Kas pavadīs NBS kolonnas?

vara bungas: Vienkāršs jautājums. Pieņemsim kādā LV nostūrī uzrodas “sarkanie/zaļie partizāni/cilvēciņi”, NBS nosūta “augstās gatavības” zs apakšvienību kontroles atjaunošanai.  Ceļā ZS kolonna nonāk slazdā…

Foto: Gunita Kaļva/LETA

Ar šādām un līdzīgām bruņutehnikas trūkuma problēmām sastopas nacionālā gvarde UA, nemiernieki Sīrijā  un, savā laikā, arī  nabadzīgo Āfrikas valstu armijas. Risinājums tiek rasts pašrocīgā bruņuplātņu pielāgošanā civilajam autotransportam. Sanāk no skata pabriesmīgi, bet lēti un ložnecaurlaidīgi. VB neaicina apkarināt ZS Skanijas ar skārdu, bet sākumam izstrādāt vienotu tehnikas “blindēšanas” projektu bruņojumā esošiem kravas tarnsporta modeļiem.  Nudien karavīru mammās un sievas par to  būs pateicīgas.

Viens no veiksmīgiem piemēriem KRAZ blindēšanā Angolā.

[..]Сопровождение колонн было действительно проблемой. Дело в том, что все тыловые колонны формировались из грузовиков Scania, для которых скорость под 90 км. в груженом состоянии была нормой. А в сопровождение выделяли БТР-60пб… Вот и получалось, что или колонна идет как БТР, или колонна идет без сопровождения…[..]

Шкляренко Анатолий (27.02.2008 17:09)

Изображение

КрАЗ, переделанный кубинцами в “Боевую машину спровождения колонн”. Броня и ЗУшка советские, бронестекло с ЮАРовских бронемашин. Район р. Ломба. Операция “Зебра”, декабрь 1989 г.

Сагачко В. А. (27.02.2008 17:10)
К вопросу о Боевой машине сопровождения колонн.
В конце декабря 1989 года в район расположения Тактической группы, с которой я находился, прибыла тыловая колонна с продовольствием и боеприпасами, которую сопровождали два таких бронеавтомобиля. Начальник колонны ангольский капитан сообщил, что это переделанный кубинцами на авторемонтном заводе под Луандой автомобиль КРАЗ. Хотя от КРАЗА у него были только мосты и, возможно, двигатель (его я не видел). Колеса, а это хорошо видно на снимке, УРАЛовские или КАМАЗовские. Хотя армейских КАМАЗов я в Анголе ни разу не видел. Зато в кабине водителя и приборы, и педали, и зеркала, и сиденье водителя были с логотипом «КАМАЗ». База машины была короче КРАЗовской. Рама самодельная, сварена из очень широкой (высокой) двутавровой балки. В принципе это было подражание ЮАРовским бронеавтомобилям. Основное внимание в конструкции уделено противоминной защите. Отделение управления (кабина водителя) и боевое отделение сделаны раздельно друг от друга. Кабина водителя расположена высоко и полностью бронирована. Боевое отделение сверху открыто. Дно боевого отделения сделано V-образным. Колеса прикреплены к ступицам мостов дисками наоборот и находятся за пределами габаритов корпуса машины. Крылья над передними колесами сделаны из толстой резины. Большие бронестекла водительской кабины очевидно сняты с ЮАРовской бронетехники, на нашей технике я таких не встречал. Для ведения огня из стрелкового оружия в задней части боевого отделения по обеим бортам сделаны не закрывающиеся щитками круглые бойницы. В зади по углам корпуса две турельных установки с ПК. В корме сделана двухстворчатая дверь для десанта. Снаружи на створках двери закреплены два запасных колеса. В передней части боевого отделения установлена ромбовидная броневая башня с ЗУ-23-2. Но нижняя часть башни сделана неудачно, с отрицательным углом наклона броневых листов, что допускало бы рикошет пуль в боевое отделение и поражение личного состава. Этот недостаток исправили наложением на броню в нижней части башни деревянных щитов-пулеулавливателей. Машина была очень громадной и имела очень сильное психологическое воздействие на противника. Так как у неграмотных крестьянских парней по обе стороны фронта считалось, что ТО оружие лучше и сильнее, у которого патрон больше и которое громчя стреляет.

