Ideālā kombinācija gatavniekiem

vara bungas: Pēc ilgām pārdomām nonācu pie secinājuma, ka meklējot risinājumus  SHTF izraisītām problēmām LV apstākļos jākombinē sen zināmais ar jaunāko tehnoloģiju sasniegumiem. Attiecībā uz alternatīvo (off the grid) mājokli mūsu palatuma grādos tas būtu pamatīgs mežabrāļu bunkurs kombinācijā ar saules paneļiem un Tesla Power Wall.

Paceļ roku kurš neko nav dzirdējis par mežabrāļu bunkuriem? Paldies Ahmed. Kurš neko nav dzirdējis par Tesla Power Wall? Ahā, vairākums.

Īsumā TPW ir milzīga un vienlaikus salīdzinoši kompakta un viegla litija jonu baterija, ko var uzlādēt no jebkādiem avotiem, t.sk., off grid gadījumā, no saules paneļiem, un vēlāk izmantot uzkrāto enerģiju, lai diennakti vai ilgāku laiku (atkarībā no TPW moduļu skaita) nodrošināt VISAS mājsaimniecības vajadzības pēc elektrības. Garantija 10+ gadi, gandrīz neaizņem vietu, izmaksas par vienu  7 kWh TPW  moduli ap 3, 500 USD (neskaitot saules paneļus un invertoru), un ar tā uzlādi pilnīgi pietiek, lai nodrošinātu ģimenes vajadzības pēc elektrības  vismaz uz  diennakti, jā tētis nelietos elektrogrillu un mamma nežāvēs veļu ar elektrisko žāvētāju. Salīdzinājumam ledusskapis “noēd” diena ap 1,6 kWh. Protams pilnīgai laimei vajadzētu arī efektīvākus saules paneļus, bet arī bez tiem TPW ir game changer, par ko varēsim pārliecināties pavisam drīz, jo tirgū TPW  parādījās tikai šovasar.

sīkak par mežabrālu bunkuriem šeit

sīkāk par TPW šeit un šeit

Advertisements

9 responses to “Ideālā kombinācija gatavniekiem

 1. Man šķita ka TPW nav paredzēts offgrid risinājumiem. Bet varbūt pa šiem mēnešiem, kad lasīju ir kas mainījies.

  • Neredzu problēmu, jo uzlādi var veikt no saules paneļiem, ģenerātora vai tīkla, kad tas darbojas. Shēmā nav nekā jauna, bet tradicionālie aķi aizņemtu pusmāju un ir grūti menedžējami. Turklāt Tesla pozicionē TPW tieši kā ērtu back up sistēmu.

 2. kad sāks ražot jaunās paaudzes saules baterijas, kuras strādā arī mākoņainā laikā, par šodienas bateriju cenu, tad tas kļūs interesanti.

  • Jau tagad interesanti. Ja tīkls strādā vienu diennakti pēc trim vai tev ir vēja ģenerātors vai mini HeS tu vari UZKRĀT enerģiju tādos apjomos, kas ļauj darbināt visas mājas ierīces (taupīgā režīmā) līdz nākamai iespējai uzlādet batareju, nevis tiai tad kad ir saule vai pūš vējš vai ir Lenergo strāva. Arī pašreizējās saules batarejas lādē TPW tikai mūsu apstākļos uzlāde notiks ilgāku laiku,bet tas ir labāk kā ģenerātors, kas ir skaļš un prasa degvielu vai vēja ģeneratora masts.

   • to visu šobrīd bremzē attīstītā elektroapgādes infrastruktūra un zemās elektrības cenas. ja ģimene mēnesī patērē 20-40EUR par elektrību, tad investēt minimums 1K EUR šādā sistēmā (saules paneļi, autiņu aķi + pārveidotāji un vadība) nav īsti lietderīgi. ja šie risinājumi pierādīs, ka ziemā ar šo enerģiju var apsildīt mājas (lauvas tiesa komunālajiem izdevumiem pat laukos – pat, ja pats gādā malku no sava meža, tad tas ir darbietilpīgs process), tad tas aizies.

    šis viss uz urrā strādā visādās āfrikās un indijās, kur nav elektrosadales tīklu. tiesa, viņu prasības ir mazākas par mūsējām – pa lielam apgaismojums un telefons + pa retam televizors.

    vientuļam gatavniekam gan šis neder – zūd mobilitāte. pašpietiekamai grupai, kura spēj sevi aizsargāt – jā der. bet tajos laikos par prioritāti kļūs pārtika nevis enerģija. enerģiju konvertēt iztikā būs sarežģītāk kā tas ir šodien.

    • Ja esi pamanījis es to pieteicu, kā back up risinājumu gatavnieka bunkuram mežā vai lauku mājai, kur mitinās viņa ģimene (pieprasījums pēc enerģijas ir liels). Tas neaizvieto, bet ļauj taupīt klasiskā ceļā saņemto/iegūto enerģiju. Gatavnieks nav ne karavīrs ne survaivalists tas ir gudrs mietpilsonis, kurš var apvienoties ar citiem tādiem pašiem, lai izdzīvotu. Ja gatavniekam ar ģimenei būtu mobilitāte viņi jau šturmētu PL – DE robežu.

 3. Nezinu, kā tās lietas ir gājušas industrijas līmenī, bet Jānim un Līgai būtu jāsāk domāt par energoefektīvu elektroierīču izmantošanu, kas spēj vairākas reizes samazināt nepieciešamās jaudas! Citādi ar šodienas domāšanu nekad nebūs gana ne ar vienu paneli.

 4. 2x160W saules baterijas un 2x120Ah svina – skābes baterijas nodrošina manu vasaras mājiiņu ar gaismu, akas sūkni, ledusskap(īt)i, un pārpalikušais vēl silda ūdeni, pietiek ko traukus / rokas nomazgāt.
  Bunkuram pietiktu:) nemaz Teslu nevajadzētu:)

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s