norāda uz to ka ir ko slēpt.

      • tātad vēlreiz jautājums- Krievijas Sauszemes spēku komandiera vietnieka ģenerālleitnanta Aleksandra Ļencova atrašanās pie Debaļcevas ir tūrisma atpūtas brauciens??!
       tā jau amerikāņi var nodefinēt, ka viņi tik visu laiku jokojās un Afganistānā nekad nav bijuši… vēl vairāk- kkādi sliktie nozaguši formas ar uzšuvēm, pārgrimmējies par Bušu aktieris privātā tv uzstājies utt… patiesi, tā dzīve un karš ir tik nenopietnas lietas… ha-ha

 11. un vispār apdzīvotās sunnītu teritorijas Sīrijā un Irakā varēja pievienot Saūda Arābijai, tā pat tas ir viens liels, mazapdzīvots tuksnesis kas neatšķiras no pārējās Arābijas pussalas. Sīrijas auglīgās rietumu daļas paliek Asadam vai opozīcijai. Irāka, tad lai pārvalda kurdi un šīiti.

 12. bet tā caur rindiņām arī var noprast, ka Krievija divus konfliktus vienlaikus nespēj pavilkt. Donbass lēnām tiek atstāts novārtā, lēnām pārvilinot Motorollas@co uz Sīriju. Cīņas Ukrainā sāk pierimt, Pu sāk runāt, ka vajadzētu normalizēt attiecības ar Ukrainu un te viens no rakstiem, ka karstgalvīgos vietējos krievi bik atvēsina: http://real-vin.com/%D1%82%D0%B5%D1%80%D1%80%D0%BE%D1%80%D0%B8%D1%81%D1%82%D1%8B-%D0%B7%D0%B0%D0%B3%D0%BD%D0%B0%D0%BD%D1%8B-%D0%B2-%D1%83%D0%B3%D0%BE%D0%BB-9

 13. Turcija ir vienīgais variants, ja gāzi pa cauruli grib dabut uz EU. Ielaist gāzi Nabuko vadā un gatavs.

 14. tas, ka RU grib ‘cienījamu’ Asada aiziešanu un gatavi tirgoties, uzpeldēja nupat. krievi iedomājušies izmest fokusu kā ar ķīmiskajiem ieročiem. pat, ja viņus uzklausīs (par ko es ļoti šaubos), tad parakstītajiem līgumiem būs tāda pati vērtība kā UA. ja Asads neaizmuks, tad viņu pakārs pirmajā stabā. baidos, ka alavītiem var sanākt tutsi liktenis.

  • Nu tak tieši alavītu genocīdu RU un Irāna grasās nepieļaut. Irāna morālo, bet RU materiālo motīvu dēļ. Reksis gan pārliecināts par PVP (putina viltīgo plānu), bet domāju viss ir vienkāršāk.

 15. Redz kur prātu zaudējusī Gejropa pati lien uz ambrazūras.
  http://colonelcassad.livejournal.com/2387855.html

  Jautājums – nafiga vajag tā provocēt, pat ne musulmaņus, visus cilvēkus.

  Gribēšu redzēt, kā tie eirogeji, transvestīti, pedofili cīnīsies, kad pēc šitādām publikācijām francijā ieceļotāji (pamatoti) sāks izrādīt nepatiku.

  P.S.
  Varbūt 90os bija Eiropa uz ko tiekties, tagad es tur redzu tikai zaņķi un slimību perēkli, kas diemžēl strauji izplatās.