Сагачко В. А. angola . ucoz .r u

vēl bildes

UPD1    [..] Aizsardzības ministrija un Nacionālie bruņotie spēki šogad sagādājuši 15 kilometrus sarkanbaltsarkano lentīšu, kas tiks salocīti Rīgā un reģionos. Aizsardzības ministrijas apkopotā informācija par sarkanbaltsarkano lentīšu locīšanas pasākumiem liecina, ka aizsardzības nozares organizētajos sarkanbaltsarkano lentīšu locīšanas pasākumos laikā no 2010. līdz 2013.gadam salocīts ap 27 kilometru lentīšu.[..]

Advertisements

75 responses to “Kas pavadīs NBS kolonnas?

 1. Situācija ir bēdīga, ar Volvo Vikingu iefiltrēties būtu pasūdīgi, izvēlētos vnk savu privāto automašīnu,kravas busu vai kaut ko mazāk uzkrītošu.

  • Kur tu savā teritorijā taisies iefiltrēties? Vienkārša pārvietošanās nemiernieku AO.

   • Tu domā, ka būs “sava” teritorija ar noteiktu frontes līniju? Varbūt nesauksim to par iefiltrēšanos, tad vismaz maskētu pāŗvietošanos 😉

    • līniju nebūs , būs neviena nekontrolētas teritorijas

     • Un līdz ar to liels slēpņu risks… Tātad veicot pārvietošanos jāizvēlas dažādi maršruti un jāizvairās no lielas personāla koncentrācijas lai slēpņa vai artilērijas uzbrukuma gadījumā izvairītos no lieliem zaudējumiem. Prātīgi būtu, ja zemessargiem maksātu kompensāciju par savu privāto transportlīdzekļu pielāgošanu militārām vajadzībām. Daudziem ir džipi, smagās mašīnas un kuriem nerūp, ja mašīnai ir pielikti kronšteini pie kuriem var pieskrūvēt bruņas.

      • Sapņo vien, to darītu un par to aizdomātos tikai tad, kad būtu spiedoša vajadzība pēc bruņām, respektīvi, kara apstākļos!
       Cita lieta, ja zemessargiem pa lielam būtu unificēts privātais transports un tam būtu izstrādāts projekts, vienots projekts bruņu uzlikšanai. Bet tā nav un nekad nebūs.

      • Tas viss ir daļēji risinājumi, militārais trafiks ir daudz intensīvāks, apgāde, ievainotie, manevrēšana, darbība, pretdarbība… bataljons var braukt kaut vai ar taksometriem, tikai sanāks dārgi, ilgi un neefektīvi, bet vajag ātri un droši. ZS no kraveniekiem vaļā netiks, jo bruņutrnsportieri, ja kādreiz arī tiks iepirkti līdz ZS nenonāks, bet ja nonāks tad minimālā skaitā. Jāgrozās ap to, kas ir. “Tas, kas ir” nav pielāgots kaujas apstākļiem pat minimāli, tik daudz, ka zaļā krāsā. Kapelāni vēr varētu notraipīt ar svēto ūdeni, tas ir arī viss. Nesaprotu, kā šiem tur tās prioritātes top, bet zs ir jādod iespēju izdzīvot un uzvarēt, nevis iet bojā simboliskās pretošanās stundās. Hmm te jau stāstija par MRAP nepieciešamību un pieejamību, ko nevajadzētu pretnostatīt kāpurķēžu tehnikai, katram bruņu veidam savi uzdevumi, priekšrocības un trūkumi. Ja jau AM plāno zs visām mucām par spundi, tad, lai dod ar ko muguru piesegt. Lentītes locīsim pēc tam.

