Dvēselīte mokas (papildināts 03.06.)

“Neskatoties uz noliedzošo attieksmi pret militārām mācībām, visi trīs studenti atzīst, ka ir patrioti. Ne tikai ar ieroci rokā var izrādīt dzimtenes mīlestību.

Artūrs Kļava

LR1 raidījumā “Krustpunktā” diskutē Rīgas Tehniskās Universitātes studentu parlamenta pārstāvis Ritvars Grēbers, Rīgas Stradiņa Universitātes studentu pašpārvaldes vadītājs Artūrs Kļava, Latvijas Universitātes studentu padomes pārstāvis Kristaps Opincāns.

vara bungas: “Dveselītes”… Viens no labākajiem, ja ne labākais “Krustpunktu” raidījums, ko esmu dzirdējis. Ne jau “dvēselīšu” teiktais šokē, gala beigās viņiem pietika dūšas pateikt to, ko domā, nerunāt pareizās frāzes u.t.t., bet  šokē tas, ka šitie taču izsitīsies politiskajos priekšniekos un vadīs tos, kas “tērē laiku” Zemessardzē vai aizstāv valsti “tradicionālā” veidā. “Dvēselītes” apbružāsies, iemācīsies slēpt patiesos uzskatus, izpatikt publikai un skat, vēl viens Saeimas deputāts gatavs…

UPD1

Advertisements

87 responses to “Dvēselīte mokas (papildināts 03.06.)

 1. Jā, Tava vilšanās saprotama, bet nevar jau kļūt par kaut kādu tur pašpārvaldes šeptmani, ja neesi līdējs un bīdītājs.
  Tādos amatos parasti laikam ka tiek daiļdirsēji, nevis darītāji.

  Runāt neko nemaksā, darīt gan nedaudz jāpiepūlas, te arī visa būtība.

  • bļin nu harismai taču jābūt, līdera dotībām, organizatora spējām… ko viņi spēj organizēt? Kapitulāciju? 🙂

   • arī zemessargs

    Būs kā Ukrainā. Karos pārdesmit tūkstoši, vēl pārsimt tūkstoši viņus apgādās. Daļa aizlaidīsies, daļa laicīgi nopirks ziedus lai jauno varu sagaidītu.

   • arī zemessargs

    Viņi ir studentu pārstāvji, viņu reflektē to, ko vairākums domā.

    • Ja spriežam pēc darba rezultātiem IzMa pacifisms neatpaliek no AM.

    • Vairums ne sūda nedomā, tur tā problēma.
     Rij tikai jau sagatavotu info devu, paši nedomā, neanalizē, neizdara secinājumus.

     • Es esmu students un es atbalstu militārās mācības ieviešanu skolās…..ja tāds priekšmets tiktu piedāvāts studentiem , tad manuprāt atrastos pietiekami daudz interesenti. (es pieņemu ka viņu grib taisīt kā izvēles priekšmetu, nav vēl īsti paskaidrots kā tas varētu izskatīties )

      • studenti atbalsta mil. mācības ieviešanu skolās. skolnieki kvēli pamato, ka šis priekšmets jāpārceļ uz bērnudārziem. bērnu dārzu audzēķņi rīko apspriedi par militāri-patriotisku pasaku lasīšanu zīdaiņiem. zīdaiņi izvirza tēzi par to, ka dzimumaktā pašā par sevi var saskatīt militāri-patriotiskas alegorijas.

       • Diskusija it kā paredz vismaz divas sabiedrībai pieņemamas opcijas: pacifisms vs militārisms, lai gan īstenībā, attiecībā uz savas valsts aizsardzību, pacifismam jābūt off limits. Diskusijas par šo tēmu pieradina pie domas, ka arī tā drīkst.

     • Precīzi! Vairums necenšas arī necenšas iegūt papildus informāciju.
      Nožēlojami izklausījās tā vairākkārt atskanējusī frāze, ka militārā apmācība traucēs studijām. Godīgi sakot, pirmo reizi novēroju, ka studenti tā uztraucas, ka kaut kas varētu traucēt studijām.

      • Tieši tā, kost kojās, ballēties Vecrīgā līdz rīta gaismai, atlikt kursa darbu vai bakalaura darbu rakstīšanu līdz pēdējam mēnesim, tas ir OK!
       Bet nedod dies’ pāris apmācības kursus iziet, lai nebūtu lupata, nemīztu no ieročiem un prastu vateni nolaist no kātiem lai varētu dzīvot brīvā, neatkarīgā Latvijā ar visām brīvības privilēģijām(tai skaitā kost, kad gribi Vecrīgā un ceļot “na haļavu” pa pasauli studentu apmaiņas programmās), atšķirībā no visādām izolētām Lugandonas un Dolbojobņeckas Lohu pseido-Republikām, nu nē, tas jau kuslajiem padomīšu studentiem par traku :D!

   • Viņi spēj organizēt studentu apmaiņas braucienus un labu padzīvošanu pa ārzemēm uz ES rēķina, tas laikam ka viss :)!
    Es to nesaku par visiem, bet liela daļa tāda arī ir, nerēķinās ar objektīvo realitāti, dzīvo savā, subjektīvajā realitātē ar rozā saulenēm.

   • Senāk LU pašpārvalde bija 100% TPJO pasākums, ar mūžīgo studentu Ratnieku un Bertāni priekšgalā. Abi plūstoši ieslīdēja NA.

    Bet brīnīties par to, ka Rietumu kreiso akadēmiķu ietekmēti postmoderni vērtību relatīvisma Rīgas Laika lasītāji (zinātniskais termins: “pidari”) vairās no militārisma, nav pamata.

    Raidījums gan tāpat drausmīgs. Mediķa teksts “varbūt gan ne tāpat brīvprātīgi, bet palīdzēt”.

