Svarīgi zināt ne tikai ādažniekiem

prepper1

Paldies  “Tango” par acīgumu un norādi uz daudzu VB lasītāju kādreizējā kolēģa rez.pulkveža Gunta Porieša (BALTBAT, ZS) interviju  “Ādažu vēstīm“.  Turpinot dienestu  Ādažu novada pašvaldības izpildirektora amatā G.Porietis sniedz atbildes uz jautājumiem par stāvokli kādā var nonākt vietējie iedzīvotāji,  humānās krīzes situācijā, ko var izraisīt gan tehnogēnās vai dabas  katastrofas, gan ārējā agresija.

Par nopietnām lietām Guntis runā tieši, bez ierēdņiem raksturīgas izskaistināšanas un “dūmu aizsega”.  Ja vismaz viena ģimene, viens ģimenes tēvs ņems rakstā minēto par pilnu, nedaudz piedomās pie tā, ko un kā darīs, ja pienāks brīdis, kad “pasaule vairs nav tāda, kādu mēs to pazinām” (T.E.O.T.W.A.W.K.I.) un tas palīdzēs  ģimenei izdzīvot, ar to šī intervija un dažu nervozu pilsoņu neapmierinātība pilnībā atmaksāsies. Interesanti, ka Guntis piekrīt VB vairākkārt izteiktai domai, ka “neprognozējamo RU reakciju” var prognozēt brīdī, kad kļūs skaidrs, ka SE un FI ir stingri apņēmušies iestāties NATO. Vienīgā tēze, kurai es nepiekrītu,  ka “sagatavoties pilnīgi autonomai izdzīvošanai nav iespējams“.  Manuprāt tas ir iespējams, ja cilvēks ir apsēsts ar šo ideju un viņam ir pieejami neierobežoti naudas līdzekļi, vienvārdsakot oligarhi var to atļauties. Pārējiem vērts krāt ir iespēja izvēlēties vienu no diviem ceļiem: kļūt par gatavnieku vai nedarīt neko palāujoties uz laimi, valsti utt. Diemžēl  varbūtība  mirt no sirds triekas seksa laikā ir krietni lielāka nekā izredzes sagaidīt palīdzību nepieciešamajā apjomā no valsts vai pašvaldības.  Lasiet interviju un domājiet, kurš celš jums ir šķiet piemērotāks.

klikšķināmi attēli

avots

porietis1

porietis2

Advertisements

51 responses to “Svarīgi zināt ne tikai ādažniekiem

 1. arī zemessargs

  Ja Ādažu domnieki vadās pēc vispārējās Latvijas politiskā loģikas, tad šāds “tautas musinātais” ir jāapklusina vai jāizmet.

 2. Esmu ādažnieks un man no drošiem avotiem ir zināms, ka viena daļa lasītāju bija apmulsusi, jo rakstā minētās lietas esot likušas tiem paskatīties, kas apkārt notiek. Otri – palika nervozi un mēģināja izdarīt spiedienu gan uz laikraksta redaktori, gan izpilddirektoru. Tā kā domē viena no deputātēm par katru cenu mēģina panākt izpilddirektora atlaišanu no darba un savas paziņas “ievilkšanu” šajā amatā, tad šis raksts tiks izmantots kā vēl viens iegansts. Armijnieki no Ādažu bāzes teica, ka arī viņi kopumā piekrītot rakstam.

  • Ko tur var pārmest… To, ka patiesību runā? Mazā pašvaldība kopē lielās politikas tikumus. Ņemiet vētā tautieši, par to, kas īstenība valstī notiek uzzināsiet pēdējie.

   • Par to, ka musina tautu! Samusināta tauta pieprasīs rīcību no pašvaldības. Rīcībai vajag naudu un prasmes – naudas un prasmes nav – kārtējā politiķu neizdarība – politiķu popularitāte krīt. Tāpēc ja tauta kaut ko nejūt uz savas ādas – labāk par to tautai nestāstīt, bet apmierināt tikai tās vajadzības, ko jūt šeit un tagad. Nešaubos, ka tūlīt izpilddirektoru pašu pataisīs par vainīgu tajā, ka piem. bumbu patvertnes nav + rada paniku iedzīvotājos un uz tā pamata mēģinās izmest no darba.