      • Piekrītu Hmm, ka vienota transportlīdzekļu aprīkošana būtu gan lētāka gan labāka. Ideāls scenārijs būtu, ja valsts atļautos iegādāties piem L200 džipus, nokrāsotu zaļā krāsā, pielāgotu blindēšanai, nestuvju nostiprināšanai, ložmetēja statīva nostiprināšanai utt utjp lai pēc tam uz abpusēji izdevīgiem noteikumiem iedotu zemessargiem bezatlīdzības lietošanā ar nosacījumu, ka automašīnas remonts, apdrošināšana un degviela ir jālej pašam. Tādā veidā krietni tiktu samazināti autobāzes uzturēšanas izdevumi.

      • Mūsu vadoņiem nav laika ar sādiem sīkumiem apgrūtināt savu dižo valstiskās domāšanas aparātu. Viņiem svarīgāki jautājumi risināmi:

      • arī zemessargs

       Manuprāt labāk nopirkt auto rezervei lai stāv konservācijā. Pēc konservācijas perioda auto tiek nodots nomā ar noteikumu, ka mobilizācijas gadījumā tas tiek savākts. Veids kā kaut cik nodrošināt vienveidīgumu. Ja zemīši ar privātiem brauks katrs ar savādāku, tad transporta daļas priekšnieks varēs šauties nost. Katram auto savādākas detaļas, kanibalizācijas iespēju nekādu utt.

      • Tas, ka valstsvīriem tas nerūp ir skaidrs, taču tāpēc mēs šeit rībinām bungas cerībā, ka tiksim izdzirdēti. Runājot par privāto partnerību, pieļauju, ka pat ja pusi no automašīnas vērtības segtu zemessargs (pērkot uz nomaksu), tad atrastos krietns pulks gribētāju. Jauns L200 maksā 24 000 eur. Ja valsts veiktu pasūtījumu, tad cena nokristos vismaz par 30% ja valsts pirktu uz pusēm ar zemessargiem, tad es uzskatu, ka tas būtu abpusēji izdevīgs variants.

      • Pelikān, par L200 pirkšanu un ko kurš maksās – reāli ir tā, ka laukos cilvēkiem diezin vai būs 12k eiro lai maksātu krītu par autiņu, kuru pašam NEVAJAG, jo pietiek ar savu 10-20 gadus veco golfiņu, vektru vai land cruiseru ;)!
       Cita lieta būtu, ka valsts varētu veikt pasūtījumu no, piemēram, Dacia, kuriem ir super lēts un cik lasīts arī uzticams apvidnieks, Duster, pasūti tādu ar spec virsbūvi – pikapa variantu kā L200, lūk tādu varētu ij valsts ij pa kādam zemessargam laukos atļauties!
       Pats no tāda neatteiktos :D!

      • L200 minēju kā piemēru 😉

 2. Ieraugot skanijas, atcerējos – varbūt ir kāda info par C kategorijas kursiem zemessargiem? Pa ausu galam dzirdēju, ka tādi nākamgad tiek plānoti, savādāk būs uz poligonu ar sabiedrisko jābrauc 😀

  • Aizraksti pa tiešo ZS vadībai
   http://www.zs.mil.lv/~/media/ZS/2014/dokumenti/zs_bn_komandieri.ashx
   Zinu ka ir Militārā kravas transporta vadītāja 10 dienu kurss KMC Alūksnē, bet vai šobrīd tas tiek realizēts nezinu. Turklāt tur uzņem kursantus tikai ar jau esošo civilo “C” kategoriju.

  • Mums batiņā dara tā – ir kategroija – malacis, nāc uz apmācību dienām un braukājies riņķī apkārt ar intruktoriem.
   Nav kategorija, bet gribi un ir iedalīta valsts nauda šim pasākumam? Lieliski, ej autoskolā, nokārto C vai D kategoriju par savu naudu un pēc tam Tev to visu apmaksā NBS. Saprotams, pirms visa pasākuma tiek noslēgts līgums, kurā NBS apņemās apmaksāt, savukārt Tu apņemies X gadus nākt uz mācībām un stūrēt transportu.
   Vienkārši.

