“Oi, bļā!”

 

vara bungas: Izskatās pēc provokācijas no AZ puses.

Kopš 6.novembra Karabahas tautas republika un Armēnija rīkoja  vērienīgas mācības “Единство – 2014“, kurās piedalās ap 17 000 Armēnijas karavīru un ap 30 000 KTR karavīru (ieskaitot rezervistus).  Lieki teikt, ka karaspēks, kas atrodas mācībās ir par 100% gatavs karam.  Atliek izprovocēt.  Video redzams, ka Mi-24 pāris šāviena brīdī neapdraudēja AZ pozīcijas, lidojot gar robežu sāna projekcijā pret AZ pozīcijām. Vēl vairāk, helikopteru tuvošanās tika gaidīta, kad tie vēl nebija vizuāli saskatāmi. Tas nebūt neattaisno armēņus, kas ideāli “pabāzušies” sitienam.

Kas reģionā varētu būt ieinteresēts, lai atsāktos karš Kalnu Karabahā? Man šķiet, ka Turcija varētu būt ieguvēja, jo RU un TR attiecības īpaši pasliktinājās, kad  Putins  telefonsarunā, kas notika pēc TR iniciatīvas,  pasūtīja Erdoganu ”trīs mājas tālāk”, par ko pēdējais bija ļoti sašutis. AM ir tuvākais RU sabiedrotais Aizkaukāzā, savukārt AZ ir praktiski viena tauta (viena valoda) ar TR. Sākoties AM un AZ konfliktam RU būtu jānostājas AM pusē, kas šobrīd RU nekādi nav izdevīgi, jo tad nāktos daudzos jautājumos piekāpties GE, jo bez gruzīnu teritorijas RU nemaz netiek klāt AM.  TR un AZ konflikts ar RU sabiedroto AM nesajūsminātu arī  US, jo Obamas administrācijai ir vāja kontrole par TR , bet 5.pantu pagaidām neviens nav atcēlis. Savukārt US ir ienteresēti, lai  TR nekas neapdraudētu, jo TR ir galvenais Rietumu priekšpostenis cīņā ar ISIS, Asadu un Irānu.  Līdz ar to, iespējams, ka AZ notriektais  AM (ok, karabahiešu) helikopteris ir Erdogana “sveiciens” Putinam, par atteikšanos atbalstīt TR pret Asadu.

Kas mums no tā visa? Tikai atziņa, ka no mācībām pierobežā līdz karam ir viens solis.

 

Advertisements

10 responses to ““Oi, bļā!”

 1. Kurš nu kuru tur īsti pasūtīja vai pasūtināja nezinu, bet divas lielas impērijas mēģina atkal pacelties no gadsimtu pīšļiem tas jau sāk ost pēc –
  “Krimas karš (1853—1856) risinājās starp Krievijas impēriju un sabiedrotajiem: Franciju, Lielbritāniju, Sardīniju un Osmaņu impēriju. Galvenā karadarbība notika Krimas pussalā, bet atsevišķas operācijas tika īstenotas arī Turcijas rietumos, kā arī Baltijas jūras reģionā”

 2. nu jā – turki tagad var lekties – kurdiem pietiek problēmu Irākā. ja konflikts aizsvilsies, tad tas atvilks RU spēkus no eiropas, kas nav slikti. es tik ļoti neapgalvotu, ka ASV šis konflikts ir galīgi neizdevīgs – TR pēdējo laiku uzvedās pietiekami lecīgi un sāka tēlot reģiona lielvalsti, kura arī bez sabiedrotajiem ir kruta.

  var jau atsaukties uz 15. g.s. traktātiem, kas jau tolaik paredzējuši šāda konflikta iespējamību, bet bez startera motors negriežas – atliek diviem augstu stāvošiem un lielu varu apveltītiem mudakiem salamāties un labi barota baltā polārlapsiņa jau nāk pār kalnu.. http://seodemotivators.ru/wp-content/uploads/pisec.jpeg