   • Patiesība politikā ir stipri mazsvarīgs un sekundārs faktors. Svarīga ir nevis taisnība vai netaisnība, bet kā šī taisnība tiek pasniegta un kā tas ietekmē reitingus. Ja patiesības paušana radīs papildus problēmas (papildus pienākumus un izdevumus) un mazinās reitingus, tad taisnību politiķi nestāstīs.
    Un jauno pabalstu solīšana gandrīz droši būs populārāka par patvertņu celšanu, tāpēc labāk pateikt, ka nekādu draudu nav, patvernes necelt, bet maksāt pabalstus. + apkarot tos, kuri kaut ko runā par patvernēm, rīkot nomelnošanas kampaņas un trauksmes cēlājus pašus apsūdzēt, ka “tādiem tik karot gribās un dēļ tādiem ir visi kari un nelaimes”, ka viņi ir šiziķi, sacerēt kādu korupcijas lietu, seksu ar nepilngadījgajiem utt.

    • Kā citās valstīs ar to tiek galā? Igaunijā, Polijā. Tur tauta nav diez ko atšķirīga. Poitiķiem vecos trikus derētu pamainīt, varbūt reitingi pat pieaugs. Trūkst spēcīgas labējas partijas, kas būtu opozīcijā.

     • tūlīt Tev “arī zemessargs” pastāstīs, ka opozīcija nav iespējama, jo citādāk Džonss atnāks atpakaļ… Un pareizi arī ir – šo pseidonacionālistu izpildījumā patiešām ir iespējama tikai pozicionālās opozīcijas imitācija. Jautājums – kā izveidot īstu, spēcīgu, kompetentu un autoritatīvu labējo opozīcijas partiju?

      • Atrast sponsoru(s), citādi nekas nesanāks… diemžēl.

      • tātad meklējam idejisko miljonāru…

      • ja visu risinātu tikai sponsori, mēs jau būtu RU sastāvā.

       • sponsors nav alfa un omega, tas ir viens no elementiem saturu veido citi, vēl vajadzīgs viens vai vairāki harizmātiski līderi, saprotama un pieprasīta ideoloģija, eksperti dažādās jomās, vnk jauki cilvēki (PR speciālisti).

       • … un vēl, RU sastāvā mēs varam nokļūt, ja savējo sponsoru nebūs, bet naudu izsalkušajiem partiju līderiem piedāvās kremļa aģenti.

      • Es tomēr ticu, ka var arī bez sponsoriem (iesākumā, pēc tam uzradīsies paši). Tikai situācijai jānobriest un tā briest, ko parāda “diskusija kara muzejā”, “VB pastāvēšan un tās popularitātes augšana”, “Gunta raksts” un daudzas citas lietas. Jautājums, tikai vai nacionāli un patriotiski cilvēki spēs apvienot spēkus, ņemot vērā pieļautās “3 Atmodas kļūdas”, kuras mums šodien izmaksā tik dārgi.
       Rezumējot, lai notiktu izmaiņas ir vajadzīgas trīs lietas: “Revolucionārā situācija”, harismātisks un gudrs līderis (ne velti G.Astra neatgriezās Latvijā no izsūtijuma, kas arī noteica tālāko Atmodas “sārto” raksturu) un visbeidzot nauda. Kamēr pirmo divu faktoru nebūs, tikmēr arī trešais neparādīsies.

       • To visu bez naudas var darīt “4.atmodas” kontekstā, bet tad sākumā visam jānoiet līdz pilnīgam kliņķim, ko tomēr negribētos pieļaut, jo kārtējo reizi varam arī neizķēpuroties.

      • Pilnībā piekrītot “arī zmessarga” teiktajam, tomēr novēlu VL atbrīvoties no “Džoņa fobijām” un paskatīties nedaudz uz leju un sākt strādāt ar masām. VL ir pietiekami uzticīgs elektorāts, kura daļa (un pietiekami liela) būtu gatava arī uz aktīvāku rīcību, ja būtu tāda vajadzība un kāds tos organizētu un sāktu vadīt. Tiesa ērtāk ir spēlēt “pokeri” Saeima kolīcajas padomes kulāros par ministru vietu skaitu valdībā un piesaukt ik pa laikam Džoni, kā attaisnojumu savai nespējai vai mazdūšībai.