 2. militārā apmācība kā reizi ir apolitiska. viņi noteikti nav patrioti, bet gan ir izteikti kosmopolītiski liberāļi (kas pats par sevi nav slikti, bet tāpēc nevajag klārēt, ka esi zilonis kaut izskaties un uzvedies kā žirafe :-D). prijehaļi.. pisec konkretno polnij. biedriem poh kādā mēlē dziedāt. mūsu laikos čīkstēja par apmācību kvalitāti, ģedovščinu. šie pat kvalitātes kritērijos neiedziļinās. un nebaidās kļūt par politiskajiem līķiem! – par šo varonību gan veču priekšā cepuri nost :-D.

  mediķis, kurš “ne tik ļoti brīvprātīgi dotos palīdzēt” kara gadījumā (5:20). man ir slikta ziņa – ja mūs okupēs krievi, tad visus “ne tik ļoti brīvprātīgi” rekrutēs RU armijā, kurai konvencionāla kara gadījumā būs hronisks lielgabala gaļas trūkums.

  ļoti slikti, ka šie biedri turpina propagandēt, ka militārajā apmācībā nokļūst tikai lūzeri.

  • Ineses e-pasts uz 15:10, domāju, lika čaļu ausīm vismaz nedaudz pietvīkt.

   Teksti par patriotisma audzināšanu kā vardarbību arī iebombīja. Tomsons toties šamus vilka uz zoba tik filigrāni, ka varbūt gailēniem pat nepieleca.

  • arī zemessargs

   Izraēlā dienests ir 3 gadi. Un? Viena no izglītotākajam valstīm.

   • Un tur pretstatā visās citās valstīs sludinātajai dzimumu līdztiesībai jādien ir arī sievietēm, kas pats par sevi ir labi, jo izmanto maksimāli efektīvi valsts resursus neatkarības un drošības noturēšanai!
    Nesaku, ka mums būtu tagad OMG jāatjauno un jāiesauc arī sievietes, tomēr ir vērts pamācīties šo to Izraēlas un Šveices modeļiem.

 3. vilciens aizbrauc

  Ir ļoti nekorekti no raidījuma vadītāja puses stādīt šitos ākstus kā universitāšu pārstāvjus.

  Un ļoti nekorekti no ākstu puses nepateikt uzreiz, ka viņu mulsā tērgāšana ir viņu brīva improvizācija. Vismaz tas, ko RTU tirliņš pateica, nekādā veidā neatspoguļo vispārīgo RTU studentu viedokli, to es jums 100% varu pateikt. Kāpēc? Tāpēc, ka šis jautājums nekad nav ticis apspriests, nav bijušas nekādas aptaujas, nekādas diskusijas, nekas. Ja viņš saka, ka ir runājis ar kolēģiem, tad hz, varbūt tamborēšanas pulciņa kolēģiem.

  Tāpēc, kungi, nenokārsim galvas – esmu diezgan drošs, ka šitā bija īpaša lupatu izlase.

  Starp citu, militārā apmācība nekādus caurumus neizrautu, vienkārši jāizmet čupiņa ar bezjēdzīgiem priekšmetiem(ar tādiem var mierīgi sakrāt veselu semestri jebkurā mācību programmā, atkal to es jums cieti saku) un jāievieš kā likums. Valsts apmaksātās studiju programmās tas būtu tikai pašsaprotami.

 4. Diskusija ir vispār ne par ko. Obligātais dienests nav pat teorētiski iespējams tuvākajos gados. Diskusijai būtu jēga, ja tiktu iedarbināts un brīvprātīgais militārais dienests.
  Pilnīgi piekrītu “kek”. Šie “jaunie patrioti” nezina, ka pasaulē valda “spēka tiesības” un ja Krievija iekaros Latviju, tas vēl nenozīmē, ka tā arī šeit apstāsies. Un tad šie puiši, kā mūsu vectēvi un tēvi cīnīsies Padomju armijas rindās, lai apkarotu “rietumu ideālus”. Un neviens viņiem neko neprasīs, ko viņi grib vai negrib. Ja netic, lai paskatās, ko tagad dara “Naškrim” jaunieši.
  Bet dažu zvanītāju viedoklis patīkami pārsteidz!!!

  • Vagris: Diskusija ir vispār ne par ko. Obligātais dienests nav pat teorētiski iespējams tuvākajos gados.
   ________________________

   Diskusija jau nav par obligāto militāro dienestu, bet par militāro apmācību augstskolās.

   • Masveida mil.apmācība augstskolās diemžēl ir lēts ielāps milzīgam caurumam, kas principiāli neko nemainīs. Labi būtu ja būtu, bet ja nebūs, arī nav nekāda traģēdija.
    Ierindas un jaunāko instruktoru karavīru gatavošanu rezervei jāorganizē kā intensīvu apmācību poligonā draftējot iesaucāmos UZ BRĪVPRĀTĪBAS pamata ar nopietnām soc.garantijām un apmācības ilgumu. Augstskolas varētu gatavot virsniekus-speciālistus, inženierus, sakarniekus, juristus, ķīmiķus utt, bet tas ir cits stāsts.

   • Atvainojos, biju neprecīzs. Bet arī “Austras koks” ir neprecīzs, jo diskusija bija par OBLIGĀTO militāro apmācību augstskolās! Kāda jēga obligātajai militārajai apmācībai augstskolās (ražo virsniekus, instruktorus), ja nav obligātā dienesta (ražo kareivjus).

    • arī zemessargs

     Ir jēga. Kareivjus apmācīt var samērā ātri, bet virsniekus ātri nesanāks. Tāpēc pirmkārt jāmāca tos, kurus sagatavot ir grūtāk un ilgāk.

 5. Ierakumu_žurka

  Kaut kā gribētos dzirdēt vairāk par pašu konceptu,ko tad mūsu “gaišie prāti” iekš AM ir sadomājuši.

  Pagaidām dzirdētais nekādu sajūsmu neraisa. Ideja par kaut kādu rezerves virsnieku pakāpju došanu un iecelšanu par ZS vadu komandieriem ir pilnīgs farss, un tas ir maigi teikts.

