Pūces nav tas, kas šķiet esot

Jau ziņots, ka 28.augustā notika FI gaisa telpas pārkāpums, ko veica RU  radioizlūkošanas (SIGINT(?) ELINT (?))  lidmašīna Аn-72Р ( slengā saukta par “izstrādājumu 88”), kas netraucēta pamanījās nolidot tikai 30 km attālumā no Helsinkiem. Pārkāpēja izraidīšanai somi bija spiesti pacelt gaisā iznīcinātājus F-18.

Incidenta detaļas atklātībā nonāca  tikai tagad, un iatkļajās, ka krievu SIGINT/ELINT  lidaparāti mēdz izmantot aizsegam viltus identitātes. Minētajā gadījumā An-72 pilots maskējās ar svešu segvārdu un maldināja somu gaisa kustības dispečerus komunicējot kā “Aeroflot” lidaparāts. Arī  fotogrāfijās vienam no “izstrādājuma 88” eksemplāriem uz borta redzams pazīstams sirpaini- āmurains logo.

Аn-72Р , borts Nr.38, ap 2000. gadu, Aktjubinska

Attēls: forums. airbase .ru

vara bungas: Vilks spalvu met, bet ne tikumu. Kontekstā ar kopējo  starpvalstu attiecību pasliktināšanos un kopš šā gada marta pieredzēto, tads sīkums vien ir. Bet šo informāciju jāņem vērā. Jebkurā brīdī, jebkuru valsti, t.sk., LV var pārlidot šķietami civilā lidmašīna ar ne gluži civilo saturu. Labākajā gadījumā tā būs izlūkošanas aparatūra. Maldināšana veicot izlūkošanas operācijas nav nekas neparasts, visi tā dara, bet pēc D.Korejas un Malaizijas laineru katastrofām, nav prāta darbs turpināt izmantot pasažieru aviokompāniju zīmolus kaujas operāciju piesegšanai, var sanākt traģisks misēklis ar īstus “paksus”  pārvadājošu lidmašīnu.

Uz 2000.gadu RU ierindā bija divas An-72P tipa lidmašīnas, bet par jaunajiem laikiem datu nav. Nav brīnums – “The owls are not what they seem” … 😉

PS Paldies “Pelikānam” par palīdzību

Advertisements

2 responses to “Pūces nav tas, kas šķiet esot

  1. arī zemessargs

    Nosēdināt vienu tādu piespiedu kārtā un konfiscēt par maldināšanu.

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.