      • Opozīcija ir iespējama, ja otrā alternatīva nav “Džona atnākšana”.
       Kur ir tie “gatavie uz rīcību”? Lūdzu pieteikties! Ko darīt ir pāri galvai, darītāju trūkst.

     • Igaunijā politiskās partijās ir 5% iedzīvotāju (vidējais rādītājs ES), nevis 1% kā Latvijā. Politiķi ļoti reti mainās un maina trikus. Vieglāk nomainīt politiķus.

     • VL sākumā bija ideja un bija komanda, kas bija gatava šīs idejas vārdā strādāt. Līdz šim iztiekam bez oligarhiem ar ļoti mazu naudu.

      • … pateicoties disciplinētam vēlētājam. Ja politiku iztēloties kā hokeja spēli, jūs esat kā mazbudžeta komanda, kas sasniegusi savus attīstības griestus. Fanu pulciņam un jums pašiem nav svarīga cīņa par pirmo vietu, iekļuvāt paly off un nu ir visi laimīgi.

      • Mums ir svarīga cīņa par pirmo vietu. Manuprāt mūsu vēlētājam arī, bet mūsu vēlētājs pirmkārt vēlās redzēt godīgu spēli un pieturēšanos principiem.

       • Tad kā jūs plānojat piesaistīt vairāk vēlētājus, ja jau “dieva dāvana” UA notikumu veidā neko dižu nav devusi. Godīgu spēli saki? Kurš būs tiesnesis?

      • Tiesnesis ir mūsu vēlētājs. Mums ir piekasīgākais vēlētājs starp citām parlamentārām partijām. Piesaistīt domājam ar produktīvo darbu. Kas ir “dieva dāvana”?
       UA notikumu kontekstā esi gatavs piedalīties?

       • Tā es arī domāju, paliksim turnīra tabulas vidū, savu nespēju tikt tālāk noveļot uz tiesāšanas kļūdām. “Dieva dāvana” ir iespēja būvēt savu partijas PR kampaņu uz izdevīgas tēmas, kur jums ir labas iestrādes sadarbībā ar ukraiņiem.

      • Vēlreiz. Ideju mums labu 100+1. TRŪKST ĪSTENOTĀJU!

      • Tu runāji par partijas PR un partijas darbiem. Tad lūk partijas aktīvisti jau tāpat nokrāmēti ar darbiem.

       • Kur palikuši smaga darba elektorālie rezultāti? Tagadējo vietu pieaugumu parlamentā nevar uzskatīt par sasniegumu, tas ir drīzāk citu partiju neveiksmes sekas. Vai nu tauta nenovērtē jūsu darbu, vai drudžainās darbības imitācija nenostrādā, vai noprotat pareizi pasniegt izdarīto, vai atbaidat vēlētāju, vai nepareizi reklamējaties. Ak jā, var būt pārāk turaties pie princpiem un vērtībām, bet citi to izmanto jums par sliktu.

      • Smagā darba rezultāts ir tāds, ka mēs turamies līdzi pārējiem ar krietni mazākiem resursiem.
       Visu valdošās koalīcijas partiju veiksme ir būtībā tikai ZRP balsu pārdalīšana savā starpā.
       Tauta novērtē to, par ko zina. Nevar novērtēt nezināmo un nereklamēto. Lai reklamētos vajag naudu. Par pasniegšanu tas pats – pasniegs atkarībā no tā cik maksās. Nemaksāsim – jebko pasniegs atbaidoši un sacīto apgriezīs kājām gaisā. Padziļināti interesējās un rok paši tik neliela sabiedrības daļa.
       Protams turēšanos pie principiem un vērtībām šī brīža politikā ir trūkums. Latvijā kopš neatkarības atgūšanas laikiem vadošā partija (partijas) bija tās, kuras pakārtoja pārliecību un vērtības mirkļa izdevīgumam un tāpēc uzvarēja. Tādiem arī uzreiz sponsori uzrodas, jo zina, ja vērtību nav, tad par naudu ar šo politisko spēku visu varēs sarunāt. Kas atbalstīts kādu polit. spēku ja pēc tam nevarēs investēto atgūt ar uzviju? Par sponsoru naudu tiek taisīts tēls atkarībā no soc. pētījumu aptaujām, kas precīzi tiek pielāgots tā brīža sabiedrības ilgām un vājībām. Tiek aktuālizētas vai uzpūstas problēmas un blakus uzreiz pēc skata kompetentie šīs partijas cilvēki stāsta kā viņi smuki visu risinās.