  NAA kadetiem ir jāmācās 4+ gadi (bez iepriekšēja akadēmiskā grāda), lai iegūtu virsnieku pakāpes. A mums grib iesmērēt kaut kādus studentus, kas būtu apguvuši kaut kādu, iespējams, C daļas kursu. Kā būtu ar nē?

  Bet ja nopietni. Man studējot bakaulaurā vispār 4 gados, kopā ir atvēlēti 6 Kredītpunkti (KP) C daļas kursiem, kā tas arī ir lielākajā daļā citu studiju programmu. 1 KP = 16h klātienē + 24h neklātienē (jeb patstāvīgā mācīšanās, šajā jomā faktiski pielīdzināma nullei). Tātad būtiski nepalielinot studiju apjomu vai nemetot ārā no programmas būtiskus priekšmetus, mēs varētu iegūt 6 x 16 = 96 h “rezerves virsnieku” apmācībai. Tās ir nepilnas 4 diennaktis. Tas pat nav jaunkareivja kursa apjoms.
  Tā ka manuprāt variants par šīs programmas tiešu piesaistīšanu kredītpunktiem ir diezgan nereāls.
  Varētu, protams, mēģināt to kredītpunktu skaitu taisīt tīri formālu un reālo apjomu stipri palielināt, likt klāt kaut kādas nometnes vasarā utt. Bet jāatcerās, ka pat, lai dabūtu kaprāļa – jaunākā instruktora pakāpi būtu jāiziet jaunkareivja kurss (13 ned. Alūksnē) + instruktoru skolas JIK (8 nedēļas cēsīs). Ja rēķina pavisam prasti un pieņem, ka apmācība dienā aizņemtu 8h (reāli ir vairāk), tad lai dabūtu kaprāļa pakāpi vajadzētu (un tas ir teorētiskais minimums!!! Praktiskais minimums ir vēl lielāks) 21 * 8 = 168 h, kas pat uz papīra ir gandrīz 2 reiz vairāk nekā tās 96h.
  Līdzīga sistēma jau ir bijusi izstrādāta un veiksmīgi darbojusies, bet finanšu apgraizīšanas dēļ tā šobrīd ir neaktīva. Ar detaļām (diezgan skopām) var iepazīties šeit:
  http://www.mil.lv/Personalsastavs/Apmaciba/Augstsk_studentu.aspx
  MK noteikumi (zaudējuši spēku 2010. g.): http://likumi.lv/ta/id/171937-augstskolu-studentu-specialas-militaras-apmacibas-kartiba
  Tāpēc man nav īsti skaidrs kādēļ AM nodarbojas ar atkārtotu riteņa izgudrošanu, varētu paņemt esošo (bijušo) sistēmu, nedaudz atjaunot, ja vajadzīgs un aiziet!
  Kā var redzēt, arī pēc vecās programmas bija paredzēta iespēja iegūt rezerves virsnieka pakāpi, bet tas aizņēma vēl 2 GADUS pēc jaunākā instruktora kursa pabeigšanas. Gribētos redzēt, kā to var pabāzt zem kaut kādiem kredītpunktiem.

  • Gan jau ieraudzīsim, kad noteikumu projekts ies uz MK, galvenais nepalaist garām. Man ir aizdomas, ka tā var mēģināt celt falšo rez.virsnieku skaitu, bet kamēr nav redzēti noteikumi, ir pāragri spriest.

  • arī zemessargs

   Manuprāt normāli būtu 4 gadu laikā sagatavot rezerves vadu komandierus. Divreiz nedēļā teorētiskās mācības un divreiz mēnesī praktiskās. Vasaras nometne vienu mēnesi, ziemā – vienu nedēļu.

  • vilciens aizbrauc

   Aprēķini ir pareizi, bet ja Tu tā godīgi atskatītos uz saviem 4 gadiem – patiešām visi A un B daļas priekšmeti bija:
   a) absolūti nepieciešami kvalifikācijas iegūšanai
   b) prasīja 24h neklātienē uz katru KP?

   Ja tas tā patiešām darbotos, vidēji semestrī vajadzētu 40h*20KP=800h, jeb 20 smaga darba nedēļas. Semestris vispār ilgst 16 nedēļas. Varētu padomāt, ka studenti tiek nereāli noslogoti!

   Faktiskā situācija ir tāda, ka nestrādājošie studenti dzen v-ā-j-p-r-ā-t-ī-g-u luni un būtu liekami pie piespiedu darba vai piespiedu grāmatām. Tā nebūtu, ja LV augstākā izglītība mēģinātu radīt kvalitatīvu produktu. Tad tās stundas tā arī aizietu. Vai nu jāmaina augstākā izglītība, vai arī dienaszagļi jāliek pie darba. Kas vieglāk, domā pats.

   • Vieglāk būtu uzlabot augstākās izglītības sistēmu, ja tur augšā būtu darītāji, nevis shēmotāji, dirsēji un savtīgo interešu bīdītāji.
    Tamdēļ reālāks variants šodien ir tieši luņu dzinēju pielikšana pie darba, kas, savukārt, saviļņotu atsevišķas studentu apvienības un tamlīdzīgos grūtdienīšus, kas studijā vervelēja, lai tikai neko nemainītu ierastajā dīkdieņu dzīves ritējumā un parazitēšanā.