 3. par lentīšu kilometriem dedzina! vēl varētu pievienot NA datus par lāpās izlietotās degvielas litriem…

 4. Doma jau ļoti laba, ja pieslēdzas inženieri, normāla ražotne, rezultāts būtu tīri ok. Jāatzīst kamēr kādam nebūs izdevīgs konkursa nolikums, vai lodes nesvilpos virs galvām tikmēr tas nebūs aktuāli 😦

  Varbūt inkasācijas mašīnas vai tamlīdzīgas transporta vienības var iepirkt?

 5. Ja redzējāt Parečenkovu ar jauno ģektjeru,

  Sūdi būs ar metāla plāksnēm 18-20 mm kā minimums,
  Risinājums jāmeklē kompozītos un daudzslāņu aizsardzībā.

  • Ies viņš tev šaut ar sūda degtjarevu, nac.drošības aģents lieto 12,7 “Utes” balsta ložmetēju. Bet lošara pasakains, jo pirmais arguments ar ko viņš publiski taisnojās bija, ka šāva ar salūtmunīciju (Doņeckā!). Video ar neapbruņotu aci redzams, ka šauj nebūt ne salūtenes.
   Жена – мужу:”Ты-такой мудак, такой мудак, что даже на конкурсе мудаков
   займешь второе место.”—“А почему,-второе?”—“Да потому, что ты –
   мудак.”

 6. Nav ko te likt saites ar krievu tehniku, kuru gan politisku, gan zināmās krievu kvalitātes trūkum dēļ mums nekad neiepirks!
  Esmu jau x-reizes teicis un atkārtošos vēlreiz – amerikāņi Afganistānā NEZIN kur BĀZT kā savus MRAP monstrus, kuri ir ideāli augstāk aprakstītajiem scenārijiem, pie tam MRAP ir dažādu izmēru, kravnesību un tonnāžu, tā ka Latvijas ceļiem, tiltiem un taciņām varētu atrast piemērotākos modeļus! Arī jaunākie bruņu HMMW, tautā sauktie par Hammeriem, amerikāņiem ir ļoti daudz palikuši pāri pēc Irākas/Afganistānas kariem un tos, gluži kā MRAP, nezin, kur likt!
  Amerikāņi ir gatavi atdot augstāk minēto bruņu tehniku par BALTU VELTI tiem, kuri ir gatavi to paņemt, mums būtu jāmaksā tikai un vienīgi par transportēšanas izdevumiem, kuri vienai tehnikas vienībai varētu, teorētiski, būt līdz 30 tūkstošiem ASV dolāru maksimums!
  Tad kur problēma?! Horvāti, bitīt matos, jau ir saņēmuši M-ATV, MaxxPro un MEDEVAC MRAP mašīnas, kopsumā virs 200 vienību pasūtīja un ASV apstiprināja kā dāvinājumu!

  Kāpēc mūsu, atvainojos, gara impotenti NBS, AM un valdībā uz to nespiež un to nenodrošina???!!! Par to naudu, kura tiks tērēta CVRT iepirkumam un CVRT modernizācijai varētu apgādāt VISUS NBS spēkus, kā kājnieku brigādi, tā arī zemessardzi!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  Nu jā, ja palasa tādu, manuprāt, garīgi mazspējīgo komentārus, kā Veiko Spolīša daiļdiršanu par to, ka Igauņu CV90 nogrimšot Latvijas super-mega-hiper-purvainajās zemēs un ka CVRT ir vienīgais, mesiāniskais bruņu transports, kurš būs spējīgs pārvietoties pa lielo Venēciju – lagūnu un purvu zemi, Latviju!

  Spolīti, ja šito lasi – es Tevi uzskatu par nespējnieku augstākajā pakāpē, tādus kā Tu būtu ar sūdainu mietu jātriec prom no mūsu valsts pārvaldes! Tas, ka Tu esot iestājies ZS, dara kaunu Tavam batiņam, rotai!

