Nacionālo bruņoto spēku 20 gadu vēstures konference

video darbojas, tik jāspiež

 

vara bungas: kamēr skatījos 5 stundu ierakstu iemigu reizes 15, pamodos Hartmaņa (o3’17″00) un Dilāna k-ga uzstāšanās laikā (04’45″00). Ja kāds klausoties pamanīs, ko interesantu – atzīmējiet laiku komentos.

Advertisements

11 responses to “Nacionālo bruņoto spēku 20 gadu vēstures konference

 1. 04’57”00 Igauņu ģenerālis teicami noformulēja par brīvprātīgā karaspēka + un –

 2. 05’07”30 Klemensena mācībstunda: “quality cannot replace quantity in territorial defense”.

 3. Jundzis tagad var gudri muldēt, bet es atceros, kas notika batiņā viņa saimniekošanas laikā. Pakaļa viņš ir un nevis patriots.

 4. Gribētos atzīmēt to, ka pulkvedis J.Hartmanis bija pirmais apstiprinātais Zemessardzes bataljona komandieris. Vēlāk viņš vadīja visas ZS apmācību organizāciju. Kaut arī viņš ir vēsturnieks / skolotājs Zemessardzē laikā, kad pulkvedis J.Hartmanis pildīja ZS apmācību priekšnieka amatu bija visprofesionālāk un visefektīvāk organizēts apmācību process. Tika izveidoti trīs mācību centri: ZS NK skola (Cēsīs), ZS sakaru skola (Ogrē), ZS Izlūku mācību centrs (Dobelē). Visas šīs skolas man ir nācies apmeklēt kā kursantam un visās tajās bija ZS labākie instruktori un tajās bija labi nostādīts apmācību process, ko nevarēja teikt par armiju. Viņa laikā tika izdotas vairākas mācību grāmatas un veterāni noteikti atceras septiņu dienu kolektīvās apmācību programmas grāmatu, kura tika izdota divus gadus pēc kārtas. Tāpat notika speciālā rotu komandieru un vadu komandieru apmācība. Bet pats galvenais bija izveidota apmācību sistēma, kura efektīvi darbojās. Kopš viņa aiziešanas ir viss sagrauts un apmācību jomā valda totāls HAOSS. No gada uz gadu lēkā no vienas galējibas otrā un jēga nekāda.
  P.S. Pulkvedis J.Hartmanis šajos svētkos saņēma Viestura ordeni. Viņš patiesi ir viens no tiem retajiem, kurš viņu patiesi ir pelnijis. Apsveiksim viņu ar to!!!!!

  • Tam laikam tas bija pareizi, bet tagad jābūt vienam milzīgam Mācību Centram – Angļu Valodas mācību centram! Pēc pabeigšanas kursantus masveidā prom uz militāri attīstīto valstu mācību iestādēm, tur pat nepamanīs.

  • Tos laikus netiku piedzīvojis, bet par šā brīža haotisko, nesecīgo un neefektīvo apmācību programmu piekrītu!
   Visi mācās visu un tas nekam neder!
   Kas nāk mazāk uz mācībām, tas iemācās mazāk, kas nāk biežāk, tam savukārt nav nekādas iespējas sistemātiski audzēt savas zināšanas un prasmes!

   • bet tā ir zs specifika, ja nav nopietnu bonusu, cilvēki nav motivēti miera laikā ziedot to ko nevar nopirkt – laiku. Jāsaka paldies par to, ka vispār nāk.

    • Ir kodoli katrā batiņā, kuri nāca, nāk un turpinās nākt par spīti visām vadības muļķībām!
     Te nav runa par jauno motivāciju vai mirušajām dvēselēm!
     Runa ir par tiem, kuri jau šodien, šeit un tagad iegulda savu laiku regulāri apmeklējot 70-110% apmācību un kuriem reāli izaugsme tiek mākslīgi kavēta!

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.