  • Bet 2010.gada MK noteikumi http://likumi.lv/doc.php?id=218207&from=off Augstskolu studentu speciālās militārās apmācības kārtība, joprojām ir spēkā

 6. Jā ,noklausoties šo te diskusiju, nezinu ko lai domā..
  Ceru, ka ir tā ka apgalvo citi diskusijas dalībnieki, kuri ir tuvāk pazīstami un/vai ir iekšā studiju procesos, ka šie trīs ir vairāk izņēmums nekā likumsakarība.. Turklāt piekrītu arī vienam zvanītājam, kurš minēja, ka 5.kolanna mums jau ir, un šie te so called “studentu zieds” veido 6.kolonnu. RU propaganda savu ir padarījusi, pat “zaļie cilvēciņi” nebūs vajadzīgi. Katrā ziņā to čalīšu motivācija/ ieinteresētība bija vienam par otru dīvaināka.. Pilnīgi piekrītu Hmm., ka visdrīzāk ja neesi līdējs, pakalpiņš, tad tādā amatā netikt. Kāda tur fucking harizma- LU tirliņš vispār izklausījās kā zāli sapīpējies, runāja tik augstās matērijās, ka bail metās; tas arī bija vislielākais muldoņa. Vienīgajam, kuram es kaut mazu kripatiņu piekrītu ir RSU students, kurs teica, ka varētu šūt ievainotos, tam vēl kaut kāds pamatojums ir. Pārējo divu pozīcija baltiem diegiem šūta.

  Diemžēl tā ir šodienas jaunatnes “demokrātijas” nodeva- tiesības ir, pienākumi paslaucīti pagultē.. Cik esmu pabraukājis pa vidusskolām ar lekcijām, runājoties ar skolotājiem, bēdīga tā aina rādās.. Visi grib raut lielo piķi bez vajadzīgās pieredzes un zināšanām, bet lai vairāk piepulētos un pasvīstu, ne, tas ir par grūtu. Tāpēc jau tagad jaunie Alūksnē arī nespēj turēt un stājas ārā pie pirmajām grūtībām. Un vēl tas hīts ,ka NBS var iestāties ar pamatizglītību ,nav brīnums, ka civilie redzot tādu karavīru un viņa uzvedību nodomā, ka visi viņi tur tādi..

  p.s. Vēl viena pērle no studentu puses: ” Mēs esam Latvijas intelekta zieds, mēs varam dot savas zināšanas grūtā brīdī, tikai neprasiet mums kustināt savas pakaļas, sadusmosimies un aizbrauksim uz ārzemēm 😀

  • arī zemessargs

   “6. kolonnu” izveidoja ne tika daudz Krievijas, cik mūsu ultraliberāļu propaganda. Ultraliberāļiem problēma ir pašu vērtību pastāvēšana (viņuprāt visu konfliktu pamatā ir atšķirīgas vērtības, kuras ir iracionālas), ja vērtību nav, tad nav arī par ko cīnīties.

   • BINGO! Skolās vairs nemāca ne par kādām vērtībām. Ne ģimenes, ne valstiskām, nemaz pat nerunājot par patriotismu.

    Personīgi es pat neatceros, ka man skolā būtu mācījuši Latvijas himnu. Būtu interesanti pārbaudīt, vai mūsu jaunie “patrioti” vispār zina viņas vārdus. 🙂

    • Ūja, kas tad tā par jaunavu svētdienas skola bija?

     Man jau pirmajā klasītē himna bija no galvas jāzin :)!

     • “Ūja, kas tad tā par jaunavu svētdienas skola bija?”
      Es runāju par pamatskolas izglītības programmu. 😦

      “Man jau pirmajā klasītē himna bija no galvas jāzin :)!”
      Iespējams, mani skolotāji nebija tik pašapzinīgi. :/

  • arī zemessargs

   Intelektuālajam ziedam šobrīd būtu jānodarbojas ar intensīvu politikas virzīšanu pareizajā gultnē un sabiedrības organizēšanu. Bet ko šie trīs “ziedi” paveikuši?

  • Par to ievainoto šūšanu – lai tas students neņem ļaunā, bet ko tiem pacifistiskajiem mīšļiem, no realitātes atrautajiem pamuļķiem, teiks, to darīs. Ja vajadzēs, viss RSU “zieds” varēs pīles iznest un katetrus ņemt ārā, pasarg dies…

   “p.s. Vēl viena pērle no studentu puses: ” Mēs esam Latvijas intelekta zieds, mēs varam dot savas zināšanas grūtā brīdī, tikai neprasiet mums kustināt savas pakaļas, sadusmosimies un aizbrauksim uz ārzemēm :D” – augstākā izglītība vai studēšanas fakts nebūt neliecina par jelkāda vērā ņemama intelekta, kas augstāks par vidusmēra dīvānā pirdēja, esamību, līdz ar to šis apgalvojums nezitur kritiku.
   Tas tāpat, kā pateikt, ka armijā, kam lielāki uzpleči un vairāk zvaigznīšu, tas lielāks patriots.

 7. Sniegsim atbildi igauņiem ar savu kino. Vajadzētu painteresēties varbūt VB varētu pieteikties par statistiem.

  http://www.tvnet.lv/izklaide/kino/556914-sakti_sagatavosanas_darbi_makslas_filmas_dveselu_putenis_filmesanai

  • VB pretendē uz galveno lomu. Mazāk nepiedāvāt.

   • Noklausoties šo “Krustpunktu” diskusiju jautāju VB-vai nav pienācis laiks organizēt pasēdēšanu/ diskusiju VB stilā piedaloties VB studējošiem draugiem/ biedriem??

    • Ar kautiņu beigās vai sākumā? 😀 Ja nopietni, pēdējā laikā esmu bijis uz diskusiju ar studentiem no vienas korporācijas, tad ar progresīviem hipsteriem no klubiņa, kas tusē bārā Chomsky, līdz mēneša beigām būšu vēl vienā studentu korporācijā un tālūmā plānoju vēl vienu. Kontaktu netrūkst, bet ja šamējie izrādīs interesi iešu un došu ziņu.

     Ā, tu laikam par drumfestu jautāji. Tradīcija ir rīkot rudenī. Vasarā visiem viss krītās arī VB apmeklētāju skaits. Ja kāds ČePe tad var arī biežāk sanākt. Domā pienākusi Y stunda?