  • Paskat, horvāti, malači, paspējuši jau jamos pārkrāsot zaļus!
   http://defence-blog.com/?p=1543

  • Spolīši, graubes u.c. ir jāuzlūko kā žurkas. Viņu darbs grauzt un slavēt to, kas graužamo bļodiņā ieber. Un nevajag neko citu no viņiem gaidīt.

   Bet prettanku šautene, kas piemērojama plaša profila vajadzībām, tā sacīt, krieviem varētu būt laba. Kas liedz mums kooperēties ar leišiem, igauņiem un poļiem un būvēt savējo? Tikai un vienīgi žurkas. Vajag indi!

   • pie tam mums nemaz nevajag pašiem izgudrot. vajag iegūt paraugu un nokopēt.

   • Pārāk vienkāršoti. Personālijas ir svarīgas, bet apaļu caurumu ar kantainu tapu neaizbāzīsi. Sistēma sagremos jebkuru reformātoru, ja tam nebūs politiskā atbalsta. Spriežot pēc vēlēšanu rezultātiem tauta ir manāmi apmierināta ar notiekošo valstī un vienīgais, kas mums atliek ir skaidrot, skaidrot un vēlreiz skaidrot. Neņemos apgalvot, ka tā ir, bet sliktākais ja vairākums jau ir mentāli samierinājies ar nonākšanu atpakaļ kremļa apskāvienos (ka tik dobes neizbradā) vai nepieciešamību raut vagu pēc pirmā šāviena.
    Kooperēties un vispār jebko darīt traucē jau otrā pagaidu valdība pēc kārtas, kas nelaimīgas sagadīšanās dēļ sakrita laika ziņā ar karu UA.

    • liela daļa taisnības. vienīgi es neteiktu,ka tauta ir apmierinata. Krietnai daļai balsošana par esošajiem grupējumiem bija bezcerības un izmisuma no vienas puses un ezotēriskas cerības (avosj soiģjot) no otras puses diktēta.

    • Man šķiet, ka pagaidu valdība ir pagaidu tādēļ, ka nespēj uzņemties iniciatīvu šai laikā, kad Ukrainā notiek Krievijas atbalstīto teroristu un KF BS iebrukumi!
     Gļēvi mums tie politiķi, ka tik sazagties sev un viss pārējais pie kājas viņiem, kā labējiem, tā kreisajiem!

  • Deputāta kandidātu zs uzņemt nevajadzētu, ja nu viņu velnu ievēl ar cieto vai mīksto, batiņam zaudējums! nevar taču prasīt, lai deputāts kavē valsts auzsardzības komisijas vai plenārsēdes, var pietrūkt balsis kādam NBS svarīgam lēmumam.

  • Ierakumu_žurka

   Heh es jau cik gadus cepos par to, ka LV neviens nav spējīgs/negrib aizdomāties, ka mēs taču viskautko varam dabūt no mūsu sabiedrotajiem par simbolisku samaksu – piegādes izmaksam. Visi taču nepārtraukti samazina sev bruņojumu, utilizē vai bezmazvai met pakaļ aprīkojumu, bet ne jau latvieši ies kaut ko lūgt! Nē, labāk ir pačīkstēt, ka ļaunā finanšu ministrija nedod naudu, nevis dabūt kaut vai lietotu, bet vismaz kaut kādu aprīkojumu. Kur nu.
   Nez, varbūt vajadzētu beidzot kaut kā likt saprast vadošajai kliķei, ka X stundā, iespējams, kādam atrastos laiks un vēlme likt beidzot tiem uzņemties atbildibu par saviem (ne) darbiem.