       • Nu redzi, tu pats piekrīti, ka sponsorus vajag. Citādi jūsu politika līdzinās vienīgajam elektromobīlim Dakāra rallijā. Tīrs un “uzvarai” pietiek, lai tiek līdz finišam, nav svarīgi, ka vecā iekšdedze jau priekšā.

      • Vajag, bet mēs nepārdosim pārliecību par naudu. Mums vajag daudz mazo sponsoru un daudz brīvprātīgo darītāju.

      • Tā strādā visas normālas demokrātijas Eiropā. Tur ir 5% cilvēku ir partijās un lielas stabilo atbalstītāju loks, kuri regulāri ziedo.
       Oligarhijas uzturētās partijas ir Latīņamerikas kleptokrātiju modelis.

      • Par oligarhiem un latīņamerikas piemēru piekrītu, varētu būt zināmas līdzības ar Latvijas situāciju.

       Par Mao un čugunu – tas čuguns nebija nekam derīgs un tika liets tikai statistikas pēc, ne vajadzības :).

      • arī zemessargs

       Ja vēlētāji kā Latīņamerikā gaida glābēju, skatās vadoņiem mutē, sevi piespiest mainīties negrib un nav gatavi ieguldīt no sevis sabiedrības maiņai, tic reklāmām… tad balsojam latīnamerikāniskos politiķus. Tāpat kā vairumā pēcpadomju valstu.

 3. Domājot par raksta tēmu, grūti saprast, kurp nestundā civilajiem bēgļiem doties?
  1) Ar laivu uz Gotlandi un Zviedriju tikai tad, ja Gotlandē jau nesaimnieko RU.
  2) Ar laivu gar krastu līdz Dancigai? Riskanti, jo pa ceļam RU.
  2) Uz Dienvidiem pa autoceļu līdz atdurties pie Kaļiņingradas?
  3) Vidzemniekiem uz Ziemeļiem un atdurties Tallinā?

  Varbūt tieši autoceļi uz Dienvidiem būs bīstamāki, un drošāki būtu jūras ceļi, jo mazas laivas nepamanāmākas un nav sastrēgumu?
  Gatavoties var tad, ja tam ir kautkāda izsvērta jēga.

  • Tieši to sākumā arī vajag, DOMĀT. Universāla patiesība – nebūt ar pūli.Ja sekoji situācijai un pareizi novērtēji riskus uz dienvidiem doties ir vērts pirmajās 24 st, vēlāk uz ceļiem būs vāks. Ja negribi raustīties apsver iespēju palikt, kamēr situācija noskaidrosies un sagatavojies tam. Pāri jūrai ar ģimeni pārāk riskanti, vēl riskantāk nekā palikt. Pūlis rīkosies impulsīvi, truli un izvēlēsies šķietami taisnāko ceļu. Neesi ar pūli.

   • Redz, ja jau visi ceļi var būt bloķēti, tad nav ko ņuņņāties un rīkojies pēc principa – gribi mieru, gatavojies karam!
    Tāda valsts un tauta būs nenorijams un nesakošļājams kumoss, Šveices variants tikai mazāks :).

  • arī zemessargs

   Pie radiem/draugiem laukos. Vispārējā haosā var ievākties arī kādā tukšā īpašumā.
   Latvijas pastāvēšana būs atkarīga no tā, vai šeit paliks pietiekoši daudz vietējo.

   • Saprotiet, mēs jau laukos dzīvojam un mums, parastiem karot un zemessardzei nederīgiem cilvēkiem nav nemazākās sajēgas, kam un kā gatavoties, bet gatavoties vajadzētu, lai x-stundā nebūtu pārāk liels haoss, taču, manuprāt, valdošie apzinās, ka tiklīdz tautai sāks stāstīt, ko draudu gadījumā darīt, liela daļa jau notīsies laicīgi. Vai tiem, kam nebūs kur braukt, iet mežā, tur pat bunkuru nav. Vai pirkt ieroci un mācīties šaut? Jūs domājat, ka mūsu vietējie mednieki apturēs krievu armiju un tai sekojošos bandītus? Labi, es droši vien tikai mazliet pārspīlēju. Varbūt kāds varētu izstāstīt, kā izskatītos kara darbība Latvijā? Nestāsta, lai nebiedētu, bet tad arī nekam nevar sagatavoties.