  • “izceļot latviešu strēlnieku drosmi un vēlmi cīnīties par neatkarīgu valsti”

   Režisors ir vēstures imbecīls.

   • bwah.. kuru interesē precīzi fakti. tiek filmēts mīts, kuru, vēl piepušķojot, rada mākslas darbu. visādi gudrinieki tad varēs ķidāt un šķobīties, bet pat viņiem, nosaucot filmu, acīs būs tas foršais čalis ar asiņaino seju un iedvesmas pilno skatu nevis benzīnkanna zirgu vilkmes fonā.

 8. Tas pirmais runātājs – tukšs dirsējs, mīzējs ar lielu muti, mazu prātiņu un bez pautiem. Kurš šādu te homīti uzaicināja uz studiju :D? Šitais mīslis par visu grib izvairīties no būšanas par vīrieti, nevis lupatu!

  Pēc balsīm, izklausās, ka tur novākušies bērni, nevis pieaugušie.

  Un tā dakterīša frāze par to, ka varbūt ne tik brīvprātīgi, bet tomēr palīdzēt varētu ievainotajiem – šito mīzalu vajadzētu par šādiem vārdiem izslēgt no augstkolas un viss. Kur var šitādi gļēvi lupatas būt?!

  Šitādi infantīļi pamuļķi! Tā frāze par to, ka čalītis studēt gājis, lai valstij palīdzēt ar intelektu, nevis ar ieroci rokās, vispār iespārda – nu tad, dārgais draugs, mēs visi kara gadījumā būsim tur, kur būsim, un ja tu tajā brīdī nebūsi neaizvietojams kādā no civilajām nozarēm, tad tevi paņems karā kā visus pārējos, tas ir pavisam vienkārši. Tas, ka tavs niecīgais ego mīslītis ir iedomājies, ka tu tagad esi neaizstājams un ka visa pasaule rotē ap tevi, nenozīmē, ka objektīvā realitāte arī rotē ap tevi :)! Citiem vārdiem – tas nekas, ka kādam liekās, ka viņš no tūkstošiem sociālo zinātņu izstudējušajiem ir īpašāks par citiem, bet ja varoņdarbus civilajā dzīvē neesi paveicis un neveic valstij vitāli svarīgu funkciju izpildi savā darba vietā, tad nāksies vien vai nu mukt kā mīslim bēgļu gaitās, ko jau izteicies pats komentārā vai arī ņemt ieroci rokās un iet aizstāvēt Latviju!

  Labi, tālāk nerunāšu, katru teikumu varētu nokomentēt par šito tukšdirsošo pediņu varzu.

  Individuālisti apdauzītie nolasījušies, teorētizējoši mīkstmieši, lupatas, nekas vairāk. Mammītes pups vēl pie lūpām, slapjš aiz ausīm, bet dirš, kā baigie dzīves pieredzējušie vīri ar n-to gadu pieredzi lietās, par kurām gudri dirš.

  • Nu labi, labi, savā ziņa viņiem + par to, ka runā to, ko domā. Pagaidām… Uzaicina raidījuma producents, šoreiz acīmredzami izvēloties pēc amatiem. Visi trīs kkur prezidē. Ir jau arī cits spārns kā piemēram LATO, bet viņu aktivitātes ir retas un apmaksātas. Jaunatnei pašai vajadzētu tikt galā, kas par ko iestājas. Nav vairs bērni.

   • tur bija lielisks sociālantropoloģisks kokteilis. neprecētās meitenes negrib dot mikstpēdiņiem. tās, kuras vīru savākušas, negrib to kaukur laist. prātīgais latvietis apjautājās kā būs ar maksas izglītību un bezmaksas dienēšanu (diezgan korekts jautājums). puiši nokļuva ne īstajā vietā ne laikā + intervētājs bija galvas tiesu gudrāks un no sirds paņirgājās.

    lūk – kā reizi mums tēmai atbilstošs klips uzfilmēts 🙂 – “Давайте по справедливости: альтруисты против халявщиков” https://www.youtube.com/watch?v=lzgNHAdyTB0 pie viena varam padomāt kapēc mēs esam tādi – profesionāls marasms, bērnības traumas vai kādi citi iemesli, kuri liek popularizēt potenciālu iespēju priekšlaicīgi nomirt vai nogalināt citus cilvēkus :-D.

    • Iesaku arī citus šīs sērijas video, VB jau bija kkas, bet pasen.
     Cilvēks ir tikai nelabprāt migrējošs dzīvnieks, kas cīnās par paiku, drošu migu, ganībām un mātītēm. Dažreiz apvienojas ar citiem tuvākajiem sugas brāļiem, lai efektīvāk darītu to pašu. Viss pārējais nieki 🙂

 9. Te redz tā audzināšana un bērnu atstāšana novārtā sevi parāda no “labākās puses” , rezultātā iegūstam balamutes ar “man ir tiesības un brīva izvēle izvēlēties, bet pienākumu un atbildības nekādas nav” viedokli!

  Un tas teksts par to, ka keksi sevi uzskata par patriotiem, bet dažs labs ir gatavs apmīzies mukt no valsts kara laikā – nu neko teikt, realitātes izjūta izkropļota un cenšas to kropļot arī turpmāk, lai tikai varētu dzīvot savā fantāziju pasaulē, nevis realitātē.

  • Pilnīgi Tev piekrītu- tiesības ir, pienākumu nav. Es tā daidzmaz politkorekti rakstīju, bet Tavu rekstu iespaidā uzrakstīšu- man jau pēc balsīm likās, ka visi 3, bet īpaši tas no LU ir regulāri XXL kluba apmeklētāji. Varam ieguglēt kādi šie izskatās un ko elpo.

   • Nez. Pretstatā šitiem, es Streipu redzu pie ložmetēja močījam līdz pēdējai patronai.