  • Par velti ir tikai siers…
   Domāju, no amerikāņu tehnikas afgāņos arī varētu ko izlasīt, bet kā to nogādāt pie mums? Vai krievi to atļaus vest ar vilcienu caur savu valsti tranzītā?
   Otrkārt, tehnika, kura ir lietota tik smagos apstākļos, varētu būt stingri nolietojusies, piemēram, liela putekļu koncentrācija gaisā varētu palielināt motora izdilumu.
   Varbūt labāk būtu veidot šeit kādu montāžas cehu, kas no detaļām liktu kopā mums nepieciešamo tehniku? Cik tad mums vajag? Jauns tomēr ir jauns. Turklāt šādā veidā darbojoties mums rodas iespēja operatīvi veikt uzlabojumus, inovācijas tā teikt. Tik un tā būs nepieciešamas jaudas, kur šo tehniku remontēt.

 7. Un vēl piebilde par Scaniām – neesmu dzirdējis/redzējis, ka kaut vienam kājnieku bataljonam tās būtu tikušas!
  3.novadā jau nu noteikti.

  • Tas nekas, ka šobrīd nav, būs jāved iedos. Labs jautājums jebkuram batiņam mācībās “cik cilvēku mēs varam vienlaicīgi transportēt ar bruņojumu un apgādi un uz kādu attālumu ar esošiem degvielas krājumiem”.

   • Ierakumu_žurka

    Ja būs kā šobrīd ir ar to degvielu, tad pirmais kaujas uzdevums ZS būs taktiskā benzīna uzpildīšana tuvākajā DUS 😉
    Bet jā, šobrid volviķos tiek stūķēts iekšā gandrīz pa vadam ZS, kaut kā neticās, ka X stundā no sazinkurienes izripos savs transports vismaz priekš katras nodaļas. Bet sūtīt ZS kaut kādā vēl uzdevumā tādos apstākļos, kā tas notiek mācības, manuprāt, jau reāli ir uz robežas ar klasifikāciju par kara noziegumu (joks?)

    • nav joks, vnk “šaurums” kuru jāpaplašina, tādu vēl būs daudz. ka jau karā.

    • Kara gadījumā no batiņa neviens ar NBS tehniku nebrauks, pārvietosies mazās vienībās privātajā transportā, maksimāli neuzkrītoši un slēpti, tā būs drošāk izvairīties no slēpņiem, jo bruņu nebūs ne privātajam transportam, ne NBS vecajām grabažām un mazlietotajām Scaniām.
     Un vispār, ņemot vērā pašreizējo idiotismu, kas valda visos līmeņos, karos veči par savām sētām, mazās vienībās un liks brūnu kluci uz valstsvīru pavēlēm, komandieri to sapratīs vai arī aizies pa skuju taku, jo tādus neviens necietīs, Ukrainā piemēru netrūkst.
     Tā lūk, tik tālu valsts novesta.

     • A ne gluži kara gadījumā? pārģērbsimies sieviešu drēbēs un brauksim ar reisa autobusu pa vienam? Reaģējot uz lokālām krīzēm NBS brauks ar savu transportu, citas izejas nebūs. Pilna formāta konvencionāla kara apstākļos izmantot maskēšanos un maldināšanu ir OK, bet ja to dara ATO, tas lieki kavē laiku un atņem mobilitāti.

     • Tālavas Taurētājs

      Kā tu iedomājies karot bez transporta, kas pieved munīciju un pārtiku? Esi mēģinājis kaut ko sašaut bez patronām? Smagie ir vitāli nepieciešami, lai tam pašam zemessargam pie savas mājas būtu pietiekami daudz munīcijas, lai nolaistu no kātiem nelūgtos viesus. Ne velti dažās armijās gaišākie prāti un biezākās grāmatas ir sarakstītas par apgādi.

      • Tajos smagajos neviens nekāps, garantēju ;)!
       Apgādei jā, bet ne personāla pārvadāšana, es par to runāju.