  P.S.1
  Hmm, man principā ir vienalga ko tu domā par manu attieksmi pret UKR. Es uz UKR, kā valsti skatos visai nievājoši, jo viņi izrāda to pašu vainu, ko LR – mazspēju vadīt savu valsti rūpējoties par tautu un valsts interesēm, nevis savu kabatu, tikai viņiem tas izpaužas daudz smagākā formā, nekā mums (paldies Dievam).
  Vēlreiz, ir jāizdala attieksme pret ukrauņu cilvēkiem – tur – respekts un cieņa pret tautu, par to, ka viņi vēl spēj to izturēt, un pret valsti.
  Es vispār domāju, ka maidans kā tāds bija UKR cilvēku vēlme atbrīvoties no pastāvošās oligarhiskās iekārtas. Diemžēl ASV sponsorētā akcija “pārņēma iniciatīvu” un jaunas/atdzimušas Ukrainas vietā radīja tikpat oligarhu kontrolētu, oligarhu “slauktu” valsti, tikai jau ar daļēju vadību zem ASV, ASV interesēs. Un kā mēs zinām, pēdējo gadu desmitu laikā ASV māka kautko radoši, tīri un precīzi izdarīt citās valstīs/atbalstot valstu pozitīvu attīstību ir nopietni degradējusies.
  Man vispār liekas, ka ASV elite vairs nejūt mēru un pat nerēķinās ne ar ko citu, kā tikai ar savām, ne ASV, bet sava klana/grupējuma/ģimenes interesēm. Lielākai daļai ASV elites ir intereses/akcijas/ koroče – nāk “piķis” no kompānijām, kas pelna uz kara rēķina. Tāpēc arī tāda interese čakarēt valstis un reģionus, lai būtu kariņš, lai pelnītu. Tā nav nekāda sazvērestības teorija. Var uztaisīt LINKu MATRICU un paskatīties, kurš no elites aiziet uz kādām privātajām struktūrām, un no kādām privātajām struktūrām kurš atnāk. Tas skar gan finansu, gan militārās rūpniecības sektoru.

  P.S.2
  Notikumi attīstās ļoti ātri. Vangoju – jau tuvāko nedēļu/mēnešu laikā būs notikumi, kas radikāli ietekmēs pasaules attīstību.
  Sekojiet notikumu tendencēm, viss ir kā uz delnas.

  • Ko tur vangot, ja ir ko teikt jāsaka vai jādod norādi uz avotu, kas tev liek tā domāt. Jā, Putina runa ANO varētu būt interesanta Sīrijas un Ukrainas kontekstā, bet tās tomēr ir reģionālas nevis globālas problēmas. Vispasaules ekonomisko krīzi ru konspirologi vango jau gadus piecus, bet savējo tā arī nespēja pamanīt.

   • Zini, negribu.
    Negribu iedziļināties krāniņu mērīšanās tipa strīdos.
    Liela daļa rakstītāju te visu noliek primitīvā Krievija pret ASV formātā. Tipa, ja uzraksti kautko par Krieviju vai (un tas dažiem ir pilnīgi nepieņemami) pret ASV, tad esi vatņiks. Diemžēl neko labu par ASV nevaru rakstīt, izņemot, lai parastiem amerikāņiem pietiek prāta un spēka izturēt to, kas viņus sagaida. Pie pašreizējiem pasaules notikumiem vislielākā mērā “vainīgi” ir ASV, ar to domājot eliti. Pie viņu arogantās, primitīvās. brīžiem deģeneratīvās un paša labumu (ne tautas, bet elites) meklējošās ārpolitikas sekām.
    Kari Tuvajos Austrumos, Ukrainā, “arābu pavasaris”, bēgļi ir tiešas ASV darbības sekas.

    • Nezinu, ASV piešūt Ukrainu, tas ir maigi izsakoties stipri pārspīlēts. Ne jau ASV plānoja Krimas okupāciju. Ne ASV, ne Eiropu Ukraina nav interesējusi. Ukraina ir tīrā Krievijas interešu zona un Krievija tur to putru vāra, tāpat, kā Osetijā, Abhāzijā un Piedņestrā..
     Ja Ukraina būtu ASV interešu zona, tad tur sen būtu rastas iespējas, kā piegādāt nopietnākus ieročus un kā piešķirt ievērojami lielākas naudas summas. Ja netici paskaties neseno Afganistānas vēsturi. Gribēja āmīši izčakarēt krievus un izčakarēja. Tieši tāpat kā krievi āmīšus Vjetnamā.
     Par Tuvajiem Austrumiem un “arābu pavasari” piekrītu, ka amīši ir sūdus sataisījuši, bet arī ne jau vieni.

    • arī zemessargs

     Alternatīvas ASV lūdzu 🙂

     • Tomēr šobrīd joprojām Ukrainas premjers ir cilvēks, kurš tipa minēts slavenajā Nulandes `fuck EU!` telefonsarunā. Sakritība? Var jau būt 😀

    • Redz cik vienkārši – pie visa vainīgs ir ASV. 🙂 Dzīve, un, jo īpaši, pasaules ģopolitika, ir gaužām vienkārša lieta. Kompleksām, dziļām problēmām dajoš vienkāršu risinājumu!