    • Hehe, labs piemērs!
     Redz, Streips ar Rinkēviču vismaz neslēpjas ierakumos un to ir atklāti paziņojuši un apzinās ar to saistītos riskus/sekas.
     Savukārt šīs trīs “daiļavas” studijā pat vēl nav saņēmušies drosmes atzīt visai pasaulei, kas viņi ir, un ja pirmajā gadījumā S+R pateica, ka ir homoseksuāļi, tad šī trijotne gļēvu “bābu” trio.
     Citiem vārdiem, esmu gatavs ar tiem diviem sēdēt ierakumos, nezinu, vai gribētu lai viņi piesedz manu pakaļu :D! Bet karot ar šiem diviem ietu :D!

   • arī zemessargs

    “Man ir tiesības un visiem pienākums man tās tiesības nodrošināt (es neesmu gatavs riskēt dēļ savām tiesībām)” Tāpēc mans viedoklis – neesi gatavs par savām tiesībām mirt – nepienākas Tev nekādas tiesības. Jādzīvo no to cilvēku žēlastības, kuri var Tev kādas tiesības atmest (un arī savākt ja grib). K.Ulmanim savulaik bija labs priekšlikums – atņemt balsstiesības sociāli (sabiedrības) apgādājamām personām.

    • Starpship Troopers ir lasīts? Autora sabiedrības modelis – utopiska valsts pārvalde, kur pilnas pilsoniskās tiesības tiek piešķirtas pēc dienesta.

     • arī zemessargs

      Ir lasīts. Ja ir OMD, tad vīrietim balsstiesības varētu būt tikai tad, kad šams tur nodienēja un maksā nodokļus no vismaz minimālās algas. Neredzu te utopiju, manuprāt, par to var diskutēt.

 10. Tak dirsā tās pašpārvaldes un visus citus direktoriņus, reāli biju klāt tam, man ir 22 un tur lielāko daļu iekšu pārzinu un varu apgalvot, ka visi šie saucamie līderi ir memmesdelņi visstiešakajā nozīmē, jo spējīgie , vai nu ilgi tur neuzkavējas, vai nemaz tur nejiet , spējīgie studenti pelna naudu studējot un strādājot oficiālu darbu, un nevar praktiski savienot šos te visu un vēl vadīt kaut kādas pašpārvaldes, un to saku pēc Rīgas skolēnu pašparveldes, kur vecāku uzturēti un bīdīi bija lielākā daļa, vai tie kas nonāca tur ar nepalika ilgi. Īstenībā kauns, ka mēs vienmēr augstākajos amatos sākot ar sākumskolu ieceļam nespējniekus un tiem kam biezāki maki.

  • Nespējnieki ļoti labi dara to, ko prot – būt nespējniekiem augstos amatos un plātīt rokas, gudri dirst un turēties pie sistēmas kloķiem, lai nebūtu šī te nespējnieku izauklētā sistēma jāmaina, jo tad būtu jāmainās pašiem vai arī jāiet lasīt pudeles pa miskastēm!
   Plus, šie te nespējnieki ļoti labi pakļaujās darba devēju(oligarhiņi, varas partijas) komandām unlabprāt tās izpilda un uzņem visu no tiem, kā vienīgo pareizo rīcības veidu.
   Savukārt biezo iebīdīšana nodrošina to, ka biezie ievēros citu biezo intereses un par nabagiem vai vidusslāni nesatrauksies.

   • arī zemessargs

    Tūlīt atnāks KRITIĶIS un pateiks, ka jūs abi divi sūdzaties tāpēc, ka jūs pašus pašpārvaldē neievēlēja 🙂

    • Un vēl kāds pateiks bargā balsī, ka nav ko te vispār atkal homīšu un politiķu jautājumus cilāt :)!
     Labs ir, ko jāpasaka skaļi, to jāpasaka un viss, lai pēc tam nav pie katras izdevības jārunā par vienu un to pašu un jāapnik pašam un apkārtējiem ar nojāto politikas plati.

 11. Lielais intelektuālais jautājums! Pa kādu maršrutu un kādā veidā viņi izdomātu mukt prom no kara, kas te pie mums atnāktu? Caur Lietuvu līdz Polijas robežai? :D:D Cik zināms, tas pudeles katliņa sašaurinājums būs kā Debeļcova un Doņeckas lidosta x2 militārās intensitātes ziņā, kur civilajiem ne tuvu rādīties nevajadzētu. Pār jūriņu vai gaisu? Pfff uzreiz var aizmirst! Alternatīvas?
  Bet kopumā jāsaka, ka tik ar šiem trīs studentiņiem notiksies tā kā minēts šajā gara darbā 😀 http://ciekurs.blogspot.com/2015/03/x-stunda-eskalacija-ii-dala.html Skatīt lūdzu 1. diena, 10:30 stundas kopš sākuma — Rīga

  P.S.
  Ja nu tomēr mums te viss saiet galīgā tintē ar Latvijas aizsargāšana, man ir viens variants kur atkāpties vai pat, ja situācija galīgi drūma paliek, mukt uz vienu valsti. Varat minēt uz kuru? 😀

  • Nesaki nevienam. Citādi pašam nāksies stāvēt rindā. Par atkāpšanos nedomāju, bet, ja kādam nāktos tad uz EE pusi, viņi, personīgi man, šķiet mentāli tuvi 🙂

  • arī zemessargs

   Viņi parasti nav tālredzīgi. Viņi ir pārliecināti, ka kāds viņiem vienmēr kaut ko nodrošinās un kaut kā izspruks sveikā.

   • Nevis, ka kāds nodrošinās, bet ka viņiem PIENĀKAS. Tas ir atslēgas vārds.

    • Viņiem pēc šīs diskusijas pienākas tikai iespēja izvēlēties ar kuru no dūrēm sevi apmierināt, kā arī pienākas izvēles iespēja, ko darīt karā – savākt atkritumus no patruļbāzēm vai liet zupu katliņos.
     Varbūt adīt siltās zeķes, ja kāds no šiem nīkuļiem to prot.