 3. Pēdējos gadus Azerbaidžāna ļoti nopietni gatavojas karam. Pērk ieročus no Krievijas (S-300!), Turcijas, Izraēlas. Starp citu, viņu aizsardzības budžets ir lielāks nekā Ukrainai nākamgad plānotais “kara” budžets. Azerus visu laiku ir atturējis spēcīgais Krievijas atbalsts Armēnijai, bet ja Krievija iestrēgst Ukrainā, tad tik labu iespēju diez vai viņi laidīs garām. Kas mums? Tā ir laba ziņa ukraiņiem (tātad arī mums), jo krievu Dienvidu kara apgabals nevarēs visus spēkus mest uz Donabsu, varbūt pat būs jāpastiprina.

 4. Neaizmirstiet tajā reģionā ir vēl viens būtisks spēlētājs, kas neskatoties uz atšķirīgiem uzskatiem reliģijas jautājumos atbalsta AM un tā ir Irāna. Šajā valstī azeru dzīvo vairāk ka AZ. Irānas un AZ robeža ir kā Berlīnes mūris vienai tautai.

  • kā nu par viņiem aizmirsīsi:
   1. AZ un IR ir sāncenši Kaspijā. (-)
   2. IR un AZ ir šiītu valstis, lai arī ļoti atšķirīgās pakāpēs. (+)
   3. AZ orientējas uz TR, kas Asadu neieredz, bet IR Asadu atbalsta. (-)
   4. IR ciešas saiknes ar RU, RU ļoti ciešas saiknes ar AM, AM faktisiki kara stāvoklī ar AZ (-)
   5. …

   un visi (izņemot IR) grib GE teritoriju

 5. Situācija pasaulē kļūst ar vien neprognozējamāka. Ja pirms mēneša scenārijs bija apmēram skaidrs, tad šobrīd parādās dažādas variācijas.
  Neaizmirsīsim Ziemeļkoreju, kura vēl ziemā bija gatava mesties karot ar visu pasauli. Rodas iespaids, ka šobrīd prognozēt situācijas attīstību ir tas pats, kas ar sērkociņu mēģināt ieskatīties benzīna kannā. Gan jau tūlīt vēl kaut kādi jokaiņi izlīdīs, un varbūt pat pašā Eiropas centrā.

 6. Man gan liekas, ka, ja tā nav bijusi vienkārša muļķība, tad drīzāk tā varētu būt apzināta provokācija no Azerbaidžānas puses. Galvenokārt, lai redzētu kā reaģēs AM galvenais sabiedrotais Krievija un sabiedrotais Nr. 2 IR. Krievija, kas jau ir iejaukta vairākos konfliktos, varētu, pēc AZ domām, arī negribēt iejaukties lielajā karā Kaukāzā. Tāpāt AZ bija svarīgi redzēt, kā reaģēs sabiedrotie: Turcija un Rietumi, kuriem AZ ir gan svarīgs gāzes un naftas avots, gan svarīga tranzītvalsts ceļā uz/no Afganistānu, kā arī gāzes un naftas bagāto Vidusāziju.

  • Tas viss tā varētu būt, ja AM un KK tajā brīdī nenotiktu mācības, kurās piedalījās +- 50 000 karavīru un kaujas tehnika. Protams, nav nekādu ziņu par AZ BS kaujas gatavības pakāpi helikoptera notriekšanas brīdī, bet arī tad,ja tā būtu visaugstākā, puses atrastos vienādās izejas pozīcijās. Vienam pret otru nebūtu karaspēka mobilizācijas pakāpes priekšrocību. Ja AZ nebija pie robežas vismaz tikpat liela grupējuma,
   šādi “joki” AZ varētu beigties ar teritoriāliem zaudējumiem kā minimums. Tas pats attiecas uz LV situāciju, ja pie robežām notiek mācības, kurās piedalās vairāk par 3000 karavīru jebkura provokācija var izrādīties liktenīga. Karaspēkas, kas gatavs mācībām = karaspēks, kas gatavs karam.

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s