  • arī zemessargs

   Ja Tu neesi pamanījis, tad Eiropa ir dažāda. Eiropā ir preses brīvība un karikatūras katrs var zīmēt. Tas ir tāpat kā Tu Vesti Segodņa sāktu saukt par Latvijas Vēstnesi.
   ASV ietekme un ieguldījumi Ukrainā ir niecīgi salīdzinot ar Krieviju.

   • btw aplūkojot karikatūras, jā skarbi, bet mesidžs tur nav izsmiet bērna nāvi, bet gan problēmu. Bet katrs redz to ko grib redzēt.

    • Tur jau, vecīt, ir tā problēma, ka katrs saredzēs to, ko gribēs, un nodos desmit tādiem, kas neprot lasīt to, ko VAJAG.

     • arī zemessargs

      Risinājums? Tādiem, kuri neprot lasīt var iestāstīt arī to, ka Francijā musulmaņu bērnus krustos sit, ēd pusdienās un orgānus pārdod amerikāņiem.

   • Nav ko daudz iedziļināties tādās lietās. Kamēr krievija, atrodoties visai zemās vietās visos topos, izņemot militāros, katru dienu izcīnot uzvaras gan kultūrā, gan ekonomikā, turpinās to darīt ar ESOŠAJIEM panākumiem. nav vietas uztraukumam.

    Līdzšinējās uzvaras ir acīmredamas: rubļa kurss nostiprinās pret dolāru, ukrainas arvien dziļāka integrēšana krievijas interešu sfērā, principā ukraiņi ja agrāk nATO neatbalstīja, tad tagad vispār to NATO negrib redzēt, senās saiknes ar ķīnu, ko īpaši norāda tirdzniecības apjoma izmaiņas starp šīm valstīm, kuba ir pavisam dziļi nonākusi krievijas ietekmē … skatamies uz karti pasaulē un redzam – svētais pū visus ir apspēlējis. Īpaši viņš sagraus ES 500 miljonus iepuludinot 1 miljonu bēgļu kā lēto darba spēku. Plāns.

    Visa krievu ģeopolitiskā un izlūkdienestu realā kapacitāte, būtība priekš manis atklājās vienā raidījumā tieši neilgi pēc Krimas – PU televīzijā stāstīja, kāpēc naftas cena nekas nekritīsies zem 100 un tā tālāk. Viņš teica, ka elle drīzāk sasals, nekā saudi atļaus tai nokrist, bet par slāņa naftu atklāti pasmējās, pēc viņa datiem tai vispār nav nākotnes. *Mazie SVR spiegi vadonim, jāsaka, nes ļoti vērtīgu informāciju.* Krievija darbojas kā salauzta, bīstama spēļmanta, grūti prognozējama un nav vērsta uz reālu sava stāvokļa uzlabošanu. Tās izlūkdienesti ir faktiski nespējīgi prognozēt jebko globāli. Ukrainas esošais stāvoklis pilnīgi noteikti nebija plānos, bet izlūkdienestu raporti deva vadonim zaļo gaismu – vajag vēl tik bišķi, vēl un Ukraina sabruks, mēs paņemsim kā ķisti uz kūkas. Bet nekā, tagad ir galīgas auzas.

    Toties pie iepriekšminēto problēmu risināšanas nāk mantra – pie visa vainīgas ir ASV.

 16. Komentāri interesantāki par pašu rakstu.
  Man jau sen liekas, ka ASV grauj arābu valstis, lai dabūtu resursus un vājinātu Eiropu ar nemitīgām bēgļu kustībām. Amīšiem nevajag spēcīgu, vienotu Eiropu, bet tikai kā sešinieku, kas visur piebalso.
  Sīrija agri vai vēlu sabruks, tas jau ir izlemts. Irāna var spirināties, bet Asads noasiņo un tas ir tikai laika jautājums. Latvija atbalstīja iebrukumu un tagad mums būs jāuzņem tik bēgļi, cik vajadzēs (tāpat viņi visi pēc tam aizmuks uz Vāciju 🙂 )
  Paskatieties demogrāfisko struktūru arābu valstīs, tur vairākās vairāk kā 50% ir pusaudži. Viņi skatās tv un youtube klipus kā dzīvo Eiropā un ASV. Uz ASV viņiem netikt, bet uz Eiropu gan var mēģināt. Ja izveidojas atbalsta punkti kopienām, tad sāk braukt visi radinieki un paziņas. Tas pats, kas ar latviešiem Anglijā un Īrijā.