     • “kā arī pienākas izvēles iespēja, ko darīt karā ” – apbēdināšu, bet sliktākajā gadījumā viņi turp arī cer nokļūt, ja nepaspēs aizmukt. i zupinja viņiem tur būs biezāka i zeķes siltākas ij krūtis ordeņos nevis lodēs.

 12. Tālavas Taurētājs

  Man ir šoks. Ja šāda ir indivīda izpratne par valsts un pilsoņa simbiozi, tad Latvija nav pelnījusi neatkarību un mēs neesam cienīgi to upuru priekšā, ko nesuši studenti, korporeļi. Mani pārsteidz, ka visi trīs studentu pārstāvji visi kā viens ir gatavi patērēt sabiedrības radītos labumus jeb kāda cita nestos upurus, bet nav gatavi ne pirkstiņu pakustināt, lai kādam citam būtu iespējas tos baudīt, ja tos nāktos aizsargāt.
  Ja šo diskusiju pārnestu tīri teorētiskā plāksnē par nepieciešamo valsts un pilsoņa simbiozi. Tad attīstot šo studentu teikto, var nonākt pie tā, ka jauns cilvēks, kurš, piemēram, var apgūt ugunsdzēsēja profesiju, bet varētu atteikties glābt cilvēkus vai dzēst māju, jo tas saistīts ar reālu risku dzīvībai. Arī šī jaunā cilvēka sieva un bērni var nonākt neapskaužamā situācija, kad zaudē vīru un tēvu. Kādam liksies, ka mana teoretizēšana ir apsurda, jo sabiedrībā allaž atradīsies kāds ar augstu empātijas līmeni, kas nepaies garām pakritušam sirmgalvim, glābs zem drupām iesprostos, riskējot pats iet bojā. Bet šī teoretizēšana sakņojas vienā būtiskā apstāklī, ka valsts aizsardzība ir pastāvēšana par šīs sabiedrības vērtību aizstāvēšanu. Tas nozīmē, ka man kā indivīdam, kurš lieto šīs sabiedrības sniegtos garīgos un materiālos augļus, ir jāiegulda sava artava šo vērtību radīšanā, kā arī jādara viss iespējamais, lai manis baudītās vērtības es varētu saglabāt (aizstāvēt) kādam citam, kurš nākotnē varētu tās izmantot. Būšu pateicīgs, ja kāds varētu argumentēti iebilst manis izklāstītajam simbiozes modelim.

  Varbūt šo sājo saūtu, kas radās noklausoties raidījumu, varētu labot studentu korporāciju pārstāvju paustais viedoklis. Otrs, kas man ļoti nepatika, ka man kā klausītājam, kas ir patālu no studentu pašpārvaldēm, radās, iespējams, nepareizs priekšstats par šo pašpārvalžu pārstāvju mandātu stiprību jeb studentu daudzskaitlību, kas tiek pārstāvēti. Tādejādi radās iespaids, ka studentu nospiedošs vairākums ir pret militāro apmācību. Gadījumā, ja tas nav dominējošais noskaņojums studentu vidū, tad pietrūka jelkādas opozīcijas šai trijotnei, tādejādi radot iespaidu, ka visi ir pret. Zinu, ka mūsu akadēmiskā jaunatne nav homogēna un nav reducējama uz dažām studentu pašpārvaldēm reāli pietrūka korporāciju pārstāvju skatījuma, kas, iespējams, būtu savādāks.

  Ceru, ka kāds students varētu padalīties ar info par minētajiem jautājumiem.

  Man zelts ir mana tauta,
  Mans gods ir viņas gods!

  • Cik man senāk sanāca saskarties ar korporeļiem, nekādu ievirzi uz darbību (nevis alus strebšanu un spalvu pucēšanu) nenovēroju. Protams, viss plūst un mainās – cik saprotu, StudBatā viena apmācības plūsma no šiem bezmaz sastāv. Ja tā – tad labi. Cita lieta, ka iešana ZS lai pārstāvētu korporāciju man liekas drusku… jokaini motivēta, laikam fundamentāli nesaprotu iekšēju pašizolēšanos savas valsts un tautas ietvaros. Bet ok, desmitkārt labāk nekā pašpārvaldes susliki.

   Abet par altruismu sabiedrības ietvaros vispār jau būtu jārunā tādā formā, ka tas ir jāaudzina, jo nodrošina sabiedrības/kopas pastāvēšanu, taču evolucionāri indivīdam mēdz beigties letāli. Attiecīgi, ja paši neaudzinām jaunus altruistus un varoņus, jau esošie paši savu dzimtu mēdz neizveidot un varam palikt bešā.

  • vilciens aizbrauc

   —————————
   Otrs, kas man ļoti nepatika, ka man kā klausītājam, kas ir patālu no studentu pašpārvaldēm, radās, iespējams, nepareizs priekšstats par šo pašpārvalžu pārstāvju mandātu stiprību jeb studentu daudzskaitlību, kas tiek pārstāvēti. Tādejādi radās iespaids, ka studentu nospiedošs vairākums ir pret militāro apmācību.
   ————————–

   Runāšu par to, ko zinu – RTU TMF. Studentu kopskaits – ap 1300, pašpārvaldes biedru skaits – svārstās no gada uz gadu 20-30 cilvēki. Aktīvie biedri, varbūt kādi 15. Lai pašpārvalde eksistētu, katru gadu faķī notiek vēlēšanas, kur studenti apstiprina, ka atbalsta pašpārvaldes biedru kandidatūras. Jāsavāc 15%(vai līdzīgs nožēlojami mazs cipars) no visām studentu balsīm, lai pašpārvaldi laistu pie šprices.