      • Piemērs iz dzīves – vienu gadu mācībās vajadzēja apdzēst aizsvilušos zāli pēc šaudīšanās, zāle kā reiz svila UXO laukā vai tā malā, dzīvē robežas neskaidras.
       Kā domā, gāju dzēst vai nē? Protams, ka negāju, pasūtīju to, kas pasūtāms vienu māju tālāk un pats gāja dzēst ;)!
       Vēl viens piemērs iz dzīves par apmācībām, pirms šaušanas ar granātmetējiem instruktors izstāsta jautrāko, kas var notikt, kad lādiņš ir aktivizējies, kaut kāda rekacija notikusi, bet nav tomēr izlidojis ārā no granātmetēja. Jānoliek ierocis un jātin ātri prom, BET piebilde bija, ja sanāk, varētu arī optisko tēmēkli tomēr viņam noņemt nevis atstāt uzsprāgšanai ar ieroci :D!
       Mana reakcija bija loģiska – pateicu lai pis dirst un paši ņem nost, ja vajag, man kā zemessargam par to naudu nemaksā un ja maksātu, tad neesmu idiots lai aplaimotu sevi vai pārinieku ar enģeļu kora balsīm tur augšā čakarējoties ar optikas noņemšanu ;)!
       Mēs, zemessargi, esam patrioti, bet ne idioti un galvu cilpā neviens nebāzīs, aizstāvēsim tā, kā spēsim, bet bezjēdzīgi mirt un lācim rīklē, ar mēslu dakšām pret T99 skriet neviens neskries ;)!
       Tas tā, paskaidrojot par droša transporta neesamību, ko tur melot, pat miera laiku vajadzībām mums īsti nav kvalitatīva un droša transporta!
       Kur nu vēl kara laikam…

      • Ā un vēl, joprojām atceros frāzi no Kara muzeja oktobra diskusijas par to skaisto miršanu vs neglīto izdzīvošanu.
       Es gribētu piebilst, ka šobrīd mēs esam tik pliki un neapgādāti, ka pat skaisti, mirt nesanāktu kara laukā, nekāds tacti-cool variants nespīd :D!

      • Eh, nu ieskrējos… Vēl viena piebilde par apgādi – ammo būtu jābūt kā skandināviem pa visu valsts teritoriju bunkuros un slēptuvēs nobāztam kā arī katra zemessarga mājās pa kaujas komplektam+
       Ar plusiņu apzīmēju oficiāli nekur nefigurējošas munīcijas krājumus, kuru varētu paši iepirkt vai izdalīt batiņā, ja valstī būtu pieņemta tāda doktrīna.

 8. Tālavas Taurētājs

  Būtu lieti likt lietā mūsu RTU cilvēku prātus un darbošanās prasmi izstrādāt, piemēram, ložmetēja stiprinājumus, kurus var montēt virsū visām transporta vienībām. Starp citu AM agrāk bija programma, kas finansēja pētījumus. To rezultāts gan sagādāja vilšanos, jo tika izstrādāts periskops ar ko aiz stūriem lūrēt. Tas laikam ir dzirdētākais piemērs, jo UAV (UAS) finansējumu nedabūja.

 9. Pats dumjākais ir tas, ka normālu blindēšanu da jebkam varētu īsā laikā izdarīt jebkurā kolhoza meh darbnīcā… Izmaksas – tērauda lokšņu pašizmaksa, drāts pusautomātam, skrūves, krāsa un alga labam metinātājam-atslēdzniekam. Tikai ne NBS vadība, ne AM to nedarīs… Jo paši ne ar vienu no neblindētajiem transportiem sūdu gadījumā braukt pa konflikta zonu negrasās

  • Komandas nebija 🙂 bet sagaidīsim valdību, tad nomērīsim 100 dienas, tad varēsim kko spriest.

   • Tālavas Taurētājs

    Vai mums ir tāda izšķērdība kā laiks? Šaubos. Laika nav daudz, turklāt lēmumiem ir jābūt adekvātiem un pietiekami ātri īstenojamiem, lai mēs varētu attīstīt minimālas atturēšanas spējas visādiem zaļajiem cilvēciņiem un separatjugām. Ir skaidrs, ka NATO mums nāks palīgā, bet jautājums cik asinis tas prasīs, ja mēs turpināsim tēlot siventiņu, kas māju būvēja no zariem. Ir vienreiz jāsaprot tiem dulburiem Jēkaba ielā, ka, ja kāds Latvijā vēlas sagaidīt papildspēkus, tad jānodrošina bruņotie spēki ar minimālām kaujas spējam, lai tie var darboties, kā bataljonu kaujas grupas. Tas nozīmē, ka ir kritiski jāpaskatās uz mūsu spējām caur kaujas funkciju prizmu un jāsāk lāpīt caurumi.