  Par Krieviju, grūti viņiem, bet būs vēl grūtāk. Pārāk nenovērtē savas spējas un iespējas.

  • Paldies par augstu novērtējumu 🙂

  • Sīrijā īsti resursu nav. Amerikāņu roku es tik daudz visā šo arābu pavasaru vilnī neredzu. Galvenais iemesls kā jau minēji ir demogrāfija. Ja Latvijā būtu tāds dabiskais demogrāfiskais pieaugums kā Sīrijā 20. gadsimtā, tad pie mums dzīvotu 11- 13 miljoni iedzīvotāju. Ārabu pasaulē tauta ir jauna, autoritāras iekārtas + daudz jaunu ar dzīvi neapmierinātu vīriešu = potenciālie karotāji ielās, valsts ekonomika nespēj apmierināt augošās prasības pēc dzīves kvalitātes. Ierobežotie resursi , visas arābu valstis pamatā ir pārtikas importētāji, bumba ar laika degli.

   • Tas protams tiesa. Tikai vēl klāt starpkonfesionāla neiecietība, bruņojuma pieejamība, vēturiski nepamatotas un netaisnīgas robežas, mazākuma valdīšana.
    Pēc islama šobrīd ir 1436. hidžras gads. Ar ko izklaidējās kristieši savā 15.gadsimtā?

    1400–1415 Glyndŵr Rising
    1401–1429 Appenzell Wars
    1407–1468 Georgian-Turkoman War
    1409–1411 Polish–Lithuanian–Teutonic War
    1410–1435 War of Slesvig
    1414 Hunger War
    1419–1434 Hussite Wars
    1422 Gollub War
    1422 Battle of Arbedo
    1425–1454 Wars in Lombardy
    1431–1435 Polish–Teutonic War
    1434–1436 Engelbrekt rebellion
    1437 Budai Nagy Antal Revolt
    1438–1556 Russo-Kazan Wars
    1440–1446 Old Zürich War
    1441 Battle of Samobor
    1443–1444 Long campaign
    1445 First Battle of Olmedo
    1447–1448 Albanian–Venetian War
    1449–1450 First Margrave War
    1449 Battle of Castione
    1449–1453 Revolt of Ghent
    1450 Cade’s Rebellion
    1451–1455 Navarrese Civil War
    1453–1454 Morea revolt
    1454–1466 Thirteen Years’ War
    1455–1485 Wars of the Roses
    1462–1485 Rebellion of the Remences
    1462–1472 Catalonian Civil War
    1463–1479 Ottoman–Venetian War
    1465 Battle of Montlhéry
    1465–1468 Liège Wars
    1466–1469 Irmandiño Wars
    1467 Second Battle of Olmedo
    1467–1479 War of the Priests
    1468 Waldshut War
    1468–1478 Bohemian War
    1470–1471 Dano-Swedish War
    1470–1474 Anglo-Hanseatic War
    1475–1479 War of the Castilian Succession
    1477–1488 Austrian-Hungarian War (1477–1488)
    1478 Carinthian peasant revolt
    1478 Battle of Giornico
    1479 Battle of Guinegate
    1482–1484 War of Ferrara
    1484 Battle of Lochmaben Fair
    1485–1488 Mad War
    1487 Battle of Crevola
    1487 War of Rovereto
    1488 Battle of Sauchieburn
    1492–1583 Muscovite–Lithuanian Wars
    1493 Battle of Krbava Field
    1493–1593 Hundred Years’ Croatian–Ottoman War
    1494–1498 Italian War of 1494–1498
    1495–1497 Russo-Swedish War
    1497 Cornish Rebellion of 1497
    1497 Battle of Rotebro
    1499 Swabian War
    1499–1504 Italian War of 1499–1504

  • Problēma tāda, ka mūsējie sāk braukt atpakaļ. Gan statistika to saka, gan personiskie novērojumi no paziņu loka rāda, ka tagad atgriežas no Britiem. Nostrādājuši 5 gadus, tagad ar visām ģimenēm atgriežas.

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s