   Noteikumi ir vienādi visām RTU fakultātēm, līdz ar to UZ PAPĪRA visu lielo, vīrišķīgo RTU zobratgalvu masu pārstāv saujiņa sociāli aktīvu, interesantu cilvēciņu. FAKTISKI arī pārstāvēšana ir stipri nosacīta – būtu es jauns un ar enerģiju, un turīgiem vecākiem(lai varētu tērēt savu laiku tam visam) – uhh, kā izsvēpētu lielu daļu no penzonāriem mācībspēkiem. Tā vietā pašpārvaldes nodarbojas pa lielam ar huiņas dzīšanu, rīko Z-svētku balles un tā.

   Aizej uz kādu fakultāti, pajautā 3 ne-pirmkursniekiem, kas ir pašpārvalde un ko tā labu viņam dara, izdari secinājumus.

   • Tālavas Taurētājs

    Paldies par info. Vaicāju tādēļ, ka, tad kad bija barikādes šādu mīzalu (atvainojos par skarbumu) bija mazāk. Vaicāju arī tādēļ, lai saprastu, vai mani draugi un dienesta biedri, kas ir samaksājuši augstāko cenu, kā arī tie, kas joprojām dien un kādā dieva aizmirstā nostūrī raugās ar trīsām sirdī kā tiek pacelts Latvijas karogs, nav uzņēmušies nest pārāk lielu upuri sabiedrībai, kura to nav pelnījusi.

    Paldies, arī visiem tiem, kas stājas ZS un tā parāda savu nostāju kā darītāji. Vien gribētos dzirdēt arī šo darītāju, Seloņu, Tālavu un citu studentu nostājas skaidrojumu, kas atbalsta apmācības nepieciešamību. Pie mūsu valsts šūpuļa sardzē stāvēja ne tikai karavīri, kas bija ieguvuši rūdījumu 1PK frontēs, bet arī studentu rota, kuras biedri ar savu sirds degsmi kompensēja militārās iemaņas trūkumu. Tagad ir laiks paust savu nostāju ne tikai ar darbiem, bet arī ietērpt to vārdos, lai mūsu maziskums ietu mazumā, bet pārliecība augtu augumā.

    Mans zelts ir mana tauta,
    Mans gods ir viņas gods.

  • Šķiet, ka šis komentārs varētu palikt kā vienīgais pie šīs diskusijas un to slēdzam līdz brīdim, kad trīs jaunavas piesakās atbildēt pēc būtības, nevis filozofēt :)!

 13. Domāju, ka Vagra teiktais:
  “Šie “jaunie patrioti” nezina, ka pasaulē valda “spēka tiesības” un ja Krievija iekaros Latviju, tas vēl nenozīmē, ka tā arī šeit apstāsies. Un tad šie puiši, kā mūsu vectēvi un tēvi cīnīsies Padomju armijas rindās, lai apkarotu “rietumu ideālus”. Un neviens viņiem neko neprasīs, ko viņi grib vai negrib” būtu zelta burtiem iekaļams uz visām auditoriju, kantoru un veikalu sienām, kā arī izlīmējams uz afišu stabiem.

 14. Jau jāiet gulēt, bet korporācijas!
  Jau vairākas studentu korporācijas, piemēram, Tālavija un Selonija (tās, kuras izveidos Stud. rotu) nu jau pieņēmušas lēmumu, ka visiem aktīvajiem biedriem obligāti jāapgūst militārā apmācība, vismaz pamatu līmenī. Ja vienā korp. ir ap 100 pus līdz aktīvu, tad no katras korp. jau pa 30 cilv. ir. Arī mazākas korporācijas aktīvi iesaistās ZS (kopējo skaitu no visām korporācijām šobrīd var lēst uz kādiem 200 cilvēkiem kopā visā ZS). Viņi visi (ap 70% no visiem) ir aktīvi, motivēti un paši aktīvi piedalās – līdz pat trīs nedēļu nogalēm mēnesi (dēļ tā, ka tas ir sākums, kā aŗi dēļ citiem iemesliem). Arī viss trūkstošais tiek rosīgi gādāts (atklāšu noslēpumu – viņu vienībās gandrīz neviens ar vecajām zviedriniecēm nestaigā).
  Par studentu korp. aktivitāti nav jāžēlojas, tomēr jāatzīst, ka tā varētu būt lielāka arī ZS.
  Un, lūdzu, rakstiet, korporanti, nevis korporeļi!

  • Esmu bijis iekš ZS kopš tās dibināšanas, redzēju iestāšanās paisumus un bēgumus. Ceru, ka korporanti, kas tagad masveidā iestājās, būs tik pat aktīvi zs pēc gada, diviem, trīm… desmit, bet, ja kāds tomēr sadomās, ka nevar visur paspēt, tad lai godīgi izstājas. Pretējā gadījumā ZS vadība vēl ilgi pušķos atskaites ar papīra zemessargiem.

 15. Atbildīgo amatpersonu neizdarība aizsardzības jomā un šāda veida attieksme, kā tiem 3 intervijas dalībniekiem, mani godīgi sakot demoralizē, tādos brīžos uznāk melnie un gribās pat dalībai ZS atmest ar roku… Jo vairs nav sapratne kālab es cenšos…

  • Pirmkārt, tu neesi viens. Otrkārt, nekas nav pastāvīgs, viss mainās, pēdējā laikā strauji, tas ir labāk nekā 2004.-20014.gada stagnācija. Izmaiņas jau drūzmējas. Treškārt, kopš 1991.gada tagad ir īstākais laiks būt par zs.

   • PIekrītu VB teiktajam!

    Un zāģeri, kamēr vien esi TU, tikmēr tam visam ir jēga, ja asociēsi to, ko dari, ar kaut kādiem idiņiem, tad spļausi pats savā akā!

    To jau kremlini gaida, lai demotivētu arī tos, kuri iet un dara, jo tieši klusie darītāji, ka iet uz mācībām, sastāda to neērto masu, lai vai cik labi vai slikti apmācītu, bet tomēr neērtu visādu zaļo lugandoniešu vai “atvaļinājumā atbraukušo” Krievijas kareivīšu ievešanai Latvijā.

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Mainīt )

Connecting to %s