  • Zinu, ka ideja par tehnikas blindēšanas nepieciešamību tika no sabiedrības izteikta un novadīta līdz ZS vadībai.

 10. Mēs ar tevi ko šeit varam ietekmēt? ņemam paku ar popkornu un vērojam.

  • Aiz gara laika tādus netaisīsi, izdzīvošanas instinkts liek pielāgoties. Karavīram jābūt tiesībām ne tikai mirt, bet arī tiesībām izdzīvot neskatoties uz politiķu šābrīža prioritātēm. Politiķiem nekad nebūs naudas, ja pilnīgi nepārprotami tie, no kuriem gaida pašupurēšanos, nenoteiks minimālos standartus aizsardzībai no pilnīgi saprotamiem kara laika riskiem. Palaižot karavīru ar pliku d**su pret tanku, valdībai nebūtu jācer, ka viņš grauzīs bruņas ar zobiem. Pareizāk sakot, tas neturpināsies ilgi. Karavīri sāks pieprasīt. Tas ir tas ko mēs redzam šobrīd UA.

   • Nevaru uzrakt internetā nekādu info, bet mūsējie iepērk atkal 50 Scania smagos no Norvēģijas+800 CG stobrus(nez, kāda modifikācija?) un 50 G-Class viegli bruņotus apvidniekus. Vējonis gan uzsvēra, ka tas būšot papildinājums ZS, redzēs, kas no tā visa tiks ZS un kas armijai…

    • bauriem neko vairāk nav jāzina, atvedīs – redzēsim.

     • Lasu 13.-15.junija Neatkarigo un redzu, ka LV kontingents uz Centralafrikas republiku devies iebraucot UK panemt nopirktas jaunas Land Rover brunumashinas. Vai kads zina, kas tie par BTRiem? Butu priecigs par kadu saiti un modeli, ja kafs to zina?

      • vnk landroveri tikai armēti pret lodēm/šķembām

       • Jā, te kaut kur komentāros bija minēts, ka trīs vai četri viegli bruņotie kā jau VB min savā kometārā un viens parastais, bez bruņām itkā.
        Vispār jau labi, ka vismaz kaut kas tāds, bet ja paskatās no loģistikas viedokļa, tad gan murgs – bruņu hammeri, bruņu landroveri, bruņu g-klases merši un tam visam pa virsu CVRT!
        Neskatoties uz to, ka landroveri un merši skaitās uzticami rumaki un kas tik tur vēl ne, bet detaļas katram jāpērk atsevišķi savas, gan remonts gan materiāli izmaksā dārgāk tad, kad jāremontē un jāiepērk dažāda tehnika un rezerves daļas dažādai tehnikai.
        Jācer vismaz, ka CVRT nāks ar rezerves daļām tiem 10 gadiem, kurus tos ir plānots izmantot(viena ministrijas darboņa teiktais intervijā).

       • Paldies, abas ziņas derēja! Tālāk jautājumi laikam muļķīgi, tikai, ja tie bija max 5 landroveri, tad kāpēc vajadzēja AN-225 lidmašīnu, kuras kravas telpa ir 43m gara, bet viens rovers ar rezervi 6 m. Roveri aizņemtu max 30 metrus, pie tam roverus var iedzīt divās rindās, kas divkāršo to daudzumu (pēc neprof. aplēsēm varētu iebāzt 14 roverus). Ko tad viņi krāmēja tajā lidmašīnā, tankus vai?
        Pie tam kravnesība 400 tonnas. Kam tik jaudīgas kravnesības ļoķene ja krava ir salīdzinoši maza?

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s