What if Russia demands a naval base in Finland or invades a Swedish island?

Unsolicited Translations

This is a translation of an article by Michael Moberg, James Mashiri and Charly Salonius-Pasternak in Suomen Kuvalehti issue 9/2015, published online on February 27, 2015. It was titled “Venäjä vaatii Suomelta laivastotukikohtaa, Gotlanti miehitetään – voisiko näin tapahtua?
Permission to post this translation (Charly corrected much of it) was granted by Suomen Kuvalehti. The excellent graphics are by Hannu Kyyriäinen (SK).

In a similar vein, Salonius-Pasternak wrote a piece in Helsingin Sanomat (“Suomi voisi olla sotilaallisen iskun ensimmäinen kohde” on December 29, 2014) considering the implications and likely Finnish reactions to Russia’s fictional invasion of a few Finnish islands, for example from the Åland archipelago.

Three gloomy scenarios in the Baltic Sea. What would Finland do?

Preparing for the worst is vital for every independent nation. Scenarios as possible chains of events are an important tool of assessment.

The events described below are completely…

Skatīt ziņu 3  165 more words

Advertisements

6 responses to “What if Russia demands a naval base in Finland or invades a Swedish island?

 1. Labs, jo īpaši par ’somu’ vēlmi līst uz vēdera krieviņu priekšā…

 2. viss tiek kontrolēts

  “Kad Putins salti melo rietumu politiķiem, tad viņš ar neviltotu interesi vēro to reakcijas, izbaudot redzamo apjukumu un bezpalīdzību. Viņš grib, lai Kijeva, kā pazudušais dēls, krīt pie viņa kājām, pie impērijas tēvišķā apskāviena. Viņš ir pārliecināts, ka Eiropa pavārīsies sašutumā, bet galu galā nomierināsies, atstājot Ukrainu brālīgai izvarošanai. Viņš piedāvā Eiropai izdevību pievienoties melu līgumam. Tai tikai jāpasaka, ka Putins ir miera uzturētājs un jāpiekrīt visiem miera uzturēšanas plāna nosacījumiem.” Vai nav vienalga kādiem līdzekļiem tiek panākts miers, galvenais, lai nav kara! Jā, ievilkt savu tautu atpakaļ padomju mierā jeb totālo melu laikos. Meli ir izdzīvošanas līdzeklis sabiedrībai, kas uzbūvēta uz vardarbību un bailēm, ukraiņi vairs tā negrib.

  http://www.satori.lv/raksts/8442/Ukraine_20

  • daudz burtu, bet brīžiem labi:
   …Krievija, ar propagandu un enerģētisko ietekmi tā mēģina izdarīt to pašu, ko savulaik ASV paveica ar popkultūru – iekarot cilvēku prātus, uzspiest savu gaumi, kļūt par globālu atdarināšanas modeli. Nevar teikt, ka viņiem šis pārliecināšanas darbs ietu no rokas, taču viņi cenšas. Labi rezultāti ir tieši militārajā jomā – Krievijas ieguldījumu kara mākslas attīstībā nevar neievērot. Pateicoties Krievijai, hibrīdkarš ir bagātinājies ar spēles, es pat teiktu rotaļas, elementu. Krievijai veiksmīgi izdodas radīt iespaidu, ka nekas TĀDS jau nenotiek. “Karš ir ilūzija,” saka Putins, “Guliet mierīgi.”…

 3. še vēl viens scenārijs.

  visā BY vai tās daļā (kura robežojas ar mums) iestājas kirdik un izveido BNR. pēc būtības failed state no kuras neko nevar prasīt analoģiski DNR/LNR. šis jaukais veidojums uzsāk cīņu pret LV, LT, PL fašistiem. partizāniem ir pat aviācija. RU ANO visu bloķē un piedraud pielietot kodolieročus, ja tiks pārkāpta BY vai RU robeža, bet formāli karā nepiedalās.

  • Zinot specifiku, ĻTR (Ļitvinu tautas republika) drīzāk. Ir sanācis runāt ar baltkrieviem – kvēli uzskata, ka leiši ir meļi un viņi paši ir seno lietuvju mantinieki. 🙂

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.