    • Sāksim ar to, ka rūpīgi izlasīsi visu kas VB atrodas kategorijā IZdzive. it īpaši pirmos ierakstus. Bet kopumā gatavnieku būšana neprasa neko vairāk kā veselo saprātu un apņēmību izdzīvot jebkuros apstākļos.

    • arī zemessargs

     Politiķiem, kurš ko tādu sāks stāstīt, politiskie konkurenti nekavējoties uzklups, apsūdzēs naida kurināšanā, panikas celšanā, pasludinās par traku ekstrēmistu un apklusinās. Tā ir vieglāk nekā sākt gatavoties.
     Iespējamos kara scenārijus Latvijā noreducēšu uz diviem ticamākiem scenārijiem:
     1) Nemiernieku kustība ar KF instruktoru un nelielu specgrupu darbību kādā valsts teritorijas daļā.
     2) Pilna mēroga KF iebrukums ar sekojošo NATO prettriecienu.
     Tātad instrukcija kā gatavoties tam, kurš jau dzīvo laukos.
     1) Pārtikas krājumi ilgākam laikam. Ja pats audzē vēl labāk. Ņemt vērā, ka elektrības var nebūt, līdz ar to ledusskapis var nestrādāt.
     2) Degviela, ģenerators, zāles un citas lietas autonomai dzīvošanai.

 4. arī zemessargs

  Ieroci ieteiktu iegādāties un šaut mācīties, pat ja netaisies karot. Pret ienaidnieka armiju nelīdzēs, bet bandītus varēs atgaiņāt. Tikai pērc mednieku divstobreni, kas ienaidniekam neradīs aizdomas, ja pie Tevis tādu atradīs. Pateiksi – no cūkām, kas kartupeļus izrakņā.
  Bunkuru mežā iesaku uztaisīt, lai tur noglabātu lielāko krājumu daļu. Tā reālākas izredzes paglābties no bandītu un marodieru sirojumiem. Vēl labāk, ja bunkurā uz laiku varētu noslēpties arī pats ar mājiniekiem kamēr ienaidnieka karavīri pa māju dzīvojas.
  3) Medikamenti, pārsienamie materiāli.
  Kad puslīdz pats ar ģimeni esi sagatavojies, sāc apvienot kopienu. Padomājiet kā nodibināt sakarus un izlikt novērotājus uz ceļiem, lai brīdinātu par ienaidnieka tuvošanos. Vienojieties par bartera darījumiem krīzes situācijai, lai kopienā ir kāds ārsts, kurš visus ārstēs, tehniķis, kurš ģeneratorus labos. Attiecīgi pārējie viņus piebaro.

 5. arī zemessargs

  Tad sāciet veidot atbalsta bāzi NBS: ievāciet un nododiet info par ienaidnieka kustību, ārstējiet ievainotos, nodrošiniet atpūtas vietas, vāciet palīdzību NBS un bēgļiem.
  Nedaudz plašāk kā izskatīsies karš. 1) variantā skaties A.Ukrainas piemēru, ļoti tuvu.
  2) variantā būs ātrs KF BS trieciens svarīgākiem punktiem, pēc tam dažu dienu nelielas kaujas ar lielākām NBS vienībām. Pēc dažām dienām dzīvi palikušie NBS un policijas grupas turpinās partizānu cīņu nelielās vienībās.

  • Ne jau par cīņām te jāstāta, bet par to, ko (ne)darīt civilajiem. Katrs gadījums ir individuāls, bet laukos vislabāk iztēloties dzīvi bez elektrības vairāku nedēļu vai mēnešu garumā. Ukrainā neviens nekam nebija gatavs, tomēr pamanās dzīvot un pat ar bērniem.

   • arī zemessargs

    Cilvēks jautāja kā izskatītos karš. Es pamēģināju aprakstīt.
    Ja vēlās laukos kara gadījumā vienkārši dzīvot, tad lai pamēģina iztēloties kā dzīvos ja sakari ar ārpasauli pārtrūks.

 6. raksts patīkami pārsteidza. izrādās, ka pašvaldībā ir arī cilvēki kas ir godīgi un nesola ka valsts visu zina un par visu parūpēsies.

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Mainīt )

Connecting to %s